De Schiedammer VOOR Zeeburgia machteloos tegen sluitend Sparta-teani Twintig minuten S.V.V.-glorie kan Neptunus niet slaan Herlevend Feijenoord verslaat ADO met 31 Hermes benut vreemde beslissing SPORTBIJLAGE Snelheid voerde Rotterdammers naar een 50 overwinning fMMBl Pil levert wederom goed werk Lelijke misrekening van de Schiedammers Mm- De nationale linkervleugel was volkomen lam Verdediging van ADO bezweek D WS en Xerxes delen broederlijk op Maandag 3 October 1949 3 WEKELIJKSE Ondanks heftig tegenspartelen is het Zeeburgia niet gelukt Sparta voor ook raaar een ogenblik te be dreigen. 50 werd het voor de enthousiaste Rotterdamse ploeg, die dit jaar wel bijzonder goed van stapel is gelopen. Vijf doelpunten, alle van een goede kwaliteit, in een wedstrijd, die door een con stant hoog tempo, een snelle Spar- ta-voorhoede en een vrijwel on- doorbreekbare Rotterdamse defen sie het aanzien ten volle waard was. Over de Amsterdammers is niet veel bijzonders te vertellen. Zij deden goede pogingen, bleven onvermoeid verder zwoegen voor een tegenpunt, of het nu 10,- 4—0 of 50 stond, maar het lukte ten enenmale niet. De Rotterdammers waren inderdaad te goed voor hen. Doelman Altena deed soms inte ressante dingen, fiij doelpunt no. 1 en 2 ging hij echter niet vrij uit- Vooral bij het tweede doel- punt stelde hij zich volkomen ver keerd op. Vermeer kwam van zijn linksbuitenplaats op het doel af. rennen en in plaats van de tref kans te verkleinen, vergrootte de Zeeburgia-doelman zijn heiligdom door achteruit te lopen, Hy' ver- wachtte n.l, eenvoorzet, .maar mocht hier toch nooitj op rekenen. Eéna^-hard-' 'scKot'suibde' zonder Te genstand laag langs hem heen. Dit doelpunt gaf Sparta de zekerheid, dat het een flinke overwinning kon worden. Spil Mol viel als al tijd op door zijn rustige zekere spel. Overigens gunde de Zeebur gia-achterhoede het beweeglijke Rotterdamse aanvalsquintet te veel vrijheden. Van Bil jouw schiep zich als enige in de Amsterdamse voorhoede nogal eens een kansje, maar jaTerlouw Land man, het was wel heel erg moei lijk. De Sparta-elf vormde deze middag een eenheid waartegen weinig uit te richten viel. Het team vertoonde een. uithoudingsvermo gen ën een hardheid van de goede soort, 'die aan een kampioenspïoeg deden denken. Het werd natuurlyk ab van de tribunes geroepen: „Hup kampioenen" enz. Individueel stak alleen Terlouw ver boven de an deren uit. Verhagen was. kennslijk onder de indruk van zijn kop- werk. Maar als geheel was de Rot terdamse ploeg voortreffelijk- Het was geen wonder, dat Zeeburgia het onderspit moest delven. Links buiten Vermeer, twee maai, mid denvoor Een Boe'r,ttwee maal en linksbinnen Benningshof, zorgden ervoor, dat de overwinning bij de sterkste terecht kwam. Over het spelverloop het vol gende. Een hevige druk bp het Zeeburgia-doel had tot gevolg, dat linksbuiten Vermeer reeds na acht minuten uit een.vreemde situatie voor het doel kon scoren. De Sparta-druk verminderde iets en Zeeburgia kon. voor het eerst de kracht van de Rotterdamse defen sie gaan beproeven. Ze schrokken er van en trokken zich snel terug. Sparta zette weer'een serie snelle aanvallen op," echter zender succes. Ha een kwartiet veldspel kreeg Vermeer de bal op zijn lijn. Snel rende hij er vandoor en in volle ren profiteerde hij van dereeds besproken fout van Altena. Hard