HET ROTTEEDAMSCH PAROOL Koning Winter heeft eindelijk ons land in zijn Suriname's vrijheid is heden per interimregeling begonnen Op tal van plaatsen heeft men de ijzers al ondergebonden Zondag geen korfbal OOSTENRIJK Uitstel en uitvlucht Morgen hardrijden in Friesland f- Nee toch Heus! Yolkswagenspaarders zijn hun geld en hun rechten kwijt V.J Televisiezender komt niet in het Gooi doch te Lopik Berlijns spoorweggesehil nog niet beslecht Engeland nog steeds verzot op wedden Dubbele moord en zelfmoord „Zetten wij ons aan de arbeid die geen einde kent!" Twee werkgevers denken om hun „werknemers over zee" Skelet in Tiel is 25 jaar oud Vluchtelingen weer - hr de cel Willemstad juicht prins Bernhard toe t. 10e Jaargang, no. 17 Eed. en Adm. Lange Haven 141, Schiedam Tel. 69300 Abonn.prljs: per week 0-32 per kwartaal 4,10, losse nummers 0.09 Opgericht door de Stichting „Het Parool" .Vrijdag 20 Januari 195Ö Ultgcve N.V. De Nieuwe Pers PostgSr® 398644 Bankier: Amsterdamsche Banlt te Rotterdam Directeur: B. de Vriek Hoofdredacteur: W. B. F. Schaper DE BILT MELDT: AANHOUDEND VORST Opbinden van de schaatsen is een karweitje waarvan je eerst weer de slag te pakken moet krijgen. Yoetbal- en hockey bond beslissen vanavond Het ziet er in verband met de vorst naar uit dat er in het komen- mende weekeinde weinig terecht komt van de veldsporten. De Korf- balbond heeft cpeds alle wedstrijden afgelast» de Voetbalbond en de Hoc- keybonti zullen eerst vanavond of morgen een definitief besluit nemen. Naar wy vernemen zal het Handbal Verbond zich richten naar de KNVB, Geen Zaterdagmiddag voetbal In verband met de vorst, die, naar het zich thans laat aanzien nog wel even zal aanhouden, zijn alle wedstrijden van de Zaterdag middagcompetitie afgelast. De vrede kent, indien men de Sowjet-propagandisten geloven mag, geen oprechter vrienden dan. de Rassen. /Het.Kremlin wordt _door hen Voorgesteld aV.hèt enige Bol werk tegen; de oorlogsophitsers en imperialisten. Des te vreerader doet het daarom aan,- dat de Russen, wanneer het er om gaat een vre desverdrag te teltenen, steeds weer een politiek i van uitstel bedrijven. De grote hindernissen op de weg naar een verdrag voor. Oostenrijk zijn ih enige honderden bijeenkom sten. die zich over jaren.; uitstrek ken, eindelijk uit de weg geruimd. - De lastigste sta- ïn-de-weg was de Zuidslavische aanspraak op Oostenrijks grondgebied, welke door Mos kou gesteund werd. Tito's ketterij deed in dit geval dienst als sloop hamer. Maar de ironie wil, dat de zelfde ruzie tussen da Kom inform en Tito,7 die de weg scheen te effe nen voor een Oostenrijks verdrag, de Russen ervan weerhoudt een vredesverdrag te tekenen. De Rus sische verklaring, dat eerst de uit slag van zekere bilaterale onderhan delingen met de Oostenrijkers over de betaling van Russische levens middelenleveranties moet 'worden afgewacht, is een doorzichtige uit vlucht. De Russen willen geen ver drag, omdat dit hen zou dwingen hun troepen uit Oostenrijk, Honga rije en Roemenië terug te trekken en dit hen van een van de beste middelen om. druk op Zuid-Slavië uit te oefenen zou beroven. Daar aan kan v de démarche van de drie Westerse ambassadeurs bij Grcmy- ko niets.