H.O.V. heeft haar ongeslagen record weten te behouden DHZ geeft VOC een lesje in scoren Naaldwijk's 6de overwinning OOK SSSR WEET NU WAT VERLIEZEN IS Spangen behaalt twee punten ten koste van OSCR .voor Veel Rotterdamse hockeyers overwinningen Pernix kampioen der Chr. Korfbalbond GYMNASTIEK België wint van Nederlaifd 4 Maandag 17 October 1949 tegen het been van de rechtsachter van DJH.Z. De bal dreigde in he: verlaten doel te huppelen, maar helaas voor V.O.C. koos hli de ver keerde kant van de Paal. DJLZ.' nam. hierna het spel in handen en door een hattrick van zijn midvoor van Dijk leidde het toen de rust inging met 30. Het was weer van. Dijk, die een doelpunt op zijn naam bracht (0 5). VOC ondernam hierna enkele aardige aanvallen en bij een daar van ontstond een scrimmage voor het doel van DHZ. waaraan inval ler Star een einde maakte door de bal in het net te schieten {15) Linksbuiten Biii maakte een mi nuut voor het einde, zij het in bui tenspel-positie. het halve doziin voor DHZ vol (1—6). H. v. HollandLeonidas (1—2) Het begin van de wedstrijd tus sen Hoek van Holland en Leonidas gaf een licht overwicht van de thuisclub te zien. Dit overwicht kwam spoedig tot uitdrukking door een mooi doelpunt van midden voor van Halen. Leonidas nam daarna de aanvallende rol over en kwam op enigszins gelukkige wijze aan de gelijkmaker toen een scrim mage in het doelgebied van Hoek van Holland ontstond en een der achterspelers in eigen doel trapte (11). Tot aan de rust was er weinig krachtsverschil tussen bei de elftallen. Er werd aan beide kanten goed gespeeld en de strijd om het leidende doelpunt viel nog voor de rust in het voordeel van Leonidas uit.'Het was de linksbui ten T. Abbers die Leonidas de lei ding gaf (12). Na de rust begonnen de bezoe kers sterk aanvallend en na onge veer 21» minuten spelens wist ïechtsbuiten v. d Huls de voor-; sprong tut 1—3 op te voeren. In de laatste phase van de wedstrijd heeft Hoek van Holland wanhopige pogingen gedaan om de achter stand in te lopen, maar de verde- Heftig waren" de duets in de strijd tussen Het Hoorden en Lekker- kérk." J V.C.5. uit Den Haag heeft haar xesde overwinning in successie geboekt door F.S-V Pretoria haar vierde nederlaag toe te brengen. Met 21 bleven de koplopers de baas. Doordat de ontmoeting de JSoUandiaanB.JLT. geen doorgang vond. kon bet aan de winnende hand blijvende Blauw Zwart \\DJL werd te Wassenaar met 30 geklopt de tweede plaats bereiken. Maar of dat van lange duur aal zijn, willen wij nog maar niet zo voetstoots aannemen. De Haagse politiemannen boekten hun eerste gelijke spel tegen hun stadgenoot Texas. Met 33 werd het een verdelen van de punten. G.D.A.. die thans 6 wedstrijden achter de rug heeft, kreeg dan toch eindelijk het eerste winstpunt te noteren door de uitslag 1L Intussen blijven de Loosdniners voorlopig althans de laatste plaats bezetten. In de derde klas C voert nog altijd het Vlaardingse VJF.C. de Ijjst aan, want gisteren leverde zijn ontmoeting tegen R.V.C., waar het te gast was, ■wederom twee winstpunten op door een zege van 2—4 te bevechten. De Vlaarckngers troffen, het bijzonder, dat hun beide concurrenten Wester- kwartier en Ona beide een nederlaag te slikken kregen. De Hagenaars verloren van hun stadgenoot Vios met 1—0 en Ona boekte dezelfde cijfers op eigen terrein tegen L.F.C. Laakkwartier verdrong Postduiven van de zesde plaats door de 2—1. die zy in Den Haag wist te veroveren en Moordrecht distantieerde zich van het onderaan de ranglijst bengelen de R..VC. door Olvmpia met 5—0 m de pan te hakken. H.O.V. heeft haar ongeslagen re cord weten te handhaven door haar stadgenote D.C.L. de cijfers 21 af te dwingen. Maar DH.Z. bracht het tot een heel wat hogere score tegen V.O.C., dat op eigen terrein nog wel de bittere pil van een 1—6 nederlaag le slikken kreeg. Waar gaat