C D X STADSNIEUWS Wat de Schiedamse clubs Zondag presteerden Een overwinningtweemaal gelijk spel en drie nederlagen Ursus-The Kising Hope 1—1 WALDO Aan de slag! AGENDA Zangersfeest in Grote Kerk Schiedam levert mooie prestatie tegen korfbalclub Die Haghe Succes wint weer DE AVONTUREN .VAN KAPITEIN ROB 98 et- TWEE PHILHARMONISCHE -CONCERTEN Zij keren naar huis terug PREMIUM Auto-tractie voor babyspuiten SCHIEDAM OUD KATHOLIEKE KERK Meditatie Pastoor 6. A. van Kleef MEUBILAIR Jongste Bediende VOOR UW: TUIN MONOPOLE THEATER GUERILLASTRIJDERS Onschuldig Veroordeeld DIJKSTAL's BEDDEN- Reparatiën '■■111 'Loeriersser's 2 Maandag 13 Maart 1950 Advertentie (I.M.) In een nogal fors gespeelde wed strijd kwam Ursus voor de eerste maal in dit seizoen tot een gelijk spel. Een kostbaar punt werd daar door in de wacht gesleept- Vóór de rust kwamen beide ploegen vrijwel om beurten in de aanval, met Ursus evenwol iets ia de meerderheid. Na een kwartier spelen kwam Ursus aan een. 1—®-'voorsprong, toen bij een aanval over links tenslotte de linksbinnen mooi inschoot, li—0. Tot ongeveer een kwartier na de rust bleef deze stand gehandhaafd, want daarna zag de Rotterdams^ links binnen kans om met een hard schot getyk te maken. .11. Gevaarlijk vielen onze stadgenoten a3n, waar bij eenmaal de midvoor aEeen voor de TJa.R.-doelman kwam. Met de grootste moeite wist deze een doel punt te voorkomen. Tegen het ein de kwamen de Theemensen nog ge ducht opzetten, maar tot doelpun ten kwam bet toch niet meer. MartinitDHS 32 De plaatselijke ontmoeting Mar tinitDJï.S., welke in de beste ver standhouding werd gespeeld, lever de een overwinning voor de rood- baadjes op, waardoor zij hun kam pioenskansen hebban behouden. Voor. D.H.S. blijft de toestand pre cair, maar wanneer met gering ver schil van kampiocnscandidaten als .HJ.O.N, en Martinit verloren wordt, behoeft men oj. toch niets te vre zen. Twintig minuten na de aanvang scoorde, uit een voorzet van. J. Veldt, Martinit door v. d, Laak het eerste doelpunt. Door te ver opdrin gen (met wind mee) van de Marti- nit-verdediging, -ontstond bij een D, H- S.-aanval, uit eén scrimmage, waarbij J. v. <j. Bout de bal van richting veranderde, de gelijkmaker 1—1. Tien minuten voor de rust werd het door snel reageren van v.,cL Laak 2—1. waarna kort daarop J. Veldt er .'3—1 van maakte. Na de rust, toen D.H.S. de wind' mee had, profiteerde zij daar on middellijk van, waait linksbinnen Klein scoorde m?t een goed schot het tweede doelpunt voor de geel zwarten, 32. Het spelpeil, dat toch aL belangrijk lager lag dan in de eerste ontmoeting, kwam ook in het verdere deel van de strijd, mede door de invloed van de. wind. niet boven het middelmatige uit. Veran dering in de stand kwam er dan ook niet meer. DRZHilligersberg 1—-3 DJL2L heeft het stoute stukje van. de vorige week niet kunnen herha len. Daar bleek koploper Hiliegers-, berg te sterk voor. Wel scoorde Kholmeijer na een half uur voor D. R. Z„ toen de K'damsè doelman zijn ...schot verkeerd beoordeelde, maar daarna bleek alle kruit toch wei verschoten. Zeven .minuten vo°r de rust schoot de Hillegersberg-mid- voor Van Es uit een vrije schop. Advertentie (JJM.) WIRUftlURs-WW»" CKAX AUTORIJSCHOOL Bij het Gewestelijk Arbeidsbureau kantoor Schiedam, staan momenteel de volgende aangeboden en gevraagde-ar beidskrachten1 genoteerd: Als