-veranderen,- In bet zoeklicht DE BELT. Koning Winter is er, na diverse vergeefse stormlopen, ein delijk in geslaagd het behaaglijk zachte weer van de laatste weken te ver jagen en heel ons land stevig" in zijn ijskoude greep te nemen. Trouwens niet ons land alleen. Van West-Rusland tot boven de Noordzee strekt zich thans een gebied van hoge luchtdruk uit, waardoor niet slechts een straffe, koude Oostenwind over de Lage Landen blaast, maar er ook ver buiten onze grénzen niet de minste twijfel meer over bestaat in welk jaargetijde wjj ons eigenlijk bevinden. In Londen, in Parijs, in Brussel en in Zuid- Europa is sneeuw gevallen. In Berlijn, waar de straten schoon bleven, daalde de temperatuur tot ongeveer 10 graden onder nuL verband hiermee tot de Friese Bond- en de Noor der IJsbond ge wend en nog deze week zullen be sprekingen worden gehouden, waarvan onder de huidige weers omstandigheden het resultaat voor niemand meer twijfelachtig is. In Den Haag en in vele andere plaatsen in het westen des lands wordt op z.g. sproeibanen -al druk gereden: De. Amsterdamse jeugd zal vanavond' kunnen zwieren op de ondergespoten sintelbaan aan hét Olympiaplein, de Hilversummers kijken nóg even de kat uit .de" boom. maar zullen zich toch in elk geval morgen op gladijs wagen. Zo is het ook op tal van andere ijsbanen. Wat het buitenland betreft: de gevallen sneeuw heeft hiér en daar groot ongerief veroorzaakt, vooral in Italië. Het gewicht van de witte vacht heeft de telefoondraden tus sen Florence en Bologna doen bre ken en in de Apenïjnen zijn vele passen geblokkeerd. In Engeland Boven de voormalige Duitse hoofdstad welft zich een heldere vrïeskopel, maar boven Londen en Brussel is de lucht bewolkt en men rekent, er daar op, dat de eerste sneeuw van dit jaar niet de laatste zal zijn. Volgens het KNMI zal de vorst 1° ieder geval tot de nacht van Zaterdag op Zondag aanhou den. Wat daarna gebeuren zal hangt af van de. depressie-activi-. teit op de oceaan. Maar inmiddels heeft men op enkele plaatsen van Nederland de smalle ijzers al onder gebonden Gisteren is al gereden op de ten nisbaan ,,De Enk"'aan de Linker Maasoever te Rotterdam en vooral des .avonds was het ex buitenge woon druk. De Rotterdamse ijselub Kralingen had 's avonds haar baan alleen voor leden open gesteld. Ook op ijsbanen in Haarlem en Sant poort heeft- meri zich over „een nacht ijs" gewaagd, de. ijstruien en pullovers uit de" kast gehaald en zijn hart opgehaald aan. onze natio nale wintersport,- In Friesland, dat zo dikwijls de primeur heeft, is hét .nog niét zo ver maar wel zullen er -—-.volgens traditie - de eerstel hardrijderijen worden gehouden. Zij •- zijn tegen morgen uitgeschreven '.en zullen onder meer plaats vinden te- Ter Home, Broek bij Jourë en Eelde. Op de baan te Bolsward, waar men aldikwijls deeerste wedstrijden van het seizoen heeft kunnen, zien, zullen;Zaterdag de snelste .vrouwen aan de start verschijnen om Baar., krachten te méten op de korte ;baan. -j Een bestaand geschil, dat: het houden vfjn kortebaan-we dstr ij den bémóënijkfè. .zal; wét spbëdigr*tóf Het -verleden behoren, "nu de' vorst* werkelijk is ingevallen. De Friese schaatsenrijders hebben zich in Of er nooit ih -politieke dingen eris ^Neetochheusjes schuilen? O ja - maar r'oor rekening/ van AssPress komt: A Ibaansè volksvergade ring 'wil' standbeeld oprichten „voor de gódheid Joseph Statin" Hitler's, rijksdagheette de zangclüb,'ómdat de leden niet anders te doen hadden den ju belen, opstaan, zingen, zitten jubelen, 'enz. Het Oost-Duitse parlement heet thans de gym nastiekclub: opstaan, klappen. zitten, opstaan, klappen, zitten, opstaan Degemenebestconferentie te Colombo is volgens Bevin een schreeuwclub, wam door het geroffel van de regen, het ge loei der koeien en de slechte acoustiek kan geen spreker zich verstaanbaar maken. Tibet denkt met een in aller ijl bijeengeraapt en slecht toegerust legertje van 7.000 man de communistische vloedgolf uit China te kunnen keren. V HILDESHEIM, (Brznne). 