gehad tegen de Denen m I i Roosenburg smijt tegen de oran r Junior schrijft over Nederland - Denemarken GEEN GEJUBEL NA JUBILEUM WEDSTRIJD Keuzecommissie moet haar koers wijzigen Villemain overwinnaar van Jake la Moüa Binnenkort officieel om wereldtitel Zuidslavië naar Brazilië Maandag 12 December 1949 5 (Van. een onzer verslaggevers) AMSTERDAM. De NeÖeri.'v ,e spelers keren door de gangen van het Olymplseh stadion naar de kleedkamer terug, waar z|| vermoeid neervallen op de banken langg de muren. Roosenbnrg trekt zjjn ver kreukelde oranjeshirt uit en smijt het met een verheten trek op het gelaat op de grond. De anderen kijken, de haren nat van transpireren, zwijgend toe. Niemand die een woord zegt Verslagen zit iedereen voor zich; □it to staren en niemand schijnt de uiting van drift van de middenvoor vreemd te vinden. RooBenburg. geeft met dit gebaar, waarschijnlijk ongewild, uiting aan het feit, dat het toch wel voor een groot gedeelte op zijn rekening moet worden geschoven, dat Nederland deze wedstrijd de Jubiléumwedstrljd nog wel met 01 heeft verloren. Verdiend verloren, speltechnlsch gezien zeer zeker, maar toch, als de Sneekenaar !n paar van de vele kansen op de juiste ivjjze had weten te benutten, ons nationale elftal was met de overwinning schuif gegaan. Wy zagen overigens nog Iets anders in het op do grond smeten van het Voetbalhemd; het was zo'n gebaar van: dit zyden shirt kr\fg ik nooit meer aan. zijn de besten de laatste tijd.door Zuidelijke voetbalscouts wegge kocht. Het was nog niet zo duide lijk te zien, nu Nederland er nog vrij levendig tegen in ging. Mis schien bemerkte men het 't eerst aan rechtsbuiten Moeller, de debu tant .van „Akademisk". Als een spook ging de donkere Deen in zijn rode baatje langs de lijn, zodat de Brabander v, d. Sluis ook een beginneling in het internationale voetbal ondanks zijn 31 jaren wel wist waar hij zijn energie moest laten. Wellicht is het deze speler geweest, 'die langzaam het Deense vuur heeft aangeblazen. Middenvoor Holm, met zijn wap perende haren, evenals Jensen (ook al met een geweldige haardos) en Bennicke zagen diverse malen de bal hoog naar het midden ko men. Terlouw greep in op zijn be kende raanjer: „nogal hard", zoals de Denen na afloop beweerden. De voorzitter van de Keuzecom missie, de heer Herberts kijkt met Jn somber gezicht naar het hoopje oranje op de grond. Waarschijnlijk denkt hij op. dit moment, hadden, we het toch maar anders gedaan, hadden we toch maar.Van Geen opgesteld en de Feijenoorder Van Steenbergen er naast. Ja, ook Van Steenbergen, want RoosenbuTg was heus niet de enige aan wie deze ne derlaag moet worden toegeschre ven. Ongetwijfeld, hij heeft de meeste open gaten voor zich gezien, hij heeft de Deense doelman, Niel sen enige malen tot op de voet kun- JANVAN schijndel: nen benaderen, maar daarnaast waren er legio andere fouten aan te wijzen in het Nederlands elftal en niet alleen in de voorhoede. Het was een slechte wedstrijd aan Nederlandse zijde, daarmede is eigenlijk alles gezegd. Een stuk slechter ook dan de wedstrijd op B November tegen de Belgen, die eveneens met 01 werd verloren. Na deze ontmoeting hebben onge twijfeld velen weer aan Faas Wil kes gedacht. Hé, merkwaardig, twee interlandwedstrijden zonder de Rotterdammer, even zovele ne derlagen, al zijn "het dan maar klei ne. Wilkes heeft dus niet ten on rechte in Nederland de naam ge kregen van matchwinner. Match- winner, hetgeen lang niet altijd be tekende dat het juist de Xerxaan was,, die een of meer doelpunten maakte, of het winnende schot voor zijn rekening nam. Hij bracht ech ter zonder twijfel het nodige ver band in de voorhoede. We hebben er op deze Zondagmiddag meerma len aan moeten denken. Hij kop pelde de voorhoede en middenlinie aan elkaar, hij gaf zijn medespelers een ruggesteun, ook in