1siliisss R.F.C. houdt zich nog gereed voor de sprong C.K.C. verspeelt leidersplaats tegen Slikkerveer Tegenkanting van Rotterdamse zwemverenigingen Komt er omzetbelasting op wedvluchten Overmaas vecht flink voor een gelijk spel -- i ÊMPM; Protest van postduivenhouders tegen beslissing van Ministerie Paroolvoetbalprijsvraag 'N Het Schiedamse Ursus dwingt Zwijndrecht de punten af Buitengewone vergadering van de ZRO verzocht Nu al „noteringen" voor Rio Zwemshow ODZ uitstekend verlopen Maandag 19 December 1949 In afdeling^ A van de tweede klasse heeft Unitas de leiding moeten afstaan aan U.V.S.. dat de Gorcummers een flinke nederlaag toebracht, waardoor de zwakte van de verdediging van Unitas duidelijk aan het lacht kwam- C.V.V. zag geen kans om bij deze strijd lachende derde te worden, want in leerdam moest hij zelf bet onderspit delven. D.C.V. nestelde zich nog wat vaster op de onderste plaats door de nederlaag, die V.U.C. de Krimpenaren bereidde. In afdeling B versterkten Fortuna en Coal hun positie.door een paar overwinningen in Den Haag en Dor drecht, Emma behield in deze afdeling de leiding door een overwinning op het zwakke Shedrecht. terwijl R.F.C., dat zich nog steeds gereed houdt voor de sprong om de leiding te hernemen, met de punten terug kwam uit Gouda. Goud*—RFC 1—2 RFC speelde tegen Gouda een uit stekende wedstrijd en het merkwaar dige was, dat de Rotterdammers in de eerste helft met de sterke wind tegen beter speelden dan in de twee- do helft toen zij het belangrijke windvooröeel hadden. De snelle rechtsbuiten van RFC, Scherpenhui- zen, vestigde weer de aandacht op zich door zijn doortastend spel en hij was het, die RFC na 20 minuten spelen ds leiding gat toen hij dn bal zuiver door rechtsmidden van Am sterdam kreeg toegespeeld. (0—i). De stand scheen tot de rust zo te zullen blijven maar 3 minuten voor het verstrijken van de eerste helft kreeg Gouda een hoekschop te ne men, De doelman van RFC sloeg daarbij mis cn de bal verdween in het het (1—1). Na de rust ging er van de groen witte voorhoede minder kracht uit, waarschijnlijk doordat- de binnenspe- lers in de eerste helft te veel van hun krachten-hadden gevergd. Toch slaagde RFC erin. de* overwinning uit het vuur te slepen.. Het was mid denvoor Versloot, die na een half uur een kans kreeg en met een mooi. strak schot in de. uiterste hoek de Goudse doelman passeerde (21). In deze stand kwam geen verandering meer. ODS—Coal 1—2 ODS, dat aanvallend begon, had al spoedig succes toen bfj een hoek schop op het doel van Coal de bal in het net belandde <10). Na enigs zins weifelend te zijn begonnen, kwam Coal er wat beter in en de Rotterdammers namen geleidelijk aan het spel in handen. Verder dan een viertal hoekschoppen op bet Dordtse doel brachten zij het voor alsnog niet. Na 40 minuten spelen kreeg De Geus de bEl te-pakken, gaf - op het juiste moment door aaji God fried en onhoudbaar voor doelman Van Vliet kogelde deze de gelijkma ker in-het net (1—1). Een gevaarlij ke aanval van ODS besloot Boeje met een hard schot, maar doelman Huisman zag kans, de bal tot hoek schop te verwerken en zo kon de rust met de stand 11 ingaan. Na de rust. was het alles Coal wat de klok sloeg en onophoudelijk wa ren de Rotterdamse aanvallers voor het doel van Van Vliet, die echter met veel talent en een tikje geluk stand hield. Een geweldig hard schot vag Godfried keerde de Dordtse doelman meesterlijk en toen hij een maal -reeds gepasseerd was. wist linksachter DeGeus op de .doellijn nog redding te brengen. Er-zat ech ter een doelpuntin de lucht. Na meesterlijke reddingen werd Van Vliet geslagen door een kopbal van Godfried, doch rechtsachter Lemans nam zhn plaats over en sloeg de bal uit het doel. Uit de toegekende straf schop scoorde De Bruin het winnen de doelpunt <1—2), zodat de wed strijd eindigde