n k VOORAL VOOR m „Madame" hield het leven vast tot op de bevrijdingsdag Nu lopen we weer kwaad weg, als er geen waaierwafels zijn Fatale vergissing in de operatiezaal Zomer 1950 00 Cl** Een schuw wezentje in Het Jappenkamp Toen brak ze met de wereld, die ze nauwelijks gekend had Stil plekje KINDEREN Verbazing Waarbof g- sportkleding Zuster nam verkeerd injectiemiddel; patiënt overleed onmiddelijk Vijf jaar geleden hielden we .2 maaltijden met 1 boterham Evelien spreekt VAN VROUW TOT VROUW Vrijdag 5 Mei 1950 5 Vandaag het verhaal van een Fran> dametje, dat geleefd heeft to op de bevrijdingsdag. Het is een wonderlijk verhaal, het heeft geen versiering nodig daarom zal ik proberen het zo strak mogelijk te vertellen '1 Speelt niet in Hol land. ook niet in Frankrijk maar ergens op Sumatra, Ver van de kust en de steden. In een stoffig oud woud, waar apen, orchideeën en slangen even gewoon zijn als bij ons de paddestoelen. Dat dametje woonde vroeger in Parijs Als meisje danste ze mee in een revue, die in trek was bij rijke buitenlanders. Ou-dat ze rode ha ren had en mooi genoeg was om op te vallen, werd ze door een heer uit het pubhek ten huwelijk gevraagd. Een Hollander, die op Sumatra rubber plantte, en een gedeeltg van zijn verlof In Parijs vierde. Hy sprak maar weinig Frans. Ze had geen voorstelling van het land waar hij werkte maar bij de revue was het armoe, dus D« WARME MIDDAG Mei J-/ drijft ons het huis uit -■? een plek waar zand.—gras, bou.en en bloempjes zijn. 't Zand is.er voor zusje, de bomen zijn voor zoontje «n .voor ra« is.de rest. We weten zo'n plekje maar doen daar behoor lijk geheimzinnig me^ Tot nog toe waren we er altijd alleen, maar die middag, als we ons genesteld heb ben, komt. er een meneer met een actetas en twee kleine meisjes. Keurige, a_n beetje bleke kindjes met haar in staartjes en verder versierd met een kettinkje, een armband, een ring; De meneer be kijkt ons even en gaat voorzichtig op nog geen pas afstand zitten. „Saskia'Sonja" roept hij met luide stem, „vooruit, spelen, en pas op je spullen". De kleine meisjes krijgen elk een net vol 'met rinkelend gerei: emmers, schepjes, iepels m vork jes. Ze trekken hiermee wat ver derop, wellicht met het oog op 't dikke zusje. Maar die volgt ze op de voet. Haar eigen emmer heeft ze op slag afgedankt. Alleen dat oude schepje is nog in de gratie. Zoontje blijft by mij Hij kijkt kwaad, z'n pret is er af. Zusje ech ter tintelt van leven. Bij eik fon kelnieuw -^ing dat uit die netten komt juicht ze als gold het vuur werk. Maar zodra ze er een duik naar neemt, grissen die kindjes het af. Tenslotte begint ze verzoend met haar eigen schepje te schep- Sen; als die meisjes haar dat wil- m afpakken komt er herrie. Omdat ze nog te weinig ruzie- Woorden kennen, starten ze alle drie met een woedend gehuil „Sas- I kia, Sonja", roept de vader. „Ze vechten qra een -schepje", zegt zoontje. Even kijkt die man onze kant uit, dan- komt hij langzaam overeind en stapt naar z'n dochters. ./RaK *r.n4- öim. itlfa cr-Vlflni o" ,Bab, wat een vies oud schepje" loren we ham smalen. „Dat is van dat kindje, kijk die van jullie zijn veel duurder en mooier". Even latei komt hij terug. Dikke zusje, in het minst niet ge griefd, achter hem aan. Ze vindt die