300,000 Duitsers hebben hun aanspraak op een volkswagen, waarvoor zij tijdens het regiem van Hitier periodiek geldbedragen stortten, verloren. Te Hildesheim, nabij Hannover, is uit spraak gedaan in een geding, waarbij meer dan 300 miIlioen D.M. op het spel 'stond. K. Stoiz uit Eriinghausen en R. Meichner uit Berlijn traden in een proefgeding naméns hun 300.000 me deburgers - op als eisers tegen de Volkswagen-fabriek te Wolfsburg. Zij eisten voor de 150-000 Duitsers, die het benodigde bedrag van 990 M, hadden volgestort, prompte levering van een volkswagen en levering van de resterende volkswagens nadat de andere 150.000 -spaarders het bedrag hadden volgestort. De rechtbank heeft hun eisen af gewezen pp grond van het feit. dat de originele contracten "niet uitdruk kelijk vermeld hadden, dat de fa briek partij was. De advocaat van de eisers legde documenten over. die naar hij zeide. aantoonden, dat de nazi-propaganda steeds naar de fabriek als de wettige partner in de contracten had verwezen. De advo- Het blijjt vriezen, dus oppassen de boodschap Onze weerkundige medewer ker heeft er reeds op gewezen, dat dé vorst voorlopig in ieder geval tot Zaterdagnacht zal aanhouden en dat er, kans bestaat- op verdere toeneming. Reeds zijn sloten en grachten be dekt 'met een uiterst dun vliesje en hier en daar wordt al gereden. Oppassen is nu de boodschap.-Bijzonder, hevig is. de vorst niet en nog lang niet al het ijs, is betrouwbaar; Het in- vallen van dè winter pleegt ver gezeld/té' gaan. vati 'een, droeve/ .lijst ~dhg'evallehr' dóór qtiybof- zichtigheid. Men zy niét roeke loos en wage zich niet over één nacht'ijs."r- Ja, zo gaat het soms, als je je op glad ijs waagt. Maar het meisje vat het valpartijtje nogal luchtig 'op. Kleinzerig -moet je niet zijn op de ijsbaan. ging de hevige koude vergezeld van mist, waardoor de nachttreinen uit Schotland te laat in Londen arri veerden. In badplaatsen aan de En gelse zuidkust, waar. in de tuinen, rozen en andere bloemën volop geurden, kwam .de sneeuw als een zeer groot contrast.,Ook uit Noord- Afrika en .variCorsika wordt sneeuwval gemeld. Alleen in Schot land blijft het ongewoon zachte weer aanhouden. Amerika wenst herstel van betrekkingen met Franco WASHINGTON De Verenigde Staten zijn "bereid ïh de Verenigde Naties te stemmen voor een -reso^ lutie. die elke 'regering vrijlaat vol ledige diplomatieke betrekkingen met Spanje te hervatten.' Acheson legt er evenwel vde na druk op.: dat- de houding van de Verenigde'Staten geen goedkeuring vah hét "Franco-bewind inhoudt. -Hannóvér. zal de. volgende weëSrilfï Nedèrland^éTTlm"ijEënr Ko ninkrijk voor een huis" met Hènriët- te Davids; Joban Kaart en Tilly Per- rin Bouwmeester worden vertoond. Dit is de eerste Nederlandse film, die na de. oorlog In Duitsland draait Zte dat paartje zwieren, alsof het dag in dag uit op de ijzers staat, zo vast en zelfverzekerd. HILVERSUM. Db bouw van een televisiezender in het Gooi ondervindt moeilijkheden. Dat zal vermoedelijk drastische wijzigingen van de plannen tengevolge hebben, waardoor niet het Gooi met Amsterdam en Utrecht, doch de gemeenten rond Lopik tot en met Den Haag, Utrecht, Gouda en omgeving de bevoorrechten zijn, die het eerst van de televisie zouden kunnengenieten. Het aanvankelijke plan. .hield in: van' de studio try het hartje! .van Hil versum "uit/het programma via een kabel over een zgn.. gerichte .