KREUGE R C STADSNIEUWS Kethel zingt de lof van het Groene Kruis p. meter f 1.87 RUIMT OP! Woonflats aan de Vlaardingerdijk fjheóen,.^ D THUISBEZORGD. BAUON BANKETBAKKERIJ „HET WESTEN" De plaatselijke afdeling heeft hei ten volle verdiend import van de Dam DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB AGENDA BROERSVEST Komt en overtuigt U Militairen komen naar huis Rotterdammer voor R.aad van Cassatie Geschiedenis en toekomst van het Hofplein SCHIE DAM (£©es*ier$te*>s 6 7 3 6 0 MONOPOLE THEATER 2 Donderdag 5 Januari 1950 T_T ET was "Woensdagavond ongewoon druk in Kethel Al dat bezoek van -l r buiten het dorp had een goede reden, want aan de Schiedamseweg werd het nieuwe wijkgebouw van het Groene Kruis in gebruik genomen. Voor de stedeling zegt dit feit op zichzelf misschien weinig, maar voor de bewo ners van het platteland wil zoiets zoveel zeggen als het aanvangen van een gemeentelijke geneeskundige- en gezondheidsdienst. Vandaar dus, dat de belangstelling uit Kethel ook groot was en er dankbaarheid te bespeuren was in de woorden van al de spiekers, die in de bijeenkomst in het gebouw van sociale belangen bet bestuur, met voorzitter J. Korpel aan het hoofd, hebben toegesproken. Nadat de meeste bezoekers xieh gister vaond in het vijkgbouw aan de Schiedamseweg hadden kunnen overtuigen van de grote zorg. waarmede het vroegere woonhuis was getransformeerd tot een v Uk- gebouw. dat de toets der critiek ruimschoots kan doorstaan, ver enigde men zich in het zaaltje ach ter de Herv. kerk waar allereerst voorzitter J, Korpel aan hefc woord kwarn- voor een welkomstwoord. In het bijzonder gold dit de wethou der van Onderwijs en-Sociale Za ken; de heer H. Sabel, die het ge meentebestuur vertegenwoordigde. Verder bevonden zich onder de véle aanwezigen o.a. de heer Jan sen ten Kate van het Dep. van So ciale Zaken, de raadsleden Poot en Lansbergen de laatste behoorde roei de heer Ruysch tot de oprich ters van 't Rethelse Groene Kruis drs. van Houten, dïreteur van de Spaarbank Anno 1820 en de zusters Visser en Velderraan van het Schiedamse Sociaal Advies bureau- De heei Korpel bracht de ge schiedenis van de restauratieplan nen en de uitvoering daarvan nog eens naar voren, waarbij hij vooral wees op de offervaardigheid van de leden, die bereid waren gevon den een contributie te betalen, 20- als nergens in oni land ooit werd gevraagd. Voor het bestuur was dit een sterk argument bij het door zetten van de plannen. Het nieuwe wijkgebouwvroe ger gebeurden alle werkzaamhe den van de vereniging in zaal De Bruin -—. zal ook huisvesting bie den aan de wijkverpleegster en er is rekening mee gehouden, aat t.z.t. ook een gediplomeerd kraamver pleegster voor Kethel. onderdak kan worden verschaft. lp de'bene denverdieping zijn de ruimten ia- gericht voor de wijkverpleging en het consultatiebureau voor zuige lingen. Men beeft het plan om op korte termijn ook te komen tot een consultatiebureau voor kleuters. In een van de vertrekken staat een tandartsenstoel opgesteld. Deze be hoort niet tot de inventaris van het wijkgebouw. maar is bestemd voor een particuliere, tandarts, die hier zijn practijk gaat uitoefenen. Zo de heer Korpel mededeelde, wil men een poging wagen om het wijkge bouw zo mogelijk in te schakelen in het bevolkingsonderzoek voorde tb-c.-bestrijding, zodat de bewo ners van Kethel dicht bij eigen huis kunnen blijven. Behalve al deze taken zorgt het Groene Kruis in Kethel ook nog .•..voor de kraamverpleging en heeft gedeeltelijk, de gezinszorg tot zich getrokken. Tan nog groter belang, dan het thans r-eds is. zal het wijkgebouw in de toekomst zeker worden, wan neer nog dit iaar de eerste bewo ners van Tuindorp Kethel zich in ban nieuwe woning zullen vesti gen. Vele stedelingen zullen dan van dichtbij kunnen, bemerken •welk een groot sociaal werk er hier door het Groene Kruis wordt verricht. Over dit laatste sprak ook wet houder Sabel, die wees op het be lang van het werk van het Groene Kruis, in: de eerste plaats, omdat het ligt op het vlak van de volks gezondheid en in de tweede plaats omdat het de meng vraagt, die zich wil inspannen om de nood van de medemens te verzachten. Hij.sprak de hoop uit OP een zegenrijk werk van .het Groene Kruis in het wijk gebouw. De leider van de Federatieve Commissie voor Kinder hygiene in Zuid-Holland, dj. y.d. Kooy, sprak zijn bewondering uit over 't wijk gebouw en had er In het geheel geen suljt van, dat destijds aan hét Kon. Julianafonds was geadviseerd om f 3000.subsidie te geven. Als „toeziend voogd" had de rijksinspecteur van de Volksge zondheid. dr« in 't Veld. veel be moeienis gehad met de bouw in Kethel. Zonder een actief bestuur was U hooit zover gekomen, sprak hü tot de aanwezige Kethelaars en hij sprak van de „motor" Korpel, Korfballers wachten op j een korfbal-Zondag Voor Zondag staan Korfbal- wedstrijden op. hef programma, die reeds tweemaal eerder zijn vastge- V steld, doch welke wegens terrein afkeuring geen doorgang hebben kunnen vinden. Ditmaal spelen alle Scbïedamse verenigingen thuis en wel tegen tegenstanders, die men tot dusver, niet heeft ontmoet. Avanti treedt als gastvrouwe op van het Dordtse O.D.O. Hopelijk hebben de zwartwitten de nodige krachten weten te verzamelen en bereiden zij hun aanhang een ver- xassing- Een gelijk spel zou al een helé prestatie zijn. Aan de West- frankelandsedijk zal Schiedam een fikse overwinning kunnen behalen op D.K.C. 2. Minder gemakkelijk zal Succes het hébben. Zij ontvangt het niet ongevaarlijke H.K.V. 3. dat tot allerlei verrassingen in staat is. Toch achten we de blauwwitten tot een overwinning in staat. De R.O, heeft de volgende wedstrijden vastgesteld voor de reservetwaalftallen: Actief 2-Suc- ces 2 en. Succes 3-De Spartaan 3. Junioren (Zaterdagmiddag): Sper wers a-Avanti a; Succes a-Ro2en- i burg a; Succes b-Over kan ters b. de mart. die de ziel van de hele zaak was. Wijkgebouw Kethel Dat de Spaarbank straks .ook .•cgelmatig zitting zal houden in het .lieuwe wijkgebouw, noemde dr In 't Veld niet zo verwonderlijk, want tenslotte zit er wel enige overeen komst in het werk in het sparen van geld en het sparen van men senlevens. De rijksinspecteur zou heel wat mensen uit grote steden in Kethel willen zien. in ieder geval komt hij zelf met de artsen, die in Leiden van hem sociale geneeskun de krijgen onderwezen, zeker nog eens in het Kethelse wijkgebouw schepping van architect Van der Vlies een kijkje nemen. Na dr In 't Véld voerden nog het woord de directeur van het maat schappelijk werk in Zuid-Holland, mr. Fukkink, dr Van der Tuyn, de arts van Kethel, die jarenlang ge heel belangeloos het consultatie bureau voor zuigelingen leidde, de heer Drool van het hoofdbestuur afd. Zuid-Holland van het Groene Kruis en ds. Van der Hooft uit Qvarschie, Het Wit-Gele Kruis, dat met het Groene Kruis practisch ge heel Kethel en omstreken bestrijkt, staat in een uitstekende verhouding tot het Groene Kruis. Namens het