t C 10 J STADSNIEUWS Onderwijs zij algemeen vormend OUB- KATHOLIEKE KERK Duivenvlucht op 18 Maart AGENDA Drukke Koemarkt N-O.V. MEENT: DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB ct Meer woningen in de Wielewaal Trams botsen, vijf gewonden Dankbare Deen Kantonrechters l klanten Het gegooi in de glazen Huiselijk meningsverschil over een zwaan SCHIEDAM MEDITATIE RIDDERS VAR HET ZWAARD BEDDEN- Reparatiën i%^ea»j.«ssfs«erj 2 Maandag 27 Februari 1950 Grole Markt zal los plaats zijn Ook de dmvenliefhébbers zullen ertoe kunnen bijdragen. dat de achttiende Maart een bijzondere dag voor het 675-jang Schiedam wordt. De heer J. Doejaaren is op gedragen de organisatie var. een massale lossing op de Grote Markt, die Zaterdag, 18 Maart, té middags om drie uur, zal plaatsvinden. Met de besturen van de vereni gingen zal overleg worden ge pleegd, doch het zal hoofdzakelijk van het enthousiasme der leden- dtfiyenhcmders afhangen, of dxt initiatief ten volle slaagt. Voor de duivensport m Schie dam zal deze lossing, waaraan nog enkele verrassingen zyn verbon den, zeker ook propagandistische waarde hebben. Voor de duizen den Stadgenoten, die deze Zater dagmiddag in het stadscentrum zullen vertoeven, mag een derge lijke lossing wel een zeer bijzon dere attractie worden genoemd. Dc duivenhouders. die willen deel nemen. kunnen dit reeds opgeven bh' hun bestuur of bi? de heer Doemaarden, Hoogstr, 15, tel. 68278. Wat men moet weten Apolhe kers-nachtdienst; J, H. Evers, L. Haven 81, Bellen bij ongeval: GO. en G.D Tuinlaan 30. Telef 59290, Clubhuis Ongeorgan. Jeugd: Doel e-Gebouw Da (beh. Do.) 16—17,30 uurt S13 jarigen; 19 SO—21.30 u. <Di. 19.15—20.45}.* 1421 langen. Toneel: 2 Maart, Passage-theater, 8 uur: Schied. Toneelkring „Comedta", met ..Tramlijn Begeerte", films: Passage. Da. 2. 7, 9.30. Zo. 1.45. 4.15. 7, 9.30 ur IDo. geen voor stelling), Ninotchka <18 jr.). >1 on Dp ole. Da. 2. 7, 9. Za. 2, 5. 7. 9, Zo, 3, 5, 7, 9 u: Song of India 14 jr.). Bijeenkomsten: 27 Februari. Beyersbergen. 8 u: Jaarvergadering Schied. Zwem- ciub. 1 Maart. Ver, lokaal. 8 uur: Ver. Oost en. West en Het Mobilisatie- kruis: Lezmg over Nieuv-Gui- nea. 1 Maart. Musis Sacrum. S uur: Wereld-Federalisten. Spr. ds J. B. Schouwtnk en drs, H. jr. Nan- nen. Advertentie (LM.) „Het Spul"* gaat beginnen Door de grote belangstelling, die er bestaat voor de deelname aan de toneelcursus tot voorbe reiding van de opvoeringen, van „Het Spul van Jonker Franssen- oorlceh'' in Augustus, is de Schie- dam se Gemeenschap overgegaan tot splitsing m twee groepen. De 1 eerste bijeenkomst zal plaatsvin- den op Woensdagavond in het Ge- I rel Jeugdhuis aan de Lange Ha- I ven tegenover de Appelmarkt-1 brug. Regisseur Arend Hauer be- gmt dan met zijn lessen m de to- neelspeelkunst. die worden voort- gezet voor zover het de eerste i groep betreft op 15 en 29 Staart 22 April en 3 en 17 MeL I ttsnrüCRiaa-wiOHA out AUTORIJSCHOOL WALDO 2h de Oud-Katholieke kerk aan -de Dam zullen op de Donderda gen 2, 9, 16. 23 en 30 Maart weer Meditaties of lijdensoverdenkingen worden gehouden. Als spreker treedt in deze bijeenkomsten op p2stoor G. A. van Kleef uit Lei den. 4rü»,<*rfe.