Rockanje's eerste nederlaag Zwervers brengt grote verrassing van de dag L)e paarden verdwenen op Duindigl in de mist Tediro verplettert Eureka Zwaluwen R behaalt de eerste overwinning Quick Boyseerste verliespunt in de derde klasse A SHO stevig aan kop in vierde klasse C Boeiend volley-ball tournoyi Uit de vierde klas Martinit schudt Hion van zich af Maandag 10 October 1949 Uit dc afdeling tiockanje, dat in de 1ste klas A it voor Zondag ongeslagen was raw i punten, uit vier wedstrijden heeft iïsteren tegen Hemos het onderspit moeten delven. De Schiedammers bleven op eigen terrein met 31 de baas. Zij wonnen het in technisch opzicht van de gasten. Demos was vrijwel voortdurend in de meerder heid. Voeg daarbij dat odk in door zetten en in uithoudingsvermogen Demos superieur was, dan is het be grijpelijk. dat de Schiedammers een zege behaalden. Bij de rust hadden de Schiedammers reeds een voor sprong van 2—1. Intussen blijft Roe kan je de standenlijst nog aanvoeren. No twee van de afdeling, Schlebroek was ook al niet fortuinlijk, want zij verloor van Actïvitas met 0—2. Na ruim een half uur speiens maakte de linksbuiten van Activitas van een weifeling van de spil van Sehiebroek gebruik door met een vliegend schot te scoren CO—1). Na de hervatting golfde de strijd op en neer. Na ongeveer een half uur kreeg de linksbinnen van Acti- vitas in vrije positie de bal toege speeld en voor de tweede maal vloog het leder in het doel van Sehiebroek In een vlotte en prettig gespeelde wedstrijd hebben Steeds Hoger en A V.O. met 11 de punten, gedeeld, tekende intussen protest aan het door Steeds Hooger ge- akte doelpunt De rust ging in met blanke stand. In de tweede helft scoorde Steeds Hooger door toedoen van haar spil, die uit een hoekschop fraai inkopte. Uit een vrije schop wist daarna AVO eveneens aoor een kopbal te doel punten (1—11. Het gaat er voor Zwart Wit slecht uitdien. Zij verloor van Progress met 0—3. Er zal uit een ander vaatje moeten worden getapt daar anders de dub van Vlergevsr op de onder ste plaats zal eindigen een resultaat de oudste RVB-vereniging onwaar dig. Hoewel met twee invallers spe lend mocht men toch wel verwach ten dat de Zwart-witten tot betere prestaties in staat waren. Nu had Progress reeds bij dg'rust een-voor sprong van 20. In de eerste klasse B heeft Eureka ook haar tweede wedstrijd in dit sei zoen. verloren Het waren sprekende cijfers die Tediro wist te boeken. Het is een. uitstekende wedstrijd ge weest waarin Tediro reeds voor de- pauze een voorsprong van 1^-3 had. In de tweede helft was de midden voor van Tediro de stuwende kracht en het was dan ook in hoofdzaak aan hem te danken dat de korfbal- cijfer s van 1—7 tot stand kwamen. Satumus heeft op Nestoro een kleine overwinning van 32 'ge hoekt Na enige verkenning van het terrein kwam Satumus in de meer derheid en. na ongeveer 10 minuten spelers was ter de linksbuiten De .Monnik die uit een goede pass van rechtsbuiten Mulder scoorde (10). Nestoro viel daarna heïög aan maar haar aanvallen misten stootkracht. Daarna, kwam Satumus weer aan bod en het was M. Smit die met een mooi schot de stand op 20 bracht C. Mulder mocht het genoegen sma ken Satumus" voorsprong tot 30 te vergroten. Met 30 voor Saturnus brak de rust aan. Na de pauze'beging Satumus de fout zich te veel in de verdediging terug te trekken waarvan Nestoro profiteerde en. de middenvoor Mos- tert met een mooie kopbal er 31 van maakte. 10 minuten later werd het-door linksbuiten Snoeck 3—2. Maar tot de gelijkmaker kwam het toch niet ook al was Nestoro de laatste periode van de strijd m de meerderheid. Wico heeft het er tegen H.W.S niet bij laten zitten. Na de aftrap Startte zij al direct in een hoog tem po en werden enige aardige aanval len opgezet Aanvankelijk wis. xiWS het hoofd aan deze aanvallen te bie den doch na ongeveer 10 minuten spelen schoo* Spcrinfes uit een^ di recte vrije trep feilloos in. Dit scheen het beg*n te zón want weer 10 minuten later wist Schoof uit eeü hem toegespeelde bal de score tot 2-0 te verhogen. H.W.S. deed van a.les om de opgelopen achterstand in te lopen doch de verdediging van Wico nam geen enkel risico en zette haar voorhoede voortdurend met lange passes aan het werk. Tot doelpunten kwam het verder tot de rust niet meer. Hoewel na de rust het tempo iets afzakte bleef Wico toch duide lijk het beste deei vn het spel be houden -Na enige mislukte aanval len passeerde 5 per in gs van de I'nks- buitenplaats af de doelman van HWS voor derde maal en vlak