C DDD. J '-■-feST-eSc Schiedams Handelsinstituut Vijf gevonden Lij- verkeer songeval Op d& koMsd Korfbalcompetitie schiet op AGENDA Een nieuwe actie van de Nlwin DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB Twee Concerten In Rotterdam kun je lang niet „van de straat eten" Neem een voorbeeld aan- Zwitserland, zegt ir De Bruyne SCHIEDAM MO NO POLE THEATER NIEUWE CURSUSSEN VOGELKWEKERS 2 Donderdag 19 Januari 1950 Dat ook een wielrijder een grote verantwoorde! ij kheid op de weg heeft, bleek "Woensdagmiddag wel weer op het kruispunt B.K. laan Penning laan Bij het naderen van de B. K. laan maakte de 53-jarige wielrijder Van Z. eerst aanstalten om te stoppen, toen hij uit de rich ting Ylaardingen een vrachtauto zag komen, doch op het laatste moment poogde hij toch nog door te rijden. Het gevolg van die wei feling was, dat de bestuurder van de auto, C. L., genoodzaakt was scherp naar rechts af te slaan om een aanrijding te voorkomen. Van Z. werd echter toch nog gegrepen en tegen de grond gesmakt, terwijl de vrachtauto door het afzwenken op zijn kant buitelde. Ben op de laadbak meerijdende passagier werd weggeslingerd, ter wijl de drie inzittenden van de ca bine danig jn het nauw kwamen. Met de wielrijder, die er met een schouderfractuur en een zware hoofdwond nog net ergst aan toe was. zijg zij naar het gemeentezie kenhuis overgebracht. Na ter plaatse verbonden te zijn konden de chauffeur en zijn passagiers weer naar huis terugkeren. De chauffeur ran een zware vij.f- tans groentewagen u'ierp plotse ling het stuiir om, toen op de BK- laan een fietser weifelend op de weg bleef staan. Door die ma noeuvre kantelde de wogen en de hele Vracht rolde over deweg. Fietser ert chauffeur toerden in het ziekenhuis opgenomen. Jeugdgroep „Mercurius" beslaat een jaar Een goed geruide zaal van het Volks- gebouw- was Dinsdagavond getuige van een alleszins geslaagde viering van het Harig bestaan van de jeugdgroep van ..Mercurius". 'Een bont programma werd in vlot tempo opgevoerd, grotendeels door eigen jeugdleden in combinatie met de aide- ling Vlaandingen. Zang. leksspel en pianomuziek wer den zeer verdienstelijk ten gehore ge bracht en uitgevoerd, o*. door Riet Kerssemeyer. zang en Jeanne Prins, plano. Daarnaast viel veel goeds ta zeg gen van de gasten, de Hawaiianband van de Rotterdamse jeugdgroep van .Mercurius" en een „vaKtrio"," dat hui veringwekkende acrobatische toeren liet zien.1 Rond de pauze sprak de heer W. v. d. Vlerk, dlstrirtshestuurder uit Rotterdam een opwekkend woord om niet terzijde te blijven staan in de vakbeweging «n werdde nieuwe vlag voor de afdeling btj monde van - Nico van; Kruining en de heer Ordelman overgedragen, De zelden hiervoor waren door de jeugd leden bijeengebracht. VISSERUBERICJBT S CH E VRXI.VGEN SCHEVENïngEN. 19 Jan. Besom mingen. kustvissers van 18 Jan.: Sch 11 met 750, .Sch ia met f 390. Sch 68 met i 190. Sch 67 met 320, Seh 7a met 600. Sch 70 met 380, Sch 71 met 530. Sch lo. met 350. Sch 38 met 1 45, Ye 93 met 140.. FAIR PLAY T* WEE aerichten, die dezer da- gen om hun tegengestelde ten- denz zijn opgevallen. Het eerste heeft betrekking oj# de „Holland Fair? een Nederlandse Jaarbeurs, die in het voorjaar te Philadelphia zal worden gehouden. Een Jaar beurs met niet alleen een zakelijk, maar ook een cultureel karak ter. De heer Arthur Kaufmann, leider van het Ginkel-concern te Philadelphia heeft er in Den Haag over gesproken. Ook