-Mm HLEDIHGHUil m C J STADSNIEUWS Het gezicht van de stad GROTE KERK Jeugddienst 2 Tbc-bestrijding heeft aller aandacht hard nodig Aan de slag AGENDA 10.98 DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB Hotvti&zichtic Schoenmakerij brandt geheel uit SCHIEDAM j. H. Staalman VERLOTING -?es?iei«sters WEEKHEC1AME! BANKETBAKKERIJ „HET WESTEN" Januari aanbieding S REMBRANDTL4^N8§ Onderhoudt Monteur Vrijdag 27 Januari 1950 Advertentie (IJd.) Morele steun even gewenst als materiële Door de Schiedamse. afdeling van de Vereniging tot Behartiging der Belangen van TH.C.-pa tienten in Nederland werd Donderdagavond in het Verenigingslokaal een film avond georganiseerd. De aanwezi gen hebben een. vertoning bijge woond van de Nederlandse speel film „Wit Wint", waarin met al leen wordt gewezen op het besmet tingsgevaar van t.b.c. en de nood zaak voor de lijders aan deze ge vaarlijke volksziekte om de grootst mogelijke voorzichtigheid in acht te nemen, doch ook, van hoe groot be lang het is, dat de t.b.c.-patiënten naast de medische hulp ook moreïe steun wordt gegeven, zodat zij na hun genezing weer als volwaardige leden hun plaats in de samenleving kunnen innemen. Over die steun heeft de heer -Joh. Wassenaar uit Rotterdam het in een toespraak, die hij na de film hield, ook gehad. Jaarlijks komen er in ons land, dat op het gebied van de t.b.c.-bestriiding een eerste plaats inneemt. 18000 patiënten bij Dit aantal is^ in de na-oorlogse ja ren zo schrikbarend hoog gewor den, voor een deel door de steeds meer toegepaste massale doorlich ting, die steeds weer nieuwe ge vallen aan het licht brengt. De zorg voor de t,b.c.-patïënten is in handen van de consultatie- bureau's van de Vereniging voor TJ3-C.-bestrijding. Na de zorg komt echter nog de nazorg, die voor t.b„c.-patiënten zeer belangrijk is. Eigenlijk zou iedere t.b.c.-patiënt, die uit een sanatorium wordt ont slagen, twee jaar moeten nakuren alvorens hij zijn oude plaats weer inneemt. In de practijk komt hier van slechts weinig terecht, doch de noodzaak blijft en het is de Ver. tot Behartiging van de Belangen van de T.B.C.-patiënten in Nederland, die zich insnant om waar mogelijk steun te verlenen. Voor de toekomst is echter een ander«, betere oolosing nodig en het is daarom, dat de vereniging een steuncommissie heeft ingesteld, die nagaat in hoeverre het plan voor de inrichting van nazorg inrichtingen in de buurt van de grote bevolkingscentra, te verwe zenlijken is. In deze studiecommis sie zim ook de regering en de Cen- Bij het Kapoor Schiedam van het Ge- westelijk Arbeidsbureau staan momen. teel de volgende aangeboden en ge vraagde arbeidskrachten genoteerd: Aangeboden arbeidskrachten (werk. zoekenden). Bouwbedrijven: Uitvoerder timmer lieden, schilders, grondwerkers, "bouw- vaksjouw-ers. metselaars, betonwerkers, scheepstimmerlieden, vloerenleggers, meubelmakers meubeltekenaar wan. den mak ex. Metselbedrijven: Bankwerkers me taalschaver, montagewerkeis. aank. in strumentmaker, fitters, autog. lasser, el jasser, radio technicus, tjzerwerkere chauffeurs, tand-macbinw en, motor- drijver, elecmcien. automonteur, eonstr. werkers, kraandrijver, metaal, hoorder. Laadstokers, halfwas werkt, bomvk- tekenaar. Alg- Bedrijven: Boekhouders, kan toorbedienden, correspondent, incas seerder. musici. magazijnbedienden portiers. vertegenwoordigers onge schoolde arbeiders, transportarbeiders, Verkopers, colpoteur. keliners, brood- fn banketbakkers, boekbinder, glasbla. Zers, filiaalhouder gedistilleerd schoen makers. vellenbereiders, kleermakers, molenaar, hotelkoks, reclametekenaars. tuinman, Landarbeider. Jeugd: LI. laborant themie. U. win kelbedienden 11. bankwerkers. 