daarop was "t Schoof die er 4—0 van maak te. Nadat Spierings nog twee doel punten voor zijn rekening had ge nomen. eindigde deze wedstrijd met een overwinning van 80 voor Wico. Nado V. verspeelde zijn «cratc winstpunt door het tegen Ons Huis niet verder dan con verdelen van de punten te brengen met haar ge lijke spel van 22. Roga dat van Di lettant met 10 heeft gewonnen is door deze zege en het gelijke spel van Nado V. gelijk in puntental met laatstgenoemde gekomennti.9 pun ten uit 5 wedstrijden. U.S.C. volgt dan als derde want zij won van Ba- xendrecht roet 2—0. Voor de rust wogen de ploegen tegen elkaar op zonder dat het echter tot scoren kwam. Na de hervatting werd U.S.C. sterker en slaagde er in haar tech nisch overwicht in twee doelpunten uit te drukken. Het eerste was een bijzonder fraai door dc middenvoor van US.C. gefabriceerd. In een vlotte wedstrijd is G.L.Z. er in geslaagd van het met enige invallers uitkomende Pechvogels verdiend te winnen. Ditmaal werd haar spel niet ontsierd door fors spel hetgeen ook wel voor een deel te danken was aan de goede leiding. De scheidsrechter trad n.3. tegen el ke ongerechtigdheid met beslistheid op. Met de rust ha d G.L.Z. reeds een voorsprong van 20. In de tweede helft voegden beide partijen aan de score elk nog drie doelpunten toe, zodat het einde kwam met een over winning van. 53 voor G.L.Z. In de .tweede klas A was het al leen DBSV. die thuisspelende een nederlaag te boeken kreeg. L.M.Q. was haar met 25 de baas. Abben- broek hield A.V.S. in bedwang en won met 32, doch A V.S. tekende protest aan. zodat er weer werk aan de winkel is voor de protest-com missie, Abbenbroek heeft nu de lei ding in deze afdeling met 8 punten uit 5 wedstrijden, Z.V.C. kreeg haar vierde nederlaag te slikken n.l. van S.VD.P. (31) dat nu met L.M.O. de tweede plaats moet delen. ODI werkt zich steeds hoger op de rang lijst Thans werd DOH met 30 het slachtoffer. Met 6 punten uit 5 wed strijden slaat zij geen slecht figuur. Radio ging tegen Singelkwartier in afdeling B met 24 ten onder en heeft nog geen enkel winstpunt na 4 gespeelde wedstrijden. Het was een strafschoprljke wedstrijd. Voor de rust nam Singelkwartier de lei ding, waarvan een. doelpunt uit oen strafschop ontstond. Twee straf schoppen, die haar verder nog voor de rust ten deel vielen; werden ge mist. Na de hervatting vergrootten de Schiedammers hun voorsprong tot 30, waarna Radio een tegen- punt maakte. Nadat Singelkwartier voor de vierde maal had gedoelpunt ontstond uit een strafschop aan Ra dio toegekend een tweede doelpunt van Radio. T.Q.G.B. bleef de leiding in deze afdeling behouden, waar zij Bell Boys met 2—1 versloeg. TOGB heeft nu uit 5 wedstrijden 9 punten. In afdeling C van de 2de klas blijft bet een ware wedloop tussen Postef en R.K.W.I.K. die beide weer hebben gewonnen en nu 9 punten boeken uit 5 wedstrijden. Postef zegevierde met 3—0 en RKWIK moest zich met het oneven doelpunt (21) tevreden stellen. SVDPW rammelde RMI met 82 door elkaar. Laatstgenoemde staat er niet fraai voor met geen enkel punt na 5 wedstrijden te heb ben gespeeld. LEIDEN. Voor het eerst werd Zondag in de Leidse Hout een da mesestafette Bosloop gehouden over 2x100, 4x80 en 2x100 meter. De uitslag luidt: 1. Sportief, Leiden l min. 41.2 sec.: 2. Hollandia, Rotterdam 1 min. 41.8 sec.; 3. Shot, Den Haag 1 min. 41.9 sec.; 4. Gitta, Haarlem 1 min. 42.7 sec.; 5. Siomo, Den Haag 1 min. 45 sec. HELSINKI. In de voorronde voor het wereldkampioenschap (Jules Rimet Beker) heeft Finland met 11 gelijk gespeeld tegen Eire. De ruststand was 0. Aangezien Eire de eerste ont moeting tussen beide landen te Dublin met 30 gewonnen had. heeft het zich in de volgende ronde geplaatst. De Zaterdagmiddagvoetballers in actieMoment uit de wedstrijd. Excelsior (P.)-ZWSH. De Per- nissers in de aanval. ^ompetitiestanden ZBVH's vijfde zege in Aeolas-V.N.D. (2—3) VND startte met veel aanvalslust en daar het geluk met de stoutmoo- digen is, was het niet te verwonde ren, dat de bezoekers reed3 na 20 minuten een voorsprong van 0—- hadden, daarbij geholpen door dc doelman van Aeolus, die tweemaal een bal niet klemvast greep en hel glippen. Hoewel ook Aeolus in aeze periode tot talrijke aanvallen kwam, leverden deze door slech. schieten geen doelpunten op. Na de rust ontkentende Aeolus een Gevaarlijk offensief, maar het duur de nog 20 minuten voordat de rechtsbinnen de bal op scbitterer.de wijze uit een hoekschop vallende in kopte (1—2)Aeolus bleef druk-iut- oefenen, maar toch kwam het suc ces weer aan de zijde van X?