HET ROTTERDAMSCH PAROOL1 In het politiecorps van Baarn heersen vreemde en onfrisse toestanden Brand verwoest Deens passagiersschip Burgemeester legt zich niet neer bij uitspraak van ambtenarengerecht „Zwaarste straf" tegen Yogeler geëist Drie mannen in de sneeuw 10e Jaargang, no. 44 Red. en Adm. Lange riaven 141, Schiedam TeL 69300 Aboan.prfjsc per week 0.32 per kwartaal 4,10. losse nummers 0.09 Opgericht door de Stichting „Het Parool" Dinsdag 21 Februari 195(5 Uitgave N V. De Nieuwe Pers Postgiro 398644 Bankier: Amsterdamsche Bank te aotterdam Directeur» B. de Vrlet Hoofdredacteur: W. P F. Schaper KOPENHAGEN. Aan boord van èen Deens passagiersschip, de „Kroonprins Olav", dat op weg was van Oslo naar Kopenhagen, Is giste* ren brana uitgebroken. De „Kroonprins Olav".zond per radio noodseinen uit om zeven minuten over zes. Het schip bevond zich toen op twaalf mUl ten Noordwesten van Kullen op de Zweedse Westkust. De Ï08 pas sagiers, die zich aan boord bevonden, kregen allen opdracht, zich onver wijld in de reddingboten te begeven. De noodseinen werden opgfvangeh door een schip van de Zweedse lijndienst op de Verenigde Staten, de „Stockholm", die onmiddellijk na het ontvangen van 't noodsignaal ter assistentie voer. AUe passagiers van de „Kroonprins Olav" werden op gepikt. „Zweed" redt 143 opvarenden Het Zweedse passagiersschip de Stockholm" arriveerde om 11-15 uur, bijna vier uur te laat. in de haven van Kopenhagen met de 108 passagiers en 35 leden der be manning van de „Kroonprins Olav", aan boord. De 35 leden, der beman-* ning bestonden uit 8 stewardessen en 10 stewards benevens' 17 scheepsbedienden. De officieren en het overige deel van de bemanning waren op de „Kroonprins Olav" achtergebleven. Het was guur én- mistig, toen de geredden het grote witte Zweedse passagiersschip verlieten en aan wal gingen.De meesten hunner waren gekleed in nachtgewaad, met een jas daar haastig pverheen. 1 geslagen .Schoenen en kousen had den zij ontvangen van de. passa giers van de „Stockholm". In de namiddag berichtte de re derij, waaraan de „Kroonprins FRANKRIJK Tweede Dreyfuszaak' Frankrijk wordt momenteel In beslag genomen door iets, dat men een tweede Dreyfus-zaak zou kun nen. noemen. Het is de affaire Re versMast. die aan het rollen is gekomen toen de Parüse politie in September j.L bil een razzia op straat een aantal Vietnamezen ar resteerde.' die in het bezit bleken te zijn van een hoogst geheim rapport, dat de voormalige Franse stafchef Revers over de toestand in Indo- China had geschreven. Het inge stelde onderzoek wees uit. dat zü de tekst van een zekere Roger Peyre hadden gekregen en Peyre verklaarde, er 1 millioen francs voor aan Severs te hebben betaald. Revers liet .echter aan de minister lunet van defensie zijn zoeklicht boeken zien om te jj bewijzen dat- hij 1 nimmer 1 millioen francs van iemand had ontvangen en Peyre werdvrijgelaten. Later dook het gerucht op. dat Coste Floret, de vroegere minister van koloniën, de hele zaak op touw had-gezet--om zich van Revers te ontdoen. Daar kwam toen nog da mededeling vaniltevers bii, dat mén hem zou hebben trachten te vergif tigen;" Toen-het. zover was werd hét een hele onverkwikkelijke geschiedenis, waar allerleipolitici, in betrokken werden eh waarbij ook de onder linge naijver tussen hoge Franse generaals een groterol speelde.