HET ROTTERDAMSCH PAROL Sultan Hamid in Djakarta gearresteerd als leider van Westerling s actie Raad der Marshall-landen kiest Stikker als voorzitter Ook Nederlanders tezelfdertijd in hechtenis genomen Eyskens bij prins-regent en prof. Pirenne Stafford Cripps is een keer optimistisch v Ritman vrijgelaten Communistisch China erkent RIS yakverbond besluit „verzetssysteem' werking te stellen De Marshallhulp aan Griekenland gestaakt Levenslang voor Henk Barendsen Britse straaljager verbetert record Parlement RIS wenst opheffing negara Oost-Sumatra Nee tochHeus! Danny Kaye met vacantie in Engeland Engelse goud- en dollarreserves stegen met 296 millioen dollars Minister blijft tevens politiek bemiddelaar Rechtbank onbevoegd BS-er te berechten Golf van arrestaties in Oost-Duitsland Van stijgende aardappelprijzen niets meer merkbaar Oproer in Albanese communistische partij Atlantisch Pact viert verjaardag :10e Jaargang, no. 81 Red. en Adm. Lange Haven 141, Schiedam Tel. 69300 Abonn.prijs: per week 0.35 per kwartaal 4.50, losse nummers 0.09 Opgericht door de Stichting „Het Parool" DE SCHIEDAMMER Woensdag 5 April 1950 1 S. Uitgave N.V; De Nieuwe Pers Postgiro 39)3644 Bankier; Amsterdamsche Bank te Rotterdam Directeur: B- de Vries Hoofdredacteur.: W! B. F. Schaper Sultan Hamid was tijdens de Ronde Tafel Conferentie in Den Haag de leider van de federale delegatie. Westerling zit, thans gevangen te Singapore en meer dan 2000 personen zijn in Indonesië gear resteerd onder de verdenking hem bi; zijn opstand geholpen te hebben. Waar de vrouw en kinderen van Westerling zich thans bevinden is een geheim. N.V. wil goud van de „Renate Leonhard" bergen PURMEREND. Opnieuw zijn plannen gemaakt om het goud van het in 1917 op de Haaksgronden ten V/est van Texel gezonken Duitse s.s. „Renate Leonhard" te bergen Er ts een N. V. gevormd door inwoners van Wijdewormer, Zaandam... Zaan dijk en Koog aan de Zaan, die naar deze schat wil gaan zoeken. Het lichten zal naar Amerikaanse trant geschieden. Er zal een., drijvend eiland van buisconstructiès worden gebouwd, zoals de Amerikanen ge bruiken in de Golf van Mexico bij het boren naar olie. Een wichelroedeloper uit Utrecht heeft driemaal,, een onderzoek inge-. steld naar'de plaats, waar ~3e schat* moet'liegen t'-beeft telkens beves^ tigd, dat dé plaats, die door een'boel wordt aangegeven, de juiste is. DJAKARTA De heer Ritman, die, zoals bekend, gearresteerd werd in verband met de kwestie - Westerling, is heden vrijgelaten. DJAKARTA. Sultan Hamid de Tweede van West-Borneo, minister zonder portefeuille in de regering van de Ver. Staten van Indonesië, is gearresteerd. Een verhoor zou onwederlegr baar hebben aangetoond, dat de sultan niet alleen te maken heeft gehad met de poging van Westerling om de regering omver te werpen, maar dat hij cr in feite de leider van is geweest. Het communiqué dienaangaande zegt verder: ,,De regering betreurt het verplicht te zyn geweest op te treden tegen een van haar leden." „Na het Uitbreken van dtTactie van Westerling bfj Bandoeng op 23 Januari j.Lrees de verdenking, dat de actie gesmeed was met de voor kennis en zelfs met de instemming van een der leden van het kabinet. De regering achtte de mogelijkheid van zulk een verdenking echter zo absurd, dat zij eerst geen waarde aan zulk een gedachte hechtte. Het bewijs kwam echter aan het licht, De sultan was niet alleen be trokken bij de actie om de staat om ver te werpen, maar hij was in feite de leider er van, De regering heeft lang geweifeld met het doen van deze verreikende stap, Het belang, verbonden aan de terugkeer van normale omstandighe den, van orde en rust. voor het open baar welzijn, wag echter beslissend. De regering van de Vér. Staten van Indonesië doet cén bereep op alle burgers van Indonesië om alles rus tig en kalm op te nemen." De sultan was door de arrestatie volkomen verrast: hij was.druk be zig met het inrichten van zijn offi ciële