v; HET ROTTERMMSCH PAROOL België morgen wellicht voor historische wending Katholieken zetten alles op alles in hoop op absolute meerderheid Alle kinderangsten kunnen worden weggezongen en geef me nog een haring West-DMtsland krijgt federale politiemacht Britten wijzen wederom lan-Schuman af Nee toch.Heus! IN Ö0ST-EUR0PA: Bekentenissen aan de lopende band Duitsers bestrijden. Nederlandse eis Gemeenschappelijke verklaring over plan-Sehuman Amerikanen pogen alsnog een compromis ingang te doen vinden laat ons wijs worden, a.U.b Turkse opdracht voor onze scheepswerven Frank Lutlier komt het bewijzen ,10e Jaargang, no. 128 Zaterdag 3 Juni 1950 Beo. en Adm. Lange Hoven 14!. Schfedam Tel 69300 —/Aboan prijst ér week .0.35 per kwartaal 4.50 losse nummers 0.09 Opgericht door de Stichting ..Het Parool" l Uitgave NV. De Nieuwe Pers Postgiro 398544 Bankiert Amsterdamsche Bank te Botterdam Directeur:" B. de Vries Hoofdredacteur: W. B. F. Schaper "55 -\i (Van onze correspondent) BRUSSEL. Zondag kan een der belang rijkste dagen worden in de Belgische geschie denis. Bezorgen de kiezers de (katholieke) Christelijke Volks Partji de absolute meerder heid in het Parlement, dan krügt'België voor het eerst sinds 1914 weer een homogene re gering van één partij en dan kan die partij haar meerderheid gebruiken niet alleen om Leopold III onvoorwaardelijk op de troon te doen terugkeren, maar ook om haar program ma op economisch en sociaal gebied door te voeren en vooral om de oude en zo vinnig ge voerde schoolstrijd de financiële gelijk stelling van het katholieke met het staats onderwijs in haar voordeel te beslechten. Of de verkiezingen deze omwenteling zul len opleveren eh België volgens de termi nologie der linkse partijen onder clericale dictatuur zullen brengen, is een vraag, die minder de lauwe en nauwelijks meer door verkiezingspropaganda in beweging te bren gen doorsnee-Belg bezig houdt dan de poli tieke kringen zelf, die de kansen druk wegen en wikken. Dat het er om zal spannen, neemt men algemeen aan, én dat de katholieken in de Senaat weer één meerderheid zullen krij gen, is ook vry wel zeker. Maar zullen ze er de twee zetels bywirmen, die hen in de Kamer van de absolute meerderheid scheiden? Kikker X-100 hëèft te An- gels Camp (Cal.) de Fanny Blankets Koenprijs gewonnen door in 3 sprongen 4 /meter 57 te halen. Een record, waarbij 10.000 mensen als waanzinnigen hebben staan brullen en wed den. Het was de 23ste kikker- Olympische. Er staat niet by of na afloop X-100's volkslied gekwaakt is: Moderne héren snuiten hun (eigen) neus in gestippelde zakdoeken of zakdoeken met zwarte streepjes". N t. H. heeft zich het hoofd gebroken, waar om. Poplsè boeren hebben een Pools, varken van 3 jaar we ten te mestentot het weigerde zwaarder te worden 'dan 503 kilogram. Een oud-oom van dit varken had het in zijn - tijd slechts tot 4È0 kg. gebracht. De katholieken zullen in elk ge val de handicap hebben te over winnen van het socialistische-libe- rale samengaan in Limburg en Luxemburg, dat hen hoogstwaar schijnlijk op drie zetels verlies komt te staan. Het zijn dus de overige provincies, die hen extra- winst moeten bezorgen. Een ijdele speculatie? Op de Brusselse C.V.P.-lïjst rijn enkele ni et-katholieke koningsgezinden onder aan de lijst geplaatst om Leopoldistische zieltjes te kunnen winnen. Maar toch valt te betwij felen of de koningspropaganda wel zoveel invloed zal hebben. Op' de over het geheel maar matig be zochte verkiezingsvergaderin gen, waar de door het land ren nende candidaten zo langzamer-, hand hun laatste adem uitblazen,; blijkt wel datde koningskwestie min of meer is do'odgepraat. De kwestie van de terugkeer der „incivieken", de politieke delin quenten. zoudenwij zeggen, en een mogelijke amnestie op gróte schaal, LONDEN. De drie grote-Westelijke mogendheden zijn overeenge komen West-Duitsland toe te staan een politiemacht op de been te