met een zwaarbe vochten maar verdiende overwin ning voor Co ai. EBOHOvermaas 1—1 EBOH en Overmaas henben te Dor drecht een wedstrijd gespeeld, die wel spannend was maar niet op hoog peil stond. Zowel bij EBOH als bij Overmaas was de verdediging het sterkste deel van de ploeg. Bij Over maas onderscheidde de jeugdige doelman zich in het bijzonder. De aanvalsünies waren aan beide kan ten zwak en het was dan ook al da delijk na- het begin te zien, dat de doelpunten in deze wedstrijd duur zouden zijn. Voor de rust slaagde EB OH erin de leiding te nemen door toedoen van rechtsbuiten Schoon. Met de stand l—0 werd van doel verwisseld. Na de rust heeft Over maas, zich bewust van 2ijn netelige positie op de ranglijst, krachtdadig gewerkt om tenminste een gelijk spel uit het vuur te slepen. Dit v/as een moeilijke opgave, want de ver dediging van EBOH verdedigde het Dordtse doelgebied met kennis van zaken. Toen echter bij een vrije schop op het doel van EBOH de ach- torspeleVs in een poging om buiten spel te zetten hun doel min of meer vrij gaven greep linksbuiten Tabbers de kans aan om de gelijkmaker te scoren Cl—I). In deze stand, die de krachtsverhouding tussen beide elf tallen wel juist weergaf, is geen verandering meer gekomen. LeerdamCVV 4—2 CVV was direct sterker, doch al spoedig kreeg Barendrecht van Leer dam een goede kans. toen de achter hoede van CW voor vermeend bui tenspel bleef staan. HeV schot van Barendrecht ging echter naast. Na 20 minuten strafte Van Bokkum een fout van de achterhoede van Leer dam af. <0—1). Vijf minuten later scoorde Barendrecht uit een hoek schop de gelijkmaker (1—1). Met de ze stand kwam de rust. Direct na de aftrap voor de twee de helft kwam de hal bij de links buiten 5t Hart Deze zette hard voor en door de wind verdween de bal in het doel (2—1). Ongeveer 10 minu ten later schoot Barendrecht van verre afstand; door de wind veran derde de bal van richting en buiten bereik van doelman Diephout ver dween het leer in het doei van CVV (31). Direct daarop speelde Van Maurik in het strafschopgebied de bal met de hand. De scheidsrechter kende CVV een strafschop toe, die door De Boer in een doelpunt werd omgezet <3—2). CVV begon visioe nen te zien van de gelijkmaker en pakte de zaken goed aan. De Leer- damse verdediging weerde zich ech ter stevig, Doelman Van Gent kon een kopbal van Reus nog juist tot hoekschop verwerken. Toen 25 mi nuten gespeeld was kreeg Baren drecht weer een kans, die hij niet ongebruikt liet. Hfj plaatste de bal in de uiterste hoek en bracht daar mede de stand op: 4—2. DHCExcelsior 1-2 DHC heeft op eigen veld de meer derheid van Excelsior moeten onder vinden. De Rotterdamse overwin ning was zeker niet onverdiend, want gedurende het grootste gedeelte van de wedstrijd waren de bezoekers in de meerderheid. Excelsior begon met de wind in de rug en was van meet- af sterker dan de thuisclub. Na on geveer een kwartier spelen gaf Van Geheel bi) verrassing slaagde de mid denvoor der DeLfieusren er een kwartier voor het einde in een te- genpunt te scoren. Het zag er toen een ogenblik benauwd voor Excel sior uit, want de DHC'ers stelden al les in het werk om te trachten ook de gelijkmaker te produceren. Ex celsior hield echter het hoofd koel en al spoedig hadden de Rotterdam mers het initiatief weer overgeno men. De Delftse aanval werd in be dwang gehouden en de eigen aanval stelde nog pogingen in het werk om de score te verhogen, doch verande ring kwam er niet meer. Standen tweede klassers Volgend jaar wèer Ronde van Limburg SITTAKD De Toer- ea Wider- club „Maastricht" heeft- besloten m 1950 wederom een Remde van Lim burg voor amateurs te organiseren. Dit jaar heeft deze ronde niet plaats gehad in verband met de pnjzen- kwestie voor amateurs. Men hoopt deze kwestie nu in Be- nelux-verband echter op een verga dering