C D STADSNIEUWS Beschonken man slaapt op de trambaan Katwijk vraagt om eigen vissershaven Ambachtsscholieren laten zien hoe zij werken Openbare les in de school Vrouw vermist AGENDA uortier redt hem het leven, een kwartier later tram Herziening Duits bezettingsstatuut m DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB 1 CBTB acht tijd niet rijp voor verplichte verzekering WAT VOOR WEER? Onverwacht koel ARO Oostvoorne komt er bekaaid af met Streekplan Vele klachten over Kruininger-Gors TAXI Route rijtoer van H.M. de Koningin Völendam brengt emigranten en haalt studenten Wij uiillen vo° Vaderdag ër- een ««'^pERS een.dw 1.95 Vrijdag aanbieding petitie aan minister president dr W. Drees SCHIEDAM L.B.E.van Hoogenhuyze Buffetbediendc Voor Vaderdag SlagerijG.deQraaf&Zn. 66019 Koeriersters Woensdag 14 Jum 195 Q V^. jaar voor het eerst «aan deelnemen aan de jaarklassen, in verband met Een lange slang van bezoekers kronkelde zich Dinsdagmiddag en -avond door de Ambachtsschool aan de St. Liduinastraat. Ouders en verdere familieleden en vele andere belangstellenden kwamen zich op de openbare les op de hoog te stellen van het werken van de ambachtsscholieren. Druk aan de arbeid waren de jongens voor deze gelegenheid nog. Er werd ge schaafd, geklopt en gehamerd, dat het een lieve lust was. In de mees te afdelingen stonden op lange ta fels de producten van het Sehie- damse nijverheidsonderwijs voor jongens uitgestald. Er zijn veel waarderende woorden over gespro ken en niet ten onrechte. Zowel in de leslokalen voor hout- als voor metaalbewerking viel op de zorg vuldige afwerking van de vervaar digde voorwerpen. In de afdeling auto-montage lie ten. de leerlingen de motoren op deze les ronken als waren ze In in tense voorbereiding voor een T.T In karkassen van oude auto's kun nen de jongens hier hun vak bekwaamheid ten toon spreiden. De electro-monteurs van de toe komst brachten in het leslokaal vele ingewikkelde schakel-syste men aan en nieuwsgierige toe schouwers eö dat waren er heel wat konden beproeven of het allemaal klopte. Van de aan- er. uitknippende lampen in Velerlei kleuren zijn we via de tekenloka len tenslotte nog terecht gekomen in de kunstzinnige afdeling der schilders. Hier hield men zich be zig met het vervaardigen van re clameplaten. Uiteraard was het wel een van de punten, waar de rij der bezoekers zich het meest op hoopte. De bedoeling m de openbare les is Dinsdag U de Ambaehts- Aanbesteding straten in Kethel Ten stadhuize vond Dinsdag de aan besteding plaats van de aanleg van nieuwe straten in Tuindorp Kethel. Vijftien biljetten waren Ingeleverd. De gunning is aangehouden. De uitslag was: 1. Caspers, Botterdam, 56.357.2 M. v. d. Berg. Vlaardingen 1 136.500.—3 D. Gouwens. Krimpen aan de IJssel 140.000.4 J. A. stamphorst. Utrecht 149.508.5 Fa. Bunschoten, Noord- wijk 149.984.—-, 6 Van Splunder. Rid derkerk 152.000,—: 7 Fa. J. N. Witte- brood. Beemster f 157.300.8 J. N, Samson, Oegstgeest 157.400.—: 9 C. Lampert en Zoon. Haarlem t 157.723. 10 N.V, Prori, Wassenaar 158.050.—: 11 Bruins. Rotterdam 159.685,—; 12 J. N. Sarnson Oegstgeest (alternatieve aanbieding) 1 160.400.—: 13 C. van Gooi. en Moerland, Rotterdam, 161.105.—: 14 Dwaxswaard. Zwljndrecht 165.000.—: 15 J, N. Samson, Oegstgeest (alternatieve aanbieding) 172.400.