*"? de achterspelers van de thuisclub aarzelden wegens vermeend buiten spel (1—3). Een gevaarlijke aanval van Aeolus werd plotseling ondei- broken, doordat.... een van de ape-; lera de scheidsrechter vloerde, die daarop met kramp bleef liggen.-De rechtsbuiten van Aeolus, die reeds heel wat prachtige voorzetten had gegeven, brak eenmaal alleen door en maakte geen fout (23). Daar bleef het by. successie Zwaluwen R, dat onderaan de ranglijst van de le klas bengelde, heeft D.V.O. '32 uit Vlaardingen op bezoek gehad, dat eveneens een punt rijk was, maar een wedstrijd minder had gespeeld. Doordat D.V.O. '32 thans een nederlaag van -30 heeft geleden is zij op de laatste plaats terecht gekomen. Na de slechte start in het begin van de competitie 2ïjrf de Zwaluwen ertoe overgegaan bet stopperspil-systeem toe te passen. In het begin van de wedstrijd wogen de partijen vtü goed tegen, elkaar op. Na ongeveer een half uur spelen werd een van de vele Zwaluwen- aanvallen met een doelpunt van de voet van de rechtsbuiten. Gonlag be kroond. Hierna volgde er eèn pe riode van sterk overwicht van de Vlaar dingers, welke er-evenwel niet in slaagden de weg naar het vijan delijk doel te vinden. De rest van de eerste helft verstreek zonder dat er verder werd gedoelpunt.. In de tweede helft .gio-S D.V.'O. ,'32 direct tot de aanvaï Levér,'dóch door onproductiviteit van de voorhoede gingen enkele kansen verloren'. Na 20 minuten kreeg de linksbuiten van Zwaluwen een kans, waarvan hij zonder mankeren een nuttig gebruik maakte. (2—0). Het spel werd min der fraai en de strijd nam ook wel een enigszins fors karakter aan. Toen de doelman van D.V.O. niet doortastend genoeg optisd, gaf hij 10 minuten voor tijd öe'middenvoor van Zwaluwen, die in., verband met een blessure met de rechtsbuiten van plaats had verwisseld, een op gelegde kans voor open doel, <Waar- door het 30 werd. En daarmede was het pleit beslecht. J, H.V.O.—T-SLB'.;een plaatselijke Vlaardingse ontmoeting heeft wei nig strijdverschil gegeven en de uit- slag, die met een. bril een Verdelen van de punten heeft teweeg ge bracht, geeft dan ook de verhouding goed weer. TSB had voor Zaterdag op het Schiedam se HBSS een voorsprong van een punt, maar nu de Vlaar din gers zich een punt hebben laten ont futselen door haar stadgenote HVO en UBSS on voordelige .wijze met JGB (0—2) heeft afgerekend, heb ben beide clubs een even groot aan tal punten n.I. 8 uit 5 wedstrijden. Door een beter doelgemiddelde blijft TSV intussen toch nog boven aan de ranglijst staan. Bolnes maakt een flinke sprone naar boven doordat zij PPSC op op eigen veld met 0—2 in bedwang heeft gehouden. Van de. zevend* plaats komt Belnes nl. op de vierde plaatg te staan in gezelschap van JGB, dat eveneens 5 punten bezit, maar een wedstrijd meer heeft ge speeld. Wia heeft in de tweede*, klas A haar derde thuiswedstrijd en tevens haar vijfde ontmoeting van. dït sei zoen verloren van Vlaardingen met 1—2. Het ziet er bedroevend uit voor Wia, dat de ranglijst afsluit, maar zich nog steeds in gezelschap be vindt van Groen Wit R, dat Zater dag vrijaf had en uit vier wedstrij den ook 'nog geen enkel winstpunt beeft geput. WHR werkt zich aar dig op de competitieladder omhoog. Door van Rhoon te winnen met 3—2, laat zij haar tegenstandster van Za terdag thans achter zich. evenals Sozaro, dat ditmaal mocht toekij ken. Lafamo, no. twee .van de rang lijst ontmoette op eigen terrein. Zwervers in goede vorm. De thuis club kreeg een afstraffing met 1—5, waardoor de Rotterdammers enkele plaatsen op de ranglijst duikelden, nu zowel 2--nèrvers als Vlaardingen het zoet dtr overwinning hebben mogen smaken. De strijd om de lei ding en de pogingen van DCS '32, "Wia en Groen Wit R om zo spoedig mogelijk de gevaarlijke. zone te ver laten, is in deze afdeling bijzonder groot Het zal nog wel enkele weken, duren eer sr wat meer tekening in de ranglijst komt, want het krachts verschil is tot nu toe, enkele clubs dan buiten, beschouwing gelaten, niet bijzonder groot. .In afdeling B van 'de tweede klas hebben wij Zaterdag j.l. de- strijd beleefd tussen ZBVH en Rozenburg, die belde na het.' spelen van vier wedstrijden nog geen winstpunt aan hun tegenstanders hadden afgestaan. Het valt fe begrijpen, dat het eeri vinnige kamp Is geworden, die ten slotte in het voordeel van da thuis club met 2l is geëindigd, waardoor ZBVH thans dé enige ongeslagen club uit haar afdeling is en niet 10 punten uit 5 wedstrijden de ranglijst opent. De