en zuiver schoot hij tussen keeper en paal door. Een paar minuten voor het einde ruimde Wenneker een bal uit het strafschopgebied- Over alles heen plofte de bal in dezelfde strook grond aan de over zijde neer. De Amsterdamse doel man liep uit, maar ook De Beer startte. Hy had een voorsprong De vijfde kegel in top. Espe Aer, Tea Pparta, zr.ngen de jongens en vergrootte de voorsprong van zijn club door Altena met een tikje te passeren en de bal in het hulpeloze doei te schuiven. Bij een volgende aanval viel Mol uit, maar gelukkig kwam deze hard werkende figuur in de Amsterdam se achterhoede na de pauze weer terug. Zeeburgia heeft overigens nogal eens met dergelijke pech te kampen. Verder verheugde Sparta- gezichten in de rust. Na de thee weer het zelfde liedje. Sparta overheersteZeeburgia deed meer en .meer vertwijfelde pogin gen. Eenmaal moest Terlouw bijna zelf voor een tegenpunt zorgen. Hij voerde de samenwerking met zijn doelman wat te ver door- Achteroverkoppend waarschuwde hij, maar Landman was al uitgelo pen en kon met een koene sprong een Amsterdams doelpunt voor komen. Een van de weinigemo menten waar het publiek voor de populaire doelman .kon applaudi- sereih Benningshof maakte na twintig "minuten gebruik van een weifelen. Met een ferm schot bracht hij de stand op 4—0. Nog maals kreeg Zeeburgia een kans, toen Terlouw een foutje'maakte. Het schot van middenvoor v. d. -Born, die voor de eerste en laatste maal Terlouw. .wist.te ontlopen, faalde echter. Landman .schoot de bal weer terug het veld in. Een Spartabeen schopte gewoon achter. Altena nam zijn aanloop èn raakte de knikker maar half. Pre cies voor de voeten van De Boer kwam hy neer. Met een flitsende beweging schudde hij een back van zich af en schoot in. Keihard, tegen de zijkant van de paal, in de touwen. Kegeltje nummer vyf ging aan de Sparta-helft van het scoringbord naar boven. Even dreigde het een futloos einde te worden. Weer even later was het enthousiasme weer zo hoog opge laaid, dat er zelfs van een ruwe strijd gesproken kon worden. De beide ploegen herstelden zich en zo eindigde de ontmoeting zoals ze begonnen was, met dit verschil, dat Sparta met twee punten rijker het veld af kon wandelen. Landman,' verscholen achter Ver hagen, slaat een van de weinige gevaarlijke.Zeeburgia-aanvallen af. Terlouw zal weldra vrolijker gaan kijken. (Ingez Med.) NAIU'JI AZ1J N ,Of Z N BEST Kleine Marathon in Den Haag {Eigen bericht) DEN HAAG. Zondag 13 Novem ber organiseert de Haagse Athletiek- commissie bet kampioenschap van Nederland over 25 kan. Gestart zal worden op de sintelbaanaan de Laan van Poot waarna het parcours over de Laan van Poot loopt naar Houtrust, Houtrustweg, Sportlaan, de Savornin Lohmaniaan, Tortel laan naar de sinteibaan terug. Dit circuit moet driemaal worden gelo pen. De bekendste Jange afstandiopers zullen aan de start verschijnen, zo als Overdijk van A.A.C., Slegt en Moons van P.S.V. en de gebr. Van Rijn van Trekvogels. Ongetwijfeld zal deze Marathon' in het klein grote belangstelling in ce Residentie trekken. AMSTERDAM. De Amsterdamse sportclub „De lange afstandtippelaars" organiseerde Zondag het kampioenschap van Nederland snelwandelen over SO km. op cm parcours rond de Bosbaan. Vtf£ lopers startten, waarvar. de drie leden van de organiserende vereniging dc wedstrijd geheel uitliepen. De