—, VÏS5ERIJBERÏCHT SCHEVENINGEN SCHEVENINGEN 14 Juni 1S50 Bin nen van de haringvisserij de loggers: Sch 310 met 170 kantjes van 8 schepen; Seh 201 met 125 kantjes van 4 schepen; Sch 262 met 120 kantjes"van 8 schepen. Vangstberichten van hedenmorgen uit zee: Sch 78 met 10 ku Sch 79 met 3 k-5 Sch 305 met 17 k.; Sch 141 met 8 k;: Seh 87 met 33 k.; Sch 188 met 8 k. Sch 200 met 7 Jcg thuis stomende: Sch 195 met 50 kJ Sch 284 met 2 k.; Sch 245 met 25 fct, sCh ggi met 4 k.; Seh 254 met 10 k.f-Sch 443 met 1 k.; Sch 341 nog 150 m.- Sch 46 met 1 k.; Sch 342 met 23 k.; Sch 50 met 1 k.: Sch 402 met 40 k. Sch 63 met 1 k.: Uit de halve vleet; Sch 64 met 25 k.: Sch 412 met 25 k4 Sch 81 met 7 k.l Seh 159 met 31 k.; Sch 89 met 9 k.; Sch 229 met 30 k,: Sch 95 met 1 k.; Sch 365 met 19 k.; Seh 103 met 15 k-i Seh 23 met 50 3c.: Sch 116 met 1 k,: Sch 53 met 1 k.: Sch 140 met 10 k.: Sch 104 met 20 k.: Sch 180 met 1 k,; Sch 332 met 50 k. Sch 242 met 15 k.; (thuis stomende!Sch 3 met 1 n.: Sch 39 met 35 k.J Scr 6 met 17 k.I Sch 264 met 65 k.; gisteren 95 k,; Sch 4 met 12 kn gch 14 met 12 k.; 17„kï Sch 24 met 16 k.; Sch 77 150 m. afgel. Sch 110 m«t 15 k.; Sch 57 geen vangst; Sch u8 met 10 k.; Sch 181 met 17 k. sch 302 met 45 k.; uit de halve vleet; Sch 325 met 12 Sch 199 met 2 k,; Sch 333 met 10 k.; Sch 8 met 25 k.. vi 14 met 34 k.; sch 32 met io k., vi 29 met 35 k.; Sch 48 met 30 k. 40 met 15 k.; uit 50 netten: Vt 47 mct 4 k.: 5ch 49 met 6 k.; vi 53 met 13 k.: 5ch 51 met 12 k.; vj gi met 10 k.; Sch 132 met 19 k.; V1 n met j. k.; Seh 189 met 40 kj vi 80met 13 k.; Sch 247 met 17 k.; vi S3 met 5 k.: Sch 285 met k.; vi 34 met 38 k.I Sch 15 met 5 k.; VI 35 met 5 k.; Iï£ H SÜ 52 88 met 25 k.: Sch 25 met 30 je.» nog netten; SSË-SPJS*1 31 JV VI 112 met 10 k.; Seh 35 150 m. afgel. vi 114 met 5 k.; Sch 37 met 11 k.; vi 115 met 45 k-; ISh K S2 II v n°8 30 netteri: Sch 84 met 25 k., m*»t in ir Sch 122 met 7 k.; 132 met 10 k., - Sch 130 met 12 kU VI 142 met 23 k.. Sch 210 met 9 k.; X} \VL Sch 236 met 7 Jc.J Xi 122 19 Sch 249 met 20 k.; VI 199 met 45 k., Sch 250 met 17 k.; VI 200 met 5 k.. Sch 297 met 5 k.: V| 203 met 6 k„ Sch 312 met 20 k. VI 205 met 12 k.. thuis stomende; VI 206 met k., Sch 399 met 8 k-T VI 207 met45 k.. Sch 20 met 12 k.; VI 203 met j k., Sch 223 met 32 k.; Vl 216 met 16 k-, Sch 225 met 15 k.: Ma 5 met 10 k.; Kersencampagne in Betuwe begonnen TIED. De kersenverkopingen op het bout zijn -al weer achter de rug. Hiervoor bestond veel belang stelling. Over de gehele linie be steedde men voor Meikersen 15 22y, ct per kg.; voor de Duitse ker sen waarvan de aanplant in verhou ding tot de Meikersen veel minder is werd 25-35 ct, kg* betaald. De pluk en peurdersionen zijn wel iota min der dat bet vorige jaar, maar ze zijn toch nog zodanig hoog, dat ze de consumentenprijs beïnvloeden. De jamfabrieken in de Betuwe hebben zich reeds voorbereid op de a.s. grote campagne. Diverse verbeterin gen werden aangebracht: duizenden seizoenarbeiders vinden in deze be drijven gedurende enige maanden werk. De jamfnbriek De Betuwe heeft In enkele dorpen rond Tiel zgn. schoonmaakstations voor kersen en aardbeien. Hierdoor wordt de capaciteit van dit bedrijf nog aan merkelijk opgevoerd. Met de pluk van de Duitse kersen is men reeds begonnen. De Meiker sen zullen waarschijnlijk *uet voor de tweede helft .van de volgende week aan de markt komen. deze wijziging in het leerplan zul len eerst in September voor het eerst nieuwe leerlingen worden aangenomen, Bij de rondgang door het school gebouw hebhen de bezoekers zich ook nog eens kunnen overtuigen van de noodzaak van een nieuwe school. Ook in dit verband heeft de openbare les zeker nuttig gewerkt. