Ipsa c m t C Kerstnachtmis STADSNIEUWS J AMD STAALCONSTRUCTEUR Kinderafdeling voor Gemeenteziekenhuis Vlaardingen AGENDA R. Ph. O. Concert in Grote Kerk DE A VONTUREN VAN KAPITEIN ROB Rotterdam komt ruim 20.000 kerstbomen te kort Sb» iWijk West ziet „Muizen-en mannen" SCHIEDAM De grootste Pluimvee-, I Konijnen-er Duivententoonstelling BEURSGEBOUW AANKOMENDE KANTOORBEDIENDE (mnl.) I^Voor UW logée's en repatriërenden Koeriersters 2 Woensdag 21 December 1949 Kosten op 250.000 geraamd De Gemeenteraad besloot op 23 Mei 1947 - crediet beschikbaar te stellen voor de verbouw van de kinderafdeling- van bet Gemeente ziekenhuis. Na dit besluit zijn zeer vele besprekingen.^ vooral ook met de betrokken Rijksbureau*, ge voerd. die er ten slotte toe hebben geleid.^ dat de commissie van admi nistratie werd gemachtigd een nieuw scbetsplan te laten ontwer pen door de op het gebied van zit* kenhuisbOHW ervaren architect G. westerhout, in nauwe samenwer king met de geneesheer-directeur- Het resultaat is thans bekend. Dit wordt alleszins aanvaardbaar ge acht en voldoet aan hoge eisen. De minister van Sociale Zaken heeft er eveneens 2jjn goedkeuring aan gehecht. Dezer dagen verwacht men de goedkeuring van het mt «Sslerie van wederopbouw. Deze Kinderaf deling is gedacht als een aanbouw aan het bestaande ziekenhuis. De tekeningen en andere stukken, die daarop betrekking hebben, zijn reeds voor de raad ter inzage ge legd. De kosten van bouw en in richting worden geraamd op 250.OM.- Het voorstel, een cre- diet tot dit bedrag beschikbaar te stellen en het besluit van 23 Mei 1947 m te trekken, wordt Vrijdag in de raad behandeld. Schiedamse renners op de home-trainer De „RJR.C. Apollo" organiseerde ■wedstrijden op de Hometrainer, waaraan ook de B-C. Schiedam met 3 renners deelnam. De grote prijs werd door N. Knijnenburg ge wonnen en Bas Smallenganger be zette de tweede plaats. J. de Rooy kwam door een te late start als 13de uit de bus. De verschillen gaan gepaaid met M*». Het geheel van deze wedstrijd 4roe£ een sP°r" tief karakter. De uitslagen luiden als volgt: De prijswinnaars waren: N. Knijnenburg in de tijd van 63 sec. over de 2 x 750 meter. 2. Smal- lenganger 70 3/5 sec. 3. P. Bouten. Apollo 71 sec. 4. v. Pessel 712/5 sec, 5. Kooiman 72 sec. 6, Hame- ling 72 2/5 sec. 7. Leeflang 72 3/5 sec. 8. Vagt 72 4/5 sec. 9. Tod 73 2/5 sec. 10. Rooiijs 73 4/5 sec. 11. Rem- kens 73 4/5 sec. 12. Bolkhoven 74 3/5 sec. .13. J. de Rooy 76 2/5 sec- 14. Spierdiik 77 3/5 sec. 15. Waarminhoven, 16. Geelhoud 78 3/5 sec. 17. Nederweer. 18, Noordzij- 19. Spierdijk, allen in de tijd van 79 sec. VOOR DE JÏERSTMIS Een hond zag gistermiddag wel iets in een vette kip, die pp een volkstuin de Vlaardmgse dijk rondscharrel- nalïte het beest bij de nek cn het de dijk o£., waar hij een de- polifieagent tegen^hetlfif liep. liét het kers tb butje voor diens voeten vallen en zette het op een lopen. De kip was dood. (Ingez Med.) Zoete moit T*o appelen Uw tafeldrank Goed, goedkoop» getond SELLA S. HAASSE SPRAK OVER HAAK WERK De sociëteitszaal van de Harmonie was nauweljjks groot genoeg om de belangstellenden te herbergen, die de lezing van Hell a S. Haasse wil den, bfl'wonen. In samenwerking met de Uitgeversmaatschappij