het met de oude rood-zwarten heen? Zij blij ven maar steeds in de onderste helft van de ranglijst zweven. In de wed strijd EL5,-Hillesluis bleef de schaal in evenwicht, doordat beide partijen elk een doelpunt ter wereld brachten. Voor E.D.S. een aardig succes, voor Hillesluis een teleurstel ling. In de derde klas E heeft Ursus, na op de darde plaats te hebben ge prijkt de leiding genomen door in de eerste plaats van Dubbeldam, no twee van de ranglijst niet 0—1 te winnen en mede door het feit, dat S.V.W. het in Capelle tegen C.K.C. niet verder dan een. nederlaag van 31 kon brengen. Rising'Tlope, dat Slikker veer ontving, boekte haar tweede gelijke spel <l~l>. De ploeg van Slikkerveer was op niet minder dan 8 plaatsen gewijzigd. Voor de rust namen de theemensen de leiding- In de tweede helft kregen wij een goe de wedstrijd te zien. Het zag er naar uit. dat Rising Hope haar tweede overwinning zou boeken, doch. 10 minuten voor het einde slaagde een invaller van Slikkerveer erin een ge lijk spel te bewerkstelligen. Papen drecht blijft ook nog steeds in de hoek zitten waar de slagen vallen. Kort na het begin in haar wedstrijd tegen de Musschen scoorden de vo gels. Gedurenda-het verdere, gedeelte van de wedstrijd was Papendrecht wel enigermate in de meerderheid, maar de Papendrechters kwamen toch niet tot doelpunten. Over het algemeen waren de aanvallen van de Musschen iets gevaarlijker. Zwijn- drecht is er in geslaagd Fluks me* 3i in het zand te doen bijten, waar door de Zwijndrechters- evenals Ur- 5U3 8 punten uit fi wedstrijden boe ken en zich alleen door een minder goed gemiddelde met de tweede plaats tevreden moeten stellen. Het Noorden—Lekkerkerk (4^-3) Door een 43 overwinning op Lekkerkerk is het Het Noorden ge lukt zich weer aan de kop te nes telen. Beter en enthousiaster spel zorgden ervoor, dat de gastheren voor de rust reeds een 20 voor sprong wisten te behalen. In. het begin zag het er helemaal niet naar uit, dat dit zou gebeuren. Lekkerkerk, dat voornemens was, om de bovenste plaats te behouden, startte met een s erie verrassende aanvallen, -waartegen de Rotterdam se verdediging echter bestand bleek- Langzamerhand kwamen de gastheren er heter in en met de wind in de rug volgden nu de aan vallen op het doel van Lekkerkerk. Aan. deze zijde lukte het heter en tot twee maal toe zag de doelver- dediger yan do gasten zich gepas seerd. m de tweede helft slaagden de gasten erin een door een handsbal veroorzaakte straf schep te benut- een 2I. Evenals voor de rust na men de Rotterdammers echter weer spoedig het heft In handen. Uit een corner slaagde de middenvoor erin de stand op 4—X té brengen, om dat eVéro te voreft Het Noorden erin was geslaagd voor de derde keer het Lekkerkerkse doel te doorboren. Met dit doelpunt schenen de gast heren al hun kruit verschoten te hebben. Een zekere matheid kwam er over hun spel, waarvan de Lek- kerkerkers goed gebruik wisten te maken. Zij gooiden er een schepje op en wisten de achterstand tot twee maal toe te verkleinen. (43). SpartaanConcordia (10) Spartaan begon de strijd met een gevaarlijke aanval, maar strandde al dadelijk op stopperspil Baldé. die deze wedstrijd in de verdedi ging der Delftenaren een rol van betekenis speelde. Met lange trap pen keerde hü iedere aanval van de Spartanen en zo kon Concordia een lichte meerderheid in het veld krijgen. Dit leidde echter niet tot een doelpunt, want het spel van de Deiftse voorhoede was wat on samenhangend. Met de rust was de stand nog blank. Na de rust waren de bordjes verhangen en was het Spartaan dat de toon aanga! Reeds na 5 minuten wist linksbui- ten v. d. Hatert op fraaie wijze te scoren (1—0). Concordia geraakte daarna uitgespeeld, maar spil Bal ije hield stand en hij was het. die een grotere nederlaag van de Delf tenaren voorkwam, daarbii gehol pen door een listig opgezette bui tenspol val, waar de Spartaanse aanvallers herhaaldelijk in vlogen. VOC—DHZ (1—6) V.O.C., dat met enige invallers aantrad toog het eerst ten aanvaL En- - bijna succes. Een schot van een van hun voorwaartsen kwam VCS s 12 HOV 8 Blauw-Zw. a 9 DHZ fi BMT 4 8 Spartaan '20 6 HoIUndiaan 4 7 Hoek v. HclE fi HBSV 6 3 Leonidas 6 FSV-Pretoria 6 4 Hillesluis 6 CromvUet 6 4 EDS 6 VDL 4 2 VOC fi Texa® 6 2 Concordia 6 GDA 6 1 DCL 6 3de klas C 3de klas E VFC 6 11 Ursus 6 Vlos 6 8 De Mussen 6 LFC S 7 Zwljndrecht svw 6 Westerkwart, 5 7 e Laakkwart. a s Slikkerveer 6 ONA 6 7 Dubbeldam 6 Postduiven 6 5 CKC 6 Moordrecht 6 3 Fluks 6 Olympia 6 3 Rising Hope 6 RVC 6 1 Papendrecht G diging van Leonidas hield tot het laatste fluitsignaal stand. STEENBERGEN, rechtsachter uan SVV in actie. Uit de vierde klas BEC ongeslagen record gebroken Naaldwijk trekt in de 4de klas C ^vel bijzonder goed van leer. Nu Naaldwijk Donk met 42 het zwij gen heeft opgelegd, heeft zij haar zesde overwinning in successie ge boekt. klaar toch staat zy nog met zo heel stevig op de eerste plaats, want DSO uit Zoeterm eer-Zeg waard volgt haar op' de voet met een wedstrijd minder gespeeld, doch cfok nog ungeslagen, nu Lenig en Snel met 0—5 een lelijke knauw kreeg. Te Werve boekte hoge cijfers tegen Vogel, i6 is een resultaat, dat aan korfbalcijfers doet denken. Verder bleven Kranenburg en Spoorwegen baas in eigen huis door resp. Gouderak (23) en DHL (21) met lege handen huistoe te zenden. Rava, dat vrijaf had, blijft nog steeds de ranglijst afsluiten. BEC leed in de 4de klas D haar eerste nederlaag. Voorburg heeft haar dat kooltje gestoofd. Met 32 kwam Voorburg zegevierend uit de strijd. Celeritas' kans op de eerste plaats is nu weer toegenomen, vooral au deze kampioensclub (uit afdeling B) Delft op eigen terrein met I2 versloeg. Ook Westlandia blijft in de running door tegen Oliveo een 15 te bevechten en zo blijft de strijd om de leiding groot. Jammer is het evenwel, dat de con currenten van BEC een of meer wedstrijden ten achter zijn bij de Delftenaren. Gelukkig voor Oliveo, dat 6 nederlagen achtereen noteer de, heeft ook Quick Steps een nederlaag geleden n.l. tegen DVC met 12. 's-Gravenzande kon het met GDS (1—2) wel klaren, maar de ontvangende vereniging tekende protest aan en dat is altijd een ver velend ding, ook al draagt zo'n protest over het algemeen weinig vrucht. Stolwijk gooide in de 4de klas E hoge ogen. Met 80 bedolf zij het Haagse VDV onder de doelpunten. Ma^r.dA-Stalwïjters blijven toch de tweede plaats innemen, want Lug- dunum. wachtte er zich wel voor in Half dozijn overwinningen van SHO Capelle heeft ln de 3de klas B het stoute stukje uitgehaald om het tot voor Zaterdag nog ongeslagen S.S.S.K. uit Klaaswaal de eerste nederlaag toe te brengen, zodat thans geen enkele vereniging meer zonder verllespunten is. Capelle speelde verdedigend met een stop per- en een aanvallende spil om zo doende met snelle uitvallen te pro beren tot doelpunten te komen te gen de Klaaswalers. hetgeen haar gelukt ia, zij het dan dat Capelle zich met slechts een doelpunt te vreden moest stellen- Dit doelpunt kwam na een half uur spelens in de eerste helft door toedoen van Boers. Sunlight en Excelsior (P.) deel- den te Vlaardingen met 22 de punten. Het spel van de Pernissers was technisch beter verzorgd. Door hard werken wisten de zeepmannen een kostbaar punt te veroveren. Uit een der sporadische uitvallen van Sunlight gelukte het de Vlaar, dingse middenvoor Verheul met een prachtig schot zftn club de leiding te geven (10), met welke Stand de rust aanbrak. Na de hervatting w-as h?t over wicht van Excelsior nog groter, want zij was steeds in de aanval en al spoedig scoorderechtsbuiten Groenendijk na een soloren de ge lijkmaker {1-1). Tien minuten vóór het einde van de wedstrijd was het weer Verheul, de middenvoor van Sunlight, die doorbrak en de Vlaardingers voorsprong gaf. Hoe Sunlight zich ook verdedigde, het kon niet verhinderen, dat de rechts- binnen van Excelsior, Koert, even voor tijd de verdiende gelijkmaker scoorde. (22). In de wedstrijd Z-W.S.H.