werkloos ingeschreven; Bouwbedrijven; Uitvoerder, timmer lieden. schilders, grondwerkers bouw vaksjouwers, betonwerkers, scheeps timmerman. mandenmaker. slopers, houtzager.. Metaalbedrijven; Bankwerkers, mon- tagewerkers. aank. instrumentmaker, fitters, autog. lassers, radio technicus, ijzerwerkers, chauffeurs. tecbnisca controleur, .vernüdcelaar.. soldeerder, land-machinisten, motordrijver, constr. werkers, kraandrijver, metaalboorder. Tandstokers halfwas werkt, bouwk. te kenaar. bafvvas electriclën, autog.- bran der, aanhoude r, halfwas, constr. bankwerkers, isoleerder. Alg. Bedrijven; Boekhouders, kan toorbedienden, correspondent, incas seerder, magazijnbedienden, portiers, vertegenwoordigers, ongeschoolde ar beiders, transportarbeiders, musici, verkopers, colporteur, kellners brood- en banketbakkers, boekbinder, gias- blazers, filiaalhouder gedistilleerd, schoenmakers, vellenbereiders. kleer makers. hotelkoks. reclametekenaars, tuinman, kappers, fotograaf, wijnko persbaas, laboratoriumbedleride. Jeugd: M elec.monteurs. 13. bankwer kers. II. metselaars, 11. Instrumentma kers. II, banketbakker. 31. reclame schilders, aank. bediende, 1L automon teurs, 11. modelmaker. 11. scheepEtim- merman, il. bakker, 11, winkelbediende. Htimmerlieden. 11, etaleur. Vrouwen; Verkoopsters, naaister maatwerk kapster. Gevraagd bij diverse werkgeve c; Metaalbedrijven; Pfecisiebankwerkers koperslagers, vormers, metaaldraaiers en fraisers geschoold, plaatwerkers, loodgieter, ankerwikkelaar, machine schaver, halfwas süjpor-polijster. Alg. Bedrijven- Boekdrukkers, sla- gersknecht. In de Limburgse mijnen kunnen Bui. ke ongehuwde arbeiders geplaatst wSt. den leeftijd 16—30 jaar. Jeugd: Kwastenmakers, cartonnagc- werkers, CIL loodgieters, loopknecht voor slagerij, melkbezorger. 13- lakapui- ter, constr, werkers. 1L bettsers. 11, le derbewerkers. leerling en aank. kof fermakers 33. zeilmaker, fabrieksjon- gens. loopknechts, U._ modelmaker, LI. plaatwerker. U. machine en construc tie bankwerkers. U. autoe. lasser. 11. fraraebouwera. U. papiersnijders, jon- ste bedienden, halfwas polijster maga zijnbediende.. metaalslijper. Jj. offset drukker. ]1. verwarmingsmonteur, hulp- vakarbeider steéndrukkeij. Vrouwen; Dagmeisjes, fabneksmeis. jes, strijkster, bekwame typiste boven 25 jaar. Steno-typiste Ned. bekwame cnrtónnagewerksters. VlSSERIJBERICHT SCBEVENTNGEN .'.SCHEVENÏNGEN, 33. Mrt.. besom mingen kustvis8ers van 11 Mrt: Scfa 82 met 500, Sch 6? met l 650, Sch 10 met 90€, Sch 70 met f 1000, Sch -76 met \f 930. Scb 38 met 200. Sch 18 met /- UOO. Sch 12 met .1240, Sch 177 met 140, Sch 11 met 330. Sch 63 met .1200,. Sch-2-met S00, Sch 1 met 1500, Vd 9 niet 810. waarbij de bal door een der Schie damse backs van richting werd ver anderd. de gelijkmaker in het net. 11. Na de hervatting kregen de Rotterdammers de wind mee en na een kwartier doelpuntte rechtsbin nen C. Hol 12, De wind deed als vrijwel overal, ook hier veel af breuk aan het spel. Ongeveer acht minuten voor het einde viel voor de Rotterdammers het derde doel punt door een schot van rechtsbui ten v. d. Berg. De wedstrijd had een alleszins prettig verloop en werd verdiend door de Rotterdammers gewonnen, SFCFlakkee 2—4 S.F.C- dat de laatste weken juist zo aardig op dreef was, had ook al een koploper op bezoek. Bü de rust was de stand al 03 en even na de rust zelfs 04. Twee Flakkee-doel- punten ontstonden toen beide ma len de S.F.C.