uit slag was: 1. lOuyskens 4 uur 58 min. 37.4 sec. 2. Cijs 5 uur 21 min. 37 scc. 3. Simis 5 uur 25 min. 44 sec. ff7ipe2. (Wed. t Zwemwedstrijden te Arnhem ARNHEM Te Arnhem werden Zaterdagavond Internationale zwem en waterpolowedstrijden gehouden, waaraan o.a. werd deelgenomen door Rarinantes uit Milaan, en de Brus sels - Swimming Club. De uitslagen luiden: 100 m. borsfcerawl damgsrl. Hannïe Termeulen (RDZ) l'min 10.1 sec,; 2. Willy Langerveld (ADZ) 1 min. 11.8 sec, 200 m, schoolslag he ren: 1. Monte. (ZAR) 2 min. 52.9.sec.; 2. Leydekkers (Neptunus) 3 <min- 0.3 sec. 3x100 ra. wisselslag herert: 1. Mi litaire ploeg 3 min. 34;9 sec.; 2. AZC '32 Arnhem 3 min. 58.1 sec.;, 3. Rari nantes,-Milaan, 3 min, 58.2 sec. - De uitslagen der polowedstrijden luiden: Militair Zevental—Neptunus Arnhem 7—4; Rarinantes (Milaan)— Brussels Swimming .Club 26; Nep tunus—Brussel S C 32. Pails en Budge zyn reizen moe De beroemde prof-tennissers Din- ny Pails en Donald Budge hebben besloten met tennissen op te houden. De roodharige Budge, die thans 34 jaar is, en nog altijd een zeer sterke partij speelt, is het reizen en trekken moe, Pails heeft een gunstig aanbod voor tennistrair.er in Sydney ontvan gen. op een merkwaar- 'Sv aan de gelijk- Hermes DVS is wd digc manier tegen VS'. maker gekomen. De Schiedammers kre gen namelijk kort voor de rust een vrije schop op de rand van het strafschopge bied toegew-rren, alleen maar. omdat de VSV-linksacLter Kunst laten gaan" bad geroepen. Nu hebben waarschijnlijk op de voetbalvelden in Nederland wel dui zenden links-achterspelers die uitroep gedaan, zonder dat ooit een scheidsrech ter daaraan aanstoot genomen heeft, maar ditmaal was het iets anders. „Uit Je spelsituatie kreeg Ik de overtuiging, dat Kunst de uitroep niet zozeer deed om zijn medespelers te waarschuwen, dan wet om de tegenpartij te misleiden. Kort daarvoor had lk hem voor hetzelfde feit reeds gewaarschuwd. Bij de tweede maal meest ik een vrije schop toekennen," zo verklaarde scheidsrechter Van der Spek na afloop. En Van Buitenen heeft deze zeldzame arbitersbeslissing geschiedenis laten maken door de vrije schop onhoud baar te benutten. Het was een beetje Jammer voor Kunst en voor VSV, omdat de Velzenaren toch wel voortdurend het beste te zien gegeven hadden. Hun voor hoede speelde verrassender dan die van de Schiedammers, die het teveel in de breedte zochten. Een lage kopbal van Van Onselen uit een pass van Stïjger bracht VSV dan ook na tien minuten de leiding. Verder kwamen de Velsenaxen voot de rust echter niet, omdat er steeds weer het been van Poulus of Melief was dat succes verhinderde. In de tweede helft is VSV het meest Sn de aanval gebleven, ook al kwam de Hermes DVS-voorhoede at en toe tot ste vige schoten. Voorzetten van Sterk en Balvers daalden steeds weer voor bet Schjcdomse doel. waar dc goed keepende PU benevens de doelpalen weigerden aan een tweede VSV-doelpunt mee te werken. Scheidsrechter Van der Spek kwam overigens zeer terecht ook in de tweede helft tot ir.grijper.de beslis singen. Want hij keurde twee voltreffers van Var der Tuyn wegens buitenspel en een doelpunt van Sterk wegens hands af. Arsenal heeft geld maar geen spelers De bekende Engelse league-club uit Londen, Arsenal, heeft het voor nemen 100.000 pond voor nieuwe spelers uit te geven, aldus heeft Tom