over de radio hebben wij naar zijn woorden kun- aeh luisteren. Zo'n beurs geeft Ne derland de kans propaganda te maken voor ziin producten en in het kader van de export campagne lijdt het geen twijfel of deze „Hol land Fair", kan-nuttig werk ver- richten. rr Het tweede bericht meldt de boosheid van een aantal Ameri kaanse bloembollenkwekers,,. die .de concurrentie van hun Neder landse collega's met „moordend" hebben betiteld. Zo zouden de. Ne derlanders narcissenbollen beneden de kostprijs verkopen, om dollars te verdienen. De klacht van deze Amerikaanse kwekers schijnt ove rigens weinig steekhoudend ge weest te zijn. want een onderzoek is door de federale tarief commissie afgewezen; de hele kwestie is al leen kenmerkend: als symptoom van een. bepaalde geestesgesteld- heid. Er ziin meer van die symptomen en deze maken het steeds duidelij ker, dat de Amerikaanse producen ten zich hoe langer hoe meer ver- zetten tegen de exportcampagnes van de landen in de oude wereld. Reeds is het woord „dumping" ge- vallen. Zo heeft de ..conferentie terbescherming van de Ameri kaanse loontrekkenden" bezwaren geuit tegen -uitbreiding van de Amerikaanse invoer. Afgevaardig den- van. werkgevers en werkne mers zouden.' overwegen welke maatregelen genomen kunnen wor den om de Amerikaanse industrie en de Amerikaanse arbeiders te beschermen tegen dé gevolgen van toenemende concurrentie. De actie is kennelijk gericht tegen Duitsland en Japan, wier concurrentie op de internationale markten sneltoe neemt. doch- ook tegen Canada en de Europese landen. Dat zijn. weinig opwekkende' ge- luiden, des te minder op een ogen blik, dat het plan voor een „Hol land Fair" is aanvaard en een ver tegenwoordiger yan. de Amerikaan se zakenwereld in ons land vertoeft om een onderzoek in te stellen j naar onze nationale producten, "Wïi.j zouden toch graag willen weten i waar wü 'np aan toe zijn. Daarom j lijkt ons een antwoord van offici ële ziide over dë wérkeliike invloed van deze vormen van autarkisch streven wel gewenst. Zij kur.nen beslissend zijn voor onze toekomst Alle weersvoorspellingen voor de maand Januari (althans voor de eerste helft daarvan) ten spijt, gaat de korfbalcompetitie vrijwel on gestoord verder. Sommige twaalf tallen zijn al zo ver. dat zii nog slechts een betrekkelijk klein aan tal wedstrijden moeten afwerken. Met de Schiedamse clubs is dat ook zo gesteld. Avanti heeft nog het grootste programma voor de boeg. waarop 7 wedstrijden voor komen, Voor Schiedam, e.n Succes resteren elk 6 wedstrijden. Om haar plaats in de 3e klasse te be houden, zal Avanti zoveel punten moeten vergaren, dat zij boven haar concurrent Zwervers 2 ein- digt._ Door het gelijke soel. dat de Dordtenaren j.l. Zondag weer heb ben weten te behalen, heeft Avan ti thans een achterstand van twee punten. Als we het lijstje van wed strijden. dat Avanti rest aan een nadere beschouwing onderwerpen, zien we dat, 't niet zal meevallen die achterstand in te lopen en om te zetten in een voorsprong. As. Zon dag is de kans heel gering. Dan zal de strijd gaan tesen de kampioens- eandidaat Hou Stand op eigen ter rein aan de Oude Diik. Ongetwij feld zal het een interessante partij worden, maar of zij winst voor onze stadgenoten zal opleveren...? Het bekende gezegde van „een" kat in het nauw enz." blijkt tenslotte vaak een kern van waarheid te be vatten. met dien verstande, dat het van Avanti in plaats van 'n ..rare" een „uitstekende" sprong zou ziin. zijn.. Schiedam en Succes zullen in de resterende wedstrijden nog van zich doen spreken. Kans op boven ste of onderste plaatsen hebben zij niet meer. Een hogere plaats OP de ranglijst dan zij thans innemen zul len zij ongetwijfeld trachten te be reiken.1 Van Schiedam verwachten, .we b'.v, a.s- Zondag een goede overwinning op. Rood "Wit in Den Haag. Succes heeft ditmaal vrijaf en kan krachten verzamelen voor de ontmoeting op 22 Januari. Het R.K.B. programma luidt; Sperwers 2—Succes 2: Succes 3 O.K.C.; Schiedam 2—1JSV 2. Het juniorprogramma vermeldt voor Zaterdag: Avanti aSucces a en OSCR a-^—Succes b. Advertentie (LM.) Geneesmiddel tegen I huidaandoeningen, r Doet de jeuk bedaren en I doodt de ziektekiemen, zodat de huid zich kan herstellen. Advertentie (IM.) Wat nen moet weten: Apothekers-nachtdienst; F. H. Backer. St. Lidusnastraat 58. Bellen bü ongeval; G.G, en G.D., Tuinlaan 80, Telef. 69290. Clubhuis Ongeorgan. Jeugd: Ooele-Gcbouw, Da. (beh. Do.) geopend*van 6.458.15 voor 12 14 jaar en van 8.1510 uur voor 15—21 jaar. Do-avond van 7—8 voor i2—14 jaar. Wo.tniddag 2—4 uur voor 812 jaar. Stedelijk Museum. Hoogstraat, Geopend, Za., Zo. en Wo.-mid- dagen van 2—5 uur. Toneel: 19 Januari. Passage-theater, 8 u; Schted, Toneelkring. Ned, Volks toneel met „Op Hoop van Zegen". 19 en 20 Januari, Musis SaerUra, S uur; Kath. Arb. Jeugd. Opvoe ring van „Het mysterie v. d. vrouw die terugkeerde", van wil ly Corsari. Medew. Singelkoor. Films: Passage. Da. 2, 7, 930, Zo. 1.45, 4.15, 7, 9.30 u: <Do. geen voor stelling): Mr. Belvedere loopt college. Monopolc. Da, 2. 7, 9 u: De ban neling v ,h. Wilde Westen (14 j.). Bijeenkomsten: 21 Januari, Volksgebouw!. 4 uur; S-B.B. kader-weekend. Inleider ir. H. Vos. 22 Januari, Passage-theater, 9.30 uur: Schied. Best. Bond. Film- ochtend. 'Hoofdfilm „Hoog Be zoek". Ook in Schiedam ztjn de loten verkrijgbaar van de derde Niwin- loterü, die wordt gehouden en waar. van de opbrengst is bestemd voor de welzjjnsverzorging der militairen in Indonesië. De loten kosten slechts vijf en twintig cents en als hoofdprijzen kan men o.m. winnen een reia voor 2 personen naar Amerika, Egypte of een ander door de winnaar te kiezen land. een per sonenauto, merk Ford, een schaaps kooi met een herdershond, en een kudde schapen, motorfietsen, fiet sen met kleine motoren (Solex), bontmantels, schrijfmachines enz. De loten zyn verkrijgbaar bij: mevr. PeekiLlnthofst, Nassaulaan 53, mevr. P. Geerkens-Roukema, Anna van Burenstraat 17, mevr. J. Sunderman-Witkamp, Louise de Colignystraat 43. mevr. A, Sthee- raan Hesse-Wisboom, Tuinlaan 108, mevr. Van Woerkom-Witte, Graaf Florisstraat 77. mevr. Mak, Oost. singe] 76, mevr, L. Everard-Bfiu- kers. Schoolstraat 5, mej. S. Vier hout, Schoolstraat 5, de heer A. de' Groot, Tuinlaan 62 en Lange Kerk straat 36. De aandacht wordt door het plaatselijk Niwincamitê nog geves tigd op de bon 544 van de levens middelenkaart, die recht geeft op f 1.uit te betalen door het Post kantoor, maar welke bon men. ook kan zenden aan het Centraal Bu reau Niwin, Koninginnegracht 26, Den Haag of aan mevr. Everard- Beukers, Schoolstraat 3, alhier, teneinde de Niwin in de gelegenheid te stellen die gulden te incasseren en voor het Nlwin-werk te beste den. 1182 Met veel geblaas en gesnuif komt nu uok de potvis aan de opper vlakte. Yoto stuur^ zijn levende onderzeeboot langszij de amphibie- tank en dan stapt hij met getrokken