Aan de Hoogstraat worden reigers opgevoed en huisdieren verzorgd FILMS IN SCHIEDAM heöen INSCHRIJVING VAN LEERLINGEN Met Vacantie UNIQUE- TAX A. WITTKAMPF DIERENVRIEND VOOR ALLES Van der Steen weet wat zijn pensiongasten toekomt DE AVONTURENVAN KAPITEIN ROB fN Cricket in Schiedam Asyl voor jonrv. V- Dr P. J. Koets naar Schiedam Belangrijke ericketwedstrijden voor Hermes-DVS Stolk nu aanvoerder Tien Schiedammers komen thuis Meer asphalt in B.K.-laan Straten en huizen in Volkspark N.J.N. brengt stad tot buitenleven Drie dagen expositie sparen SPJiiRBMK AMD 1820 SCHIEDAM Tentoonstelling openbare les VOOR UW TUIN Zaterdag 20 Mei 1950 W te kent niet het winkeltje van de heer EL J. v. d. Steen aan de Lange Achterweg, daar op het midden van de Hoogstraat, een tikje achteraf. Hon denmand en. kattenbakken, vogel voer en bijtringen Uggen er voor de étalages. Vroeger heette het hond en hadhuis. maar dat wiag beslist niet meer. Een dierenpenslon met alle comfort van ontbtft en lunch en stro mend water in de badtaal Is het geworden. Volgens de modernste eisen zyn de dierenverblijven Ingericht. Het nieuwe bedrijf is niet alleen van betekenis voor de heer Van der Steen, maar voor heel Schiedam en in de eerste- plaats eigenlijk voor de dieren zelf. Vroeger tobde men altijd met de vraag: ..Waar moeten, we dan onze kat, onze hond qC de kanarievogel laten?" Wie voortaan op vacantie gaat, kan vel vertrouwen zijn hond of kat naar de Hoogstraat brengen. U moet zien hoe deze dierenvriend met zyn gasten omspringt. By na met moederlijke zorgen omringt hij ze. Er is een regel in het huis waar Van der Steen zich strikt aan houdt; Honden moeten voor twee uur ge bracht worden. Een eigen idee van deze pensionhouder. Waarom Eerst vriï hij dat de dieren op hun gemak worden gebracht en dat kan niet zo maar een, twee, drie. Daar moet de tijd voor genomen worden. Wie dus zrjrt trouwe kameraad voor enige tjjd aan v. d. Steen's goede zorgen wil toevertrouwen zal kunnen zien dat hu ze eerst los laat lopen. Zo maar m een afgeschut gedeelte van de kennel. Hy observeert ze, stelt ze op hun. gemak en na deze kennis making gaan ze pas in het ruime hok. Wees niet lastig: Een tweede stelregel van de ..baas": „Bezorg als dierenvriend in de eerste plaats uw medemensen geen enkele last". Dit is het geheim waardoor het mogelijk is, dat een dergelijk bedrijf als de hondenken nel midden in een druk woongedeel te stand kan houden. In een heel jaar lang is het nu slechts één keer een klein beetje mis gegaan. Dat ge. beurde toen bij de kennismaking twee honden elkaar in de haren wil den vliegen. Overigens zal men ver steld staan over de omvang van het pension. Zestien jaar werkt de heer v. d- Steen nu al in dat winkeltje bij de Hoogstraat. Met een toonbank en wat zuidvruchtenkistjes improvi seerde hij in de eerste maanden een winkel. Tussen de hondemstond een divan en daarop sliep hij als de oir. cusjongen in de stal, om de rust on- ,\TU het crickelseizoen weer voor l de deur staat is het wel eens in teressant de betekenis van de zomer sport Cricket in qpze stad eens na der te bezien. Cricket is in Schiedam populair, niet alleen bij de spelers, maar ook bij het publiek. Nergens anders in Nederland komen zoveel mensen naar een enketwedstrijd kijken als juist in Schiedam. Het Schie damse publiek is, zoals de Engelsman zegt; „cricket-minded", het voelt wat voor Cricket, Maar bovendien is het chau vinistisch en houdt van levendig spel. Iedere Schiedammer herinnert zich- de match tegen Rood en Wit in 1935 aan de Damlaan, toen Jan. Of- ferman rijn record-score van. 240 runs byeensloe#? Op die bewuste Zondag werden er aan de Damlaan 692 runs gescoord en het zag er wer kelijk zwart van de mensen. Dat was echt