3 HET ROTTERDAMSCH PARCDL Prins op Curacao enthousiast ingehaald Analyse en synthese van Neerlands politiek Militairen dreven handel ót Officiële centrale voor woningrüil in Utrecht Braiideiide olie vernielt bovenbouw stoomschip „Kom. terug,want driemaal is scheepsrechtriep men Jüwelendiefstal in Tiel MINISTER STIKKER's Dinerzaal op Westerdam als collegelokaal 1TAI.IE Kabinetscrisis Haarlemse coöperatie staakt de strijd Rijk en gemeenten verlenen medewerking aan Stichting Woningzaken Bedrijfsleven Naam zal worden veranderd Vuur met negen stralen bedwongen Grootste atoomgeleerde van Ö.S.A* wil met Stalin praten Drk doden in huis te Den Helder WAT VOOR WEER? Voorlopig vorst Moderne smokkelaarswerken' met jeeps en stenguns Nee toch.Heus 10e Jaargang, no. 16 Red. en Adm. Lange Haven 141, Schiedam Tel. 69300 Abonn.prija: per week 0.32 per kwartaal 4,10, losse nummers 0.09 Opgericht door de Stichting „Het Parool" DE SCHIEDAMMER Donderdag 19 Januari 1950 Uitgave N.V. De Nieuwe Pers Postgiro 398644 Bankier: Amsterdamsche Bank te Rotterdam Directeur: B. de Vries Hoofdredacteur: W. B. F. Schaper WILLEMSTAD, CURASAO. Willemstad baadde In het zonücht toen Prins Bernhard er Woeifsdag, onder het gedaver van allerlei' gèBChot arri- veerde. De kleurige huizen, de verweerde forten alles vlagde en dui zenden juichten de Prins toé. Het vlootvertoon van .de Doorman, de Heemskercken de Johan Maurits van Nassau was imposant geweest en het geronk van 15 Fireflies was niet van de lucht van het moment dat de Prins uit zee naderde. - Dieven lichtten deur uil de scharnieren (Van onze correspondent) - TIEL. Vele gouden armbanden en zilveren ringen met een gezamen lijke waarde van ongeveer vijfdui zend gulden wérden In de. nacht van Dinsdag op-Woensdag gestolen uit de juwelferszaak Van Soelen aan de Weerstraat te Tiel. Van de daders ontbreekt tot nog toe elk spoor. Toen mevrouw Woensdagochtend beneden "kwam. ontdekte ze een grote ravage tussen keuken en "win kel. Kennelijk hadden de daders ach via het keukenraam toegang verschaft tot de woning; Daar stuit ten zij echter op een -gesloten deur. Toen het hun niet luktehet slot te forceren, hebben de dieven maar de hele deur verwijderd, door deze uit de scharnieren te lichten. Het mag wel een wonderneten, dat geen van de bewoners van het huis, dat aan liefst drie gezinnen onderdak biedt, énig gerucht heeft gehoord. Enkelen vanhen slapen zelfs vlak bij de winkel. Uit alles blijkt, dat de daders met de toe stand uitstekénd. op de hoogte wa ren. Behalve juwelen hebben dé dieven ook het geld uit de kassa meegenomen. De Prins, die zich aan dek bevond van de Nassau, moet een onverge-. telïjke indruk hebben gekregen van de feestelijk met vlaggen versierde stads-entfee by dit tweede bezoek dat' hij "in heel wat prettiger om standigheden dan in 1942 aan- dit rijksdeel brengt. Langs de gehele zijde van de Otrabanda er, op de feestelijk versierde, brug die (aan gevaren en buiten gebruik) langs de wal ligt, waren duizenden school kinderen opgesteld. Ontvangst door autoriteiten, be groetingen en inspecties verliepen alle volgens protocol; daarna wan delde de Prins naar het Gouverne mentsplein en het Gouvernements gebouw (het. Fort Amsterdam) on-" der de daverende toejuichingen van de bevolking. Op de recepties was het bijna een gedrang, zovelen als zich aan ZJCH. wilden laten - voor-, stellen. Onder hen waren niet alleen, zij die een belangrijke rol in het leven