-Ge- neraal-De Gaulle.is thans in ;de zaak genoemd, Hij -zou van Coste Floret inlichtingen over' de geschie denis ^hebben-.verkregen 'om- te ge bruiken in 'zijn politieke- campagne. Een commissie van ohdérzóek utt het parlement houdt-'zieh thaiis met- de geschiedenis bezig. En het poli tieke léven van de Vierde - Repu bliek wordt thans -r- zoals zo vaak in Frankriiks verleden weer grondig vergiftigd. i tr a iriraanmaxHv mwrarwn^ Koude nacht Weersverwachting geldig van Dinsdagavond tot Woensdag avond: Gedurende de nacht flinke opklaringen, verder afnemen de noordelijke wind. Op ver scheidene' olaatsen tempera tuur, even'beneden het vries punt; Morgén-in de loop van de dag, geleidelijk weer toene mende. bewolking voorname lijk in het -Zuiden van 'netland maar nog btina overal droog weer. Zwakke, tot matige wind uit Oostelijke, richtingen; On geveer dezelfde 'temperatuur als vandaag. - 22 Fobr.: Zo.-» op 7.42, onder 18.04. Waan op 917, onder i Olav" behoort, dat men om 13 uur het vuur meester was geworden- Het was echter'nodig gebleken, het vaartuig met drie sleepboten naar de Deense haven Elseneur op het eiland Seeland te slepen. Aan boord bevonden zich toen nog 20 leden der bemanning, onder wie de gezagvoerder kapitein E. J, Olsen. Ooggetuigen noemden het red dingswerk der Zweden „voortref felijk". Afgezien van het verlies van hun bagage maken de pasa- giers vande Kroonprins "Oïay" hét r'haar omstandigheden goed- Slechts twee hunner moesten per ambulance naar een ziekenhuis warden overgebracht. Volgens de geredde opvarenden brak de brand om zes uur uit. Een scheepsbediende zeïde, dat de brand was uitgebroken in de pan try van.de eerste klasse als gevolg vanonhandig; omgaan De „Kroonprins. Olav" is een dér modernste schepen van de Deense passagiersvloot Zij meet 3038 ton, was in 1939 gebouwd op de werven van Elseneur, doch werd pas na de oorlog in de geregelde dienst op genomen. Geen schoonheidskoningin, maar een koningin van menslievend heid is 'uit Amerika op Schiphol gearriveerd. Nog voót zij de pas- sen-contrale gepasseerd was kreeg zij reeds een prachtige bos tulpen in ontvangst te-nemen. Zandsteen voortaan verboden materiaal AMSTERDAM Sinds Maan; dag is bet verboden zandsteen te bewerkenof te verwerken aan restauraties of nieuwe: werken. AUe thans, in uitvoering zijnde restauraties of nieuwe, werken, zullen normaal doorgang vinden, totdat hierover nadere mededelin gen zijn gedaan. Het verbod uitgé- vaar'dïgri door de vakbonden, zal pas worden opgeheven, als de Sïli- cose-wet en het op grond van deze yet af te kondigen Zandsteenbe sluit van kracht zullen zijn gewor den. Het werken met zandsteen brengt grote gevaren voor da ge zondheid van dearbeiders met: zich. Vrijer geldverkeer spoedig een feit '"BRUSSEL —.Paul van Zeeland, voorzitter van de O.EX.S. heeft verklaard, .dat waarschijnlijk binnen enkele weken het probleem der Inter-Euiupese betalingen wordt opgelost. Als gevolg van de inspanningen der O.E.E.S. kan cr dit jaar een grotere samenwerking op monetair gebiedin Europa worden ver wacht, aldus Van Zeeland. Geredde?! van het door brand verwoeste Deense stoomschip „Kroonprins Olav", die door., de Zweedse mailboot „Stockholm" werden gered, nadat deze met behulp van radar de weg naar de in nood verkerende Deen had ge vonden. Kanaal zeer in trek bij zwemmaniakken LONDEN Reeds meer- dan 60. zwemmers hebben zich ingeschre ven voor de door de Daily Mail uitgeschreven wedstrijd om het Kanaal over te zwemmen. Het blad heeft voor de snelste overtocht een prijs van duizend pond sterling u-lgeloofd. Nog veel meer inschrij vingen worden verwacht; Binnen kort zal het reglement voor deze wedstrijd worden bekend"gemaakt. (Van een onzer verslaggevers) BAARN De rust tn hei Baarnse politiecorps, die eigenlijk al verstoord is sedert het plotselinge ontslag van Inspecteur J. v. d. Heyden op 1 December 1948. Ie nog steedsniet weergekeerd. Een symptoom daarvan? Op Maandag 27 Februari a.s. moet een lid van bet Baamse politiecorps zich wegens smaad verantwoorden voor de Utrechtse politierechter. Dé aanklacht, afkomstig van een predikant uit Lage Vuarsche, werd niet bij de burgemeester van