Schiedams Cricket, waarvoor het Hennes-terrein zo bijzonder ge knipt is. Wie zou na deze wedstrijd nog durven beweren, dat Cricket een saai spel is? Cricket leeft in Schiedam. Propa ganda voor deze sport is in onze stad niet nodig. Schiedam propageert haar zelf. Niet alleen door de twee grote cricket-verenigingen HennesD.V.S. en Excelsior, niet alleen door de deskundige en minder - deskundige - op - zessen - en- rinkelende - palen - beluste toeschouwers, maar het meest door de Schïeöamse jeugd. De- 2e jeugd, die op open plekjes grond en in de straat haar eigen Cricket speelt, met zelf gemaakte spelregels. Een. muur of schutting, een hoop kleren, wordt als „wicket" be schouwd, een eind hout wordt tot cricketbal versneden. Straatcricket! De straat fungeert als pitch. Er wordt door de 'twee aanvoerders „gepoot", waarbij de an deren scherp toezien, dat er niet gefoezeld" wordt De spelers wor den verdeeld. Jantje is altijd zeker van zijn plaats, want er wordt met zijn bat gespeeldHet spel be gint, scheidsrechters zijn niet nodig, wie het hardst schreeuwt krijgt ge lijk. Er wordt echt „overhands" ge. bowled met een heu=e harde bal- Er worden zessen en vieren geslagen, er is dikwijls onenigheid over de „Iwb- regel". Totdat er eindelijk een bal door de ruit wordt „gehoekt" en in een minimum van tijd ia de straat verlaten. Zo is Cricket in Schiedam, zo leeft het in onze stad. De Engelsen hebben Cricket the King of Games genoemd. Dat dit spel bijzondere concentratie en geduld, veel oefening, uithoudingsvermogen en vaak moed vereist, dat alles heeft het zijn Koningschap niet doen ver werven. Er zijn andere takken van sport die dat ook vergen. Maar Cricket vraagt meer. Het leeft ster ker bij de geest dan bij de letter van zijn spelregels; het kan alleen goed gespeeld warden door wie die geest verstaat. Cricket is wonderlijk rijk aan- verrassingen. Wie het als toeschouwer maar eens een enkele maal ziet en net dus niet kent, moge het roet verbazing aanschouwen, het erg bedaard vinden en niet begrij pen, waarin dan toch wel die span ning bestaat, maar de cricketers zelf cn de trouwe bezoekers van de wed strijden aah de Damlaan weten be ter. Cricket beeft iets, dat rich niet verklaren laat: een. soort bekoring die ieder kent, die het heeft gespeeld en aanschouwd. Cricket in Schiedam.Veie Schiedammers hunkeren naar de ko mende Zondag, dan zal hun spel weer gespeeld worden. Dan boort, men weer op de tribunes de sappige en meestal scherpe opmerkingen, die van kennis van deze specifieke sport getuigen. Het fs goed, dat er weer een zomer voor de deur staat, een zomer, die in Schiedam zo nauw ver. bonden is met Cricket." J. F. SCHEFFER, Ieder ia ar komen de reigers naar Schiedam. We lopen er langs en soms gebeurt het wel eens, dat een jong hulpeloos op de grond Ugt te spartelen. Meestal komt de politie er dan tijdig bü en neemt het kale rei gerplukje mee. Maar wat ge beurt er dan verder? Hiervoor hebben we in Schie dam een dierenvriend die rich met hart en ziel voor de zaak opoffert Het is de heer H. J". v d. Steen, die in zijn dferenpen- stcn aan de Lange Achterweg- Hoogstraat een speciale kooi construeerde en de beestjes op voedt tot flinke jonge reigers Zijn ze voldoende uitgegroeid dan gaat de kooi open en trek ken de reigers het brede lucht ruim in. Vorig jaar beeft de2e speciale pensionhouder er zo tien het leven kunnen redden. der zijn vrienden te bewaren. Aan deze plichtsbetrachting tegenover zijn buren heeft hy hoofdzakeigk zqjn succes te danken. Zo is het ook nu bij de uitbreiding van zijn zaak gegaan. In alle stilte heeft Van der Steen samen met een familielid ge werkt. Net zo lang tot er van afge keurde buizen en ras tergaas zestig kattenverblijven. 