Querido te Amsterdam had de Vlaardingse boekverkoper Aart Portier deze jonge schrijfster uitgenodigd over haax laatste historische roman. „Het woud der verwachting" te ko men spreken, Het is een zeer goede avond geworden en wö zijn het be slist niet eens met hen, die menen, dat het organiseren van dergelijke avonden slechts reclame voor schrijfster en uitgever is. Hell a S. Haasse heeft natuurlijk alleen over haar eigen boek gesproken, maar zij Heeft behalve dat bij zeer velen belangstelling gewekt voor de his torische roman in het algemeen. Hella Haasse heeft allereerst een uiteenzetting gegeven van de in houd van haar boek, dat de levens geschiedenis verhaalt van Charles d'Orleans, de neef van de krankzin nige koning van Frankrijk Karei VI, die strijd voert tegen de Bour gognes 'en later door de Engelsen gevangen wordt gezet. Hg is echter in. zijn hart in het geheel geen krijgsman, maar een peinzer, een dichter met een groot g°ed hart, die altijd" bereid is hulp te bieden aan hen, die hierom vragen. De schrijf ster droeg vervolgens enkele ge dichten van Charles d'Orleans voor, waarvan er verscheidene door haar zelf waren vertaald, terwijl zg ook enkele verzen onvertaald heeft ge lezen. Na de pauze droeg Hella Haasse een fragment vqor uit haar hoek, waarbij zij zich behalve schrijfster .ook een declamatrfce toonde. De heer Aart Pontier be dankte de spreekster voor haar mooie voordracht en bood haar fjzerkoekjes aan. Br was een harte lijk applaus voor het gebodene. politie-voetbal De wedstrijd, die de Vlaardingse politie tegen de Leldse politie 2xm spelen is niet doorgegaan, daar het terrein afgekeurd moest worden. Films; Passage: geen voorst. Monopole. Da. 2, 7, 9 n: Spionnen a.d. Theems (14 jr,.).. Cabaret; Passage. 7 uur; viering derde lustrum Schiedamse Kunstkring. Joop Walvis, Wim Kan, Corry Vonk. Op het concert, dat het Rotter dams Philharmonïsch Orkest gister avond onder leiding van Eduard Flipse in de Grote Kerk heeft ge geven, heeft de ecoustiek van deze ruimte en waarlijk niet voor de eerste keer wederom een vrij wel onoverkomelijke hinderpaal gevormd om het gebodene naar be horen te kunnen gemeten en te waarderen. Jammer overigens, want de fragmenten muziek, welke goed doorkwamen, met name de lyrische gedeelten en ook die, waarin een afzonderlijke groep instrumenten aan het woord was, bewezen, dat de uitvoering over het geheel geno men op hoog peil stond. De nagal ming was oorzaak, dat de passages zich soms als een cacophonie aan het oor voordeden. Ook ontstond er vaak een wanverhouding in de klank- productie van strijkers en blazers. Begonnen werd met „Saul en Dg- vid" van Johan Wagenaar, een werk, dat_ hoegenaamd nog niet aan actua liteit heeft ingeboet. Weliswaar zijn er invloeden, o.a. van Berlioz, aan te wijzen, doch de componist heeft deze op volkomen persoonlijke wijze weten te verwerken. De knappe in strumentatie waarmede het ver haal is verklankt, het gevoel voor de juiste sfeer en de typische tegen stellingen stempelen het werk tot een van Wagenaars beste composi ties. Voorzover wij het konden be oordelen, werd het werk, op enkele ongelukjes in de blazersgroepen na, op voortreffelijke wijze gerealiseerd. De harpsolo van Margot Broeders