residentie in Djakarta voor de terugkeer van zijn vrouw en kinde ren uit Nederland. De arrestatie geschiedde in hotel des Indes. Tegelijk met minister sultan Ha mid zijn nog enige.personen gearres teerd. onder wie mr. Tilenïus Kruyt- hoff, die leider was van de West- Borneose delegatie ter R.T.C.. De ad judant van de sultan, kapitein Van der Meiden, die toevallig bij de ar restatie, aanwezig was, fs eerst mee- gen-omënrüdchlater weer vrijgéla-' ten. De arrestanten zijn-hoofdzake lijk Nederlanders, in totaal vfjf tot zeven personen. DJAKARTA De Indonesische premier Hatta heeft tijdens een ka binetszitting verklaard, dat hij van de minister van Buitenlandse Zaken van de Chinese Volksrepubliek, Tsjou En Lai, een schrijven had ontvangen, dat de Chinese Volks republiek diplomatieke betrekkin gen met Indonesië wenst aan te knopen. De regering van de R.I.S. is bereid de diplomatieke uitwisse ling met de Chinese Volksrepubliek aan te gaan. In dezelfde kabinetszitting werd een pensioen- en onderstands-rege ling voor de Apris aangenomen. De regering verwacht, dat hiermee een einde wordt gemaakt aan de bezwaren en de twijfel voor de overgang van het K.N.I.L. naar de Apris. Voorts werden er 3 secretarissen- generaal benoemd: voor Buitenland se Zaken mr Icksan, voor Onder wijs, Opvoeding en Cultuur mr Sumitro, Reksodiputro, voor Ver keer en Openbare Werken ir 'Sutoto. jffjasaïHKi^t.eaoui.ss tin aum in' (Van onze correspondent) BRUSSEL, 5 April De verantwoording van Albert Devèze, in verband met de mislukking van zün missie, was, nadat hjj 's middags zijn opdracht tot kabinetsvorming aan de prins-regent had teruggegeven, het enige feit van betekenis in de Belgische politieke wereld. Een nieuwe kabinetsforma teur werd nog niet aangewezen en alleen heeft de prins-regent ter raad pleging de demïssionnaire premier Eyskens ontvangen, die daarna nog een onderhoud met prof. Pirenne, de secretaris van koning Leopold, had. Tijdens zijn bi, vijze van zwanen- liberalen zeide partij-voorzitter Motz zang gehouden persconferentie, be treurde de ex-formateur nog eens, dat zijn formule' van nationale ver zoening op onoverkomelijke tegen stand was gestuit, om louter politieke redenen. Doelend op de Katholieken, constateerde hij, dat daar dikwijls de goede wil wel in.de harten aanwezig was, maar dat men zich niet van het Juk der partij-consignes durfde be vrijden en daarom niet vrij-uit zijn gedachten kon uitspreken. Over zijn onderhoud met de koning kon Devèze uiteraard niets zeggen. Wel noemde hij het voor hem een grote opluchting, dat bij tenminste nog een uiterste poging had gedaan, de nationale eendracht tot stand te brengen. Hij had nu met een rustig geweten, zijn taak beëindigd, hoewel nij het verdrietig achtte, de vrees te jnoeten uitspreken, dat België thans fcocr een oplossing van de konings kwestie in. extremistische zin staat. „Men kan de koning alleen in het tand terughalen in een open koets en onder de toejuichingen van allen, maar niet te. midden van tumult en twist", was de conclusie, waarmee Devèze het verslag over de oorzaken Van zijn falen besloot. Met betrekking tot de houding der ATHENE Amerikaanse auto riteiten hebben blijk gegeven van •hun ontevredenheid over het kabi net 'van Venizelos. door alle hulp aan Griekenland voorlopig stop te zetten, in afwachting van de pogin gen van de premier om ?n kabinet op bredere basis te vormen. 