menee- belangrijker dan al dat speelgoed. Zonnig blijft ze naast hem -staan. Als hij zit „paard" praat ze, wijzend op zijn kniq, „Daar bij je moeder" zegt de me neer en knikt over zy'n schouder naar mij. Zusje is wijfje genoeg om te voelen dat dit een blauwtje moet „Touterd" roept ze fel, „tou terd, touterd". Ze hakt met d"r schep naar zy'n neus. „Hoi, hoi, byna z'n hersens in; roept zoontje, „eventjes bijna z'n hersens in de prut". Ongewoon vroeg zijn we die middag thuis. trouwde ze en ging met hem mee. Zo kwam ze terecht in een huis dat men het eenzaamste van de wereld zou kunnen noemen. Het lag aan de rand van een jonge rubberaanpiant, een kleine ont ginning van een eindeloos bos. Om dat ze zich bij de baboe en de huis jongen met Maleis verstaanbaar moest maken en ze deze kinder lijke spreekvorm gemakkelijker vond dan Hollands, werd dit de taal die haar Frans verving, Ze isoleerde zich hierdoor vrij willig, maar haar man, die haar jaloers bewaakte, had hiertegen geen bezwaar. De keren dat h{j naar de club ging. waar hij colle ga's ontmoette, het hij haar thuis. Toch was ze niet ongelukkig door die eenzaamheid. De tuin met de orchideeën en wonderbaarlijk ge kleurde bloemen, die maar bloei den en bloeiden bijna alle maan den van het jaar, was voor dit stadskind een wonder. Ze zaaide en plantte er van al les, had bovendien horden, poezen, aapjes en vogels. En als de man moe en warm thuis kwam, zorgde ze voor hem. Zo ging dat jaren. Toen was hij bij de ontslagenen en trokken ze naar een ander huis. Een onge bruikte planterswoning, waar ze bleven totdat er oorlog kwam, en de Japanners op Sumatra met in terneren" begonnen^Dit klinkt in. letters zo kort maar tussen dat ont slag en de internering lagen de ja ren die de beste van hun leven hadden moeten zijn, Twmtig was ze toen ze trouwde, nu was ze ver over de vijftig en veel meer dan. dat bos had ze niet gezien. Kranten had ze niet gele zen, boeken evenmin, Hollands had ze niet geleerd. Ze wist van de we reld alleen dat wat haar door haar verbitterde echtgenoot in karig Ma leis was verteld. Zo werd ze met een bundeltje kleren naar dat vrouwenkamp ge stuurd. Schuw en .wonderlijk in haar te lange, te geklede jurk met altijd een snoertje parels om en een kam met steentjes in het dunne rode haar, heette ze al gauw Ma dame. Ze kreeg haar plaats toege wezen in de lange schuur, waar men in rijen sliep en ze protesteer de tegen geen enkel corvee. Ook al was ze te broos en tp zwak om lang te staan, ze beet zich vast in elke plicht. Voor het aarzelende en hulpbehoevende kwam langzamer hand een taaiheid in de plaats, die elkeen verbaasde. Zo verwachtte ze onverstoorbaar elke dag „la vic- toire" (de overwinning) terwijl ze eigenlijk niet eens begreep wie en wie er nu oorlog hadden. Omdat er in een kamp, als in elke gemeenschap, bezitters en be zitlozen zijn, werd er door die laat- sten getracht door allerlei soort werk iets te verdienen. Madame besloot Franse conversatie les te gaan geven. Anderhalf uur des avonds tegen een kopje warm drin ken en wat eten. 