«isiir Uw advertentie „Stille Tocht", die rang noch stand mag kennen STADSNIEUWS In Musis was klaver troef en op de kegelbaan rolden de ballen De vlaggenhulde op 18 Maart AGENDA DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB Mnc.i l eens hóren Netheid RICHTLIJNEN VOOR NATIONALE HERDENKING Nieuwe Oostpolderwerk begint in Mei DEN HAAG In Mei ?.ul!en. Moord en zelfmoord te Den Haag In kort bestek Aan de Oost-Sidelinge is het nog niet goed wonen Geen geld voor behoorlijke afvoer in de kelders? Weinig verandering in de haarmode Dronken taxi-chauffeur maakt brokken R. G. teleurgesteld Apenootjes-dieven betrapt Curagao schenkt V,S. Roosevelt-huis WM.EMSSTAD. Curasao heeft de V.S. een gebouw ten ge schenke gegeven voor do Ameri kaanse consul-ge-'eraal te Willem stad, als een bewijs van dank voor de bijstand die de Amerikaanse strijdkrachten tydens do Tweede Wereldoorlog Han Curacao hebben verleend. SCHIEDAM DIJKSTAL's Tfederlandsche dMiddenstandsbank n.v. WONÏHGSUIL j&Piie&st&vs Woensdag 15 Maart 1950 c Nog meer wedstrijden voor het stadsfeest Dinsdagavond kwamen eerst de kegeiaars aan de beurt om hun wedstryden in het kader van het stadsjubiïeum te laten aanvangen. Vier avonden lang zullen op de banen van De Kroon de ballen rol len. De voorzitter van het Schie dams Kegelcomité, „Oom" Sehef- fers, was er verheugd over. Hu verwelkomde de heren M. Hoïl. A. van Schie en P. Groenendaal, die namens Schiedamse Gemeenschap en S.B.L.O. aanwezig waren. Za tussen dg bedreven door vertelde hij nog van de nieuwe telramen op de kegelbaan, die door de heren Smits en van der Most werden ge schonken en die Dinsdagavond voor de eerste maal werden ge bruikt. Dank zij de heer van Buy- sen is het Schiedams Kegei-corruté in het bezit gekomen van een fraaie wtsselprijs, een zilveren kegel, die oorspronkelijk heeft toebehoord aan de oudste Schiedamse kegel club „Anti-Poedel". Nadat de heer Hoïl als voorzitter van de Schiedamse Gemeenschap de wedstr^den nog had ingeleid, was het woord aan de Woudslo pers. die by de corpswedstnjden voor Dinsdag- en Woensdagavond het eerst aan bod kwamen. Zater dag- en Zondagavond vinden er MOC 6C-ballenwedstryöen plaats. Honderdveertig klaverjassers, waaronder ook een schare ouden van dagen, zaten om acht uur in de grote zaal van Musis Sacrum gereed om daar hun stryd aan te vangen. Hier was het de. heer J. Groenendaal, de voorzitter van de S.KB., die een kort openingswoord sprak. Ook hier werd grote dank gebracht aan SJB.L.O. en Schie damse Gemeenschap. Voorzitter Holl van de Gemeenschap, die ook hier weer aanwezig was, wees op het gemeenschapskarakter van het klaverjasspel, dat nimmer alleen, doch steeds m gemeenschap moet worden gespeeld. Deze gemeen schapszin kunt gij uitdragen m de gtote gemeenschap, zo sprak hij. Alleen in gemeenschappelijk wer ken bereiken wy iets. Het was reeds na elven, toen da prijsuitreiking plaats vond. Voor zitter Leenderst var» de S.B.L.O, heeft de medailles van gemeente bestuur. Schiedamse Gemeenschap en S B.L O. uitgereikt. De pry zen van het klaverjascon- cours vielen, toe aan de heren H. M. van Lnh {eerste prys), W, van Harmeien {tweede pryst en H. W. Lems i derde pry si. Er was een hele serie troostprijzen beschikbaar gesteld De winnaars hiervan wa ren G. Dykstra, G. de