ROTTERDAM. Minister Stikker heeft Woensdagavond op de Wes terdam de Indonesische politiek als uitgangspunt genomen voor een rede tot de buitenlandse pers-leden, die daar gast waien van de Hol- land-Amerika Lijn. „Wü hebben ervaren", zei hij, „dat onze fouten vlug tot de verbeelding van de wereld spreken, maar tnen beeft over het hoofd gezien, dat onze diepgewortelde zin voor rechtvaardigheid en onze oeroude democratische levensinstelling een waarborg waren, dat wij zelf de juiste koers zouden vinden." ,Wij kunnen ons thans bezinnen uitvoer stijgen echter dagelijks. over de waarde en .het belang van de Nederlands-Indonesische Unie, die reeds vorm en gestalte begint te tonen. De .steun-materieel en moreel, .aan deze Unie staat-';num mer ..één op ons. politiek-program ma.1' .r.'CCCC- v"C „Overstelpend-is het Werk dat ons herrezen vaderland moet_ ver richten reconstructie, productie en In bel soeldicht E)e k^u^tsCrisis, waarin''Italië zich "sinds een. week bevindt, is een vrijwillige. Het hoofd van de afge treden regering De Gasperi, ver keert in de gelukkige omstandig heid, dat zijn partij de Christen democratische, de meerderheid m het parlement bezit. Het xvas dus niet uit noodzaak, dat hij tot',nu toe steeds coalitie-kabinetten ge vormd heeft.vin October echter tra den de rechtse socialisten uit de re gering en hoewel, zoals al gezegd, de parlementaire situatie geenszins explosief is^ zijn vele'van de pro blemen, waartegenover Italië ziph gesteld ziet, dit we] en niet het oog hierop, moet hét een na tionaal belang wordengeacht, de. xegeringspolitiek van een zo ste vig mogelijke fundering te voor zien. Zulks geldt te meer, waar tussen .en binnen de verschillen de partijen een voortdurende hergroepering geschiedt. Een van - de zwak ke plekken in de Italiaanse poli tieke structuur is de groep socia listische-partijen. Er is. een linkse .groep, dig de communisten en pPT) rechtse groep, die De Gasperi steunt. En onlangs is er nog .een derde party gesticht, die zich, vreemd genoeg, de hereniging der socialisten ten doel stelt. Aan' de andere zijde, rechts van het poli tieke spectrum; is een herleving op te merken, van bepaalde .par tijen,. die zich sinds het eind van de oorlog betrekkelijk- rustig had den gehouden. Bij recente verkie zingen in Sardinië behaalden 'de monarchisten en' neo-f asdsten - flinke'winsten voor het groot ste deel feh koste van De Gaspe- ri's 'Christen-democraten Indien deze tendehz tot versplinteringen verzwakking dér gematigdegroe peringen voortduurt, zal dat een ■werkelijke crisisbetekenen.' De communisten zijn in" Italië geheel - in de verdediging gedrongen, ih hoofdzaak door de eensgezind heid van hun tegenstanders, ge groepeerd om de.. Christen-demo cratische partij. Als dé democra tische; partijen zich nu gaan split sen eri van elke splinter een nieu we partij maken, zullen de com munisten waarschijnlijk veel van -de verloren gegane grond kunnen heroveren,; mede dank zij de Marshall-hulp^ Daarna hesprak hij de bundeling der Europese hulpbronnen. f,Moge de internationale.pers haar taak be grijpen door "in. het eigen land be ter. begrip te. brengen, yöor lief land waarmen Vértoeft",' zeihij-„Leer uw vclkèn dat het Nederlandse volk niet agressief is, doch de wil bezit zijn vrijheid en zijn humani- teitsbeginselen taai te verdedigen-' Toenemende vorst 'Weersverwachting, geldig van Donderdagavond tot Vrijdag-' avond: Enkele opklaringen afgewisseld do or overdrijvende wolkenvel den. waaruit plaatselijk waf lichte sneetiw valt. Meest. ma#-, ge -wind tussen Noord-Oost en Oost Lichte tot matige vorst. 