23 hondenkaraers en nog vele onderafdelingen er keu rig stonden. Hoe kwam de man aan de ruimte, zult u vragen. Dat was al heel erg gemakkelijk. Achter het winkeltje lag een flink stuk grond met een oud verweerd gebouwtje. „In geen 150 jaar was er iets aan gedaan mijnheer", zegt v. d. Steen, terwijl de midden tussen de prach tig glimmende hokken lopen. „Toen heb ik het vorig jaar gehuurd. Ik wist dat de belangstelling voor een dergelijke onderneming groot was, om niet te spreken van dringend noodzakelijk. Twee knapen van perenbomen 2tfn verwijderd, tegels hebben we gelegd, de schuur hier opgeknapt, hokken getimmerd en zo is de kennel in alle stilte verrezen. De Dierenbescherming was zo in zijn schik dat ze mij de zorg van loslo pende honden toevertrouwden. Een speciale kooi met zeven hokken hebben ze hiervoor aangelegd. Ik heb nu een compleet asyl, zoals er in Nederland wel geen tweede te vin den zal zijn. Hier staat het kastje waarmee dieren zonder enige pijn afgemaakt kunnen worden. Jammer, maar het moet wel eens", voegt hy er aan toe. Voor loslopende katten heb ik een eigen verblijf gemaakt. Vijftien kunnen er in. In het oude pakhuis dat nu als nieuw is opge knapt staan de kattenpensions op gesteld. Zestig in totaal met een keurige slaapplaats voor ieder. On der de woning slapen en eten de „kwaden." «aast de waakhond die Een dag- en nachtverblijf is er voor de logerende Fïkkie's en Hector's aanwezig. Met bewon- derensioaardig vakmanschap zet te pensionhouder van der Steen alles zelf in elkaar. De Schie- damse huisdieren, die hier ver zeild geraken, profiteren er ten uolU? van 12S3. Maar tegen drie uur *s nachts wordt Rob gewekt, omdat Skip zacht jankend naast hem staat tn aan de dekens trekt. Zou er onraad zyn? Rob weet wel, dat Skip hem met voor niets uit zjjn slaap zal halen en als hij zo staat *3 nachts Iedere kwaadwillende weljanken, is er bepaald op een afstand zal houden. 'ets san de hand. Rob Nu is het Schiedams dierenpen-1 schiet wat kleren aan sion nog niet druk bevolkt. Maar I en S3aI aan dek Het straks met de Pinksterdagen en de vacanties komen ze bjj tientallen, de honden, katten, kanaries en welke huisdieren al niet meer. Hun eerste kennismaking met baas v, d. Steen zal best bevallen. Nog even mogen we in de lectuur en platen neuzen die Van der Steen in rijn 16-jarige Schledamse werk kring door werkloosheid is hü tot dit bijzondere vak gekomen vergaard heeft. Het is niet weinig. Men roept hém ook niet voor niets j bij een ongeval als de dierenarts niet aanwezig mocht zyn. De telefoon rinkelde. Komt u even drie reigers halen manheer. Dank TT. Nieuw werk wacht v. d- Steen en wel heel bijzonder werk. Het spreekt voor de dierenvriend in hem, dat hij rijn zorg zelfs uitstrek te tot de jonge reigers uit de Plan tage. Ze zjjn bjj hem in goede han den. veer is even prachtig ofschoon het wel koud is. Maar wat is dat voor een vreemde streep over het water aan bak boord? Kijk, de streep schiet pijlsnel heen en weer en al en toe ziel Ftob een schuimstreep. t ten ziet Rob aan stuurboord een lichtschijnsel, i het volgende ogenblik wordt het water in hef- Het moet wel de een of andere grote vts zijn- Hij buigt zich overboord en., twee grote ogen 1 tige beroering gebracht. Dan wordt het weer stil. maar na enkele minu* staren hem aan. Dan verdwijnen ze weer, „maar! Dr J. Thierry, leraar in Oude Talen aan het Stedelijk Gymnasium, heeft met ingang van 1 September 1950 eervol ontslag gevraagd uit genoem de betrekking. Ter voorziening in deze vacature beveelt 't College van Curatoren de volgende personen hij B. en W aan: Dr P. J. Koets, oud- leraar en oud-directeur van het on derwijs in Nederlands Indïé en na de oorlog geruime tyd secretaris van de I jongere Zondag zullen de