Dé Schiedammer SKk Fausto Coppi oppermachtig in „klassieker "Parijs-Roubaix Kwetsbaar Heerenveen redt zich bijtijds Maurits begint strijd met twee doelpunten Cor Pelser is de nieuwe tafeltenniskampioen SPORTBIJLAGE Enschedese voorsprong was te simpel verkregen SCORES EW STANDEN De Keizer z'n baard Schulte, gehandicapt door val moet de strijd staken Meer clan honderd uitvallers Slijkhuis hèrvat de training VERRASSING VAN ELST! Cor du Buy in de eindstrijd na fel duel overwonnen Henny van Woezik sterkste dame Limburgia komt zege echter toe Een productieve Van het Hoofd Nederland verliest athletiek-record Fanny Blankers niet naar Californië Dinsdag 11 April 1950 (Van een onzer verslaggevers) HEERENVEEN. Enschedesche Boyg heeft zijn debuut in de fcam- piuenscompetitie benut om te beivijzen, dat Heerenveen, ook wanneer het door zeventienduizend Friezen wordt omgeven, kwetsbaar is. Het Oostelijk tupelftal eindigde desondanks aan de laagste kant van de 3—2 score, maar dit verlies werd geenszins veroorzaakt door gaaf, of desnoods alleen maar geïnspireerd spel van Heerenveen. Dit bad deze middag zeer vreemde opvattingen over de wenselijkheid van een georganiseerde verdediging. Beschouwde iri de eerste drie kwartier het middenveld ais een gebied, waar men de Enschedeërs zo weinig mogelijk mocht storen, en kon na 20 minuten zijn pogingen reeds met een 2—0 achterstand voortzetten. Hoe wel een dergelijke situatie vaak een bezwaar is oro de winst te bereiken, kwam Heerenveen toch nog zover, omdat Enschedesche Boys de enorme openingen in de laatste linie van de Friezen blijkbaar toch nog wal te benauwd vonden en bü een 22 stand die nog alle kanten uit kon onverwachts neerging op een kopbal van Brandsma. Dit gebeurde enige minuten, nadat Abe Lenstra z|jn middenvoorplaats aan Brandsma had gelaten. Het was niet de slechtste verandering in het Heerenveen-team. Het had zander enig bezwaar ook eerder kunnen gebeuren, zodra de spelars het veld inliepen bijvoor beeld. Brandsma was als linkshalf name lijk één va.i de figuren op het mid denstuk die zich geen duidelijk, beeld konden vormen van wat hun taak was. Hoewel hij wat 'dit be trof niet afstak bij De Jong en -rechtshalf Bosscha bleef het voor Heerenveen niettemin hïndérlijk,- dat bij zo moeilijkzijn keuze op eentegenspeler kon bepalen. Bos-, scha overdreef echter, toen hy ..bij enige aanvallen -van Enschedesche. Boys in nutteloos gepeins verviel en eerst in beweging kwam, als doel man Veenstra in het onzekere be wegingsspel van zijn achterspelers Jan Lentra en Van der Laan verlo ren dreigde te gaan. Kortom er vielen openingen, hele brede wegen zelfs, waaróver "En schedesche Boys geriefelijk naar het doel kongaan. Dathet deze moge lijkheden niet uitbuitte had het voornamelijk aan zichzelf te wijten. Selderhuis Jr.