> VMS SCHEEL UW 6EZIH Reeds jarenlang kent Schiedam een Koemarkt-probleem. Heb ver keersplein aan. het begin van- de Rotterdamsedjjk, dat tevens dienst doet als eindpunt van twee tram lijnen, vormt verkeerstechnisch een groot obstakel. Hoe acuut dit pro bleem de afgelopen jaren is gewor. den, tonen wel de cijfers van de op 5 December van het vorig jaar ge houden verkeerstelling door de Schiedamse politie. Van 10 tot 12 uur 's morgens en vau 4 tot 6 uur té middags is er die dag geteld en er passeerden in deze vier uren wel geteld S834 motorrijtuigen, 355 mo torrijwielen, 176 voertuigen en 7577 rijwielen. In totaal waren dat öus 11942 weggebruikers. Vergeleken by de hi de zomer van 1938 verzamelde cyfers, gaven de motorrytuigen een stijging van 2000 in vier uur aan. Toen telde men in veertien, uur in totaal 6300 motorrijtuigen. 9R0ERSVEST 5'4 SCHIEDAM DB SLAGL, - iBQ het k»moor Schiedam van. het Ge- westeüjb Arbeidsbureau staan momen teel de volgende aangeboden en ge vraagde arbeidskrachten genoteerd: Onderstaande personen staan als werkloos" ingeschreven. Bouwbedrijven; Uitvoerder, timmer lieden, schilders, grondwerkers, bouw- valcsjcruwers, betonwerkers, scheeps timmerman, meubelmaker, mandenma kers, heier, slopers, houtzager, kurken snijders. Metaalbedrijven: Bankwerkers, me- taalschaver, montagevverkers. aank. in strumentmaker. inters, autog. lassers, elec. lasser, radio-technicus, jjzerwer- keirs. chauffeurs, land-machinisten, rao- tordrljver, automonteur, constr. wer kers. kraandrijver, metaalboorder, land- stokers, halfwas werkt, bouwk. teke naar, halfwas loodgieter, halfwas elec tric) en, autog. brander, aanhouder, half was constr. bankwerkers, classificeer ders, isoleerders, plaatschavers. AI?. bedrijven: Boekhouders, kan toorbedienden, correspondent, incasseer der. magazijnbedienden, portiers, verte genwoordigers, ongeschoolde arbeiders, transportarbeiders, musici, verkopers, colporteur, kellners, brood- en banket bakkers. boekbinder, glasblazers, fi liaalhouder gedistilleerd, schoenmakers, vellenberelders. kleermakers, hotelkoks. reclsmetekenaars, tuinman, landarbei der, kappers, wijnkopersknecht, foto graaf, wijnkopersbaas. Jeugd: Li. elec, monteur, 1L bankwer kers, H. metselaars. ,11. instrumentma kers,. n. banketbakker, II. reclameschil ders, aarsk. kantoorbediende, jongste bediende. !L automonteur. 11. modelma ker, H. loodgieter. Tl. scheepstimmerman. Tl. bakker, 11- winkelbediende. Vrouwen: Verkoopsters, kantoorper soneel. naaister maatwerk. Gevraagd bij div. werkgevers de vol gende arbeidskrachten Metaalbedrijven: 1 Precisiebankwer- Jcers, elec, lassers (NVL), koperslagers, vormers, metaaldraaiers en fraisers ge schoold, plaatwerkers, loodgieters, an- kervnkkelaar, machine schaver, Alg. bedrijven.: Boekdrukkers, vee- houdersknechts, slagersknecht. Voor direct gevraagd te Groningen; een cUstiliateursbaars, volledig met het vak bekend, Boon volgens de CAO 4- reisgeldvergoed in g. Liefst ongehuwd. Inlichtingen Arbeidsbureau Schiedam. In de Limburgse mijnen kunnen flin ke ongehuwde arbeiders geplaatst wor den, leeftijd 1830 jaar. jeugd: Kwastenmakers, cartonnagé- werkers, 1L loodgieters, loopknecht voor slagerij, H, iakspuiter, constr. werkers, 11. beitsers, H- werkt, bouwk. tekenaar, ieerbng en aank, koffermakers, ïa- brieks-jongens, loopknechts, 11. model maker, 1L plaatwerker, 11. machine en constructie bankwerkers, 11. autog. las ser, 1L framebouwers, U. papiersnijders, jongste bedienden, halfwas polijster, magazijnbediende bekend met metaal- geredschappen, metaalslijper. 