Whittacker, de manager verklaard. De club is in dit seizoen niet bijster goed gestart, zodat men de gelederen wil versterken. Dat is echter nog met zo gemakkelijk, want er bestaat alom een run op goede spelers en het aanbod is. niet co groot als- de vraag. Het ziet er dus naar uit dat Whittacker met het geld in z'n han den blyft staan. Wanneer eens in de verre toekomst, de SW- junior gebogen staat over en achteloos bladert in het gulden boek, dat in geu ren en kleuren de roemrijke historie van de rood-groeoen ver haalt, zal zyn oog en aandacht zeker geboeid worden door één bladzijde, n.l. die waarop beschreven staat de wedstryd SVV Neptunus, gespeeld op 2 October 1949» Niet omdat op die datum de achtergrond van de staantribune aan de lange zyde, de grote zeeschepen liggend voor reparatie in de Wilhelminahaven, plaats moest maken voor een compacte mensenmassa, dit als gevolg van de uitbreiding van de acco- mandatie van het SVV-terrein, dat voortaan 16.500 mensen zou kunnen bergen. Ook niet omdat zich onder de 14.000 toe schouwers, die deze wedstryd bewoonden, drie ministers van de negara Pasundan bevonden, waaronder de minister-presi dent met zeer charmante vrouw. Nee, daarom niet, want in die zelfde verre toekomst zal het SW-huis hopelijk npg meer nieuwe tribunes er by gekregen hebben en zullen er waar schijnlijk nog veel meer belangrijke personen de gast van de Schiedammers geweest zijn. Maar wel zal hij de bladzijde le zen om de tweede helft van deze wedstrijd. Een tweede helft, die een aaneenschakeling ia geworden van allerlei gevoelens.Van vreugde en bewondering1 overgaand in enthou siasme en verrukking om tenslotte te eindigen in wanhoop en teleur stelling. Ja dit SW-elfta] slingerde zijn publiek van de hoogste toppen der hopen in de diepste afgronden der teleurstelling om het daarna weer te laten stijgen tot het aller hoogste n.l. naar bet vertrouwen in de afloop. Dit vertrouwen besten digde tot een minuut voor het ein de om het toen een knauw te geven, die zo hard aankwam, dat het pu bliek nauwelijks nog de kracht vond om beide elftallen, die gegeven had den wat in hun was om deze strijd te laten behoren tot een on vergetelijke. te belonen met een har- terijk applaus als dank daarvoor. Op de bladzijde zal voorts ge schreven staan, dat de Schiedam mers de eerste helft afsloten met een 3-r-ö achterstand. Een achterstand, die was ont staan. omdat SW schijnbaar in de veronderstelling leefde dat het te gen Neptunus niet zo erg hard zijn best hoefde te doen Maar deze ver onderstelling was een grandiose misrekening. Reeds direct bleek dat de Neptunianen van plan waren om hun huid zo duur mogelijk te ver kopen. Zij hadden zelfs grotere plannen. Steeds waren hun voor- waartsen vlugger dan de verdedi ging van SVV en vooral Luyten wandelde vaak op zyn dooie gemak door deze verdediging heen om zijn medespelers dan wonder schone kansen te geven. Deze bedachten zich daarover dan niet al te lang. De eerste kans kreeg linksbuiten de Kok, die met een hard schot Op- schoor weinig kans gaf. De tweede was voor dezelfde persoon bestemd eneveneens raak. De Schiedam mers hadden in die tussentijd na tuurlijk niet helemaal stil gezeten en doelman Zondervan heeft al zijn talenten moeten tonen om schoten van de Bruin en van Sehijndel de kans op succes te ontnemen. De laat ste kans :d dit wedstrydgedeelte (Van een onzer verslaggevers) Dat was gistermiddag in het stadion het oude Feijenoord weer! Het leek wel ot er nu een geheel ander elftal in het veld was, dan b(j die belabberde wedstrijd tegen KFC. Nu was het Feijenoord hier, Feijenoord daar, Feijenoord overal en de ge vaarlijke vleugel van ADO, de linkervleugel van ons nationale elftal, was nergens. Ciavan en Timmermans hadden totaal niets in te brengen tegen de reuzenKroon on Oldenburg. En het enige doelpunt, dat ADO hi deze wedstrijd kon scoren te gen de drie punten van Feijenoord, moest over de andere vleu gel komen. Daar was het Neuteboom, die tien minuten na het begin de bal hard tegen de lat schopte, zjj stuitte terug voor de voeten van de toelopende Mangeimans, doelman Van der Wal scheen Tiet schot van de Haagse rechtsbinnen nog te kun nen stuiten, maar onder rijn vallend lichaam door rolde de bal tergend langzaam het doel in. En toen dacht iedereen: daar gaat Fejjenoord weer een wedstrijd verliezen! Maar dat was niet het geval! Het begon meer en meer duidelyk te worden, dat de verdediging van ADO niet tegen haar taak was op gewassen. Zij zou moeten bezwijken voor de druk, die de voorhoede der rood-witten met Linssen als stuwen de kracht, bovendien goed gesteund door de middenlinie, op haar uit oefende. Even leek het erop, dat de gelijkmaker kwam: Dat was toen Van Munster, nadat hij de bal mooi had opgebracht, een goede voorzet gaf, die echter zowel door Van Hoek als door Kils donk werd gemist. Er had een mooi doelpunt ingezeten, mooier dan dat, wat Van Hoek even later maakte. Kok ving bij een voor zet de bal op, maar Het haar vallen en de middenvoor van Feijenoord was daar heel snel bij om die fout genadeloos af te straffen. Daarmede hadden de rood-witten hun nog wankele zelfvertrouwen ge wonnen en even enthousiast als de spelers van ADO wierpen zij zich op de bal. Het werd een jong Feije noord, dat steeds krachtiger ging op treden. Mooi spel van beide, zijden en een spannende eerste helft met hoog tempo waren de gevolgen daar van. Het was een worsteling om de hegemonie, waarbij ADO heel dik wijls ver op eigen helft wérd terug gedrongen. Toch scheelde het nog maar een haar of ADO had weer de leiding genomen. Clavan,. die dik wijls bij zijn eigen achterhoede de bal ging halen, bracht haar voor het doel en bij de wanorde, dia daar ontstond, rolde het leer voorbij Van der Wal, Smulders zag nog net kans er een flinke schop tegen te geven. En daarna was het afgelopen voor ADO: het had niets meer in te brengen. Daar naren drie akelige stekeltjes op het nieuwe veld van S. V. V. Franse competitie PARIJS. De uitslagen van de wedstrijden In de Franse'eerste di visie luiden: Renne3—Bordeaux 0—0; St. Etienne—Nice 0—0; Roubalx Reims 11; ToulouseStade Frangass 5—2; Sete'Marseille 1-2; Reeds eerder had Van Munster uit Metz—Sochaux 02; Straatsburg een voorzet van Kilsdonk gescoord, Nancy 30; RC ParijsRyssel maar dit doelpunt was niet toege kend doordat de scheidsrechter van mening was, dat de laatste, bij het gevecht om de bal met rechtsback De Jong een overtreding had begaan. Van Hoek probeerde het eerst nog even met een mooi hard schot, dat door de verdienstelijk werkende Kok werd gehouden, maar direct daarop kreeg hij zijn kans. Bij een hoek schop van Van Munster stuitte de bal tegen de paal terug in het