-en Sr. schoten te on zuiver lof hadden om tot een schot te komen te veel-tijd nodig. Maar in de zevende minuut .voorzag Albers in dit gebrek door na een pass van Van Dijk, ongehinderd van twintig iheter laag in de hoek te vuren, waar Veenstra te laat aan kwam (Ó-r». :Abe Lenstra Kon aan hetgeen er achter hem gebeurde natuurlijk ook niets veranderen. Uit passes kreeg hij "de bal recht op djn .voeten ge speeld, wat voor hem, met spil SchuurHuis in zijn rug nogal lastig was. Hip bepaalde zich vrijwel steeds tot kort terugspelen op Pioegh en Jonkman om tot.ccn com binatie te komen of een schot van hem .voor. te bereiden. Alleen Jonk man schoot zeer hard, van grote af stand", eenmaal tegen een speler, eenmaal, naast. En intussen bleef de xnïddenlinie én de achterhoede van Heerenveen zwak spelen. Toen een pass.van Selderhuis Jr. Koendert Lenstra speelde de bal mét enige soepele voetbewegingen vrij en naar de. naar het centrum gelopen Jonk man, die een lang, Taag schot naar een hoek zond, waar Koper onmo gelijk zijn handen voor. kon houden (2-2). Er kwamen meer veranderin gen. Bosscha en Brandsma- stonden de Enschedeërs niet zoveel vrijheid meer toe, .ook al .was het nog vol doende voor enige formidabele on gerichte schoten van Selderhuis Jr. en van Albers, en nadat Brandsma mét een furieuze dribble drie spe lers had uitgeschakeld 'omdaarna de bal aan pioegh te schenken, He pen plotseling enkele Tïeerenveners- naar andere gedeelten van het veld. Brandsma ging middenvoor, Jonk man rechtsbuiten, Molenaar links half en Abe Lenstra rechtsbinnen spelen. Het gevolg was, dat Brand sma direct kort achtereen Koper aangreep en na een half uur door zyn grote felheid Heerenveen uit een onbevredigend gelijk spel haai de, Hij ging, toen niemand meer in iets geloofde door op een door Kla- vér half. onderbroken pass,zag OM DE TITEL Heerenveen-—Ensch. Boys 32 Limburgia—Maurits 4—3 Blauw Wit J I 0 0 2 4—1 Ajax 11 O 0 2 2—1 Limburigla .1 1 0 0 2 4-3 Heerenv. 2 10 12 44 Maurits 2 0 0 2 0 4—8 E-sch. Boys 1 0 0 1 0 23 PROMOTIE en DEGRADATIE NOORD Friesland—Zwartëmeer .15, Zwart em. 1 1 0 0 2 5—1 Friesland 1 0 0 1 0 15 OOST Tubantia—rQuick 0—1 Vitesse—Rheden 3—2 Quick "-*•*! 10 0 .2: 1—0 Vitesse 1 1 0 0 2 3—2 Rheden 1 0 0 1 0 2—3 Tubantia 1 0 0 1 0 01 COMPETITIE NOORD AchillesLeeuwarden 32 Sneek—Velocitas I0 Heerenv. 18 17 0 1 34 87—-23 GVAV 18 8 5 5 21 37—25 Frisia 13 8 2 8 18 38—38 Achilles 18 9 2 7 20 36—36 Velocitas 13 8 2 8 18 30—36 Be Quick 18 8 2. 8 18 41—43 Sneek K: 18 7 6 5 20.46—38 ï^eeuwardèri 18 6 3 9 15 3833 :HSO 18 6 3 9 15 32—45 Friesland 18 0 117 1 11—79 LEEUWARDEN' - Acht schaak meesters uit Wenen, o.w. Hans Muel ler, zullen op 6, 7 en 8 Juni hun krachten meten met acht van de sterkste spelers van de schaakclub „Philidor" te Leeuwarden. De Ween- se spelers zullen ook te Amsterdam en-Eindhoven aan wedstrijden deel nemen.' - Adver.cen.tie f i 'M r (Van onze Sportredacteur) DEN HAAG heeft met Pasen (en enige .dagen daarvoor) een uitge breid' internationaal hockeytournooi voor dames kunnen zien op hét be kende hockey centrum Ktein-Zwit- serland.. De Pers- werd enige dagen tevoi'en 1 hoffelijk uitgenodigd om di verse bijzonderheden omtrent dit gebeuren te vernemen teneinde de nodigebekendheid eraan te geven Tenslotte hebben de hockey'ers ook graag wat kijkers langs de lijnen waarbij voorop staat een gezellige sfeer te scheppen. De entreeprijzen bedagen tenslotte een paar dubbel tjes.. Gevraagd of er nog prijzen wa ren voor de winnaars, kwam het op gewekte- bescheid: „We spelen om dè Keizer z'n baard," Kijk, dat is hockey ■Een sterk internationaal voetbal- tournooi