te Maastricht op 28 Decem ber bevredigendop te lossen, Je ronde zal in hre, etappes ver: den Berg Excelsior dé leiding. Ex- red|n «roep op Zaterdag 34 Jum celsior bleef hierna aanvallen en na en Zcmdag 25 Juni. ongeveer een half uur verhoogde j In Kerkrade zal de finish komen. Miedema de voorsprong tot 20. Met j Beide trajecten zullen ongeveer 150 deze stand kwam de rust. j km zijn. België en Luxemburg zul- Ook in de tweede helft handhaaf- len beide met een ploeg deelnemen, de Excelsior zijn veldmeerderheld terwijl de mogelijkheid bestaat dat uvs 11 7 1 3 15 26—16 Unitas 11 7 1 3 15 23—24 Scheve- ningen 12 5 4 3 14 26—22 CW 11 6 1 4 13 27—17 VUi2 11 5 2 4 12 22—19 Leerdam 11 4 3 4 11 18—17 EBOH 11 4 3 4 11 20—20 DFC 11 4 2 5 10 20—17 Overmaas 11 3 2 6 S 19—25 DCV 12 1 1 10 3 17-41 Emma 10 S 0 2 16 21—11 Excelsior 11 7 2 2 16 20— 8 RFC 9 6 3 0 15 17— 7 Fortuna 10 b 2 3 12 21—14 Coal 10 4 2 4 10 19—14 Quick 9 4 2 3 10 13—14 DHC 11 4 1 5 9 16—20 HVV 9 3 2 4 8 11—12 ODS 10 3 1 5 7 fl—15 Sliedrecht 10 1 2 7 4 6—r21 Gouda 11 1 1 9 3 13—30 DEN HAAG. De bonden van postduivenhouders, die wedstrijden organiseren, zullen per 1 Januari ook kennis gaan maken met de om zetbelasting, dit ligt althans in de bedoeling van het ministerie van Financiën. Dit is namelijk van mening, dat de verenigingen van post duivenhouders, die wedstrijden organiseren, waarbij dan onderling wed denschappen kunnen worden afgesloten, in het algemeen als ondernemer in dc zin van hot bsluit op de omzetbelasting 1940 gezien moeten wor den. Als gevolg hiervan zouden de concourscommissies van postduiven- bonden over de vergoeding, welke zij wegens „het verrichten van dien sten" ontvangen, 3% aan omzetbelasting moeten voldoen. Aanvoerder van Beek van DOS fcijfci nogal pyhltjk na deze kop- bdl. Hiertegen hebben de bonden mid dels bun rechtsk. adviseur mr A. Smink een ernstig protest aangete- kend. Zij stellen zich op het stand- punt, dat de concourscommissie, die jaarlijks aan het begin van het sei zoen het aantal vluchten der post duiven, meestal 28 in het geheel, vaststelt, de wedgelden gebruikt voor het uitreiken der prijzen aan de win naars, en deze gelden dus niet ge bruikt worden om de diensten van de concourscommissie te honoreren, Deze 28 vluchten vormen een ge heel, culminerend in het nationaal kampioenschap van Nederland en andere duivenkampioenschappen. Door de deelnemers wordt per vlucht „gepould" door afzonderlijke weddingen, welke „poulegejden" na afloop voör 100% worden uitgekeerd. De onkosten, welke de concourscom missie noodzakelijkerwijs moet ma ken, zijn verenigingskosten, en. de vluchten zijn zodanig bepaald, dat iedere liefhebber zijn inleggeld over deze 23 vluchten kan terugwinnen. De Bond van Postduivenhouders ziet dit afzonderlijk wedden als een ne en slechts met grote moeite slaagde DHC erin. doelpunten te voorkomen. ook een Deense ploeg aan de start zal verschijnen. Niet minder dan. 17000 voetballiefhebbers hebben deelgenomen aan de bekende advertentievoetbalprijsvraag, ditmaal verbonden aan de interlandwedstrijd Nederland—Denemarken. En ondanks de ne derlaag tegen België, bleek 68% van het aantal deelnemers toch nog zoveel vertrouwen in het Nederlandse elftal te hebben, dat ze eèn Overwinning durfde te voorspellen. Over het algemeen werd daarbij gedacht aan een kleine overwinning. Bij 22% der 'deelnemers bestond de verwachting dat de Oranjehemden zoudert gelijk spelen. De ove rige deelnemers zagen een nederlaag in het verschiet, waarbij het merendeel de volgende cijfers .voorspelde: 12,1—3, 2--3, 24. Slechts een klein aantal deelnemers had het cijfer'0-—1 ingevuld. De jury was ditmaal samengesteld uit de heren: H, Keeven; voor zitter Xerxes; P. van Steenbergen, Feyenoord speler, en de heer D. van Aiphen van de Chemische Wasserij van Alphen (adverteerder). Zij verklaren, dat de drie" hoofdprijzen in de Paroolvoetbalprijs vraag zijn. gewonnen door: 75.