Wit-Gele Kruis, dat 2ijn consulta tiebureau ook in het nieuwe wijk gebouw ziet gevestigd, sprak de heer Olsthoom. Het was voorzitter Korpel, die ten slotte nog naar voren werd ge haald door de eigen bestuursleden, die hem enzijn vrouw voor het vele werk, dat verricht was, een vaas met seringen en anjers aan boden. Wij zullen van het wijkge-' bouw maken wat er van te maken is, waren zijn woordeif, die deze openingsbljeerikomst besloten. t Tentoonstellingen; Stedelijk Museum. Hoogstraat: Da. 10—5 Zo. 2—5 uur. Rotter damse Kunstenaarssociëteit- Operette; 5 Januari.. Passage-theater, 8 uur; Schied. Kunstkring. Hoofdstad- Operette raet „Viktoria und ihr Kusar", Films: Passage.. Da. 2, 7, 9.301 Zo. 1.45, 4.15, 7, 9.30 u: (Do. geen voor stelling): Guoga Din. Monopole, Da, 2,7, 9 u: Avontuur op Martinique (14 jr.), 6 Januari, Ver. lokaal. 8 uur; Schied. Volksuniversiteit. „Euro pa uit de grenzen over." Bijeenkomsten; 5 Januari. Nieuwe Kerk. Gorzen, 8 uur: Leger des Heils. Schiedam -TT - —Vlaardingen. Uitz. off. Krom- pia^ uit Den Haag zeker een ne- "1170. 7oto drukt op een knop en op hetzelf de ogenblik worden de reusachtige ampbible- wagens, die duizenden mijlen van be* eiland staan te wachten, hevig door elkaar geschud, want de bora die de slaven hebben opge steld, ts tot ontploffing gebracht" Nauwkeurig kan Lupardi op het scherm de gevolgen van zUn vernietigingswerk gadeslaan. Een huizen hoge zwarte wolk stijgt op boven de plaats, waar de bom is ont ploft: de a loomst ad is vernietigd! Vergenoegd Wrijft Lupardi zich de handen, „Dat is nummer één!" zegt bij; „en die andere krijg ih ook nog wel. Ze moeten allemaal vernietigd worden Het DWS-programma voor Zondag Indien' de .weersomstandigheden het toelaten, zullen alle DWS-elf- tallen Zondag eindelijk weer eens in hét strijdperk treden. Het eerste herenelftal gaat bü Hermes op bezoek en kan op de overwinning rekenen. Ook de thuis wedstrijd werd met flinke cijfers van dit elftal gewonnen. Het eerste dameselftal krijgt het, op bezoek bij Olympïa in Den Haag heel wat moeilijker, Ook hier kan met een volledig elftal de overwin ning behaald worden, mits er ge ducht aangepakt wordt. DVS 2 en DWS 3 dames reizen gezamenlijk naar Gorinchem, dm daar twee zeer sterke tegenstan ders te ontmoeten. DWS 2 heeft te gen SVW 1 zeker een kans om de eerste plaats te prolongeren. DWS 3 (dames) zal tegen Raptim wel niet veel kans maken, en zal beide pun ten aan de tegenpartij moeten la ten. Het tweede herenelftal zal op Boshoek op haar tellen moeten passen, daar zij anders tegen Olym- want ik wil de wereld beheersen, ik Lupardi!" t is a( even opgetogen als zijn. rpeester; hij staat Dan verdwijnt plotseling het beeld: de ontplof- te springen van plezier, dat aHes zo vlot fing heeft ook de iconoscoop vernield. Maar verlopen allemaaldat is niét érg; het werk is gebeurd. En Yoto' menhoekBachus. 7 Januari. Musis Sacrum, 3 uur: Receptie t.g.v. afscheid J. Hart- koonx van A.N--M.B. Een zwaar programma voor de HBS-ers De eerste wedstrijd welke H.B'.S. in het nieuwe jaar krijgt te spelen is direct al een zware, want H.V.O. uij Vlaardingen komt naar de Havenöijk, om de Oranje-hemden te bekampen. Zelf heeft H.V.O. nog een redelijke kans voor de hoogste plaats, maar dan zal toch van K.B.S. gewonnen moeten wor den- Daarentegen heeft H.B.S. nog steeds de leiding in zijn afdeling eh zal die evenmin graag willen af staan, zodat een uiterst spannende strijd verwacht kan. worden.. Om drie uur