houden van 50fl0 man <cen tiende van de sterkte der Oost-Duitse volkspoli tie) en die uit te rusten met lichte automatische wapenen. Dit werd medegedeeld nadat de drie Westelijke.mogendheden er reeds eerder officieel op hadden gewezeh, dat de Oost-Duitse vo'kspolitie In feite een klein leger is, dat is uitgerust met tanks en snelvuurwapenen. Goed ingelichte kringen ia Londen wezen er echter met nadruk op, dat het besluit van de Westelijke Grote Drie niet moet worden gezien als een antwoord op het oprichten van de volkspolitie door de Russen in hun zone, zij zeiden, dat de West- duïtse politiemacht is bedoeld om hef prestige, van de Wèstduitsè regering 'te verstevigen en die regering een instrument tc. verschaffen dat hand having van rust én orde kan waar borgen.' 6UH1HH1 n unittiiini DiBiiiiiiinGWREiitn ttnniiioiniiiiiiiiiiEniouii [iinnsinHRniitii diioi! Onthulling over methode in ons blad Kardinaal Mindszenty, Stepi- nae, Vogeler, Louwers en Ros tov... namen, die a lis. gekop peld zjjn aan. opzienbarende be kentenissen én zelfbeschuldigin gen achter het ijzeren gordijn. Eenmaal in de klauwen van de communistische veiligheids- militie worden karaktervolle fi guren alp was cn smelten Ju zelf-, 1 aanklachten. Hoe de „heren" dat bereiken? Ons blad begint vandaag, op pagina 3, met de publicatie van authentieke do cumenten, van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Za ken, waarin het verloop van een „verhoor", van Skipkov (deBul gaarse tolk op de V.S.-legatïe) door de Bulgaarse Staatsveiiig- heids-militie, een verklaring geeft van de merkwaardige „successen" der communistische procesvoerders. DÜS5ELDORF De bestuurs leden van de Westduitse beurzen hebben dé Bondsregering verzocht er bij de Geallieerde Hoge Com missie op aan te dringen, dat zij de eis van de Nederlandse regering tot teruggave van een pakket aandelen met een nominale waarde van 00 millioen ryksmark zou afwijzen. Het gaat hier om aandelen van de „Verèinigte StablwCrkè", de „Hei- dëlbèrger Zemênt A.G." en de Lechwérké Augsburg". De Duitse beursliedén beweren, dat in strijd met de verklaringen de aandelen Duits eigendom zijn en aan een uitgeweken Duitse industrieel toe behoren, die zijn Duitse nationaliteit nimmer heeft verzaakt. De drie Westelijke geallieerde Ho ge Commissarissen zijn van het be sluit in kermis gesteld en hebben op dracht gekregen, over de oprichting van de Westduitse politiemacht over leg te plegen met de federale rege ring in Bonn. Dit overleg zal deze maand beginnen. Dan zal worden uitgemaakt, welke de taken van de federale politie zullen zijn en hoe het nieuwe gezagsapparaat zal wor den georganiseerd. Genoemde zegslieden lieten door schemeren. dat het verzoek om op richting van een Westduitse federale politiemacht afkomstig was van kan-, selier Konrad Adenauer. De geal lieerden hadden tot dusverre gewei gerd, de Westduitse regering een fe-- deraal gezagsapparaat toe te staan.. Tót nu toe vallen de Westduitse po- litieeenheden onder het gezag van de „Lacnder". voor gestrafte collaborateurs houdt meer de gemoederen bezig, Voor al in het Waalse land heeft d.e C.V.P, .met haar verruiraingsgema- noeuvxeèr de vrees voor een over heersing van het „zwarte" "Vlaan deren aanzienlijk aangewakkerd. De C.V.F. wekt hier krachten, die ze op de duur nauwelijks meer kan beheersen. Of zoals Spaak het in een van zijn wekelijkse hoofd artikelen schreef: „een Vlaams, katholiek en royalistisch België zouden - wij hebben aanvaard, ai beantwoord het niet aan onze in tieme verlangens; maar een fia- mingantiseh, clericaal en leopol- distiseh België zal niet lang zijn geboorte' overleven. Niettemin zullen de katholieken min- of meer als één blok stemmen, daarbij van de kansels geholpen door. eert herderlijke" boodschap van hun bisschoppen die meer uit werkt dan ;eén brievenbus yol propaganda-materiaal. >-:■ Voor de socialisten ligt er ook enige zetelwinst