11- offset drukker, 1L verwarmiagsmonteurs. Vrouwen: Dagmeisjes, fabneksmelsj es. strijksters, bekwame typiste boven 25 jaar, Stènc-typiste Ned., bekwame ear- tonhagewerksters, meisje 15—20 jaar voor boekhoudmachine, Beroepskeuze-voorlichting: Ouders van kinderen, hoofden van scholen ett be langhebbenden worden er aan herin- nerd. dat iedere Dinsdagmiddag (be halve de 5e Dinsdag der maand), de afdeling Beroepskeuze-voorlichting van 14—10 Uur zitting houdt in het Arbeids- bureau Schiedam. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat vanaf heden de beroepskeuze- en studieadviezen niet meer gratis worden verstrekt, doch hiervoor betaling moet geschieden Het verschuldigde bedrag wordt berekend naar het jaarinkomen van het gezins hoofd, dan wel naar dat van de per soon die het advies wenst in te win nen. Voor hen, die als werkloos bij het Arbeidsbureau staan ingeschreven, is geen betaling verschuldigd. Emigratie: Landbouwers en arbeiders in vrijwel alle beroepen (kantoorperso neel wordt niet gevraagd), kunnen wor den geplaatst. Voor emigratie naar Ca- nada en Zuid-Amerika bestaat nog 'steeds gelegenheid: - Voor personen, bij voorkeur onge- huwden, die naar Australië wfllen emi greren, en geen uitgesproken vakman -zijn, bestaat de mogelijkheid om ln aanmerking te komen voor een Hijk»- ssibsidie- in de kosten daarvan, - Spoedige aanmelding Is zeer gewenst. Commissies- Huishoude lijke- en gezinsvoorlichting .Voor -de propaganda-avond op 1 Maart van de Commissie van Huis houdelijke- en Gezinsvooriichting in het Verenigingslokaal aan de Nieu we Haven, heeft bet "Wester Dames koor zich bereid verklaard mede werking te verlenen. Hengelconcours van „Het Baarsje" Onder regen en sneeuwbuien hield „Het Baarsje" Zondag een. onderling bengelconcours in de Poldervaart. Twintig maat vissen vormden, de buit. De prijzen waren, voor: I. D, Voets 5 stuks, 316 gram: 2. G. Gijbels Jr. 5 stuks, 278 gram; 3. D. Oetker 4 stuks, 243 gram; 4. F- Slavenburg 3 stuks 160 gram. Burgerlijke Stand GEBOREN: Hendrik J, z v K M L Nieuwen suis en C J Bralcel; L-een- dert M,zrM Jeup en S J de Reus; Matthia, d v M Duifhuizen en E Luijendijk; Walter, z v J J v Leeu wen en R O Kok. OVERLEDEN: A Meerhof, 61 j. Advertentie Daar wjf de me* do- zelfde la go winst verkopen alt onze andere artikelen en orixe voorraad veelal beperkt was, hebben wij dikwijls onze klanten moe ien teleurstellen. Maar dia o udm textiel, klanten willen wij terug hebben en daarom bren gen wij deze serie textiel' aanbiedingen. 30 40 typ onder de normale prijs. Uit een enquête is gebleken dat cp 60% van de Rotter damse bedden geen lakens liggen {en dat is geen schan de) maar die 40o/o anderen hebben het toch wel heel wat prettiger. Mag iemand die met hard werken z'r brood verdient hier a.u.b óók bij So ren Deze 13e texkielaanbiedmg is niet voor hen, die gemak kelijk 9 of 10 gulden voor een laken kunnen betalen, maar voor de anderen, die toch evengoed recht hebben op lakens. Dinsdagmorgen om 9 "uur begint de verkoop van gras linnen lakens 160x220 cm. (40 cm. breder dan ëen twee persoons ledikant) -en dan betaalt IJ geen jn 9 of 10 gulden, maar Dezelfde grijze keuken- doeken, die wij veertien dagen geleden verkoch ten koopt U nu weer 79 cl. B WHmNESStRLAM* (OUKZtCHT) Selectiemethode dient verbeterd te worden ROTTERDAM. Nu het zevende en achtste leerjaar wederom ,zal worden ingevoerd, beeft de Gewes telijke Propaganda Commissie van de Neder 1. Onderwijzers Vereniging Zaterdagmiddag in het Bouwcen trum een vergadering belegd'voor het Gewest Zuid-Holland. Spreker op deze middag was de heer F. Evers, voorzitter van het Paedago- gisch