en gaat het er van langs Wie naar de kansen vraagt is een stommerik I Winnen, winnen, eindelijk zullen we eens winnen ens Lemberechts winnen de Belgen ditmaal Trainer Gormaly best te spreken over zijn „fijne" jongens Kanunnik Dessain (74 jaar) vindt uitslag onbelangrijk „Ik had reuze pret toen wij verloren" mM1 PUROL in huis! WAT ZEGGEN DE ZUIDERBUREN Mode Duivels zijn meer zo optimistisch geweest Oranje heeft ondanks handicaps vertrouwen A -J r i De Belgische wondertent j De Wondertent bleef hermetisch geslóten r Lees Maandag -J Zaterdag 5 November 1949 3 (Van een onzer verslaggevers) VSCHELEN, Donderdagmiddag. „Wie op voorhand naar de kansen in ;en voetbalwedstrijd vraagt, is eigenlijk een stommerik, meneer. Maar ge moogt wel binnen kamén.,Ge hebt zo'n verre reis gemaakt en een tas koffie zal wel smaken." Op de drempel van z|fn woning, in de otïde ileeker-straat te Mechelen. staan we tegenover Kanunnik Dessain, de 74-Jarige voorzitter van de Koninklijke Belgische Voetbalbond, sinds tien tallen jaren ook president van de plaatselijke vereniging, de FC Mechelen, HU is de man. die op een heel enkele na. alle voetbalwedstrijden, die in de loop der jaren tussen de nationale elftallen van Nederland en België zUn gespeeld, heeft mee gemaakt. In een van die allereerste wedstrijden, in de oertijd van het voetbal, leidde hi) zelf als middenvoor de Belgen. „Dat van die stemmerikken moet ge me maar niet zo zwaar aanrekenen." zegt hij even later vriendelijk, als we samen genoeglijk bijeen zitten in de salon van zijn indrukwekkend herenhuis. „Dat had ik zo kwaad niet bedoeld. Natuurlijk kan ieder een zoals hijwil bepaalde ver wachtingen koestèren ten aanzien van een komende wedstrijd Ik be- .doelde alleen te zeggen en dat weet ge zelf ook wel dat de sterkste ploeg in zekere omstandig heden van de zwakste kan verlie zen. Dat is juist hét.verrassende en schone in de sport. Gelooft ge ook niet, dat er geen mens meer naar de voetbal zou* kotnén kijken, als dat verrassende element ontbrak? Dat is nu juist het magnifieke van de HollandBelgië matches. Die zitten vo! surprises. Dat geeft ze die prachtige'sfeer, waar ik zo veel van houd. En dat deze wedstrijden, zo enorm in de smaak van het publiek liggen, maakt het. des te plezanter. Het publiek wil graag zijn eigen Ploea zien winnen. Ik voor mij geef daar niet om. De uitslag is mij on verschillig, als er maar mooi en sportief .wordt gespeeld. Ik heb nog nooit ro van de derby der lage landen genoten, als in 1946. toen wij in het Olympisch Stadion te Amsterdam met 6—3 verloren. Maar ik zeg er bij, dat was zuiver en de uitslag is van viïrider belang.'.: wie da: vraagt i: een zot... toen was mijn club kampioen persoonlijk plezier. Ik had toen de eer. temidden van Uw Koninklijke Familie te mogen zitten. Ik vond het heerlijk, dat Prinses Juliana zo ent housiast zat te klappen en te juichen vanwege, de Hollandse doelpunten." De grijze priester drukt zijn si garet uit in de asbak op tafel. „Zo." zegt hij 'opgewekt.. „Ik heb U al weer een heleboel verteld. En nU weet D zeker nog niet. wat ik van. de wedstrijd van Zondag denk. Bent U daar helemaal voor uit Holland gekomen?" Nëe, dat zijn we niet. bekennen wij. We willen graag nog weten, hoe het kwam, dat men deze geestelijke verzocht, voceritter te worden van Be]gië*s grootste sportbond, en dat nog in zijn 68ste levensjaar (1943)1 „Ach. ik was nu eenmaal al sinds jaren onder-voorzitter, gelukkig kerngezond en dat was natuur lijk wel iets dat ik voor had ik liep al zo'n dikke halve eeuw mee in de voetballerij." Dat klopt,, ja. Inmiddels is dat al 61 jaar geworden. Over zijn eerste kennismaking met de voetbal, als dertienjarige knaap op de Engelse kostschool van. kardinaal Newman, vertelt de Kanunnik'. Zijn eerste wedstrijd i,Omdat ik zo klein was, hadden ze me in doel gezet. Ik stond onder