slaagde uitstekend, Solist van Jean Franssen in het tweede pianoconcert van Rachma ninoff. Een zware taak om dit werk in deze ruimte tot klinken te bren gen. Ondubbelzinnig bleek dat hij het volkomen beheerste, ondanks bet feit dat het passagespel niet al tijd tot zijn recht kwam. Binnen kort zal Jean Franssen ook in Rot terdam concerteren, hopelijk dan onder acoustisch betere - omstandig heden. Het programma werd besloten met de Vijfde Symphonie van Dvorak. De zeer gelukkige versmelting van Tsjechische volksmuziek met Ame rikaanse negermelodieën maken, dit werk zeer dankbaar voor het ge hoor. Het Largo met de fraaie klan ken voldeed ten zeerste. Ad Interim. (Ingez. Med.) Cursu3 radio-reparateur op Nijverheidsavondschool De directeur van de Gemeentelij ke Nijverheidsavondschool heeft het gemeentebestuur medegedeeld, dat de vereniging tot bevordering van electrotechnisch Vakonderwijs in Nederland er prijs op stelt, dat aan deze school een cursus voor ra dio-reparateur wordt verbonden, aangezien aan een dergelijke cursus in deze omgeving een grote behoef te bestaat. Het voorstel komt Vrij dag in de raad. Ondanks hei enorme kwan tum kerstbalten die wij dit jaar In voorraad, hadden was ons magazijn Dinsdag totaal leeg verkocht. Er was geen kerstbal meer in ons magazijn te vinden. En tóch wifden wij voor onze klanten kerstballen hebben voor prijzen die U van ons gewend bent. en wij vonden een grossier die een 'partij kerstballen wilde overdoen, prachtige uitgezochte kerstballen', in drie serie's van 3.95, 3.25 en 2.60 Yoor een abnormaal lage prijs. Vanaf Donderdag 9 uur kunt U ze kopen, dozen van 12 stuks en niet voor 3.95, 3,25 of 2.60 maar door- elkaar voor MATHENE5SERLAAN (DI)KZICHT) Nieuw gymnastieklokaal voor de avonduren Het bestuur van de St. "Willibror- dusstïchting heeft de volgende ver zoeken tot het gemeentebesuur ge richt: medewerking te verlenen voor het aanschaffen van enige gymnastiektoestellen voor het gym nastieklokaal van de St. Henricus- school voor G.L.O. aan de IJssel- raondestraat, zodat dit lokaal ook in de avonduren door verenigingen kan worden gebruikt. Tevens wordt medewerking verzocht voor het aanschaffen van natuurkundige in strumenten ten behoeve van de St. Jcsephschool voor ULO aan de Nassaulaan 42, Gedenkplaat voor dr A. van Anrooy Daaderdag 22 December a.s. om U.30 uur zal op het bureau der Oorlogsgra venstichting. Nieirwe Farklaan 14. in tegenwoordigheid van de Raad van Be stuur en enkele genodigden een gedenk plaat worden onthuld, ter nagedachte, nis van de oprichter der' Oorlogsgra venstichting. de res, luifc-kolonel dr. a. van Anrooy. Dr. A. van Anrooy Kwam op 24 December 1946 bij een auto-onge. val te iEde om het leven. Damclub Schiedam De Damclub Schiedam hield voor haar leden een gongwedstrijd, met als prjjzen 2 vroegtijdige kerst kransen. Per 10 seconden klonk de gongslag en moest men een schijf spelen. Er werd gespeeld in 2 groe pen van 9 personen, zodat Ieder 8 partyen spelen moest In. groep A werd de clubkampioen Onink win naar met 12 punten uit 7 partijen, welk puntenaantal door geen der anderen meer bereikt kon worden. In groep B werd Verberk winnaar, eveneens met 12 punten uit 7 par tijen. Oceaan 4 ter trawlvisserjj Binnen van. de Kanaalvisserij de mo- torlogger Sch 107 met 50 k. en 70 kisten «erse haring {motorschad®). Besommin gen loggers verse haring van 20 Decem ber: Sch 6B met 4860.-, Sch, 84 met 2800.-, Sch, 312 met 1140.-. De motorlogger Sch 107 ls Dinsdag ochtend met motorschade in het Kanaal op sleeptouw genomen door de logger IJM 273 (Mar lenshoek) en te Scheve- ningen binnengebracht. De Martenshoek la inmiddels naar Umuiden vertrokken. De vangstberiehten uit het Kanaal van hedenmorgen waren gering. Zij lulden van 1 tot 3 3c Verschillende Kar.aalris- sets 2ijn reeds thuis stomend en hebben reeds 40 tot 50 mijl achter zich. Heden morgen waren enkele kustvisrïrs aan de markt De vangsten bestonden uitslui tend uit bot. schar en wijting. Heden ochtend vertrok de eerste motorlogger ter trawlvissen, namelijk de Sch 120 (Oceaan 4). Notering verse kanaalharing van 19.80 tot 21.— per kist van 60 kg. Monopole Spionnen aan'de Theems De nieuwe film in Monopole, Spionnen aan de Theems, is een productie van Fritz Lang. Intense spanning is dus al b<j voorbaat verzekerd. Het verhaal begint heel onschuldig met het winnen van een taart op een tuinfeest. Het lekkers is echter niet voor Stephen Neale, de winnaar, bestemd. Als hij dat geweten had, had hij er misschien nooit van gesnoept. Nu wordt hij in een sluwe spiannage-zaak betrok ken. Eerst wordt hem op mysteri euze wijze de taart afhandig ge maakt, Keale's persoontje is echter ■we] zo avontuurlijk, dat hij zal trachten het raadsel tot een oplos sing te brengen. Met behulp van höge autoriteiten wordt een comé- die op touw gezet met als_ resul taat: een spoor van een spionnen- organisatie der Nazi's. Onze ama teur-detective beleeft nog heel wat avonturen voor hü tot de ontdek king komt, dat een van zijn naaste medewerkers, Willi geheten, in het complot betrokken is. De romance ontbreekt cok hier niet Carla, een zuster van Willi, doet ook mee met het speurderswerk. Zij ontdekt dat haar" bloedeigen broer fout is en ziet zich genoodzaakt hem neer te schieten. Gelukkig krijgt ze Step- phen-Neale als levenspartner. Kerstfeest Evangelisatie- jongensclubs De Gereformeerde Evangelisatie Jon gensclub s zullen op 'Donderdag 22 De cember Kerstfeest vieren in de Kerk- zaal van de Vrij-Evangelische Gemeen te aan de Broersvest, aanvang 7.30 uur n.m. Een der leiders zal de Kerstge schiedenis vertellen, terwijl ook een vrij verhaal niet zal ontbreken, Orpheus' Kerstconcert Orpheus zal op Tweede Kerstdag des namiddags 3.30 uur in de Grote of St. Janskerk een Kerstconcert geven. waar aan medewerken Dora Schrama. so praan, Henk Dorel. canton en Jacq. p. Bekkers, orgel. Het programma bevat een keur van Nederlandse en Engelse Kerstliederen. Bovendien zal door koor en solisten met orgelbegeleiding o.a. worden uitge voerd Die Alimacht van Franz Schu bert en The Holy City van S. Adams. Burgerlijke stand Geboren: Hubertus H. J.» z. van H. D. Krabbendam en H. H- G, Moonen, Johanna, d. van D. Don ker en W. v. d. Berg. Teunis W.f z. van S. Hardjono en J- Esschendal. Jacobus M, H.» z. van W. A; H- Verzijden en A. H. C, ter Braak. Robert J. z, van H, G. P. Pamus- sen en C, M. W. E. Voogd. Overleden: 18 Dec. L. A. M. Vin cent, 62 jaar. 1158 Rob begrijpt» dat