veld, za voor de voeten Van Hoek en hij had slechts een trapje te geven om zijn club de leiding te bezorgen 2—1. Na de rust bleef Feijenoord het spel beheersen, hoewel er even een inzinking kwam, waarvan het uit gespeelde ADO geen gebruik kon maken. Smulders raakte ook even de kluts kwijt en kopte een paar maal de bal vlak voor de voeten van de vrijstaande Neuteboom., Het spel begon af te zakken en de mooie momenten werden schaars. Kilsdonk kreeg tweemaal zijn kans. De eerste keer benutte hij die. Steenbergen bekroonde een aaneenschakeling van mooi werk met een goede voorzet, die even goed door de linksbuiten werd ingeschoten, ondanks Het hoofd van een ADO-verdediger. die vlak op de doellyn nog trachtte te red den. De tweede keer bracht hij al leen de bal voof open doel, maar schoot toen meters naast. De wedstrijd werd bijgewoond door de in Rotterdam te gast zijnde notabelen van Huil,, door burge meester Oud, door wethouder Van Tilburg en diens echtgenote en door enkele hogere ambtenaren van het stadhuis. 31; LensMontpellier 30, Nadat alle teams nu 8 wedstrij den hebben gespeeld is het alge meen klassement als volgt: 1. Rïfssel 14 pnt.; 2. Sochaux 12 pnt.; 3. en 4. Bordeaux en Toulouse 12 pnt,; g. en 6. Lens en RoubaJx 10 pnt; 7. Straatsburg 9 pnt.; 8 t/m 10, Nancy, Rading en Reims: 8 pnt; 11. St. Etienne 7 pnt,; 12 t/m 14. Marseille, Sefce en Stada Frangais: 6 pnt; 15. en 16. Mont pellier en Rennes: 5 pnt; 17. en 18. Metzcen Nice; 4 pnt, hield van Luyten voor zichzelf en toen hij die afgewerkt had kende de vreugde van de Rotterdammers schier geen einde meer. Totdat.... zij voor de eerste keer de bal mid- denuit mochten nemen en de twee de 45 minuten dus een aanvang had den genomen.. Het offensief, dat SVV toen inzette, zullen ook de Neptu nianen niet liebt meer vergeten. Als een wals, die niet van plan was ook maar iets van zijn tegenstander In tact te laten, rolde dit offensief over de bewoners van de Abraham van Stol weg been. Aanval op aanval. Wonder mooie combinaties, afgewis seld met nog schonere switches kwa men daar zo plotseling uit die voor de rust zo lauwe voorhoede van de landskampioenen. Matematiscb zui vere passes van de Bruin, handige trucjes van Scbrumpf, intelligente tikjes van Köneman. nuttige en ge vaarlijke voorzetten van van Llth, een overal aanwezig zijnde Goos- sens, een stuwende mïddenlioie, die het tempo tot het hoogst mogelijke opvoerde. Het was alles SW wat de klok sloeg. SVV in kampioenskleed. Niets heeft de Neptunus-verdediging er tegen kunnen doen. Toen er 25 minuten verstreken waren, hadden de Sebledamse voorwaartsen vijf doelpunten gemaakt Toch was de stand maar 33. Dit kwam omdat twee doelpunten werden afgekeurd. Het tweede zeer terecht. Het afkeu ren van het eerste maakte de lyst van twijfelachtige beslissingen van scheidsrechter Karei v, d. Meer weer één langer. Veel hadden deze vijf en twintig .minuten van de Schiedammers gevergd. Toch nog niet te vee) om. zij het dan ïn een wat minder tempo. het offensief voort te zetten. Aan Neptunus ech ter de eer van zich'niet volledig uit te willen laten slaan en te wachten op de grote kans. Deze grote kans was echter voorlopig in een ver ver schiet. Slechts enkele malen kwamen van Luyten met enige assistenten over de middenlijn. Een keer daar van was genoeg om de overwinning te behalen. Een- pas