1 m De Schiedammer 'n Goed begin bleef half werk bij Feijenoord Nepitmus boog zonlanden krom op de Edo-veste mmm Ook Sparta moei in de Koog het hoofd buigen Hermes trekt triomfantelijk het Olympisch Stadion uit mm Slap en slordig spelend SVV verliest wederom SPORTBIJLAGE Middenvoor Arie de Vroet kon nederlaag niet voorkomen Rotterdammers toonden grote vechtlust, maar te weinig inzicht Eerste nederlaag van de Rotterdammers Blauw-Wit met 2—1 ven Ook DWS lang niet groots Maandag' 31' October 1949 3 WEKELIJKSE 'Neptunus moet oppassen! Wij kenden de ploeg van de Abraham van Stolkweg altijd als elf vasthoudende jongens, die in Iedere wedstrijd wel een paar keer verrassend goed uit de hoek kwamen. Tot zover was het gisteren tegen Edo ook, maar wat wij misten was een goede omlijs ting, waardoor het nuttig effect verloren ging. En dit was niet alleen gisteren 20. Wij bespeurden het zelfde o.a. in de wedstrijden tegen Ajax en RCH. Het spel is systeemloos, zonder verband. Het succes hangt te veel van toevalligheden af. Neen, het is heus de schuld niet van De Vroet, dat Feijenoord met 13 moest verliezen van VSV. Hü was de enige, die niet deelde, In de malaise van de nu ,in een blauw shirt gestoken rood-witten. Maar het enthousiasme, dat hü op bewonderenswaardige wijze opbracht, was niet in staat om zijn medespelers te beïnvloeden/Zelfs Jan Linssen was niet de oude onversaagde Jan van andere wedstrijden. En het begon toch zo goed voor Feijenoord. Een verrassend doelpunt van Van Hoek, twee minuten na het begin, vormde een prachtig begin en beloofde de sup porters een prettige avond, temeer daar VSV door deze. onverwachte tegenslag een geduchte morele knauw kreeg. Maar, terwijl het bij de Rotterdammers steeds slechter ging, kwamen de Velzenaren er beter in en toen. de stand eenmaal gelijk was bleek het pleit beslist. Er gelukte niets meer bij Feijen oord. Kroon, die 25 minuten lang Van Onselen de voet had dwars ge zet verloor zijn zekerheid tóen de midvoor van VSV hém en Olden burg door een misverstand was ge passeerd. Langzaam maar zeker be gon Feijenoord terrein af te staan aan VSV, steeds gevaarlijker-wer den 'dé aanvallen der -Velzenaren, steeds onzekerder de verdediging en de voorhoede der stadiónbewo- ners. Er heerste een algemene schotloosheid, Steenbergen toetste weléén/'paar keer met., een hard schot dé: stevigheid- van het/hout werk, maar het slechte plaatsen en het onvoldoende af werken, der aan vallen, stelden Stijger en Spaans in de gelegenheid om zonder véél moeite de bal weer naar de andere J'üdo-spörtdag te Leiden LEIDEN In de stadsgehoor zaal te Leiden "werd een Judo- sportdag gehouden, waarvan de hoofdschotel moest zijn de landen- wedstrijd Nederland-Oostenrijk en een wedstrijd tussen de Judoclub „Hólland" uit Amsterdam en de Judoclub. „Utrecht". De Iandenwedstrijd kon helaas niet doorgaan, daar a én de Oos tenrijkers geen visa werden ver strekt De uitslag van de wedstrijd tus sen Amsterdam en.. Utrecht was 6-2. De gedetailleerde uitslag. luid de: Amsterdam-Utrecht: "Weggelaar-Beumer 2-0 Van Egten-Smithjes 1-1 De Rooij-Knol 2-0 Schlïchting-Van Zandwijk 1-1' Verder werden er nog vele de monstraties gegeven o.a. door de Deense gasten O. Brink .cn Frigost en de Fransen Godet en Laglaine. Het publiek werd ook nog ver gast, op een oefenpartij van de Engelsman Shew en de Japanner Nakanura, de Nederlandse leraren De Koning en Nauwelaerts. Ten slotte -trad nog voor. het voetlicht de bejaarde „grootmeester", de 64-jarige' Japanse professor Koi zumi uit-Londen.. Sterk tennistournooi in Zweden Het eerste overdekte tennistour nooi in Stockholm, om de: Konings beker, belooft dit jaar zeer sterke be zetting te krijgen. Jaroslav Drobny, de voormalige Tsjech die thans in Amerika verblijf -houdt, heelt toe gezegd te komen en verder' zullen van de partij zijn de ook in Neder land zeer bekende Australiër Har per, de Polen Sconecky, Olzowski en Fiatek, de Duitsers Von Cramm en Denker en de Zweden Jo hansson, Davidsson, Rohlsson en Bergelin, welke speler enige tijd niet heeft,getennist. Hij heeft zijn licha melijke conditie weer op peil ge bracht door bij de bekende .voetbal-, club A IK te trainen, hetgeen hem goed bevallen is.. Hockey-coupe Lijauteij voor Nederland PARIJS. Het bestuur van de Internationale Hockey Federatie is te -Parijs ónder voorzitterschap van jhr L. J. Quarles van Ufford bijeen gekomen. Besloten werd, dé Coupe Lijauteij voor. het seizoen 1948-1949 aan Nederland toe te kennen. Het Internationaalhockeytour- noof te Barcelona zal worden geor ganiseerd van 29 October tot 4 No vember 1950/ waarbij echter geen enkele titel op het spel zal staan; PARIJS. Op de Monthlery. baan te Parijs werd Zaterdag het wereldrecord 50 km mét staande start voor automobielen verbeterd. De Engelsman; Crossley legde de afstand met zijn 1500 cc. Alta af in de tgd van 14 min. 48 sec., een ge middelde snelheid dus van 125-92 'mijl per uur/ Het oude record'stond sedert 1926: op naam. van de /Brit Eldridge, die met een Amerikaanse Miller-wagen een gemiddelde had- bereikt van 120.06 myu helft te dirigeren. Rilsdonk. die in Van Gelder een mannetje van eigen postuur had gevonden, zag geen kans om langs de stug verdedigen de VSV-er te komenen zodoende kon Linssen voor de rust nog goed op dreef wel herhaaaldelijk de bal van zijn eigen helft naar die van VSV trappen, maar direct daarop - moest hij toch weer hard terug lopen om ze weer bij Kroon of Smulders te gaanhalen. Veel moois gaven de Velzenaren ook niet ten beste, maar hunspél was toch beter en doelmatiger, dan dat van Feijenoord. Het was bij tijd en wijle toch nog wel zo, dat we.de kou er even door vergaten. Vooral bij het tweede doelpunt, dat ont stond door heel mooi werk van de naar buitèn gezwenkte./Balvers, die Smulders handig omspeelde en toen van vlak', voor' dé achterlijn een haakse voorzet plaatste, waarbij Van Onselen slechts een kopballe tje behoefde te geven om I2 te maken. Hierna was Feijenoord vol- stadionbewoners het er nu bij lie ten zitten, de meesten bleven hard werken, maar alles wat ze deden deden ze half; er was geen verbami meer, het bleef bij trappen en op vangen van de.bal... Het derde doelpunt voor VSV, door Oldenburg in eigen doel ge schoten. maakte de onzekerheid nog erger en allen De Vroet, die met Van Hoek van piaats verwissel de en daardoor de aanvallen naar de helft van VSV wist te verplaat sen. wist wat men van hem ver wachtte. Herhaaldelijk heeft hij Steenbergen en Kilsdonk en Kok kansen gegeven. Maar er kwam niets uit voort en velen zullen Ka- rel v. d. Meer nog nooit zo dankbaar ziin geweest voor zijn eindsignaal als bij deze wedstrijd. Amerikaanse