Schiedammers weer voor het eerst in dit jaar van hun zomersport Cricket kunnen ge nieten. Het eerste elftal van Hermes- DVS treedt namelijk voor de com petitie aan tegen Sparta, Zoals be- bekend, is de eerste klasse van de N.CH. gesplitst in etm A- en een B- afdeiing, In de afdeling A spelen de sterkere clubs, in afdeling B de zwakkere. De elftallen van de afde ling A, waarin ook Hermes is in gedeeld. ontmoeten elkaar tweemaal. Bovendien speelt elk A-elftal 2 wed strijden tegen clubs tut de B-afde- lmg. Deze twee wedstrijden zijn voor Hermes-DVS Sparta thuis en de stadgenote Excelsior uit. Hoewel Sparta in de B-afdeling is ingedeeld, heeft het elftal met de veelbelovende spelers, zoals Schijthuis. Hoge Commissaris, verder Dr. J. M. Wenneker, v. d. Linden, de Brum. Kramer leraar aan het ErasmiaanstoV" "ee* Wat ln haar map. Hermes Gymnasium te Rotterdam en Drs. H. zal een zware dobber krijgen. J. Geerlings. leraar aan het Openbaar v Lyceum te Coevorden. Met het troepen transportschip „General M. L. Hersey", vermoede lijke aankomst 6 Juni te Rotter dam. komen de volgende 10 Schie- damse militairen mee: A. Hollehrand, Jan Steens!raat 2!}: A. J. Koster. Hoofdstraat 77: Q P. van der Meer, Broekkade 18; W. C. Ouwerlmg. Van Leeuwen- hoeckstraaf 50a: J. G. Peek, Lange Singelstraat 88a; A. de Ruiter, Boerhaveplein 52b: H. J, F. M. Sin gels. Van Ostadelaan 49b; F. J. v. d Stel, Van Musschenbroekstraat 18s; H. W, "Wiliemse. Ie Tuinsingei 25; A. Wuisman, Fabriplein 27c. Pontificaal Lof op SVV-terrein Alle Rooms-Katholieke organi saties van Schiedam zullen op Zondag, 2 Juli, meewerken aan een door het- Comité Katholiek Schiedam te organiseren Heilig- Jaar-viering in de openlucht. De Pauselijke Internuntius bij het Ne derlandse Hof, mgr. Paolo Giobbe. heeft zich bereid verklaard die dag op het S.V.V.-terrein het Pontifi cale Lof te celebreren. Pater Lohuis O.F.M. zal de feestrede uitspreken. Beslisisngswedstrijd DHSAeolus Stadgenote D.H.S., het Rotter damse Aeolus en het Oostvoornese O.V.V. moeten gedrieën in een halve competitie uitmaken wie van hen degradatie-wedstrijden zal moeten spelen. De geelzwarten zijn de vorige week met een 21 ne derlaag tegen O.V.V. onfortuinlijk gestart en staan nu voor de moei lijkheid, om Zondag aan de Spie- ringshoek Aoolus op de knieën te krijgen. "Wil D.H.S. de mogelijkheid om het gevaar te ontgaan geheel in eigen hand houden, dan dient deze wedstrijd gewonnen te wor den. De wedstrijd begint om 2 uur. Passage „Saboteur" Wanneer men nog met herinne ringen aan de Hitchcock van „The Thirthy-Nine' Steps" rondloopt, is het moeilijk te aanvaarden, dat de zelfde regisseur ook oen film als „Saboteur" op z'n geweten, heeft Slechts eau enkele maal herinnert een of andere bizarre scène, zoals het theater als plaats van arrestatie van de bende, aan de vroegere film, doch nergens wordt meer die hoog te bereikt. In het gegeven vindt men. vee! overeenkomst met „Het Mysterie van de 39 stappen"; ook hier draait het om een man, die een mïsdadi- gersbende zoekt en door diezelfde bende wordt gezocht Ook hier een eersttegenstribbelende jongedame, die aan het slot nog aanwezig is om betere gedachten uit te spreken. Al les is weer als toen. alleen de hand van de meester ontbreekt. Een en kele maal -heeft--Hitchcock zich zelfs laten - verleiden tot het goed- kope effect als hij z'n held en mis dadiger boven op het Vrijheidsbeeld hun strijd laat beslechten. Mono pole Strijd in de Burma-jungle' Een van de episoden uit de strijd in Birma is in zwart-wit kleuren getransformeerd tot een film, waar in de knappe ErrDl Flynn de aan voerder van een -groepje dapper» mannen weergeeft. Het moet een adembenemend avontuur zijn ge weest, daar in de jungle; de film geeft er