1 Koudere nacht Weersverwachting geldig van Woensdagavond tot Donder dagavond. Vannacht-in het algemeen weinig bewolking en plaatse lijk lichte nachtvorst. Morgen overdag weer meer bewolking, maar overwegend droog weer. Zwakke tot matige wind. hoofdzakelijk lussen Zuidwest en Zuid. 6 -April zon op 6.05, onder 19.21: s maan op 0.35, onder 7J.7. ^ukhimïtco miotjw ra msn gisteren nog, na een bijeenkomst van het partij-bestuur, dat geen enkel liberaal parlementslid zonder de in stemming van de landelijke partij raad van een kabinet deel zal uit maken. Het bureau van het algemeen Bel gisch Vakverbond heeft zich op nieuw tegen de terugkeer van Leor pold IH op de troon uitgesproken en besloten, zowel voorlichtingsverga deringen in de ondernemingen te houden, alsook om zijn militanten gereed te houden, op het passende ogenblik de algemene staking te doen proclameren. Vrijspraak voor jongere broer (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG. Het Gerechtshof deed hedenmorgen uitspraak in dé zaken tegen de gebroeders Barend sen. De oudste broer, Henk B. werd veroordeeldtot levenslange gevan genisstraf (dezelfde straf dus die hein was opgelegd door de Haagse Rechtbank) wee^ns moord op dé Rotterdamse taxichauffeur Globus. De jongste van het tweetal %verd vrijgesproken en onmiddellijk in vrijheid gesteld. In het vonnis tegen Henk Barend sen wijst het Hóf er op, dat het de bekentenis van de verdachte in eerste instantie afgelegd en later weer ingetrokken (toen - werd na melijk plotseling de naam van Willem Prins genoemd) als enige juiste verklaring voor de:gang van zaken aanneemt. Het hof is van mening, dat verd. niet aannemelijk heeft kunnen maken, dat een my sterieuze derde persoon de moord zou hebben gepleegd. De uitspraak tegen de jongste broer werd onverwacht vervroegd. Door de Rechtbank was hij tot vier jaar gevangenisstraf veroordeeld en .gisteren .werd nog opneming in een jeugdgevangenis voor de tijd van drie jaar geëist. Thans werd hij vrijgesproken. De rechtbank had deze jongen schuldig verklaard aan diefstal voorafgegaan door geweld pleging en dé procur eur-generaal zei gisteren in zijn requisitoir, dat hij de jongen slechts schuldig achtte aan heling. .Maar ook dit achtte het i hof niet'bewezen. LONDEN.' Een Britse „Me teor" straaljager is gisteren in 68 minuten van Londen naar Kopen hagen gevlogen. Het bestaande re cord. gevestigd door een viermoto rig „De Havilland" passagiers-.' vliegtuig met straalaandrijving, is hierdoor met 12 minuten verbeterd! De vliégafstand bedraagt 972 km. zodat een gemiddelde snelheid van ruim 857 km per uur werd bereikt, Dc-terugreis van de-Meteor, die slechts 8'A minuut op het Kopen- haagse vliegveld Kastrup bleef, werd afgelegd in 71 minuten. Twees en een half uur na van Northolt bii Londen te zijn opgestegen, streek' het toestel weer op zijn thuisbasis neer. DJAKARTA Het parlement der RiI.S. heeft met 73 stemmen voor en 15 stemmen tegen een motie aangenomen., waarin het zich uit spreekt voor opheffing van de nega ra Oost Sumatra en samenvoeging van dit gebied met de Republiek Indonesia. UitMe aard van de zaak zal devolksvertegenwoordiging van negara Oost Sumatra over het al dan-niet opheffen der negara moe ten beslissen.,: Woensdag zal het parlement der R.I.S. een motie inzake opheffing van de daerah West Borneo in be handeling nemen. Een aantal parlementsleden heeft medegedeeld, dat er eveneens een motie tot opheffing van. de négara Oost Indonesië in de maak is. Zimniern in Zuid-Baden is klein. Het kan zijn burge meester maar 140 gulden per maand betalen. Voor zijn straat' maker heeft het 250 'gulden per maand uitgetrokken. Daarom solliciteert Zimmem's burge meester naar: de vacature van straatmakerZijn vrouw en stjtt 5 kinderen hopen dat vader Edelachtbaar het wordt. De directie van Kopenhagen's grootste theater is op zoek naar de volmaakte Deense vrouw, omdat er een stuk uan die naam op uitvoering wacht. Gezoek heeft nog geen succes gehad. Directie moedeloos. Wenk van N'.t.H.: „misschien woont zij- wel vlak naast het theater". t Vierhonderd - jaar voor de Chinezen en voor Laurens Janszdim Koster-hebben de 'Rus sen óe boekd^ukfev^st «itgeuoh- 'd en, ■Zij'izeggfahët:zëlf Als wij het lezen niet'fyadden uitgevon- den, zouden niet gelukkig kunnen zijn mèïhdat bericht. Argentijnse zwemmer Edoar- do Dassp trekt, al zwemmend, zeven jachten van deSnip-klas- sè aan halsband dwars over de- haven met behoorlijke snelheid. Fabrieksarbeider