tennis-profs misschien naar Nederland DEN HAAG Onderhandelin gen zijn gaande, ten einde it Januari in enkele Nederlandse steden'exhibitie-wedstrijden te or ganiseren tussen de- Amerikaanse beroepsspelers Jack Kramer Pancho Gonzales. Het is echter nog lang niet zeker, aangezien de ge vraagde honoraria hoog zijn ei dus een grote lokaliteit en hoge entreeprijzen noodzakelijk worden. Bovendien stellen de Amerikanen de voorwaarde, dat zij met het volledigegezelschap, bestaande uit: Kramer, Gonzales, Segura en Par ker zullen verschijnen. Nederlandse Biljartbond De uitslagen van de competitie van de Nederlanuse-BUjartbonö voor Rotterdam en omstreken luiden: JCIas,AY groep Ar Het Westen a—OGR 42;'grflep'B: Rotterdam t>—Hillegers- berg 6—0;'. klas B: Anti' PoedelHGL 0—6: klas C: groep A: AJP.Hudson 53. HudsonWetering 62; groep B: Bellevue—Noorden a 6—2, Pommerans komen de kluts kwijt. Niet dat de Maasstad 6—2, Musis Sacrum—Noorden 3;=? groep C: Feijenoord—K. en. V. Karei van der Meer staat bij het doel van VSV belangstellend toe te kijken hoe de. spelers van bei de partijen over elkaar vallen. Op een gegeven ogenblik lagen er zes spelers oper elkaar en over de bal ie rollen vlak voor het doel. 2—6, Noorden b—Baltimore 8—0; klas D: groep -A: Vredenoord—Rotterdam 41; groep B: Excelsior R.A.P. a 6—2. Pom merans—Baltimore 4i, A.F. aDio 26, De PIJP—Bellevue b 8—0, Bellevue bDR3 62, Klas E: groep A: Hudson— Anti Poedel 8—2; groep B: Bellevue— Pommerans 44, De Pijp aWWW 0—O, groep C: NoordenRDBV a S—2. Bruggetje bouwen", schijnen deze twee Edo'ers en Neptunus- man te tuiilen uitbeelden. Doel man Van de Berg was het lichtst van gewicht en mocht dus bo venop staanEn weg was ook de ze Neptunus-aanval. Nederlandse zwemmers naar Brussel DEK HAAG Op 12 en 13 No- vember organiseert de Brussels Swimming Club ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan een interna tionaalzwemfeest waarvoor de vol gende Nederlandse zwemmers zijn uitgenodigd; Irma Schuhmacber én. Nel Gerritsen van de Rotterdamse Dames Zwèmclub, Hairaie Caspers van de Leidse Zwèmclub, Kievit en Van Rooy, beiden van Aegir Eind hoven. Iedereen is zich lang niet voldoen de bewust, van zijn eigen taak. Men wil meer doen dan nodig is, waar door open plekken ontstaan.- Ande. - ren moeten dan weer onmogelijk zwoegen, om deze aan te vullen" en zo blijft men aan de gang en ont staat een rommelig geheel. En de tegenpartij? Die profiteert ervan door snel-te reageren, vrjj opstellen, vrije kansen met alle gevolgen van dien. Een'typisch voorbeeld was Edo's tweede doelpunt. Men zag drie, vier Neptunlanen op een kluit, je staan, maar Roodselaar stond zo goed als ongedekt in de buurt van het doel. Het oog van rechtsbuiten Van den Nouwland, (invaller voor Molenkamp) viel er onmiddellijk op. Hij gaf een lange voorzet in de richting van zijn middenvoor en Ab Hoogedoorn kon niet zo snel toe komen stormen, of de gevaarlijke Haarlemmer had Zondervan met een keiharde kopbal al kansloos ge passeerd, ondanks alle Rotterdamse verdedigers, die bij het doel ston den. Wij willen maar zeggen: Nep tunus, speel uw eigen spel. wees enthousiast, maar niet zo. dat een nuttige opstelling over het hoofd wordt gezien. Laat elke speler de volle aandacht aan zijn eigen op. dracht besteden en voorkom onhei len! Nu scoorde Edo een