moreel op zicht. Het is misschien niet goed, hier nog eens op terug, te komen, doch Wilkes is nog te kort uit onze gele deren verdwenen en de open plek die hij achter heeft gelaten is nog te duidelijk te zien. Hij kon zijn medevoorwaartsen bezielen, dat is duidelijk vooral als men het spel van Abe Lenstra van de laatste twee interland-wedstrijden in ogen schouw neerh^. Lenstra, die zo heet het zich door niets of nie mand laat beïnvloeden, mist klaar blijkelijk de krachtbron Wilkes. De Fries was tegen België beslist on voldoende, deze middag heeft hij zich ook niet in volle kracht laten zien. Natuurlijk liet Abe weer vir tuoze staaltjes zien, maar dat zijn voor hem de gebruikelijke routine snufjes. Hij was actiever, dat? tegen- België, Vooral vlak na het begin, dachten wij een ogenblik dat de Herenvener de doorslaggevende fi guur zou worden. Maar later werd, evenals van de andere spelers, zijn bewegelijkheid minder en ook Len stra wist geen doelpunt te maken, ondanks het herhaalde roepen van de tribunes: „Abe, Abe", Velen dachten dat hij in de laatste secon de nog gelijk zou maken. Een snel le doorbraak van de Noorderling, met linksachter Birck op de hielen, maar zijn harde schot ging rake lings naast de paal in het zijnet. Het roer moet om In deze wedstrijd is goed aan het licht gekomen, dat de Keuzecom missie het roer zal moeten om gooien. Er zullen veranderingen moeten komen in ons vertegen woordigende team. zeker in de voorhoede, de linie die op deze Decemberdag allerminst heeft vol daan en het meest naar de term „slecht" moet luisteren. Zoals wij reeds opmerkten: niet alleen Roosenburg schoot tekort, ook Schaap, Timmermans en ja ze- kex Clavan. Wij kunnen gerust zeg gen dat laatstgenoemde een off-day had. De beste man in onze ploeg was ditmaal ongetwijfeld Piet Kraak, hoewel de Denen, het hem na de rust behalve het enige doelpunt niet bijster moeilijk meer heb ben gemaakt. Prachtig was zijn. re actie toen Jensen kort voor het ein de van dichtbij inschoot. De man aan het scoringsbord greep al naar nummer 2. De enige fout, die de Storen vogelman.ipisschien heeft gemaakt,"was"dat ny, nogal,,eens te vroeg uitliep en enige malen te ver voor zijn 'doel stond. Dit is echter wei enigszins te verklaren. Immers, zijn verdedigers bleken verre van onpasseerbaar te zijn. Verder was het uitschieten van onze doelman niet altijd verantwoord. Het zag er, kort na het begin naar uit dat Nederland deze wed strijd'gemakkelijk ging winnen. Er werd enthousiast begonnen, en vooral de rechtervleugel met Len stra weerde zich. Zelden hebben wij de Fries zo rap op toeren zien komen. Ogenblikkelijk bracht hij het grootste gevaar vlak in de huurt van het Deense doel met de wreef een hard schot te lossen dat tot opluchting van de in het wit ge klede Nielsen juist, buiten de paal verdween. Even later knalde hij de bal werkelijk achter de Deense doelman, nadat hij een pass van Timmermans 'recht naar voren had gekregen. Jammer, dat de Fries een. stuk buitenspel stond. Wij willen met een en ander ech ter maar zeggen, dat er in de be ginperiode muziek genoeg in de Nederlandse voorhoede zat. Er werd snel gecombineerd en de De nen waren op deze momenten ken nelijk een tikje geïmponeerd door het spel van hun jubilerende te genstanders. Er waren nauwelijks 6 minuten gespeeld toen Roosen burg het eerste doelpunt voor.het grijpen had. Hij schudde de laatste Deen goed van zich af, maar was net even te langzaam, voor Nielsen om ook deze te kunnen omspelen.' Even later moest Birck een kopbal van Timmermans van de-doellijn vegen. - wat tussen deze bedrijven door echter eveneens reeds te bespeuren was; inderdaad, de Denen schenen technisch wat mans te zijn, ook al Deze foto laat duidelijk de fraaie stijl zien, waarin Kraak een ho ge bal boven het hoofd van Holm weg stompt. Het