revolver aan boord. Hij schuift het luik open en zie^ de slaven, die verbaasd naar boven kyken. Yoto ziet natuurlijk direct, dat de mannen hun kopantennes missen. Daarom reageerden ze dus niet meer op de be. velen van Luparrti! Yoto stelt de mannen enkele vragen, maar hun antwoorden zjjn verward en onbegrtj troepje in bedwang te houden. Zé zijn vol-.gezien zich vlug te verbergen. En spoedig pelijk. De kleine Japanner begrijpt er mets komen verslagen en geïntimideerd .door'daarna ziet hy zijn kans schoon, van, maar hij zal geen moeite hebben dit Yoto's optreden. Ondertussen heèft Rob kans ESS speelt tegen Regina uit Rotterdam Hèt le tiental van ESS speelde in haar clublokaal De Amstelbron voor de competitie van de Rotter damse schaakbond tegen Regina 1. Slechts 5 partgen werden beëindigd. Hiervan werden er 2 gewonnen, u.l. door R- v. d. Mark en J. Eering. Th. J. Kleyheeg speelde remise. De pajtjjen van J. J. Th. Penning «i C. van Wingerden gingen verloren, zodat de voorlopige uitslag 2%— 2^ is. In. de hangpartyen staan H. Domselaar, A. Bongers en N, van Heiningen gunstiger. R. Meiers en L. J. Visser hebben een slechtere positie. Een kleine overwinning be hoort echter nog tot de mogelijk heden. Burgerlijke Stand Overleden; C. Groenewegen, 68 j. Geboren: Johanna, tl. v, J. v. d. Koorj en A. D. v. d. Burgh. Teresa L-, d. v. T. Rek en J. M. van Bakel. Catharina L., d. van L. v. d. Kraan en C. L. van Vooren. Henrtcus, z, van H. Le enderts en J. W. M. Tak- kenberg. ROTTERDAM De literatuur voor hobo en piano is beperkt, hetgeen grotendeels zijn oorzaak vindt in het uiteenlopende karakter der 'beide instrumenten. Bovendien heeft de hobo evenals trouwens de andere blaasinstrumen ten te weinig mogelijkheden om in combinatie met de piano kamermu ziek in bredere Stijl uit te voeren hoe fraaien aantrekkelijk ook overigens dit nobele instrument in erotere ensembles en orkest moge zijn. 0 Dat het programma, bestaande uit werken van Loeillet. Schumann en Saint Saëns, dat de jonge hoboïst Evert van Tright en de pianist John Mostaert op het Lunchconcert gis termiddag in de Schouwburg voor droegen iets eenzelvigs had kon wel bijna niet anders. In dit geval was men dan ook in hoofdzaak aange wezen op het instrumentaal genot dat deze muziek ons kan schenken die de instrumentale prestaties zou- deh'SChenken. En daaraan kon vooral de hoboïst in ruime mate voldoen want hoewel zijn voordracht nog aan diepte kan winnen, als instrumen talist heeft hij reeds, een hoog niveau bereikt. Technisch klonk alles in de perfectie en gijn toohpreduetie muntte uit doorwarmte en fraaie nuarfcering. Mostaert kweet zich j;ced van. 2ijn begeleidende taak. Zijn spel kan echter nog wel aan diepte en uit beeldingskracht winnen. De goedbezette zaal heeft beide executanten 'een hartelijk applaus geschonken. In verband met 'n acoutische proef week hetgramofo on concert in Het Venster ditmaal van de gewone gang van zaken af, want nadat de symphonie van Franck in gecon serveerde vorm had geklonken werd het Franck-programma besloten met de sonate voor viool en piano op het podium voorgedragen door de violist Th. Afcas en de Chinese pianiste Lee San. Deze intieme kleine zaal bleek zich ook uitstekend te lenen voor „In een van de grote steden van Zwitserland stond ik eens op de tram," vertelt dr ir M. F. de Bruyne, directeur yan de Gem. Vervoer- en Motor- dfenst. „Toen ik de tram wilde verlaten gooide ik