„link"- zender paar een grote zénder-.te stu ren, ;Dit vereiste de..bouw. van een 200 meter hoge zendtoren op' dé Gooi- se Heide! De bouw" van", deze '.zénder Wórdt'-nu geremd, doordat gebleken is dat -d bestuurders van vliegtuigen van en naar Schiphol - gebruik m a- ken van kaarten, waarop alslhoogste obstakel in het Góói: een hoogte van 75 meter .staat aangegeven. Een 200 meter, hoge zendér zou een -ernstig gevaar voor de'luchtvaart opleveren, Onderhandelingen met de betrokken instanties, over een' mogelijke - oplos sing zijn gaande. Een onderzoek naar Aanhoudende vorst Weersverwach ting .-'geldig /van vrijdagavond tot Zaterdag- ''avbjid: ^.oog/weermet'enkele, over-\ drijvendé wolkenvelden. Meest matige iwi'nd tussen n oord en oost. In; de: nacht en ochtend op de meeste plaatsen matige vorst,, overdag 'ovenvegend.lich- te vorst; U 31 Jan.'- Zan op 8.36, onder 17.07; Maan op-lOJSl. onder 2D.55. de draagwijdte van een zendtoren ter hoogte' van circa 75 meter is nog niet klaar Ook wordt overwogen de zendtoren He Lopik te 'plaatsen ten einde de moeilijkheden voor de luchtvaart te ontgaan. Men is tevens doende het aantal aanstaande „kij kers" vast te stellen, dat in 'tgebied van Lopik uit wordt bereikt en van televisie kan profiteren." Dé televisie studio komt in ieder geval in Hil versum. Zij kan met een speciale ka bel of een.„link? zender verbonden worden; met de toren in Lopik, BERLIJN. De Berltfners zitten weer met een spoorwegkwestie. Sinds Woensdagmorgen rijdt slechts de helft van het normale aantal treinen. Volgens de. directie van.de Berlijnse Spoorwegen, die onder Russisch toezicht staat, vloeit de vertraging voort uit het feit, dat de West-Ber- Iijnse politie Dinsdagavond het vrijwel leegstaande gebouw van de Reichsbahn in de Amerikaanse zone heeft bezet :De directie betoogt,, dat de Duit se politie het personeel van. de semafdeling; dat zich in de kelder van het-.gebouw bevindt, overlast bezorgt en dat daardoor het trein verkeer in de war loopt Directeur Willi Kreiitetneyer zou gezegd hebben, dat het treinver keer eerst in zijn oorspronkelijke omvang zou worden hersteld,-als de Duitse politie uit het gebouw zou worden teruggetrokken. Geallieerde en Duitse autoritei ten hebben naar aanleiding hier van verklaard, dat .hét seihsysteem normaal functlonneèrt én dat de vertraging in het' treinverkeer niets dan een represaillemaatregelis. .Aan generaal majoor Kotikof, die bij de Amerikanen heeft gepro testeerd tegen het inbeslagnemen van het gebouw, is meegedeeld, dat de politie alleen het leegstaande gedeelte van het. gebouw heeft be zet en dat de seinafdeling onge- moeid wordt gelaten. „Ome Keesje" naar beter oord verdwenen HILVERSUM. Zondag jl. heeft de stem van „Ome Keesje" voor de. laatste maal door dè microfoon ge klonken. De geestelijke vader van deze druk beluisterde uitzending, Willem van Capellen, heeft 23 jaar de avonturen van „Ome Keesje" uitgebeeld. Tijdens de oorlog wer den de uitzendingen onderbroken," doeh na de bevrijding keerde „Ome, Keesje" met nieuwe avonturen te-' rug. Willem van Capellen acht thahs echter de tijd gekomen met deze. radiofiguur op té houden.. Zo is dus „Ome Keesje" thans' getrouwd en naar Eutopia vertrok ken, van waar geen verbinding met de studio mogelijk is. LONDEN. Officiële cijfers tonen aan, dat bij de „Voetbalpools" in Engeland meer personen werkzaam zijn dan bij de scheepsbouwmaat schappijen. Per jaar wordt voor een bedrag van 600.000.000 pond ster ling „verwed". Iedere Brit besteedt jaarlijks 35 pond sterling aan voet balpools, paarden- en hondenreiraen. De