heeft nauwelijks propagan da nodig. Men kijkt nog' wel met vèel'genoegen en in massale getale naar slechte competitiewedstrijden V-oetba) staat in het middelpunt der belangstelling: de tribunes kunnen nauwelijks groot-genoeg zijn. Hier ■werd de sport een geldzaak gewild of ongewild. Voetbal is hu eenmaal een specifieke kijksport. En als de sport een aantrekkelijk schouwspel is waarmede veel.'geld wordt verdiend, dreigen Öe beoefenaars bernepsartis- ten te worden. Een stap verder en de (juiste) ontspanning aan de sport beleefd is.de achterdeur uit.-Het Ne derlandse voetbal staat voor deze uil gang, ook al dreigt hetgevaar nog het meest van buiten de grenzen De -prijs van 'de populariteit waar voor we heus niet alleen voetbal a»s voorbeeld behoeven te nemen Er zijn takker van sport die heel wat verder., zijn afgezakt. De "hockeysport kent geen „opge stapelde" tribunes en zal ze naar het zich laat aanzien wel nooit krijgen ook; al is het getal fijnproevers in de loop der jaren zeker beduidend toegenomen. Gelukkig, het veld 's waarschijnlijk Te groot 'en de bal te kléin: Een zekere natuurlijke be scherming' voor T moeilijke hockey spel, voor de Keizer z'n. baard- Kon den de andere sporten ook zo'n baard laten', staan. tot een sprint aanzette liep Koen ders in deze sprint Jan Lenstra zeer gemakkelijk voorbij, paar een vrije ruimte. Veenstra verliet hierop in paniek het doel om slechts te kun nen zien,'dat Koenders Selderhuis Jr., de bal .toeschoof om deze het tweede doelpunt te laten maken. Selderhuis Jr. trof echter mét de bal hét uitgestoken been vaii Van der. Laan die op de doellijn waa gaan staan. Een andere blunder in de achter hoede van Heerenveen had geen ge volg, omdat Veenstra dit keer het schot van Selderhuis Jr. bedwong en even later ook Koenders teleur gesteld liet teruglopen. Toen hij pal daarop na een mis lukte sprong in bet d^el neerviel, bleek Seldcrhuis Jr. bereid om van vier-meter afstand vier meter over te schieten Het tweede doelpunt vief in deze wedstrijd eerst, nadatKoenders in de 23 minuut de opening tussen Jan Lentra's be en had gezien, "waar de bal ruim door kon. Hij liep rus tig. om Lenstra heen. nam de bal wéér mee en schoot diagonaal langs Veenstra <0-2) ;Het vvaren tot dat moment sim pele doelpunten in een simpel duei. Eerst toen Hof ma een minuut later uit volle'macht een voorzet loste kwam er een aantrekkelijk moment; Want temidden yan vier spelers van Enschedesche Boys ging doelman Koper naar voren om wat dwaas.... de handen tegen elkaar te slaan, nadat Abe Lenstra die uit het gras scheen op te schieten, sierlijk de bal licht met het hoofd toucheerde <2-1 Heerenveen, zag plotseling weer wat licht. Het werd iets agressiever, bleef echte'- ondoelmatig spelen De balfspeiers van de Enschedesche Boys. Groothuys en Van Dijk na men het middenveld zo.vaak als zij wilden, joegen passes naar voren, geëmotioneerd als Lenstra ot 'n an der de bal half of helemaal niet raakte, en nog geëmotioneerd er. als er desondanks geen treffer uit voortkwam Vlak voor de rust werd scheids rechter De Boer een miskend man. toen hij Heerenveen een doelpunt onthield, na een Hofma-uenstra combinatie, die Molenaar besloot met een zeer hard schot De beer -De Boer had gelijk Op.het moment dat Molenaar schoot hield Koper de bal in zijn handen Met de eerste manoeuvre van de tweede helft trok Heerenveen, ech ter reeds dc wrevel uit de onder regenvlagen liggende tribunes Abe Abc Lenstra speelde gisteren voor de veranderijig eens mld- de.nv00T. Hi3 maakt het hier dé doelman van Enschedese Boys nogal lastig, maar deze- 't hem pofc.