Groot, Blauw, J W. Bröge, J. F. van Heesen, G. J. van Heesen .mevr. Y. Vrey, J. J. de Jong, Tb. J. v. d Berg, J. K, van Harmeien, v. et Graaf, H. Swarts, T. Koppenol, A. Lochem, H. A. Zwaans. F. Klaasing, mevr. Natrop, v.d. Kroon. W. Klem. H. S. Kraan en I*. v, d. Vecht. Filmavond in de Evang. Luth. kerk In de Evangelisch-Lutherse kerk aan de .Bange Nieuwstraat hoek Oranjestraat, wordt heden avond een filmavond georgam- seerü. Vertoond wordt de Ameri kaanse film „The March of Faith" Prof. Boendermaker uit Hilver sum zal de film toelichten. De bij eenkomst. die voor ieder vrij toe gankelijk is, vangt om acht uur aan Van kwart over twee tot twin tig minuten voor drie zullen Za-* terdagmiddag de deelnemers aan de vlaggenhulde zich gaan verza melen in de Tuïnlaan. In tijen van vier wordt pa de opstelling van de stoet gemarcheerd door de Ger- rit Verboonstraat, Broersvest en Lange Kerkstraat. Bij het stad huis stelt men zich op voor en naast het stadhuis. Tijdens het hijsen van de Nederlandse en Schiedamse vlag werden het Wil helmus en het Schiedamse Stede lied gespeeld door de Kapel van het Leger des Heils en het Stede lijk Muziekcorps. Door een haag van vaandeldra gers begeven zich het College van B. en W-, de gemeenteraad en de genodigden zich naar het St. Ja- cobsgasthuis voor het by wonen van de buitengewone zitting van de gemeenteraad. Na afloop hier van zal het Stedelijk Muziekcorps op de binnenplaats van het v.m. St. Jacobsgastbuis concerteren. De vaandeldragers zijn dan reeds lang achter de muziek aangetrokken over de Hoogstraat en hebben op dc Koemarkt hun sttoet ontbon den. De Postduif op pad Zondag organiseert de S C.V. ,,De Postduif' een wedvlucht van uit Zwijndrecht, Aan dit concours kan door iedere duivenhouder. die is aangesloten bij een der Schie damse verenigingen, worden deel genomen De inkerving geschiedt Zondagmorgen van acht tot negen uur. De lossing vindt plaats om half elf. De klokken moeten voor zien zijn van de bondszegeling. De uitslagen van de borden wed strijden luiden: J. v. TïlborgA. Verkerk 20 M. CotéJ. P. v. d. Watering 11 J. LeningM. Veldt 11 J. v DieienJ. C. Önink 02 A. StrurkD. Zonneveld 02 Door m da finale van J. de Wilde te winnen, legde M. v. Noordennen voor een jaar beslag op de wissel beker. Wat men moet weten: Apothekers-nachtdienst: Centrum. Hoogstraat 118. Bellen 00 ongeval; G G. en G.D TulnJaan 80. Telei 69290. Clubhuis Gngeorgan. Jeugd: Doele-Gebouw Da (beh Do.) 16—17 30 uur: 8—13 jarigen; 19 3021.30 u. (Dl 19.15—20.45): 14— 23 jarigen. Concert: 15 Maart, Juhanakerk, 8 uur: Chr Oratonmnver. Uitvoering Joha ones -Passion. Films: Passage. Da. 2, 7, 9.30, Zo. 1.45. 415, 7, 9 30 u: (Do. geen voor stelling); Slave Girl (14 jr.). Monopole. Da 2, 7, 9. Za 2. 5. 7, 9, Zo. 3, 5, 7, 9 u: „Guerilla- stryders'* en „Onschuldig ver oordeeld"'. Bijeenkomsten; 16 Maart. R.K. Volksbond, 8 u: Schied Mtddenst. Centrale. Mas sale bijeenkomst van midden standers n.a.v, plannen week markt. Sport: 15 Maart, Ver lokaal, 730 uur: 675-jarig best. v. Schiedam Simultaan-schaakwedstryden. ESS verloor laaste compe ti iie-wedstrij d Het eerrh- tiental van ESS speel de haar laatste competitiewedstrijd tegen Spangen 2. Voor de tientallen stond *^iet veel meer op het spel, hetgeen tot uitug