11. eta leur., 11- metselaar, 31. revolverdraa'.er. 3. instrumentmakers, u banketbakker, 1L reclameschilder, aank. kantoorbe diende. Vrouwen; Verkoopsters, kantoorper. eonee!. naaister maatwerk. Gevraagde Arbeidskrachten. Meta*lbedrijvm: precisiebankwer- kers, elee. lassers fNVL) koperslagers, vormers, metaaldraaiers en fraisers ge schoold. plaatwerkers, loodgieters, an- kerwikkelaar, machine «chaver. werkers. 11. loodgieters. loapknecht voor houdersknecht, slagersknecht. In de Limburgse mijnen kunnen flin ke ongehuwde arbeiders geplaatst v/or- den. leeftnd 1630 Jaar. Jeugd. Kwsstenmakers car tonnage- Werkers, U lodogieters. 3oopknecht voor Slagerij 31. lakspuiter. eonstr werkers. 31. beitser, 11. drukker. 11 zetter. 3. werkt, bouwk. tekenaar, leerling en aank kofiennakers fahrieksjongens loopknechts, 11. scheepstimmerman, leerling en aank kistenmakers. II mo- delmaker. 1L plaatwerker. )1- machine en constructiebankwerkers, II autog lasser, 11. framebemwer, 11, papiersöij. der- Vrouwen: Dagmeisjes, fabrieksmeis jes strijksters, bekwame typiste boven 2.5 jaar. steno-typiste Ned., verkoop ster bekencf met stoffenvak- Bercepskeuze voorlichting: Ouders van Janderen, Hoofden van Scholen en belanghebbenden worden eraan herin nerd, dat iedere Dinsdagmiddag (be. halve de 5e Dinsdag der maand), de afdeling Beroepskeuzevoorlichting van 1415 uur zitting houdt in het Arbeids bureau Schiedam De aandacht van belanghebbenden wordt erop gevestigd., dat vanaf heden de beroepskeuze- en studieadviezen «iet meer gratis zullen worden ver strekt. doch dat hiervoor betaling moei geschieden. Het verschuldigde bedrag Wordt berekend naar het jaarinkomen van het gezinshoofd, dan wei naar dat van. d* persoon die het advies wenst fn te ^winnen. Vooj- hen die als werk loos bij het Arbeidsbureau staan inge. schreven, is geen betaling verschul digd. Emlgratie: Landbouwers en arbeiders ïn vrijwel alle beroppen (kantoorperso neel wordt niet gevraagd) kunnen wor den geplaatst. Voor emigratie naar Ca nada en Zuid.Amerika bestaat nog steeds gelegenheid Voor personen, bij voorkeur onge- fcüwjen, die r.aar Australië willen end- grieren en geen uiteesoroken vakmsn zijn. bestaat de mogelijkheid om tn aan merking te komen voor een Rijkssubsi die In de kosten daarvan - Spoedige aanmelding is zeer gewenst. tvale Vereniging voor Tuberculose bestrijding vertegenwoordigd. De bedoeling is om in dergelijke na- zorgmrichtingen de vroegere t.b.c.- patienten overdag weer langzamer hand aan hun. komende werkkring te wennen, terwijl zij de uren bui ten de werktijd doorbrengen in hun gezin. Naar de heer Wassenaar me dedeelde. is men in de gemeenten Delft en Rotterdam reeds bezig de plannen voor een dergelijke nazorg inrichting nader uit te werken. De toekomstige inrichting voor laatst genoemde stad zou dan ook voor Schiedam gelden. Van hoe groot belang geld ook voor het nazorg-werk mag zijn, toch zag de heer Wassenaar in de eerste plaats nodig morele steun voor alle lijders aan t.b.c. De pa tiënt moet kunnen steunen op het vertrouwen van zijn medemens, die weet, dat t.b.c, een gevaarlijke, maar ook een geneeslijke ziekte is. Door dit vertrouwen zal hij zich weer kunnen ontwikkelen tot een evenwichtig mens, die door deze le venshouding alleen, reeds in staat is de voorwaarden voor een gezond lichaam te scheppen. En op dit; laatste moet het striven van ieder •weldenkend mens r n gericht. Het tweede deel v in deze bijeen komst was gewijd aan de klein kunst van de lichtste soort. Te zien en te horen waren het accor deonduo Willy en Johnny, The Ro le's en de Manahüu Islanders. Zij hadden de aardige geste om aan deze avond belangloos mede te werken. VISSEKIJBERTCHTEN sCHEVENING«N SCHEVENINGEN. Besommingen loggers verse vis van 26/1: Sch 46 met f 50(H).Sch 5 met f 7250:—- Besommingen kust vissers; Sch 1 met f 240,Sch 3 met f 320 Sch 71 met f 340,— Sch 70 met f 90.