ai'n kaartje weg. Je had de gezichten van de andere passagiers moeten zien: algemene verontwaar diging, dat ik het gebruikte tramkaartje, niet in het daarvoor bestemde bakje had gedeponeerd. Dïc gebeurtenis is mjj bijgebleven, want het Was een van de vele voorbeelden,van de zin voor netheid van het Zwitserse volk. In Nederland, in Rotterdam, neemt het publiek het niet zo nauw. Overal vind je achteloos weggeworpen papieren en andere rommel op straat. De straatvegers doen hun best, maar vee! liever zou ik zien, dat het publiek de stad netjes houdt. WÖ moeten de naam van .proper volk' hoog houden." De omroep wagen komt er aan te pas Ik' ben een. voorstander van pre ventieve maatregelen,", zegtir. De Bruyne. .„Om het, brandgevaar te verminderen, is het nodig, dat ieder zich stipt houdt aan de voorschriften en de nodige voorzichtigheid in acht neemt. Ik ben ervan overtuigd, dat de net- heid in de stad op ongeveer dezelfde manier kan worden bevorderd. Kort na de bevrijding,'" in het z.g. .Canadese, tijdperk', was de rammel in de straten van Rotterdam vaak ontstellend. Wij zijn er'toen met een radiowagen plus conferencier op uit getrokken. Met een mopje muziek en een smeuig praatje, dus met een zoet lijntje, hebben we bereikt, dat de mensen weer, zin voor orde en'net heid kregen. Nu we vijf jaar vérder zijn is de ideale 'toestand nog lang niet bereikt. Ik wees er in de aan vang reeds op, Er wordt nog veel te veel rommel op straat gedeponeerd, Opnieuw moeten wij het propagan damiddel gaan hanteren. De vuilnis auto's zijn reeds voorzien van slagl zinnen zoals: houdt gij van een scho ne atad. werpt Uw vuil In 't vuilnis- vat. Twintig van soortgelijke slagzin nen zijn aangebracht, op de auto's, maar ook op muren ën. schuttingen in de stad. Er zal een toepasselijk foldertje worden verspreid in de ,vuile.,.wijkenl van de stadsen op nieuw zal - binhënbort de radio wagen met een conferencier de stad door- kamermuziek in natura. Slechts een klein voorbehoud dient hierbij ge maakt te worden, want de pianiste moest bij gebrek aan een concert vleugel op een piano spelen die bo vendien een nogal hoekige en holle toon bezat. Inmiddels bleek er voor dit verre van volmaakte instrument, een;musicienne zat van wie ik zeer hoge verwachtingen heb, want Lee San toonde op ondubbelzinnige wij ze in het bezit te'zijn van een be wogen en meeslepende muaïceer- drift, gedragen door'een uitstekende techniek. - Dé viooltoon kw^m in deze ruimte eveneens uitmuntendtot "zijn recht. Abas die vooral in den beginne met nervositeit te kampen had, wist-in betere ogenblikken toch sterk te overtuigen. Tevens gaf hij blijk van veel artistiek begrip,- hetgeen bij hetinterpreteren van kamermuziek 'een. zeer voorname factor is. Herman van Born .SPEELT HET ORGEL OP HET PLEINTJE p^EN ding verbaast ons -*-> ,steeds weer wanneer ioe wandelen door de stra ten van de stad. Nimmer horen we de vertrouwde to nen van een pierement bo ven het geroezemoes van het stadsgewoel uit en nooit zien we hoe de mooi ver gulde engeltjes ijverig te gen de belletjes slaan, ter wijl 'n boos uitziende hou ten meneer de grote trom beroert Steeds weer heb ben we een beetje heimwee naar hen, wier vertoon en muziek in staat toas om cms te doen spijbelen in vroeger jaren en die we later zijn gaan waarderen als een kostbaar en onafscheidelijk deel van 'n Hollandse stad. Bij het oproepen van het beeld van zo'n pierement gaan onze gedachten