kwam in het aantal invallers, Sn totaal 7. Bij E SS wisten alleen K- Domseiaar en L. J. Visser hun party te winnen en J J. Th. Pennine speelde remi se. zodat Spangen deze ontmoeting met 7V&2>? won. Het tweede tiental deed het be ter. Met nie tmmder dan 10—9 won zij van Heyplaat 1. Dit is de groot ste overwinning welke een tiental van ESS in het 28 jarig bestaan van deze club heeft behaald. Burgerlijkt Stand Geboren: Adnanus A. M. J., z. van L. de Lange en J, Lobry; Ca- thanna F. M.. d. van F. A. Gou- driaan en M. H. Gakke; Jan, z. v. W. van Leeuwen en W. Neelemaat; Johannes M.. z. van J. M. v. Dom- mele en W. M. v. Troost, Gerard, z. van J. W. M. van Berkum en N. E. van 't Hoen; Levenloos kind van A. A. J. Loomans en A. M. Rosen- dahl. Overleden: J Kiljan, 84 j., we duwe van K. G. van Varik; J. Pen ning. 53 jaar. We groeiden verder In de maand Januari bedroeg het geboorte-overschot in de ge meente Schiedam 41 mannen en 49 vrouwen. Er vestigden zich hier 67 mannen en 94 vrouwen, in totaal trokken 179 Schiedam mers in de eerste maand van het jaar naar elders. De totale ver meerdering bedroeg 72 oersonen, waarmee het bevolkingsaantal kwam op 72701. verdeeld in 3B2Q8 mannen en 36493 vrouwen. TIPPELAARS OP PAD Meer dan zeshonderd wandelaars hebben deel genomen aan de wan deltocht, die de Schiedamse Wan delaar organiseerde ten bate van het Schiedamse Rode Kruis. Tal van verenigingen van buiten de stad liepen mee met deze tippel- tocht die naar Maassluis voerde. Zij, die wat dichter bii huis bleven meet hun 15 km. bereikten toch nog Vlaardmgen Ambacht Voor de Schiedamse Wandelaar zowel als voor het Rode Kruis ziin deze eer ste Schiedamse wandeltocnten een succes geweest. De deelnemers, waarvan het grootste gedeelte be stond uit individuele wandelaars, kunnen terugzien op een prettige tocht. VISSEKHEEHICHT SCHEVEK1N*CEN SCHEVENINGEN Besomming trawlloggers van 14/3; Scb 43 met f 3100,— Seh 130 met 300—- Sch 7 met 5B00. Als geregeld bezoeker van de Openbare Leeszaal aan de Lange Haven erger ik mij steeds weer aan de wijze waarop sommige be zoekers de gelezen bladen br han delen. Inpiaats van de bladen weer terug* te zetten in de rekken,laat rosn ze over de leestafels slinge ren. Zou het zonder toezicht en na dere aanduiding beslist niet moge lijk 2ijn orde en netheid in de Leeszaal te doen heersen? A, van M, DEN HAAG. De richtlijnen voor de Nationale Herdenkings avond op Donderdag 4 Mei luiden: 1. Herdacht zullen worden de i militairen van de Nederlandse strijdkrachten, de zeelieden, de ver zetsstrijders, de geallieerde militai ren en alle overigen, die waar ook ter wereld, in de jaren van de oor log te land. ter zee of in de lucht voor de vrijheid van het Konink rijk zijn gevallen, of als Nederlan der of Nederlands onderdaan ten gevolge van tegen hen gerichte vij andelijke actie zijn omgekomen, 2. Van des avonds 18 uur af zullen van alle openbare gebou wen. particuliere woningen en vaartuigen de vlaggen halfstok ge hangen worden, 3. Om 19.30 tiur zal een ieder kunnen deelnemen aan een „Stille Tocht", die zal aanvangen van een mint, dat niet verder dan ongeveer 30 minuten verwijderd is van die plaats in de gemeente of naburige gemeente waar Nederlandse mili tairen. verzetsstrijders of militairen der bondgenoten in de strijd de dood vonden of zijn begraven. 4. .Van 19.45 uur af tot 30 se conden voor 20 uur zullen de klok ken van alle kerken luiden. 5. Te 20 00 uur precies zal, na dat 30 seconden tevoren door mid del van het voor elke gemeente meest geschikte signaal dit tijdstip is aangekondigd, op de plaatsen der herdenking twee minuten van vol komen stilte m acht genomen wor den. Overwogen zou kunnen wor den aan de burgerij te verzoeken deze plechtige stilte algemeen in acht te nemen, 6. ïn overeenstemming met de geest die onze gevallen helden, die naamloos streden, bezielde, zullen geen toespraken worden gehouden. De weg naar de Dlaats der plechtig heid zal te voet en in volkomen stilzwijgen zonder vlag of vaandel worden afgelegd, 7. Toegestaan zal kunnen wor den het brengen van een eenvou dige hulde, door het strooien van bloemen op de nlaats der herden king. door elk der deelnemers. 8. Deze „Stille Tocht" kenne rang noch stand. Alleen de recht streekse nabestaande der gevalle nen. of de vertegenwoordigers der bevriende mogendheden, zullen een bijzondere plaats aan het hoofd van de stoet kunnen innemen. 9. In aansluiting oo en in over eenstemming met boven aangege ven programma. 2ullen in de ker ken of andere gebouwen van elke zo vernemen wij, de werkzaamhe den voor de drooglegging van de Nieuwe Oostpol der beginnen Nu Uit de tegenwaardefondsen 20 nul- licen gulden ter beschikking zijn gekomen voor deze werkzaamhe den, kan in April de aanb^tvdlng van de bestekken geschieden Ir» Kei zal dan op twee plaatsen in het lJss«lmecr begin worden gemaakt met het leggen van de nieuwe dijk, namelijk bij de Ke tel dammen ten wes'an van Kam pen en op de plaats waar de toe komstige hoofdstad van de Oos- terpnlder, Flevostad, is geprojec teerd De eerste voorraden liggen reeds geruime tijd bij Zwolle, Urk Har derwijk en elders langs de Ussel- meerkust gereed. gemeente herdenkingsbijeenkom sten worden georganiseerd 19, Het is in verband met het karakter van deze nationale her denkingsavond gewenst, dat de burgemeesters het daarheen leiden, dat die avond van 18 uur af geen openbare vermakelijkheden plaats vinden en alle verkooplokaliteiten gesloten zijn. Ten verzoeke van de Commissie Nationale Herdenking zal de minis ter van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen een missive aan alle inrichtingen van onderwijs doen uitgaan. waarin aangedrongen wordt de laatste lesuren voor de Nationale Herdenkingsavond te wnden aan de geschiedenis van de strijd voor Nederland's vrijheid. Een pas drie maanden gehuwd echtpaar is in een huis aan de Laak- kadc 418 onder tragische omstandig heden om het leven gekomen. Be woners van het er boven gelegen huis alarmeerden om kwart over twaalf de brandweer, omdat een doordringende gaslucht uit het be nedenhuis naar btutendrong, De brandweer verschafte zich toegang tot de keuken door over een schut ting te klimmen en vond daar, lig gend tegen de keukendeur het lok van de 42-jarige stucadoor J, A. D. Hij had diepe snij vonden aan de polsen en het hoofd. In de achter slaapkamer vond men zijn 34-jarige vrouw M. A. D -B„ die met een laken gewurgd was. Het echtpaar was slechts 3 maanden getrouwd en stond m de buurt aangeschreven als een goed gezin De politie meent, dat de man eerst zijn vrouw gewurgd