Nationale, die met Rozen burg tot vóór Zaterdag ook tot de ongeslagen clubs behoorde, kreeg met 23 klop van Libertas. RET verpletterde Grafobor met 70. Het was een. spel van kat en muis. Na een kwartier speiens opende de middenvoor v. d. Berg voor HET de score. Direct daarop wist de links binnen van de thuisclub, v. d. Bra- ber, tot tweemaal toe met succes het vijandelijk doe] onder vuur te nemen, zodat de. rust niet een voor sprong van 3—0 voar RET kon in gaan. Na de hervatting zag Grafobor zich genoodzaakt zich in de verdedi ging terug te trekken, maar dat nam niet weg, dat rechtsbuiten. Teppema toch tot tweemaal toe aan zijn be waking wist te ontkomen, waardoor RET de cijfers 50 noteerde. Noch was haar doelpuntenhonger met gestild. Eerst gingen enkele kansen verloren, doordat de gelos te schoten tegen lat en paai terecht kramen,, maar toen was het toch de linksbuiten van RÉT,. van "Wénsen, dié 60 op het bord bracht eh een" minuut voor het einde fabriceerde linksbinnen Geeleh hetzevende doelpunt. VW legde' beslag op de eerste winstpunten door GGK met 51 te slaan. Aangezien laatstgenoemde ook nog geen enkel punt rijk was, heeft zij nu met WV van plaats verwis seld en de ranglijst afgesloten. Voor hoelang? Dat zullen wij 'moeten af wachten. De bal zweeft ergens boven het net. Vol spanning wachten de spe lers, gereed om haar. weer naar de helft van de tegenstanders te dirigeren. AS;.. SJC Teyling Rouwko1. LDWS Hillegom Wilhelmu WF Maasstra? Waddinxv Rijswijk SOA Naaldwi DSO DHL Donk L en S- Spoorweg BEC Celeritas Westlandïi Voorburg Delft 's-Gravenz Lugdunum Stolwijk PDK VDV Spoorwij' Schiedam Florissant DEH VEP SMV Haastrecht Hermandad 4de klas A. 5 9 Docos 4 8 Archipel 5 8 WSB 4 S BSM 5 5 Lisse 4 4 L-de klas B. 5 9 Woerden 5 S Zwart-Bl. ,4 6 HDV 4 6 Alphia 5 6 KRVC 5 4 'de klas C. 5 10 Te Werve 4 8 Vogel 5 7 Gouderak 4 5 Kranenburg 5 5 Rava 4 4 4de klas D. 5 10 GDS 4 7 DVC 3 6 BFC 4 5 Quick Steps 5 5 Oliveo 3 4 4de klas E. Velo Belvedere Duno A mm, S.V. St. Lodew. Bodegraven Telefoon Siod Oudewater NHS 4 .4 5 3 5 3 4 2 3 0 4 4 3 3 5—3 5 3 4 2 4de klas G. Lekkerkerk 5 B Zwervers Het Noorden Schoonhoven 4 S RDM Strijen 4 5 Transvalia DRZ - 5 Hillegersb. 4 5 7 "Excelsior "20 5 4 4 5 Pifttershoek 5 4 ZATERDAGMIDDAGVOETBAL In de derde klasse A heeft Quick Boy3 het eerste verliespunt te slikker, gekregen door tegen Zwaluwen te Vlaardingen een puntloos spel te spelen. De technisch beter spelende Quick Boys zagen geen kans de fel op de ba', zittende Zwaluwen-defensie te passeren. Voor de rust ging de strijd vrij wel gelijk op. Een hard schot van de rechtshalf van Zwaluwen. D. Keizer- laar, ging via de deklat over het doel. Na de hervatting werd hot over-, wicht var. Quick Boys hcc langer hoe groter doch enige gemakkelijke kan sen werden door de voorhoede van de Katwijkers ongebruikt gelaten De strijd verliep 2onder een enkel doelpunt zodat het een verdelen van de ounlen werd. met welk resultaat de thuisclub tevreden kan zijn. Noord- wijk en A.C.R. blijven voorlopig de tweede en derde plaats bezetten, want zij beide wonnen resp. van Lisser Boys (1—5) en Die Haghe (35). Rijns burger Boys liet een steek vallen door haar gelijke spel van 11 tegen het Maassluisc Excelsior. Ook al heeft Excelsior thans een winstpunt ge boekt, de laatste plaats is voor haar voorlopig nog weggelegd; stand op 1-3 waarna de thuisclub nog eenmaal scoorde, zodat de rust met een voorsprong van 2-3 voor Zwart Wit '28 inging. Na de pauze werd PTT geheel overspeeld en geleidelijk aHn kon Zwart Wit de stand op 2-7 opvoe ren. Opmerkelijk was het. grote aantal hoekschoppen, dat Zwart Wit in deze ontmoeting tendeel viel Onder grote belangstelling vond op het oude terrein van Feijenoord aan de Dordtse Straatweg de ont moeting RSMMonster plaats, welke laatstgenoemde, met 2-3 heeft gewonnen, zodat de Westlan ders met 8 punten uit 4 "wedstrij den de ranglijst openen, gevolgd door TOGR, die een even groot aantal punten heeft uit 5 wedstrij den. RSM speelde direct sterk aan vallend en drong Monster op eigen veld terug. Diverse hoekschoppen op het doel van de gasten waren hier het gevolg van. Na 20 minuten was het Bakergem, die de Rotter dammers de leiding bezorgde (1-0) uit een goed genomen hoekschop door Overweel. Direct daarop was het weer RSM, dat voor het doel van Monster opereerde, doch tot doelpunten kwam het niet. Een plotselinge doorbraak van Monster en een door haar rechtsbuiten in gezonden effectvol schot van verre afstand leverde de gelijkmaker