-Kozak- ken Boys zette de voorhoede van de gasten direct na het begin een se rie gevaarlijke aanvallen op touw, maar de verdediging van de thuis, club kon doelpunten voorkomen tot middenvoor Van Berkum doorbrak en de doelman van Z.W.S.H. pas seerde (01). Een kwartier later vergrootte dezelfde speler de voor sprong van zijn vereniging. Na de pauze kwam de thuisclub goed los. Aanval op aanval werd op het doel van Kozakken Boys onder nomen en na een kwartier spelens wist de rechtsbinnen, Blok, bij een doelworeteling de achterstand te verkleinen. Door enige fouten in de verdediging van Z7W.S.H. kon de middenvoor van Kozakken Boys nog tweemaal doelpunten, waarmede deze speler alle doelpunten voor z£jn vereniging op zijn naam bracht. N.S.V.V., dat bij V-V.G.Z. op be zoek ging, versloeg de thuisclub met 1—2, waardoor de gepromo veerde 4de klassers uit Numans- dorp de tweede plaats blijven be zetten. R.V.A. heeft op eigen veld met het Haagse Semper Altlus korte metten gemaakt door de gasten een nederlaag van 4X toe te brengen. Het is een heel aardige wedstrijd geweest. Na ongeveer een kwartier viel het eerste doelpunt, waarvan Teerds, de bekende doelachutter van onze stadgenoten,/ de maker was, zodat R.V.A, de leiding nam. Maar deze voorsprong was slechts van korte duur, want 5 minuten daarna slaagde de rechtsbinnen van Semper Altius erin de partijen weer op gelijke voet te brengen. Tien minuten na de hervatting hernam R.V.A. wederom de leiding door toedoen van haar linksbinnen Van Bussel (21). Een kwartier vóór het einde voegde de Rotter damse rechtsbinnen, PrieUng, nog een vierde doelpunt aan het totaal van zijn club toe (41). In het begin van de wedstrijd T.O.G.R.'s-Gravenz. S.V, (5—1) zag het er niet naar uit, dat het verschil in doelpunten zo groot zou worden en wjj mogen dan ook vast stellen, dat de uitslag voor de Rot terdammers enigszins geflatteerd is. Het eerste kwartier viel een lichte veldmeerderheld van 's-Gravenzanders op te merken. Hun aanvallen leverden echter geen gevaarlijke momenten voor de gast heren op. Langzamerhand kwam T.O.G.R. er beter in en toen haar linksbinnen op ongeveer 20 m. af stand van het vijandelijk doel een vrije kans kreeg1, was het 10. Schiedam tegen de club van die naam te struikelen en kwam met de winstpunten door de uitslag 02 terug. Een zelfde resultaat leverde de wedstrijd PDK—Ammerstoise SV voor de gepromoveerde Haagse afdelingskampioen op, zodat ook de Hagenaars, die op no. 3 staan, nog een behoorlijke kans hebben het Leidse Lugdunum het vuur na aan de schenen te leggen en de koploper m gevaar te brengen. VeloSpoor- wijk (11) gaf geen verrassing te zien, doch SL Lodewijk leverde deze we! door haar stadgenote Belvedere met 31 te verslaan en daardoor de eerste winstpunten in de wacht te slepen. Florissant heeft in de 4de klas F haar ongeslagen record weten te handhaven door Hermandad een nederlaag van 43 toe te brengen. Met 9 punten uit 5 wedstrijden gaat zij fier aan de kop van haar afde ling. Direct bij de aanvang zetten de politiemannen direct een stevig offensief in. De verdediging van Florissant kon eerst geen vat op de voorhoede van haar tegenstanders krijgen, zodat Hermandad reeds na een kwartier spelens door doelpun ten van Lief en Douwes een voor sprong had van 02. Daarna werd het evenwel een meer gelijk op gaande strijd. Een uitval van Flo rissant, waarbij M. de Koning op een gegeven ogenblik alleen voor de doelman van. Hermandad kwam te staan, leverde het eerste doelpunt op (12). Even later was de schaal al in evenwicht gebracht door een