heeft, daarna zichzelf de polsen heeft doorgesneden en de gaskraan heeft opengezet. Te Meeden (Groningen) is een echt paar, terwijl het lag te slapen, gestikt door kolendampvergiftiging Zoals ook vorige jaren het geval was, zal de Ned Vereniging van Ex-politieke Ge vangenen in Oor!ogstycf op 10 Mei een dodenherdenking houden op de Ere begraafplaats aan de Zeeweg te Over- veen. Een driejarig Jongetje is Maan dagmiddag op een onbewaakte overweg te Eefde door «en trein gegrepen en op s!ag gedood, De Nederlandse mi nister van Verkeer en Waterstaat heeft aan Lord Pakennam, de Engelse mtnis- ster vnor de Burgerlijke Luchtvaar, een telegram doen toekomen, waarin namens de Nederlandse luchtvaart he» diepste medeleven wordt betuigd met het ongeluk dat de Engeiae civiele luchtvaart Zondagmiddag heeft ge troffen De actie voor de vacantic- spreidmg neeft ook in Amerika resul taten gehad Het eerste Amerikaanse tocnsierigezeischap dat ons land jn IKK) zal bezoeken arriveert »P 21 Maart, In andere jaren kwamen de eerste gezel schappen nimmer voor eind April of begin Mei. Een Deens sportvliogtuig heeft Dinsdagmiddag een noodlanding moeten maken op een weiland nabtj BHirtsm fGroningen) De noodlan ding verliep zonder persoonlijke on gelukken of materiële schade. Britse troepen zullen van Hongkong naar Molakka worden gezonden, om deel te nemen aan de operaties tegen de partisanen aldaar, m Op Hainan zljr> tn de bergen hevige gevechten aan de gang tussen de nationalistische troe pen en communistische guerilla's Het communistisch getinte wereldvak verbond heeft de betrekkingen met de Zuid-Slavtsche vakbonden verbroken In de VS gaan geruchten, dat de Amerikaanse regering aan Engeland een nieuwe speciale lening van vijf mil liard dollar zal verstrekken. 1229 Larry kent één der' Eskimo's. Hij heet Kikula en spreekt be hoorlijk Engels. Ja, Ki kula weet, wat er met Ross Is gebeurd. „Tien maanden geleden ma joor Ross hier kampe ren," vertel; hij; „toen grote vogej gekomen en poef-poef Alle mannen dood, maar majoor Ross, hij leeft. Majoor Boss toen mei slee en Es- klmogids vertrokken. D&érheen," wy*t Kiku la en hy strekt zijn hand naar het Noor den uit Larry en Rob hebben zyn verhaal wel begiepcn: een vliegtuig heeft het kamp van nog, dat hij een brief van Ross heeft in zyni Ross beschoten en kennelyk is daarbu ook de kamp. Ja, een brief voor Larry. De schoener! radiozender vernield. Kikula vertelt verder 1 neemt de Eskimo's en huy kajaks aan boord w 'Va en zet koers naar het dichtbij gelegen Es kimokamp. De blokken panden, die aan de Oost-Sidelinge nabij Overschïe zijn gebouwd, vormen nog maar het begin van een grote woonwijk, die hier ia de loop van de jaren zal verryzen. Het zijn proefpanden en daarom hebben we, nu de meeste bewoners er al enige tijd hun nestje hebben gevonden, er eens een kykje genomen. Van de zijde der bewoners be reikten ons zowel tevredenheidsbetuigingen als klachten. Nu zullen bij de ingebruikneming van nieuwe huizen de meningen wel altijd zeer uit- eenloptrd zyn, doch erkend moet worden, dat sommige klachten der bewoners zyn gerechtvaardigd. Zo is een ernstige grief der be woners, dat er practisch geen ruim. te m de huizen is. waar de was kan worden gedaan. In de kelders van de panden zijn weliswaar water kranen