is de aftrap. Het verdere programma luidt: RKWIK a 1-HBS a 1, aanv. 3.15 u. HBS a 2-Excelsïor M. a 3, aan vang 3.15 uur; Xerxes b 5-HBS b 2 aanvang 3.15 uur; HBS. c 1-RKW IK e 2, aanvang 2 uur, derlaag te slikken krijgt. DWS 3 (heren) zal de eerste plaats tegen Gouda 2 kunnen behouden. DWS 4 (heren) krijgt het tegen Donk 1 uit Gouda weer heel zwaar en zal met de zoveelste nederlaag rekening hebben te houden. (Inges. Med.j DAT ZEGT ALLES! OVERHEMDEN ZELFBINDERS f 6.90-8.90-10.90 f 0.49-0.98,1.49 HOEDEN PETTEN 1NTERL. ONDERGOED f 5.90-8.90 f 2.48-3.48 f 2.19-2.39-2.49 SPOTKOOPJES IN RESTANTEN ZIE ETALAGES ZIE ETALAGES E.S.S. AAN DE BORDEN Het 2e tiental van ESS speelcte voor de competitie van de Rotter damse schaakbond tegerf NRSV 3 en behaalde een 6Vé3% overwin ning. De gedetailleerde uitslag is: L: M. SmitP. Confurius 10 G. G. Brouwer-W. de Bruin 10 P. F. J. ZwartC. Witkan 0—1 Mr H, Snoep—-M. R. den Ahrend 1—0 J, VerburgP. V. d. Linden u>—rVz A. J, J. SpruytI. J. v. d. Berg 0—1 C. H. Meier'J, N. Veltboen 10 J. v. "WingerdenJ. C. v. Drunen U— C. Kemp—G. v. Irsen -¥t P. SemeynP. J. v. Buren 1—0 Voor de winfcerwedstrüd werden nog de volgende partijen gespeeld; Groep 1: J. Eer in gN. v. Heiningen 1—0 H. DomselaarJ. Eering 10 J. J, Th. PenningTh. J. Klevheeg 1—0 N. v,. HeiningenC. R. Meyers 01 Groep 3: J. C. T, H. Schweinsberg— A. Mulder 01 L. C. VoogtJ. v. Dalen 10 J, C. BatenburgC. v. Dijk 01 A. v. d. BijlJ. J. Grassens 10 Burgerlijke Stand Geboren: Hendricus G. T., z. v. A, Verbaten en N. IJpma; Theo dora P. F., d. v. F. Janse en A. M. Hoozemans; Johanna-E., d. v» M. C. v. Troost en M. C, Landsbergen; Augustinus A. M„ z. van H. B. Matthlj5sen en A.A. Tas; Marion, d. y. G: Smit en D. Maan;*Janine, d. v. J. Roersma en J. J.. Elder- horst. Overleden: A. Bijl, 52 j.; CL M. Hagen, 28 j., vr, v. A. M. Geul; C. de Jong, 58 j., vr. v. J. W. de Gast De icoonflats voor onvolledige gezinnen oan de Vlaardingerdijk schieten al aardig in de goede richting. Woensdagochtend heb ben de leden van de commissie van de Woningdienst onder lei ding van wethouder Kramers een excursie naar de twee flats ge maakt. Alhoewel de opset van de thans aanwezige meubilering minder geslaagd mag heten, zui len de a.s. bewoners en zij, die hiervoor interesse tonen, toch enigszins op de hoogte kunnen worden gebracht van dc moge lijkheden, die men bij de inrich ting van de woningen heeft. Voor de bezichtiging, waarvan de re geling waarschijnlijk in handen zal komen van het Bureau Huis vesting, echter een feit wordt, zal er een en ander aan de toegangs wegen naar de flats worden ver- beterd. Naar ons tijdens de ex cursie, die ook werd meegemaakt door dr. ir. M. M. van Praag, de directeur van de Woningdienst. en architect Sprayt, is medege deeld, zullen de flats zeer waar schijnlijk in Maart in gebruik kunnen worden genomen. Met bet troepentransportschip „Groote Beer", dat vermoedelijk op 9 Januari in Amsterdam zal aanko men, korasn- de volgende Schiedam mers naar huis. j. W. Sauveur, Boerhaavc'aan 47; A. S. ten Wolde, Oosterstraat 76; M. Schrumpf, Villastraat 99; W. J. Venderbos, Schie 62b; L. v. d. Brug ge, B. K. laan 204a; L. A. v. d. Vlucht, Broekkade 99: H. J. Plant, Spoorbaanstr3at 18: C. E. Wagen- veld, Galileistraat 47a. Uit Vlaardingen komen mee: H. Q. van der Helden, Van Hie- beekstraat 13; W. van Lent, Ketbe!- weg 120. De volledige lijst op ons bureau ter inzage. OPRUIMING VISSERIJBERICHT SCIÏEVENTNGEN SCHEVENINGEN, 5 Jan. Besom mingen kustvissers 4 Januari; Sch 38 met 200. Sch 119 met 60. S:h 86 roet.