— Sch. 1T met.f 35— Sch 28 met f 35.— Sch 68 met f 360.— Sch 119 met f 65.— Sch 31 met f B0-— Sch 10 met f 70.— Sch 65 met f 220.— Sch 59 met f 55.— Sch 12 met f 130.—— Sch 96 met f 55.— Od ia met f too— SI 49 met f 50.— SI 16 met f 130,SI 6 met f 110,— SI 30 met t 55-— Ym 93 met f I70.Kw 215 met f 160.— Wat men moet wetens Apothekers-nachtdienst: A. Gouka. Hoogstraat 29. Bellen bjj ongeval: GG en GD., Tuinlaan SO Telef 69290. Clubhuis Ongeorgan. Jeüjd: Doele-GebouW. Da (beh. Do) geopend van 6.458 15 voor 12— 14 jaar en van 8,15—10 uur voor 15—21 jaar Do-avond van 7—8 voor j214 jaar Wo middag 2—4 uur voor 812 jaar. Stedelijk Museum. Hoogstraat. Geopend, ZaZo en Wo.-mid- dagen van 2—-5 uur Concert: 31 Januari. Grote Kerk, 8 uur: Rotterdams Pliilharmonlsch Or kest. Films: Passage. Da, 2, 7, 8.30, Zo. 1.45. 4.15, 7, 9.30 u: (Do. geen voor stelling): Het eiland der ver doemden (14 jr.). Monopole. Da. 2, 7, 9, Za. 2, 5, 7, 9, Zo_ 3, 5, 7, 9 u: De duivels van het Wilde Westen (Deel I> (14 jr.). IJ s ba n en Dagelijks zjjn van 2—5 en van 711 uur geopend de baan van de Schiedamse IJsvereniging en de sproei-ijsbaan aan Spïerings- faoek. Plannen en wedstrijden van de ijs vereniging Wanneer de vorst aanhoudt en er vol doende deelname is, ral er Zaterdag avond op de ijsbaan van de Schiedamse IJsvereniging een lampionsoptocht en een gecosrumeerd jjsfeest worden ge houden. Het bestuur loopt eveneens met plannen rond voor wedstrlidsn op de korte baan voor heren op Zondag ochtend. L> o n d e rda gmorgen vonden op de baan van de Schiedemse IJsvereniging wed strijden op de schaats voor jongens en meisjes plaats. De uitslagen waren meisjes 12—-13 jaar: 1. Yvonne van Soest; 2. Frieda Munsterman. Jongens 12—13 jaar; 1. Kees van Da len. 2 Nico Poort, 3. Piet Kempers Jongens 14—15 jaar 1. Frans Oort, 2 Theo de Vet. 3. Jan Haring. Wij tljr» niet de eersier» die U een aanbieding bad handdoeken doen» oh neen, voor ons geen kunst om baddoeken te verkopen voor een rijksdaalder of drie gulden. De behoefte is enorm, dat weten wij drommels goed, maar nog beter weten wij dat het met een salaris van 50 golden In de week uit kijken is. Onze inkoper rustte dan ook niet eerder voordat hij een partij baddoeken ven prima kwaliteit op de kop tikte, en toch zo goedkoop, dat het in ieder geval voor iederéén te betalen is. Zaterdag is het de bad doekendag voor onze klan ten want nu kopen *Jj weer baddoeken 45 x 95 cm. en betalen geen f. 2 50 of f. 3.- tnaar A!s U nu te dure baddoeken gekocht heeft, kom dan tóch even kijken, dan ïveei ten minste waar (J voortaan textiel moet fcopen. r - U moet er toch bij xljn als er overhemden ver kocht worden van 119.75, krimpvrlj mat 2 Trube nijs boorden MiTHENESSESlAAN (OUKZICHT] 1 VARA presenteert „Doe open die deur" Door de afdeling Schiedam van de Vara wordt op Donderdag lö Februari, in het Passage-theater weer een propaganda-feestavond gegeven onder de titel „Doe open die deur". Medewerkenden aan deze avond zijn Cor Steyn, kwartet Jan Corduwener, Cora May, Julia de Gruyter, Jetty -Cantor. Cecs de Lange. Maar*" 'Ooteyn en De Bal- samo's. De Vara-voorzitter, mr J, A. W. Burger, za] een kort woord spreken. Men verzoekt ens mede te delen, dat de kaartverkoop voor deze avond morgenmiddag van 46 uur in het Volksgebouw aan de Tuinlaan zal plaatsvinden. Belangrijke waterpolo: wedstrijden Zondagmiddag vmóen in het Sportfondsenbad aan de B.K.