Centrum van de N. O. V. In een met grote aandacht gevolgd betoog heeft de heer Evers de vele kwesties, die rond de invoering van het 7de en 8ste leerjaar zijn gere zen, de revue laten passeren. Ons onderwijsgebouw, catkin zijn hui dige vorm ongeveer vijftig jaar oud is, moet noodzakelijk vernieuwd worden, betoogde spr. en het is zaak. dg nieuwbouw er één te doen zijn, die Nederland de komende halve eeuw waardig is, Eén der brandende vraagstukken van ons bestaand onderwijs is de aansluiting lager onderv/ijs-voortge- zet onderwijs. Jaarlijks mislukken op onze inrichtingen voor voortge zet onderwijs: UX.O-, M.O. en N.O, tienduizenden leerlingen, voorname lijk als een gevolg van een verou derde en. onvoldoende selectie-me thode. De weder-invoering van. het 7de en 8ste leerjaar is daarom een maatregel, die wij moeten toejui chen; ze zat ertoe bijdragen ons on derwijs van deze smet te zuiveren. In tegenstelling tot de opvattingen van de Staatscommissie-Faber, sprak de heer Evers zich uit voor een ge heel zelfstandig onderwijs-type. Het onderwijs behoort er algemeen-vor mend ie zijn geen overdreven veelweterij en moet zich richten op de ontwikkeling der totale per soonlijkheid van de 12- tot 14-jari- gen. Geen gespecialiseerd vakonder wijs na de 6-jar. L. S„ maar een opleiding, die de pre-puber voorbe reidt op zjjn taak in de maatschap pij. Ook voor die kinderen, voor wie het g. v. I. o, eindonderwijs zal zijn, zal deze school een goede af ronding van hun ontwikkeling kun nen wezen. De handvaardigheid mag niet een voorbereiding tot vakspecia lisatie worden, maar -moet in dienst staan van de algemene en harmoni sche vorming, die het V.g.ï.o. beoogt. Dat dit alles een herscholing der leerkrachten vereist, zal worden op gelost door het oprichten van een Centrale Didactische Dienst door de N-O.V„ welke dienst' richtlijnen zal gevey voof dit onderwijs. De paedagogisehe centra van Openbaar en Bijzonder Onderwijs hadden in deze, door het oprichten van een applicatie-cursus, verder willen gaan, maar dit is afgestuit op de schrielheidder regering, die de benodigde gelden 100,000) daarvoor niet heeft willen voteren. Advertentie (IM.j 1215 De bul hevig, maar zij duurt nt^t lang en de wind wakkert met tot stormkracht" aan. Toch neemt Röb net zekere voor het ófa^ zekere en bljjft biige-" draaid liggen, want bevindt zich in de buurt" van de Tsjagos-archï- peï. waar zich geynar- hjke riffen bevinden."5 Dan zjet. hjj" achteruit een noodsein; een vuur pijl, die hoog in de lucht uit elkaar spat. Zon de kotter in nood verkeren? Wanneer de wind iets afneemt, koerst Rob naar de plaats, waar hy het sein heeft waargenomen, i en ziet, dat het scheepje laag op hej wateraan dek al klaar met een reddingsboei, waar- Ja, het is de kotter, die zich in moeilijkheden ligt Het is blijkbaar lek geslagen en bevindt j aan een jjj0 vastgemaakt, schynt te bevinden. Rob komt nog dichterbij zich in zinkende toestand. Er staat ren man "per rol De grootste en de bestel Spelregelavond lionk-" bailers In de ontspanningszaal van Van Nelle te Rotterdam wordt Vrijdag avond een honkhal-spelregelavond gehouden, waarin de heer D. Beets, voorzitter van de Nederlandse Honkbalbond, een causerie zal hou den over de 'honkbalsport.' Tijdens deze bijeenkomst, die ook voor met- aangeslotenen toegankelijk wordt nog een spelregel-wedstryd gehouden, waaraan de verenigingen met ploegen van drie kunnen deel nemen. Het Voorntje viste De leden van de hengelaarsver eniging Het Voorntje zaten Zondag morgen reeds vroeg hun geluk te beproeven in de Poldervaart onder Kethel. De vangst bleef beneden de verwachtingen. De uitslag was: I. J. Lupker, 6 st. S35 gram*, 2. P. de Jong, 4 st. 197 gr. 3. B. Lupker, 4 st. 190 gr.; 4. H. Lupker, 4 st. 175 gr. 5. H- van Vliet, 2 st. 130 gr.; 6. P. Lens, 2 st. 99 gr.; 7. J. M, Lup ker, 1 st. 45 gr. STADSKRONIEK Op de B.K.