Tourville te Springfield (Mass) werd Zon dag 28 jaar;'hij deed mee aan een radiaprijsvraag, won met eerste, opgave 27000dollar, aan artikelen en met tweede opgave 25.000 dollar. Het ging 'om het identificeren van boksersstem- men van Sharkey en Schmeltnp. Bof? of werkelijk weten (voor iemand van 28 jaar!), want bei de boksers behaalden lang gele den successen. Danny Kaye, de be kende Amerikaanse filmkomiek, 4 April te Southampton aan gekomen. Hij is niet naar Engeland geko men om daar op te tredenmaar deze keer om daar zo maar eens wat rond te,kij ken, met vacantie dus. Zijn grootste vriend aan boord war, Johnny Jörgensen, 'ri Tommy 'Mix van nog geen 5 jaar. (Van onze correspondent) LONDEN, 5 April. Sir Stafford Cripps, de kanselier van de schatkist, heeft Dinsdagmiddag in het Lagerhuis de cijfers medegedeeld over de stij ging der Engelse goud- en dollarreserves aan het einde van bet eerste kwartaal 1950. Ultimo Maart bedroegen deze reserves 396 millioen meer dan aan het eind Yan'het vorige kwartaal. Deze stijging kan worden bereikt, omdat gedurende het eerste kwartaal het sterlinggebied een overschot van 40 millioeh verdiende (dn het laat ste kwartaal van 1949 was er een tekort van 31 millioen, in het der de kwartaal van 1943 een' tekort van 539 millioen en iin het eerste kwar taal een tekort van 330 millioen). Voort9 werd er 229 millioen aan bijdragen onder het Marshallplan ontvangen, hoofdzakelijk een terug betaling van uitgaven, reeds door de Engelse regering gedaan èn ward ér voor' een bedrag van. 27 millioen op de Canadese lening getrokken! Dez.e^drLe^i^f^rs:;;^|Y®h iBarngn. de 298: rmïlioér». De kanselier legde er de nadruk op, dat een deel der factoren, die deze aanmerkelijke verbetering tot stand brachten, tijdelijk zullen blij ken te zijn: als b.v. de hervatting van door de verwachting van een devaluatie uitgestelde aankopen uit het sterlinggebied en binnenkomen van eveneens door een verwachting van devaluatie uitgestelde betalin gen. Daarbij komt echter ook een gestegen vraag uit de dollargebie- den. Als voornaamste van de factoren, die wel een gevolg zijn van door de Engelse regering genomen maatrege len noemde Grïpps de kortingen op de dollaraankopen van het Verenigd Koninkrijk, die thans binnen hét be grote raam van 1200 millioen per - jaar vallen, een en ander in combi natie met de maatregelen, die dóór de andere 'deelnemers in het ster linggebied- waren getroffen. - PARUS. Mr, D. U, Stikker is gistermiddag in de bijeenkomst van de 18 Marshall-landen in Parijs gekozen tot voorzitter van de Raad van de Organisatie voor Europese Economische Samenwerking,- als op volger van de Belgische minister van Buitenlandse Zaken. Paul v. Zee land. De heer Stikker zal zijn functie van politiek bemiddelaar van de O.E.E.S. eveneens blijven vervullen. In een onderhoud, dat Reuter met minister Stikker had, naar aanleiding van diens nieuwe benoeming, heeft laatstgenoemde gezegd, dat hjj hoopte, dat deze concentratie der functies van politiek bemiddelaar en voorzitter van de Raad van de O.E.E.S. de doeltreffendheid van de werkzaamheden van de organisatie zal verhogen en de procedure voor overleg en samenwerking tussen de Ieden-staten zal vereenvoudigen. Hjj verklaarde voorts, dat hij van mening is, dat de taak van politiek bemiddelaar alleen op de juiste wijze kan worden vervuld door een in functie zijnde minister,, die toegang heeft tot de vertrouwelijke inlichtingen, zowel van zijn eigen als van andere regeringen. In de gisteren gehouden bijeen- I komst werden verder de vertegen woordigers van Zwitserland en Oos tenrijk gekozen tot vice-voorzittcr van de Raad der O.E.E.S. Tot voor zitter van de Uitvoerer.de Com missie werden vertegenwoordigers van resp. Engeland en Frankrijk benoemd, in rleze commissie heb ben voorts Italië Denemarken, Ier land, Duitsland en België zitting als leden, terwijl een vertegen woordiger van Turkije werd aan