hij In dit labyrinth van gangen niet lang zal blijven ronddwalen, zonder opgemerkt te worden. Maar als bti zich eens vermomde als zo'n antenne.man? Dat jasje past hem precies en In een werkplaats, waar slechts twee man nen aan het werk zijn, die ln het geheel niet op Rob letten, vindt bij dun, zwart transforma tordraad en vloeibare schellak. Ha. dat Is prachtig om zo'n mooie kroesbaard te imiterenl En nu neg een kopan- tenne. Nou, die ls gauw genoeg gemaakt Rob 'wprecies op eén dier slaven van Lupardi, Als i ling in htin heiligdom is binnengedrongen. En bekijkt zichzef in een spiegel en kan niet na- hij een beetje geluk heeft, heeft noch Lupardi» 1 nog .wel een vreemdeling, die ze als hun ergste laten even te glimlachen. Zo lfjkt hij immers noch Yoto in de gaten, dat er een vreemde-1 tegenstander moeten vrezenl Aanbesteding onderbouw rioolgemaal Damlaan De onderbouw voor het rioolgemaal aan de Damlaan ls aanbesteed. Ër wa ren 31 biljetten ingekomen. De laagste inschrijvers waren de fir- 251.500.—; F. Bijl. Kethel 254 V. Splunder, Ridderkerk 255.200.—; D. Verstoep. 's-Gravenhage 258.000.' De hoogste inschrijvers waren: W. v. d. Leij, Herwijnen met 1 290.500.en Mak, Rotterdam, met f 304.700.—. De gunning werd aangehouden. Het leggen van de gietijzeren hoofd- perslelding van het rioolgemaal aan het Marcorüplein Ss eveneens aanbesteed. Er xljn 12 biljetten ingekomen. De laagste inschrijvers waren hier: J. L Burgers, H'berg met f 72.000 L. P. v. d. Geer. Leiden 75.000.—: de Later SmaUegange. Haarlem 83.34»; W. M. Vollenberg. Oss 83.600.—; H. Rienstra, Rotterdam 90 000. De hoogsten: S. de Ruiter. Heemstede f 105 000.Rietveld Verdoom, Pa- pendrecht 110.500,—*. De gunning werd aangehouden. Scherven brengen geluk De 16-jarige fietser B. Teed gistermid dag sn de Mariastraat door een spie gelruit. De ruit viel in splinters op de grond. Dc jongeman bleef wonderwel ongedeerd. OPZIJ MET DAT DING Een personenauto reed Dinsdag morgen in de Oosterstraat een ver keersbord omver. Alle verkeer is nu in. overtreding geweest, zonder dat de sterke hand er ook maar iets aan kon doen. ROTTERDAM Met ladder en al van het dak gevallen Twee dakbedekkers stonden gistermiddag samen op een ladder op het dak van een loods aan de Honingerdijk. De ladder op het ak van een loods aan de Honin- grdijk. De ladder raakte los en viel met de mannen van het schui ne dak af. Dakbedekker J. H. van L-. van het Zwaanhals kwam op de grond terecht. Met een wond aan het rechterbeen en aan de rechterslaap werd hij in het Berg- we griekenhuis opgenomen. Zijn collega P. vart W. van de Hille- dijk, die boven op de ladder stond, kon rich aan de dakrand vastgrij pen zodat-het ongeval voor hem goed afliep. Insluiper fa voorkeur aan leren jas Winkelbediende J- C. K. was nog maar een kwartier thuis toen zijn overjas en die van zün. vader van de kapstok op de derde etage van hun woning aan. de Voor- hurgstraat verdwenen waren. De jas van papa werd beneden in de gang teruggevonden maar de le ren jas van de zoon was verdwe nen, In tram onwel geworden en overleden In een tram van lijn vier is gis teravond de 65-jarige A, J. Da- men uit de Bellevoystraat ónwel geworden. De heer D. werd bin- nengbracht in een viswinkel