't Was voor bet eerst in al die jaren, dat ze haar taal terugvond. En niet die taal al leen. Pratend met haar leerling dook het land en het leven van vroeger zo hevig voor haar op, dat er van les geven niet veel terecht kwam. Ze taterde en taterde. Je kon er geen woord tussen krijgen. De meesten hadden daar geen eten voor over. Maar als ze afgezegd werd, liet ze van spijt niets mer ken. Vriendelijk en bijna onbeha gelijk beleefd stapte ze weg, haar jurk met de parels. Omdat ze tenslotte geen enkele avond meer wat te doen had en in die schuur naast me sliep, besloot ze mij te vertellen wat ze kwijt wilde. Allemaal verhalen van dat plantershuis, van de revue in Pa. rijs en wat daarom heen, zat. Als het sfll was en we buiten naar de lucht vol sterren keken, begon ze vaak zachtjes te zingen. Chansons over liefde, champagne, dichters die wisten wat genieten was en beeldschone minnaressen. Gedeel ten uit Carmen en oude oorlogs liedjes. Haar stem was als ze zong niet oud meer, wel laag en af en toe wat schor. Soms was ze ineens de rest van de woorden kwijt en dan deed ze zo ontredderd alsof de bevrijding zelf op het spel stond. Dan weer herinnerde ze zich een couplet van Verlaine en zeurde om potlood en papier. Naarmate het leven onder de Jappen harder werd en je alle kracht nodig had om er met onder te raken, gmg dat gedoe van haar me mateloos vermoeien, Omdat ze zo raar ver van de wereld geleefd had met die zonderlinge man, wist ze van de gewoonste dingen niets af. Luisteren kon ze niet nu ze een maal haar praten terug had. 't Eni ge dat ze ooit vroeg was of ik er ook zeker van tvas dat we het gauw zouden winnen. ,,Ik krijg nog eens wat van die Madame," zei ik en vroeg dringend om een andere plaats in die schuur. De verhuizing maakte haar van slag maar toen ik haar daarna bleef ontwijken werd ze beleefd gereserveerd. Zo van „Qa va bien?" als ik haar tegenkwam en verder niet. Op een dag bracht een Jap haar een koffer. De koffer van haar man. Bewijs dat hij in een zieken huis gestorven was. Van toen af aan takelde ze af. Men nam haar op in een nood-hospitaaltje. Hier lag zé in gen Rode Kruis hemd te wachten op „la vxetaire" (de over winning). Elke morgen, elke mid dag na het slapen vroeg ze of het al niet 20 ver was. Zwak en uitge mergeld rekte ze het van dag tot dag. En toen ze tenslotte*-„oui ma dame" hoorde" op haar vraag naar waarheid "want buiten werd de vlag gehesen wachtte ze niet. Ineens kapte ze met dit leven. Van de ene minuut op de andere. Op bevrijdingsdag. BIBEB „Ouders vragen raad" Opvoedingsproblemen liggen het dagelijks leven voor het scheppen. Daarom vragen ouders dikwijls raad. Engelse ouders heb ben dit gedaan aan dr. Susan Isaacs, een kinder-psychologe Zij heeft on telbare vragen, samen met haar antwoorden, tot een boek verwerkt dat „Ouders vragen raad" heet en is uitgegeven door Born N.V.-As sen. Zonder literaire rompslomp, in de simpelste bewoording geeft ze haar op deze wijze ontstane correspon- öentie-practijk weer. Het is voor iedere ouder fris en eenvoudig te beluisteren als een stem van een nieuwe tijd Overal zyo die proble men steeds urgent waar ouders en kinderen in de knoop raken, Susan Isaacs bekijkt de kinder- eonflicten vanuit de achtergrond van de diepte psychologie, die ook de grondslag is van onze*'wekelijkse opvoedkundige rubriek. De lezers daarvan zullen zich daarom zeker tot dit boek aangetrokken voelen. Men hoeft slechts de inhoudsop gaaf te zien om geboeid te raken De