-Laan twee belangrijke waterpolo-wed- stnjden plaats. De eerste wedstrijd, die om twee uur aanvangt, gaat tussen S.V.H. uit Hillegersberg en K-A.Z.C, uit Antwerpen, Hierna ontmoeten S-Z-C, en V.Z.C. elkaar Beide wedstrijden worden gespeeld met inachtneming van de nieuwe spelregels, die meer doelpunten dan voorheen tot gevolg zullen hebben en een bewegelijk, attractief spel m de hand werken. Het schaakkampioenschap van Schiedam In onderling overleg met de be sturen der Schiedamse schaakver enigingen is ESS aangewezen om de wedstrijd om het kampioenschap van Schiedam dit jaar te organi seren. Deze strijd, die op 4 April een aanvang zal nemen, belooft in teressant fe worden, daar de sterk- i man-Aanholt. Lezing over natuur- ïeeervaat „De Beer" In samenwerking met de Schie damse Gemeenschap organiseert de stichting Natuurbescherming op Maandag 13 Maart, in het Vereni gingslokaal een lezing-en filmavond over het natuurreservaat „De Beer". Spreker is de heer A. de Graaf, oud directeur van het Lyceum te Vlaar- dingen' die zeer bekend is met de geschiedenis van De Beer en het plantenleven aldaar. De bekende cineast van de vnj'e natuur, Sim on de Waard uit Overschie, vertoont een van 2ijn f.lms over het vogel leven op De Beer en vertelt er ook iets van. De toegangsbewijzen voor deze bijeenkomst er wordt een Zeer lage entree van twintig cent gehe ven zijn verkrijgbaar bij de Na- tuurwachters en het secretariaat van de Schiedamse Gemeenschap, Nieuwstraat 12. Vlug-personeel op de planken Dat er onder het personeel van een bakkersbedrijf ook nog zeer verdienstelijke toneelspelers kunnen schuilen, bleek wel Donderdag avond in Musis Sacrum. Hier heeft de personeelsvereniging van Bak kerij M. J. Vlug ean heel verdien stelijke opvoering gegeven van Ge rard Nielen's „Over 12 dagen tegen middernacht". Onder regie van de heer M. Vlug F.J.zn stond de hele zaak. De "nedespclenden waren de heren J. van Geene, L, den Hoedt, S. de Jong, R. v. d. Reyken, M. Dries. M. Vlug F.J.zn» Th. Kamman, A. Hermans, B. Engering en de dames C. van Geene-Veltman, W. den Hoedf-van Erven e« A. Karr,- ste spelers der plaat- -o clubs hier in zullen uitkomen. Het tour- nooi dat in het clublokaal van ESS „De Amstelbron" plaats vindt, 2al Vier maanden in beslag nemen, daar met 14 deelnemers gestart wordt, die elke week een ronde zullen spelen- De hangpartyen wor den in het clublokaal van SEC uit gespeeld. De volgende spelers zullen kam pen om de titel; R. Meiers. H. Dom- selaar, J. J. Th. Penning» M. J- van Eden (ESS), A. Broeren, J. Maag denburg. A. Zeef (SBO). S, Oost hoek,-J. C. Hölsken (SCS). C. Ves- ter (Gusto), H- den Uil ("Wilton» Een voorrijd m/»°* uitmaken welke gegadigden de drie nog va cante plaatsen zullen bezetten. Na het toneelstuk was het uur van scheiden voor de aanwezigen nog lang niet gekomen. Lang bleef men nog bijeen om de gezellige stemming nog wat te rekken. Naar huis terug Vermoedelijk zal od 30 Januari in Den Helder uit Indonesië aanko men Hr. Ms. .Jan van Galen". Aan boord bevinden zich 5 Schiedamse militairen der zeemacht n.l.: D. Brouwer. P. Potterstraat 14a; C. v. Dij, van Musschenbroekstraat Ha: J Knjiis. L, Nieuwstraat 149/26; T Schnetler. Fr. Haverschmidilaan 39: W. J. C. Willemae, Rozenbur- gerplein I6a. 1189. Het schot Is raak en de potvis gaat er nu nog sneller van door. Do granaat in de kop