doelpunt meer, omdat Neptunus kansen on benut bet dooreen slecht ver zorgde opstelling, met te vee! man tegelijk achter de bal aanjoeg en zodoende niet voor een economische spelers verdeling zorgde, waardoor schakels in de kettino- ontbraken. Levendige strijd De productieve Roodselaar opende al vrij gauw de score door een snel le en onverwachte uitval. Volkomen volgens het befaamde Edo-rcccpt dus. Neptunus zette een paar goede tegenaanvallen op, even later kon men zelfs van een offensief spreken, maar bereikte niets, ondanks vinni ge schoten van Frits de Kok en zelfs van spil Mink. Het lukte niet, integendeel. Roodselaar vergrootte de voorsprong met zijn snelle kop bal hij haalde de bal a.h.w. met zijn hoofd een heel stuk achter zich vandaan) tot 20. Met een aardige Neptunus-aanval over rechts tussen De Luytens en een onbenutte hoek schop, kwam de rust. Maar zo waar na tien minuten in de tweede helft -maakte A.- Luyten (rechtsbinnen) een even tevoren verknoeide'ljaha.Aveer goed door-een door Dammers aangegéveiï bal kalm lang3 v.d. Berg te schuiven,1 1—2. Dit gaf de burger weer, moed en. het kwam het spel van de Rot- terdammers duidelijk ten goede. Helaas, weer stuitte aanval op aan val op de Edo-verdediging af, die overigens lang niet zo zelfverzekerd en safe was als gewoonlijk. Edo nam nogmaals het heft bi handen na goed voorbereidend werk van de uitstekend spelende linkshalf Oden- thal. De bal kwam in een grote open ruimte voor het Neptunus-doe] terecht. Steendam snelde toe en be nutte deze kans met een buitenspel- luchtje. beheerst. De Neptunlanen op de tribune zonk de moed in de schoenen. Met een bewonderens waardige activiteit trokken 'da spelers echter nogmaals ten aanval en slaagden er inderdaad in de achterstand tot 3—2 te verkleinen. Weer kón het. Maar weer mislukte de serie aanvallen, ondanks de smachtende aanmoedigingen van de overdekte. Edo behield haar kalmte. Bft de gevaarlijkste aanval len trok vrijwel alles op het doel te rug. De stoore rechtback Vrene- goor redde de laatste gevaarlijke Rotterdamse kans koppend van de doellü" en Edo nam de punten mee naar huis. Trainingsrit Apollo De Rotterdamse Sennersvereniglng Apollo hie] u gisteren trainingsritten voor haar leden op hometrainers. De uitsla gen zijn: amateurs, 2x?5Q meter: 1. 3. Sirs 74.6 eec. 2. J. Beek. 77.2; 3. H. Buy» 01.6: 4. J. Riet. 91.8: nieuwelingen 2X750 meter: 1. W. Top 74.8 sec. 2. M. Vrijdag 75,2. 9. C, Duinkerken 76.7, 4. C. Klein. 77.2; A-juniores, 2x500 meter: 1, N. Gro ningen. 54,7 sec. A. W. de Graaf 55.4, 3. C. Verhoef 56.4. 4. F. Molenaar 58.6; B-jumores 2x500 meter: 1. Gom, 60-S sec. 2. Ge verat 63.3, Verbeek bulten me dedinging 70 sec. Krijn vindt dat Neptunus naar de smid moet roet zijn drietand. Doelman Stadt van KFC was de held van de dag, toen hy een schot van de Sparta-midvobr Den Boer, dat een zeker doelpunt scheen voor de acht a negenduizend toeschou wers, tot hoekschop kon verwerken. Met katachtige 'lenigheid sprong hij naar de rechter bovenho.ek en onder daverend applaus tikte hij de bal juist naar de paal. Daarmee voor kwam hü Sparta's gelijkmaker ïn de 18e minuut van de tweede helft. Want toen er twaalf minuten ge speeld waren gaf Piet Lamie Land man geen schijn van een kans. Het was een geraffineerd opgezette val, waar Sparta's rechtsachter, De Water inwandelde. Met een verre pass langs de zijlijn zette Jan. Baljet linksbuiten. Lamie aan het werk, die de bal snel opbracht. In het midden veld stond Terlouw, die zijn midvoor In het Olympisch Stadion is gistermiddag een 10 voorsprong van Blauw-Wit binnen twee minuten uiteen geslagen, inclusief Blauw Wit zelf;,. Omdat dit ver in de tweede helft gebeurde, werd de aanloop voor een come back wat kort, maar ook zonder deze handicap, zouden de Amsterdammers wel uiteen gebleven zijn, want Hermes DVS, dat voor de rust breedvoerig en met verrassingen vol tempo te werk was gegaan, bleek daama een scherp manoeuvrerend team met vlugge benèn en sober, doch hardnekkig in de verdediging. Het hield na deze twee hevige minuten Blauw-Wlt op afstand en trok ten slotte triomphantelijk (1—2) het stadion uit. Afgezien van Blauw-Wit dan. kom niemand'be zwaar tegen deze Schiedamse climax hebben. De eerste drie kwartier trokken moeilijk aan de ogen voorbij, die. voornamelijk naar het middenveld behoefden te zien. Daar was de wedstrijd, zeker in het begin, toen er temidden van onnauwkeurige passes en half ontwikkelde aanval len, geen schot viel/ Koekebakker bracht daar pas na dertien minuten verandering in en meteen kwam er, voorzichtig/-wat kleur in dit duel Heffels wilde namelijk hierna ook schieten, liep daartoe, op de achter spelers van der Most en doelman Pil: in, maar verloor de bal in zijn laatste beweging aan 'linkshalf Van Buytenen. Toen van der Most een minuut later de-bal vol wenste te raken, trof hü Bergman op het dij been, die onbewogen doorging, spil Poulus op'zich af liet komen en hierop een lage voorzet in 't zwak ke centrum zond. Linksachter Me- lief greep deze voorzet met een on willige voet,, die de bal voor-Hef fels. bracht, waarna de midvoor van Blauw-Wit snel en laag inschoot, 1—0. Het deed Blauw-Wit niet zo veel; wat merkwaardig was, want Hermes-DVS bleef in de veronder stelling leven, dat de kortste weg de langste is. Traag en in de breed te ontwikkelde manoeuvres en hoekschoppen van Jan se, waren nodig om v. Lent in staat te stellen dreunend te vuren op de vuisten van Van Raalte. die weer uitste kend was. Hij bracht o.a. 'n moei lijk hoekschot van v. d. Tuin tot rust engreep vlak voor tijd een zware voorzet van Janse. Bergman. (338ste wedstrijd) had intussen uit een vrije schop Laken- berg -ertoe gebracht om te pogen de score te verhogen alleen een ge strekt vallende Pil kon dit voorko men. Direct na de rust had Poulus (overigens bijzonder goed) een lIeTVten zwak moment, hij liet Heffels een korte réchte pass te ver meenemen. Hoewel bovendien Pil te-laat start te, kon hij toch dit schort breken. De laatste daad waarmee Blauw- Wit wilde suggereren, dat het ging winnen, was een zwiepend schot van Heffels op kniehoogte. Het werd door de knieën van Pil voor het doel weggehouden. Hierna is Hermes-DVS eigenlijk eerst gaan voetballen. Het kreeg tempo en fantasie, liep snel en wel overwogen dooreen, langs Blauw- Wit benen, forceerde twee, drie hoekschoppen, doch schoot nauwe lijks. Twintig minuten voorhet einde kwam ook dit op peil. Een zijdelingse pass van Stolk liet Van Lent eerst in het riet tot rust ko men (11). Anderhalve minuut later liep Van der Tuyn na een Stolk-Heyster-switch nog even door om de bal goed voor de voeten te krijgen en legde toen zijn