yaan de le Middellandstraat. Vandaar werd hij naar het Coolsingelzie- .kenhuis vervoerd. Bij aankomst bleek, dat hij reeds was overleden, Feestavond „Xerxes" In gebouw Palace hield gister avond de supportersvereniging „Xerxes" haar jaarlijks feest. Na bet openingswoord van de voor zitter "W. G. Kiene presenteerde het Politie-amusementsorkest on der leiding van Chris van den Bos een musical show „in 60 mi nuten de wereld rond". Daarna kwamen „De King Melodisten met enkele Hawaiian liedjes. De clou van de avond was het optre den van Lou Bandy, die met zijn malle fratsen de zaal deed scha teren. Tot 3 uur bleef men gezel lig bijeen om een dansje te ma ken op de tonen van The Music Stars onder leiding van Jan de Klerk en Don Pable met zijn Samba orkst. Aan de gevolgen overleden De Zweedse zeeman Pettersson uit Gothenburg die Maandagavond aan boord van het s.s. Under, van een trap viel en met een schedel- basisbreuk in het Cooïsingelzie- kenhuis werd opgenomen, is daar overleden. Dagelijkse ongevallen Graancontroleur W. C. G uit de Asterstraat is gistermiddag' op de Admiraliteitskade onwel gewor den en van zijn fiets gevallen. Hij liep een hersenschudding op en is in het Coolsingolziekenhuis opge nomen. Eveneens met een hersen schudding v%rd daar opgenomen verpleger D, de J. van de 3s-Gra- ven dij kwal, die op de Linker Rot tekade gisteravond door een auto werd aangerden. Met haar eenjarig zoontje op d arm is mevr. H. in haar woning aan de Berensteeg van de trap gevallen. Het kindje werd met een gebroken rechterbeentje in het CooLsingelzieken huis opgenomen. Bii besluit van de minister is op zijn verzoek aan mr H. M. B. ter Hage, vice-president van de Arrondissements-rechtbank te Rot terdam. met ingang van 29 Decem ber 1949, eervol ontslag verleend uit zijn functie van lid van het Ambtenarengerecht te Rotterdam. Aanvoer helanürïj k minrltr dan vorig jaar Wanneer u met Kerstmis Cen sieriyk, rank denneboompje de feestvreugde in uw "huis wilt deen verhogen, dan zult u 't niefc tot de laatste dag moeten uitstel len, dit boompje te kopen, Rot terdam zal dit jaar, naar schat ting van mensen die het weten kunnen, ongeveer 20.000 kerst bomen te kort komen. Werden er vorig jaar ruim 60.000 ln Rot terdam en omstreken verkocht, dit jaar ziet het er naar uit dat dc aanvoer van bomen het getal 40.000 niet zal overschrijden. ,Aan de standplaatsen, waar de kerstbomen ih allerlei maten, en soorten, op kopers liggen te wachten, is van de kerstbomenschaarste nog niet veel te merken. De bomen zijn er te kust en te keur verkrijgbaar. De prijzen zijn echter vrij hoog voor een klein boon =je wordt al gauw f 2.50 gevraagd en het pu bliek wacht "daarom liever tot vlak voor Kerstmis, in de verwachting, dat de hoge prijzen dan wel zullen zijn gedaald. Op de grossiersmarkt in de Teï- lingerstraat ondervindt men daar de weerslag van. De handel is tot op heden nog traag, mede in verband met feit dat de wederverkopers veelal niet het geld. beschikbaar hebben om al te grote voorraden in te slaan. Pas in de laatste dagen voor Kerstmis verwacht men de grootste drukte en dan zal de beschikbare voorraad bomen wej als sneeuw voor de zon verdwijnen. Dat er te weinig kerstbomen wor den aangevoerd, acht