van de rechts achter van de Rotterdammers werd door Corveleyn nonchalant wegge werkt. de bal kwam terecht bij de Kok, deze gaf een voorzet een Blac- qüière, de rechtsbuiten, zette er toe stormend zijn hoofd onder. Met dit doelpunt behoorde de wedstrijd SW—Neptunus tot het verleden. De doelpunten voor SVV in de tweede helft werden gemaakt door: Schrumpf (3de minuut), de Bruyn (20ste minuut) en Köneman (22ste minuut). (Van onze verslaggever) BIJ DWS—Xerxes <1—1) hebben wij 90. minuten op twee dingen zitten wachten. Dat waren dan een she onzekerheid wég- nemende zwaai van een van middenvoor Kil's zeer spectaculaire benen en een., overtuigend bewijs van Xerxes, waarom., deze club in drie wedstrijden de meeste punten verzamelde. Wij hebben ver- geels gewacht. Kil kwam niet aan die bevrijdende zwaai toe en. het voortdu rend van opstelling en spelers wisselende Xerxes ontnam zioh' döör slecht uitge voerde, korte combinaties en een voor-' hoede, die het doel steeds daar zag. waar het niet stond, alle xansen op een doel-, punt. Dat en waartoe Het nog een wat overmoedige begin van DWS Wiertz liep na twee minuten op een zuivere Die-. deriks-Kil-pass losjes door de Rotter damse achterhoede in «daat bleek, was. een strafschop na 40 minuten, door de middenvoor Louwe genomen. En dat doelpunt smaakte de meeste Xerxes- spelers niet eens. want het was esp ge volg van een dubieus handsspel van Fan- ger. Had het zeker ook niet gecompliceerde of door raffinement opvallende spel van de Amsterdammers nog de verdienste, dat er via of door linksbuiten Diederiks. nog al eens een schot kwam, dat de volle aandacht van doelman Van de Peppel nodig hac1, het spel van de gehele Xer- xes-p!oeg miste potentie. Dat viel meedo genloos op mèt Barzilay en spil De Leeuw en ook nadat zij door ble?sures voor en- na de rust door H: Hijshouwer, en Ver- ploegen waren vervangen. Xerxes ging «let. Het werd ook niet gestimuleerd na benauwende missers.van DiedènKs, Kil en Fitters tn de tweede helft. Wel werd het spel nerveus en soms onbeholpen gingen er nogal eens spelers en DWS-doelman Richters zelfs drie keer door botsingen neer, maar men werd daardoor niet kwaad op elxaar, hoogstens op zichzelf, omdat vooral na de rust zo duidelijk bleek hoe moeilijk het soms is goed voetbal te spelen. Belgisch wielerparcours voor 1950 afgekeurd MOORSLEDE. De door de in ternationale wielerunle (UCI) inge stelde keuringscommissie.heeft be sloten aan het parcours te Moor slede, dat de Belgische wielerbond heeft gekozen voor het wereldkam pioenschap op de weg 1950, zfln goedkeuring te onthouden. De commissie achtte het par cours te vlak. Zij is van mening, dat België met z^n vele heuvels an dere circuits bezit, waaróp"" derge lijke bel angry ke wedstrijden, beter tot hun recht zouden komen. Deze gang van zaken betekent m unicum in de wieier geschiede- nis. Olympisch dorp in Finland Voor de Olympische Spelen In 1952 in Finland wordt in Kotby 'n Olym pisch dorp gebouwd voor de athle- ten, dat 650 millioen mark zal kos ten. Dit Itfkt een groot bedrag, doch de Finmark staat niet erg hoog. Na de Spelén zullen de huizen voor par ticulieren gebruikt kunnen worden, want ook In Finland bestaat woning nood. Jan Ever se en Henk maakten het Köneman vaak erg lastig.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1949 | | pagina 3