doelpunt van Katwijk en voordat de rust aanbrak, zag Boerman kans Florissant een voorsprong van 32 te geven. Na de pauze werd er weer een levendig spel te zien gegeven. Beide doelen waren om beurten in gevaar, doch de verdedigingen wisten goed stand te houden. Na een half uur kreeg De Koning de bal op het middenveld toegespeeld; hij rent naar voren en met een hard schot van "grote afstand gelost, verdwijnt de bal in de linkerbovenhoek (4—2). Even voor het einde verkleinde Prinsen de achterstand van Her mandad tot 43, maar daarbij bleef het dan ook. In deze afdeling vielen twee ge lijke spelen te noteren: Siod liet Bodegraven niet geheel en al met lege handen huiswaarts keren en gunde haar met 22 wel een winst punt en de voorhoeden van Oude water en Haastrecht bleken geheel onmachtig tot doelpunten. SMV kreeg haar stadgenote Tele foon- op bezoek en won slechts met de kleinst mogelijke zege van 1—0. Lekkerkerk heeft in de 4de klas G het onderspit moeten delven tegen Het Noorden met 43, het geen haar de eerste plaats kost, die thans door haar tegenstandster van gisteren wordt ingenomen. Schoon hoven ontving het Schiedamse Excelsior '20 en zegevierde met 21, waardoor zij nog een goede kans op de eerste plaats maakt, thuisclub aanvallen en de verdedi ging van de gasten kreeg het zwaar te verantwoorden. Met een goed schot scoorde de debuterende Rot. terdamse linksbuiten in deze perio de het tweede doelpunt, zodat de rust Intrad met een voorsprong van T.O.G.R. van 20. Na de hervatting was het begin weer voor de Westlanders. Fel trokken zij ten aanval, waarbij de snelle middenvoor een fout van de verdediging van de gastheren op doeltreffende 1 wijze afstrafte. (2—1). Voor de T.O.G.'ers was dit het sein om wat steviger aan te pakken. Onafgebroken rolden de aanvallen op de Westlandse veste af; de rechtsbinnen omspeelde drie tegenstanders en met een scherp schot hoog in het rjet verzekerde hij de overwinning van de gasthe ren. Een goed genomen hoekschop leverde T.O.G.R. het vierde doel punt op, doordat uit de voortgezet te bal de linksbinnen fraai Inkopte. Dezelfde speler nam ook het vijfde doelpunt voor zijn rekening, waarbij hij door een dér achterspelera van de bezoekers een handje werd ge holpen door de bal van richting te veranderen. De wedstrijd Stond technisch op middelmatig peil. Zwart Wit '28 bleef baas in eigen huis, want het versloeg het Haagse Omas met 2—0, Twaalf minuten na het begin kon de rechtsbuiten van onze stadgenoten, Troost de niet voldoende weggewerkte bal be. machtigen en scoren. Na de rust werd de strijd direct in een hoog tempo voortgezet, waarbij de oartiien elkaar weinig toe gaven. De Haagse middenvoor ■L-agendyk was ontzettend gevaar lijk door zijn goede spelverdeltng en zijn grote beweeglijkheid. Onge veer 10 minuten Vóór het einde kreeg Zwart Wit een vrije schop te nemen op circa 15 m. van het doel van Ornas. Rechtshalf Aardoon ko gelde de bal onhoudbaar in de lin- ker-ben edenhoe k. In de 4e klas C gaat S.H.O. uit Oud-Bejjerland regelrecht op het kampioenschap af. Zaterdag kwam zy hier ter Btede tegen G.B.B. uit en won met 03, zodat de eiland bewoners de bult mee huiswaarts konden dragen. Met een half dozijn overwinning staat S.H.O. fier aan het hoofd van de ranglijst. Haar te genstandster van Zaterdag bezit thans precies de helft van S.H.O,'s winstpunteaantal n.1. 