Itffct toe! of Ter- louw de Deen heeft opgetild. Van Schijndel en de Vroet moesten meermalen snel retireren om te helpen de gasten-een halt toe te roepen en dat-ging Van Schijndel deze middag uitstekend af. Wij zouden ,hem in kwaliteit direct na Kraak willen noemen. De Schie dammer bewoog zich deze middag sneller dan anders tussen verdedi ging en aanval, zijn opstellen was uitstekend en zijn ingrijpen in de meeste gevallen doeltreffend. Al leen kwam de bal bij het wegwer ken niet altijd op de jui3te plaats Belgen, niet uitblonken door fre quent schieten. Technisch werd hun spel er steeds beter op, maar het schieten kwam er blijkbaar door op de achtergrond. Het had er veel van wég ofde Denen zo in hun technisch vermo gen opgingen, dat zij het schieten vergaten. Sterk waren verschillen de'van hun spelers ook in het spel op de vierkante meter. De rechts back Petersen was er een goéd voorbeeld van.4 Het moet in hoofd zaak op rekening vandeze blonde reus worden geschoven, dat Clavan zo'n zwakkeparty speelde. De ADCLer kreeg bijna nooit de gele genheid de bal goed onder controle te krijgen en tenslotte raakte de .Hagenaar volkomen van de kook, zodat hij de makkelijkste ballen niet fatsoenlijk wist te verwerken. Zo kreeg hij na rust een fraaie pass, waarin, een goede schietkans zat. Zijn zelfvertrouwen was toen echter reeds zo geschokt dat hij de hal tiaar de vleugel liet lopen uit de buurt van Petersen, die hem toen echter nog veel gemakkelijker de pas naar het doel kon afsnijden. Ook Clavan's clubpartner Timmer mans heeft deze middag weinig kunnen imponeren. Voor de pauze heeft de Hagenaar, toen Koosen- burg en Lenstra meermalen een poosje van plaats verwisselden, tel kens „onder de rook" van het Deen se doel kunnen opereren, maar hij wist zijn tegenstanders niet genoeg zaam te verschalken. Lenstra „plakte" hem een keer de bal als 't ware op de schoen, maar zijn schot ging van dichtbij hard naast. Te veel teruggetrokken Een van de symptomen dat het Nederlandse begin-offensief ten einde' liep, was dat onze voorhoede bij diverse aanvallen te veel in te ruggetrokken positie ging spelen, waarschijnlijk om Uit de buurt te blijven van de hechte Deense de fensie. Zo sprintte Roosenburg eeh keer met een tegenstander op de hielen naar de achterlijn en kreeg op het nippertje de bal nog voor het doeL Zijn medespelers stonden echter in de verte te kijken of hij de reis nog zou halenDit spel letje herhaalde zieh eveneens met Roosenburg nog een keer. Ver volgens wilde onze aanvalslinie succes zien te behalen met kort m De gezichten van deze Denen staan nog niet erg vrolijk. Maar toen was het doelpunt ook nog ■niet gemaakt. Zij eten van pure spanning hun sigaren haast op. terecht. Na rust heeft hij zich hoofdzakelijk een verdedigende taak opgelegd, hoewel de Schie dammer ons na afloop verklaarde, dat hy zich hiervan niet sterk be wust is geweest. Een duidelijk te ken dat een voetballer met aanleg hoofdzakelijk intuïtief te werk gaat want na rust was het achterblijven van de SW-er inderdaad het bes te. De achterspelers konden er (he laas) maar wat goed een mannetje bij gebruiken. We moeten er echter ogenblikkelijk aan verbinden, dat de voorhoede er de nadelen van ondervond. Schaap moest vele ma len, ver, soms zeer ver, terugkomen om het middenveld te overbruggen. Hij slaagde hierin zeker niet altijd en met verre trappen klaarde hij het meestal niet, omdat de Deense verdediging zeer hecht bleek te zijn. Net als d& Belgen Merkwaardig fs dat de Denen na de rust voor het merendeel ih de aanval zijn geweest, doch dat Kraak het voor rust veel drukker heeft gehad. Dit is te verklaren uit het feit, dat de gasten, evenals de speL Dit. was met deze vijandelijke defensie vanzelfsprekend tot mis lukken gedoemd. Roosenburg fun geerde nog een poosje als rechts buiten. Het