een lint, dat tussen twee stokken was gespannen. Plotseling komt er een speler met de bal op mij af stuiven. Hij schiet! En ik vang die bal keurig. De mensen klapten aL Maar die speler een grote knaap blijft op mij toe rennen. Ik ont wijk hem echter snel, door met de bal in mijn armen achter de doeï- stok om te lopen en weer uit te trappen." De Kanunnik lacht er nog eens hartelijk om. „En ik begreep maar niet," zegt hij, „dat ik daardoor een goal tegen mijn ploeg had veroor zaakt, Eenmaal op Oxford, maakte ik zulke fouten niet meer. Daar werd ik captain van het cricket- elftal. Ik voetbalde er ook en later, als advocaat aan de Londense balie, leerde ik golf spelen en rugby en (Ingez. Med.) Bij brand- efl snJjwonden, Pijnlijke kloven. Ruwe handen én Schrale mi i huid. schaatsen rijden. In 1901 kwam ik, na de nodige examens, bij de Ant werpse balie. Voetbal speelde ik spoedig weer in Mechelen,omdat re me hier nu eenmaal voorzitter van de Vereniging hadden gemaakt. Ik werd nok al_ gauw. lid van het Uitvoerend Comité van de Belgischs Bond en enige jaren daarna onder voorzitter." Veelzijdige loopbaan „Wanneer bent U eigenlijk pries ter geworden?" „Dat kwam pas veel aier. 'Serst was ik nog hier in Mechelen db-ec - teur van een verzekeringsmaat schappij en gedurende de eerste wereld-ooi log nog korte tijd waar- emend l urgemeester. in de plaats van mijn broer, die ook een nu nog bestaande drukkerij dreef. Uit die tijd zijn vermaard de Herderlijke Brieven van kardinaal Merrier.'die ik op onze drukkerij liet vervaar digen. De „Duutsets" hebben me daarvoor ter dood veroordeeld, maar toen de Amerikaanse kranten zich met het geval gingen bemoeien, lie ten ze me toch weer vrij. Dat was de tweede keer dat'ik aan de dood ontsnapte. Ik was n.l. ook al eens zwaar ziek geweest. Enkele jaren geleden ben ik. zoals U misschien weet, ook weer van een ernstig ziek bed opgestaan. Dat was de derde keer. Ik heb persoonlijk Gods Ge nade als iets formidabels leren kennen. Nog half invalide na de ziekte, begon ik in de oorlogsjaren mijn. studie en in 1921. op mijn 46ste jaar, werd ik door kardinaal Mer rier gewijd. Hij stelde mij direct aan als zijn secretaris. En dat ben ik tot zijn dood toe gebleven. En kele jaren geleden ben ik. wat wij. noemen, op rust gesteld. En nu ben ik ere'-Kanunnik van de Metropolitaanse Kathedraal van Mechelen. Heelveel werk doe ik niet meer. Mijn enige functie van enig belang is nog die van voor zitter van de KBVB. En daar be leef ik nog elke dag plezier aan" Het blozende gelaat van'de oude priester is één beminnelijke glim lach, als hij vraagt: „En weet ge nu eindelijk genoeg?" Ja. wij weten genoeg. Maar als het niet te onbescheiden is, hebben we nog één verzoek: Mag de foto graaf een paar plaatjes maken? De heldere, grijze ogen beginnen' ondeugend te fonkelen. „Ge wilt me zeker gezichten laten trékken, hè? Net als een filmster." En dan poseert Kanunnik Dessain voor onze fotograaf en laat ons wat later lachend uit. „Ik zal er Zondag weer bij lijn hoor," roept hij ons na, ..kijk maar naar me uit....!" HOLLAND—BELGIE EN FEIJENOORD-KTJTP „Hebt U nu genoeg gehoord? Dan wens ik U een goede reis naar Hólland. Tot Zondag op het Feijenoord-stadion!" (Van onze sportredacteur) Dezer dagen kwam lk hem heel toevallig tegen m de Haagse binnenstad. HU- liep daar. onopvallend met winterjas, deukhoed, en een actetas onder de arm: Lambereebts, de roemruchte rechtsbuiten van het Belgische elftal, het kleine blonde ventje, die hier .zo rnsög tussen'het drukke verkeer liep alsof er in de verste vérte'geen interlandwedstrijd In zicht was. Torke, zoals zijn Vlaamse voornaam luidt, die enige jaren geleden werd gekozen als zjjnde de beste rechtsbuiten van het continent, keek enigszins verrast op toen wft hem plotseling aanklampten met de vraag „Hallo Torke, ben je al op weg naar