Baarn ingediend, maar bij de procureur van het Gerechtshof te Amsterdam, onder mededeling, dat 'men in de politie autoriteiten te Baarn niet het minste vertrouwen stelde. Het onderzoek is niet door de Baamse politie, verricht, maar door de Rijksrecherche. Dat is iets, dat karakteristiek Is voor de reputatie die de Baamse politie zich zo langzamerhand heeft verworven. Maar het is nog lang niet alles. Bij haar onderzoek is het de Rijksrecherche onlangs gebleken, dat de burgemeester: van Baarn al sinds 1946 in het bezit is van een proces-verbaal tegen dezelfde, poli tieman, die thans terecht moei staan en dat is -opgemaakt, omdat hij zich tijdens de oorlog aan ern stig verraad zou hebben schuldig gemaakt. De Baarnse'burgemeester heeft deze. zaak naast zich.neer ge legd en de betrokkene bevorderd, Dit feit werpt een vreemd licht op de toestanden die .bij de Baam se politie heersen, maar er zijn er nog veel meer. Er worden op het ogenblik door de Baarnse politie met medeweten van de burgemees ter mag men veronderstellen al lerlei ingezetenen van deze ge meente verhoord, om van hen te weten te komen of zij ook iets ten nadele van inspecteur Van der Heyden weten te vertellen. Een da me, die jaren geleden de familie v. d. H. eens een kleine dienst bewe zen heeft, werd op het bureau ont boden en er werden haar daar zo danige vragen gesteld, dat de be- BOEDAPEST. De Hongaarse openbare aanklager Gyula Alapi heeft tegen de Britse zakenman Edgar Sanders en de Amerikaan Robert Yoge ler „de zwaarste bestraffing overeenstemmend met hun misdaden" doch niet de doodstraf geëist. Tegen twee der vijf terecht staande Hongaren eiste hij doodstraf „wegens spionnagp en economische sabotage". De vonnissen zullen heden uitgesproken worden. Ambassadeur van VS contra De Waarheid Alapi noemde Vogel er een „spion, die het spel verloren heeft en ont maskerd is". Het proces had „de werkelijke rol" onthuld van som mige Britse er» Amerikaanse di plomatieke ambtenaren en zaken lieden in Gost-Europa; Voortgleed de openbare aanklager een aanval op de activiteit van de Brits-Ame rikaanse geheime dienst. Vogeler zeide, dat hij zijn eer der afgelegde verklaring wenste te bevestigen en dat hij- zijn „daden tegen de Hongaarse volksrepu bliek" betreurde, „Ik weet, dat ik gestraft moet worden, doch ik hoop, dat bet hof mijn verzoek om clementie in overweging zal ne- ir.en". Ock Sanders liet zich in deze geest uit. Hij verklaarde de ernst vac zyn daden in te zien. Hij hoopte iets goed gemaakt te heb ben door het geven van volledige inlichtingen. Ook hij verzocht om clementie. Alapi, die ook openbare aankla ger was in het proces tegen kardi naal Mindszenty en de gewezen Hongaarse minister van Buiten, landse Zaken Rajk zei nog, dat de rechtszitting een beeld had gegeven van twee werelden, een wereld van vooruitgang en vrede en een wereld van spionnage, vernietiging en oorlog. De twee Hongaren, tegen wie de doodstraf werd geëist zijn Imre Geiger, en Zoltan Rado. Zij ver klaarden op cynische en koudbloe dige wijze door de Amerikanen ge bruikt te zijn. Men had zich niet c-ver hun lot bekommerd voor het geval zij gearresteerd zouden wor den. Geiger verzocht het „Hon gaarse volk om vergiffenis". Volgens de correspondent in Boe dapest van het- Nederlandse dag blad „De Waarheid" zou Robert Vogeler, gezegd hebben, „dat zijn spïonnagè-activiteit onder persoon lijk toezicht stond van Selden Cha- pin, vroeger gezant in Hongarije en thans ambassadeur der Verenig de Staten in Nederland"..Naar aan leiding van deze "publicatie deelt de Amerikaanse ambassadeur in Den Haag mede, d§t dit bericht iedere grond mist. *,Ik ontmoette de - heer Vogeler voor de eerste keer, tóen ik in October 1948 met kolonel Behn naar Hongarije kwam. Er