aanduiding van elk hoofdstuk bevat een korte samenvatting van bet daarin behandelde Een voor beeld. Hoofdstuk VII. „Phobieen en angsten". Ingebeelde wilde die ren. Nachtmerries. Angst voor vreemde omgeving. PhobSe voor stofzuiger. Angst voor genees middelen. Angst voor geluiden Angst voor wassen Schrik voor trein. Angst vóór paarden. Slapeloosheid. Angst na onpret tige gebeurtenissen. Vrees voor vreemden. Hysterische angst voor dokter en tandarts Advertentie (LM.) Sportcolbertsgrote keuze aparte dessins: van f 36.' tot f 55. Bijpassende kamgaren pantalons: van f 29-75 tot f 46.- 2-dlg. sportieve, luchtige zomeicostuums: van f 64.tot f 124. Waarborgkleding alleen bij Kreyraborg: 25 zaken over geheel Nederland (Van een onzer vewslaggeversi De operatiezaal is niet immuun «oor de justitie. Het gaat hier niet om de bestraffing van deze zustermaar om de veroordeling van een handelwijze, die zo'n noodlottige perglssinq bleek. Aldus drM. S. van Oosten in z\jn requisitoir tegen 'de 32-jarige verpleegster mej. P. van E. uit het Eudokia-ziekenhuis, die- Donderdagmiddag terecht stond voor de Rotterdamse rechtbank wegens 't veroorzaken, van dood door schuld Eén week voorwaardelijk MODE-NOVELLETTE Kijk, dit is de vrouw van zomer 1950. Slan ker en jongensachtiger dan verleden jaar en met bijna sluike korte haren. Ze zwemt in een badpak, liefst donkerblauw of zwart, maar altijd zonder tirelantynen. En altijd sluitend als een wollen huid. Te zonnen ligt ze in iets gerings van zwart of gekleurd lin nen. en ze loopt langs het strand in een pak dat de spitsvondigheid en smaak van de mo- 'deontwerpers bewijst. Het is voor wie hierin behoort of wie zich hierbij aanpassen kan flatteuzer dan een kostbaar heest op een even dure jas. Want het geeft de vrouw net dat wat 2e nodig heeft om pikant en stout te te kunnen, heten. „Gesausd" zei Rhètt Buttler van Scarlett O Hara.Dit klinkt wel niet zo vertrouwd als lieftallig en bekoorlijks. Maar het mist ook het zoete ervan, 't Smaakt een beetje zoutig. Wel geschikt voor het strand. Als ze ons toen, in het laatste oorlogsjaar, voorspeld hadden dat we ééns weer kwaad een wiijcel uit zouden lopen, omdat ze er dertig soorten biskwietjes hebben, maar nèt niet de waalerwafels waar we op uit zijn, dan zouden we heel verontwaardigd hebben geprotesteerd. Het is pas vüf jaar geleden, dat we twee maaltijden hielden van éér» boterham, zon der Iets er op, dat we tranen In de ogen kregen bij het zien van het Zweedse wittebrood en dat we hele dagen Hepen te peinzen over eten en anders niets dan eten. Pas v\}f jaar geleden en we zeggen allemaal; We kunnen ons niet eens meer voorstellen, dat het zo was, dat we het uitge houden hebben. Dat komt natuurlijk, omdat bet zo heel langzamerhand is gegaan. Zo langzamerhand werd, van 1940 af, ons alles afgenomen. Je wist: Binnenkort wordt net nog schaar- sei met vlees, wordt het nog schne- ler met vet, laten we dat stukje spek nog ,maar laten liggen, het wordt nog" erger, laten we zuinig zijn op me regenjas, je kunt ze niet meer kopen, en zo met alles en alles en alles. Natuurlijk: Er waren erger din gen dan de materiële, de bezetter eiste meer van ons dan onze be zittingen en ons eten, maar het ma teriële was dan toch maar heel erg belangrijk. Vooral voor