20 Jan. Zon op '8.30, onder 17.05; Maan, op 10.03 onder 19.3T. Kilo zuurkool voortaan een halve gulden DEN HAAG Als gevolg VfW een verhoging van. de' prijs van witte kool is die van zuurkool ge stegen van 46 tot 50 cenCper kilo. Enige tijd geleden werd een ver laging'. van de pry's vanzuurkool verwacht-in verband met de lage prijs van witte, kool, die toen tussen vijf an acht cent per kilo noteerde.! van Curacao vervullen, doch ook bij voorbeeld de oudste Curagaoënaaré uit 1853 en de leiders vair de 1000 Curacao-se padvinders en welpen. De middagrondrit door Punda en Otrabunda, de beide schilderachtige delenvan Willemstad, aan weerszij den van. het.Schottegat.. verliep als dé inhuldigingsrit van 0 September 1948 in Amsterdam; 's Prinsen auto moest telkens langzaam rijden.of vaart'minderen, om* ongeliikken te voorkomen. De Prins was onvermoeibaar: ge duldig hoorde hij overal redevoerin gen en heilwensen'aan. De voorzit ter der Staten, de. heer Yratisquiri, bundelde alle Curayaose gevoelens in een grote rede, waarin hij de om standigheden opsomde toen de 'Prins ïn 1942 op Curagao.kwam, tijdens de oorlog, en bet verschil daarvan met. de huidige omstandigheden, nu wij „het schrikkelijk* pleif' achter de rug hebben, doch nog niet vergeten rijn. „Moge GU terugkomen In ons mid den", riep hy enthousiast, „want driemaal is scheepsrecht en onze aanhankelijkheid aan het Huis van Oranje neemt het is haast niet mogelijk! liog steeds toe!7 Dit zelfde terug, want driemaal .Is scheepsrecht", had men onderweg ook telkens geroepen. (Eigen bericht) HAARLEM „Eigen Hulp", een coöperatieve., vereniging, alhier,, heeft het besluit moeten nemen per Februari aanstaande het bedrijf te sluiten. Daarmede verdwijnt een van de oudste coöperaties ter plaatse, na gedurende 72 jaar te hebben bestaan.- .Oorzaak hiervan 'is, dat het bedrijf .deconcurrentie- niet langer kon volhouden. Bij. navraag by de „Handels kamer" deelde men ons mede, dat! de „Haarlemse.coöperatie.; hief was aangesloten" bij-déze centrale"orga nisatie en dat dit een van deoor zaken is, dat „Eigen Hulp'1 de strijd om het bestaan heeft verloren. Over het geheel'genomen, zo zei- de. men ons verder, handhaven-de coöperaties zich. goed tegen .de con-, currentie van gróte particuliere; winkelbedrijven. Het to tale Ieden- cyfer der coöperaties in-Nederland bedraagt ongeveer 300.000 en ver toont nog; steeds een, zy het ook lichte, neiging, tot stygen. r Koning ..G.ustaaf van Zweden, jwiens gezondheidstoestand .gesta-; dig verbetert," zal op de kabinets.- vergadering yan' Vrjidag 'zijn -offi ciële plichten hervatten. DEN BOSCHin Wezep is een centraal depot van militaire goe deren. Hier komen uit het hele land, b\J vrachtauto's rol de uitrustings stukken binnen met de bedoeling dat 2Ü geregistreerd worden en daarna wéér worden gedistribueerd over. de kazernes waar öaarahn be hoefte bestaat." „Met de bedoeling" schrijven wJJ, want in feite kwam daar niet veel van terecht. Zes militairen, drie sergeants'en drie soldaten, die Woensdag terecht stonden voor dé Krijgsraad te Vel de Zuid, hadden .goede .relaties met "burgers, die voor déze goederen wel afnemerB hadden. Vaak"' gebeurde het, dat de goederen niet 'eens wer den uitgeladen, maar met dezelfde auto's doorgingen naar de burger adressen. ■Om welke bedragen het