op fl-D. Na de rust ging de strijd gelijk op. Spoedig verkreeg Munster een In de 3de klas B beeft Excel sior (P) wederom een overwinning geboekt en wel op ZWSH (3-2). En met dezelfde cijfers versloeg. Sun light Capelle op eigen terrein. SSSK bracht het tot haar vierde achtereenvolgende ovei'winning op Oranje Wit, dat thuisspelend met 1-3 verloor. Met twee punten voor sprong op NSW bezetten de Klaaswalers weer wat steviger de eerste plaats. Wat de 4de klas B betreft, TO GR, dat naar Den Haag trok om Semper Altius te bekampen, slaag de er in een zeer matig gespeelde wedstrijd en twee punten rijker naar huis terug te keren. Voor de rust ontwikkelde zich een strijd, waarin TOGR door haar betere technische vaardigheid een over wicht verkreeg. Het afwerken van de aanvallen van de groen-witten liet echter te wensen over, zodat er in het eerste half uur niet werd gedoelpunt. De Rotterdamse' mid denvoor, Molendijk, zette bij een van de vele aanvallen van TOGR goed door en met een zuiver ge plaatst schot namen de gasten de leiding. (0-2), Na de hervatting was het spel meer verdeeld. Belde partijen on dervonden veel last van net glad de 'veld en van de opkomende mist. De verdedigingen bleven de toe stand voorlopig meester, maar toen de Rotterdamse linksbuiten van der Burg van de grenslijn af een prachtig boogschot op het doel van het Haagse doel afgaf, werd het tweede doelpunt van TOGR gebo ren. (0-2). Semper Altïus, dat nu uit vier wedstrijden slechts een winstpunt heeft gedistilleerd, staat er niet bijzonder goed voor. TOGR daarentegen blijft een goede gooi naar de kampioenstitel doen. Maarde weg naar het kam pioenschap is lang en moeilijk. Dat onze stadgenoten dit bedenken! Het is tussen PTT en Zwart Wit '28 een eenzijdige wedstrijd gewor den, vooral na de rust. Het werd een 2-7 zege voor de gasten. PTT nam de leiding, doch deze voor sprong werd spoedig teniet gedaan. In korte tijd bracht Zwart Wit de Eerste team van Rtfmleh- weg overwinnaar Het eerste grote volleyball-tour- nooi, dat hier gehouden is, heeft een alleszins bevredigend en bemoedi gend verloop gehad. Van de 47 teams uit Rotterdam en omgeving, die voor dit tournooi hadden ingeschreven," kwamen er Zaterdagmiddag en -avond 24 tegen elkaar uit in wed strijden varvijftien minuten. De' 2ndere 23 voor het merendeel; ploegen, di& nog weinig gespeeld hebben zullen aan het eind van deze week elkaar gaan, bekampen in de zalen aan de Zwar te Paardenstraat en de zaal aan de Sendrachtstraat. Maar de wedstrijden. van Zaterdag j.L waren toch wel het belangrijkste en niet zonder verrassingen. Daar was b.v. de eerst, heg van de HBS uit Den Briel, tegen de meeste verwachting kans zag zich in de kwart w'plaat sen, ma ar toen uitga, aiakeld wer den door het tweede team van de HBS Ramlehweg. We hadden méér verwacht van het team van de hu zaren van Bcreel uit Amersfoort, zes Rotterdamse jongens, die al ge ruime tijd samen spelen en deswege ook in afdeling E werden, geplaatst met de drie sterkste Rotterdamse ploegen. De winnaar in deze afdeling behoefde geen kwart- of halve fina les te spelen, maar kwam direct in. de finale tegen de winnaar, uit de afdelingen A, B, C en D. De mili tairen zagen evenwel geen kans om een wedstrijd te winnen. Een andere verrassing was de nederlaag '.van Hofstedev .de kam pioenen van de zomercompetitie- zy werden door de eerste ploeg van de HBS Ramlehweg uitgeschakeld voor de finale, die nu gespeeld werd tus sen bovengenoemd team en het Erasmiaans Gymnasium. De ploeg van de Ramlehweg behaalde in deze strijd een overtuigende overwinning en zag zich daarmede winnaar van het tournooi. Het gehalte van het spel werd steeds beter., naarmate de dag vor derde. Waren er *s middags nog wel eens wedstrijden, die weinig boeiend te zien gaven, 's avonds was het des te spannender. Dat was hoofdzake lijk bij de wedstrijden, tussen de teams van afdeling E en bij-de kwart- en halve finales. Ook vier damesteams hebben aan dit tournooi meegedaan. De meisjes van Rotter dams Lyceum behaalden hier de overwinning. voorsprong en kort daarop was het de linksbuiten De Zeeuw, die het derde "doelpunt voor^.de "Westlan ders scoorde. RSM gaf ondanks deze tegenslag nog niet op. Onder aanvoering van haar goede rdid- denlinie werd het doel van Mon ster belegerd. Een tweede tegen- punt van RSM kwam door een vrije schop door de Raad keihard ingeschoten. RVA kon het tegen'het Haagse Ornas niet bolwerken en verloor met 0-4. In de 4de Idas C heeft SHO haar vijfde overwinning