een indruk van. Maar zo als het meestal gaat met filmver- haaltjes, het is allemaal juist iets te mooi om overtuigend te zijn. Het best is de film nog, wanneer aan het begin in documenterende vorm een indruk wordt gegeven van het leven achter het front. Aan het slot is er nog de machtige invasie van ge geallieerde luchtlandingstroepen in Birma. In dit deel vond de strijd van dat dappere groepje mannen niet, maar de film wil haar hoogte punt. Het Hermes-veld heeft haar meta morphose weer ondergaan. Door een nieuw scoringbord zullen de toe schouwers de stand van de match gemakkelijk kunnen volgen. Guus Nolet heeft verleden jaar af scheid genomen als aanvoerder en het Hermes-elftal zal nu worden aangevoerd door de Nederlands XI- tal speler H. Stolk, die reeds eerder proeven vars bekwaamheid als cap tain heeft afgelegd. Het elftal van Hermes-DVS heeft in vergelijking met vorig seizoen enige wijzigingen ondergaan. Het is thans als volgt samengesteld: H. Stolk (captainJ. Keuzen kamp (wicketkeeper), A. v. d. Ende, C Tcttelear, A. Scheepmaker, W. v.d. Sloot. A. Melief, A. Huiterman, J. Schetter, S. v.d. Schouw en H. van Meurs. Een jong elftal met veelbe lovende cricketers, dat zijn weg in de komende zware competitie zeker wel zal vinden. Hermes 2, de kampioenen van de Gemeente-Publicatie DE ZOMER KOMT. DE ZWEM- PLAATSEN GAAN OPEN'. Ter kennis wordt gebracht, dat de gemeentelijke zwemplaatsen op woensdag ^4 Mei des morgens om 6410; uur- voor het publiek zullen worden opengesteld De zwemplaatsen zijn doorlopend geopend op Maandag t.m. Vrijdag van 6.30 uur v.m. tot 8 uur n.m. en 's Zaterdags van 6.30 v.m. tot 6.30 uur n.m. De tarieven zijn onveranderd ge bleven en zijn dus: Algemeen abon nement 7.personen boven 16 jaar; per bad 0.2P; knipkaart \-oor 12 baden 2.—; cn leskaart 2J50: personen beneden 16 jaar per had D.iO; knipkaart voor 12 baden 1.en leskaart 1.— De tijden van kosteloos zwem men zijn eveneens onveranderd, n.l. Maandag t.m. Vrijdag van 6.30 uur n.m. tot 8 uur n.m. en 's Za terdags van 5 uur n.m. tot 6-3Q uur n.m. Voor dames des morgens van 9—10 uur. Het is verboden ora etenswaren mee te brengen. Kinderwagens zullen niet binnen de zwemplaatsen worden toegelaten. Voor dames is het verplicht om tijdens het baden badmutsen te dragen. Voor verenig Ingsz wemmen be staat des avonds na 8 uur gelegen heid tegen betaling van 2.50 per uur. Medische Zondagsdienst Van Zaterdagmiddag 3 uur tot Zondagavond 32 uur wordt de me dische dienst waargenomen door dr W. T. P. Nijerihuis, B. K. Laan 154, tel. 69880; dr. de Maeyer, B. K. Laan 30, tel. 68163; dr H. J. Ormel, Singel 76, tel, 68250. Geopend is apotheek „Rem brandt", Rembrandtlaan 5. tweede klasse van verleden jaar, moeten voor hun eerste wedstrijd reeds direct naar het verre Deven ter, om daar U.D., do oudste cricket club in Nederland, ie gaan bekam pen. Het elftal heeft weinig wijzi gingen ondergaan en zal ook dit sei zoen waarschijnlijk weer hoge ogen gooien. Ook het derde elftal komt Zondag reeds op het ioneel en gaat naar Den Haag, om daar tegen Quick 2 te spe len. In dit elftal neaft Hermes haar veelbelovende jeugd samengebracht, om deze jeugd zodoende gelegenheid te geven ervaring in beter Cricket op te doen. Do wedstrijd aan de Damlaan be gint om 10.30 uur. Op de agenda van de tweede Raadskamer komt o.a, een voorstel van B. en W. voor otn een crecliet van 150.000 te verlenen voor het aanleggen van straten op het project industrie-terrein ten westen van. de Schïe. Zo mogelijk tracht men deze straten-aanleg te combineren met de asphalterïng van de B.K.-Laan tus sen Visarding er dijk en Rubensplein. Bij informatie deelde men ons mede, dat het in de bedoeling ligt de be strating van de BJv-Laan te gebrui ken voor >de nieuwe straten bij het industrie-terrein. Het laatste ge deelte van de BK.