regering vaart 'overigens wel kelijke commissies maar deze had- bij het wedden, dat de Engelsman van ouds in het bloed zit; zij tou. cheert jaarlijks 25.000.000 pond sterling aan belasting, alleen van deze „sport." Het wedden is slechts bij voet-: ballen en paarden- en hondenren- nen toegestaan. Reeds in 1739 ver- bood de Britse regering bij de wet het georganiseerde kansspel met kaarten, de roulette en het dobbe len. Het is een publiek geheim dat heel wat shillings worden verdiend en verloren bij het bridgen, whis ten. pokeren en „New Market", maar de politie maakt zich daar- niet druk om. zolang dit in beslo ten kring geschiedt. Wel wordt er. scherp het cog op gehouden dat het wedden bij dé officiële ..book makers7' geschiedt en niet bij de ongelicenseerde „bookies" op de straathoeken. - Het wedden, heeft Engeland nooit veel protesten ontlokt, met uitzon dering dan van de zijde van ker- Een Oudewaters schandaal - - te Zinrikzef- ZIERIKZEE. Op verzoek' van het pafket te Middelburg is een on derzoek ingesteld naar de verdwe nen, kwart miHióen -gulden, dié, bij een minutieuze controle aan de Bank voor-Schouwen en'Duiveland te Zïerikzee niet konden worden verantwoord, In verband met.de resultaten van het politieonderzoek is M. v. d. K. te Zierikzee gearresteerd, en. ver dacht van heling, opgesloten. He den-zal hij te'Middelburg Voor de Officier van Justitie xvorden geleid. Intussen wordt, het onderzoek voortgezet. De politie van Consfanz bevrijd de Donderdag een 12-jarig meisje, wier ouders haar sinds 1947 in een kamer opgesloten hadden gehouden. den nooit de steun van andere zij de. Eeiikoninklijke commissie is thans bezig het wedden wettelijk te regelen, maar niemand .gelooft dat het ooit tot een vérbod of zelfs maar beperking van het wedden zal komen. In Den Helder heeft zich een drama afgespeeld DEN HELDER De vondst van de drie lüken in een Heideree wo ning heeft een drama aan het licht gebracht» dat zich op de avond vap Nieuwjaarsdag al heeft voltrok ken. De politie heeft op het stoffe lijk overschot van de jonge vrouw en haar anderhalf jarig dochtertje sporen van geweldpleging aange troffen. Zij neemt thans aan. dat de 32-jarige Han L. eerst zijn 28-jarl- ge vróuw geworgd hééft en' ver- vólgens zifn kmd van hét leven heeft beroofd. In eèii door hem- 'achtergelaten brief, bekent hij ziin vrouw Marie -..kwaad te hebben gedaan". Hij schrijft voorts, dat zijn vrouw pin kwart, voor acht was thuisgekomen en daarna regelrecht naar bed was gegaan, hetgeen de recherche on waarschijnlijk voorkomt. Het echtpaar 'woonde nog maar zeer kort in ziin huisje te Den Hel der. Voor. zover'bekend'Heeft het nimmer enige ruzie van betékenis gehad. Een week voordat het dra ma geschiedde heeft L. echter ont slag mosten nemen bij het loods wezen. Men- heeft de veronderstel ling 'geópperd, dat h|i tegen, de ge volgen van dit ontslag heeft opge zien-en .voor zich en de zijnen de dood als enige uitweg heeft gezien. RADIO-PARAMARIBO JUICHT: PARAMARIBO. Heden treedt de interimregeling voor Suriname in werking. Dat.dit door de Surinamers als iets zeer belangrijks moet wor den gevoeld, bleek uit dc.radiorede van 'dr. J. C. de Miranda, voorzitter yón';hét' College van Algemeen Bestuur. Hij zelde daarin tot de bevol- kihg: ,:Van kolonialisme Is thans geen spoor meer over. TJw zaken zijn door niemand.meer buiten n om te regelen. Uw eigen organen gaan nu uw eigen lot bepalen. Hoewel zelfstandig, neemt gij in het koninkrijk met twee andere deelgenoten plaats- Met z'h drieën zullen wij voortaan samengaan