— de heer W. v. Osch, Soetendaalseweg 24. 50.de heer Blommaat, v. d. Poelstraat 10. 25-Arjen de Rous, Hovendaal 65. Een troostprijs, beschikbaar gesteld door de firma Jos Hartog: mej. T. Maas, Lisstraat 21a; Kina, Prooy, Beverstraat 125b, Een troostprijs, beschikbaar gesteld door de firma Kuyper: de heer P. V, Lusse. Clemensstraat 75: de heer G, de Vries, Plelnweg 159d; de heer Süelnjan» KraL Plaslaan 96; de heer G. Huisman, Doelwater 7. Een troostprijs (Kerstkrans) beschikbaar gesteld door banketbakkerij A, Gillet: mevrouw Brugmans-Schoemaker, Saffierstraat ïc; mevrouw Brand, Buitenhofstraat 78c. Een troostprijs beschikbaar gesteld door de firma Rhodel: de heren G. Lobbe, Navanderstraat 11; H. Baan, Ja e. Catsstraat 119; J. Hstenbner. Ketenstraat 61; H. van Buren. Hovendaal 42: L. A, v. Demen. (Jr.). Putsebocht 40b A. Bos kamp Jr.. Woehvijkstreat 79a; C. H. Pelgrim Jr., Schietbaanstraat 15; N. Züdenbos Kamp, Vinken straat 102a; J. A, Lops, Bergweg 92; J. Krommenhoek, Burg. MeincszJaan 55a; p„ Kerkdijk, Rusthoflaan IB; B. Weerheim, Zw. Paar denstraat 64b; J. de Hooge. Zw. Paardenstraat 107 J. Delwel, Nu-, Boezem straat 17; Nico Palte, Zw. Paardenstraat 92d: Antonia Kraayenbrink van Elk, Zmapolderstraat 75b v. d. Eerden, Witte van Haemstedestraat 32; mevrouw N. van Dorp vr d. Sloot, Soetendaalseweg 37; G. de Waard, Schans 25; R. Liefbroerv Lijsterbeslaan 5; K. Pepermans, Eendrachtsstraat 125«; mevrouw Venema, HilïeT-iussingel 19; v. d. Wolk. Oude Raadhuislaan. 39; A. Nederpel, Kleiweg 210bj J. ten Voorde, Essenburgstraat 113a; J. Bogaard-Poortvliet. All, Piersonstraat 39b; J. H. Luiken, Essenburgslngel 31; C, van Doorn, Blokmaker- straat 8; E. Eyeriks, Bcspolderptein 9; mevrouw 't Mannetje, Lusthofstraat 212; W. v, Tilburg. Kettlngrtraat 68; mevrouw E. W, Oliemans, Zamen- hofstraat 13; M. v. d, Benntng, Rosejrtraat 132; H. J.. Caarls Jr., v, d. Takstraat 50b; K. E. Voet, Htllevlict 48h; A. L. Vermey, Nic. Beetsstraat 23b; Joh, v. Dijk, Zwaanshals 42a; C. G. Storm. Ger. Scholten straat 13; Paul v. d. Putten. Bleis- wijkstraat 3ia; J. F. "Kuyper, Ooievaarstraat 33; J. Haak, Raeph.or*tstr. Sb; J. Wolf, Zaagmolenstraat 14; J, van Burg, Soetendaalseweg 95; M. J, Oortgrijs Sprong. Ackersdiikstraat 26; A, Henncrt, Breltnerstraat 89b: K. Springvloed v. d. Bosch, Atjehstr. 59b; A. M. Wirff, Kaadhuiglaan 45; L, Loonrrtan Oranje, Hartmanstraaï 61; Veelboer, Bloemetrsal 27b. Alle prijzen kunnen worden afgehaald aan ons kantoor, Schiedamse- sin gel 42. Wy feliciteren de prijswinnaars van harte entot de volgende Parool voetbalprijsvraag. DERDE KLASSERS Niettegenstaande het slechte weer van Vrtfdag en Zaterdag, hJöken de terreinen over het algemeen behoorlijk bespeelbaar, zodat slechts enkele wedstryden geen doorgang konden vinden. In de derde klas D heeft H.O.V. haar ongeslagen record weten te hand haven door Leonidas met 5—2 in het zand te doen böten, Spartaan *20 blijft haar volgen het versloeg V.O-C. met niet mlnJer dan 5—1 maar met vyf punten minder is Spartaan bij de Hovenieren, die weliswaar een ivedstrüd meer hebben gespeeld, toch nog een heel stuk achterop. Hoek van Holland klom een plaats op de ranglijst door D.C.L., dat rtbg steeds In de gevaarlijke zone zweeft, met 4—1 te kloppen. Zestig ballen wedstrijd beëindigd Zaterdag is de 60-ballen wildwedstrijd op Courzand, uitgeschreven door Rotterdamse Kegelbond u- eindresultaten luiden beëindigd. De Superklas: H." G. Jansen 456, F_ Aars bergen 452, F. Köhler 439 en 59 treffers, W; Verhoef 439 én SB- treffers. Senloxesklas: Mevr. A. van Aalst 448, M. van Walsum 446, Fr Nieland .436. A. Blok 430, C. de Groet 426, G. van Gel deren 425, G. Wolf 424 met SD treffers, IL suiting 424 met 55 treffers, M. van Biet 422 ;en 60 treffers, R. Bekman 422 en 59 treffers. JunioreskJas-' A. van Er kei 447, mevr, Koudstaal 436. W. te NuyU 428, mevr. Mi Bekker. 