Rotterdam?" „Ja en nee", was het vlotte antwoord. En In sappig Vlaams liet bij er op volgen; ,;Wel naar Rotterdam, maar nog niet haar het stadion. Maar over een paar dagen kom ik met m|jn makkers terug en dan gaan we de eerste overwinning sinds het beëindigen van de oorlog op uw ploeg be halen". En meteen was Lemberechts weer de voetballer in optima forma. JLet op", liet hij er enigszins geheimzinnig op volgen, „dat wij met de rust met 10 zullen voorstaan. Na rust maken wjj er nog een doelpunt bij en dan trekken wfj ons in de verdediging terug. Wy zullen er vooral naar streven de defensie extra sterk te laten'zUn en Abe Lenstra wordt dubbel in de gaten gehouden." Wij hebben toen beleefd onze hoed voor de Belgische vleugel speler afgenomen', hem veel succes toegewenst en gezegd: „Na de wed strijd praten we nog wel even". We betrapten ons erop. dat wij vijf minuten nadat de kwieke Belg op zijn korte beentjes om de hoek van het Buitenhof was- verdwenen, nog op dezelfde plaats stonden. Zou hij gelijk krijgen? Had de Belg zul ke optimistische verwachtingen omdat Faas Wilkes nu naar het buitenland is vertrokken en de Rode Duivels onlangs met 30 van Zwitserland hebben gewonnen? Ongetwijfeld. Maar zijn de Belgen niet meer met opgewektheid en vast overtuigd van een gunstig re sultaat tegen Nederland ten strijde getrokken en is het desondanks toch geen teleurstelling geworden? En daarom, wii vonden het op timisme van Lemberechts mis schien dan niet geforceerd, gevaar lijk was het ook ..J ongetwijfeld. Het demonstreerde de geest die in het gehele elftal van onze zuider buren moet heersen, een instelling die, zeker ten opzichte van het Oranjeteam, fnuikend kan zijn. De BELGIË Meert Aernoudts v* 4. Auwera Carré LemberecHts Govard Mermans Clavan Timmermans Roozeniurg De-Vroet Terlouw Schijvenaar Kraak Gillard Coppens Mees Chaves Schaap Lenstra Van Schijndel Everse NEDERLAND Belgen moéten immers zeer goed weten dat juist de onberekenbare factor een van onze grote' krachten is. wélke meermalen bewezen heeft te spotten met alle techniek en tac tiek. Hiermede wil echter geenszins gezegd zijn, dat de Belgen nu ein delijk niet eens zouden winnen. Mocht Lemberechts gelijk krijgen, dan zal het echter niet zijn dan nadat het Oranjeteam naar beste krachten van zich heeft afgebeten. Hoop en vrees In de Nederlandse rijen is even eens een zeker optimisme gekomen na de oefenwedstrijd tegen Midd lesex Wandergrs. Niet alleen omdat werd gewonnen met 31, maar ook door de wijze waarop dit ge schiedde. Faas Wilkes werd in de voorhoede niet in die mate gemist zoals men had gevreesd, in de eer ste plaats omdat Schaap zijn beste beentje heeft voorgezet om de vroegere Xerxesman te doen. ver geten en vervolgens omdat Wilkes ook niet altijd topprestaties lever de. Neen, met Schaap, vooral naast Abe Lenstra, zal het wel gaan. Er ger is dat het middenvoorprobleem nog steeds op een oplossing wacht. Van Roussel is gebleseerd en nu heeft Roosenburg de zware taak Weer op zijn schouders gekregen, waar wij "eerlijk gezegd niet hele maal gerust op zijn. Ongetwijfeld heeft hij een.boddy om het moei lijke werk van aanvalsleider te verrichten, maar hii is o.L te traag, te weinig verrassend. Liever dan maar een lichtere speler die snel kan switchen en uit alle hoeken weet te schieten, waarbij wij nog steeds denken aan Wim Roozen, een speler die ook het juiste moreel voor dit karwei had. Abe Lenstra zouden wij veel liever op een bin nenplaats zien, omdat hij zich daar beter thuis voelt. Wij weten dit uit een persoonlijk gesprek dat wfl in dertijd met hem hebben gevoerd. Wii geloven echter dat de( Fries deze (kleine) handicap zal weten te overwinnen door van de switch gebruik te maken. Dan nog een speciaal woord over de linkervleugel Clavan en Tim-: mermans. Van week tot week heb ben wij dit duo kunnen gadeslaan en ongetwijfeld valt het in gewoon clubverband niet mee. In het Oran jeteam hebben de- A.D.O.