6. Verder is het in drie wedstrijden in deze afdeling tot een verdelen van de punten gekomen. Strijen Zwervers gaf een puntloos spel, Hillegersberg en DRZ scoorden elk eenmaal en Transvaba en RDM verdubbelde dit aantal en noteer den dus 22. Heel veel invloed hebben deze gelijke spelen niet op de bezetting van de ranglijst Bolnes heeft er m de 4de klas H voor gewaakt, dat zij haar onge slagen record kwijt raakte, maar het is toch maar op het nippertje geweest, want met het doelpuntloze spel tegen Dindua bevochten, raakte Bolnes toch een kostbaar punt kwijt, maar DJS en DRL resp. no. 3 en 4 van het standenlijstje brachten het al niet verder. Ook hier was het resultaat een bril. Beide par tijen wogen in deze ontmoeting goed tegen elkaar op, DJS kreeg evenwel betere kansen, maar maak te er geen gebruik van. Flakkee was de enige thuisclub, die 4e volle buit in de wacht sleepte door het zwakke Schiedamse SFC met 50 op duidelijke wijze haar meerder heid te bewijzen. Germinal kreeg Oud-Beijerland te gast en de eilandbewoners zagen hun reis met een overwinning van 34 beloond. Ook de Briellenaren trokken de winstpunten aan door met 't enige doelpunt van de wedstrijd DDC hier ter stede te kloppen. In de 4de klas I kwam no. 1, Martinit, in een plaatselijke ont moeting tegenover DHS, die de voorlaatste plaats op de ranglijst bezette, te staan. Het was een zeer sportieve ontmoeting. Gedurende de gehele wedstrijd is Martinit in de meerderheid geweest. Na een half uur spelens opende Martinit de score, doch het doelpunt werd ge annuleerd. DHS' achterhoede kreeg het na de rust hard te verantwoor den. Zij kweet zich verdienstelijk van haar taak, doch kon toch niet voorkomen, dat na 20 minuten de rechtsbuiten van Martinit een doel punt fabriceerde, dat tevens de overwinning opleverde. Dïrksland zag zich ook nu weer voor de vijfde maal geslagen en wel door Hion, die nog steeds een gooi doet naar de kampioenstitel. 50 waren cijfers, die geen twijfel laten. Dïrks land telde enkele invallers. Bij de rust had Hion reeds een voorsprong van 2—0 verkregen. Aeolus heeft zich in de bovenste helft weten te handhaven door OW op eigen terrein met 1—2 aan het kortste eind te laten trekken. Helle- voetsluis moest in Poortugaal met 23 haar meerdere erkennen en Overwinning van HKV op Ons Eibernest In geen jaren is de strijd om de titel in Zuid-Holland zo spannend geweest. Zag het er aanvankelijk naar uit. dat HKV slechts toevallig bft de leiders bleef, door van Ons Eibernest met 34 te winnen, hebben de blauw-witte Hagenaars zich in alle ernst als kampioene- pretendent aangemeld. Het Zuiden zal nu met HKV rekening moeten gaan houden en kan de Eibers zelfs even uitschakelen. Het kan wel vreemd lopen! Uiteraard, daar was het een plaatselijke ontmoeting voor. kan niet gezegd worden, dat het een mooie strijd is geworden. Te Rotterdam werd ook een plaatselijke ontmoeting gespeeld, die fel spel te zien gaf. Elke bal werd omstreden en men gaf elkaar weinig toe. Spangen had over het geheel wat meer routine en vooral voor de korf kwam dat tot uitdruk king. Voor de pauze wogen de ploe gen volkomen tegen elkaar op, wat dan ook in de punten tot uitdruk king kwam. Rutgers kon reeds na een minuut of vftf met een vlotte bal van een fout profiteren, maar Momettt uit de strijd Spangen OSCR. VND versloeg het hoger geplaatste PFC met 2—0. Doordat LSV in de 4de klas J van Merwesteyn met 32 won en Alblasserdam Oss met 13 teleur stelde, blijven de Leerdammers de ranglijst openen, gevolgd door Alblasserdam. Hardinxveld schijnt aan de derde plaats genageld te zijn. Merwede werd met 20 het kind van de rekening. Bij 's-Gra- vendeelRCD werd het met 11 een verdelen van de punten en SSW, dat tegen Geluksvogels (23) ten onder ging, vormt nog steeds het sluitstuk van de ranglijst. Een fraaie score van Victoria Victoria, MRHC en Asv ion heb- ben de volle buit binnen gehaald. Drie kostbare overwinningen, te belangrijker omdat de krachtsver schillen zoals we reeds eerder opmerkten uiterst gering zijn. De krappe overwinning van MRHC is voor een groot deel te danken aan keeper "Van Enkhuyzen, die af en toe fantastische dingen deed. Hierdoor bleef de thuisclub op een doelpunt hopen, nadat de rust met dubbel blanke stand was ingegaan. Een zeer snelle reactie van de MR HC-middenvoor Van