420, J. A. Nusse 419, mevr. J. Brahdse 417, J. Delfgauw 414, H. Wind- meyer 413, J: v. d. Kley 412. A. van Dök 411. Treffersprös: H. Janwn 50rtre»er« en 450 hout. Verras«jng6prys: G, Blaauw 300 hout. C, -K. C verspeelde in de 3de klar. t. de eerste plaats door te gen Slikkerveer met 0—2 ten on der. te gaan. Reeds na 10 minuten spelen opende de' invaller-mid denvoor van Slikkerveer de score. Eerst in de tweede helft, toen Slikkerveer overwegend in de meerderheid was, kwam het tweede doelpunt tot stand door linksbuiten van Beek. Daarna ging de strijd gelijk op, doch de weg naar het doel kon geen der partijen, vinden, S.V..W., dat de Mussen met 42 naar de Maas- stad terugzond, heeft nu de. lei ding genomen, gevolgd door Slik kerveer, dat in puntenaantal ge lijk staat met C.K.C., dat even wel een minder goed doelgemid- delde heeft, Ursus klom een plaatsje op door Zwijndrecht in eigen huis met het enige doel punt van de wedstrijd de over winning af te dwingen. De rechts buiten van de Schiedammers stel de in de tweede helft dit doelpunt op zijn naam. HOVLeonidas 5-2 Gedurende de eerste helft wo gen HOV en Leonidas aardig te gen elkaar op. ook als was HOV technisch beter dan de gasten. Het verband tussen de verschil lende linies was bij HOV even eens beterverzorgd. De thuisclub nam de leiding, doordat de links back van Leonidas bij een aan val van. HOV de hal van richting liet veranderen en deze in eigen doel deed verdwijnen. Dit voor beeld werd later door een der backs van HOV gevolgd. Op zijn beurt kopte hij hij een aanval van DE NIEUWE SPELREGELS VOOR WATERPOLO Hefc was te voorzien dat niet alle zwemverenigingen zich zonder meer zouden, neerleggen, by de door de heren van de F.I.N.A. in Augustus te Milaan genomen beslissing, om het ontwerp nieuwe spelregels voor waterpolo van de heren De Vries en Delahay, met ingang van 1 Januari 1950 voor de eerstvolgende zeven jaar van kracht te doen z\jn. Het zjjn de by de Z.R.o. aangesloten zvvemclubs B.Z.C., C.D.Z., Rotterdam en S.Z.C., die om een buitengewone vergadering van de zwemkring voor Rotterdam en Omstreken hebben verzocht, om deze urgente kwestie te behandelen. By bestudering van do nieuwe spelregels, kunnen We ons standpunt van bovengenoemde vereniging Indenken, want het nieuwe wateiT>DloreglemBnt veroorzaakt een hoop moeilijkheden, die wellicht in de praktjjk onoverkomelijk zullen blijken te zjjn. Wanneer, men weet, dat het zelf» niet eens de bedoeling was van onze Bonds voorzitter, Jan de Vries, om te Milaan een directe beslissing te forceren, doch dit voorstel eerst te bestuderen om dan aan de hand van proef Wedstrijden later een besluit te nemen, dan aeloven we wel, dat ?r over gedelibereerd is, doch dat er een «ronalg onderzoek heeft plaats gehad om vast te stellen dat deze veranderingen ook Inderdaad verbete ringen zouden .zijn, betwijfelen we. De proefwedstriJden die nu in ons land reeds zijn gespeeld, hebben vol doende Bangetcond, dat het waterpolo alleen, nog maar succesvol kan worden gespeeld door zwemmers met een. zeer groot uithoudingsvermogen en een be hoorlijke snelheid, waarvoor een dage lijkse training noodzakelijk Is. Het ge volg ls, dat waarschijnlijk vele onvol doend getrainde zwemmers en vooral de meer oudere spelers, er de brul aan zul len geven, want het ls de vraag of zy onder de nieuwe bepalingen wel een wedstrijd zullen kunnen uitspelen. Doch wanneer er wel twee gelijk waardige en snelle ploegen tegen elkaar liggen, ls het dan zoveel aantrekkelijker geworden? De bepaling, dat er vrij mag worden gezwommen na het fluitsignaal, zag er m eerste instantie niet zo erg ongunstig uit, doch blijkt in de praktijk een revolutie in het spelbeeld te