- Koper omhoogspringen om. de bal: weg: te stó.iTpen en sloeg opsprin gend die bal toen maar met het hoofd over de doellijn (3-2): Het begeesterde: Heerenvéen vijf minuten, waarin Jonkman onder andere enige malen poogde om door Koper heen te schieten. Toen dit geen resultaat had trokken de Friezen zich Terug en weerhielden met negen man in en rond het doelgebied Enschedesche Boys van een beslissend penetratie. ROüBAIX. De ongenaakbare Italiaan Fausto Coppi beeft met veel machtsvertoon de klassieke wieler-wegwedstrjjd van Parijs naar Roubaix (247 km) gewonnen. De Fransman Maurice Dlot werd tweede en de Ita liaan Magni derde. Ome landgenoot Gerrit Schulte heeft zeer imponerend gereden, hoewel hij hoofdzakelijk tengevolge van een valpartij, moest op geven. Ook Henk Faanhof reed, evenals De Hoog en Van Est, uitstekend, zij het niet zo spectaculair als Schulte. Faanhóf bereikte de finish in het grote peloton. De Hoog en Van Est eindigden in een groep van 22 renners es aequo op de 38ste plaats Voor deze 48ste wedstrijd Parijs- Roubaix werd Zondagmorgen op de baan van St Denis, even buiten Parijs, het startsein gegeven. De Fransman Fachleltnër was de. eerste die een uitlooppoging waagde en even later Lajoie (Fr.), onmiddel lijk gevolgd door Desbats en Abello. Deze drie vluchtelingen werden achterna gezeten door een groep van zeven renners, onder wie Van Kérckhove en Dubuisson. Intussen hadden de Belgen een van hun grootste troeven verloren. Bark Schotte werd het slachtoffer van een valpartij,, waarbij ook Schulte en Ollivier waren betrok ken. Schotte werd lichtgewond en verspeelde bovendien een wiel, waardoor hij tot opgeven was ge dwongen. Ollivier en Schulte zette de achtervolging in. Schulte. kon zich na een geweldige krachtsin spanning, weldra weer bij de ande ren voegen, doch Ollivier zakte steeds meer af. Juist toen Schulte weer in de grote groep was opge nomen werd een felle aanval op de vluchtelingen ingezet. En met suc ces. want nog voor de beklimming van de Doullens (149 km.) was alles weer bijeen. Coppi passeerde als eerste de top, gevolgd door Moujica. Vlak voor de Doullens ontstond een grote valpartij waarbij een tiental -renners, werd uitgeschakeld. Lajoie. Marcellak. Charpentier -en Piel,, de Franse achtervolgingskam pioen, behoorden tot de slachtoffers. Piel was er bet ernstigst aan toe. Met een hoofdwonde werd hij1 ter observatie in. het ziekenhuis van Amiens opgenomen. Steeds meer renners vielen uit, want behalve de vele valpartijen eiste ook de krach tige, wind voortdurend slachtoffers Van de 225 renners, dié gestart wa ren, lagen er enkele kilometers van Doullens nog maar-100 in de course, Vechtlust ontbreekt niet Na 3.75 km ging de actieve Fransman Maurice Diot er tussen uit. gevolgd door zijn ploegmaat Sciardis. BU het. passe ren van Arras <184 km), waar. de