behaald in successie en daardoor haar posi tie op de eerste plaats weer wat verstevigd. Unicum verloor van haar met het enige doelpunt van de wedstrijd, Het is tussen WOR en Doto een zeer snelle, enerverende wedstrijd geweest, waarin het Doto gelukt is WOR op het nippertje te klop pen' niet 2-3. Het begin'kenmerkte zich door zeer snelle aanvallen van weerszijden, doch de verdedigin gen bleven voorlopig de baas, Na een kwartier wist de middenvoor van de thuisclub na een góede voorzet van links te doelpunten. (1-0], Daarna was het de.beurt aan Doto' en na.10 minuten kwam de verdiende gelijkmaker door de rechtsbinnen voor de club uit Per- nis tot stand. Beurtelings waren de doelen in gevaar,, doch wederom uit een voorzet van links gaf Nieuwland WOR een voorsprong. Na de rust kwam Doto opzetten, én na een kwartier speiens, tóen. de doelman van onze stadgenoten te laat' uitliep, slaagde de rechts- binnen van Doto erin de partijen op gelijke voet te brengen (2-2). Er ontspon zich een grote strijd om het winnende doelpunt, dat na 10 minuten ontstond door toedoen van de middenvoor van Doto, die, intussen naar veler mening,'in bui tenspelpositie scoorde. Er was nog een kwartier te spelen. Doto's doel werd herhaaldelijk onder vuur ge nomen, doch haar verdediging weerstond de druk. OrK snks de spanning was het een zeer faire wedstrijd. Doto maakte nog een vierde doelpunt, maar even tevo ren had de scheidsrechter afgebla zen. Hoogvliet nestelde zich nog wat hechter, op de laatste plaats door van GEB met 2-0 te verlie zen. (Van onze paarden sport me de werker) Het fcoven verwachtlnE prote aantal publiek dat Zondag op Dulndlgt getui ge was van de courses, zag bij de start weliswaar alle paarden vertrekken, maar de mist onttrok alle deelnemers aan het andere cfud van de baan aan bet oog, zodat het telkens weer een ver rassing was Wie bij do finish aan kop lag. He opkomst der paarden, was zeer goed behalve in het hoofdnummer „Het criterium", waar vele tweejarige vol bloed? verstek lieten «jftan. Het programma opende met een dra verij. welke direct een verrassing bracht door de overwinning van Nike van Hol-- lo, na vinnige strijd met Naaco M. Een goede rol hebben ook Nevada L en Nora Major gespeeld De Metelerkamp van Bronkhortf Me moriaal, een ren over leOD M., heeft Young Phfllarls geheel volgens de ver wachting. op zhn naam gebracht. In de Trlgonella-prljs vlet onze favo riet. Lexington slecht aan en bleef bul ten de eigenlijke strijd. Het waren hier Master van Vredenhof, Max van Bon- gershof en Luccae Rohda, die de boven toon voerden. Van dit drietal ontliep Max van Bongershof zijnconcurrenten en deze grote voshengst won tenslotte gedecideerd. Nu verscheidene Z-jarlgen verstek lie ten gaan in de klassieke ren. stegen de kansen van Etolle du Nord, flie veel vertrouwen genoot. Tot aan het eind der baan scheen Etoile du Nord-inder daad te zullen winnen, doch vlak voor de finish snoepte Constance hem met een néuslengte de ereplaats af, Guy Hanover wist In twee heate be slag to leggen op je W J, Joehema Me moriaal, maar hij moest daarvoor snelle tijden demonstreren, In de eerste heat liep hh de KJvI, in 1.23.Aen had hfl grote.moelta om Kalumet Axfclt te klop pen. In do tweede heat noodzaakten. Louise de la Malre B en Fiat V" Guy Hanover om er nog een schepje op te doen en moest hij een K.M>tljd van 1.22.9 tonen om eerste te worden In de Tarantella-prijs ontnam Mada me da Maintenon aan Taxiol het com mando en ts verder 2elf niet ernstig bedreigd geworden. Ramena .eindigde vrij sterk als tweede De uitslagen luiden: Trieoloreprijs (afst. 2120 m.): 1, Nike van Hollo (W. G. IJseUngf tijd 3.21.2. km-tijd 1.35,8; 2. Nanco M <W. Leeu wenkamp); 3 Nevada L {3. W. Laar man Totallsator: winnend: t13.70, plaats; i 3.20. 1.50, ,2.20. Triogonellaprijs (afst. 2120 m,); 1. Max van Hongershof CL Ensing) tijd3.16, km-tijd 1.32.5; 2. Master van Vredenhof (E Kruithof); 3. Luccle Rhoda (J. v. Leeuwen jr.). Totallsator; winnend: 7.D0; plaats: S 1.90, t 3.80, 1,70; ge koppeld 71. W. J. Jochens Memorial (afst. 1340 m.) l, Guy Hanover (w. Leeuwenkamp) tfld 2.16. km-tijd 1.22.9; 2. LouiBS de la Mal ie B (Th. Ponsen); 2. Fiat V (S. V. Voorst). Totallsator le heat: winnend 6.10: plaats: f 3.10. f 1.60, .2,10; 2e heat: winnend! f 4.10, plaats: L80, 2.10. 1 60; definitief: winnend: 4JM, plaats: 2.—. 