dan terug naar een zomerse va- cantiedagdie besteed werd om het hart van Amster dam te gaan verkennen met buitenlandse bezoek ster. Vanuit de drukke Kal- verstraat waren we afge zwenkt naar hst poortje van het Begijnhof, waar binnen de stilte leek gecon serveerd. Stil en voornaam in hun smalle straat gluur den de voorname gevels ons aan terwijl we om t kerk je drentelden. Er was geert geluid dan van onze schre den, totdat- plotseling, heèl ver weg, een Amsterdams draaiorgel zfn melancholie ke klanken begon rond. .te strooien. Verwonderd heb ben we toen even stilge staan om te luisteren ndar dit eigene lied. terwijl wij stonden in die zuivere brok. HóPandj Zouden, wij het in de eiaen- stoft. ,nok nog eens kunnen beleven? NATUUR EN JEUGD Natuurlijk heeft u het be richt gelezen over de film voorstellingen, die de lan delijke stichting „Natuur en Jeugd" in Schiedam wil gaan geven voor alle leer lingen van alle scholen. De stichting Natuurbescher ming Schiedam, die gedu rende haar korte bestaan reeds op velerlei wijze de natuurbeschermingsgedach te propageert en alles doet om de liefde voor de natuur aan te kweken, nam Jt (ge lukkige} initiatief hiertoe. Waar zou men beter een beroep op kunnen doen, dan op de jeugd. Sehiekan- ter zou de ouders willen toeroepen; Laat uw kinde ren deze filmvoorstellingen zeker niet missen. De toe gangsprijs kan geen be zwaar zijn en voor de vor ming van de komende mens kan het van onschatbare betekenis zijn, dat hij op deze* wijze wordt gecon fronteerd met de natuur- beschermingsgedachte. YAN HET CULTUUR FRONT Twee berichten hebben Schiekanter's speciale aan dacht- getrokken. Hat eer ste is een bericht in het maandblad van de Neder landse Vereniging van Huls vrouwen, waarin valt te. le zen, dat pogingen in het werk worden gesteld om onze grote declamator Jan Musch nog eens naar Schie dam te laten komen. In sa menwerking met de Volks universiteit, wier. leden.de meest aangename herinne ringen aan Jan Musch be svaren, wil men tot resulta ten zien te' komen, Schie- kanter mag van zij n kant misschien een opwekking doen om deze voordrachts avond, wanneer hij komt, zeker bij te wonen. U zult er geen spijt van. hebben. De afdeling Ontwikkeling en Amusement van de be drijfsvereniging Wilton- Fijenoord heeft over activi teit niet te klagen. Behalve de organisatie van talrijke belangrijke.avonden, komt men er steeds met aardige ideëen aanzetten, waarvan heel de grote schare van. Wilton-werkers kan profi teren. Zo trekt men vólgen de week drie avonden ach tereen naar museum Boy mans om daar onder des kundige leiding zonder eni ge kosten te gaan genieten van - de rijkdommen, aan schoonheid, die daar zijn verzameld in de tentoon stelling van tekeningen van Franse meesters van Fou- quet tot Cezaime. TELEFOON-ANNEXA TIE VAN KETHEL Wanneer een Schiedam mer naar Kethel wil tèlefo-' neren, dan heeft hij eerst keurig K 1800 te draaien en na het afbellen heeft hij de zekerheid, dat per drie mi nuten een bedrag van zes cent op de rekening is ge schreven. En dat alles in één gemeente, terwijl men de stad Rotterdam voor drie cents desnoods.een uu> aan de telefoon kan hou den In Kethel zag Schiekan- ter, dat het dorp telefonisch is ingedeeld bij "dè ring rond de stadskern Rotter dam-Schiedam. Momenteel is het bezwaar, nog niet; zo erg voelbaar, maar wat denkt men te doen, wan neer de bewoners ^van Tuindoiro Kethel straks-in honderdtallen zich zullen