ravi- taiPering plaats had. bedroeg hun'vóor- eindstreep klopte. De wereldkampioen op de weg Steenbergen was reeds op het slechte plaveisel van Waltignies versla gen. Hij werd "zestiende. Schulte hadin gezelschap van Mou jica, een ernstige poging gedaan om Coppi na een ontsnapping, weer m te ha len, maar vermoeid door enkele pogin gen in zijn eentje staakte hjj ten slotte de strijd, toen Coppi en Diot er In het laatste gedeelte van de strijd alleen van doorgingen. De officiële uitslag luidt: l, Coppi UU 247 km üi 6.18.48; 2. Maurice Dlot (Frankrijk) 6,21.19: 3. Magni (It.) 5.24.12; 4. Cosle (Frankr.) zelfde tijd; 5. Sclardi» (It.) 6.25.55; 6. Molinaris 6.26.28; 7. De- clereq 6.26.42; 8, Meunier; 9. Claes. De stand in het klassement voor de Desgrange-Colomboprus luidt na Pa rijsKoubaix als volgt: 1. MagnJ (Italië) 48 punten; 2. Xhot (Frankrijk) 30 punten; 3. Caput (Frank rijk) 26 punten; 4. Coppi (Italië) 21 pun ten; S. Bartali (Italië) 20 puntëa; 6. Schotte (België) en Logli (Italtü) 17 pun ten; 8. Conté (Italië) 15 punten; 9- Caste (Frankrijk! 13 punten; 10. Maelbrancke (België), Sciardis (Italië), Molinaris (Frankrijk) alle 11 punten. Nederlanders bevinden zich tot nu toe niet in het klassement. Coppi (rechts) dè man viet siic- ces en Schulte linies) die door de „man met dè hamer" werd ach-/ tervolgd. sprong op de groep van Coppi 35 secon den. Midden in Arras maakte Coppi zich los. Geheel alleen „bereikte hij een snel heid van 45 km. pér uur. Dlot en Sciar dis werden Ingehaald. Sciardis was niet in staat te volgen, maar Diot trok met Coppi meer naar voren. Diot weigerde om beurten met Coppi de kop te nemen, zodat de Italiaan het zwaarste werk moest opknappen. Weldra bedroeg hun voorsprong precies Ws minuut. Zo ging. bet op Roubaix aan. veertig kilometer voor-de eindstreep, bij het passeren van- Hen In-Li etard schudde Coppi zijn taaiste tegenstander. Dlot. van zich af. Het laatste deel van de wedstrijd was zonder historie. Bij Wat- ügnies (22 km voor de finish) lag Coppi l',è minuut op Diot voor en op de eind streep was het 2 min. 41 sec. Op het tweede plan werd In de klei' Ook naar Europese kampioenschappen (Eigen bericht) Naar wij uit betrouwbare zijde vernemen heeft Wlm Slijkhuis -het plan opgevat eerstdaags zijn trai ning te hervatten en binnenkort weer op de sintelbaan uit te komeu. Voor het eerst zal b9 starten op Zondag 7 Mei in een estafette over 4 x 100 meter te Brussel. Het is voorts zeker dat de Haagse athleet zal deelnemen aan de Euro pese athletiekkampïaenschappcn In Brussel in Augustus. Binnen enige maanden zal Slijk huis met een team van rijn club. Trekvogels, op tournee gaan naar Denemarken en Zweden. In Zweden zal bij o.m. een 3.000 m. lópen. |Van onze tafèltennis-mcdewerker) De Nederlandse kampioenschappen tafeltennis op-2c Paasdag in Eist verspeeld waren een spiegelbeeld van de geweldige groei van deze sport. Niet minder dan dertienhonderd inschrijvingen werden op bijna 100 tafels verwerkt. De organisatoren hebben het klaar gespeeld, al was het jammer dat de finale hereiv eerst tegen het middernachtelijk uur beëindigd kon worden. Aan verrassingen heeft liet niet ontbroken. Bij de datnes werd niet Fransje Beek kampioene, doch