-ers ech ter altijd beter, gespeeld, vooral Theo Timmermans, die tot nu toe da^r zijn' beste spel heeft getoond. Voor. Clavan fiöpén wij Slechts dat hij' geen1'hinder" ondervindt van zijn zo langzamerhand berucht ge worden enkelblessure. De midden linie is ons vertrouwd. Wii zullen er niet lang bij stil staan, hoewel Van Schijndel in Botterdam enigs zins teleurstelde. Waarschijnlijk een terugslag door de slechte ver richtingen van zijn club. Ook de achterhoede is weer voor een groot gedeelte van de ..oude stempel". Kraak zal het wel klaren en wat Everse betreft zullen we vertrou wen op zijn capaciteiten, waarvan de Rotterdammer meermalen blijk heeft gegeven. Eerlijk gezegd zijn we het meest bevreesd voor het optreden van Schijvenaar. die onze zegsman uit het begin van dit ver haal zal moeten uitschakelen, het geen geen gemakkelijk karwei is. vooral omdat Schijvenaar nog wel graag eens k l'improviste wérkt. De negende Het wordt Zondag de negende ontmoeting tegen de Belgen na de oorlog. Drie wedstrijden zijn door Nederland gewonnen, vijf werden er gelijk gespeeld, Dat de Belgen vertrouwen in hun ploeg hebben blijkt uit het feit dat het'elftal, dat (Van een speciale verslaggever) „En juffrouw, wie denkt XT, dat er Zondag wint?" vroeg ïk Don derdag voor de zoveelste maal in België. Nu was de vraag gericht tót een dienstertje in een lunch room. ;,Daar moet je diplomaat voor zijn om antwoord op te kun nen geven meneer" was het ant woord. En het was een van de wei nige ontwijkende antwoorden die ik kreeg. Voor de rest was het één lange reeks van: „Winnen, winnen, winnen," eindelijk zullen we nu eens winnen!" Ja de Belgen zijn er wel van overtuigd, dat zij zullen winnen, practisch niemand twij felt er meer aan en de bakker op straat kan U met precies dezelfde redenen vertellen, waarom zij zul len winnen als de „madam" achter de tapkast en de man op de beurs- Ze hebben me overstelpt met aan biedingen om te wedden* ik kon er zelfs krijgen, van drie en vier te gen één, dat de Nederlandse ploeg nu eindelijk geslagen zou worden. „Ah. maar meneer, jullie verlie zen met een verschil van drie of vier doelpunten." zei iemand tegen me. En toen ik hem vroeg waarom dan wel, zei hij: „Het spelpeil in België js stukken beter dan in Hol land. Uw voetbal is een klasse minder nu XI Wilkes en De rurder kwijt bent. De Hollanders hebben nog steeds door geluk gewonnen, maar er zitten in Uw elftal nu nog maar twee spelers, die gevaarlijk zijn: dat zijn Lenstra en Kraak. Dan moet U eens bij ons kijken: Wij hebben een voorhoede, die en bloc op dreef is. En dan hebben we Mees, een speler met een grote toekomst, die als half-speier er niet voor terug schrikt om doel punten te maken". Een ander was iets gematigder, maar had toch ook gunstige ver wachtingen voor België. Hij zag als zwakste punten van het elftal Lem berechts. Govard en Dg Herdt, die alle drie gekwetst waren geweest en de vraag was nu maar of zjj daar geen hinder van zouden on dervinden. (Geheel terecht overi gens, want enkele uren, nadat ik met deze man sprak, vertelde een lid van de keuze-commissie, dat dat De Herdt niet kon spelen) Voor de ALS 'T 3—1 WORDT voor de Betoen. tfc drie weddenschappen. „Mermans maakt twee goals en wij winnen met 32," zegt agent Van Tilburg (tweede van rechts) van de Antwerpse motorpolitieVa» Tilburg is links-baeic van het stedelijk politie-elftal. „Hier staat dat we winnen, en ik geloof dat ze gelijk krijgen, me- neerke," aldus deze Brusselaar. andere twee blijft het gevaar be staan. dat zij bij een lichte botsing, toch net veld zullen moeten verla ten. Onze zegsman, het was de be kende Belgische sportjournalist Rik Senten, vertelde me nog iets over een ander gevaar voor België. „Ik ben wel wat bang"- zei hij „voor linksback