LEXINGTON wmsmm Zwaartepunt moet op onze voorhoede liggen Van der PoFs productieve bui nog niets verminderd Nu ook in Renswoude vleesvergiftiging McCarthy zoekt een schuldige aan dode China-politiek Claude Ritter verslaat Bos op punten Zaterdag 15 April 1950 ORANJE ONTMOET BELGEN IN DEURNE Ook Delgen hebben m oeilijkheden met voorste linie Veel interessants op Olympische Dag De Ruyter en Sweering getroefd met series van 155 en 187 Wraak op zich zelf Voor Mao is het ook niet alles rozengeur Jan de Bruin door een kopstoot uitgeschakeld Generale repetitie in Berlijn Amerikaans korporaal staat terecht wegens spionnage Samenwerking van 4 (Van onze sportredacteur) Zondag gaat het er weer op los. Immer» te Deume (te Antwerpen als V het ngg niet wist) België—Nederland of (nog) beter België—Holland. Een entnousiaBk verslaggever heeft eens na 'n spannend duel tussen beide landen geschreven: „De zon boven Deurne bleef stilstaan". Het leek ons wat voorbarig, maar in ieder geval bon er uit bltfken. dat de speler» over en weer in het overigens vrtf smakeloze stadion tot het uiterste van hun Kunnen plegen te bomen. Misschien ditmaal ook. Zeker is zulk» nooit te zeggen. Voetbal is een zeer wisselvallig spel. Wedstrijden waar weinig van verwacht werd. waarop Nederland weinig hoop had gelegd.-maakten geschiedenis «n de voetbalwereld). We hebben w kortgeleden kunnen zien in New Castle. Er werd gemompeld over een tweede Huddersfield. Minstens... ..Jawel", dachten onze vertegenwoordigers, „dat nooit". Een zeer belangrijke geladenheid kwam In de ploeg. En dat ts goed, waarvan de uitslag getuigt... 1—0 (voor Engeland-B). En nu België, nauwelijks twee maanden later. Zwakkere tegenstander dan de Britten? Ongetwijfeld. Niettemin MUft een voorspelling dubieus. Die geladenheid, ziet V. misschien is hét daarmede In de Sinjorenstad niet zo best gesteld, boewei wij ook tegen de Rode Duivels een nederlaag van 10 hebben goed te maken. Rode Duivels hebben gevaarlijk zelfvertrouwen Die 1—0 moeten we even vast' houden. Zo was ons verlies op 8 November tegen België'op 11 De cember tegen Denemarken,op 22 Februari tegen Engeland (B). Ket moet ons iets zeggen, nl. dat het met onïe grootste (niet grootse, zetter) liniewel beter kon. Willen -we nog even_memoreren de laatste oefenwedstrijd tegen Brentford: nul tegen nul. Nogal mager dit alles. Ja, ook: het.resultaat van de tegen standers en dat kan natuurlijk niet anders dan verheugend zijn. Het kan bewijzen, dat het met onze verdediging wel in orde is, ofte wel, dat de buitenlandse ploegen ia de voorhoede met dezelfde proble- men zitten, n.l. geen matchwinners hebben van hét; kaliber van Wilkes. Toch begrijpen we niet, dat onze keuze-commissie niet meer pogin gen heeft br»dr»«Kv*nen de aanvals- linie te versterken. Alleen Laken- berg' kreeg een beleefd briefje, dat hij maar even aan de kant moest gaan staan. We begrijpen nog steeds niet waarom voor New Castle de keus op hem is gevallen- Om nog even door-te gaan: waarom Clavan ook niet zo'n briefje heeft gekre gen. Ongetwijfeld is Guus Drager, zeker op het'ogenblik, productlever dan de A.D.O.