in het verschiet. De kortingsactie heeft hen het voordeel gebracht, dat derangen nauwer zijn aanééngesloten en dat nu het Algemeen Belgisch Vak verbond, waar de. communistische invloed P ractisch: is uitgeschakeld, zich onomwonden- achter-" de sócia- listischepartij'- 'heeft geschaard, B.S.P. en A.B.V.V. voeren alle ac te nu gezamenlijk. De communisten, die in 1949 van' 12J tot. 7.5 terugliepen, zullen opnieuw achteruitgaan. Plun pro-' oaganda is mat geweest en op en kele grote centra na lieten hun sprekers op -. de verkiezingsverga deringen voor lege zalen hun zie lige vredesduiven fladderen. Dat een van hun kundigste en meest gevreesde Kamerleden, Femand Demany oud-redacteur van de „Soir", die via het verzet bij de communisten was terecht geko men voor de partij heeft be dankt, heeft hun in de kringen der verzetsorganisaties en bij idealis tische intellectuelen het laatste restje vertrouwen gekost. De com munisten, ria de oorlog zo machtig, hebben het in België voorgoed-ver speeld eri de laatste stellingen der moscovieten worden nog door het „titoisme" ondedgraven. Haring 1 s lekker, ha ring is voedzaam, haring Is gezond. Haring, je steekt er een vlag voor uit, je maakt er een speciale straatroep voor, je laat er vloten voor kampen, en het eind van het lied is, dat je het zee banket bij z'n staart vat, omzwiépt, van elkaar scheurt en ln het snoep lustig keelgat laat glijden. Nederlanders zijn alleen maar gewooti-en-gelijk zodra cr schaatsgcreden kan worden en zodra de nieuwe harir.g er is. Overste en soldaat, leden van de Itaad van State en witkielen zij verdrin gen elkaar aan. de haring karretjes en praten die vreemde taal met nim- mer-stervende middel eeuwse verzuchtingen En als eenmaal het harinkle, het blauwrug- getje verorberd is, dan houdt men z'n gezellige napraatje: ,.dat de Katte kers het, dit jaar niet ne men dat de Scheuvelin- gers de haringrace heb ben gewonnen"„Ja, en de Seheuvelingers rijn nijdig op de Kattekers, omdat die aan de eer trachten te plukken." „En die van Vlaardingen maar lachen, want de Sch 9 had vangsten van anderen, aan boord en niet één en kel net van d'r eigen." „Zoek-'et maar uit en leg-'et maar in me pet", is het besluit, „en geef me ndg een haring, ...zo'n vette, smeuë, zachte, nieu we, dié op je tong smelt." En nog een. En weer een. Mensenkinderen, wat is Juni toch een gezegende maand!: nieuwe aard appeltjes, aardbeien, nieu- we haring en een lege >-f§ porte-met-nix! Door een berpinpsploep van de Kon. Marine is een begrip gemaakt met het bergingswerk van de twee voor Scheveningen in zee gestortte Fireflies- Een marineduïker be geeft zich van het bergingsvaar tuig „Texernn. het aldaar J0 meter diep zijnde water Begin onderhandelingen vermoedelijk 15 Juni DEN HAAG.Hedenmorgen is door het ministerie vanbuitenland se zaken.';een .conynimigiuè uitgegrev, ven, met betrekking tot het ^plan- Schuman tot samensmelting van de Europese productie van steenkolen en staal. Het communiqué Luidt als volgt. „De regeringen van Frankrijk, Duitsland, België, Italië, Luxemburg en Nederland, besloten een gemeen scha ppelyke actie te voeren voor vrede, Europese solidariteit en eco nomische en sociale vooruitgang, stellen zich als onmiddellijk doel voor ogen het samensmelten van de steenkool- en staalproducties cn.tle* instelling van een nieuwe hoge autoriteit, waarvan de besluiten bindend zullen rijn voor bovenge noemde landen en des landen, die hiermee zullen instemmen. De onderhandelingen op grond van het Franse voorstel van 9 Mei j.l_ zullen geopend worden op een spoedig door de Franse regering vast te stellen datum, ten einde te komen tot het samenstellen van een verdrag, dat ter ratificatie zal wor den voorgelegd aan de parlementen. Naar aanleiding vart dit communi qué verklaarde een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken nog, dat de Nederlandse re gering reeds enige dagen geleden aan