-verdedïging wegens vermeend buitenspel bleef staan. Welke gevolgen dit kan hebben, on dervonden onze stadgenoten. Im mers zo lang niet is gefloten Is het 't verstandigst te blijven doorspe len. Zelfs al zijn de gevallen nog zo evident. Een kwartier na de rust scoorde G. Mejjster uit een wegens bands toegekende strafschop, het eerste tegenpunt. Veel was S.F.C. in de aanvat, mede doordat het FJakkee- spel nu niet zo indrukwekkend was. Met een keurig schuin schot maak- tge rechtsbuiten Triel er tenslotte 2—4 van. Excelsior '20-Schoonhoven 1—1 Weer heeft Excelsior '20 een kost baar punt weten te veroveren, waar door de kans om zich van de staart- clubs los te werken gestegen is. Voor de rust had Schoonhoven het voor deel van de wind. Gevaarlijk waren de aanvallen, maar door -juist en op tijd uitlopen van Excelsior's doel man Kerklaani bleef de score tot aan de rust dubbelblank. Tien minuten waren er na de rust gespeeld, toen rechtsbinnen C. Dries handig 2 a 3 spelers passeerde. Met een pracht- schot van wei twintig rffeter afstand werd de Schoonhoven-doelman ge passeerd. 1—0 Ruim een kwartier voor het einde schoot de Schoorihoven-midvoor op het Excelstor-doel. Doelman Kerk- laan had rich goed opgesteld, maar de teruglopende back G. v. d. Lin den liep bij een poging om het schot te keren, de bal vlak >oor de neus van zijn eigen doelman de bal in het doel. 11. 'n Ware belegering op het corner op cornèr -moest worden ge nomen, maar niets -mocht meer ba- 'ten. LugSünümSchiedam 2-0 Evenals destijds in eigen stad ver loor ook nu ..Schiedam" in Leiden met 20. Het if, een vrij slechte wed strijd geworden, wat van de strijd in eigen huis niet gezegd kon worden. De rust ging in met een 1—0 voor sprong vaor Lugdunum, nadat een Schiedam-doelpunt wegens "buiten spel was geannuleerd. Twintig minuten voor het einde ontstond onder wel zeer eigenaardi ge omstandigheden het tweede Leid- se doelpunt Lugdunum's linksbuiten appelleerde. Iedereen in zijn nabij heid bleef staan, ook de Schxedam- verdedigers, maar van'dit alles trok de Leidse midvoor zich niets aan (er was ook niet gefloten) en ontzet tend hard schoot hij van dichtbij in het .,Sehiedam"-doei 20. Daarbij bleef het Burgerlijke stand Geboren: Cornells zoon van M. A. v. d. Kraan en A. Kortman. Ro gier V. A; zoon van P. M. J- Nolet en A. E. Kappelhof. Nicoline H- dochter van H. van Rijswijk en S. J. v. d. Groef. Levenloos kind van C A. van Gelder en A. J. v. d. Valk. Overleden: E. D. de Groot, 75 jr. IVat m e o moet weten; Apothekers-nachtdienst: Centrum, Hoogstraat 118. Bellen DU ongeval: Ü.G. sn GD Tuinlaan 80 Telel 68290, Clubhuis Ongeorgan. Jeugd: Doeie-Gebonw Da <beh. Do.) 16—17.30 uur 8—13 jarigen: 19.30—21.30 u. (DL 19.15—20.45): 1421 jarigen. Films: Passage. Da. 2, 7. 0.30, Zo. 1.45, 4.15, 7, 9,30 u: (Do. geen voor stelling); Slave Girl (14 jr.). Monopoly. Da. 2, 7, 9, Za. 2, 5, 7, 9, Zo. 3, 5, 7. 9 u: Gezworen vijanden (14 jr.). Bijeenkomsten: 13 Maart, Ver, lokaal. Schied. Gemeenschap en Natuurbescher ming. Lering en film over „De Beer". Sport: 13 Maart, Amstelbrori. 7.30 uur: 675-jarig bestaan v. Schiedam. Opening damconcours. 