Benny tod Woezik, bjj de.beren niet Cor du Buy, doch Cor Pelser!, Bij de dames zorgde Ina Kiek in haar afscheidstournoói voor de eer ste grote verrassing. Een ieder zag de jeugdige. Fransje Beek uit Den Haag gaan zegevieren, echter Ina Kiek won nog voor de halve finale van deze veelbelovende speelster! Om dam kampioenschap van Nederland DEN BOSCH Voor de demifina le van bet kampioenschap van Ne derland hoofdklasse Nederlandse Dambond werden twee wedstrijden gespeeld. VIOS (Maastricht)— RDG (Den Haag) 6—14. Excelsior (Den Bosch) -MDC (Middelburg) 12—8.- Zaterdag worden de wedstrijden voortgezet. (Van een onzer verslaggevers) BRUNSUM. Drie doelpunten van Harry van het Hoofd, waarvan twee mét het hoofd gescoord, vvaren dit keer niet toereikend voor een over winning van Maurits. Want Limburgia maakte er één meer en ivou zo doende met 43. Dat kwam de blauwhemden toe. Ze hadden eelfs wel zes doelpunten verdiend, want ze waren beslist sterker. Maar tja, dan zou de aardigheid eraf zijn gweeest. Dan zonden wc dat hoogst romantische voet balgevecht, romantisch omdat immers telkens weer het onmogelijke mo gelijk werd gemaakt en elke logische ontknoping met zwier op2ü werd gesmeten voor iets veel fantastischer, niet hebben kunnen meeleven. Dan zou die „Limburgse derby" de syncopen van frenetiek gillende Limburgse meiskes en het gesteun van wanhopige supporters hebben ontbeerd En dan zou er niets anders zyn overgebleven, dan het lichtzinnige getrap, dat zeer onbescheiden kampjoensvoetbal werd geheten. Maar gelukkig was er al die spanning en ldeur en opwinding, die het treffen van twee mijnwer- ksrsploegen in de kampioenscom petitie nu eenmaal met zich brengt, We zuilen hun dus vergeven dat ze een zwak soort tweede klasse voet bal speelden, zoals we gezien de uitslag ook scheidsrechterAus- sum en; die ene neutrale grensrech ter het niét kwalijk hoeven te ne men dat ze Van het Hoofd al. na 2 en een halve minuut lieten scoren. Want bet was; wel een mooiekop bal uit een hoge pass vaninvaller rechtsbinnen .Kleintjes, maar de Maurits-middenvoor stond ver schrikkelijk buitenspel (0-1)1 Maurits had die fortuinlijk ver kregen voorsprong ontzettend hard nodig want het kreeg in de eerste speeihelft niets, te vertellen. Steeds was-Limburgia. in de aanval: Voort durend zond rechtsbuiten De Graaf dé bal voor het Maurits-doel langs, waar de ene hachelijke situatie ~op de andere volgde. De gebroeders Cox schoten als duivels, maar steeds viel toevallig een tegenstander in de vuurlijn. Bruist knetterde tegen de paal. Wilde tonelen speelden zich daar vlak voor de neus van de onverstoorbare Maurits-doelman. Hans Mol, af, maar doelpunten kwamen er niet. Ondanks zijn in vallers de beste achterspeler Muyris was vervangen door Hen driks cp to de voorhoede ontbrak Linksbuiten Beks behield Mau rits maar die zonderlinge voor sprong. Het werd nog vreemder, want een halve minuut voor de rust zwaaide Van het Hoofd z'n- lange nek en vlak voor de vuist van doelman Jonker tikte hij met zijn slaap de bal weer in de touwen (0-2). Maar toen er in de tweede helft vier minuten gespeeld was, stond hot al 2-2. Achter elkaar vonden Bruist en Frits Cox een gangetje In de verdediging, waar ze