-Iaan werd het 6-jarig zoontje van de familie G. slachtof fer van een onoplettendheid. Zater dagmorgen even na 12 uur stak de jongen onverhoeds de weg over. De bestuurder van een passerende auto, V tut Vlaardingen, kon niet meer uitwijken. De jongen werd aangereden en tegen de grond ge smakt. Met schaafwonden 'aan ge zicht en benen is hfj via het ge meen teziekenhuis naar huis ge bracht. -De brandweer kon Zondag morgen met de ladderwagen uit rukken voor een schoorsteenbrand ten huize van de familie v. d. "W. aan de Parallelweg. Met de ram- monneur was de zaak spoedig ge blust. Zaterdagmiddag" kreeg een voor een.wagen gespannen pony het voorjaar in het hoofd toen het beestje werd neergezet naast het paard^van.^ een*., sproeiwagen, die sond voor de gesloten spoorweg- cverg&ng„£an de Overschiesestraat. -Het gevolg-was, dat de spoeling- wagen achteruit reed en terecht kwam' tegen een driewielige bestel auto van K, Het voertuig liep ge ringe schade op. GYMNASIASTEN MET „ERNST" Het „Discipuli Gymnaaii miramur antiquos" (Wij, leerlingen van het Gymnasium, bewonderen de Ouden) het bondslied van de Schiedamse gynasiasten, klonk op by dc opening van de grote bondsavond, die in Musis Sacrum, werd gehouden. Na een woord van praeses D. de Sma len, is een opvoering gegeven van „Ernst" van Oscar Wilde. Het toneelgroepje uit de leerlingen, dat zich onder regie van mr. W. A. Hoek en met de tekenleraar A. C- H. Slot Jr. als gast en technisch leider, terdege op deze avond had voorbereid, bracht het qua spel tot zeer goede resultaten. Van, een zekere starheid, dat men bij ama teurtoneel za vaak moet consta teren, was geen sprake. 'Vlot en vrij bewoog men zich over het toneel en wanneer de tekst wat puntiger was* gezégd, zoudenwe bgna van een ideale'opvoering'heb ben mogen spreken. Nu bleef het geheel te vlak voor een'stuk, waar in de humor meer ligt besloten in hetgeen men zegt dan in .hetgeen men doet, kan dit funest zijn. Ge lukkig wag het publiekmet volle aandacht de spelers en hét stuk toe gewijd en er ging van -de kostelijke ïhhöud dan ook niet veel verloren. Aan het einde van de opvoering waren er lauwerkransen Voor de medespefenden en gelijk de traditie der Ouden het wil, zijn hun hoofden er mee omkrans. Willy Keyzer- waard, Fried Feltmann, Nenne Drop, Marti Karreman; de heer A. C. H. Slot, Chris v. d. Hoek, Wim Beerdam, Herman de Boer en Si mon Vuyk hadden het volkomen verdiend. Aah dr P Herfst, dr J. J Thierry en mr W. A. Hoek zijn oor konden uitgereikt wegens hun ver diensten voor de Schiedamse Gym- nas laatentend, Een gezellig bal. dat geheel de prettige sfeer van deze schoolavond ademde, besloot het festijn. KLAVER JAS-BONDSTIENTAX OVERWON JA.AP'S VRIENDEN Met 14638 tegen, 12959 punten heeft bet tienttal .van de Schie damse Klaverjasbond' de strijd tegen de ploeg van Jaap's Vrien den gewonnen. De hqogste taf el was ditmaal voor de "heer. B. S Schippers en een heer, die achter het pseudoniem N.N. schuil gaat. Zij verzamelden 3251 punten. Aan beide' leden van Schiezicht werd het bondsirisigne uitgereikt. ROTTERDAM Oude man slachtoffer van dodelijke aanrijding De 60-jarige T A. "B"., gewoond hebbende Putselaan.