14 Maart De Kroon, 7.30 uur: 675-jarig best. v. Schiedam. Aanvang kegelconcours. Musis Sacrum, 8.uur; Klaverjas- concours. Zoals we reeds berichtten» zal ter gelegenheid van het stadsjubi- teum op Zaterdagavond in de Gro te Kerk een concert worden gege ven, waaraan naast het Toon- kunst-symphonieorkest, zes Schie damse koren met in totaal vijf honderd zangers en zangeressen, deelnemen. Voor dit zangersfeest is een uit gebreid en zeer gevarieerd pro gramma samengesteld. Nadat door het Toonkunst-orkest de ouverture „Titus" van Mozart zal zijn ge spééld, zingt St. Cecilia onder lei ding van Wim de Rooy een viertal nummers. Het zijn Veni Creator van Alph. Diepenbrock, Soave van P. de Palestri na. Alter Baum van E. Honegger en Sterrekens van Orlando di Lasso. Daarna volgt ce Chr. Oratoriumvereniging met de. cantate „Alles was ihr tut" van G. Buxtehude. .Het Schiedams Vrouwenkoor zingt allereerst Lauda Alla Vergi- ne Maria van G, Verdi. gevolgd door Tenenbrae-.van T, da Vittoria en bet Kyrië en Agnus Dei van Hendrik Andriessen. Hierna speelt het orkest de Vijf de SymphDme van Franz Schubert, terwijl het het eigen koor bege leidt in „Bei Sonnenuntergang" van Niels W. Gade. Het Einwelhuhgsgeza'ng van P. Jüttner. en het overbekende Halle luja..yan Georg Handel 'kemt voor. rekening van „Excelsior" ónder leiding van Piet 't Hart.;' Met Gijsbert Nieuwland aan het hoofd, zingt de Kon. Schiedamse mannenzangvereniging „Orpeus" tenslotte Landerkennung van Edw. Grieg, Custos quid de nocte van Nico Verhoeff en een fantasie van dr Joh. Wagenaar over een oud- Nederlands volkslied, ,,'t Voorntje" vangt drie pond vis Voor de laatste maal in dit hen- gelseizoen togen-de. leden van ,/t Voorntje" Zondagmorgen naar de Poldervaart onder Kethel. De vangst bedroeg 33 vissen met een totaal-gewicht van 15QI gram. De prijzen waren voor: 1. F. Voogd 7 stuks 435 gr 2. P. de Jong '3 287 3. J. Lupker 5 225. 4. H. van "\Giet 3 165 5. B. de Hertog 3 138 6. L. M. Lupker 3 132 7. H. Lupker 4 83 8. F. Steketse 1 46 9. G. J. Vermeer 1 45 10. A. Wensveen 1 40 De resultaten door de Schiedamse korfbalclubs behaald, mogen zeker niet onbevredigend genoemd wor den. Dat Avanti en Schiedam zou den ver lieren, lag in de lijn der verwachtingen, maar de nederla gen zijn eervol, zeker die van Schiedam. Sterker gezegd', de ne derlaag van Schiedam is eigenlijk onverdiend: een gelijk spel zou de krachtsverhouding beter hebben weergegevn en stellig meer bevre diging hebben geschonken. De roodzwarten begonnen de strijd ge handicapt, nl, met twee invallers. Zij moesten twee van hun beste heren missen. Dit vermocht echter de homogeniteit van de ploeg niet verbreken De Hagenaars onder vonden dit dra, want in tegenstel ling tot de ontmoetingen met hun andere tegenstanders, duurde het ditmaal 10 minuten voor zy de eer ste goal maakten. Vijf minuten la ter maakte aanvoerder v. d. Kraan van veraf gelijk ij vanaf dat ogen blik moesten de kanaries vechten, voor hun overwinning. De partijen waren volkomen aan elkaar ge waagd. Daarom was het voor de gastheren jammer, dat vijf minu ten voor het eindsignaal een dame van Die Haghe het winnende doel- npunt voor haar club wist te ma ken In elk geval is het een buiten gewone prestatie van Schiedam om van de club uit haar afdeling, die gemiddeld 11 doelpunten per wed strijd wist te scoren, met slechts -1 te verliezen! Tgen Phoenix hield Avanti dank zij voortreffelijk verdedigen van P. Mulder ca geruime tijd stand. Voor de rust hebben de Hagenaars slechts eenmaal de korf kunnen vinden en eerst 12 minuten voor het einde kregen zij de gelegenheid hun technische, superioriteit uit te drukken, in een tweede punt. On- middellijk na de wisseling volgde een derde, op zer fraaie wijze gc-r maakt; Hoewel Avanti voorhaar harde werden en goed spel onge twijfeld een tegenpunt had ver diend gelukte het Phoenixjuist nog ven voor het scheiden van de markt de stand op 4—0 te brengen. Daarmee kreeg men iets- meer dan .verdiend was. De gebrekkige aan- valstechniek van Avanti is echter de Hoofdzaak van het uitblijven'van tegenpunten' in deze wedstrijd. De strijd tussen Succes, en."Wiori was aantrekkelijk. De blaüwwiften waren over het geheel iets sterker, maar maakten van dit overwicht slecht gebruik door tal van techni sche en tactische fouten.: De ploeg is enthousiast genoeg, maar houdt te weinig rekening met de bijzon dere omstandigheden, die vooral een sterke wind met -zich mee brengt Zo gbeurde het, dat in de aanval voor e rust met dde wind in de rug een aardig spel vertoond, maar te weinig productief. Eerst kort voor de pauze kreeg F. A. Baas de gelegenheid het in die pe riode sterke ovrwicht van zijn ploeg in een doelpunt uit te drukken, met welke stand de wedstrijd ook werd geëindigd. Na dé hervatting werd te weinig rekening gehouden met de wind met het gevolg, dat tal van fouten werden gemaakt. Welis waar kwamen de korven aan bei de zijden nog enkele malen ernstig in gevaar maar in de stand kwam geen, verandering In de RKB-competities behaal den de Schiedamse twaalftallen de volgende resultaten: Succes 3—Dé Spartaan 3 03; Charlois 3Schie dam 2 01. Door deze overwinning behaalde Schiedam 2 het- kam pioenschap van de 3e klasse C van de RKB. -Een dubbele goede dag" vaar de club van Van. der Kraan. Onze felicitaties! Junioren:. Avanti aSperwers a 1l', ucces bHet Zuiden b .0-^0- - 1227. Larry wil we ten, waar de geroofde foto is gebleven, maar de vette boef doet het, alsof hij niet weet, waarom die kaarl zo belangrijk is Hij pro beert Larry duidelijk te maken, dat hi! ook maar is gehuurd voor dit vuile vferkje en dat., hy verder van; niets weet, „Maak mij niets wijs,"'zegt Larry dan: „je weet best, dat dit de kaart was, waarop de weg stond aangege ven naar het Rijk van de Witte Mammouth" Als door een bliksem straal getroffen zakt de dikzak op zijn knieën en smeekt Larry om genade, wanneer deze er aan toevoegt, dat de „Fort Churchill" op weg is naar dat land. Larry weet nu genoeg f. en laat de mannen in Dutch.Harbour aan land, zetten. Wanneer 2e hun weg vervolgen via de Beringstraat zegt Larry: „Dié dikke scheen er niet erg op gebrand te zijn om het Rijk van de Witte Mammouth te betreden; waar om. hij zo schrok is mij overigens ook niet erg duidelijk. Enfin, we zijn die spion'kwijt'1. Advertentie (I.M.) Wij weten dat het voor U nïet zo eenvoudig is. naar Dfjkzicht te komen en 's mor gens alle huishoudelijke be zigheden in de steek te laten. Alléén als onze aanbiedingen werkelijk van .belang zijn, mogen wij die tijd en moeite van U vemen. Laten wij U gerust stellen, géén aanbieding, van ons wordt gedaan, of wij laten grondig onderzoeken of deze inderdaad zó interessant is als wij zelf veronderstellen. Wij stuurden speciaal iemand uit om te onderzoeken of er in Rotterdam Brab. boni te koop was en hij kwam terug met de mededeling: „bijna nergens en waar het te koop ïs, niet onder de twee gulden" Vanaf Dinsdag 9 uur koopt U op onze tapijtafdelingdoor geweven Brabants bont. inrood, blauw, groen 3" engeal 70 cm breed, niet voor f2 maar p.m. voor Door ons werd Vastgesteld (U heeft het vermoedelijk zelf ook gezien,), dat afge paste glas-gordijnen overal te kust en te keur te koop zijn voor f. 4.