werd die gelegenheid een poging gedaan om tot. onder handelingen te komen betreffende de verkoop van de bezittingen der Standard Electric. Ik kan mij niet herinneren de heer Vogeler gedurende mijn ver- blijf in Hongarije - later nog eens ontmoet'te hebben", aldus de heer 1 Chapiiï, „Ik verliet Hongarije op 17 Februari 1949". ChurchiU niet in de gunst bij Radio Moskou MOSKOU Winston Churchill, die met Stalin over de Waterstof bom wil spreken, is in een Franse uitzending van Radio Moskou „de gezworen vijand van het Sowjet- regiem" genoemd. De spreker, ge neraal Sjtsjerbakow, verklaarde, dat het ChurchiU was, die als Brits minister van Oorlog in 1919 zei zelf de leiding van de interventie- legers tegen Sowj et-Rusland te zullen aanvaarden. Terwijl ee?r barrewinter. de Verenigde Staten teistert duurt de staking tn, de Amerikaanse kolenhidusirie nog altijd uoort. Bij de verlaten mijn van Johnston in Pen- sylvania banen drie stakers zich een weg. door'de dikke sneeuw. trokkeae niét alleen hoogst ver bolgen is, maar zich zelfs tot een advocaat heeft gewend. Eén andere familie, waar inspecteur v. d. Hey den jaren geleden eens met zijn vrouw op visite- is geweest, werd ook al aan verhoor onderworpen en men informeerde hierbij of een van de kinderen misschien 1wel eens een overtreding zou hebben begaan, die door inspecteur Van der Heyden niet zou zijn vervolgd. Zoals men zich-ongetwijfeld her inneren zal heeft kort geleden hét ambtenarengerecht ts Utrecht zich met het ontslag van inspecteur Van der Heyden bezig gehouden. Uit spraak doende is de burgemeester van Baarn in het ongelijk .gesteld en heeft het Ambtenarengerecht bepaald, dat het ontslagbesluit nietig diende te worden verklaard. De burgemeester .van Baarn'heeft het hierbij niet laten zitten. Hü is van plan een beslissing uit te lok ken van de Centrale Raad van Be roep, Dat is zijn goed recht. Maar men vraagt zich at wat het doel van déze verhoren-is. Maar eens te meer kan men 't be treuren/dat 't Ambtenarengerecht •een deel wan deze zaak met gesloten deuren h'eeft behandeld, zodat op de Baarnse toestand niet het volle licht van de openbaarheid heeft geschenen. Wat zich thans wel in het open- baar afspeeltis allesbehalve fris. Een politieman, die over de zaak Van der Heyden zijn .eigen mening heeft een mening, die afwijkt van de opvattingen van de Baarnse burgemeester- en daarvan als getuige voor het Ambtenarenge recht ook .blijk heeft gegeven, wordt door zijn collega's geboycot. In zijn. afwezigheid is door de-Eó- litiesportvereniging het besluit ge nomen hem te royeren. Hij wordt niet meer gegroet, als hij de agen ten wacht betreedt verstommen de gesprekken. Men is zelfs 20 ver gegaan moeilijkheden te veroorza ken, wanneer men bijde dienst sport dezelfde ploeg als de be trokkene werd ingedeeld. Het tekent de geest waarvan het Baarnse politiecorps bezield is en die daar. onder slappe leiding zich. blijkbaar voorspoedig heeft kunnen ontwikkelen. De geur, die van dit alles opstijgt, is allesbehal ve fris. Irrealisme en abstractie Te Rotterdam is opgericht „Via", vereniging voor irrealisme en ab stractie in de beeldende kunst. Deze vereniging bestaat uit kun stenaars' en sympatbiserenden en stelt zich tén doel het bevorderen van het inzicht in de irrealistische erv abstractie beeldende kunst. Het bestuur bestaat uit de heren: Wout van Heusden, M. Nesse, Her man Seij, Piet van Stuivenberg, Koos van Vlijmen .en - St.. de Vries. Secretariaat, M. Nesse. Lange Nieuwstraat 4la, Schiedam, tel. 67959. jMars van Berlijn gaat ook door westelijk deel" BERLIJN. ..De SODtfOO Duitse en internationale communisten, die met Pinksteren te Berlijn bijeenko men. zullen door de westelijke sec toren marcheren, onverschillig of de westelijke commandanten burgemeester Reuter hier bezwaar tegen hebben of niet", aldus beeft Szredzki. de organiserende secreta ris van deze demonstratie, jn eèn interview.