-er, die de laatste lijd in vorm is teruggevallen. Drager, te oud? Och, laten we niet naar leef tijd kijken, maar het sterkste elftal proberen op te stellen. Hebben we zo nauw gekeken toen Schijvenaar weg moest en v.: d. Sluys (over de dertig) op de próppen kwam? Bo vendien; het wordt hard tijd dat we doelpunten gaan maken. Van Cla van kunnen we1 ze niet verwachten, dat weten we nu weL Ook niet van Kees Rijvers, al weet hij het publiek op zijn hand te krijgen. En Roozen- burg?Een volijverige jongen, een prettig speler,, maarre.;hij 'moet zijn .eerste doelpunt.'als internatio naal nog. "produceren. Ja, producti viteit moet het parool worden, want de Belgen rsepen feeds in hun bla den; „De tijd dat we met (eervolle) nederlagen genoegen moesten ne men is voorbij". Ja, ze gaan nog verder:-„Die periode is nog sic. 'ts een vooroorlogse herinnering". Dit laatste lijkt ons niet geheelaan nemelijk. Bleef Oranje niet negen maal nadien ongeslagen? "We bedoelen maar.Daar. moei. wat aan gedaan worden. Steenber gen vaü Feijenoórd gaat mede pro beren de technische vaardigheid vanonze ploeg te verhogen. Dit laatste hebben we ook uit Belgische bron.Ö.w.z. zij schrijve- ons de laatste tijd stijgende techniek toe ondanks het passeren van Lenstra, hetgeen onze Zuiderburen - grillig dilettantisme noemen. Ook Belgen dekteren. Intussen dokteren. Je Belgen de laatste tijd ook nogal met hun voor hoede. Mermans blijft evenwel de aangewezen aanvalsleider, al zien de Belgen geenszins voorbij dat hem met Terlouw achter zich wei nig „uitzicht" op Kraak gegund zal worden. Mordant schoot met de Paasdagen in zijn club Olympic nogal uit zijn slof, (vier doelpunten) waaraan hu zijn verkiezing te dan ken za1 hebben boven Sermon, die eveneens vóór deze plaats op de numeratie stond. Lember- na blessures niet meer - het vinnige ventje van weleer daarAnoul in de achterhoede moest omdat Aernoudts wegens een verwonding niet kan spelen,kwamen op deze plaatsen resp. de jonge Rik Cup pens en De Hert, waarbij zij opge merkt, dat Coppens eigenlijk geen. vleugelspeler is. Vaillant in de ach terhoede is vreemd voor ons. Veer de Belgen met meer. HU moet zich in de strüd tegen Italië volledig hebben ingespeeld. Over. de rest van de vijandelijke ploeg;kunnen we al leen maar zeggen: oppassen, het zijn doortrapte spelers, maar niet onbe kend. Tenslotte nog dit: de Belgene- kenen op een kleine overwinning. Nederland na New Castle zeker ook. Klein zal de score, gezien de kracht van beide verdedigingen naar alle waarschijnlijkheid blijven en juist daarom is een voorspelling moeilijker dan ooit De weg naar succes gaat vla de voorhoede cn daar zit 'zn voor ons nu juist de kneep. DEN HAAG. Op de Olympische Dag, die 18 Juni in he/ Olympisch Stadion wordt gehouden, zal het Ne derlands Bondselltal uitkomen tegen de stedelijke ploeg van Kopenhagen? Op het gebied.'der athletïek staat een wedstrijd op het programma tus sen Slijkhuis met de kampioenen van Engeland en Zweden op de'1500 meter. Fanny BlankersKoen zal zich voorts meten niet alleen mét Foukje Dillema, maar ook met de twee snelste Engelse dames. Zij komt uit op de 100 meter en de 60 meter horden. De gymnasten openen, zoals steeds, het programma om half twee, dit maal tr.et krotsoefeningen van 800 dames. Gesloten wordt met een springconcours. Er zijn geen wieler wedstrijden.. Voor de eerste maal zal de Olym pische Dag niel onder leiding staan van de heer Lotsy. Als zodanig wordt hij opgevolgd door drs W. van Zijl. directeur van het N.O.C. BELGIE Vaillant (Anderlecht) Van der Auwera (Rac. Mechelen) - Coppens Fr. Chaves (Beerschot) (Gantoise) Meert (Anderlecht) Carré (F. C. Luik) Hermans (Anderlecht) Anoul (f; c. Luik) Mees (Antwerp) A. de Hert Mordant (Berchem) (Olympic) Rijvers Rooscaburg Steenbergen Schrumpf (Feyenoord) (SW) Van der Hoeven (Ajax) Potharst (Ajax) Clavan (ADO) (NAC) (Sneek) Stoffelen Terlouw (Ajax) (Sparta) Van der Sluys (BW) Kraak (Stormvogels) NEDERLAND Scheidsrechter: Ekltad (Zweden). Grensrechters: Leenen (België) en Anssurn Jr. (Nederland). De wedstrijd 'begint om 3 uur. België; Daenen, Saeren, Vaïet en Coppens, Nederland; Saris, Huybrechts, Van der Hart en. Lakenberg. VAN DER POL Eert uitgedoofde - sigaret en een serie van 187. (Van onze speciale verslaggever) VEENENDAAL, „Mijn vrouw koopt het vlees altijd gewoon bil de slager. Wij eten. nooit iets van een huisslachting bU een boer. Als er dus bjj mU fn huls vleesvergiftiging fs zouden er wel veel tneer mensen hier In Renswonde last van hebben." Dat zegrt, in gebroken Nederlands, de Italiaanse terrazzo werker Cimarosti, als wij Vrijdagmiddag b(j hem in de woonkamer zitten. Cimarosti is alleen thuis. Zijn vrouw en zijn beide dochtertjes, respectie velijk een en twee-en-half jaar oud. zijn de vorige avond naar het zie kenhuis gebracht. Ze hadden al verscheidene dagen hevige fngewands- stoornïssen, moesten herhaaldelijk overgeven, enz. Voedselvergiftiging? Daar zich bij alie drie dezelfde verschijnselen voordeden zou men het wel zeggen. „Maar de dokter zegt, dat het niet ernstig Is," vertelt Cimarosti. De behandelde geneesheer, dr C. P. Engel te Veenendaal, kan ons niet bevestigen, dat zich hier een nieuw geval van vleesvergiftiging heeft voorgedaan, „Ik geloof zelfs, dat dit niet het geval is",- zegt hij. „Ik heb echter het zekere voor het onzekere willen nemen en daarom de patiënten, naar het ziekenhuis la ten brengen. Ze zijn daar ter obser vatie". Vrijdagavond heeft de politie de woning bezocht. Etensresten waren' er niet en. er was ook geen vlees aanwezig. Slechts wat kaas kon wor den mee genomen. Enig verband met de andere ver giftigingsverschijnselen, die zich de laatste tijd in deze omgeving hebben voorgedaan, schijnt met aanwezig. Veertien dagen geleden kregen te Veenendaal alle negen personen van de familie Onderstal ingewaiids- stoornissen. Ze werden naar het Zie kenhuis te Arnhem vervoerd, maar. komen waarschijnlijk (Van één onzer verslaggevers) ROTTERDAM. Plet van der Pol is gistermiddag maar vooral gisteravond voortgegaan: met het vestigen van een grote hegemonie in. de strijd om het kampioenschap anker-kader 47/1. Na in de middag uren een vrij constante partij tegen Kruythof met 300 tegen 213 té hebben beëindigd, kwam iüj in de eerste avondpartij tegen Kees de Ruy ter za sterk opzetten, dat er voor de jeugdige Waalwijker geen tijd meer overbleef om zich te herstellen. Zijn eerste beurt begon de Rot terdammer met een serie van 35. Hij struikelde daarbij over een iets te zachte .trekbal en gaf daardoor De Ruyter gelegenheid om veelbelovend- te beginnen. Bij de tiende stoot brak diens serie echter jammer genoeg af door een klotsende baL Bij de tweede beurt legde Van der Pol één carambole op het laken, terwijl De Ruyter poedelde. Dat bleek het sein voor Van der Pol te zijn om de aanval te beginnen. Nog beter dan m de