- en hoger. Maar U koopt vanaf Dinsdag 9 uur op onze tapijtafdeling afgepaste vitrage-gordijnen met ingeweven randen 80 x 160 cm, niet voor f 4.- maar p. stuk U behoeft maar de adverleniia-pagina's ran anxe kranten ie /ezsn om (e ivelen, v/elke prijs er voor pyamaflanel ge vraagd wordt. Ataar U koopt Dinsdag effen liane f. 70 cm. breed in crème, bleu en rose mrHMBStRUA» (ül)KZICHT) Natuur en Jeugd besloot lezingen-serie Vrijdagmiddag om 4 uur beëin digde de heer Voorhoeve, directeur van .de landelijke stichting Natuur en Jeugd, -zijn laatste film-voor- dracht van de serie, die in samen werking met de Schiedamse stich ting Natuurbescherming gedurende de afgelopen week in'het Verent-: gingslokaal voor de Schiedamse scholieren gegeven wérd-'Bijna 4500 leerlingen van 33 verschillende onderwijs-instellingen, metinbe grip. van de RHBS, Huish. en Indus trieschool en Ambachtsschool, heb- Over het laatste Fbilharmonisch Zondagochtend- en Zondagmiddag- concert, respectievelijk gegeven in het Coloseum-Theater en de Schouwburg, kan jammer genoeg niet onverdeeld gunstig worden ge schreven. Vooral het eerste Tcon- allesbehalve voldoen. De ouverture Anacréon van Cherubini waarmee het progamma werd geopend, klonk in het begin onzuiver, weinig doorzichtig en rhythmisch onvast,1 En hoe Flipse ook zijn best deedtot een bloeiend mu siceren kwam het niet,- er werd slechts ambtshalve gemusiceerd. Bepaald slaapwekkend was de uit voering van Mozart's concert voor fluit en harp. Om te beginnen was deze in technisch opzicht lang niet vlekkeloos. Dit geldt in het bijzon der het haipspel van Margot Broe ders. Sommige passages mislukten of bleven geheel weg. Het gebeurde zelfs enige malen, dat ze er vol komen uit was en dan In het xvilde weg er maar wat op los tokkelde. Een vertolking dus, die verre be neden het kunnen van een zo talent vol en geroutineerd musicienne als Margot Broeders bleef. De fluitist Wim Clemens speelde wel de noten, maar een overtuigen de orestatie leverde ook hij niet. De geest van het werk bleef ook hem verre en van enige nuancering was geen sprake. In dat opricht deed het orkest niet voor hem onder. Het Schouwburgccmcert gaf ge lukkig meer aanleiding tot waar dering. Naast een goede weergave van Fauré's Masques et Bergamas- quea en drie Orkestfragmenten uit „De Doge van Venetië" van Johan Wagen aar, moet yooraJ. de warme, meeslepende uitvoering van de Slot scène uit,het mysteriespel „Beatrijs" van Willem Landré. geroemd wor den. Flipse .toonde zich in deze prachtige muziek volkomen in 2ijn element en het viel derhalve te be treuren, dat de sopraan Mea Naber- man haar partij niet;geheel én al be vredigend vertolkte, In het! midden- Van je familie moet'je het maar hebben™;-' Vorige wèekUMaaiidagavènd-xjnt- dekte'de familie RJ/bfj de -terugkeer in "de woning ia de.