- stak Zater dagmiddag omstreeks kwart over één voor ziin huis onverwacht de rijweg óver. Hij 'werd door een vrachtauto gegrepen en zo,ernstig gewond, dat hij tijdens !t transport naar het Zuider Ziekenhuis té over leden'. T>ë chauffefh"-van" de vracht wagen treft :geen schukh." B. en W. stellen de raad een wij ziging voor van het plan Wiele waal, waarbij een aantal woningen van 500 (goeddeels voltooid) op 536 wordt gebracht. Deze uitbrei ding is mogelijk geworden omdat aan de toekomstige weg, die het complex zou doorsnijden, een ander trace kan worden gegeven. Het wegvallen van deze weg bood een welkome gelegenheid om ter plaat se een 45-tal woningen bij te bou wen. Voorts té in de middenstrook van het woningcomplex een 40-tal woningen vervangen door 31 voor grote gezinnen (8-10 pers.). Door bovengenoemde wijzigingen is het aantal woningen in het complex gebracht op 536, t.w. 328 normale 177 voor grotere en 31 voor grote gezinnen. Daarenboven wordt over wogen nog een aantal woningen voor zeer grote gezinnen te stich ten, omtrent de onderhandelingen met het ryk nog gaande zijn. Ten slotte voorziet het plan in cjle aan bouw van enige winkels met wo ningen en een café met woning, die echter niet door de gemeente zul len worden gesticht. Door de opne ming van grotere woningen in het plan is de mogelijkheid geopend om'desgewenst één of twee wonin gen beschikbaar te stellen voor een arts en een tandarts. De huurprij zen variërëen van f 6.75 tot f 7.15 per week. Het exploitatie-tekort bedraagt f 276,20, resp. f 322.50 per woning per jaar. De tramverbindign tussen Schie dam. en Rotterdam was Zaterdag avond ongeveer een half uur ge stoord, toen bij het eindpunt op de Koemarkt een motorwagen van lijn 8 reed tegen de bijwagen van een vlak voor hem rijdend tramstel. Hert niet goed functioxmeren van de rem van dê'achterste wagen zou oor zaak van het ongeval ziin. Door de schok.'die ontstond, werden vijf inzitfetidén gewtfftSKV1 Twee -"van hen. de conducteur jvaade tweede tram eh eeri''vrdüw$tSké,passagier zijn naar het gemeenteziekenhuis vervoerd, vanwaar. Zij later op de avond naar huis konden, terugke ren. - Zondag werd op het hoofdbureau van politie gemeld dat een Deense hoöfdmachinlst in 'n patates-frites zaak zijn portefeuille zou zijn ont vreemd. Men liet de man naar de Lange Nieuwstraat komen, xyaar men het zekere voor het onzekere nam en de in beschonken toestand verkerende Deen liet fouilleren. Veilig verborgen onder ziin hemd bleek de vreemdeling ziin als ver mist opgegeven bezittingen te heb ben verborgen Er, zou echter niet alleen Engels maar ook Deens geld in de portefeuille hebben gezeten en zo kwam het dat het fouilleren tot groot-genoegen van onzevriénd uit de vreemde, nog wat werd voortgezet. Zonder resultaat overi gens. Tenslotte is men meegegaan naar de kamers van de Deen om daar met hgm te ontdekken, dat het geld hier was achtergelaten. De DeeAse. Schiedammer was ever de resultaten van het politie onderzoek zo tevreden, dat het dankbetuïgen biina geen einde wil de nemen. D W-a vond Zaterdagavond heeft de Amusan te Club „Door Vrijheid Verenigd" in de intieme zaal West-End een openbare uitvoering gegeven, te vens ter gelegenheid van het 5- jarig bestaan van deze vereniging. Na een kort welkomstwoord van de voorzitter, de heer J, P. Fidoux, werden de zeer vele belangstellen den onthaald op een vlotte revue „Zoek op zijn tijd wat vrolijkheid", samengesteld door de heer G. Er- berts Jr. Ze werd op gezellige en amusante wijze voor het voetlicht gebracht door de toneelclub van DW, „The Berthy's", twee j.ngens en een gitaar, hadden ook veel succes met hun liedjes. Aan de piano zagen we mevr. J. Scheepbouwer en de heer A, J, Küttschreutter. Er was een tombola met niet minder dan 650 prijzen, waarvan een groot deel door de leden zelf vervaar digd.