de vrouwen die zorgen moesten dat er iets op tafel kwam en die maar aldoor !n een steeds kleiner kringetje bleven ronddraaien vau: Wat nu weer van daag? Hoe moet het nu weer met vuur en eten en kleren en fiets- banden, het getob met noodkachel- tjes en het gepruts met eigen teelt tabak En toch, op een of an dere manier zijn We er doorheen gekomen, op een of andere manier scheen de schaal van onze behoef ten steeds in te krimpen. En evenzo langzaam is die schaal van onze behoeften na de oorlog weer groter geworden. Als er aard appelen en brood waren zeiden we: Ja alles goed en wel, maar waar blijven het vlees en het vet? En ais we vruchten kregen, zeiden we; Jammer, he, dat er nog geen noten en bananen zijn, in 'België kun. je die wel krijgen. Onze ontevredenheid rekte mee als een stuk_ elastiek, iedere keer als er weer iets vrij kwam waren we toch weer een tikje zuurder ge stemd om de dingen, die niet vrij kwamen. En nu is het dan nog alleen maar de koffie. Alle dingen zijn er weer volop. Je kunt voor een dekcates- senwmkel staan kijken naar alio mogelijke en onmogelijke vreemde en buitenissige dingen, je kuilt weer zalm in blik kopen en ananas en Franse kaas. Niets is er meer schaars, behalve dan ons geld, dat is bitter schaars. Maar afgezien van de duurte: Het is er en men kan het kopen. Wat jammer toch, dat we met meer die verrukking kun nen terugroepen van de eerste tyd na de bevrijding, toen we huilden bij het zien van een stuk witte brood en. een bord kaak-pap. Misschien kunnen we het toch wel even, nu, zo om en naby de be vrijdingsdag. Nu komen door al die herdenkingen deherinneringen weer boven, nu voelen we misschien, weer even iets van die honger cn dat hopeloze tobberige gebreklijden, nu kunnen we misschien weer op een ogenblik zeggen: Ha, een schaal aardappelen, net zoveel als we willen. En wittebrood met boter. En.... stel'je voor, stel jé toch even voor yfe kunnen zomaar een winkel Ingaan en een reep cho cola kopen. Zomaar 1 geeist De president mr. J. van Vollen' hoven, had de tragische gebeurtenis op de. 25e Augustus van het vorig aar, die ontsteltenis heeft gewekh n brede kringen, nog eens de revue" laten passeren. De cperatiezuster, mej. Van E. was, aangezien de hoofdverpleeg ster, mej. P. M. v. d. Bout, die ochtend vrijaf had, alleen verant woordelijk voor de gang van zaken in de orthopaedische operatiezaal. Voor dr. Surïnga, die om half negen een operatie moest uitvoeren, had zij de gebruikelijke voorbereid dingen moeten treffen. Onder meer moest zij injectie-vloeistof in een schaaltje gieten. In de plaats van een flesje so- Iutio novacaïne 1% greep zij ech ter een flesje solutio HCLcocaïne 10%, dat er vlak naast stond. Toen de patiënte, de 72-jsrlge mevr. van Loon, die een kleine voet operatie moest ondergaan, een injectie met de verkeerde vloei stof kreeg, traden abnormale re acties op. Het slachtoffer overleed vrü spoedig. Een volgende operatie-patiënt, die een gedeeltelijk onzuivere in jectie kreeg er was een kleine hoeveelheid cocaïne overgebleven Advertentie (LM.) Amerikaan zal Europese havens besturen De directeur-generaal van de ha ven van Long Beach in Cahfcrnie, E. J, Amar, die een studiereis van vier maanden naar -Europese havens onderneemt als vertegenwoordiger