voorafgaande avond speelde hij öe ballen langs de krijtlijnen. Hij begon weer een grote serie te bouwen, dat was duidelijk merkbaar. Plotseling na 52 caramboles brak die serie af op een onnozel massé- baHetje. De Ruyter volgde met vier. Van der Pol scheen daarna be a ten door de wens naar wraak op zichzelf. Vrij spoedig had hij de ballen In de voor hem zo gunstige „achevaP'-positie en na een paar caramboles was het duidelijk voel baar door dat ondefinieerbare wat rond de groene lakens kan hangen, dat Van der Pol thans bezig was iets buitengewoons te verrichten. Een serie van vijftig kreeg hij vlot vol, onverstoorbaar ging het verder tot in de tachtig. Zijn eigen record van 92 moest eraan geloven, de siga ret, die in zijn mondhoek hangt is reeds lang uit, zijn lippen beeft hij op elkaar geperst en in de prop volle zaal hoort men wederom niets anders dan het tellen van de. arbi ter. Een Luid applaus begroet zijn 100, maar hij gaat verder. .Honderd drie en dertig" zegt de arbiter „Dedans partout". Van der Pol knikt even. 't Is een moeilijke stoot, maar alles schijnt hem nu te ge lukken en met een zacht balletje op de lange band heeft hy zich weer vrü gespeeld voor de volgenden. *t Werd 155 deze avond. En met en kele kleine series maakte hij zijn partij af. De Ruyter kwam tot 27. week weer thuis. De oorzaak van de ziekte kon niet vastgesteld worden. Van paratyphus schijnt in dit geval niet gesproken te kunnen worden. De aanwijsbare gevallen van para typhus, .die zich hebben voorgedaan, zijn veroorzaakt door het eten van hoofdkaas, die drie weken geleden Is gemaakt bij een huisslachting te Achterveld, gemeente Rhenen. Alle personen, ongeveer een twintigtal, die van deze hoofdkaas hebben ge geten, zijn ziek geworden. Over hét ingestelde bacteriologi sche onderzoek van de' hoofdkaas zyn nog geen inlichtingen beschik baar. Het vlees van het geslachte varken was echter goedgekeurd. De personen, die van dit vlees -gegeten hebben, zijn niet ziek geworden. Niettemin is het vlees voor alle ze kerheid vernietigd. Aangenomen wordt; dat het vlees zelf niet aange tast was, maar dat een der perso nen, die bü de bereiding der hoofd kaas was betrokken,bacillendrager volgend is gewe est. Advertentie (LM.) DEN HAAG. In het Sport- fondsenbad Oost te Amsterdam zullen Dinsdag, 13 April de watér- polóbekerfinales worden gespeeld. De eindstrijd om de Van Duyl- beker (dames> gaat tussen dé HDZ er. het damesteam van de Robben of RDZ. De halve finale RDZDe Robben wórdt Zaterdag 15 April gespeeld,. Aaoertenrie (LM.) Nor was de productie-woede van de Rotterdammer niet uitgelaaid. Na De Ruyter moest Sweering; op ae knieën. Ongenadig hard werd Wj neergedrukt. Reeds in de eerste beurt maakte Van der Pol een eind aan alie illusies van de Amsterdam mer. Zonder falen vloeiden de caramboles uit queue. Weer overtrof hij zichzelf en alle ver wachtingen. Hü passeerde de 155 en besloot zijn eerste beurt met niet minder dan 187. In totaal zeven beurten maakte bij deze partij Uit 5weering, die duidelijk inzag, dat tegen deze stemming weinig ta presteren vlei, maakte in dezelfde zeven beurten een totaal van «.2. H|j pakte zijn queue In en gingnaar huis met de overtuiging naar beho ren strüd *e hebben geleverd tegen Iets, waar deze avond zeer zeker niet tegen te vechten vleL Metz herstelt zich