men in vak kringen een. gevolg van het feit, dat er naar verhouding teveel bomen zijn gekapt en te weinig aange kweekt In het bijzonder geldt dit voor het buitenland, waarop deze handel sterk is georiënteerd. Onge veer 60% van de bomen komt name lijk uit Duistland en voorts uit Bel gië. De oorzaak van de schaarste aan kerstbomen wettigt de verwach ting dat het euvel nog verscheidene jaren zal voortduren. Rotterdam maakt kennis met de „Saragan" In het begin van 1947 kocht de Kon. Rotterdamsche Lloyd in de Ver. Staten het in 1945 te Baltimo re gebouwde -Victoryschip „"Web ster" en bracht het onder de naam „Sarangan" in de vaart. Het zou echter een kleine drie jaar duren, alvorens- deze nieuwe aanwinst haar eeTEte opwachting in de nieuwe thuishaven zou maken, want na 33 maanden onafgebroken varen op verschillende buitenlijnen viel ten slotte aan kapitein J. C. Flach de derde gezagvoerder onder wiens commando de „Saran- gan" gedurende deze jaren stond de eer te beurt het schip voor het eerst aan de Lloydkade te doen meren. Voor de bemanning, die bijna in haar geheel meer -dan. een jaar is weg geweest, een blij weer zien, zo juist voor d. feestdagen. Voor kapitein Flach en zijn vrouw lag er een uitnodiging ge reed om een grote feestavond van de Saranganclub bij te wonen, de club van de ULO school te Zaan dijk, die het schip enige tijd ge leden in het kader van de Nevas heeft geadopteerd. „Wij hebben voor logies gezorgd, want er komt nog een revue en het wordt laat," schreef hel bestuur in zijn brief. De „Sarangan", die met een lading Indonesische producten bin nenkwam, is een vrachtschip met een draagvermogen van 11.000 ton. Het is 140 m. lang en 19 m. breed, bezit vijf laadruimen en wordt voortbewogen door een hoge- en lage-druk stoomturbine, elk van 3.000 pk. Met de komst van de „Saran gan" hebben thans alle na de oor log in het buitenland gekochte schepen van de Lloyd een of meer malen hun opwachting te Rotter dam gemaakt. Industrieflat onder de kap Vanmorgen» wapperde de vlag van het hoogste puntje op het in aanbouw zijnde grote pand van de Industriestichting., aan de Ooudse- singel. Vandaag was het gebouw- onder de kap. De afbouw van liet bet onskei et zal worden uitgevoerd door de Mij. „Kondor" uit Amster dam. In de Teitingerstract is de gros siersmarkt, waar de kerstbomen reeds met karrevrachten vCl wor den weggehaald. Toeh is de han del nog vrij traag. Nieuw hoofdfiliaal DKC Zaterdag is onder grote belang stelling het nieuwe hoofdfiliaal van de modehuizen D.K.C. aan de Nwe. Binnenweg 306 geopend. Nadat het pand aan de Nwe. Bin nenweg, waar de zaak tot dusver was gevestigd, door de eigenaars werd opgeëist, is men er na lang zoeken in geslaagd, een geschikt winkelhJis te vinden. Thans is op de plaats van het vroegere jacht huis een moderne zaak met ruime étalages ingericht. In rijn openings woord bracht de directeur, de heer Beekmann hartelijk dank aan lei ding en personeel van de modehui zen D.K.C. en aan de architect en aannemers. Bij K.B. is verleend dc eremedail-, le, yerbonden aan de Orde van Oran je Nassau in brons aan de heer H. van Kersbergen, gasmeter-monteur bij de N.V. Maatschappij tot voort zetting van de Ermaf, voorheen El- ster en