van de Vereniging der Amerikaanse Havens, is Woensdag per vliegtuig naar Londen vertrokken, vanwaar hij zich naar Parijs zal begeven. Amar zal de haveninstallaties en het aanleggen van kaden bestude ren. Hy zal o.ixu Antwerpen en Rot terdam bezoeken. VDV 4 of Vreewijk De beslissing om het derda klasse clubkampioenschap is nog niet ge vallen. Immers, nadat Vreewijk 2 reeds zich met 146 de meerdere toonde van Excelsior, won V.D.V. 4 Woensdagavond met 17—3. Zoals reeds gemeld, is de uitslag tussen Vreewijk 2 en V.D.V. 4 voorlopig 9—9. De afgebroken partij staat iets gunstiger voor de Vreewjjkers. Win nen zij die, dan zijn zij 3e klasse kampioen. Echter, indien V.D.V. 4 de party remise zal weten te hou den, zijn zij de kampioensclub door hun beter bordgemiddelde. Advertentie (LM.) in 't schaaltje kon door bloed transfusie gered worden. Als getuige-deskundigen waren gedagvaard dr. J. P. L. Hulst, dr. H. H. de Wolff, dr. H. Straub, dr. A. in^t-JEeld.-- De laatste antwoord de op% een vraag van de president, daLhsishtólG^feruikelijk jSl dat een chirurg'zich-wcor eh tijdens de ope ratie ërvan'-vergewist oi de instru menten steriel en de juiste'medica mentenaanwezig zijn. De verant woordelijkheid daarvoor berust by de assisterende operatiezuster. VEROUDERDE BEPALINGEN De president merkte op, dat de twee flesjes bij oppervlakkige be schouwing sterke overeenkomst vertoonden. Hij was van. mening, dat het onderscheid tussen midde len voor in- en uitwendig gebruik en tussen zwaar en licht vergif duidelijker aangegeven diente te worden. In het buitenland was daarin door de wet voorzien en het was wellicht tyd, dat ook in. ons land de betreffende sterk verouder de bepalingen grondig herzién wer den. Dr. G, van Hoytema, a déchar ge, vond, dat de etikettering tot vergissingen kon leidentheoretisch was zij misschien voldoende, maar in de haast van de praktijk stellig niet. Persoonlijk informeerde hy bij operaties steeds bij z?n assisten ten, wat hem verstrekt werd, maar controleren kon hij die opgaven uiteraard nooit in zijn requisitoir zei dr. van Oosten nog, dat dr. de Wolff naar apleiding van dit tragisch voorval an de inspecteur van de volksge zondheid o.m. had geschreven, dat dit reeds de vierde maal was in betrekkelijk korte tijd, dat een. der- gelijke gevaarlijke vergissing was gemaakt. Hoewel de Officier liever had gezien, dat deze tragische ge beurtenis m e.gen kring was afge handeld zoals dat in Engeland geschiedt zag hij toch de nood zaak en het nut van openbare be handeling in. Hij was van mening, dat de verpleegster psychisch en physiek volkoméh fit was, toen. zij die morgen haar werk begon. Zij had iichtfïioos gehandeld op een plaats, waar levens op het spei staan. Hy eiste 1 week hechtenis voojwaarde]yfc met een proeftijd van 1 jaar. De verdediger, jhr. mr. W. L. Schorer, merkte m zijn pleidooi op, dat op de bewuste ochtend dr. van A arden ne, met wie zijn cliente vaak samengewerkt had en op wie zij zeer was gesteld, begraven werd. Dit kon by haar een moment van afwezigheid veroorzaakt heb ben. Hij meende, dat bij deze ver gissing niet van grove schuld ge sproken kon worden en concludeer de tot vrijspraak. De rechtbank zal over veertien dagen uitspraak doen. Z.-HOLL AND—N.