aangebracht, doch er is niet voor een behoorlijke afvoermoge- lijkheid gezorgd, zodat memand weet waar het gebruikte waswater kwijt te kunnen raken. Het blijkt, dat de Gemeentelijke Woningstich ting, onder wie deze woningen res sorteren een en ander zodanig heeft doen aanleggen, dat er afvoerbak- ken in de kelders behoeven te wor den geplaatst om het euvel te ver helpen. Klachten van de bewoners hebben echter alleen maar de me dedeling uitgelokt, dat er geen geld voor afvoerbakken beschikbaar is. De bewoners deponeren het ge bruikte waswater nu maar in het zand achter de huizen. Vanzelf sprekend is dit niet bevorderlijk voor de hygtène. Ook wordt in de keukentjes gewassen, wat in ver band met krommingen in de af voerbuizen en de daarmee ge paard gaande kans op verstoppin gen ook zijn nadelen heeft wat be treft de lozing van het gebruikte waswater. Dat de „tuinen" aan de voorzijde van de panden en de „gemeen- schappelyke tuin" aan de achter zijde nog woestijnen zijn is een on gerief. dat te zijner tijd wel zal verdwijnen. Gerechtvaardigd is echter de klacht der bewoners, dat het trottoir tussen de zandmassa aan de voorzijde en de rijweg zo smal is gemaakt dat er nauwelijks een kinderwagen op kan rijden. Op dit trottoir bevinden zich dan nog llchtpalen en bomen, zodat een moeder met haar kinderwagen of door het zand moet laveren of op de njweg moet gaan rijden. Indien A '"f, I- lbmi Als hier een deur was, zohef niet zo erg meer tochten, (Eigen joto) men het trottoir twee of drie tegels breder had gemaakt was er geen vuiltje aan de lucht geweest. Trappenhuis een wlndtrechter Vele bewoners klagen ook, dat de voorgevels der woningen veel regenwater doorlaten. Bovendien geven kieren in de ramen regen en wind vrij spel. waardoor gordijnen en vloerbedekking veel hebben te lijden. Andere bewoners wyzen er echter op, dat door de bouwers reeds veel is verbeterd in dit op zicht. Ook zijn er klachten over slecht trekken der schoorstenen. De klacht, dat de trappenhuizen aan de straatzijde beneden geen deuren hebben, waardoor deze trappenhuizen ware wïndtrëehters zijn. is o.i. eveneens gerechtvaar digd. Voor het aanbrengen van deuren zou echter ook geen geld beschikbaar zijn. De Gemeentelijke Woningstich ting ontkent met, dat er by dé bouw van deze eerste blokken proefpanden fouten zijn gemaakt. Het is haar zaak van de opgedane ervaringen te profiteren en er bij de bouw van volgende blokken re kening mee te houden. Bij het aanschouwen van de gis teravond in de Blauwe Zaal, door de Vereniging van Technische Clubs georganiseerde kappersshow „Mode de Paris" bleken onze ver wachtingen wel wat te hoog ge spannen te zijn, aangezien ons was gesuggereerd, dat het een revolu- tionnaire verandering in de haar mode betrof. Een aantal Rotter damse, Haagse en Amsterdamse kappers bewerkten aardige, vry eenvoudige kapsels, die door hun eenvoud juist voor de Hollandse vrouw zeer geschikt zijn. Een grote ommekeer in de haarmode valt stellig niet waar te nemen: het haar valt anderhalf twee centimeter langer dan bij het zogenaamde gar- Connekapsel en de coupe-Napoleon, het heel kort geknipte rafeïhaar, dat het in Parijs wel deed, maar waaraan terecht slechts een heel enkele Hollandse vrouw zich gewaagd heeft Men draagt krullen aan de