-Laan wil men deze zomer nog gaan asphalteren. Wanneer het mogelijk zal zijn op korte termijn met dit werk te be ginnen, kan de voorgestelde combi natie met de stratenaanleg aan de Schie plaats vinden. Mocht het ech ter te laat in het seizoen worden, dan wordt de asphaltering nog een jaartje uitgesteld. De aanleg van straten aan de Schie zou dan met nieuwe stenen moeten geschieden. I In het uitbreidingsplan van Schie dam is aan de rand van de zuidelijke bouw nog een straat geprojecteerd ten zuiden van de Stadhouderslaan, lopende van het verlengde van de Willem de Zwijgerlaan naar het wes ten. Deze straat kan t.z.t. uitlopen in het vorléngde van de Penninglaan. Binnenkort zal in verband met de woningbouw ter plaatse een begin worden gemaakt met de aanleg van de nieuwe straat. Met inbegrip van het laatste besluit, waarbij grond werd verkocht aan dr. W. A. de Rid der, wordt thans aan de gemeente raad voorgesteld „de Utrecht", een bouwmij., onderhands te verkopen een perceel van 2310 vierkante me ter, liggende aan deze straat voor de prijs van 21.— per vierkante meter ten behoeve van de bouw van vier dubbele middenstandswoningen. Deze woningen krijgen hun uitzicht op het Volkspark en grenzen achter aan de tuinen van de woningen aan de Stadhouderslaan zjz Van hedenmiddag t.c.m. Maandag heeft de Nederlandse Jeugdbond voor Natuurstudie op het terrein aan de Julianalcan tussen de lig- hallan en de tennisbanen een voor jaarstentoonstelling ingericht. Van middag om drie uur vond de ope ning plaats door de voorzitter van de Stichting Natuurbescherming, drs C. J. J. v. d. Maas- Op Hemelvaartsdag zijn de jon gens en meisjes van de N.J.N. naar buiten getrokken om in het vrije veld het materiaal voor hun ten toonstelling te verzamelen. Met deze expositie wi! men vooral de jeugd bereiken en haar op deze wijze de schoonheid van de vrije natuur onder ogen brengen, Ook voor de ouderen zal er echter veel interessants te zien zijn dp vroegere voorjaarstentoonstellingen hebben bet bewezen. Uitgezonderd Zondagochtend kan men aRe drie de dagen de gehele dag terecht. Op Maandag verwacht men vooral ook bezoek van de scholen. De oudjes deden het weer best De klaverjassende ouden van dagen hebben het Vrijdagavond bestaan om het hoogste aantal punten te vergaren bij de wed strijden om de Cup van Schiedam. Hiermede reserveerden zij voor zich een plaats in de finale. De uit slag van de gisteravond gehouden wedstrijden waren: 1. Ouden van Dagen, 11257; 2. De Kajuit. 11222; 3. Noorder Boys, 11075; 4. De Vrijheid, 10883; 5. Kees' Vrien den, 10718; 6. Stormvogels, 10398, De prestatie van de ouden van dagen zal voor de leden van deze klaverjasploee in herinnering blij ven in de vorm van een souve nter. Cricket via de radio Ds Fropaganda-Commissie van de Nederlandse Cricket Bond heeft pogingen aangewend, om de thee-standen van. de ericketwed strijden via de radio bekend te la ten maken. Door de medewerking van de heren Schre.urs en Bok van de A.VjR.O. zal deze omroepvereni ging in haar sporthalfuurtje, iedere Zondag van half vijf tot vijf uur, zoveel mogelijk de stan den van de cricketwedstrijden bij de thee' doorgeven. Bovendien kunnen de crick etuits la gen iedere Zondag om 11 uur via het A.N-P. beluisterd worden. KERKDIENSTEN Ned. Kerv. Gemeente: Grote Kerk 10 uur: Dr. L. J. Caiemier: 5 uur: £>s. A. Adrian!, Delfshaven; Nieuwe Kerk lo uur: Ds- J. G. Jansen; 5uur: Ds. A. Hoffman; Wcsterkerk 9 en 10 30 uur: Ds. H. W. Hemmes (Doopi: Vredeskerk 9 en 10,30 uur: Ds. A. Hoffman; Jeusd- kerk, VerenigUl8*f°kaaI. Nieuwe Ha ven 135. 10 uur: dc heer B. Masten broek. Ned. Prot. Bond: kerk Westvest. 