moet worden toegege- geven dat de Snekenaar ijverig was en enige goede voorzetten gaf, maar de schutter voor. het doel was er niet. Had de oranje-defensie voor de rust reeds moeilijke ogenblikken doorgemaakt vooral omdat de vleu gelspitsen der Denen Ljxpgsaa en Moeller zeer gevaarlijk wa ren, nadien werd zulks nog een tik je erger, zodat ..nu duidelijk te be speuren was dat de Deense vleu gelspelers. meermalen te veel vrij heid genoten. Dit kwam, omdat de voorhoede van onze tegenstanders door snel samenspel de Nederland se defensie uit positie wist te spe len. Everse en v. d. Sluis werden diverse malen van de buitenspelers weggelokt, waarna de bal er prompt naar werd gedirigeerd. Het was Voetbal-acrobatiefc. Holm kan hoog opspringen, de bal is bene- den. Ook Terlouw draagt er het zijne toe bij. De Vroet vindt het kennelijk een merkwaardige si tuatie. En dat is dan ook wel zo. een onvergeeflijke fout van Everse dat hij acht minuten na. rust vol komen ongemotiveerd wegens vermeend buitenspel bleef staan, waardoor Lyhgsaa het al erg ee- makkelijk had om de bal la Kraak te jagen. Terlouw Icon ook geen redding brengen, omdat die v. d. Sluis weer eens te hulp had moe ten snellen. Wij willen niet zeggen dat beide backs beslist onvoldoende waren, maar Terlouw moest teveel zijn middenvoor los laten om naar de vleugels af te zwenken en zoals gezegd Van Schijndel's hulp had achter niet broodnodig mogen zijn. Ook in hun opbouwende taak scho ten beiden te kort. Twintig-minu ten vopr tijd viel Everse uit en werd vervangen door Steenbergen van S.V.V. Het had geen grote ver andering ten goede tot gevolg. Al waren de Denen in de tweede helft veel doortastender dan Nederland, het wil niet zeggen, dat Nederland geen gelegenheid meer kreeg de stand gelijk te maken. Roosenburg kreeg kans op kans Nielsen aan de tand te voelen hij faalde; Schaap kreeg de bal prachtig voor de voe ten nadat Lenstra er tactisch over heen stapte, maar hij was er blijk baar. niet op verdacht en knalde van dichtbij nog naast. Dit had zelfs tot gevolg'dat bet publiek'een' fluitconcert begon Als hier een andere middenvoor had gestaan En dan zien wij weer Roosenburg zijn shirt op de grond smijten Inderdaad, de keuzecommissie zal het over een andere boeg moeten gooien. Wü weten dat de heer Her berts hiervan, diep is doordrongen. Zelden, hebben wij hem na afloop van een wedstrijd van het Oranje team zo in downstemming aange troffen. Het enige wat hij wist uit te brengen was: „slecht, slecht". Naar onze mening is. de K.C. te conservatief. Voorzichtigheid is een voortreffelijke deugd, doch als men het te ver gaat doorvoeren krijgt men niet meer resultaat dan wan neer men meer vooruitstrevend was geweestDeze wedstrijd bewees het. Of hadden wü misschien niet eens verloren als Van Geen en Van Steenbergen in de voorhoede had den gestaan? Nakaarten is een kwaad ding, maar wil men nieuw bloed in het nationale elftal bren gen dan zal men. niet kunnen vol staan met diverse spelers in een of andere oefenwedstrijd te laten op treden en hen aan de hand daarvan op juiste waarde kunnen beoorde len,. Het Oranjeteam bezit nu een maal een zeer aparte sfeer en een feit is dat verscheidene spelers er eerst hun beste spel ontplooien. An deren kunnen er ook teleurstellen en dan moet men radicaal durven ingrijpen. Zo ooit. dan nu. De wed strijd van gisteren heeft het bewe zen. Wij zijn benieuwd hoe het Ne derlands elftal er de volgende keèr zal uitzien. En misschien staat Len stra dan wel op een binnenplaats Nielsen jongleert een nummertje met de bal, waartegen Roosen bnrg (achter hem) niet op kan. Mocht de Deense doelman falen, dan zijn er genoeg assistenten om te hulp ie snellen. NEW YORK. In Madison Square Garden had een ontmoeting plaats tussen de Fransman Robert Villemain en de Amerikaan Jake la