zijkant en het haar van achteren glad, of een krans van krullen om het hoofd; ook de pon- ny 5 dijkt zich te handhaven. Een demonstratie van huidver zorging en toepassing van cosme tica werd mondeling toegelicht en men besprak enige permanent- en h a a rverf met h oden. Na de pauze kregen wij een aan tal avondkapsels te zien, waarbij losse versieringen van in verschil lende kleuren gelakt haar in de vorm van orchideeën en andere ornamenten werden aangebracht. De aangekondigde show van nieuwe voorjaarstoiletten kon geen doorgang vinden. Aan de Technische Hogeschool te Delft is voor het propaedeutisch examen voor werktuigkundig inge nieur geslaagd de heer C. J. "W. Muilwijk. Voor het ingenieursexa men voor civiel ingenieur zijn ge slaagd de heren G. F. Aerts, J, van Herk, C. J. ten Heuvel en J. E, Gele, allen te Rotterdam en J. C. v. d. Wiel uit Schiedam. Geen televisie-centrum ii Rotterdam De directeur-generaal der PTT deelt het volgende mede: „Het ligt in de bedoeling van de regering, tijdens de experimentele periode een televisiezender in Rot terdam of omgeving op te riohten. Het spreekt overigens vanzelf, dat aanleg en exploitatie van een 2e:ider altijd de goedkeuring van de regenng behoeven. Indien dergelijke zendapparatuur zonder de daarvoor benodigde machtiging toch zou worden aan getroffen, kunnen strenge maatre gelen als b.v. verbeurdverklaring met achterwege blijven. Overigens zal men er goed aan doen, ten aanzien van de invoering van de televisie voorlopig geen overdreven verwachtingen te koes teren". De taxi-chauffeur B. K. uit de Rosestraat reed vannacht in be schonken toestand met zijn wagen over de 's-Gravcndijkwal. Hier botste hij op een hek, doch hij wist aoor te rijden naar de Staten weg waar de ernstig beschadigde auto tot stilstand kwam. Met een takel wagen moest de taxi worden weg gesleept. De chauffeur is opgeslo ten in het bureau Oostervantstraat. - Met het doel de uitoefening van rederij-, cargadoors- en expe ditiezaken, enz., is opgericht de P- A. van Es en Co. N.V. te Rotterdam Het maatschappelijk kapitaal be draagt f 3.000,000,—, verdeeld in 300 gewone en 2700 cumulatief pre ferente aandelen, elk groot t 1000.-. Hiervan zijn geplaatst 2QD gewone en 40D cumulatief preferente aan delen, die.worden volgestort door het inbrengen van de door de he ien A. P. van Hoey Smith en Th. Plate gedreven firma „F. A, van Es en Co.". De heren Hoey Smith, Plate en E. Straatemeier voeren de directie. Moeder de vrouw doet de was op het kleine balconnetje. In de kel der is er ruimte penoep, maar geen afvoer. (Eigen fat*) 2oals bekend heeft de Stichting van de Arbeid de werkgevers ge adviseerd om op 5 Mei pas 's mid dags na 1 uur vrij te geven. Het Comité ter behartiging van natio nale belangen van de Rotterdamse Gemeenschap is over deze gang van zaken zeer teleurgesteld. Dit comité had er namelijk by de auto riteiten op aangedrongen ter gele genheid van liet bevrijdingsfeest een hele dag vrü te geven, bij voor keur de verjaardag van H.M. Ko ningin Juliana. Er zal bij de be trekken autoriteiten op worden aangedrongen, haar standpunt te herzien. Een beslissing hierover kan eind Maart worden verwacht. Een poiitie-agent, die gisteravond in dienst ging, zag, hoe aan de Veerlaan twee mannen een zak in een taxi