Na zijn nederlaag, die Metz Don derdag tegen Van der Pol leed. heeft de Hagenaar zich weer goed hersteld. Tijdens de middagpartijen won hij na een constant spel met 51 als hoogste serie van Kees de Ruyter, die het tot 169 bracht, en van Sweering die 188 stelde tegen over de 300 van de Hagenaar. Een fraaie serie van moeilijke stoten besloot deze party, waarbij de hoogste serie van Metz slechts 39 was. De Ruyter en Kruythof speel den als laatste partij van de avond een aantrekkelijke wedstrijd, waar in de Waalwijker een duidelijke revanche nam voor de nederlaag, die Kruythof hem aan het begin, van het Concours had toegebracht. Uitslagen en stand De uitslagen van de gisteren ge speelde wedstrijden luiden: Van der Pol Kruythof Metz. Sweering Metz De Ruyter Van der Pol De Ruyter Van der Pel Sweering De Ruyter Kruythof. De stand is nu:;/ Van der Pol 5 10 150Ö 89 187 16.85 300 213 22 22 59 42 13.63 9,68 300 188 •27 27 39 38 11,11 6,es 300 169 22 22 51 61 13,83 7,68 300 27 10 10 155 9 30,— 2,70 300 32 7 7 187 .19 42,85 4,57 300 133 24 24 86 19 12,50 5,54 Metz De Ruyter Kruythof Sweering 51 9.45 5 4 974 109 86 8.03 5 3 1207 151 65 7.99 5 2 911 130 46 7.— Als-by de animistische bosnegers In Suriname iemand gestorven was misschien .bestaat het gebruik nog dan werd het lijk door het dorp gedragen, waarbij door occulte verschijnselen bleek, wie verant woordelijk was voor de dood. Zover ging het Chinese recht niet, dat ik in China nog in toepassing heb ge zien. Toch bestond er 'iets over eenkomstigs. Stierf een' vrouw bij de bevalling, of een patiënt onder de operatie, dan stonden de dokter lange gevangenisstraffen en het be talen van hoge schadeloosstelling te wachten, voorzover hy niet onder vreemde rechtspraak ressorteerde. Te Tientsin trof ik het geval van de Chinese bestuurd er.en de conducteur van een tram, die twee jaar gevan- nisstraf kregen, omdat een bejaard Chinees doodgebleven was, na de reeds in gang1 zijnde tram te heb ben nagehold. De Belgische maat schappij gebruikte de beste Chinese advocaten en al haar' invloed, om haar in Westerse ogen onschuldige beambten te redden. Daardoor kwa men dezen er zo betrekkelijk goed at De Belgische consul vertelde mij, dat^onbetwisbaar Chinees recht ge daan was, op welwillende wyzé. pe dode, waarvoor nu in Amerika een. verantwoordelijke met alle mid delen gezocht wordt, is de Ameri kaanse politiek in China. Er moe ten .schuldigen gevonden worden aan de communistische overwin ning, verraders, die de communis ten China in handen hebben ge speeld. Tsjiang Kai-Tsjek had ge red moeten worden. Dat hy niet te redden wasja door zijn koppige, mi litaire onbekwaamheid en zijn hardnekkige bescherming van dc land en volk verpestende corruptie en allerlei hemelterge„ae misbrui ken, komt niet in beschouwing. Men is echter wel zo voorzichtig, gene raal Marshall er huiten te laten, die na een langdurige observatie..in. China terug kwam met de raad, d it Amerika zijn handen van. Tsjiang moest aftrekken, omdat het-meeste van hetgeen men aan hem en zijn bewind ten koste legde in de bo demloze put van de corruptie, zelfs in de naaste omgeving van de ge neralissimus, verdween. Wie over de -militaire" bekwaamheid é?n. Tsjiang wil worden ingelicht leze de dagboekbladzijden van de eer lijke, knappe, zy hét in zijn schil derachtigheid