- De opbrengst van deze avond, waar alles, ook de costuums, door de leden zelf werd verzorgd, is be stemd om 100 kinderen deze zomer enkele dagen van frisse buiten lucht te laten genieten. DW mag terugzien op een in alle opzichten geslaagde avond! Ook aan de Spangensekade particuliere bouw Op de voormalige houtwerf van de firma v. d. Wetering, gelegen aan de Spangen eeka de, zijn de Gebr. Cas telayn te Rotterdam begonnen met de bouw van een blok woonpanden. Dit blok omvat 4B woningen, be staande uit benedenhuizen en drie woonetages. Daarboven komt nog een zgn. halve-zolder waonverdie- ping. Met het heiwerk is reeds een aanvang gemaakt. Volgend jaar Maart hoopt men het werk te kunnen op leveren aan'de Verzekerings Mij. „De 'Nederlanden van 1843", die het blók heeft gekocht. De Rotterdamse kantonrechter heeft de bedrijfsleider L.N. uit 's Gravendeel tot tien dagen hech tenis veroordeeld en hem verbo den voor de tijd van zes maanden een auto te besturen, omdat hij op 9 December 's nachts onder de in vloed van alcohol op de Dordtse straatweg een auto bestuur o heeft. Vijfhonderd gulden boete en een maand voorwaardelijk kreeg de Rotterdamse fabrikant H.A.F.W., die op 7 Februari na het drinken van 5 glazen bier en vijf borrels niet een auto op de Rochussen- straat reed. In beide gevallen wer den de auto's na de overtreding in beslaggenomen. De Rotterdamse kok H E. werd veroordeeld tot een voorwaarde- lij ke^ hechtenisstraf van drie da gen met een proeftijd van één jaar en een geldboette van 1 30; hij liep op 8 November in kenne lijke staat in de Gouvernestraat, terwijl hij reeds twse maal door de kantonrechter voor eenzelfde overtreding was veroordeeld. Wo ning of woonwagen? Dat was de kwestie voor de Hoek van Hol landse tuinarbeïder T. D. Deze had „zich een tramwagen, aange schaft, 12 meter lang en 2.30 me ter breed, om in zijn woningnood te oorzien. Het gevaarte, dat 8 a 9 ton woog, rustte op zware hou ten bielzen en om aan te tonen, dat ditt een echte woonwagen was en geen woning waarvoor hij een bouwvergunning zou nodig heb ben, bracht de man onder de wa gen twee wielstellen van een band wagen onder de tram aan. Daar het bouwsel echter met ver plaatsbaar was, kreeg hy geen meentvergunning, die voor een woonwagen-standplaats nodig is. Ket bouwsel werd dus beschouwd als een woning in de zin van de Woningwet en D, werd daarom door de kantonrechter wegens het bouwen van een noodwoning zon der vergunning veroordeeld tot een geldboete van zes gulden. De 45-jarige vertegenwoordiger A. J. V., die persé weer in de ge vangenis terug wilde, waaruit hij drie weken geleden is ontslagen, sloeg drie ruiten in van een win kel aan het Westplein. Hij kreeg zijn zin en zit nu opgesloten in het hoofdbureau. Twee knapen van resp. 13 en 16 jaar schoten met hun windbucks door een ruit van een woning aan de Henegouwerlaan. Vijf ruiten en een zelfde aan tal .lampen van de ingebouwde verlichting onder het viaduct Var kenoord werden