bren gen, want het wordt nu een kris kras door elkaar zwemmen met een romme lig karakter, met gevolg dat tevens een spelverruwing kan worden verwacht. Waterpolo is toch el. geen jonge Juffer# spel, doch met de oude spelregels had de scheidsrechter tenminste de gelegen heid om de geraffineerde trucks, het vasthouden of „overzwemmen" te be straffen, doch by de nieuwe spelregels kunnen er wel twee of drie scheidsrech ters een oogje in het zeil houden. Dat dii in het straatje past van b.v. de Ita lianen en ook de Zuid Amerikanen, welke laatste nu ook wel gaarne aan de eerstvolgende Olympiade zullen gaan meedoen, behoeft geen nader betoog. Het zal dan. ook zeer de vraag- zlja,- of het Nederlands zevental onder de nieuwe bepalingen op internationaal ter rein zulke fraaie euceesten zal kunnen boeken als zij de laatste jaren heeft ge daan, daarom vragen we ons af, of de spelregelwijziging in deze vorm wel noodzakelijk was geweest. Het ls natuurlijk alïerminst prettig voor de heer De Vries, wanneer er in eigen land tegen de nieuwe spelregels wordt geageerd, want nu de ZRO „de kat de bel heeft aangebonden", twijfelen we er niet aan, of er zullen wei. meer kringen ,Jos" komen, We. moeten cch- los van elkaar moeten zier, zodat dit geen beletsel kan vormen om een pro test te laten horen. Er zijn zelfs stemmen die verkondi gen, dat beter het internationaal con tact kan worden verbroken, dan. dat vele beoefenaars fa eigen land worden gedupeerd, doch daar zijn we het niet geheel mee eena. Zij zo'n populaire tak van sport als waterpolo, behoort een internationaal verband. Uit en te na ztjn door experts de ver schillende situaties bestudeerd, die zich kunnen gaan voordoen, o.a. ook de ge wijzigde speeltijd, die grote moeilijkhe den zal meebrengen, zowel in de zomer als In de wintercompetitie, vandaar het verzoek om een spoedvergadering, die "Woensdag 4 Januari in Restaurant „Eden" wordt gehouden. Competitie Z.R.O. De uitslagen van de wedstrijden voor de competitie van de Zwembond voor Rotterdam en omstreken gespeeld, luiden: Heren C: VZC 2—Rotterdam 2 2—2; afd, D: VZC 3—LAC 2-2, RZ en PC— SZC 3 2—3, LAC—KZ en PC 3—3, VZC 3 Rotterdam 3 0—6, Rotterdam 3—Start 6—1; .afd. E: RZ en FC 2—Rotterdam 4 2—7, M er wede 4—RZC 4 5—0, Rotter dam 4—ZPC 2 3—2, RWV—Merwede 4 1—7, Wilton—RZC 4 1—3; adsp.: SZC— SZC 1—2. Dames B; ZZPC—ODZ 2 0—3; jeugd; Rotterdam—LAC 1—0. Leonidas, de bal in eigen doel. Nog voor de rust gaf de: midden voor van HOV zijn club weer .de leiding. -:-v G V In-vde ,"1 weede - helftWas HOV sterker, hetgeen al. spoedig wérd uitgedrukt door twee 'doelpunten, een veroorzaakt door een foutje van de doelman van Leonidas, het andere door een goed .schot van de middenvoor. Uit een hoek schop kopte de' middenvoor van Lenidas 'in (4—2), waarna de rechtsbuiten van HOV de eind stand op 5—2 bracht. VOCSpartaan 15 Spartaan heeft, zijn uitwedstrijd tegen VOC verdiend met duide lijke cijfers gewonnen, De bezoe kers speelden in het veld iets be ter dan de thuisclub en waren, veel productiever. Na een. kwar tier nam Spartaan op enigszins gelukkige wijze de leiding, uiteer, hoekschop verdween de bal, door de wind gedreven, in het net. Ook het tweede doelpunt van Spar taan ontstond niet zonder geluk. Nu blevèn de achterspelers van VOC staan wegens vermeend bui tenspel. Nog voor rust werd het 03, toen één van de middenspe- Jers van Spartaan van zeer grote afstand op doel schoot en de. bal over de handen 'van de V.O.C.