wat onbehouwen ge neraal Stillwell (The Still well Pa pers), die als Amerikaans opperbe velhebber tijdens de .Wereldoorlog daar nog gered heeft wat Tsjiang niet kon verhinderen, dat het goed afliep. -door - Dr. M, v. Blankenstein v j - De aanvallen, -waarvan de eer zuchtige en niet zee* scrupuleuze senator McCarthy de voornaamste uitvoerder is, hebben ten. doel Acheson weg te krijgen. Die aan vallen zijn van een gehalte, dat zy de eerbiedwaardige oppositionele senator A. Vandenberg ertoe heb ben gebracht, van zijn ernstig ji bed opnieuw een aansporing tot'de zijnen te richten totsamenwerking roet de regering inzake' de buiten landse politiek Dit heeft goede* uit werking gehad. Maar McCarthy heeft zich daardoor niet laten af schrikken. Hij gaat door overal in de hoogste regeringsinstanties, eh in. het State Department in het bij zonder, communisten te ruiken. Tot de omgéving van de President toe is doortrokken met verraders, spion nen enz., die geen. ander doel ken nen dan Amerika, tot heil van. Rus land, te ruïneren. Daar er nu eenmaal het Ujk aan wezig is van de Amerikaanse poli tiek in China, biedt dit de beste kans, schuldigen a&n'te wijzen. De aanvallen concentreren zich op prof. Lattimore, een vermaard kenner van China; altijd weer in" officiële of met-officiële hoge amb ten in dat land werkzaam, scbrij-. ver van groot gezag, in 1939 op aan drang van President Roosevelt tot adviseur van. Tsjiang Kai-Tsjek be noemd (wat hij niet meer dan een •jaar 'uithield),-raadgever 'inderdaad in Oost-Aziatische aangelegenheden van de Amerikaanse regering. De Amerikaanse politiek in China zou door heni gevormd rijn. en hij zou dat hebban gedaan als communist onder. Russische discipline. Ge pantserd in séngtoriale onschend- baarheid heeft McCarthy hem een spion en verrader genoemd, Ge noopt, zijn beschuldiging zonder deze dekking te herhalen, heeft hij die teruggebracht tot „noodlottige invloed öp de Amerikaanse poli tiek", daarbij/echter even'luidruch tig voortgaande, in onschendbaar heid zijn ergste aantijgingen voort te zetten. Het is een strijd, die tot een sensationele ontknoping moet leiden. Vele Amerikaanse republi keinen, politici en journalisten, schamen zich, met senator Vanden berg, diep over 'deze partijgenoot. Maar de gezaghebbende en zeer in tegere republikeinse senator Taft houdt hem toch maar dc hand bo ven het hoofd. Intussen is het voor Mao Tse- Toeng ook niet alles rozengeur. De verovering van Hainan en Formosa blijkt geen lichte taak. Slechts Rus sische hulp ter zee en in de lucht of onverwacht verraad in het kamp van Tsjiang kunnen hem daarin doen slagen. Nu zijn er te Sjanghai vliegtuigen geconstateerd, die in iader geval door de Russen geleverd moeten zijn, Ook is het waarschijn lijk dat er Russisch grondpersoneel is. De bewering, dat Russen de vl*"e- gers zouden zijn is nog onbewezen en voorlopig zelfs onwaarschijnlijk. Moskou zal misschien voorzichtig genoeg zijn, uit de worsteling om de eilanden geen Russisch-Ameri kaanse kloppartij te maken. Maar de toestand op de vliegvelden rond om Sjanghai is toch maar weer een nieuw, kritiek punt. Mao heeft te worstelen met een zeer ernstige hongersnood in het land; Dat die ih een handomdraaien door een binnenlandse hulpactie grotendeels bedwongen, zóu zijn, zo als de communisten beweren, ia een