Zaterdagmiddag vernield. De ruit van een tochtdeur van een pand aan de Essenburgsïngel móest er aan geloven toen de heer des huizes niet werd binnengelaten door 2ijn vrouw. Hij was „te" dronken en werd in het bureau Oostervantstraat opgesloten. Wegens wangedrag werd gis termiddag een 46-jarige Rotter damse verxvyderd uit een bar aan de Roeierstraat. In haar woede om deze belediging sloeg ze enkele ruiten van het café in. In de G. v. d. Lindestraat kreeg een 89-jarige loodgieter het met zijn hospita aan de stok. De man liep het huis uit en sloeg met een moersleutel een ruit in. 't Is geen glas, maar wel Advertentie (I.M.) Wij vroegen een huisvrouw: „Kunt U zich zuiverder wit voorstellen dan van 't galatoilet van een Zwaan?" Mevrouw was niet om haar antwoord verlegen. Ze zei: „Zelfs het witste zwaantje legt het in witheid af by mijn wasgoed, als ik 't pas gewassen heb met Super Radion," Een proef op de sam be wees. dat zij. zoals altijd, gelijk had. De wasexperts,, die na langdurige onderzoekingen Super Radion sa. menstelden, kunnen terecht trots zijn op hun werk. Een witter tint is op geen andere wijze te bereiken èn.... zonder boenen of bleken. Bovendien, zelfs met 't schraalste water beleeft men geen narigheid meer. De ontploffing op de Coolsingel Van gemeentewege wordt ons naar aanleiding van het gebeurde bij het slopen van de voormalige ondergrondse toilet-inrichting aan de Coolsingel meegedeeld, dat vooraf aan de politie was bericht, dat springstoffen zouden worden gebruikt. De politie was ook inderdaad aanwezig .en nam de gebruikelijke voorzorgsmaatregelen, maar de ontploffing bleek zwaarder te zijn dan kon worden verondersteld, met het bekende gevolg, naar de oorzaak wordt een on derzoek ingesteld. Auteurs-boekverkopers Henrïéëtte van Eyk en Simon Vestdijk traden Zaterdagmiddag in de boekwinkel van Buul als boek verkopers op. Het was er zeer_druk en als wij het wel hebben, deden de auteurs gode zaken. Zij hadden trouwens al wat routine van vorige Boekenweken en met een praatje en een kwinkslag „verwerkten" ze heel wat klanten, die het bijzonder genoegen mochten smaken een handtekening in hun boeken te krijgen. Het was wel grappig, dat Simon Vestdijk's verkooptalenten slechts in één opzicht tekort scho ten: bij de afzet van. zijn eigen laatst verschenen werk: Astrologie en wetenschap. doorzichtig. De nylon van een 21-jarige dame, die Zaterdagmid dag op de Rrandweg liep, werd be schadigd door een kogeltje uit een luchtdrukpistool, waarmee de 19- jarige ijzergieter schoot. Het pis tool werd in beslag genomen en de schade zal door de jongeman wor den betaald. DAM 28 SCHIEDAM. DONDERDAG 2 MAART 1950, 's avonds 8 nur Spreker: pastoor G. A. VAN KLEEF uit Leiden Diasdag 28 Februari t/m Donderdag 2 Maart LARRY PARKS en ELLEN DREW in Een spannende film met een strijd op leven en dood '•)i (geheel in kleuren) Toegang 14 jaar. Wie'ruilt vrije BOVENWO NING, Westen Schiedam, 5.75. 2 k. en suite, 2 slaapk, en keuken voor nieuwbouw, woning a. dr VI. Dijk. Br. S 295 bureau van dit blad. Overtrekken - bijvullen met Javakapok, enz. in 1 dag klaar! ÏBEDDEXariS BRÓERSVEST 64—S6. Schrijf- en typewerk ge vraagd. Br. no, S 297 bur. van dit blad. Gaarne een nette gezinswas 3 a 4 personen. Brieven No. S 29B bur.'van dit blad. Biedt zich aan nette werk ster Dinsdag, Woensdag en Donderdag. Brieven onder No, S 299 bureau van dit blad.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1950 | | pagina 2