van de harpoen is echter niet t°t ontplof, fmg gekomen, maar het sterke nylon touw van de kabel tvikkelt zich met enkele slagen om de glazen koepel. De potvis tracht ooh vergeefs te ontdoen van de harpoen en gaat er nog sneller van door, de jachlboot met zich mee sleurend Het dier ontwikkelt cen enorme snelheid, maar spoedig zal het zich door af- matting wei moeten overgeven. Af en toef ingepalmd, zien de walvisjagers de eigenaar-1 pen er rüets van en-zijn erg nieuwsgierig onj maakt de potvis een grote sprong en terwijl dige koepel op de rug van de vis. Ze begrij- hun vangst van dichterbij ta bekijken, op het voorschip de kabel langzaam wordt I - In het kader van de stadsfeesten ter gelegenheid van het 675-jarig bestaan van Schiedam zijn hij de Schiedamse Gemeenschap ook plannen voorbereid voor een grote fotowedstrijd, die tot doel zon hebben de be langstelling voor de fotokunst te stimuleren en het gezicht van Schie dam door alle jaargetijden, op foto's vast te leggen. Ondanks het feit, dat de stadsfeesten werden afgelast, is men toch doorgegaan met het organiseren van deze fotowedstrijd, die thans, In het hartje van de win ter, is opengesteld en eerst sluit in de zomerse Julimaand. Als onderwerp van deze wedstrijd is gekozen „Schiedam", Schiedamse Gemeenschap houdt fotowedstrijd Wanneer deze fotowedstrijd in Schiedam en daarbuiten inderdaad de belangstelling en medewerking van de fotografen opwekt zoals men mag verwachten, dan zal het zeer zeker niet de laatste keer zyn dat iets dergelijks wordt georgani seerd. Natuurlijk zou de Schiedam se Gemeenschap dan overgaan tot het kiezen van meer speciale on derwerpen.. Voor de deelnemers aan de wedstrijd, die worden geru briceerd in beginnelingen, gevor derden en vakfotografen, staat het vrij om meerdere foto's in te zen den. Wel is men gebonden aan mi nimum-formaten. Deze zijn voor de beginnelingen 69, voor gevor derden, en. voor vakfotografen 18—24. De inzending van de foto's kan geschieden tot 15 Juli. Als verza- meladres is gekozen het Bureau van de Schiedamse Gemeenschap, Nieuwstraat 12. Op de achterzijde van de foto's moet duidelijk. liefst in blokletters, staan verhield de naam en het adres van de deel nemer, de groep waartoe men ge rekend moet worden en een aan duiding van het onderwerp. Van de ingezonden foto's zal, evenals dit het geval was met de fotowedstrijd van de Spaarbank in 1947, in het Stedelijk Museum een tentoonstel ling worden ingericht. Dit ge schiedt dan tijdens de Vacantïe- week, die in de laatste week van Augustus wordt gehouden. Een vakkundige jury, bestaande uit de heren D. Boer, dir. Uitg. Mij. Focus in Bloeraendaal, A. Carré, air. N.V. Opening van zaken Er schijnt een bepaald slag perso nen te bestaan, dat er een bijzondere sport van maakt aanwezig te zijn by feestelijke, plechtige openingen, ingebruiknemingen, recepties e. _d. Nu is 't niet direct noodzakelijk deze lieden zonder meer in te delen bij het algemene, zeer omvangrijke genus der zogenaamde „bietsers", maar het valt toch niet te weer spreken, dat velen onder hen meer Om de bij zo'n gelegenheid royaal gedistribueerde eet-, drink- en rook waren. dan uit zuivere, oprechte en onbaatzuchtige belangstelling acte de presence geven. Of tuinman Gerrit nu tot die groep gerekend moet worden, werd ons bi) de politierechter niet duide lijk uiteengezet, maar te oordelen naar 's mans verdere gedragingen, vrezen wij het ergste. De wijze immers, waarop hij de grenzen tussen eigen en andersmans spullen trekt, blijkt bijzonder vaag en ondefinieerbaar, ja zelfs geloven wij, dat Gerrit by