Co. tc Rotterdam. D e propaganda-avond van Wijk West van de Rotterdamse Gemeen schap, giseravond georganiseerd in de aula van de school voor Sociale Wetenschappen en Maatschappelijk Werk ig zeer geslaagd. De heer J» M. de Heer, de tweede secretaris, van de R.G., vond een voltallig be zet zaaltje toen hij kort maax krach tig uiteen zette, waar het de Rotter- damse. Gemeenschap am te doen is: het stimuleren, van het kleine cul turele werk in iedere wijk van de Maasstad en het kweken'van belang stelling en vcrantwobrdëlijkheids- gevoel bij de bewoners voor dit niet te ontberen onderdeel van de groot steedse samenleving. De vertoning van de boeiende film „Muizen en Mannen" naar John Steinbeck's bekende boek, die na deze toespraak volgde, kon geen be ter voorbeeld zijn van het culturele werk, waarover de inleider sprak. Vooraf draaide nog èen bijzonder aardige reportage van het St. Nico- laasfeest, dat de Rotterdamse Ge meenschap dit jaar voor duizenden kinderen organiseerde. Katholiek ziekenhuis in Rotterdam-Zuid Gistermiddag werd aan de Varken- oordsewgg de Sint. Clarasticbting „Ziekenhuis Rotterdam Zuid" offi cieel geopend. Reeds voor de oorlog bestonden er plannen in Rotterdam Zuid een R.K. riekenhuis te bouwen. Het initiatief ging toen uit van het St. Franciscus- gasthuis. Direct na de bevrijding heeft een inmiddels voor deze aan gelegenheid gevormd bestuur de bouw op energieke wijze gestimu leerd, In de toekomst zal de capaci teit van het nieuwe ziekenhuis onge veer 400 bedden'zijn, maar zover is het thans nog niet. Toch zijn er nu reeds een modern ingerichte kraam inrichting en een gynaecologische afdeling. Bij de opening waren o.a. aanwe zig de Deken van Rotterdam J, H. Niekel, enkele, wethouders en een aantal directeuren van Rotterdamse ziekenhuizen. U- De toeslag op import sigaret ten ten behoeve van charitatieve doeleinden, 'de zogenaamde volks- herst el-actie, heeft in totaal f 7.430.685 opgebracht. in de Oud-Katholieke" Kerk Dam 28 Schiedam Zaterdag 24 Dec. a.s. te 24 uur Bij de Dienst van Gemeentewerken Schiedam, Korte Ha-' ven S3, kan worden geplaatst in tijdelijke dienst een jn de rang van leerling-tekenaar (salaris f 1560.- 2400..of tekenaar (salaris 2180.— 2900.bij de afd. Weg- en Waterbouwkunde. Uitvoerige sollicitaties onder opgave van opleiding, erva ring, referenties en tegenwoordig salaris binnen 14 dagen te zenden aan de Directeur. j BEZOEKT MET DE KERSTDAGEN ooit in Schiedam gehouden. ELBCTROBEDRUF LEENDERTS N.V. 1.0. vraagt voor spoedige indiensttreding Br. met voIL inl. en verL sal. Prof. K. Ommeszlaan 158, Schiedam. Divanbedden J 29.75 Kapok Matras Kussen Harmonicabedden 32„- Dubbeldivans S 96.— Eet na Kerstbout. Zolang de voorraad strekt: zware wil de konijnen A I 2.50 per st; tamme konijn, f 2- p. 500 gr. Verder alle soorten wild en gevogelte tegen scherp con- currerende prijzen. Erkend poelier. L. v. Dljke, Lange Kerkstraat 11. Orgel. Knapenverenigïng vraagt orgel tegen billijke prijs. Mej. Andriessen, Stok roosstraat 23 a, Rotterdam. Welk autog. lasser met enig kap. wil medewerken aan een succesvol artikel? Brie ven no. S 209 bur. v. d. blad. Adverteer regelmatig

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1949 | | pagina 2