2.50, 230. Het Metelerkamp van Bronkhorst Memorial (afst. 18D0 m.): 1 Young Pha- laris (D. Stem Jr.) UJd 2.tó.2; 2.' Qualla (A. E, Selena); 3L Majerto (D. Wage- naar); Totallsator winnend: LM, ge koppeld 3.10. Hst Criteriumprljs (afst. 1800 m.): 1. Constance (L, BanceU tijd 1.47.2;" 2. Etoile du Nord (G. J. Riem); 3. Mar- lotta (A. W. v. Dijk). Toto winnend: i 6.30, plaats: 1.20, 1.10, 1.60, Tarantellaprljs (afat 1800 ni): 1. Ma dame de Maintenon (H. J. v d. Kraato) tijd 2.0C; 2. Ramena (F. Delbransinne); 3. Brinlo. (A. W. van Dijk), Toto wln- In de 4de klas A is er maar wei nig verandering in de stand geko men, want het Leidse'ASC boekte haar vierde overwinning door W SB met een nederlaag van - 5—1. huiswaarts te zenden, en aangezien SJC en Teylingerf eveneens de zege behaalden resp. op LDWS (02) en BSM„ .wordt nog steeds „het hoofdpeloton' gevormd, door ASC, SJC en Teylingen. Rouwkoop kroop een plaatsje om hoog doorLisse een nederlaag toe te brengen eh Docos had al aan een gelijk spel van 2—2 tegen Hillegom genoeg om enkele plaatsen op de ranglijst te rijzen.,. WP heeft zich in-de 4de klas-B als concurrente van Wilhelmus op geworpen. Beide clubs hebben gis teren gezegevierd: Wilhelmus over Woerden 32 en WP over Wad- dïnxveen (42) en hebben nu rsp. 9 en 8 punten uit 5 wedstrij den. Nu moeten wij er rekening nendi f plaata: 2.—, 3J0, ge koppeld t 11,30. Totale omzet f 68.30CL50. COURSES TE GRONINGEN GRONINGEN Da uitslagen van de draverijen lulden: :3 r r HandsomeScott-prÜB (afat; 2240 m,):' le afd. T. Melntje V (M. Slderlus) tijd 3.35. km-tijd 1.36,8; 2. Momenal (HL B, v d. Veen);,3. Lammert. (L, Hof); toto: winnend: t 130, plaats: .130, 1 4.60, 7 s.—; Handsome Scott-prtJs (afst. 2240 m.) 2de afd.: 1. Nielde B. H. (K. Noeft) tijd 3.31.5, kra-tyd 1.36.2; 2 Milly Dynamic (S, M. Casteleln); 3 Markies (HL B, v. d Veen). Toto winnend: 3.—. plaata: 1.70, 4.10. 4.20. Grote prijs van Nederland (afst. 1BB0 m.) nationaal: 1 Edel Scott (J. Zrnoer- duyn) tijd 2.48, km-tijd 1.24.8; 2 Ju- noschka (W. H, Geersen); 3. Lord Mai- re (F. A. Bosveld). Toto,2e heat: win nend 3.30, plaata: 1.40, 1.80, 1.80, koppel t 3.30, Toto definitief: winnend: f 3.90, plaata: 1.80. 1.70, J IA0. Hanover-prlls (afst, 1220 m.): O Nel ly Zora (J. Wagenaar) tijd 1,58.5, km- tyd L341; 2, 'Oscar (N, Oosting); 3. Oehoe S (B U, de Jong) Toto win nend; t 3.». plaats: 150. I 2,—, 1,30, koppel 1 16.20. Marten Siderius-prijs (afst. 2240 m.) finale leerUngenkamploenschap 1949: 1. Koningin Dralsine C (Bouma) t«d 3.29, km-tljd 1,32.5; 2. Hollandia Hanover K J J. Bakker); 3. Cregor Axworthy G iH, Schollema), Toto winnend: 38,30. plaats; 6.80, 2,40, f 320, gekoppeld Harrie Scott-pRja (afst 2340 m.) Margretha Hanover (JL wagenaar) tijd 3.372, km-tijd 1.31 J: 2. Nlmble's Boy (B. U, da Jong); 3; Marianne Scott (9. Bosch); Toto winnend: 8.40, plaats: t 2.70, t 1,70. 3,70, - i Harrla Scott-prijs (afst, 2340 tn.) 2e afd.'1 Mr. Fried (B. U. de Jong) tijd 3.345, km-tijd 1.30.3; 2. Keenwitted (K. Hooisraa), 3; Mystic Lady (K Kramer). Toto winnend: 2J0, plaats:- 1.50, f 2.40, 7 3.40, gekoppeld:' fl.—. Hollandia Hanover K-prljs (afst. 2400 m,)ï l. Juno Vita (W. H. Geersen) tijd 3.30.3, km-tijd 1.26.9; 2. Oratie Hanover (B U. de Jong); 3. Fellow =(K,-Kramer). Toto winnend: f .3,30, plaats:, f '1.60. f 1.80; 7 2.70, Totale omzet 53.327,—;' mee houden, dat .Waddinxveen en ook Maasstraat, dat vrijaf had, elk een wedstrijd minder hebben ge speeld en dus met 8 punten even eens in de running blijven. Rijs wijk verpletterde Alphia met 92, waardoor ook zij een goede kans op een van de eerste plaatsen blijft behouden. Naaldwijk schijnt met goede plannen bezield te zijn in afdeling C; althans zij boekte .haar vijfde, overwinning in successie op Gou derak met 32. DSO bleef goede tweede, nu zij het onderaan de ranglijst bengelende Rava met lege handen huiswaarts zond (3—1). En DHL bleef tegen Kranenburg spe lend (3—0) aan de winnende hand. Spoorwegen rees twee plaatsen op de ranglijst door te Werve met 32 in het zand te doen bijten. Het gedegradeerde BEC schijnt er veel voor te gevoelen weer in haar oude omgeving terug, te ke ren. Zij gaat fier aan het hoofd van de vierde klas D, hu zii in haar plaatselijke ontmoeting van Delft met 20 won en Celeritas, no twee van het staatje, een punt versneel- de in haar kamp tegen Quick Steps, waarin zii het niet verder dan een gelijk spel van 11 kon brengen, Oliveo is in deze afdeling hét zwakke zusje. Voor de vijfde maal trachtte zij tevergeefs een winst punt te boeken. 