resoluut een paar meter inliepen om met harde lage schoten te scoren. Wonderlijk genoeg, doch typerend voor deze zonderlinge trappartij, kwam Maurits toen opeens met een reeks verdienstelijke aanvallen voor de dag. De vleugelspelers Nclissen en Maessen kregen .loopball en' en sprintten de langzame backs Van Huizen en Weizen voorbij. De aan vallende spil van Muiken, die drie kwartier langdoor korte passes van de kaart was gespeeld kreeg eindetijk gelegenheid om te .stuwen' In één woord: Maurits was blijk baar over alle narigheid heen ge komen en ging nu winnen. Maar na 21 minuten kreeg Bruist met zijn. uitschuifbare benen en voeten de bal te pakken én hij (os- te van twintig meter afstand een schot, zo hard, dat het recht als een liniaal in de hoek van Mol's doel vloog (3-2). Acht minuten later maakte de gelijkmaker van Van het Hoofd gescoord uit sen lage voor zet van linksbuiten Maessen de strijd weer geheel open Doch vier minuten daarna stond Limburgia weer voor dank zij een handig ge scoord doelpunt van Leo Cox (4-3 Wat in die laatste twaalf minuten volgde was adembenemend, fantas tisch, ongelooflijk door woeste mis- trappen, de onwaarschijnlijkste kan sen en de onmogelijkste missers. Er werd niet meer gescoord en zo won Limburgia verdiend dit.... eh. spel met een voetbal. EchterIna Kiek moest zich door mevr, Pince v. d. Aa laten kloppen, een uitslag die nog minder werd ver wacht en daarmede speelde mevr. Fince v. d. Aa (Nijmegen) zich in de finale, in de andere helft sloeg Hen ny van Woezik alle aanvallen af en had in de finale geen moeite met mevr: Pince v. d. Aa <21—14, 21—16). Vele malen is Henny van Woezik tweede geweest achter Margot van Wijk, thans nu Margot niet meer speelt heeft zij de Nederlandse kampioenstitel veroverd. Bij de horen begon het al vroeg met een grote verrassing. Piet Kreu- ger werd royaal door J. du Buy ge slagen. die op zijn beurt in K. L. Hu berts zijn meerdere moest erkennen. In de kwart-finales won Thien van Degreef, Vrees van R, Willemstein, C. du Buy van K. L, Huberts en Cor Pelser bevocht een moeilijke 5 games-zege op Willy van Zoelen, die daarvoor B v Ham had uitgescha keld. In de tialve ftnaies hadden Cor du Buy en Cor Pelser het tegen resp. Vrees en Thien heel gemakkelijk en daarmede kon voor de zesde maal op de Nederlandse kampioenschap pen een finale Cor du Buy—Cor Pel ser aanvangen, die in de vijf voor gaande malen door Cor du Buy was gewonnen. In een bijzonder mooie, spannende en spectaculaire wedstrijd won Cor Pelser met dc alleszeggende cijfers .13—21, 23—21, 21—16, 17—21, 26—24. Met Piet Kreuger won de nieuwe; Ncd. kampioen het berendubbe) van de kampioenen van vorig jaar Cor du Buy en Willy van Zoelen. Het ge mengd-dubbelspel was voor Ina Kick en Guus Broné, het damesdubbel spel werd opgeëist door dc speelsters Fransje Beek en Ina Kiek. Duizenden wedstrijden waren no dig voor bovenstaande beslissingen en die van de lagere klassen! De strijd om de hoogste lajel- tennistitels te Eist in volle gang. Eerste succes vóór Heerenveen en Limburgia (Van onze sportredacteur) De Westelijke kampioenen. Blauw Wit cn Ajax hebben met Pasen rust geliad, d.w.z. zy hielden zich onledig met tournooien. De andere titelhouders