by- deze zwendel is gegaan, heeft men niét kunnen vaststellen, daar elke ad ministratieve contrölé ontbrak. De verdediger-, van. de zes beklaagden -noemde dit in zijn pleidooi een schande. Volgens hem waren deze s „EUROPA"-(MISS), „ITALIË" zes militairen niet; de ware schul digen. By de lichtvaardigheid waar mede hier met rtjksgoederen is om gesprongen, zou het alleen.; maar verbazing... mogen wekken, indien niemand ooit. voor de verleiding was bezweken.,-. Hoe, groot de-wanorde .was,-blijkt wel. hieruit, dat de ;fraude niet is ontdekt in de opslagplaats te We- zep. De zaak is aan. het CoUén ge komen, doordat politie -by helers een onderzoek instelden, naar de herkomst van bepaalde militaire goederen. Het spoor voerde naar Wezep en -toen bleek hoe 'de; zaak zich had toegedragen. De zes verdachten zijn veroor deeld tot in totaal- dertienen èen halve maand gevangenisstraf.- DIT PRACHTIGE RAAM is door de in Utrecht' gevestigde Federatie van. Maatschappij Ziekenfondsen aangeboden aan de Maatschappij tot Bevordering der Geneeskunst, die vorig jaar een eeuw bestond. Het is in het Gebouw van deze or ganisatie te Amsterdam aange bracht. Dr. C. Nieuwenhuyzen uit Utrecht, arts-gedelegeerde bij de Federatie, onthulde het door de glaskunstenaar'.A. D. Copier ont worpen en door de Glasfabriek „Leerdam" vervaardigde raam. Het is een met de zandstraal gespoten voorstelling van St. Lucas, die zich naar de lijdende mens overbuigt. JHertnede," zo zei de Federatie voorzitter dr.' A. 3. uan Leusen in zijn overdrachtsrede, „wordt de verhouding tussen artsen en zie kenfondsen j .gesymboliseerd." De voorzitter, van de Maatschappij tot Bevordering der Geneeskunst, dr. v. d. Horst, aanvaardde het koste lijk geschenk namens zijn organi satie. AMSTERDAM. Dinsdagavond hebben tussen *5 en 6 uur inbrekers kans gezien' ïn een expeditiebedrijf aan; de Bornéokade te Amsterdam 30 pakken sigaretten te ontvreem den. Ieder pakket bevatte 10.000 Lucky Strike-cigaretten van Bel gisch fabrikaat. (Eigen bericht) UTRECHT. -De Vereniging van Nederlandse gemeenten cn het Buk zullen hoogstwaarSchijniyk hun me dewerking verlenen aan de Stich ting Woningzaken van het Bedrijfs leven (een centraal woningruilbu reau, gevestigd te Utrecht aan het Janskerkhof 12), die dan ïn een nieuwe vorm za] worden geëxploi teerd. Een commissie, waarin naast vertegenwoordigers van het be drijfsleven ook die van de gemeen ten en het ryk zitting hebben, Is met de voorbereidselen belast van de nieuwe iverkwjjze. Er zal één centrale cartotheek komen, door de deelneming van de gemeenten aan dit bureau zal. een vereenvoudiging mogelijk zyn by het verkrijgen van vestigings-ver. gunningen. Da directie van de Ne der] andsche Spoorwegen heeft "t ge bruik van ponsmachines toegezegd, waardoor de administratieve werk zaamheden tot een minimum wor den beperkt. Wanneer de deelne ming van het'Rijk offictëel is. be vestigd zal de naam van het bureau luiden: Stichting In ter loc ale Wo» ningrullcentrale. Het blijft in Utrecht gevestigd. Zodra het woningprobleem urgent werd, zijn in het gehele land tal van woningruilbureau's opgericht Van samenwerking was geen sprake, waardoor 'de ruiling allerminst doel treffend geschiedde. Op initiatief van de Unilever heb ben daarom, vrjjwe] alle grote in dustrieën en bedrijven, w.o. de Staatsmijnen, de Nederlandsche Spoorwegen, Philips, de K.L.M. en ae in het begin van 1947 besloten de Stichting Woningzaken van het