- deelman in het net terecht kwam. Ook- in de tweede helft was Spartaan sterker, Zij verhoogde de voorsprong tot 50 en eerst vijf minuten voor het einde slaag de VOC .erin de eer te redden (1—5). SFWr—De Musschen 4-2 SVW toonde zich in de thuis wedstrijd tegen De Musschen over het geheel genomen iets sterker. Reeds na 2 minuten nam de thuisclub doör Bax' de leiding. Toen er een kwartier gespeeld was, bracht dezelfde speler de stand op 20. De Musschen kwa men er hierna wat beter in. Uit een der aanvallen verkleinde de Geuze de achterstand tot 21. Vijf minuten later scoorde Ron- tap de 'gelijkmaker -(2—2). - Met deze stand kwam de rust. Na do rust was SVW steeds in dc meerderheid. Bax geoorde voor de derde maa| (3—2), Een doel punt van de Boon bracht de stand op 42. SVW bleef ook na deze nuttige voorsprong zijn overwicht handhaven en wist dit tot het einde toe vól te houden, zonder echter nog verder tot scoren te komen. De Musschen van hun kant, kwamen er niet meer aan te pas. 3e klasse A Roodenburg 10 5 5 Alpben 10 6 2 'HFC 11 5 4 "Wassenaar 11 3 5 Hillinen 10 4 2 GSV 10 3 3 TYBB 10 3 3 HKAW 11 4 1 HBC 11 3 2 Tcttegido l<) 2 1 VCS Blauw-Zwart Hollandiaan BMT FSV Pretoria Ciom vliet HFSV GDA Texas VDL 0 15 18—10 2 14 14—13 2 14 2&—17 3 11 23—25 4 10 22—18 4 9 25—21 4 9 0—11 6 0 17—22 6 8 19—23 7 5 .18—32 venfunctie van de vluchten. Waar de organisaties dit ïn handen hebben gehouden zijn de vroegere excessen van het individueel wedden verdwe nen, hetgeen uit maatschappelijk oogpunt reeds valt toe te juichen. Wordt echter ieders vlucht belast met Z% omzetbelasting, dan zou dit, aldus de bonden van postduivenhou ders, wel eens de nekslag kunnen betekenen voor da wedvluchten. Hierbij moet dan nog rekening ge houden worden met het feit dat ook omzetbelasting zal moetenworden betaald op de vrachtgelden, die de postduivenhouders moeten voldoen aaii de spoorwegen en de KLM, zo dat op Iedere gulden vrachtgeld nog ruim 6 cent extra moet worden be taald. De bonden betreuren het, dat door deze regeling de gelden, die jaarlijks aan liefdadige doeleinden ter beschikking "worden gesteld, niet méér bijeen gebracht zullen worden, zo gauw bovengenoemode regeling van kracht zal worden, terwijl dit. voorts weer. een terugval tot het in dividueel. dus oncontroleerbaar en grof wedden van vroeger zou bete kenen, De bonden zijn echter bereid het ministerie "een eindweegs tege moet te komen en een omzetbelas ting van 3% te betalen over één vlucht. Als maatstaf hierbij kan dan dienen, dat 3% genomen kan wor den van het totaal aantal „gepoulde" bedragen, gedeeld door. 28; eèn be lasting dus over de gemiddelde vluchtinleg. Tot op beden is van het Ministerie nog geen officieel ant woord ontvangen qf men met dit laatste voorstel acccord gaat. „Toon van V.CLC." bloemen in de Onderscheiding voor Kanaalzwemmer BRUSSEL Aan, Fernand De- moulin uit Luik, de éerste'Belg, die, in de afgelopen zomer, met succes Het Kanaal overzwom,-werd de na tionale sporttrophée van België toe gekend voor zijn verdiensten in 1940. Volgens de jury was Demoulm Bel gisch grootste sportman van 1949, Anderhalve ton winst bij O.S. te Londen LONDEN. Het bedrag, dat netto, van de Olympische Spelen te Lon den is overgehouden, bedraagt onge veer t 150.000.—. Volgens een ver klaring van Lord Burghjey, dë voor zitter van het organisatiecomité zou het Brits Olympische Comité dit be drag besteden aan dë Uitzending van een Britse ploeg naar de Spelen van 1952. Dit zou betekenen, dat het saldo niet. zoals oorspronkelijk, in de bedoeling heeft gelegen, ver deeld zou worden onder de bij het Brits Olympisch Comité aangeslo ten nationale sportbonden. VFC W«sterkwarticr Laakkwartier Vlos Postduiven Ona Moordrecht LFC Olympla RVC 13 18—13 12 28—18 9 29—29 .7 15—23 10 3 1 6 7 18—27 11 2 3 6 7 12—19 11 2 2 7 6 11—37 0 2 1 8 5 12—21 3« klasse C 1 X 10 26—14 T 2 17 29—18 - 16 32—17 10 2 11 2 2 10 3e klasse D il 10 10 10 2 3 14 17—22 2 5 10 21—20 14 9 21—13 1 6 7 23—25 3 5 7 10—15 18—29 10—47 Hoek van Holland 11 6 2 DKZ 10 6 1 Leonidas 10 4 2 Hilleslui# 8 3 2 EDS 10 1 3 DCL 10 2 l VOC 10 1 2 Concordia SVW Slikkerveer CKC. Fluks De Mussen Zwijndrecht Ursus RlsIngHope Papendrecht