droegen. Toen hij op het tweetal toeliep, gingen de man nen er vandoor, de chauffeur van de taxi met drie zakken grond- noten in de steek latena, In een roeiboot die vlak bij de taxi gemeerd lag, werden enkele losse olienoten gevonden. Bij on derzoek bleek dat het bootje bij het schip van de 24-jarige C. H, R. dat in de Rijnhaven ligt, behoorde. De schipper en zijn knecht, de 31- jarfge S. K. werden duchtig aan de tand gevoeld en bekenden einde lijk dat ze 59 kg, nootjes uit het s,5. Vampa, dat ook in de Rijn haven ligt. hadden gestolen. De zakken olienoten werden overgebracht naar het posthuis Linxer Veerdam. De schipper en zijn knecht 2ijn door de rivierpoli tie opgesloten. Het gebouw zal het .President Franklin Delano Roosevelt Huis" heten. 11499 9.59 uur Heeft U gratis bon t0d dan ontvangt U een paar HEREN WELF8CHOENEN dan ontvangt O een paar Luxe datnesschocntjcs merk „NIJMA" Tijdens de jubileumweek, Iedere dag nieuwe prijzen en bekendmaking. De dijkstal-stopklok draait voor iedereen „'T SILVERS LAERSJE» ^rhoenma^azijn BROERSVr.St 135 SCHIEDAM TE KOOP GEVRAAGD: 1 OF 2 HERENHUIZEN TE SCHIEDAM. Liefst omtrek voor B P.M. Perms. Br. No S 325 bureau van dit blad. Se MODERNE MIDDENSTANDER maalct gebruik van Ca Sdiensten van de N.M.B. om twee redenen; zijn bedrijf Is er bij gebaat en hij weet, dat alleen bij deze instelling bet geld van de midden stand uitsluitend ten dienste van de middenstand wordt aangewend. 9S Vestigingen in Nederland. COÖPERATIE „D. E. S." Gevraagd voor spoedige in diensttreding aankomende KANTOORBEDIENDE (Vr.) Goed kunnende machine- schrijven Sollicitaties aan het Kantoor Ketholstraat 10 Schiedam. Aangefc. op pracht stand in het Westen van S'öam ben. huis bev.: 2 gr, kamers, keu ken. tuin en loods. Boven: 2 gr en 1 kl. kamer met badk. en balcan ln ruil voor een zonnig niet te groot ben.huis mét tuin Br. onder letter AZ Boek handel Roodbol, Rubens plein 16. Te koop zomermantel m. 40 z.ga.n., linnen sportjasje. 1 pers Ficstia led,, rookstan. daard petroleumkacheltje en hondenmand. Appelmarkt 6a Tel, 66872, Gevraagd nette heldere werkster voor Donderdag ochtend Vrijdag hele dag. van Oatadelaan 5, Gramophoonplaten te koop gevraagd voor eigen gebruik uit de bundel van Joh, de Heer. Broersveld 123, Tel. 69799. Net meisje 28 ]r, ïoekt vrien din kunnende "dansen Br. No, S 322 bur, van dit blad Te koop 2 pers. kapokbed, 2 kapok gevulde kussens en twee 2 pers. ijzeren ledikan ten. Lieshout, Aleidastraat 16A Schiedam. Een goede schoen groot ol klein behoort goed hersteld te worden. Dit wordt ge daan door H, C, v. Anen, Rijks-gediplomeerd schoen- hersteller, Boylestraat 23, Wordt afgehaald en thuisbe zorgd Telcf. 66610. Aengeb. v. heer: Ruime zonnige Zit-slaapk, met v, wast, en pension in klein ge zin. Br No. S 323 bureau van dit blad. Ter overname gevraagd: 2 2-pers, spiraals, in prima staat. Aanb, onder' No. .S 324 bureau van dit blad. Piano te koop gevraagd. Br. met omschrijving en prijs onder no. 8422 bur, v, d. bl. Te koop in z. g. st. zijnde Norton motorrijwiel, prijs J 500.—. E. Zuidema, Edfgon- straat 50A, Schiedam. ir$ deze krant wordt gelezen in stad en land ■iiBiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiBi

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1950 | | pagina 2