-/-45. SCh 26 met 40. Kw 215; met 2fl0, Kw 61- net f 390,. SI 49 met f 190, SI' 6 mét 170 'erf 15 gain'alen- bcjten met 300 aan verse vla. het opruimen 2ijn, teek het mij niet ondienstig die goede gewoonte eindelijk ook eens voor mijn gézin te gaan instellen. Gisteren, op het einde van de war me maaltijd, vróeT ik dan ook het woord en sprak de mynen ongeveer als volgt toe. „Lui, als jullie je ogen niet in je zak hebt, zul je bemerkt hebben dat de winkels en magazijnen Ir onze stad seizoenoprulmtng houden. Wat wil dat zeggen? Dat wil zeggen dat de zakenman straks met een schone lei het nieuwe seizoen wil ingaan en dat hij dan niet meer tegen allerlei goederen wil aankijken die het vo rige seizoen niet aan de verwach ting hebben voldaan namelijk dat zij zich niet tegen de vastgestelde prijs lieten verkopen. Welnu: zo'n opruiming van restan ten lijkt mij zeer juist, Men moet niet ten eeuwige dage met restanten blijven zitten, dat zou alles veel te gecompliceerd maken. Nu en. dan moet men een grondige opruiming houden, zodat onze voorraad weer fris en overzichtelijk wordt. Waarom zouden wij de goede gewoonte niet op ons zelf gaan toepassen? Levend in gezinsverband, beminde vrouw en geduchte kinderen, is het bijna niet doenlijk elkander nu en dan niet te kwetsen. Ik herinner me er in dit seizoen enkele voorbeelden van. Zij zullen ongetwijfeld restanten van wrok en rancune achtergelaten heb ben. Wat ik u bidden mag; ruim ze op, nog deze week, nog heden, want menselijkerwijs gesproken zullen er in de komende maanden nieuwe restanten van onlust en tegenzin bij komen, want waar leven is, is wrij ving, en tenslotte komen wij van binnen zo vol te hangen met die res tanten dat er voor het niemve „goed" geen plaats meer is. Wee degene, die zijn restanten niet opruimt, maar ze opzout! Hy wordt een gevaar voor zichzelf en zijn naasten, fa rit nu mear niet zo stóm te kijken, kwajongens, je moeder begrijpt mewel. Komen jullie hier. eens op een rij tje voor' mij 'staan; Zo, en keren jullie nu de linker zakken van je jasjes eens cm, 2ie je wel, kijk eens aan: proppen pluis, sigarettenpeukjes, vieze stompjes potlood, verdroogde stukjes kauw gom, eindjes touw, een verroeste sleutel, jasses, wat is dateen ko nijnen poot. Genoeg, genoeg, ezelsveulens, ga naar de keuken en boud opruiming. Weg met die restanten, maak plaats voor, frisse en nieuwe spullen, want waar moet het heen als je zo door gaat. En gij, dochters, neem je haar op „1 geef je hals een goeie beurt: we houden grote opruiming vandaag alles moet weg!"... DESIDERIUS ROTTERDAM De procureur-fiscaal bij de Bij zondere Raad van Cassatie, conclu deerde Woensdagmorgen in de zaak tegen de 3Ï-jarige J, P. Proper uit Rotterdam tot S jaar gevangenis straf met aftrek. Het' Bijzondere Gerechtshof te 's-Gravenhage veroordeelde hem enige tijd geleden, wegens zijn lid maatschap van de SS en het verraad van Nederlandse landgenoten aan de vijand, tot Ï4 jaar gevangenisstraf met aftrek. Uitspraak over 4 weken. De „Ogna" te Rotterdam Het Noorse s.s, „Ogna", dat zoals gemeld op de Hoge Plaat bij Breskens veertien dagen lang aan de grond had gezeten en eindelijk was vlot gekomen, is Woensdag- .middag, geëscorteerd' door de sleepboot „Humber" van L. Smit en Co's Internationale' Sleepdienst de Nieuwe Waterweg binnengeva ren, Om half vijf'bereikte het schip de werf van de Rotterdamscha Droogdok Maatschappij, waar het zal dokken. Ontvoerder kreeg ontslag van rechtsvervolging 'De Rotterdamse Rechtbank heeft de 25-jarige' püpfitter C. L, H, uit Rotterdam, die in begin November samen met de 30-jarige serveerster A. E. de G. haar beide kinderen van resp. 2 en 3 jaar uit Huize Bergsteyn te Hillegersberg, waar deze ingevolge een beschikking van de kinderrechter opgenomen waren, heeft ontvoerd en naar Antwerpen gebracht, ontslagen van rechtsvervolging op gronden, dje later, bekend zullen worden gemaakt De officier van justitie had veer tien dagen geleden 6 maanden met aftrek geëist. De zaak tegen de vrouw 'was reeds aangehouden voor het instellen van een psychiatrisch onderzoek en zou naar de lechter- codxmissaris verwezen worden. De 47-jarige havenarbeider H, J. Sch. werd tot 5 maanden m, .a, ver oordeeld. Zaterdagavond 3 October bad hij in hét kader van een furieuze familietwist de 48-jarige vader van zijn schoonzoon,.de,classificeerder J, vanS., op de stoep van diens woning in de Zwarte Paardenstraat met een mes in de buik gestoken en ernstig gewond. De eis luidde 1 jaar met af trek;-' - Historicus en ingenieur aan 't wóórd Ongekend grote belangstelling van leden van het Historisch Genoot schap „Roterodamum" trok gister avond een tweetal causerieën door mr. H. C. Hazewinkel, gemeente archivaris en ir. C. van Traa. direc teur van de Dienst van S. en W. in het archiefgebouw aan de Mathenes- scrlaan. Zoals bekend, wordt hier een ten toonstelling gehouden van het Hof plein, zoals het er in de- loop der eeuwen heeft uitgezien. Ingeleid door de voorzitter van „Roteroda mum", dr. W, F. Lichtenauer, heeft mr. Hazevhnkel nog eens de geschie denis van het plein gememoreerd. Van een Jïofpleinvraagstuk"was eerst sprake toen de stad zich sterk naar bet Noorden ging uitbreiden en het centrum van de stad verlegd werd van de Blaak naar de Cooïsin- gel. Er zijn niet minder dan 24 plan nen voor het Hofplein geweest, maar geen van alle kwam tot uitvoering. Na het bombardement had men. bet in zover gemakkelijker, dat nu uit het niets, iets kon worden gemaakt. De Dienst van Stadsontwikkeling stond voor de taak, het plein een min of meer definitieve vorm te ge ven. Er is binnenskamers lang ge- discusseèrd over deze vormgeving. Zoals ir. Van Traa vertelde, heeft men zich allereerst eens bezonnen op de waag: wat is een plein? De oude pleinen waren verzamel- en eindpunten van de stadse of dorpse samenleving. Later werden de plei nen verkeerspunten en tevens eind punten, d.w.z. zij kregen naast een functionele betekenis tevens een ar chitectonische dito. Voorbeelden biervan zijn te vinden in het buiten land, in Parijs b.v, maar ook in enige Nederlandse steden. De pleinen, die wij nu zullen maken, zullen in de eerste plaats een verkeersfunctie moeten hebben. De grootst mogelijke eenvoud is daarbij geboden. De eenvoudigste oplossing voor het nieuwe Hofplein meent men te hebben--gevonden in. de kruisvorm. Het is niet gewenst, dat het plein door grote gebouwen •wordt omgeven. De ervaring in Ame rika heeft geleerd, dat grote gebou wen aan een plein te veel auto's tot zich trekken. Het oude Hofplein verwerkte on geveer 1000 a 1200 auto's per uur; het nieuwe plein is berekend op 4000 per uur. In plaats van 8 tramlijnen zullen er in de toekomst 10 tramlij nen op het Hofplein circuleren. Het aantal fietsen zaL vrijwel ongewij zigd blijven (in 1939 circa 8000 per uur).