gewezen als rapporteur-generaal. Naar minister Paul van Zeeland na afloop van de bijeenkomst aan de pers mededeelde heeft de Raad van de O.E.E.S. besloten een sub commissie van drie man in te stel len om contact op tc nemen njet de sub-commissie,, die te Straatsburg door het Ministeriële Comité van de Raad van Europa is benoemd voor het bespreken van de betrek kingen en het uitwisselen van ge gevens tussen de O-E.E.S. en de Raad van Europa. Hjj zeide, dat alle beslissingen met algemene stemmen zijn' opgenomen. Robert Marjolin. de secretaris generaal van de O.E.E.S.. deelde mede, dat de Ver. Staten in de. uit voerende Commissie vertegenwoor digd bullen zynr door een spéciale afgevaardigde: Kardinaal Mindszenty zou gestorven kunnen zijn VATICAANSTAD. Het be- richt uit buitenlandse bron als zou kardinaal Mindszenty de primaat van Hongarije, .in zijn gevangenis zijn gestorven, wordt in goedinge- iichte kringen vanbet' Vaticaan noch bevestigd nóch ontkend. Men had' sedert geruime, tijd niets meer over'de prelaat vernomen. Van Hongaarse vluchtelingen hoorde men onlangs, dat de gezond heidstoestand van de kardinaal zeer veel te wénsen over liet. Voor Dinsdagmiddag de Utrecht- rechtbank de zaak in behande ling nam tegen de 32-jarige galva- niseur A. K. uit Amersfoort, ver dacht van mishandeling van_ een politieke delinquentin het inter neringskamp aldaar, vroeg de ver dediger van de verdachte, mr. J. G. P. Westera uit Amersfoort het woord. De raadsman wilde nl- de be voegdheid van de rechtbank om déze zaak te behandelen, betwisten op grond van het, feit, dat zijn cliënt tijdens zijn optreden in het kamp lid was van de Binnenlandse Strijdkrachten (-B.S.) en als zoda nig een eventueel door hem begaan delict voor de Krijgsraad en niet voor de burgerlijke rechter diende behandeld te worden. Mr. Westera grondde dit inzicht op artikel 279 van het Wetboek van Strafvorde ring en art. 76 van de Invoerings wet voor Militair Straf- en Tucht recht,. Na in raadskamer te zijn ge weest, verklaarde de rechtbank zich inderdaad onbevoegd van de zaak kennis te nemen èn werd 't geding van de rol afgevoerd. BERLIJN. Russische en com munistische geheime politie in Oost-Duitsland ziin begonnen met op gröle schaal vooraanstaande le den van de Christen-Democratische Partii te arresteren en té ontvoe ren. Uit alle vijf staten van Oost- Duitsland is een massale vervol ging ineezet. Onder de prominente personen die opgepakt werden, zouden zich de loco burgemeester van Potsdam. Bocto Köhler en diens vrouw bevinden. Een christen-democratisch ge meenteraadslid van Potsdam. Baus- tian. werd bii klaarlichte dag op straat gegrepen én in een wachten de auto van de geheime politie ge duwd. Ooggetuigen vertelden dat Baustian om hulp riep, toen hij de. auto werd binnengeduwd. 'Hii had een ruit stukgeslagen om de aan dacht te trekkem doch was toen. neergeslagen door een inzittende. De omstanders waren, te bang om tussenbeide te komen. De burgemeester van de Ber- liinse voorstad Klein-Machnow, Gellert. werd 'gisteravond gearres teerd. Ook andere. Christen-Demo cratische gemeenteraadsleden wer- 1 den -opgepakt. ti1:5 !Hin !::«t:irF'i!irnn ffiniin n ie c:iJ! a: o ïb asi'P Saarland wil toetreden tot Raad van Europa SAARBRüCKEN Premier Jo hannes Hoffmann van Saarland heeft' gisteren in het Saarlandse parlement verklaard, dat zijn land zal toetreden tot de Raad van Europa. Met betrekking tot de Hrit- nodiging om als toegevoegd lid toe te treden, verklaarde Hoffmann: „Wij zijn trots op deze uitnodiging, die ons toestaat hand in hand met de andere naties samen te werken," „Elke morgen er op uit, ieder 'uur goed bestedendat is het- vacantia-devies van de konink- lijke familie te Val d'lsère, dus. direct na liet ontbijt trekt zij met de ski-latten naar da besneeuwde hellingen. Kooplieden ongerust over dalende tendens (Van onze landbouwrcdacteur) Tot degenen die zich ongerust niahen over de aardappelprijzen