-met h'et Oost-Berliinse blad..Vorwaerts" verzekerd; WAT VOOR WEER? j Vrij koud tijdens opklaringen De toenemende depressie-activi teit op de Oceaan heeft in ons land een stil einde gemaakt aan het uooTjaarstoeer. Gisteren stond het weer in onze omgeving reeds ge heel onder invloed«a» een actieue depressie, die zich over de 'Britse eilanden naar de Noordzee bewoog. Hen centrum van deze storing lag hedenmorgen over Noord-Duits- land e?t het voorbij trekken ervan pinp ook in ons land fan vjeel.be-. ujolktng, regen en wind vergezeld Achter de depressie nadert nu flin ke stijging van de luchtdruk, die zich over onze omgeving uitbreidt. Onder invloed hiervan nemen de windkrachten af en zullen 'opkla ringen voorkomen. In de komende nacht kan in de over ons land stro mend e vrij koude lucht de tempe ratuur flink dalen, plaatselijk zelfs tot even onder hat vriespunt. In middels begint een volgende de pressie, die thans ten noorden van de Azoreh' ligtf zijn invloed over Ierland uit te strekken. Deze sto ring zal na morgen oók hetto,eer m ons land, kunnen beïnvloeden. Dokter Hermann Sander, dia een var. zyit kankerpatiënten uit haar ongeneeslijk lijden heeft verlost, moet zich voor een rechtbank in Manchester ("Amerika) verantwoor den teepens ;rnoprd. Zijnj.woutd is van haar 2lefcóed opgestaan om haar man bij zjjn proces terzijde té staan. Bioedtencanten van de gestorven trouw hebben verklaard de verdediging terstjde ie willen staan en zeggen, Beschuldigd vari moord, maar patiënten lopen met-hem weg Uitwijzing politiek delinquent opgeschort DEN HAAG P. O- Vcsvèld. die 'verdacht wordt tijdens de be zetting gewerkt te hebben voor de Sicherheitspolizei te Amsterdam. hetgeen heeft geleid tot executie van een aantal -Nederlandse ver zetslieden. 'is in Engeland op - Januari jl. veroordeeld tot 21.dagen gevangenisstraf. Met de" bevoegde autoriteiten is in overleg getreden over de uitlevering van deze per soon naar Nederland. Doch voeat de waarn- minister van Justitie mr. Van Schaik aan dit antwoord 00 vragen van het Eerste Kamerlid Brandenburg toe. er is een nieuwe dagvaarding tegen hem- uitge bracht. zodat de Britse autoriteiten hun beslissing over de uitlevering hebben moeten opschorten. De aandacht van de minister blijft echter od deze aangelegenheid ge vestigd. DEN HAAG, Post bestemd voor naar Nederland terugkerende militairen aan boord van bet troé- penschip „Kota Inten" moet uiter lijk op 27 Februari ir. Nederland op de bus worden gedaan. Behalve de gebruikelijke gegevens dient het adres,te bevatten ...Aah boord van het troepenschip „Kota-Inter," op thuisreis naar Nederland". Mijnwerkers in VS slaan Lews' bevel in de wind PITTSBURGH.- De méesten der 370.000 Ameri kaanse vetkoolmijawerkërs bleven Maandag weigeren gehoor te geven aan de opdracht van de voorzitter vaii hun vakverbond; John -L; Lewis, om het werk té her vatten. Zij verklaarden hét werk slechts tc hervatten, als zjj een contract zouden krijgen. Door de president van een Federaal" Gerechtshof te Washington is opnieuw aan Lewis en 't door hem geleide Vakverbond der Verenigde Mijnwerkers ge- last de staking'te beëindigen. Een dergelijk bevel is'; reeds verscheid enek'dagen geleden gerechtelijk uitge- vaardigd, doch. de mijnwerkers hebben er geen gevolg aan gegeven. Lewis heeft aan" het gerechtelijk bevel gehoor gegeven, door-de mijnwerkers twee maal op;.te dragen weer aan het werk te gaan, hetgeen zij .Ovenwei. weigerden. - - De voorraad vetbool in de V;S. 