vestigen vanuit de stad; Kan men hen dan ook de telefonische rimboe inzen den? Schiedam én Kethel verdienen beter. Hier ligt. een taak voor 't gemeente bestuur. SCHIEDAM 1900 In ket afgelopen Jaar zijn tien branderijen geval len onder slooperskanden, daarentegen zijn drie nieu- we, naar het oude systeem' herrezen ...Heden eh morgen heeft in het Vereènigings- lokaal aan de Korte Haven de tentoonstelling plaats der voorwerpendie beschik baar zijn'gesteld als prijzen voor de verloting ten voor- deele van het fonds tot aankoop' van een nieuw or gel voor de Evangelisch Hervormde Vereeniging. Eén heersnhuis met koepel, aait den Singel, te huur. ...De aardige prenten boeken van W. P. Razoux, die in dé. jaren Ï848 en 1849 voor de'eerste maal in Ne derland het licht zagen, zijn thans.' in' denzelfden vorm. als destijds, weder versche nen. Een aardig prenten boek. De wreede. Jan.' De zwarte jongens. De milde jager. Soep Hein. De duim-' .zuiger. Paulientje met de zwavelstokjesPhilip de schommelaar: Piet de Smeerpoets. Uitgever H. A. M. Roelants. Nee, schrikt u maar niet. Zo'n rij staat er. niet de hele' dag in de hal van het postkantoor op de uitreiking van de kolenguldens te wachten. Maar wanneer het wel het geval zou zijn, dan viel het nog erg mee.'want met een vaart, die de wachters voor andere loketten wel eens met afgunst opzij doet kijken, schuift men langs dc kassa. De transactie is wet erg simpel. Bon netjes hier, guldentjes daar. Voor u er erg in hebt heeft de ambtenaar achter de balie u wat rijker gexnaakt en schuifelt u terug naar de draaideur waarachter het (dure) leven lokt. kruisen, óm propaganda te maken voor een schone stad! Ook op scholen Er wordt nu verkeersonder- rieht gegeven op de scholen, .maar het zou niet overbodig zijn, wanneer het onderwijzend personeel of ter zake deskundigen, de schooljeugd van tijd tót tijd oók eens wat meer zin voor orde en netheid op straat zouden bijbrengen. meent ir De Bruyne, Wij mérken op, dat het aantal openbare papïerkorven in de stad *niet bijster groot is. Er zullen er meer kómenis het antwoord. Welaan Rotterdammers, en vooral RottercJammértjes, laten wijer voor zorgen, t|at onze stad rein wórdt, op dat de vreemdelingen kunnen zeg gen: Rotterdam, dHt is een stad, waar je van de straten kunt eten! Nieuwe vorderingen op de begraafplaatsen Aan de gemeenteraad zijn door B. en W. een aantal nieuwe verordeningen voorgesteld op de begraafplaatsen: Zo 2al voor asbuseen eern afzonderlijk tarief gehandhaafd blijven. De enige nieuwe bepaling komt voor in. het derde lid van artikel 8 van de verordening op de al gemene begraafplaatsen te Rotterdam, houdende tevens instructies voor het personeel waarbij B, en W,. bevoegd worderf verklaard de overboeding van een graf te weigeren, indien, hiermede naar hun oordeelgeen redelijk belang is gemoeid.' Volgens de- voorschriften van de verordening kan een willekeurig persoon tegen betaling van 3.zich het Uitsluitend recht yan begraven In vele grafruimten verzekeren, wat tot. gevolg zou, kunnen hebben, dat anderen dan de gemeente over niet meer ge bruikte of door familie prijsgegeven grafruimten komen te beschikken, het geen de mogelijkheid zou bunnen ope_ Spaak als kloek van de Europese landen WASHINGTON. Paul Spaak t* Woensdag door president Tru- irar. ontvangen. Na afloop van het endrrhoud verklaarde de Belgische soatsman, dat de omstandigheden vr.cr de Europese aaneensluiting op het