kwam en op de tweede dag in het veld en leverden verbit terde strijd ondanks het bar slech te weer. Heerenveen en Limburgia boekten hun eerste overwinning door resp. op eigen terrein Ensche dese Boys (3—2) en Maurits (4—3) te verslaan. De Enscbede-ers had den met rust nog een voorsprong 1 van X2, doch nadien moesten zij zwichten voor Abg en z'n mannen. Maurits verging het ongeveer evenzo. De ploeg kwam met twee invallers in het veld, doch reeds na een minuut fabriceerde zij een doelpunt. De voorsprong werd zelfs 0—2 ondanks, een meerderheid van Limburgia. Deze club kwam ver volgens aan bod met drie doelpun ten, Maurits wist nog geUifa te maken, maar hetwinnende doel punt was voor Limburgia. - De promotie- degradatiecompetï tie Ic. 2e klasse Is io het Noorden begonnen met een wedstrijd en in het Oosten met twee wedstrijden. „Friesland" dat zijn le klasser- schap moet verdedigen, begon niet oijster gelukkig. Met 1—5 werd verloren van Zwartemeer. In het - Oosten bonden ttvee eerste klas- sers de strijd tegen elkaar aan, n.l. Tubantia en-"' Quick (N.). De krachten ontliepen elkaar niet veel maar Quick won mei 0—1 en dat is zeer voornaam. De promotiecandi- daten Vitesse én Rheden ontmoet ten eikaar eveneens. Vitesse won met .3—2. 4X110 Yards dames nu voor Zuid-Afrika KIMBERLEÏ. Een Zuid-Afri kaanse dames athletiek-ploeg, be staande uit de dames Willis., Black, Maskell en Robb heeft Maandag het wereldrecord, op de. 4x110 yards es tafette verbeterd en gebracht op 47,2 sec. Dit record stond sinds 25 Juli 1948 op naam. van de Nederlandse nationale „ploeg, bestaande uit Gré de Jongb, Nej Witziers—Timmer, Gerda van der Kade—Koudijs en Fanny BlankersKoen; die toen een tijd van 47,4 sec. noteerde. Van de zeven tijdopnemers, die de race van de Zuid-Afrikaanse ploeg opnamen, drukten er vjjf de tijd van bet meuwe wereldrecord. 47,2 sec. af. Tijdens de -Zuid-Afrikaanse- kam pioenschappen heeft Dapbnè Rpbb in baar serie en in de finale :mët een tijd van; 10.8 sec. het wereldrecord op de 100-yards geëgaliseerd, dat op naam slaat- van onze .landgenote Fanny Blankers—Koen en de Aus- tra.lische Marjorïe Jackson. Het is twijfelachtig: of' de: nieuwe prestatie officieel, zal -. worden er kend. Mej. Robb liep met een krach tige wind in de rug,". DEN HAAG. in sthlétiekkrin gen te Los Angeles had men het plan .opgevat op i9 Mei athïetiekwedstrij- dén - te organiseren, waarbij de hoofdschotel zou worden gevormd door een treffen tussen Fanny^Blan- 'kers—Koen en,de jonge Australische sprintster Marjorie Jackson.. Er zal van deze .wedstrijd niets kunnen ko men, althans ..piet op de genoemde datum. Mevr. Blankers—Koen heeft namelijk reeds, in het begin wan het jaar een uitnodiging geaccepteerd om op 18 Mei aan wedstrijden te Brescia(It.) deel te nertien,Zo doende moest de aantrekkelijke uit nodiging voor. California worden af geslagen. SOUTHAMPTON De amateur- interlandwcdstrijd Bogeland-Frank- rjjk, 'die te. Southampton werd - ge speeld, eindigde in een doelpuntloos gelijk spel, WATERBURY De Franse veder- gewicht Ray Famechon boekte te Waterbury m Connecticut een pun- teuzege op de Amerikaan Tony Lon- go.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1950 | | pagina 3