op voet van vrijheid en zelfstandigheid." EINDHOVEN. Tijdens een opname voor groeten naar Indonesië in het sfcrijdkrachtenprogramma heeft de heer H. van Doorhe, directeur van de D.A.F. (Van Daornc's Aanhangwagen Fabriek); gezegd in een toespraak tot zijn werknemers die thans nog overzee zijn, dat de nieuwe automobielfabriek midden Maart zal worden geopend. Verder deelde hij mede dat niet alleen de oud-werknemers van de D.A.F. na hun demobilisatie weer welkom zijn bU de :D.A.F„ maar dat ook honderden anderen die voor het metdalvak of automobielbedrijf voelen, bij dit bedrijf een passende werkkring kunnen vinden. De personeelschef deelde daarop nog mede, dat men behalve geschool de ook on- en omgeschoolde krachten kon gebruiken. Ook ir. F. Philips heeft de gelegenheid aangegrepen om «en groet te brengen aan de nog ruim 450 in Indonesië verblijvende Philips-werk- nemers. Hij zei dat*voor allen een plaats Wde KV. xal openhUJven, „Gemeenschappelijk, -mét zijn drieën,' vervolgde dr. - de Miranda, gullen wij alles moeten regelen. Gij, volk van Suriname, en gij, bur gers van,Suriname, wordt thans ten volfe erkend. Op Veelheid1 en ver scheidenheid yan afstamming en herkomst wordt niét meer'het eerst •gelet, want saamhorigheid en een heidsbesef zijn. nummer een gewor_ dén y vi,Beseft, echter,- dat hoe meer rechten gij krijgt.-des te* meer ver- plichtingemgij op,u.laadt als het u-slechtgaat,, kunt gij -dit niet meer 'een ander verwijten.*" „Werkt dus allen mede "voor het welzijn1 van ons .Völk, allen, en laat dus .dat werkenN met over aan uw Staten en uw, regeringsraad. - Twist niet. Stelt uw persoonlijke: ambities ter-rijde, want straks, nog in 1050, Uw kolengulden Zaterdag 21 Januari a.s, geen uitreiking. Maandag 23 Januari a.s. kunt u op ïiet dichtstbijzijnde postkan toor tegen'inlevering van bon 544 l Levensmiddelenkaart 909) uw kolengulden innen, als uw naam begint met Ke tot en met Ko. Dinsdag 24 Januari a.s. zijn zil aan de beurt, wier naam begint met Kr tot en met Le, zelfde voor waarde. zal Suriname's definitieve status binnen het koninkrijk warden vast gesteld, straks zult gij weten, hóe uw verhouding is ten opzichte van, andere rijksdelen." „Dit zal een ontzaglijk werk zijn: laat het ons kunnen; verantwoorden voor.onze nazatén. Laat ons vooral hen niet verge ten die ons zo ver gebracht hebben, dikwijls met opoffering van hun vrijheid. Ons volkslied bevat een bede. die gij moet omtoveren tot iets posi tiefs. Slechts zo zullen wii ons allen en Buriname kunnen- ontplooien. Slechts zo zullen wij en gij de ar beid die ons allen wacht op de schouders kunnen nemen, pen ar.' beid die geen einde za! kenren. ALS ONDERDEEL VAN ZIJN REIS naar de West bracht prins Bernhard een bezoek aan Porto Rico. De prins dineerde bij de gouverneur. Luis .Munoz Marin iru diens residentie: La Forialeza te San Juan. Prins Bernhard met .gouverneur Mungz.Marin en zijn echtgenote. caat van de fabriek verklaarde, dat de werkelijke partij van het Deutsche Arbeitsfront was en dat cte tegen woordige fabriek nooit geld van de spaarders had ontvangen. Indien de eis werd ingewilligd zou de fabriek twee jaar lang zonder winst moe ten produceren. De rechtbank veroordeelde de eisers ook nóg in de kosten van het geding. Geen zekerheid omtrent misdrijf (Van onze correspondent) TIEL. Het skelet dat arbeiders van de metaalfabrïek Daaiderop Dinsdag op de terreinen, van dit be drijf hebben blootgelegd, is naar schatting 25 jaar oud. Of het de stoffelijke resten zijn van een man. of een Vrouw is nog niet