de Franse regering heeft mede gedeeld, dat zij het 'initiatief yan; minister Scbuman toejuicht en gaar-; ne wenst deel té nemen aan de be-: sprekingen over dit. plan. Zoals in het gemeenschappelijk communiqué tot uiting is gebracht is de Nederlandse, regering, evenmin als de. andere regeringen dit zijn, bij voorbaat gebonden aen de uitvoering van het plan, zoals het thans ter ta fel Ligt. Het plan immers geeft nog slechts algemene lijr.en aan en het is nog niet voldoende ver uitgewerkt om de economische consequenties op- dit ogenblik geheel te overzien. Naar alle waarschijnlijkheid zullen de besprekingen, omstreeks 15 Juni te Parijs aanvangen De Nederland-, se regering hoopt ter. zeerste dat een Brits voorstel, dat hedenochtend, los van bel door dc zes andere lan den uitgegeven gemeenschappelijk communiqué, wordt verwacht, tot, een bevredigende algemene oplos sing zal leiden. In een tweede communiqué.-alleen door de Franse regering uitgegeven, wordt verklaard, dat speciale maat regelen zijn getroffen in overleg nr.et dc Engelse regering om Enge land. van dag tot dag volledig 'óp de hoogte te houden van de ontwikke lingen in de besprekingen, over - de steenkool- en ^taalproductie, Ook de Engelse regering heeft een communiqué gepubliceerd over .het. plan-Schuman. De regering ver-, klaart hierin, dat zijhet onmogelijk - acht de aan 't Franse voorstel ten: grondslag liggende heginselep van te voren te aanvaarden, doch dat j- zij deze ook niet van-te voren-wil ver- werpen. ï'ARJJS. -r- Laat iu de middag had men hier gisteren het gevoel dat jgcen bvërèéTÏstenimtiigr tussen rarüs ert Lohd^^ over de voorwaarden voor deelneming aan ecu conferentie over Bet plan-Schuman meer mogelijk was. De stemming van dat ogenblik wordt weergegeven door het antwoord, dat een functionnaris van het plan-Monnet ons gaf op de vraag of wellicht Nederland een rol zou kurn.cn spelen in een Frans- Britse toenadering: „Het komt ons hier voor til at de onderhandelingen at in een te ver stadium zijn, Het Franse standpunt is nu voldoende dui delijk en het is aan dé Engelsen om er ja of neen op te zeggen. Is hot neen, wat wel voor de hand ligt, dan zal Frankrijk ztcl» gebonden ach ten door de toezeggingen van dc andere belanghebbende landen en zo spoedig mogelijk een conferentie ter zake bijeen roepen." Het Britse antwoord bleek in derdaad negatief te zijn voorzover het inging op het laatste Franse voorstel. De Fransen blijven, zij liet met stylistisch gewijzigde for mules vasthouden dat de deelne mers der conferentie zich van- te voren moesten uitspreken voor een internationaal gezagsïichaam waar van de beslissingen de regeringen zouden binden.' Geen verplaatsing van punten of komma's geen ver vanging van. een woord door een ander veranderde in -wezen de Franse opzet. Vandaar dat het niet helemaal billijk .is als men hier de Engelsen verwijt, dat zij voor geen en keh compromis ic vinden waren. Er-ir eigenlijk nooit een compro mis-voorstel geweest. Volgens de laatste berichten zou de Franse regering nu in zoverre op-, haar .schreden zijn terugge keerd. dat .-zij niet onmiddellijk zonderEngeland in zee zal. gaan. De Amerikanen voelen veel voor het plan-Schuman omdat zij ér' een begin van Europese een wording in zien en daarop wach ten zü reed» lar^ genoeg. Die een word !ng zal echter zonder Engeland niet reëel zijn en bovendien politieke ge varen in zich dragen. De Ame- rikanen beschouwen nl, de Engelse aanwezigheid In het Europese gezelschap als een waarborg, dat niet de ncutra- liteilsgedachte, die voor West- Duitsland zijn aantrekkelijk heden heeft en die oak in Frankrijk weer de kop op steekt de overhand zou krijgen. Trouwens het is niet ondenkbaar dat de Amerikaanse ambassadeur in Londen, Louis Douglas, vandaag naar Parijs vertrekt om zijn „goe de diensten" voor verdere onder handelingen aan te bieden. Wat men in Franse kringen aan de En gelsen blijft