Gillard, die ook al gekwetst is geweest, maar het grootste gevaar schuilt in het feit, dat hij maar roet één voet kan spe len tegen Lenstra, die ik bijna een vie r-voeter zou willen noemen. Gillard is al een jaar de plaatsver vanger van de nu weer enigszins herstelde Anauilh, maar hij heeft het in de wedstrijden tegen Neder land nog steeds goed gedaan. Hoe het met Anouihl gaat? Niet slecht, maar het zal toch nog te bezien zijn of hij weer opgesteld kan worden, want hij heeft een ernstige knak gekregen". Tijdens de laatste training in het Heysel stadion hoorde ik weer spreken over de twee half-spelers: Van der Auwera en Mees, die alle bei in uitstekende conditie zijn en over Govard, die op het ogenblik de goalgetter bij de Belgen is. Met Freddy Chaves op de linksbinnen- plaats zou het magische vierkant in de Belgische ploeg voltooid zijn gev. eest als nuniet op het laatste ogenblik De Herdt, wegens een let sel aan de enkel verstek had moe ten laten gaan. Nu Chaves naar de buitenplaats is gegaan, valt deze opzet helemaal Ineen. Of Coppens zal ditmaal wonderen moeten ver richten. misschien wordt bij daar toe aangezet door een Mermans in topvorm, of een Chaves, die aan het switchen slaat en met zijn spel de gehele voorhoede animeert. Ja, over dat switchen van de voorhoe de hebben de Belgen het druk. en zij verwachten er veel van - ook. Evenals van het feit' dat eer'nu niet meer gesproken kan worden over een nationaal elftal, maar-óver één team met spelers, -die elkaar dopr en dóór kermen, en ik kan XJ ver zekeren, dat het voor veleneen harde klap was om te horen, dat De Herdt. nu niet meespeelt. „Een vreemd -gezicht 'kan nóg Veel ver- keerd doen"" zeiden ze roe nog vlak voor dat ik uit Antwerpen terug keerde. „Maar winnen zullen wel*' tegen Zwitserland speelde, slechts op een plaats was gewijzigd. "Cop pens was als rechtsbuiten vervan gen door Govard. De linksbuiten De Herdt is later vervangen moe ten-,, worden wegens een blessure. Chaves staat nu buiten en Cop pens is er als linksbinnen bijge komen. Wij geloven echter sterk in twijfel te moeten trekken of de Rode Duivels die productivi teit zullen weten op te brengen als zij tegen de Zwitsers hebben ge toond, Zij 2ijn nu eenmaal geen scherpschutters. Of de Nederlandse voorhoede zal bewijzen hierover te beschikken? De gelukkigen zo moet men ze immers nog steeds noemen die over een kaartje beschikken" kunnen het Zondag middag half drie zelf in het Feiienoord-stadion gaan zien. de rest kan het horen via Hilversum II. kaar te trommelen. Zij blij ven doorschieten, horen hem. blijkbaar niet, maar na het tweede fluitsignaal ko men zij aandraven, Mer- BRUSSEL. Donderdag- zes, zeven hallen, die kort tische kennis van de spe- middag. Het begint al te achter elkaar keihard wor- iers aanzienlijk heeft ver schemeren en er hangt een den ingeschoten. Bang, -ant beetje mirt te het Hey- bang, bang, boem... het "f?" 'on»e"s: set-stadion. Op de tribu- lyfet op een salvo en het net "V en f"at dan op zijn vin- ne zitten—diep in hun kra- en de palen kraken onder fiers om de spelers by el pen gedoken een paar de kracht van dit geweld, officials van de Belgische 'doelman Meert heeft zich voetbalbond, bij de ingang wijselijk' achter en niet staan drie heren van de voor het doel opgesteld als keuze-commissie met el- er zo'n salvo komt en hij kaar te praten en uit het bepaalt zich er toe de ballen veld klinken enthousiaste weer terug te trappen, kreten. Het nationale Bel- Successievelijk verdwij- gische elftal zal hier straits de officials en de lieren zijn laatste training houden, keuze-commissie en maar de spelers moeten dan komt trainer Gormaly eerst nog in de „wonder- naa^ me staan om even te mans en tent" om een mentale pil te hijken naar zijn jongens, de jonge krijgen en nu lopen negen jgy {s nu twee jaar-in Bel- achteraan en achter