Rymenam bezorgde de Rotterdammers het winnende doelpunt. Wel werd een strafbully nog benut, doch het aan vankelijk toegekende doelpunt werd even later terecht geannu leerd. HDM viel nog lang verwoed aan, doch de verdediging van MR HC weerde zich hardnekkig. Victo ria begon van meet ai aan met zwaar geschut de veste van TO GO II te bombarderen, en het was zeker niet aan Haagse doelman Van Heuven te wijten dat Spiele en Schaardenburg ieder tweemaal en Koomans eenmaal een treffer plaatsten. Het tegenpunt kwam even voor de rust (51). Asvion heeft eveneens een Pyrr- rhus-overwinning behaald. Een ge lijkspel was zeker een.betere uit- St. LodewijkBelvedère (3—1) Reeds van het begin af liet St. Lodewijk er weinig twijfel aan be staan dat z(j met de beste voorne mens bezield was, want de zaken werden direct flink aangepakt en er werd in hoog tempo begonnen. Succes bleef niet uit. want reeds na 5 minuten kon linksbinnen van Schaik doelpunten (10), en 5 mi nuten later maakte rechtbinnen Barzilay er 20 van. St. Lodewijk bleef hierna aanvallen en Belve dère werd geheel teruggedrongen. Even voor rust maakte Vrients er 30 van. Belvedère begon het toen welletjes te vinden en slaagde erin zich wat los te werken. De bezoe kers zetten enige aanvallen op, uit een waarvan de rechtsbuiten een minuut voor de rust een tegenpunt scoorde (31). Na de rust gingen de partijen vrijwel gelijk tegen elkaar op. maar over het algemeen was Belvedère toch iets gevaarlijker. De aanvals- linie der gasten was echter niet sterk genoeg om de verdediging van St. Lodewijk voor onoverko melijke moeilijkheden te plaatsen. slag geweest. Ook hier tellen ech ter de doelpunten en dat herinner de de Schiedamse linksbinnen Went zich, 10 minuten na bet be gin, heed goed, toen hij in een scrimage een kansje kreeg dat hij benutte. Alliance zette nog menige aanval op, voor als na de rust, doch de Schiedamse verdeding gaf geen krimp. Asvion heeft hierme de haar eerste overwinning be haald. Heel, heel jammer was het dat in de plaatselijke ontmoeting tussen RBC en Leonidas de leiding zO veel te wensen overlifet. Uiteraard leed het spel ten zeerste hieronder. De uitslag 21 voor RBC zegt in dit vrband weinig of niets. De overige resultaten in de tweede klas zijn voor de Rotterdamse clubs hoopgevend. Aeolus II boekte haar derde overwinning in successie, nu op HDM III (30). .Deze pas ge promoveerde, enthousiaste ploeg troont thans trots aan het hoofd van de ranglijst in 2A,.met aan haar zijde.BMC dat met dezelfde cijfers TOGO III versloeg. In deze laatste ontmoeting domineerde BNC door uitstekende aanvallen eigenlijk de gehele wedstrijdduur. Behalve 1 doelpunt van midden voor Jansen waren een reeks van strafcomers het gevolg. Twee hier van werden op uitstekende wijze door Haantjes in doelpunten om gezet. Na de rust zakte het tempo enigszins, toen een der Togonen moest uitvallen en ook BNC een speler naast het veld zette. Het treffen tussen Aeolus en Victoria II eindigde, nadat de bezoekers eerst nog met 21 vóór hadden gestaan toch nog in een 32 overwinning voor Aeolus. Tempo '34 vond in VCL een snelle, zeer jonge ploeg, op wie weliswaar een 21 zege werd bevochten, doch niet, dan na dat de club uit Zuid in de tweede helft lang met de rug tegen de muur heeft staan verdedigen. kort daarop was het Van Herk, die gelijk wist te maken. In de tweede opstelling was OSCR wat gevaar lijker en Van der Steen kon na een strafworp te hebben gemist ziin ploeg een voorsprong geven. Daar bloif het echter bij en zo konden de gasten hun kansen weer zoeken. De dames Vlier en Hey zorgden, dat Spangen met 23 kon gaan rusten. Na de pauze was OSCR over het geheel iéts minder en daardoor kon Spangen door een goed schot van Haanstra en een strafworp van Rutgers tot 25 uitlopen. Van Herk schoot weer in en tenslotte kwam. het eind met 36 