'is voor geen tien dagen meer toereikend. In vele steden wordt; rekening gehouden met de mógelijkheid van-een rantsoenering van brandstoffen... Nederlands journalist in Russisch kamp omgekomen BERLIJN De Nederlandse journalist Jan van den Hoek, dié sedert begin 1945 was vermist, is in een Russisch concentratiekamp in September 1945 aan longontste king overleden. Dit; overlijden is bevestigd door een arts uit Pols- dam, die Van den .mek in het con centratiekamp Kitschendorf, bil Berlijn, heeft behandeld. Hij kre'eg, ten. gevolge van de slechte inrich ting en de slechte voeding fn het kamp, longontsteking, waaraan hij is overleden. Van den Hoek is in Juli 1945, kort voor de binnenkomst Öei Amerikaanse troepen te Berlijn, door de Russische geheime politie gearresteerd, vermoedelijk naar aanleiding van een valse beschul diging van Duitse zijde. Geen dwang tot steun aan T.N.l. SURABAJA De regering der R.IH, heeft een bedrag van f 100.000, dat Woensdag, was aan geboden door een aantel onderne mingen in Besuki, teneinde de, T.N.l. in dit gebied te steunen, niet geaccepteerd. Deze weigering is geschied in verband met de véle verkeerds uitleggingen, die de laatste tijd zijn, gegeven aan de financiële hulp. die door de ondernemingen aan de T.N.1, zou worden verleend. Men is ran mening, dat aanvaarding dezer eerste betaling de veronder stelling zou wekljen, dat dé onder nemingen tot deze betalingen zou-- den zijn gedwongen. De regering der R.I.3. blijft het standpunt toegedaan, dat eventuele hijdragen geheel Op basis van vrij willigheid dienen le geschieden. Mocht onder de druk der- omstan- digbeden in bepaalde gevallen van dit principe zijn afgeweken, dan is deregeringvolkomen bereid deze fouten te herstellen. Ondernemin gen, particulieren en bedrijven, die in-het jongste verleden naar hun mening onder dwang /financiële steun aan de TiNJ.. .hebben ver leend, .kunnen zichin verbinding stellen met het ministerie van Financiën te Djakarta, teneinde het terugbetalen van dergelijke gelden te regelen. dat zij met hem „weglopen". Israël verwerpt het voorstel der V.N. GENèVE Israël heeft Maan dag een voorste] der V.N. voor de internationalisatie van Jeruzalem en. omgeving van de hand gewezen als zijnde een -bedreiging voor de vrede. In plaats daarvan., heeft de Israëlische ..vertegenwoordiger Aubrey Eban toezicht door de V.N» op de .Heilige plaatsen zelf- voorge steld. "Hij achtté het mogelijk, dat indien Jordanië dit plan ook "éls basis zou aannemen een bevredi gen de oplossing zóu kunnen wor den gevonden. Middelburg neemt blinde telefoniste in dienst VLISSJNQEN.Ter provinciale griffie van Zeeland te Middelburg wordt de telefoon-installatie; veran derd. Dit is nodig, omdat men een blinde telefoniste, de 27-jarige mej, P. Oste uit -Vlissingen, die van'haar tiende jaar af..blind 16, heeft aange steld. Nee toch...? Heus! Op uerkiezingsuoorbereidinfls- thuisr.il vroeg Cléïri lAttieé) aan chaujjeuse Violet .(zijn vrouw)-: „Hoeveel hebben we 'gereden?"- „Ruim 1500 mijl". Hoevaak heb:ik - gesproken „Bijna 40 keer." „En?" Laten toe het beste er wan hopen". £a:-?npnioerkër Midglcy vroeg om werk '.op zyn oude mijn. „Waarom? Je hebt in 1949 voet balpool nari j 100.000 gulden ge wonnen!" „Geld maakt niet ge lukkig, en ik verveel mé" „Kom ■binnen!"' '1\j' Te Sao Pauld..tJtop0lmültt?Ail- tionnair PigrMtnri -.met een juffrouw «an zijn' kennis' in zijn Cadillac .tegen telefoonpaal: op. „Hè," pruilde het kind, -„-dje snert paal staat - nog!" :"P'. reed. achteruit,gafpol gras. verbrij zelde èn paal en Cadillac -èn juffrouw. Bijnaam: „Baby". Eenjpaar blinden inTKopeh- (iaócn waren, de weg kwijt-én staken hun witte stoJc op. Auto mobilist laadde hen 'voorzichtig in en bracht, hen waar zij heen- wilden. Het was de koning, Fre- derik IX.-j. j/A:, J';

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1950 | | pagina 1