ogenblik gunstig zijn en dat het jaar 1950 van uiterst groot belang zal zijn. Hij 2eide voorts, dat pre sident Truman hem verzocht had het voorzitterschap van de O. E. E, S, te aanvaarden als hem dit door de Europese landen werd aangebo den. I Pelping acht optreden tegen Nederland redelijk PARIJS De Chinese commu nistische radio heeft Woensdag voor de eerste maal gewag ge maakt van de inbeslagneming van „gronden en kazernes die krachtens onrechtvaardige verdragen aan de Amerikaanse, Franse en Neder landse regeringen waren toegewe zen. De vroegere toestand maakte inbreuk op de Chinese souvereinl- teit en slechts de volksrepubliek heeft deze toestand knnnen recht zetten," aldus de radio. Chinese communisten bereiken Russische grens PEKING De Chinese commu nistische troepen hebben de grote hoogvlakte van Pamir bereikt en de vlag met de Rode Ster gehesen op deze moest westelijk gelegen grens van China met de.. Sowjct- Unie. Eenheden van het communis tische leger waren 6.400 kilometer door de woestijn getrokken van Sjcnsito uit, dc grensstad van Koasji.7 gemeentegraven te verhandelen. Da voorgestelde bepaling zal dit onmoge lijk maken. D.e commissie voor de fi nanciën heeft medegedeeld, dat1 een min derheid, bestaande. Cdt..twee,. leden, de evrordenlngcn zou willen zuiveren van alle bepalingen betreffende de bezwa ren van asbussen, terwijl de overig» leden de meerderheid vormende, voor deze bewaring geen strijd met de wet aanwezig achtten. Twee leden van het college hebben zich btj deze minderheid aangesloten. Van Vrh'dak 20 tan. Maandag 23 Januari I.EIF FRICKSON en GALE SHERWOOD in De Blonde RimJboekonlngin eeni wildernis-sensatie. r'.:-" Als extra: Sergeant ze gooien met stenen dolkomische film. Toegang 14 Jaar. Dinsdag- nieuw programma Pracht collectie OOk ui erin *--- werk voor aantrekkelijke werk vour prijzen, van -435. ai Rotterdamsedjjk 225 a Telefoon 67642 STENO-TYPEN ENG. CONVERS. ENG., FRANSE. DUITSE HANDELSCORR. ENG., FRANS, DUITS STENO BOEKHOUDEN MF)D. OPLEIDING Zaterdag 21 Jan, 10 en Tuur koopt fa. CorstensVer schuren Helmond -KANA RIES on betaalt voor gele en bonte mannen 10. Kleurmannen 11.Gele en bonte popjes 3.—. Kleurpopjes f 4.Vogels brengen: Café ..DE SEINPOST" Broersvest 43' Schiedam Te huur aangeb. gestoff. zit- slaapk. m. pension op zeer goede stand, in 't Wecten v. Schiedam. Br. no. S 237 bur. van dit blad. Kost en Inwoning aangeb. mét vrije - slaapk. Wed. Weyers, Rotterd.dijk 13b, Schiedam. Gordijnrails, geheel comr pleet,: 1.—p. m. Koperen gordijnroe 0.70 p. m.- Ko- peren en bronzen traproeden 0.40. Frans v. Thienen, Broersveld 123, TeL 69799. Keukentafels f 3,50; keu kenstoelen f 7.25; strijkplan ken 9.25; trapleren L45.. p, tree; droogrekjes 2:—;-. kinderboxen f 10.—. Frans v.- Thieneó Broersveld 123, Tel. 69799. Woningruil. Aaógeb.: bene denhuis, '2- pérs., in R'dam fZüid), Gevraagd; grote wo ning- in Schiedam. Br. no. S 236 bur. v. d. blad. Te koop: prima zwarte demi 20.— (kl m.) en. grijze he- renjekker, m. 48. ƒ40.—. Lange Haven 97, Schiedam. Wringers m. prima rubber- rollen en 1 jaar garantie I 35.50; wringerboxen 12.-; Wasteilen. emmers, waske tels, enz. Frans van Thienen, Broersveld 123, Tel! 69799; Waskuipen 15;Waskui- pen met eiken bodem eh roestvrije banden; 19.—. "Waskuipen geh; eiken f 25. Wastobben 12.Frans v. Thienen. Broersveld 123, Te lefoon 69799.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1950 | | pagina 2