Bedrijfsleven op te richten. Het kantoor van deze Stichting werd in September '47 in het ge bouw van de Nederlandse Handel- mjjj op het Janskerkhof 12 te Utrecht gevestigd. In Februari 1948 kwam de Stich ting 'in contact met de Vereniging van. Nederlandse Gemeenten. Uit- ROTTERDAM Twee nur lang heeft de brandweer gisteravond werk gehad aan de blussing van een' hardnekkige brand aan boord van het 7592 bruto ton metende En gelse s.s. Chrysanthemum, dat bij de Rotterdamsche Droogdok Maat schappij aan de Hey plaatstraat sinds 24 December in reparatie ligt. Opvarenden van het schip waren op de stookplaat bezig het vuur op'te stoken om stoom te krijgen voor huishoudeiyk gebruik. Daarbij is hout gebruikt. Blijkbaar *z:jn toen vlammen uit de open ovendeur te ruggeslagen en in aanraking geko men mot olieresten' op de. stook plaat. Deze vatten vlam én. in mi nimum van tijd verspreidde 'tvuur zich door de bunker. De schepelin gen trachtten de;brand té blussen met een waterslang van het scbip, maar door de zware rookontwik keling van de brandende olie moes ten zij hun pogingen' opgeven. Er werd alarm ..gemaakt, waarna de brandweervan de R.D.M. uitrukte met .een "motorspuit Met twee stra len werd het vuur aangepakt, dat de bovenbouw van hét schip reeds had bereikt. De Rotterdamse brandweer rukte snel -uit. Met vier stralen opopen water van motor- spuit vijf, een straal van blusgroep ;90!en' twee stralen van de blusboot havendienstvier kwam men de NEW YORK. David Lilienthal, de aftredende voorzitter van de Amerikaansecommissie voor atoomenergie, zóu hebben aangeboden te Moskou met Stalin besprekingen te voeren om de verschillen Van rac- riing tussen Rusland en Amerika overcontróleop de atoomenergie te regelen. Uilienthal zou'aanhet hoofdvan de atoomcommissie blijven om té pogen de productie van waterstof-: atoombommen degen te gaanwier; De beslissende ontmoeting in het levenvan de 24- jariffé Italiaanse bokskampioen Ti- berio Mitri, Euro pees kampioen middengewicht, vond dezer dagen in Triëst plaats, maar niet inde ring, doch voor het altaar. Hij stond er naast de 18-jarige schoon heidskampioene Fuivia. Franco, dié' in 1948 tot Italië" werd-géko- werking nog vele malen erger, moet -zijn. dan., van de Hirosjima- en Na- gasakirbomm'en. Lilienthal zou ér-bij Truman op aangedrongen hebben in- een on derhoud, met Staïin een vergelijk Uit te werken. Hij zou hierbij heb ben,. aangevoerd, dat waterstof- atoombommen de beschaving zou den kunnen vemietigen.Indien Tru. man zo'n onderhoud niet wénst, zou hij-zelf zeker tot overeenstemming met .Stalin kunnen.komen,.denJcv Lilienthal- Hij stelt zich op het standpunt, dat Amerika alle .wei-k aan de atoombom behoort te. staken eri de voorradeu. atoombommen dient te vernietigen, aldus dd New York World Telegram and Sun. BERLLTN. - Dinsdagavond is het gebouwvanhet onder Sowjet- beheer, staande bestuur' der Oost- Duïtsespoorwegen door de West- Berlijnse autoriteiten - met. Ameri kaanse goedkeuring in beslag geno men.. De Sowjet-commandant van Berlijn heeft per telefoon, een pro test ingediend bij - de Amerikaanse Autoriteiten, R-D.M.