onmogelijkheid. Zij zelf houden daar ook niet ernstig aan vast 10 Millioen mensen heten nog in groot gevaar. De economische toestand in de steden is zeer ongunstig. De grote legers worden meer en meer een ondraaglijke last. Een dergelijke toestand brengt vanzelf in China opstanden en bandietenweaen te weeg. In de zuidelijke provincies woedt een uit gebreide guerilla, die van Mao een aanzienlijke krachtsinspanning zal eisen.. Het is om al deze redenen, dat te Hongkong de vrees voor een Chi nese actie tegen het gebied vrij wel geweken is. Zelfs in Indochina zijn de Franse deskundigen In dit opzicht niet meer ernstig ongerust. Maar wat voor hen te duchten overblijft, een voorziening van Ho Tsji Minh met wapenen mis schien op commercie grondslag van Chinees gebied uit, is al zorgelijk vooruitzicht genoeg. Maar dit is wel duidelijk: Het regime van Maobegint te kreunen onder de last van de enorme le gers, van de blokkade en de econo mische verlamming en rampen. Daarom is er: te 'meer '*aast met de operaties tegen Formosa. Deze kunnen lukken of in een militaire ramp verkeren. Moskou ziet zekei popelend toe. Zal het wagen.... Deze fato, die laat zien, hoe na tionalistische soldaten in hun laat ste bolwerk, ket eiland. Formosa, onder leiding van generaal Soen Li-Jen oefenen, werd in Amerika verspreid door de republikeinse Senator William F. Knowland, die onlangs een bezoek aan Formosa heeft gebracht. De Senator is van mening, dat de nationalisten het eiland kunnen houden, indien zy voldoende steun van de Verenig de Staten ontuanpen. (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM, Vrijdagavond. De jonge Fransman Claude Ritter wrong zich vanavond tussen de ringtouwen door met een zelfverze kerdheid die gesteund werd door het besef, dat hij de man was, die het Internationale bnksprogramma in de Apollohal kleur zou geven met een snelle overwinning op de Nederlandse welterkampioen Harry Bos. HU is er, wat de duur van het gevecht betreft, niet aan toe ge komen. In de laatste dertig seconden van de tiende en slotronde sloeg Bos deze zekerheid met een vonkenschietende linkse directe op de Franse kaak weg. Ritter wankelde aangeslagen achteruit en beperkte zich tot aan de gongslag, die schriel boven het gejoel van de duizenden toeschouwers uitklonk, tot hangen en klemmen. Dle'gongslag hield Bos waarschijnlijk van een knock out-zege-pp-de-valrcep af. Ritter werd nu winnaar op punten. Terecht. Bos kon ondanks een furieuze eind sprint niet meer bU hem komen. Niettemin wenste een deel van het publiek persoonlek met de jury leden kennis te maken om hen van déze uitspraak terug te brengen. Bos kon dit hees in de microfoon geworpen woorden voorkomen. Vervolgens onderging hij lijdzaam de accolade van Ritter, die ten slotte triomfantelijk naar Luc van Dam keek. Jan de Bruin werd ïn de vijfde ronde van zijn gevecht tegen Gil bert Stock (broer van. de Franse middengewichtkampiaen, Jean) door een wond onder zijn linkeroog geslagen. Een onopzettelijke kop stoot bracht de arts in de ring, die verder boksen verbood. De Bruin was begonnen met kor te, linkse hoeken en kwam in de tweede ronde met zijn rechtse, waar de Fransman aandachtig naar keek, in de strijd. Hii landde in fel le series op borst en gelaat van Stock. Stock repliceerde met harde rechtse stopstoten, die nauwkeurig