293d uur: mevr, ds. MankesZermke, Jt'dam. Evang. Lnth. Gemeente: Kerk L. Nieuwstraat, X0 uur: ds. J. van Leeu wen. Chr, Gerei, Gemeente: Kerk ffv randa, 930 uur: Leesdlenst; 2.30 uur: ds. J". Rebel van Rotterdam-Charlois. Oud-Katholieke Kerk: kerk Dam, 10 uur: Hoogmis v. d. Zesde Zonda* na Pasen 'Ned. Herv. (Gerei.) Evangelisatie, ae- bouw Tivoli, 10 en 4 uur: ds. Stelwagen van Wezep. Leger aes Hells: gebouw L. Haven, 10 uur: Helltgingssamenkomst; $.15 uur: Openluchtsamenkomst. G. Verboom- straal; 7.30 uur: Verlossingssamenkomst. Spr. enkel oude veteranen. Leiding kal. en mevr. Smael. Evang, Gemeente: gebouw Broers/est, 10 en 7 uur: de heer J. Segaar, Oude Geref. Gemeente: Jeugdhuis, Lange Haven, 10 en 5 uur: ds. Roos. Kerk van Jezus Christus van de Hei ligen der laatste dagen: 10.40 uur: Zon- dagsschoal. Stadsevang, jeruel: 10 uur: samen- komsh Burgerlijke Stand GEBOREN: Jeannette, d. v. H. Oomkens en J. A. UI jee; José A. P., d. v. P. J. M. Engering en A. M. L. van Gemert; Nicolaas, z. v, J. v. d, Ven en M. Koppeschaar; Maria J.„ d. v. C v. d. Sloot en C. M. Keuzen- kamp; Johannes A. M., z< v. J. A. Ja cobs en E, van Wijk; Pieter W,, z. v. T. v. d. Lelij en A. Jongste; Gerrit A., z. v. H. I>ms en E. Harden bol; Albertus J., z. v. A. van LitR en A. Velthuizen; Johanna C., d. v. D. Veldhoven en P, J. van Steenbergen; Hendricus J„ z. v. J. H. Groenen- daal en A. FeRen; Maria J., d. v. P. J. A. Verwaijen en G. M. Vester; Jo- ia M.t d. v. C. Putters en J. C. M. Breukelen; Anneke, d, v. W, A. EEN RE PARATEVB VAN de tairyke vrouwen en meis jes die men tegenwoordig So- lexjcs, cn hoe die overige brom- en kne tier fietsen ook mogen heten, ziet berijden, was dit verreweg de aan trekkelijkste juffrouw die ik ooit op zo'n ding had zien zitten. Niet zo maar gewoon een knap meisjes, nee, echt wel iets om in het nette mee te dwepen. Al uit de verte zag ik dat er met haar machine iets met in orde was, want zij assisteerde het motortje met de benen en trapte uit alle macht mee op een vlakke weg. Juist toen zij de vluchtheuvel bereikte, waar ik op de tram wachtte, zweeg het motorgezoem geheel. Het meisje stapte af en friemelde wat aan het apparaat, maar ik. zag zo, dat rij om trent het defect valkomen in het duister tastte. Zij streelde maar wat over het tweetactertje, maar dat trok zich van dat gevlei niets aan en bleef zo dood als een bedeesde jonge man. Plotseling wierp het meisje een hulpeloze blik op my en vroeg vrien delijk: hebt u verstand van dia din gen, ik snap niet wat er aan de hand kan zijn, hij heeft nog nooit gewei gerd. Nu heb ik eenmaal van mijn le ven een sigarettenaansteker gede monteerd, maar sindsdien hob ik er nooit meer een vlammetje uit kun nen krijgen. Ik had natuurlijk ter stond moeten zeggen dat het me speet, maar dat ik geen flauw benul had van zulke zaken. Tja, dat was het enig juiste antwoord geweest, maar hoe gaat dat by de mannetjes mens. Dat ze dat nu juist moet vragen, dacht ik spijtig, waarom mocht het nu niet wat snders zijn, b.v. de weg, of een beknopte geschiedenis van het dagbladbedrijf; iets over de slag bij Marathon, of de invloed van Bach op Beethoven of de leeftijd yan Ke-* telbinkie of het liefdeleven van Gaethe, gezien vanuit de pas geopen de nieuwe Leuvesluis. Waarom nu uitgerekend iets over een tweetact motor.' Huichelachtig ais een winkelbe diende trad ik nader, incasseerde valselijk de dankbare blik uit de godinnen ogen en boog me over het motortje als een zevendereegs-acteur die de rol van automonteur plotse ling moet opnemen. Ik prutste zo maar wat,.maar zorgde er wel voor dat ik niets losser ot vaster draaide. Nu en dan keek "ik evemop-naar het meisje, dat vertrouwend en bewon derend mijn technische vaardigheid stond te bekijken. Ten slotte werd het me toch te gortig, dit is gewoon oplichterij, dacht ik schaamachtig en Ik sprak: probeert u het nu maar eens, wie weet Het meisje gaf een gloedvolle blik af, mompelde iets zeer dankbaars, wat me bijna deed blozen en stapte op. Toen zij een meter of wat getrapt had sloeg het motortje tot mijn ver baasde ontzetting gewoon aan. Zo blijken die dingen dus te kunnen zijïi- Ze zwaaide nog spontaan tot dank, de argeloze. Ik hoop maar dat zij dit leest. Dat zou me opluchten. DESÏDERIUS. Tegemoekomende berekening belasting op vacantiebonnen DEN HAAG. Voor de hef fing van de loonbelasting over va cantiebonnen wordt met ingang van 1 Juni 3950 een nieuwe rege ling gevolgd, waarbij de waarde van deze bonnen wordt gesteld op drie kwart van de nominale waar de, afgerond naar boven op een veelvoud van 5 cent. De waarde van bijvoorbeeld een bon van 2.50 wordt dus voor de loonbe lasting gesteld op 1.90. C. Zevenbergen en P. Neelemaat; Teunis C., z. v. J, C, M. v, cL Grijp en D. Ham; Dirk, z. v. B. de Korte en P. de Krieger; Wilhelmina, d. v. J. Th. Elder horst en W, Verwol, OVERLEDEN: J. M. Valck, 3 J. M, Bouthoorn, 71 j. H. J. Prins, 58 j, J. 1 Kerkhoff, 8 dagen. DÓÓR HET KIND VÓÓR HET KIND Geen betere bijdrage tot de karaktervorming Uwer kinde ren dan geregeld sparen op één der vijf JEUGDSPAAR- BANKEN van de ST. LIDUINAPIEIN 4 JCETHEL - WUKGEBOUW GROENE K LANGE HAVEN 80 BUYS BALLOTSINGEL 104 LELIESTRAAT 1 GEOPEND NA SCHOOLTIJD VAN HALF VIER TOT VUF Huishoud- en Industrie school voor Schiedam en Omstreken Prins Mauritsstraat 9 Schiedam INSCHRIJVING VAN leerlingen in de maand JUNI Voorbereidende opleiding, Toelatingseis: 6 klassen LO, Opleiding assistent in de huishouding. Toelatingseis: 2 jaar ULO. Vervolgopleidingen: Klnderverzorgster <<5ók voor koloniehuizen)huis naaister en cpstnum- naaister Middag- en avondcursussen Inlichtingen «n aangifte op: Dinsdag tussen 7—8 li. n.m.. Woensdag tussen_ 10—11.30 u. v.m. en Donderdag tus sen 2.30—4 u. n.m. D« Directrice: H. J. VBES voor de cursus, die per 1 SEPTEMBER a.s. aanvangt, dagelijks van 85 uur: SL LÏDIirVASTRAAT 35 SCHIEDAM Huishond- en Industrie school voor Schiedam en Omstreken Prins Mauritsstraat 9 Schiedam Ter ere van het 50-jarig be staan der school en de her opening na de verbouwing.." met Woensdag 24 Mei 35 uur n.m. en van 7—9 uur n.m. Donderdag 25 Met 24.30 u, n.m. en van 7—9 uur nun. Toegang 0.10. De .directrice: H. YBE5, 7 pers. auto's met geslo ten aanhangwagen Tel- §8817. Rg.g. 6S828. TELEFOO N 67 I 6 3 VI AARD I NG 5 R DJJ K. 3 5 9 Te koop nieuwe tweeling kinderwagen met baby capes. M. Dollee en Koos de Kapper. Franklinstr. la. Tel. 68587. Woningruil. Aangeb.: Pracht woning, Berkelselaan, Rot terdam-N. voor woning in Schiedam. Br. no, S 421 bur. van dit blad. Glasplaten v. ronde tafels en theemeuhelen, glas in lood, verzilveren v. ver weerde spiegels en moder niseren. Autoruiten enz. Advies gratis, v. Loopik's Glasindustrie Boterstraat 33, Schiedam, Tel. 68945. Gevraagd; Leerlingkapster, die in het vak opgeleid wil worden. „Kapsalon Zalm", Aleidastraat 56B, Schiedam, Terstond gevraagd: een net meisje voor hele dagen; bo ven 18 jaar bij F. Kool, Sin gel 189, Schiedam. Wittersbedrijf gebr. Kleij- heeg. Hoofdstraat 239 Schie dam. Telef. 68353. Wij k\xn- nen u direct helpen. Te huur; zomerhuisje, 8 pers. gebr. De Beer Roekan je, Oostvoome Rozenburg, 25.- p. w. Te bevr. Lekstr. 63a, na 6 uur. Electr, koken en licht. Nette jongelui, die wensen te trouwen, zoeken woon ruimte. Goede positie b/d P.T.T. Br, no. S 42& bur. v. d. blad. Vr. admin. kr., veelz. -erv, biedt zich aan, ook halve da gen of thuiswerk. Br. no. S 419 bur. van dit blad,

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1950 | | pagina 2