-brandweer te hulp. Perso neel van gereedschapswagen drie assisteerde, met zuurstofmaskers. Een schuimwagen en motorspuit vier bleven in reserve. De brand weer stond voor een moeilijke taak aangezien men door de grote, ver stikkende rookwolken aanvankelijk, verhinderd werd, de vuurhaard .te bereiken. De brand was namelijk ook overgeslagen naar een der olietanks. Toch zijn Ae spuitgasten o.I.v. adj. hoofdbrandmeester Bekins en wnd. commandant Lutjens, erin geslaagd de hardnekkige brand in twee uur tijds meester te worden. Het schip kon worden behouden, al is ér enige schade aangericht. Een aantal spanten en platen is door de hitte van het vuur verbogen, ter wijl ook van de inventaris het een en ander verloren ging. Het schip, dat eigendom is van Lyras - en L-emos Brothers te Londen, was juist gereed gekomen op de werf. Het vertrek zal nu wel enige dagen moeten worden uitgsteld. voerige besprekingen hadden tot re- sultfeat, dat deelneming van de overheid in de Stichting zou worden overwogen. De officiële goedkeuring van deze deelneming zal waarschijn lijk niét lang meer op zich laten wachten. DEN HELDER De lijken van een'man, een vrouwen een zeer jeugdig kind zijn aangetroffen in een woning in de Olivier, van Noortstraat te Den Helder. Enige weken reeds was de woning geslo ten, Enkele dagen geleden waar schuwden buren de gasfabriek, dat er een sterke gaslucht uit het huis kwam. Er is' een beambte heen ge stuurd, die bij zijn komst in de woning de gruwelijke vondst deed. Men vermoedt, dat. zich hier tegen het einde van de vorige maand een drama heeft afgespeeld. Het huis is thans onder politiebewaking ge steld. Vandaag zijn op de verjaar dagstaart van prinses Margriet de zeven kaarsjes aangestoken; Woensdagmiddag alkwam het heerlijke baksel ten païeize. Op de. foto: Koningin Juliana be wondert het geschenk met de jarige; rechts de vertegenwoor digster van 't Prinses Margriet- fonds, dat de taart dèed aanbie- den. (Van onze weerkundige mede werker) - Een gebied van hoge luchtdruk strékt-zich thans over West-Europa uit. Over het gehele Europese vas teland waaien N.O. winden, die, zeer koude lucht uit Noord-Rus land en Scandinavië aanvoeren. Deze drong gisteren ook tot onze omgeving door, zodat in de afge- lopen nacht de temperaturen plaat selijk tot omstreeks vijf graden on der nul daalden. - ln .de Noordoostelijke luchtstro ming komen vrij veel wolkenvelden voor, waaruit plaatselijk enige sneeuw valt. Daar het gebied met hoge barometerstanden over West- Europa bijna niet van plaats ver andert, bestaat dc mogelijkheid, dat de vorst zich hier voorloopig kan handhaven. Er bestaat een ten dens fot verder toenemen van de vorst. Oostelijk van ons land komen vrij lage temperaturen voor. Zo vroor het vanmorgen in Berlijn dl II graden. Deze koudere lucht zal door de aanhoudende oostelijke winden ook naar .onzeomgeving worden getransporteerd. Dienten gevolge zullen hier ook overdag de temperaturen beneden het vries punt blijven, 's Nachts tijdens op klaringen kan plaatselijk vijf tot tien graden vorst optreden. Uitlevering politiek delinquent gevraagd DEW HAAG Het Eerste Kamer- lid Brandenburg- heeft de minister- van Justitie schriftelijk vragen gesteld over een politieke delin quent, die in Engeland is veroor deeld tot een maand gevangenis straf. Indien nog geen uitlevering door dc Nederlandse regering is gevraagd, verzoekt de heer Bran denburg, dat dit zo spoedig moge lijk zal geschieden. Dolle koe neergeschoten MAASTRICHT. Woensdag is op het Gemeentelijk Slachthuis te Maastricht eeri koe dol geworden en. aan haar bewaking ontsnapt. De politie slaagde erin het beest, dat zeer dreigend tegenover het pu bliek deed, van de laadbak van een genequireerde vrachtauto uit met een stengun neer te leggen. Het beest badde hele