-Van Speykstraa t, dat de Overjas van de heer .des hui zes was" verdwenen, .Van buren hoorde de heer It; dat tijdens zijn afwezigheid zijn. .46-J.arige' zwager, de zeeman J- J. W. P., in hét'huls was geweest. Men ging de café's in .de omgéving af erf, trof P. aan met de jas". Hij vertelde1'dat hij even een boodschap moest ^'JcTosn en daarom de jas had aangetrokken. Om vijf uur zou het ;,geleende" echter weer terug zijn. Tegen vijven! was de,'.zeeman":ech ter. nog steeds niet; terug-.en inmid dels was reeds gebleken, dat' er. ook een costuum was „geleend". De po litie heeft het costuum by een op koper in beslag genomen. De zee man was nergens meer te vinden. Zaterdagavond kwam hij thuis en vertelde, dat hij de jas in Amster dam had verkocht., Er ontstond hooglopende ruzie 'met veel moord geschreeuw, waarop de politie weer ten tonele verscheen om P. inhet hoofdbureau op te sluiten. Bij een verhoor bleek, dat de zeeman in Den Haag enige gouden ringen had gestolen van een 'kennis, van wie. hij enige dagen de gast was geweest. Eenjarig bestaan van „Lucas" Zaterdagavond vierde personeels- vérenl ging ,,Lücas" in Maison De Klerk haar eenjarig bestaan met een cabaretavond:' In zijn openings rede heeft de voorzitter, de heer P. van Wijnen, een overzicht gegeven van. wat de vereniging het afgelo pen jaar heeft gepresteerd. Voorts roemde hij de goedé samenwerking. De avond werd gevuld met een bont allerlei van schetsjes .en liedjes, waarbij in. het bijzonder de accar- deon-muziek van „The .Wllly.Hen- co's" en zang van Kathe Bellaard uitblonken. Na afloop waa er een gezellig bal,. Aan boord van het troepentran sportschip Waterman (vermoede» lyke. aankomst. 24 Maart a.s. te Rotterdam) bevinden zich de vol gende Schiedamse militairen: H. J. A, van Breukelen, Frank- linstraat 3 B; W. G. van Helden, Willemskade. 39 A H; Ji H. M. Hol- link, Wattstraat 66 A; P. Kies, 'Grote Markt 41 A; A. Niehot, Bo- terstraat .37; C. van der Ree, Zuid- landsestraat lij A. J. J. Sehrau- wers, Broersveld 103 L n.; J. Sor- ber, Nic. Bëetsstraat 26 A; J. J. M. Wijsbroek,'Schiedamseweg 8. Per speciaal vliegtuig arriveerde op 27 Februrri jJ. op Schiphol, komende uit Indonesië: Ar P, M. Elshof, Lange Haven 137. ben naar de. heer Voorhoeve ge luisterd. als hij mede aan; de hand van een tweetal natuurfilms zijn boeiend betoog voor natuurbe scherming in de uitgebreidste zin van het woord hield, De'Gern, inspecteur, van het On derwijs heeft aan het slot in'enke le vriendelijke woorden van de- grote waardering- gesproken voor het streven van.de Stichting en de. belangwekkende, "en j doelmatige wijze waarop haar' doelstelling tot uiting wordt gebracht, register klonk haar 'stem fraai en warm, maar de hoge noten klonken geknepen en bezaten derhalve wei nig. glans.' Na de pauze hoorde men een. fraaie doorzichtige weergave van Roussel's Evocations, waarever wij naar aanleiding van de uitvoering op het laatste Maandagavondconcert reeds uitvoeriger schreven. Ook nu weer oogstten orkest en het Philhar- monisch Koor er een groot en wel verdiend succes mee. Bas de Groot, die te elfder ure Theo Baylé moest vervangen, kweet zich op zeer te waarderen wijze van zijn lang niet gemakkelijke taak. De ver gissing die hij ten gevolge van ner vositeit maakte, kon de goede in drukken echter -niet ongunstig be ïnvloeden. HERMAN VAN BORN Matroos maakte dodelijke val in Engeland Het s.s. Hoogland bracht Zater dagnacht uit Elnge land het stoffe lijk overschot mee van Jan Fakkel uit de Langedijkstraat te Rotter dam, die heeft behoord tot de be manning van het s-s. Zeeland. Fak kel is overleden aan de gevolgen .van een schedelbasisfractuur, die hij opliep by een val in het ruim van het s.s. Cormoran, dat in Blyth lag. Fakkel wilde over de luiken lopen van het Engelse schip dat langszij de „Zeeland" lag, Het stoffelijk overschot is naar het St. Francis- cusgasthuis overgebracht,. Opdringerige jeugd Een groot aantal kinderen liep Zondagmiddag op de Hillelaan plot seling te hoop rond twee Deense zeelieden. De jeugd, verlangde, dat een van de Denen, dié een fototoe stel by-zich had, een plaatje van het gezelschap,.zojo., népien.De, amateur- fotograaf wer^diwde kinderen zo ia. het nauwgedreven, dat hystrui- kelde én tegen zijn vriend S'anvieï, die op zijn beurt door de ruit van een kruidenierswinkel stortte. Ver zekering dekt de schade. Advertentie (I.M.) li li rtnmi itium H.V. KEFIH31 BUI HU; CALUEfITR.75 ROTTIRÏAM Aan hoofden van de Vrijwillige Brandweer,die bevelvoeren over baby-motorspuiteh, is, naar wij'ver nemen, bevoegdheid gegeven een overeenkomst aan te gaan. met auto verhuurinrichtingen om bij brand de babyspuiten met auto-tractie naar hun bestemming te vervoeren. Onderdelep van de machine.ladder, die, in de oorlog 'door de Duitsers is weggevoerd, zijn nu in- onbruik bare toestand terug ontvangei.. Het is niet juist, dat een nieuwe machi nale ladder van 42 M. besteld zou rijn. Plotseling overleden De 68-jarige R. Visser uit de Wolstraat is Zaterdagmiddag door zijn woning gevonden. De ootzaak ziin echtgenote dood in, de tuin van is vermoedelijk hartverlamming. In de Paradi.jslaan zakte de 74- jarige J. P. Huibregts. Kerkhóflaan. Zaterdagmorgen plotseling in el kaar. Hij bleek bij aankomst in het Bergwegziekenhuis reeds overleden te ziin. De 64-arige scheepmaker A. J. v. d. Adel. Streefkerksrraat. is Zater dagmorgen in de Alcorstraat onwel geworden en overleden. ADVERTENTIES Donderdag 16?. Maart 1950 's av. 8 uur. Spreker: Wegens sterfgeval- te koop:- salon- ^huiskamer- en slaap kamer-ameublement. Te be zichtigen Dinsdag 14 en Woensdag. 15 Maart van 16— 12; 26 en van 8—10. uur: Stadhouderslaan. 44. Gevraagd flinke jongste bediende (mnl.) op kantoor te Schiedam. Brieven met volledige inlichtingen onder No. S 316 bureau van dit bl.. TELEFOO N 6 7 1 6 8 VLAARDINGE R.D IJ K 3 5 9 - Dinsdag 14 t/m Donderdag 16 Maart ROY ROGERS en GABBY HAYES in. Avonturen van een bandietenbende SMILEY BURNETTE Dc Wkker in een daverende dubbelrol. Toegang 14 jaar. Heeft U gratis bon 11503 15,25 uur dan ontvangt U een paar LUXE D AMES WELF- SCHOENEN 11410 14.55 uur Heeft U gratis bon tüd dan ontvangt U een P^ar DAMESSCHOENEN merk Vl\N SCHIJNDEL rydens de jubileumweek, iedere dag nieuwe prjjzen en bekendmaking. De DIJKSTAL-STOFKLOK draait voor Iedereen Scli oen magazijn BROERSVKST 135 r SCHIEDAM Overtrekken. bijvullen met Javakapok, enz. in 1 dag.klaar'! - 't BEDURNHUn BROERSVKST «4—65; lillllilllllillin AI»VEHTEER REGELUf ATI'S Te koop aangeb.herenfiets 40.—. Té koop gevr. l pers. led. Br. nó. S 318 bur. van. dit blad. Wie kan jonge mensen' P.G., met trouwplannen binnen afzienbare, tijd geschikte woonruimte aanbieden,- met gebruik van keuken of daartoe .in te richten.- ver- trek. Brieven, onder No. S 317 bur. van dit blad.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1950 | | pagina 2