be hoort thans niet meer in dc eerste plaats het pnbliek. De ongerustheid is nu aan dat deel der kooplieden, dat in het begin van Maart, toen de aardappelprijzen ten gevolge van een ongelukkig persbericht snel gingen stijgen, grote partijen by de boeren heeft gekocht en nu met de dag de kans ziet toenemen, dat het deze met verlies moet verkopen. Het is dezelfde groep die thans zonder enige kans op succes overi gens van het Bedrijfschap voor Aardappelen een exportvergunning trachten te krijgen, omdat zij geen kans meer ziet zonder aanmerkelij ke verliezen haar voorraden in het binnenland af te zetten. Verschei dene andere landkooplieden trach ten de schade, die zij door hun spe culatiezucht dreigen te lijden, af te schuiven op de boeren, door de ge kochte maar nog niet betaalde en nog steeds in de kuilen zittende aardappelen, niet af 'te nemen. De aardappelhandel ondervindt thans de juistheid van zijn door de ervaring geleerde zegswijze: „Hoed je voor hetgeen er niet isl" Het is nu wel duidelijk gebleken, dat er begin Maart zeer aanmerkelijk gro tere hoeveelheden kleiaardappelen waren, dan de toen op hol geslagen en zenuwachtige handelaren en boeren zich' hébben gerealiseerd. Van stijgende prijzen is de laatste tijd geen sprake, meer, hier en daar begint zelfs een tendens tot dalen af' te tekenen'. Sommige grossiers beginnen hun kleiaardappelen reeds uit eigener beweging aan de kleinhandel aan te bieden. Er zijn ons gevallen bekend van landkooplieden, die Bintjes ge kocht hebben voor 14 tot 14.5 cent per kg. en ze nu voor 13 cent van de hand proberen te doen. Ir. Fries land, waar men bijzonder, gesteld is op Rode Star, is deze aardappel bij de boeren opgiekocht voor 16 tot 18 cent per kg. en nu is de prijs in de handel gedaald tot 14 cent. De algemene verwachting is, dat bij zacht voorjaarsweer de tegen woordige prijzen niet houdbaar zul len zijn, want een warm voorjaar maakt het bewaren van aardappelen tot een riskante 2aak en een tijdige aanwezigheid van vroege aardappe len tot een mogelijkher.1. ROME. Naar door welinge lichte Albanese bannelingen is be richt is in de gelederen der Alba nese Communisten een opstand uitgebroken legen de Russische overheersing. Gezegd wordt, dat de In Moskou opgeleide minister van Binnenlandse Zaken Mehmet Sjcroe onder de „Trotzkisten en nationalisten" een meedogenloze zuivering houdt, in een poging de opstand te onderdrukken, vóór de ze niet meer te stuiten is. Een betrouwbare zegsman heeft de volgende lezing gegeven van de gebeurtenissexi, die zich onlangs in de kleine Balkanstaat hebben af gespeeld. In Januari arriveerde in de Al banese hoofdstad Tirana een Russische commissie onder lei ding van eenkolonel van het leger, welke op verzoek van het presidium van de commu nistische partij' morele en po- litiekestcun zou geven. Toen deze commissie weigerde, finan ciële en militaire steun te verle nen. beschuldigde een lid van het Albanese parlement, Abedin Sje- roe, (een bloedverwant van de min. van Binnenl. Zaken) Rusland ervan, .dat het Albanië verried en in steek liet. Kort daarna werden! Abedin Sjeroe, twee ministers en een aan tal andere hoge functionarissen beschuldigd van Trotzki-isme en connecties met nationalistische or ganisaties, De beschuldigingen werden voorgelezen op een bijeen komst van het centrale comité, waar Abedin Sjeroe zijn aanklacht tegen Rusland herhaalde. De mi nister van Binnenlandse Zaken Mehmet Sjeroe trokdaarop een revolver, en schoot Abedin Sjeroe néér. Dc andere leiders van de re bellie werden gearresteerd. DEN HAAG.- ;'Mr.E.N. van Klefferis, de Nederlandse ambas sadeur ia de V.; S. heeft gisteren ter gelegenheid van het feit, dat een jaar geleden het Atlantisch Pact getekend werd, speciaal vöor de korte-gclfzender vari de Neder landse Wereldomroep een korte rede over de betekenis van.' het Pact gehouden.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1950 | | pagina 1