Motta, wereldkampioen middenge-' wicht. Er stond by dit gevecht, dat over tien ronden ging. geen titel.op het spel. De strijd was zeer leven dig en na de eerste drie ronden, welke in een licht overwicht van de Amerikaan, waren geëindigd, waren de volgende zeven voor Villemain, die vóór de wedstrijd verklaard had, na een eventuele overwinning, een titelgevecht te zullen aanvragen, met het doel Cerdans titel naar Frankrijk terug te brengen. In.de laatste ronde trachtte. La Motta wanhopig een knock-out zege te for. M(Jnheer de Sportredacteur, U zal wel verbaasd zijn, dat ik nu osk weer zo gelukkig ben ge weest om een kaartje te kunnen be machtigen voor de wedstrijd van het Nederlands elftal tegen Denemarken maar dat ïs een geluk bij een onge luk geioeesl. Ik heb heus geen kaar tje van de vereniging gekregen en ifc had de fcctns om de wedstrijd te zien al helemaal opgegeven en afge sproken met onze linksbuiten om bij hem thuis naar de radio te luisteren. Maar m'n grote broer die in 't 'tweede speelt had wel een kaartje gekregen en die was Zaterdagmiddag zo ziek van verkoudheid, dat hij meteen toen hy thuis kwam naar bed ging en toen kreeg ik zijn kaartje. Bij m'n vader heb ik toen netzo tang gebe deld tot ik geld kreeg voor de trein en zo zat ik gistermiddag weer fijn in het Olympisch Stadion. Koud dat het daar wasDe junioren van Blauw Wit, die rond het ueld stonden, wa ren nog blauwer van de kou dan hun shir.ts. Gelukkig had ik pan mijn moeder een oude leyerdeken meege kregen, daar heb ik me helemaal in gewikkeld en toen de wedstrijd af gelopen was had ik alleen maar kou de voeten. Hebt U gezien hoe goed Abe toeer. speelde en hoe hij liep te gnuiven als we allemaal Abe, Abe riepen ter wijl hij een hoekschop nam? Ik vind het toch weljammer dat we deze wedstrijd nu bok al iceer verloren hebben. M'n vader zegt, dat ze tegen woordig niet meer kunnen voetbal len, maar daar geloof ik niets van. Soms dacht ifc teel eens dat hij ge lijk had, want ifc had Everse een keer wel ik weet niet wat toiilen doen. Later vond ik het toch weer sneu voor hem dat hy het veld uit moest door die blessure, want toen kreeg-ie helemaal geen kans meer om zijn fout goed te maken, 't Was trouwens maar goed, dat ik alle spelers van de voorhoede al eens meer gezien had, want alleen met een opstelling was je er nooit achter gekomen wel ke speler nu Raozenburg en welke Schaap was. De hele voorhoede liep ieder ogenblik door elkaar en hoe veel keer ik Abe niet op de midden- voorjilaats heb gezien! Ik dacht wer kelijk eerst dat h(j vlak-voor het einde helemaal alleen gelijk gemaakt had, alle grote mensen om me heen zeiden het ook, maar we konden het heel moeilijk zien omdat het aan de andere kant gebeurde en toen ik even later de Deense doelman de bal al weer zag klaar leggen voor een doelschop begreep ik dat Abe geen succes had gehad. Maar de meesten hadden daar geen erg in en bleven maar kijken naar het scoringsbord om daar ook nog een „1" achter de naam van ons elftal te zien. En wat kon die Deense keeper ver uitschieten.' H(j zette bij e.en doel schop meteen de voorhoede aan het werk en het ontbrak er nog maar aan, dat Kraak de bal moest van gen. Eigenlijk vond ik niet zo veel spanning aan die wedstrijd en ifc moet U eerlek zeggen, dat ik me soms wel heb ziften vervelen en dan knabbelde ik heel stiekum aan de chocoladeletter, die nog overgeble ven was. van Sinterklaas, dat was meteen goed voor de hongertoant 's middags had ik niet kunnen eten van de zenuwen omdat ik naar de tuedstryd moest. To! de volgende wedstrijd, JUNIOR. Frankrijk in de verlenging met 32 geklopt FLORENCE. Zuid-Slavië heeft in een voorronde van het tournooi om het wereldkampioenschap met 32 van Frankrijk gewonnen. Na het verstrijken van de reglementai re speeltijd was de stand 22. De Zuid-Slaven scoorden het