op De Bruin's mond finishten. De Fransman wilde dit gevecht vervol gens afbouweh met linkse hoeken op de kaak en gevariëerd geslagert series opstoten. De Bruin stond dit niet toe. Hy sloeg zich met korte ribstoten uit de clinch en bracht punten achter zijn naam met flit sende slagen op de neus van Stock. Op het moment, dat De Bruin vele punten voorsprong had, kwam de kopstoot. Stock's Indianengelaat glimlachte verontschuldigend toen De Bruin hem triest de hand drukte. Willy Schagen heeft tegen de Belg De Kegel (officieel uitdager van de Belgische half zwaargewicht- BERLIJN. Amerikaanse ge vechtstroepen in Berlijn hielden gisteren in het Grünewald een generale repetitie van de tactiek, die zal worden toegepast tegen communistische oproerkraaiers, in dien zij gedurende het weekend van 28 Mei West-Berlijn zouden binnendringen. Amerikaanse mili taire politie, cavallerie en infante rie namen aan de oefening deel. De troepen werden gesteund door pantserwagens en jeeps met machinegeweren. Vrouwencoinité bevreesd voor moraal van soldaten in Indonesië DEN HAAG Het' Nederlandse Vrouwencomité heeft een schrijven gericht tot mr. W. F. Schokking, mi nister van Oorlog cn vnn Marine, waarin zij de minister er op attent maakt, dat de Nederlandse troepen in Indonesië agn ernstige gevaren, cp moreel gebied vooral zyn bloot gesteld Zij verzoekt daarom de minister, speciaal door steun aan de thuisfron ten alles te doeq wat mogelijk is, op dat de Nederlandse soldaat die nu in Indonesië is," zo. gaaf mogelijk naar zijn vaderland terugkeert. kampioen) slechts drie-en-een-hal ve ronde in de ring gestaan. Daar na verliet De Kegel het canvas met een geteisterd gelaat. Het was enigszins opgeblazen door de voort durend vallende linkse stopstoten van Schagen. In de. vierde.ronde in tervenieerde de scheidsrechter te recht, Schagen dus winnaar. Db miemauöna3e boksgala, die In do ApoliohaJ le Amsterdam werd gehou den opende met vier 'Internationale amateurpartijen. De uitslagen luiden:. VUeggewicht; Van der-Zee (Amster dam) w.o.p. van Lemmens (Antwer pen); Vedergewicht: Angel (Amsterdam) wint door interventie van de scheids rechter in de derde ronde van Maas (Antwerpen Weltergewicht: hlttneman (Amster dam) wint doar Interventie van de scheidsrechter in te tweede ronde van Jacobs .(Antwerpen); Halfzwaargewlcht: Snoek (Amster dam) w.o.p. van 'Van Gompe] (Ant werpen. MüNCHEN. In Garmisch. Partenkirehen is een proces be gonnen tegen een 19-jarige korpo raal van de Amerikaanse lucht macht, die ervan wordt beschul digd pogingen te hebben' aange wend om geheime gegevens over de Amerikaanse defensie in han den te spelen van de Russen. De beklaagde, Gustaf Adolph Muller, zoon van een Zwitserse vader en Britse moeder, staat te recht. voor een krijgsraad van ze ven officieren. Hij verklaarde niet schuldig te zijn.Het. spionnage- proces is het eerste, dat- sinds de bezetting van Duitsland tegen een lid van de Amerikaanse strijd krachten wordt gevoerd. Advertentie De 4 bestanddelen van Che- iarine „4" zijn elk stuk voor stuk al'beroemd voor het be strijden van zware hoofd- en andere pijnen, tegen griep en verkoudheid. Maar tezamen in één tablet verenigd werken ze nog beter. Ook in dit geval dus: Eendracht maakt macht!

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1950 | | pagina 3