Dubbeldam 3e klasse E 11 5 4 11 5 3 11 5 10 2 10 4 9 2 0 21 35—15 1 16 22^8 3 14 23—17 3 13 34—15 4 10 24—27 3 8 13—19 6 5 12—23 7 5 13—29 7 4 13—26 1 4 B—17 2 14 19—14 3 13 17—11 5 13 16—17 4 12 21— 9 4 11 18—22 4 10 18—21 6 ,10 15—20 4 8 14—18 6 8 B—12 4 7 12—14 LONDEN Hoewel het eïnd- tournooi om het wereldkampioen schap voetbal pas in Juli 1950 té Rio dé Janeiro wordt gehouden, hebben de Engelse bookmakers thans reeds hun noteringen opge maakt; Hieruit blijkt, dat Argentinië, Brazilië en Engeland gezamenlijk favoriet zijn. Zij staan 6 tot 1. De bekerhouders Italië staan 7/1, ter wijl Paraguay, - Uruguay en. Schotland 8/1 noteren. Dan vol gen:; Spanje (10/1), Mexico, (X4/1) Chili (29/1), Zwitserland <25/), Bolivia, Ecuador en Peru (33/1), Zweden <40/1) en tenslotte Zuid- Siavië (100/1). - -s VOC nam gistermiddag afecheid van zijn terreinknechtdie 36 jaar in dienst van deze oude Rotter damse vereniging is geuieest. De voorzitter, mr. J. A. van Ever din gen, sprak de scheidende toe, waar bij hij? memoreerde, dat Toon viel een record voor ftederland zal hebben gevestigd door 36 jaar de zelfde vereniging als teneihknecht te.hebben gediend, Spr. dankte na mens het bestuur en alle spelers van VOC voor al hetgeen Toon voor de vereniging heeft gedaan en overhandigde hem o.aeen cadeau onder couvert. Verder werd Toon toegesproken, door de heer J. H. Keur .namens .de afdeling Rotter dam, door Gryseels namens het. eer5te 'elftal van VOC en door de ere-voorzitter van VOC, de heer ör. ir. L. G. Versteege, „Wij zullen laten zien, dat amateurs in het arme Holland ook kunnen wat de professionals in het rijke Amerika doen." Dat waren, de kern achtige woorden, die mevrouw Vuyk, de energieke voorzitster van de Onderlinge Dames Zwemciub, Zaterdagavond in haar openingswoord voor het Kerst-zwemfeest in het Sportfondsenbad uitsprak- Zij vroeg om clementie van de toeschouwera, omdat er natuurlijk itog fouten zou den worden gemaakt, maar zU vestigde er de aandacht op- dat dit nog maar het begin was van het show-zwemmen en zij hoopte, dat het ge bodeneinde toekomst «teeds beter zou worden. Fraaie kerstboom)in/de het hoogtepunt Het mooiste nummer van deze zeer geslaagde avond was ongetwij feld het Kerstwaterballet aan het slot, waarvan 68 dames van 8 tot een geheim aantal jaren hebben deelge nomen. Bij dit ballet werden drie kerstbomen naar het midden van het "balgebracht. Op de top van elke boom stond een letter, samen de combinatieO.D.Z. vormend. Daar tussendoor en er omheen vormden de overige zwemsters de fraaiste fi guren. Tot het goede effect droeg ook de verlichting bij, enkele rood omfloerste schijnwerpers wierpen hun lichten uit over het bad, terwijl de gewone verlichting was gedoofd. Van de andere nummers willen wij nog noemen de Rattenvanger van Hameln, die een groot aantal als ratten verklede meisjes snodelijk met zijn toverfluit in het water joeg, en toen; de burgemeester weigerde te betalen, en passant de dorpskin deren ook maar meenam. Het was trouwens opvallend dat bijna alle nummers van het programma letter lijk in het water vielen, maar ja daar was het tenslotte een zwemfeest voor! Grote" hilariteit verwekte het geeostumeerd hinderniszwemmen voor gehuwde dames. Daarbij moes ten ïzj ml. door een opgeblazen gummi ring kruipen. Zo kon het ge beuren dat sommigen halverwege bleven spartelen met. hun - benen In de lucht, De avond was door mevrouw Vuyk geopend met een huldiging van drie leden van het personeel vah het Sportfondsenbad, het polo-zevental van de OD.Z., de trainer en enkele kampioenen, waaronder de jongste. Joke de Korte- Da&ma werd mevr. Vuyk zelf nog even in het zonne tje gezet in verband met haar 12% jarig jubileum als' voorzitster. Zij kreeg een fraaie schemerlamp en bloemen.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1949 | | pagina 4