gehele gewicht in een scherp schot; het winnende schot! (1-2), Want Blauw Wit begreep de bedoeling der Schiedammers .tot het einde bijna altijd te laat, werd weer slordig en liep de laatste tien minuten stuk op de goedsluitende verdediging die koud alles wegschoot, wat er bij de 13 meter lijn kwam. Kortom: 12. niet vrij durfde te laten staan en voordat Terlouw besefte wat er ge beurde, lag de bal achter Landman, die evenmin op de harde schuiver van Lamie rekendeZo had KFC een verdiende voorsprong. Reeds in de' eerste helft speelde de Koogers. enthousiaster dan de Rotterdam- mers, die het veel te gemakkelijk opvatten, Zij vertrouwden er op, dat zfj KFC in de tweede helft" onder de duim zouden krijgen. Van het magische vierkant was absoluut geen sprake. Bovendien werden er in de Sparta- verdediging fouten gemaakt, die men door fors spel trachtte, te herstellen. Dit werd voor de prima leidende scheidsrechter -J. .G. de Bruyn,, aan leiding de touwtjes nog strakker aan te halen, hetgeen tot uiting kwam, door enkele vrije schoppen op de randvan het strafschopgebied. De eerste moest overgenomen worden en de tweede, die tot een doelpunt leidde, werd eveneens ongeldig ver klaard, omdat de scheidsrechter nog geen teken gegeven had, dat de vrije schop genomen mocht worden. Het was voor KFC echter een bewijs, dat men van de ongeslagen Sparta-ploeg kon winnen. Het zette de tanden nog eens op elkaar, maar tot de rust bleef de Sparta-verdedigïng met spil Terlouw en doelman Landman aan het hoofd, voorlopig 'heer en mees ter. Had doelman Stadt reeds in de eerste helft, getoond ook goede ta- të bezitten,, in de tweede (tnQPZ M"(t Tol in de perfectie! Dames en Herenkleding KUSTERS FRANK 1* MicM«Handitr*at 7 Roltordim, J«L 51732 I.C, NederlandTC. België DEN HAAG. Óp 10 en 20 No vember a.s. zal op de overdekte baan van Marlot te Den Haag een ontmoeting plaats hebben tussen de internationale tennla clubs van Ne derland en België, Het team van de Nederlandse I.C. zal bestaan uit; Van Meegeren, VanSwol, Rinkel, Wilton, Van Dal sum en de Belg Mo- reau als gaat. stopte hij een keihard schot van linksbinnen Benningshof, de beste man in de Sparta-voorhoede. Dit bracht de Sparta-ploeg aan het wan kelen en van dit moment profiteerde KFC/. j - In de resterende tijd kwamen bei de doelen nog verschillende malen in gevaar; zelfs de invaller voor Jan Competitie ZRO De uitslagen van de voer de ^compe titie van de Z.R.O. gespeelde wedstrij den. luiden: Dames: HZPC—Merwëde 3—3, Zian— DVZ 13—1, Menvede—ODZ 1—2; afd. Br BDZ 2-ZZPC 4—0, VZC—ODZ 2 3—0. Heren: Afd. A: SZCMerwcde 2 1—2: afd. B; ZPC—ZZPC 3-7. ZZPC—Maas 5—0. Maas—VZC 2—4; afd. C: R 2—RZC 3 16: afd. D: SZC 3—VZC 3 3—3; afd. E: RZPC 2—Wilton 1—4; afd. adsp.: SVH—SZC 3—3. TRAININGSRIT ROTTERDAM De rennersclub Rotterdam heeft gisteren wederom een trainingsrit gehouden. De uitslagen hiervan zijn: Baljet, de oud-international Piet De A-klasse; 1. De Peer, 2. J. C. Blóem. Boer, kreeg nog een kans in de laat- 3. C. v, d. Wetering. B-klasse: J. Ba ste minuut, doch ook deze ging ver- loren, zodat de stand I0 bleef. tist, 2, L. Kaplein, 3. M. Zuidgeest. Juniores: 1. Schlosser,. Met een moedeloos, nee b(jna met een wanhopig gebaar verliet Kari, de actieve rechtshalf van SVV, twintig minuten voor het einde van de Wed strijd tegen DWS het terrein. Hij