door een worp van Ejjselendoom. Achilles moest in Deetos de meerdere erkennen. In de erste helft konden de Hagenaars nog wel meekomen, maar na de pauze kwa men ze er niet meer aan te pas. Van Bergen opende de score voor Achilles, doch Mulders maakte ge lijk. Van Wftk bracht de stand op 12 en door Van Huizen werd het weer 22. Door Van Eijck kwam de rust met 23 voor Deetos. Deze speler schoot na de rust in, waarna Mulders en een Hartigh de score tot 26 opvoerden. Gymnasiasten kon met grote moeite van Vicus Orientis winnen na met 3—1 te hebben achter ge staan. Tot de rust ging het gelijk op en elk scoorde eenmaal: R. Cos- ter 10 en V. d. Broek 11, Daar na liep Victus Orientis snel tot 13 uit. Gymnasiasten zette echter door en de gebrs. D, en L. Coster kon den elk eenmaal de mand doorbo ren. Tenslotte werd het door Reits- ma 43. In de tweede-klas-afdelingen is de spanning niet minder groot. Zag het er even naar uit, dat Quick de leiding zou kwijtraken, door neder lagen van Deetos 2 tegen Gymna siasten (3'2) en.Ons Eibernest 2 tegen Velox £7—2) staan de Dord- tenaren er weer go-ad voor. Ze won nen zelf met 43 van Olympiaan. Actief sloeg Barendrecht met 42. In B gaat het thans tussen Het Zui den 2 en DKC. Ieder won zijn par tij. De oranjekragen met 114 van Ready en de Deiftse ploeg met 5— 1 van Spangen 2. HSV liet zich verrassen 'door ALO (34). Fluks rekende met Unicum af. Het werd 4—6, Te. Leiden speelden Pernix, en Rotterdam-Zuid, tegen elkaar om hét kampioenschap van de CKB. Het is een felle strijd geworden, waarin de gemoederen zo nu en dan wel eens bewogen waren, maar die tenslotte toch zonder storing door scheidsrechter Broekman tot een goed eind werd gebracht. In de laatste seconden, de stand was toen 32 voor de Leidse ploeg, beging een Fernix-verdediger een fout, die zeker met een strafworp bestraft had moeten worden, waardoor er ook na de wedstrijd enige deining ontstond. Voor de rust had Rotterdam Zuid moeite het tempo te volgen en me nigmaal ontkwam het deel ternau wernood aan doorboring. Pernix kwam dan ook met 10 voor. Na 20 mm. trof Hogeweg van ver doel. Rust 1I. Na de hervatting kon Rotterdam-Zuid bij perioden de toon aangeven en Groenendijk maakte dan ook verdiend 12. Het derde punt bleef echter door wat onoordeelkundig spel uit. Pernix wist gelijk te maken en een minuut voor tijd zelfs 3—2. ANTWERPEN. In de Skating Rink is Zaterdag voor een stamp volle zaal de landenwedstrljd gym nastiek België—Nederland voor he ren gehouden. De ploegen bestonden uit acht turners en de strijd was zeer spannend van het begin tot het ein de, waarbij technisch een hoog peil werd bereikt. Hoe weinig de tegen standers elkaar ontliepen, blijkt uit het eindklassement; België 583.65 pat., Nederland 583.35 pnt. Het luidt gedetailleerde klassement Paard ^rije oef. Springen" Brug Rekstok Rijgen België 104.80 103.00 57,85 104.40 109.00 104.60 Nederl. 104.70 101.20 57.55 101.80 111.90 106.20 In de Nederlandse ploeg was Klaas Boot (Alkmaar) de grote man. Zijn paardsprong bracht het publiek in grote geestdrift en gaf hem zoveel punten, dat hij het bij die ene sprong had kunnen laten. Men bleef net zo lang juichen en klappen tot dat hij de sprong herhaalde, wederom even beheerst en vlekkeloos van uitvoe ring als de eerste keer. In het individuele klassement van de 16 turners, die elkaar zo'n faire en technisch hoogstaande kamp lever den, bezette Klaas Boot de eerste plaats, voor Jan Linde uit Hengelo. Het bestuur van 'de politiesport- vereniging Hermandad heeft Za terdagmiddag in de cantine uait het hoofdbureau van politie eerij druk bezochte receptie gehouden, waar talrijke bevriende vereni gingen en relaties hun geluk wensen kwamen aanbieden. Op de foto het bestuur van de jttbi-* lerende vereniging.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1949 | | pagina 4