-HO LLA ND ^ïAAG. Het Zuid-Hollands korfbal-twaalftal dat Donderdag. 18 Mei (Hemelvaartsdag) op een nader aan te wijzen terrein tegen Noord- Holland zal uitkomen, is als volgt samengesteld: Aanval: dames: M. v. d. Bor en N. v. Zee; heren: Berens (allen Ons Eibernest) en Kruit (Vicus Orien- tis). Middenvak: dames: B. Schuiten (Het Zuiden) en. R. IJzelendoorn Vlier (Spangen; heren: Besemer (Het Zuiden) en Mulder (Ons Eiber nest). Verdediging: dames: H. Merk— Schuiten (Het Zuiden)- en A. Baas (HKV); heren: Den Hartigh (Het Zuiden) en *t Hart, aanv. (Het Zui den). Reserves: dames: J, Besemer (Het Zuiden) en D.-Mangelmans- (HKV): heren: Zwaanswijk (HKV) en We- demeyer (Deetos). Hato en Matrona komen per vliegtuig "DIK HAAG. De-beide.speiere uit Curasao. Hatq en Mattqna,^ die op 13 Mei te Rotterdam, vóór - het Bandselftal uitkomen tegen Leeds United, worden Donderdag, 11 Mei, per vliegtuig op Schiphol verwacht. Ergïlio Hato, voor het publiek geen onbekende, is keeper van Jong Holland, terwijl de rechtsachter Pedro Matrona zowel in het politie- elftal van Curasao als in Jong Hol* land speelt. Om de zilveren houtzaag molen „De Vlaggeman" H"et programma voor Zondag van de wedstrijden om dg Zilveren Houtzaagmolen „De Vïaggeman" (Abr. van Stolkweg-serie) luidt: als volgt: 11.15: le afdeling A: AVS Voorwaarts, Dmdua-Steeds Hoo- ger; 2.45 ActivitasPechvogels. 1ste afdeling B: 2.45 NHS—U5C, WicoDindua 2;* 2e afd. A: 9-3G Voorwaarts 2GBR, Satumus 2— Luno, 1 uur: Pechtvogels 2—USC 2, Crooswïjk 2Activitas 2; 2e af deling B: 9.SQ: Ons Huis 2— G.Z. 2; 11.15: WHR—Crooswïjk; 1 uur: NHS 2-Wico 2. District Zuid-Holland van de Ned. Honkbalbond De mdehng van de competitie van het district Zuid-Holland van de Ne derlandse Honkbalbond is voor dit seizoen als volgt: 3c klas A: ADO 1, Neptunus 2, Overmaas 1, RFC 1, Schiedam 2, Sparta 2. 3e klas B; Celeritas 2. Laakkwar tier 2. ADO 2. DVH (KLM), USC 1. 3e klas C: Overmaas 2, RFC 2, Schiedam 3, Sparta 3, SW 2, USC 2. Het NoordenZwervers De voor Zondag vastgestelde wedstrijd Het Noordende Zwer- vet3 voor de competitie van. de K.N-VB. 2al niet 's middags 2 -uur, doch reeds om 12 uur worden ge speeld. Door de grote vraag naar de normale serie Jumbo ma trassen was het nog steeds onmogelijk om ook de Jumbo- Super geleverd"te krijgen. Maar nu is het dan einde lijk zover. De eerste zending Jumbo-Super matrassen is in huis en het is.weer de van ouds bekende binnenveer matras met dubbel verko perde patentveren en over trokken met een damast die een ware afspiegeling is van de door en door soliditeit van dit fabrikaat.' 1 De jumbo-Super is een klasse matras en U koopt onder de 150 gulden geen betere, want ook bij deze Jumbo-Super ontvangt U een schriftelijk bewijs var» 15 jaar garantie, die elke twijfel uitsluit. Hoewel de productie zeer beperkt is, ontvingen wij-als grootste afnemer de .eerste Jumbo-Super matrassen en zodoende koopt U vanaf Za terdag 9 uur deze tweeper soons binnenveer matras 3-delig met 2 kapokkussens niet voor 4 a AzzV gulden maar voor Jjr mm ooi Jn éénpersoons le Zeveren Mei volledigs garantie koopt U nu geen enkmt, maar een dubbal-divan- bed (voor 2 personen) met gexondheidsxpiraat, voor 59.80 MATHENESSERIAAN (QUKZiCUI)

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1950 | | pagina 3