's-Gravenzande had geen pardon met haar en zond de Bolnessers met een nederlaag van 3—2 weg. - In de vierde klas E kwam de koploper er ditmaal niet zonder kleerscheuren af, want PDK snoeo- te de Lei denaren een puntje af door een 22 te bevechten. De ge- Dr.omeerde Voorburgers uit de Haagse Voetbalbond weren zich ge ducht, .want zijbezetten thang de derde plaats en dat is voor deze nieuweling In de KNVB zeker geen kleinigheid. De wedstrijd Belvede reSchiedam gaf een gelijk op gaande strijd te zien. Met de rust was de stand nog blank. Tien' mi nuten na de hervatting kwam het enige doelpunt van de wedstrijd tot stand uit een prachtig schot van de linksbuiten van Belvedere, 1% mi nuut voor tijd kreeg de doelman van de thuisclub een ongeluk, zódat hil moest worden vervangen, het geen geen fatale gevolgen met zich bracht. St, Lodewjjk sluit na haar ne derlaag van 5—2 tegen Dunó, de rij van de clubs af, nu Ammerstol SV het plotseling op haar heupen kreeg 'en Velo een flink pak slaag gaf met de 8—2, die 2i1 bevocht. In dé vierde klas F. heeft er de nodige wisseling plaats gegrepen, doordat de dag van gisteren nogal, verrassends uitslagen heeft gege ven, Zo versloeg Bodegraven, dat de. tiende plaats bezette. SMV'met 1—0. waardoor eerstgenoemde ver eniging plotseling naar de zevende plaats is verhuisd. Haastrecht, dat Siod een nederlaag toebracht, schoot maar eventjes vier plaatsen omhoog. Florissant nam de leiding van VEP over doordat zij van haar met 1—3 wan en DEH dat Oude- water met 3-0 klopte, is-nu op de tweede plaats beland en wordt door VEP gevolgd. Zwervers heeft voor de verras sing van de dag gezorgd door het Noorden, dat vóóvZóndag nog de leiding had, met de korfbalcüfers 7—2 te verpletteren; Dat kostte-de Rotterdammers de leiding, die Lek kerkerk door. een overwinning 'op Transvalia met 10 heeft overge nomen. DRZ zakte enkele plaatsen, af door op eigen terrein Strijèn (1—3) niet van het lijf té kunnen houden; De wedstrijd Excelsior '20Hil- legersberg stond op hoog peiL Vooral de verdedigingen van beide partijen waren goed. De Schiedam mers waren in de tweede helft bij na steeds in de aanval. Een half uur na het begin van de strijd maakte de middenvoor van Hille- gersberg 01, doch vlak voor de rust wist de middenvoor van Ex celsior, Bösman; met een prachtig schot de gelijkmaker te scoren d-D. Een plotselinge uitval van Hille- gersberg leverde haar 't winnende punt, dat Öe middenvoor voor zijn rekening nam, op (12)-. Bolnes liet zich in de 4e klas H niet van de eerste plaats verdrin gen. Mét DZB (2—1) rekende zij op voordelige wijze af, hetgeen ge lukkig was, want ook Dindua, haar felste concurrente, bracht'het tot de overwinning tegen WRW (1 In de wedstrijd Oud-Beijerland— DJS was laatstgenoemde in de eer ste helft sterk In de meerderheid, maar tot doelpunten konden de Rotterdammers het 'niet brengen. Het enige doelpunt van de wed strijd werd in de. tweede, helft, ge maakt door DJS' middenvoor 'Knook. Steeds Volharden, die de rij van clubs op de ranglijst van de.. 4de klas I opende, heeft .het tegen Hel- levoetsluis niet kunnen bolwerken. De eerste, helft gaf een fel aanval lend Hellevoetsluis. en een zwak soeJend Steeds Volharden te zien. Niettemin maakte Steeds Volhar den een doelpunt, dat evenweL werd afgekeurd. Na de rust er wasongeveer 25 minuten gespeeld' liet de doelman een ingezonden schot glip pen (0—1). Steeds Volharden zag nu bet gevaar in, maar het was te laat. Martinit bleef de baas over Hion,. dat met 21 verloor. De - Schie dammers begonnen direct aanval lend op te treden en na 25 minuten soelens hadden zij. succes door hun linksbinnen (10),* Na de rust kwam Martinit flink opzetten, doch eerst na 20 minuten speiens vergrootte de thuisclub, de voorsprong (20). Hion zette nu alles op alles, doch verder dan een tegennunt, vlak voor het einde ge scoord, kon zij het toch niet bren gen. PFC kreeg het Schiedamse DHS op bezoek en had van deze visite weinig plezier,: want het. kostte haar twee winstpunten <0—2). DHS' middenvoor, Poelman opende na een half uur speiens da score en toen de eerste helft 25 minuten oud was, was het Meerts, die een twee de doelpunt voor zijn rekening nam. PFC liet de moed zakken, ze- dat DHS sterk, in het offensief kwam, zonder evenwel haar voor sprong -nog verder te kunnen ver groten. De vierde klas S heeft geen ver rassingen opgeleverd. Er waren twee gelijke spelen, waarin geen doelpunten vielen n.l. RCDSSW en MerwedeOSS. LSV handhaaf de zich op de eerste plaats door Geluksvogels In eigen huls een ne derlaag van. 34 toe te brengen.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1949 | | pagina 4