verwijten is dat men in Londen nooit de kaarten op tafel heeft gelegd en openlijk uitgespro ken- waarom men tegen de Franse plannen was. .Een week „Nederland" in Duitse radio DEN JIAAG. Radio Bremen <221 en 230 meter) zal van 4 tot 10 Juni a.s, een speciale „Holland- Week" houden; dagelijks worden opnamen uit en over Nederland uitgezonden: Nederlandse muziek (Concertgebouworkest), letteren, scholen, sleden, havens en instel lingen zullen op deze wijze worden behandeld. Bij de totstandkoming van deze „Holland-week" heeft o.a. de KRO medewerking verleend. De „Holland-week" zal worden ingeleid met een toespraak van minister-president Drees. En laat de mensen A.U3. VOORZICHTIG ZIJN, bidt een knielend beertje op de voorpagina van „Dierenbescherming" in een aansporing tot de Nederlanders om toch vooral te waken tegen bos.- en heidebrand. Want brand betekent niet alleen een grote schade op het budget van de rentmeester, het is ook de dood van talloze dieren. En het spreekt vanzelf, dat de Neder landse Vereniging tot Bescherming van Dieren daarop de nadruk legt. En laat de mensen als het U belieft voorzichtig rijn..,. Onze kinderen zouden in deze tij den -/au spanning hetzelfde kunnen bidden. „En laat de grote mensen toch als het U belieft voorzichtig en verstandig worden." Want er moet nog zo ontzaglijk veel gebeuren, voordat we bereikt hebben, dat deze wereld kan leven vrij van vrees, vrij van onrecht, vrij van armoede. Laten we het vandaag nu eens niet over de Russen hebben en over hun tot de tanden gewapende vredes campagnes; laten we vandaag in ons eigen Westerse blok blijven cn met vreugde constateren, hoe onze Ne derlandse minister Stikker op het gebied der internationale samenwer king zich in enkele maanden tijds een naam heeft verworven, welke' van historische betekenis zal wor den. De ballonnetjes, die hij gisteren bij Parijs heeft opgelaten, als sym bool van de samenwerking der Mar- shalllanden, vrij van grenzen, be lemmeringen en wat dies meer zij, zijn terecht tekenend voor zijn ar beid. Maar laat ons dan tevens met droefheiden teleurstelling spreken over de ontwikkeling welke het plan-Schuman dreigt te nemen.door de moeilijke houding, der Britten. Schuman wil.in principe praten over de samenvoeging der .Duitse en Franse staal- en kolenindustrie, waarmede een belangrijke verzeke ring zou worden verkregen voor uit banning van oorlogskansen. Men kan dit bègrijpen ook zonder Den Doo laards „Hoge hoeden en pantserpla ten" -gelezen te hebben, omdat de samenvoeging van zulke, mogelijk aan een oorlog verdienende indu strieën, een gans andere figuur schept. TJiteraard blijft zulk een plan niet tot Frankrijk en Duitsland beperkt, omdat onze wereld in tegenstelling tot een. paar honderd'jaar geleden, nu zo klein geworden is, dat geen daad van betekenis, waar ter wereld ook verricht, niet overal haar weer slag, haar consequenties zou hebben, In principe wil Scbuman deze zware industrieën plaatsen onder een internationaal gezagslichaam.dat beslissingen kan nemen, buiten en boven de souvereiniteit der staten, hetgeen immers van primaire bete kenis is voorde verzekering van de vrede. Zónder de aanvaarding van dit principe, -behoeft-men, niet te gaan praten^jpas daarna, na .de er kenning er van dus, hééft het; zin om de details en de werkwijze van zo'n gezagslïchaam uit ta werken. Algemeen heeft het plan-Schuman in eerste' aanleg grote instemming - gevonden. - Niet in Engeland. Daar heeft men bezwaren, omdat de éigen kolenin dustrie genationaliseerd is en men van het plan-Schuman o.a. een gro tere invloed van het liberalisme,, of G.vil men het anders): van particu liere zijde vreest. Er zijn nog meer bezwaren, maar het komt erop neer. dat Engeland eigenlijk afwijzend staat tegenover het plan-Schuman. En hiermede, bewijst dat het vast houden aan leerstellingen, het gevaar inhoudt der verstarring. Zoals het betere de vijand van het goede kan worden. En als we dan straks toch over dat plan: moeten gaan praten, maar nu zonder. Engeland, bekruipt ons het zelfde onaangename gevoel als wan neer we ]ezen_ over allerlei bespre kingen en beslissingen in de organen van de Verenigde Naties, waar Rus land ontbreekt. En daarom zeggen wij mét dat beertje: „Lieve Heer, laat de men sen toch als het U belieft verstandig worden." ^Pi;iiiii:ihT[ini;iniaii!iR!iiiiBt;iini!iiiiiitB!;iir.