- v:-.' V: Dure oplossingen voor het plein, b.v. parkeerterrein op,het vrijgehou den middenstuk, -bereikbaar via tunnels of onderkeldering van. het plein, beeft men vanwege de hoge kosten schielijk laten 'varen, AVat het Hofplein uiteindelijk, zou moeten worden: een circulatiépleitt of een verkeersplein "met verkeers lichten, Is het onderwerp geweest van een diepgaande studie. Tenslotte is besloten een circulatiepleih aan te leggen met vijf rijbanen, e.entram- baan en een fietsbaan. De gunstige ervaringen van het Rochussenplein eveneens een circulatieplein hebben bij deze beslissing een. rol gespeeld. Bovendien is ©En circula- tieplein goedkoper. Aan de verlich ting van het'nieuwe Hafplein, dat ongeveer de oppervlakte krijgt van het Noordplein, zal bijzondere aan dacht worden besteed. "Er komen heel hoge en lage lichtmasten, even tueel in combinatie roet de masten, van het tramnet. Maar het, aantal zal wel beperkt worden, zodat, men later niet van het „Palenplein" zal spreken. Het midden perk van het Hofplein, dat de vorm heeft van een vierkant stuivertje, wordt een soort nie mandsland. Ir. Van Traa gaf de ver zekering, dat het geen tweede .plein. 1813" wordt. De „aankleding" van dit middenplein dient niet gefixeerd te worden; het moet, aldus de heer Van Traa een levend briljant wor den.. Na de beide causerieën hebben de leden van „Roterodamum" een rond gang gemaakt op de. interessante tentoonstelling van prenten, tekenin gen, foto's uit de historie van het plein. De mooie maquette van het toekomstige Hofplein trok veler aan dacht. BERLIJN, Otto Grotewohl, minister-président* van de Oost- Duitse republiek, is voor. hei-stel van gezondheid naar een kuuroord in Zuid-Rusland vertrokken; Tij dens zijn afwezigheid zal Walter Ulbricht, plaatsvervangend minis ter-president, die over. het alge meen- als „de sterke man" van de Oost-Duitse republiek wordt be schouwd, zijn functie waarnemen. Met groot leedwezen ge ven >vy kennis van het overlijden van onze hooggeachte secretaris de heer M. C, RIJNEKE Het Bestuur van de afd.. Schiedam van het Groene Kruis Schiedam, 4 Jan. 1950. Te huur, aangeb. mooie ZIT- SLAAPKAMER of ZIT- on SLAAPKAMER met pension ïn 't Centrum, Tel. 67498, Koemarkt 1B Te koop: prima donkerblau we; winterjas. Keemel, Röt- Te koop 1 damesfiets, 1 he renfiets, I meisjesmantel (24 jaar). B. K. laan 180B. "Van het^ eenvoudigste tot het fijnste Diner Het bekende adres Telefoon Tér overname aangeboden: Zwart colbert ..(maat 46) met streepbroek z. g. a. n. (vaste prijs./ 5,0.—. Donder dagavond na 6 uur Burg. Knappertlaan 257b. Wegens plaatsgebrek te koop eenschrijfbureau met stoel. A. Verhoev, Sin gel 141c. Schiedam. Te koop wit zijden trouwja pon met sleepje en lederen witte schoenen. Smaleveld- straat 25B. KWALITEIT ZEGEVIERT Ajs. Vrijdag en Zaterdag voor reclame 6 overheerlijke TOMFOUCEN voor 50 cent 250 gram le soort KLEINGOED voor 50'cent' 250 gram.SCHIEDAMSE SPRITS 1. voor 65 cent (iets nieuws) Groot Is ome sortering FANTASIETAARTEN en GEBAK Wij bakken beden weer COCOSMACRONEN voor 10 cent per stuk ZIE ETALAGES ZIE ETALAGES W. VAN NOORTWIJK ZN, St. LTOUINASTRAAT 49 - TELEFOON 67586 BEKROOND TE 's-GRAVENHAGE Vanaf Vrijdag 6 t/m Maandag 9 Januari ALLAN LADD en VERONICA LAKE SAICOIV levensgevaarlijke avonturen dwars door Indo-Cblna Extra: POPEYE THE SAELORMAN Toegang 18 jaar. Zaterdag en Zondag 3 en 5 uur PKK LUCHTPOST een komische film Toegang 14 jaar. DINSDAG GEHEEL NIEUW PROGRAMMA!

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1950 | | pagina 2