omgeving van voorbijgangers en zelfs van auto's schoongeveegd. De consternatie, door het optreden van het dolle beest ontstaan, was groot. Militair vliegtuig in Spanje neergestort MADRID Alle 16 inzittenden van een militair vliegtuig kwamen om het leven toen het Woensdag te •Tobarra, naby Albacete, 'neerstort te. De inzittenden waren meren deels Spaanse officieren. Het toe stel stortte brandend neer en werd volkomen vernield. Belgisch leger wordt 10.000 man sterker BRUSSEL' De Belgische mi nister van Nationale Defensie heeft ïn het parlement een wetsontwerp ingediend, dat de Belgische militai re strijdkrachten in 1950 op 73.782 officieren en minderen wilbren gen een uitbreiding met ruim 10.000 man. Het wetsontwerp stelt voor het leger oo 62.850. de lucht macht op '9.108 en de marine op 1.324 man te brengén. Uw kolengulden! Vrijdag 20 Januari a.s. kunt u op het dlchtst-nabijzünde postkan toor tegen inlevering van bon 544 (Levensmiddelenkaart 909) uw kolengulden innen, als uw naam begint met Hu tot en met Ka. Maandag 23 Januari as, zijn zQ aan de beurt, wier .naam begint met Ke tot en met Ko, zelfde voorwaarde. (Zaterdag geen uit reiking!) TILBURG. Toen Dinsdagavond omstreeks 8 uur twee douane ambtenaren op de Poppelsedijk te I*age Mierde nabU de Belgische grens een jeep zagen naderen, stond het voor hen vast, dat zij met een smok-! kclauto tc doen hadden. Terwijl een der ambtenaren de naderende jeep. het stopteken gaf, begaf de andere zich een eind weegs verder, zich gereedhoudende om een puntige wegversperring uit te werpen, voor het geval de jeep zich niet zou sloren aan het stopteken. Het stópteken van de ambtenaar •werd inderdaad genegeerd. Inplaats van te stoppen werd nog meer gas gegeven en-in snelle vaart passeer de de jeep..: Onmiddellijk daarop wierp de verderop geposteerde ambtenaar de versperring oyer- de weg, doch deze hindernis werd door de smokkelauto in voilé vaart genomen. Laatstgenoemde ambte naar loste hierop een schot, met het gevolg, dat de wagen gihg stii- -hoüden. Het bleek dat een der twee inzittenden door het schot aan. de hand vvas gewond, 'Een onderzoek wees uit dat de jeep was geladen met" een veertigtal tapijten, doch bovendien vonden- de ambtenaren op de zitplaats tussen de bestuur der en de mede-inzittende, e-n sten- gun, geladen met 21 patronen, zo dat het vermoeden voorde hand ligt, dat de smokkelaars het voor nemen hadden gehad eventueel wapengeweld te_ gebruiken De beide smokkelaars, afkomstig uit Oisterwijk, werden gearres teerd, terwijl jeep en inhoud in be slag werden 'genomen. Hij kwam ergens om te wit ten, maar moest blijven om* 3 maal 24 uur 7 kinderen uan 10 maanden tot 10 jaar te verzor gen wier moeder er: vandoor- ging.- Dit overkwam 35-jarige vrijgezel-stucadooT Padgett in Omaha, Lilian Harvèy, eensjilmstef, voert proces in Frankrijk of te warme permanent haar blon de krullen heeft bedorven dan wel teveel zomervacantie, zón en, zeezout, gelijk, haar kapper beweert.. 105-jarige Franz Feichtinger te Altmuensler: (Oost), ont ving uar„distributie Jcïeuterbon- jien,omdat SC Bureaucratius dacht dat zyn geboortejaar ver keerd in as ingevuld en S. B. heeft altijd gelijk. in carnavalsoptocht van Nice zal mechanischeolifant mee- wandelen die 8 vrolijke volwas senen kan bergen'met rijn staart kan zwaaien en met zijn: oren lapt. Zyn cameualsolijarits huid is maar 15 mm. dik.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1950 | | pagina 1