tijd en wijle maar 'iever helemaal aan deze problema- lek voorbijgaat. Hoe ging dat toch bij de opening van dat café, waar Gerrit natuur lijk bij aanwezig moest zijn? Gelo ven we Gerrit's verhaal, zoals hij dat nu voor de politierechter in monotone herhaling afdraait, dan ging hii daar per damesfiets heen. Het rijwiel, dat buiten geparkeerd werd, scheen een er? menselijk ka rakter te hebben want toen 6e baas maar altijd met kwam opdagen, gin* het zynsweegs. Gerrit, na vele uren "mdelijk klaar met het openen en in gebruik nemen van de nieuwe ♦ent, moe van het vele handen druk ken en glaasjes klinken, had nog juist energie genoeg om in 'n vre selijke boosheid te ontsteken- Een arglistige razernij echter, die zijn verhitte brein in koele bereke ning omzette Er stond nog een fiets tegen de pui te wachten, het trouwe karretje van een nog latere ope nings-east. Op slot weliswaar, maar voor Gerrit was dat geen bezwaar. Geen fiets, toch een fiets, grinnikte hij satanisch en hij liet een taxi vóór komen om zichzelf en de fiets naar huis te laten transporteren. Ofschoon een politieagent hem nog van tevoren voor de verderfelijke gevolgen van deze inpikkerij waar schuwde, Gewone fietsendiefstal, meent de politierechter misprijzend en hij laat erop volgen dat ie van dat hele verhaal van de eigen eestolen da mesfiets niet gelooft (Dat kan best xiin. maar we vonden 't toch te aar dig om het IJ te onthouden, lieve lezers-) Een gewone diefstal. Daar zijn we 't niet mee eens. Luxueuze diefstal vinden we 't. om je zomaar rustig od en bloot met buit en 31 in een chique huurauto naar huis te laten rijden. Ik dacht dat die fiets «an de dief van mijn fiets w?r weeklaagt Gerrit, alsof zijn daad als represaille minder zwaar aangesla gen zou worden Ach man. zegt de oolitierechter. die dat allemaal veel te ingewikkeld vindt, je bent een gewone fietsendief en die kunnen we in Rotterdam niet gebruiken Twee maanden hoor. Ik neem nooit meer een fiets- mee als ik naar een opening ga, monkelt Gerrit nog, maar de groene tafel luistert al niet eens meer naar v.h. Van Staal en Co. te Rotterdam, B. - Hesper, vert. Ned. Importhuis „De Camera" te Rotterdam en mr F. Sanders, lid van het dagelijks bestuur van de Schiedamse Ge meenschap. De prijzen Voor iedere groep zijn drie prij zen vastgesteld. Voor groep 1 is dit 25.15.—. 30.groep 2 50- 30.—, 20.—; groep 3 75.—, 50.—, 25,— De bekroonde foto's worden het eigendom van de Schiedamse Gemeenschap, die zich het recht voorbehoud tot publicatie in het Gemeenschapsblad. Niet bekroonde foto's blijven het eigendom van de deelnemers en kunnen een week na de sluiting van de tentoonstel ling worden afgehaald aan het Bu reau van de Schiedamse Gemeen schap, Bij insluiting van postzegels worden ze per post geretourneerd. Jubileumjaar van de RZC Op 9 April bestaat de Rotter damse zwemcïub 60 jaar. Dit jubi leum zal worden gevierd met een internationale zwemwedstriid op 1 April, gevolgd door een receptie en een diner op 8 April en tot be sluit met een feestavond op 14 April. Dit alles maakte de jubi leumcommissie gisteravond bekend tijdens de jaarlijkse algemene le denvergadering. De aan de beurt van aftreden zijnde leden, de he ren A. M. Rademaker. N, A. Nie zen. G. van Driel en W, van, de Ruit werden herkozen, zodat het bestuur voor 1950 als volgt is sa mengesteld. Voorzitter A. M, Rade maker. Ie secretaris H. A. Deiwei. 