elkaar jongens vast icaf te trappengifë, deze oud-doelman van verdwijnen zij in de „won- Zij maken er een spelletje de Btacfcburn-Rovers en dertent", teaarva» dc deu- van om doelman Meert mét men heeft mij van hém ren voor ons gesloten bij bal en al in het doel te schie- verteld, dat hy t» "twee ten, en gebruiken daartoe jaar de theoretische en prac- dy Chaves komt me mei een doodeerlijk gezicht ver tellen, dat hij altijd veel lie ver op de buitenplaats heeft gespeeld en dat die Rik Coppens toch „zo'n pikan te speler" is. Dan gaan ze t veld in om voor de laatste maal te luis teren naar de raadgevingen van Gormaly, die voor het begin nog stond te blauto- befcfcen van kou, maar die zich nu warm draaft in het vdd. Hij iaat Govard, Mier- De. Belgische ploeg, zoals die Donderdagavond in de kleedkamer, van het Heysel-stadion Voor onze foto- graaf poseerde: Eerste rij (v.l.n.r.): Lemberechts, Go vard,: Mermans,-Chaves en de geblesseerde De Herdt. Tweede rij: Gillard,-Meert, Aernaudts, MeesVan der Auwera, Carré, Govard voorop, mans en Chaves nog eens helem<wtï switchen, Meert krijgt een beurt en Mees mag de doel man nog eens testen met verre schoppen ttit liet veld. De hoge booglampen rond het veld zijn gehuld in een kring van mist, waarvan de verstijvende kou door dringt tot op het merg. Me neer Just Houben van de Belgische keuze-commissie staat naast me, Hjj had me reeds eerder verteld er zo trots op te zijn, dat de Bel gische nationale ploeg nu een echt team was'gewor den en dat hij juist daar door goede verwachtingen had, vooral van de voor hoede. Nu kijkt hij eerst kan naar het veld' en dan naar laat- my en zegt da»; „Zfc heb U zoeven verteld, dat we nu eindelijk een „ploeg" had den. Helaas, De Herdt is uit gevallen?" Er klinkt spyi uit zijn stem. Bij het ver trek hebben we elkaar de beste wensen meegegeven. „Het zal wel een gelijk spel ven. De voorzitter van de keuze-commissie had be minnelijk gelachen toen ik hem vroeg of ik bij die men tal-training mocht zijn. „Nee meneer," zei hij, „daar ;omt geen journalist bij en eker geen Hollandse." Maar om een uur of ze en komen ze weer te voor- chyn; De Herdt van Ber- :hem, waarvan heel veel verwacht werd, is er ook "sy, maar in burger. Zijn plaatsvervanger Coppens is er nog niet er. dus niet aan deze ste training deelnemen. De anderen zijn door dit uitval len van De Herdt wel even teleurgesteld geweest het Is voor hen een tegenvaller, maar goedlachs als de Bel gen zijn konden ze er even later toch wel weer een grapje over maken en Fred- worden," zei nog iemand. Er Is niet veel bijzonders te zien aan deze houten tent, doch hier zfln reeds vele successen van de Oranje- ploeg voorbereid, in alle stilte. De laatste tijd ln zo grote teruggetrok kenheid dat de journalisten slechts b\j grote uitzondering een blik in deze Wondertent op het V.TJ.C--ter- reln in Den Haag mogen werpen. Vroeger «as dat anders. De pers mensen konden vrij ln en nlt lopen. Toen is dat gereduceerd tot de eer ste en de laatste trainingsavond. Donderdagavond kwamen de spelers van het Ned. elftal voor de laatste maal vóór de wedstrijd tegen België op V.U.C. bjjeen, doch de hekken ble ven ook toen voor de Pers herme tisch gesloten. De Belgen zjjn min der "bekrompen, hetgeen uit onze reportage moge bibken. Nu weer Coppens links binnen BRUSSEL. Aangezien Michel van Vaercnberg, die aangewezen was om de gewonde Albert de Herdt te vervangen, Zondag 6 November a.s. niet beschikbaar is (hij moet een examen afleggen), zal Coppens van F. C. Mechelen tegen Neder land linksbinnen spelen. Dc Antwerpenaar Verbrnggen is als reserve aan de ploeg toege voegd. Vcrbruggen was opgesteld in de Belgïs-he B-ploeg die te Charleroi tegen Luxemburg speelt; zfln plaats zal worden bezet door Mersie van Berchem Sp.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1949 | | pagina 3