voelde zich physlek en psychisch ge broken. De oorzaak voor deze algehele ineenstorting behoeft niet zo diep gezocht te worden. Een fikse botsing met een van de Amsterdamse voor- waartsen, daar direct opvolgend een mistrap van de Schiedammer, die daarmee Nicnwenhuis van DWS in de schone, gelegenheid stelde om zijn club een 2—1 voorsprong te bezorgen, waren de redenen voor de Uit schakeling van Kan,, maar tevens, en dat was zowel voor DWS en SW wel heel erg belangrijk, betekende het tegelijk dat die stand, die toen bereikt werd, het resultaat zon zjjn van tweemaal 45 minuten slordig en slap voeibaL Nee, het gaat de landskampioenen in deze competitie niet best. "Werd er bü de vorige nederlagen nog steeds verondersteld dat de inzin king van de Schiedammers maar tij delijk was en een gevolg van een te grote spanning, waaronder de ben jamins het vorige seizoen geleefd hebben, na de wedstrijd tegen DWS kan men daar toch wel aan gaan twijfelen. Niets was er te zien van de Stijl van weleer, waarin switch en matematlsch zuivere passes cn zeer gevarieerde combinaties vriend en vijand in verrukking brachten. De Amsterdammers hebben zich dan ook niets aangetrokken van deze schone herinneringen en zijn met de v.olle buit gaan strijken. Toch heb ben ook zij niet zo'n grote indruk achtergelaten, althans de voorhoede niet. De verdediging, met Kil als de besté, heeft het veel beter gedaan. Want al is SVV SW niet meer, toch zijn de Schiedammers het grootste deel van de strijd in dc aanval ge weest en heeft Kil keer op keer met hoofd en benen in moeten grijpen, wanneer Jan van Schijndel trachtte met lange passes zijn voorwaartsen tot grote daden te inspireren. Toch kon de stevige Amsterdam mer niet beletten, dat Schrumpf hem één keer te vlug afwas. Dat gebeur de in de twintigste minuut, met als gevolg een 10 voorsprong voor SVV. Op dit doelpunt volgde een behoorlijke druk van de Schiedam mers, die b(]na voor DWS benau wend dreigde te worden. Snijders zorgde er voor, dat er opluchting kwam, door bij een van de vele, fou ten, welke in de defensie van de gasten gemaakt, werden, het hoofd koel te houden. Door een hard. schot liet hij het vertrouwen.-bij deDWS- aanhang herleven (1—1). Zo bleef het tot de. rust. Fel was het offen sief van SW In de tweede helft. Soms weer vlagen van goed voetbal. Handen vól werk vr-or Kil en doel man Richter. Een kèer had Koneman bijna succes. Nog. juist wist Richter zijn schot, dat onhoudbaar scheen, van de Hjn weg te graaien, hetgeen hem op een felicitatie van' een groot deel van zijn medespelers- kwam te staan, cn voorgoed SW's verdere kansen op succes ontnam. Toen kwam de botsing met Kan het doel punt van Nieuwenhuys. Een .fel SW-offensief, waaraan zelfs Steen bergen deelnam, macht niet meer baten. SVV was voor de vierde maal achtereen geslagen. Onderlinge wedstrijden van R.Z. en P.C. Zaterdagavond heeft dé RZ en PC onderlinge zwemwedstrijdèn gehou den in het sportfondsenbad, waar voor een uitgebreid programma was opgesteld, dat nok zonder haperen is afgewerkt. Enkele góede presta ties zijn geleverd op de 100 meter borstcrawl, waar Koos Dupré en Rob Linthout tijden noteerden van 1.06,8 min. en 1.07.7 min. Joop Mel- ching zwom de 200 m. schoolslag heren in 2.59 min.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1949 | | pagina 3