2e secretaris P. Kruithof, penning meester H. A. Bongers, commissa rissen "W. v. d. Ruit, N. A. Giezen en G. van DrieL De heer W. Del- wel werd benoemd tot lid van ver dienste. Op Zaterdag 5 en Zaterdag 12 Augustus zullen resp. de tradi tionele lange baanwedstrïiden over 2 en 3 km. worden gehouden. A. Blijdorp herdacht In de ouderdom van 70 jaar is in de nacht van Dinsdag op Woens dag overleden'de heer A. Blifdorp, cmd-hoofd van'de Groen van Prin- sterenschool ert oud-voorzitter van de anti-revolutionnaire kiesvereni ging in Schiedam. Na in Zwijn- drecht en Middelburg het gerefor meerde onderwijs te hebben ge diend. kwam de heer Bliidoro ii. 1922 naar Schiedam. Naast ziiu be riep als onderwijzer en het bekle den van het voorzitterschap van de anti-revolutionnaire kiesvereniging was de overledene jarenlang pen ningmeester en secretaris van de commissie van administratie van 't gereformeerde hulpfonds, waarvan hii ook nog voorzitter was. De be grafenis heeft Zaterdagmiddag om 12 uur Plaats op de algemene be graafplaats aan de "Vlaardingerdijk. Tijdens een Donderdagavond ge houden bijeenkomst van de anti- revolutionnaire kiesvereniging, is de figuur van de vroegere voorzit ter herdacht door de heer J. Wage naar. „Ürpheus" vergaderde De jaarvergadering van „Or pheus" is Woensdag gehouden in de R.K. Volksbond, De voorzitter, de heer Oranje, hanteerde de hamer om op een be hoorlijke tijd door de 16 agenda punten te geraken. Secretaris en penningmeester, zomede diverse andere function narissen legden in de gebruikelijke verslagen ver antwoording af aangaande hun beheer. De volgens rooster aftre dende leden van het bestuur zagen hun mandaat vernieuwd. De heren Van Litsenburg en Noordam hebben aen campagne van 25 jaar als „Qrpheus-zanger" achter de rug. Daarvoor ontvingen zij het welverdiende huldebetoon en speldde dp voorzitter hun de zilveren „Orpheus"-medaille op de borst. De vergadering benoemde de heren L. W, Slïeker en A van Meurs, die ca. 35 jaar de belangen van het koor door hun spontane medewerking hebben gediend, tot lid van verdienste, onder uitrei king van de desbetreffende oor konde. Burgerlijke Stand Gehuwd: H- Harte. 27 j. en S. M. Bos. 19 i.; J. Mulder 52 i. en H. M. v. d. Merwe 44 j.; L. Meijboom. 26 1 en A. Maan 23 i.; J. C. Ooster waal 25 j. en J. v. Steenis 24 j; C. J. Vermeulen 25 i. en H. M W. Schoenmakers 25 i-; G, v. Groot- veld 21 j. en P. Scheenloop. 21 j,; J. v, Overhae'en. 48 j. en H. J. Vink 55 i.: H. B, Sanderink 24 j. en C, J. v. Gammeren 21, j; M. v. Lies hout 26 i. en L, Ouboter 27 i.i'H, Evers 25 j. en N. van Dam 23 j. Ondertrouwd:: J. A. B. M. van 5. 29 en C. M. F, Nooteboom 25 U F. A. H Fieterse 24 j. en L. F. Cillekens 24 1.; H. G. Spaan 25 j. en W. F. Rongen 26 1.: F, v. d. Stap 33 i. en Th M Kloppers 24 j. Geboren:; Robert H.. z. v. I. Huli- zer en C K. K. Breuninger; Daniël, z. v. D. Malta en A. F, v. Wijn gaarden Overleden: M. v, d. Groef 29 j., vt. v. B. W. Stroom; H.'J. Rensman' 64 j. GKONINGEN In de Uutke- nieuwstraat te Groningen is een electrische schoenmakerij volko men uitgebrand. Vermoedelijk doordat de kachel te fel werd ge stookt en leerafval is begonnen te smeulen, grepen omstreeks half zes gisteravond de vlammen om zich heen. Weldra stond de bovenver dieping van het perceel in lichter laaie. De Groningse brandweer rukte met de motorspuit en de ma- girusladder uit en was het vuur spoedig meester. De in het Pand aanwezige brandende rubber ver spreidde tijdens de blussingswerk- zaamheden een verstikkende rook. Kol, C. M» Donck overleden HILVERSUM Op 76-jarige leeftijd is te Hilversum overleden kolonel C. M. Donck. die o.m. in de jaren 1925 tot 1931 commandant was van de School voor Verlofsof- licieren te Kampen en van 1931 tot zijn pensionneTing in '37, comman dant van het landstormcorps „Stel ling van Amsterdam". De overledene was in het Gooi een algeme en geachte figuur, die zich verdienstelijk maakte door het leiden van de burgerwacht in de vooroorlogse jaren en, na de be vrijding. met het Niwinwerk en andere acties, als- hulpverlening aan getroffen gebieden. De crematie van het stoffelijk overschot geschiedt Maandagmid dag op Westervelü na aankomst van de trein van 12,07. De rjjksveerboot Oostmahorn- Schiermonnikoog kan door de lage ■waterstand en het ijs niet meer va ren volgens de dienstregeling. Handelsdelegatie der KIS naar Europa - DJAKARTA Op 27 Januari vertrekt een delegatie van de RIS naar Europa voor het voeren, van Handelsbesprekingen. De delega tie staat onder leiding van mr As- maun. van het Ministerie van Wel vaart. Adviseur Is mr D. B. A. Wis- selink van hetzelfde ministerie. De delegatie zal in Nederland worden aangevuld. Zii zal de door de RIS van Nederland overgenomen han delsovereenkomsten bestuderen, eventueel nieuwe handelsovereen- accoorden sluiten of bestaande ver lengen, DE OPPASSER VAN HET VO GELHUIS in de dierentuin te Bristol heeft niet als enige taaie het voederen der oogels cn het schoonhouden der kooien. Weke lijks kan men hem gewapend met een grote fles shampoo, kuipen warm mater en een gieter in het vogelhuis bezig zien. Dan krijgen de oogels hvn wasbeurt. Claren ce, de zwavelgeel gekuifde ka- katoe oindt de wasbeurt een we kelijks festijn. Schiedam Zonda? a^. 5 uur namiddag Voorganger Ds A. C. G. DEN HERTOG Wringers m. prima rubber- rollen en 1 jaar garantie 35.50, Wringerboxen 12.00. Wasteilen, emmers, waske tels enz. Frans v, Thiaiien, Broersveld 123, TeL 69799. Keukentafels 8 50, Keuken stoelen 7.25. Strijkplanken f 9.25. Trapleren 1.45 p. tree.'Droogrekies 2.—. Kin derboxen 10.—. Frans v. Thïenen. Broersveld 123, Tel. 60799. Buurt Singel. Te huur ge vraagd zit-slaapkamer. Br, no. S 246 bur. v. d. blad. Oogarts SCHIEDAM AFWEZIG van 30 Jan,22 Febr. Gordijnrails geheel com pleet 1.00 p.m. Koperen gordijnroe 0.70 p.m. Kope ren cn bronzen traproeden 0.40. Frans v, Tbienen. Broersveld 123. TeL 69799. van de Nederl, Vereniging E.H.B.O.. afdeling Schiedam De fiets is gevallen op 1653 en het schilderstuk op 1610 De Commissie Glasplaten v. ronde tafels en theemeubelen, glas in lood, verzilveren van verweerde spiegels en moderniseren. Autoruiten enz. Advies gra tis. v- Loopik's Glasindustrie Boterstraat 39, Schiedam, telefoon 68945. Waskuipen 15.00. Waskui- pen m. eiken bodem en roest- vrije banden 19.00, Waskui pen geh. eiken f 25.00. Was tobben 12,00. Frans v. Thie- nen. Broersveld 123. Telef. 69709. Te koop: een paar nieuwe v.o, Friese schaatsen. W. de Wolf. Wm. Brouwerstraat 20, Schiedam. 250 gram VANILLE KRANSJES 50 cent 250 gr. COCOSMACROONTJES 65 cent 6 harde M O C C A 'S 50 cent Bestellingen worden gratis thuis bezorgd. ST. LIDUINASTRAAT 49 - TEL.. 67586 I Ml I. I Ruime sortering Winterjassen, Jekkers,1 Demi-Samsons, Gabardine en Egyptisch Linnen Regenjassen, Kamgaren, Cheviot en Sportcostumes Prima Kamgaren costuum naar maat vanaf 135,— Wanneer U nu een cos tuum laat aanmeten heeft U het oog voor de Pasen Voor spoedige indiensttreding- wordt gevraagd een Vereisten: Ervaren in bankwerken, lassen, reparaties aan pijpleidingen, pompen en electromotoren. Alleen1 zy, die in Schiedam wonen, gelieven zich aan te melden bij de N.V. Branderijen v. d. Erven LUCAS BOLS A. DE KONING, St. Anttazusterstraat 16, Schiedam. Na 17.30 St. Annazusterstraat 14.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1950 | | pagina 2