winnen de doelpunt in de verlenging. Dit was de derde ontmoeting tus sen beide ploegen die twee maal gelijk tegen elkaar hadden gespeeld Zuid-Slavië heeft zich thans in de eindronde geplaatst waarvan de wedstrijden in Brazilië worden ge houden, In het begin waren de Zuidsla-r ven sterker, en na 10 minuten opende hun rechtsbuiten Michailo- vic de.score met een voor keeper Ibrir onhoudbaar schot. De repliek liet zich niet wachten, want de Franse rechtsbuiten Walter maak te binnen een minuut gelijk nadat hij op z'n eentje de hele verdedi ging gepasseerd was. Tot aan- de rust ging de strijd ge lijk op, ook na de hervatting hiel den de ploegen elkaar in evenwicht totdat in de 37e minuut, uit een corner op het Zuidslavische doel, de linkshalf Lüciano de bal goed opving en Frankrijk een 2—1 voor sprong gaf. Twee minuten later was de stand weer gelijk, want de Zuidsla ven kregen een penalty, toegewezen en. Michaïlovic gaf met een scherp schot keeper Ibrir geen schijn van kans. De laatste minuten- waren zeer spannend, maar de score bleef, onveranderd, zodat er. tweemaal een kwartier verlengd móest wor den. Enkele minuten voor het einde scoorde Tchaikofski met een on houdbaar schot het winnende doel punt. Europese bantamtitel vacant BRUSSEL. .De Brit Rowan, die officieel als uitdager was aange wezen van de Europese titelhouder Ln de bantamklasse, de Spanjaard Luis Romero, heeft besloten naar da vedergewlchtklasse over te gaan. Tn verband hiermede zal de Euro pese Boksunie een nieuwe uitdager aanwijzen aan de hund van gegevens van boksers, die via hun bond bin nen veertien dagen hun candidatuur btj de Unie moeten indienen. eer en, maar. Villcmains snelle pun ches lieten hem nauwelflks tjjó tot verdedigen. Toen de scheidsrechter na afloop de uitslag: „Villemain winnaar op punten" bekend maakte, werd deze beslissing met groot enthousiasme begroet. Villemain kreeg een langdurige ovatie, terwyi La Motta door z^jn. landgenoten werd uitgejouwd. De International Boxing Club Ih nu voornemens een officieel gevecht om het wereldkampioenschap te .or ganiseren tussen, de titelhouder La Motta en Villemain! Dit titelgevecht zal waarschijnlijk plaats hebben ln' Februari of Maart van het volgend jaar. La Motta, die Maandag met Jim Nofris, voorzitter van dë In ternational Boxing Club, de. con dities voor het titelgevecht zal bë- spreken, verklaarde zich bereid zjjn titel tegen Villemain te verdedigen. Promotor Jack Solomons in Lon den wil evenwel een wedstrijd om het wereldkampioenschap midden- gewicht op touw zetten tussen La Motta èn de Australiër Dave Sands, die kampioen van het Britse Em pire is. -• Solomons meent, dat Sands recht heeft, op een titelmatcb,. aangezien hij een overwinning tèlt op de Fransman Villemain. Ook Solomons heeft zich reeds met een aanbod tot La Motta gewend. SchultePeters winnen in Parijs PARIJS. Op de winterbaan ïs Zondag, een „Americaine" over 100 km. gereden, de derde koppelwed strijd voor het officieuze kam pioenschap van Europa. "Winnaar werd het Nederlandse paar Schulte—Peters, na een ver woed duel met. de Fransen Carrara en Goussot, Zestig km.: lang bleef de strijd onbeslist, toen kreeg Car rara bandenpech op het moment dat Schulte/Peters een geweldige spurt inzetten. In een ommezien hadden de Nederlanders zo'n grote voorsprong, dat zij. niet achter haald konden worden, alhoewel CarraraGoussot het tot het einde toe bleven proberen. Uitslag: 1. Schulte—Peters (N.) 2.07.03.2. 17 pnt. op 1 ronde: 2. Carrara—Goussot (Fr.) 13 pnt. op 2 ronden; 3. Kóblet—von Buren (Zwits.) 5 pnt. Een strop uoor de overklimmers. Op het stadion mas langs de om heining een cordon uan politie agenten met honden getrokken. Geen kaartje geen foegang, ook niet over het hek, was het devies.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1949 | | pagina 5