-i[niv:iiiiflmiiiiii!m8!naii^^ Weinig verandering J H Weersverwachting geldig van j§ 'g Zaterdagavond tot Zondag- 3 2. avond; gf I Droog en overwegend zonnig 1 1 weer. Weinig' verandering in 1 gj temperatuur. Meest zwakke 1 veranderlijke wind. H SLIEDRECHT. De Industriële Handels Combinatie in Den - Haag heeft opdracht ontvangen van de Turkse regering voor de bouw van vijf dubbelschroefs motor-passa- giersboten. De schepen zullen wor den ingericht voor het vervoer van 300 personen elk. Van deze opdracht zal de „Gusto'^werf te Schiedam er drie èn L. Smit en Zn te Kinder dijk er twee bouwen. (Vart een onzer ver slag- geef sters) Jn AMERIKA noemen Hollandse ,0in' in het uit het vak' gehaald en wil ik van de kinderen Amstelhotelifc leer ze toen zijn stem weer wat afv,cmen". Daarom is hij telten en aftrekken, en bij-kwam is hy eerst kler en hij gaat straks zij'hem ,Dc Zingende kleuren en uitkijken met maar gewoon voor de ra- naar Frankrijk. Omdat Paedagoog' cn ook wel de fretscn en gezond blijven, dxo aaan zinaen. Onne— ha mipr He* i - gröan zingen. Onge- .4 Hes kun je ze leren als veer tien jaar peteden zei je het maar leuk voor zé deze man eens achter een maakt en niet droog en liedje: „En nu stopt moe saai... en hij loopt naar der je lekker in, kust je .Bi-ng Crosby van. dc .Zandbak', die vriendelij- ■ke vijftiger,, die gister- ■■ndddagjom kwart over vier .tiit; een geweldi ge, grote stratneruiser op Schiphol met, zijn vrouw ons land binnenstapte voor twee dagen. Frank Luther is de naam. De - man die 3000 gramofoonplaten'in Ame rika lietvervaardigen met self-igemaakte. liedjes ®.e vleugel toe en gaat goedennacht en. laat je «oor en over kinderen, zingen: „When you ride alleen in het prettige, over haar eén fotorepor- AntFrank Luther zingt bicycle, watch out for gezellige donker", tage op school gezien en versjes hoe leuk'het is motorcars. When you ride Het bleek, al gauw, dat hij is verrukt over die om je tanden te poetsen bicycle, never take your vele kinderpsychiaters dit meneer Bocke, die zo les en wat je een pleizier kan hands ojj the handle gramofoonplaatje ge- hebben rate je direct op- bars. (Als je op een fiets bruïkten om nerveuze staat als jé wordt geroe- «t< fcyfc dan uit voor de kinderen de angstvoor hij ouer dc kinderen van vreemde (ancien in Ame rika wil kunnen zingen en vertellen. Hij wtl een interview tje met een paar Holland se kinderen maken en hun stemmen pér- wire- recorder meenemen. Het liefste was hij naar Kees Boeke in de- „Werkplaats" in Bilthovcn gegaan, waar de prinsesjes op school zijnwant In een Ameri kaans tijdschrift heeft hij pen cn- hoe ontzettend auto's. Als je op,een fiets grappig het eigenlijk'is 2it, neem dan nooit je om je bord leeg te eten, handen van het stuur). „Er is niets wat 'je een Deze Frank Luther was kind niet lereh kunt' per vroeger een van de iïe- Oramofoonpiaat," zegt hij- «eIters; een keelaandoe- even later bij een -glas ning heeft hem destijds het slapen gaan en het donker af te leren. Kinderen moeten ook niet bang zijn vooron- gceft én over de Konin gin die haar kinderen zo les laat geven. Hedenmiddag zong hij in Den Haag, dromende van een liedje van een Hollandse jongèn, die weer, dat is onnatuurlijk, storm trotseerde, een gat zij zijn het omdat ze hun in de dijk stopte met zich- mocders onder de diuan. zelf en zo zijn laag gele zien kruipen... „Angst gen land redde

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1950 | | pagina 1