vastgesteld. Eveneens bestaat er nog geen zeker heid dat hier van een misdrijf kaa worden gesproken. Dit ziin de voorlopige resultaten, van de sectie, die de bekende poli- tie-deskundige dr. Hulst uit Leiden heeft verricht op het skelet Bij dit onderzoek waren mede aanwezig mr. De Vries." officier van Justitie en A. W. A. Suèr. de corpschef van. de Tielse gemcente-politie. Het skelet is zeer gaaf aangetrof fen. het had ,een donkerbruine kleur. Bij aanraking viel het uiteen Dr. Hulst heeft verscheidene delen er van in beslag genomen voor een-na der onderzoek Hij zal binnenkort een officieel rapport er over opstel len. Geen klaarheid in Tielse juwelendiefstal (Van onze correspondent) TIEL, Er is nog geen klaarheid in de juwelendiefstal. die! in da nacht van Dinsdag op "Woensdag - in een zaak aan de Weerstraat alhier is gepleegd. De. politie, kon ons alleen mededelen, dat het onderzoek in volle, gang is. ZWOLLE, De beide arrestan ten, die dezer dagén op het Utrechtse, 'station Kun bewakers., wisten, te verschalken ett de vlucht namen, zijn weer terug in de cel. Een van hap meldde zich vrijwillig bij de Zwolse politie omdat een meisje, dat hij ih Zwolle leerde, kennen hem dit had aangeraden en ómdat hij bovendien geen geld meer op zak had. De ander werd gearresteerd-, toen hij zich in een winkel in de Overijselse hoofdstad: telefonisch in verbinding stelde met een broer te Hilversum. Hij -wachtte in de. winkel tot zijn- broer hem zoii terugbellen en vertelde intussen aan de winkelier wie hij was. De vróuw, van dé .winkelier belde bij een buurman de politie op, die de vluchteling knipte nog voor zijn broer hem had terugge beld. „Excellentie, maak het reizen goedkoper, a.u.b." DEN HAAG. Zoals men weet zijn de spo onv ega b onnem en ten in September met 15 pet. verhoogd, waarmede de verlaging, die in 1947 werd toegezegd en 1. Januari 1948 inging, ongedaan is gemaakt. Het was de spoorwegen in ver band met de verhoogde^ kosten niet. mogelijk deze. verlaging door te voeren. Daarna kwam de devaluatie en t vervolgens de 5 pet. loonsverho ging. Hiermedewas het .ogenblik gekomen voor de Spoorwegen, ora' cte tarieven nogmaals te herzien.' De Nederlandse Forensenbond heeft zich nu met een request tot de ministër gericht Alle forensen, onder wie ook de houders van weekkaarten, aldus dit request, achten zich „getrof fen"; zü hebben nu in een. half jaar tijde' een verhoging te beta len van, 26.5 pet., namelijk eerst 15. en nü weer 11 pet. De Forénsen-bond verzoekt daarom de" minister naar andere' middelen uit te zien, om dit vraagstuk op te lossen. WILLEMSTAD. - Een uitbundig versierd Willemstad heeft gisteren opnieuw later, bliiken. hoezeer het het bezoek van prins Bernhard op priis stelt. Overal, waar de prins verscheen, werd hij door een en thousiaste menigte toegejuicht. Het programma van gisteren omvatte onder meer een beznek aan het be roemde Lepra-instituut, het rege- ringssanatorium en de raffinade rijen van de Shell. De prins ge bruikte de lunch met de directie van de Shell, 's Avonds zat de prins aan een hem door het gouverne ment van de Nederlandse Antillen aangeboden diner in de Piscadera- bnaiclub aan. In een rede verklaar de gouverneur Peters, dat het een ieder bijzonder verheugde, dat de prins ditmaal een bezoek zal bren gen aan alle eilanden van de Ne derlandse Antillen. De Dakota van de prins is van daag,, voorlopig hersteld, op. het vliegveld Hato geland. De volledige reparatie "zal* omstreeks een week vergen.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1950 | | pagina 1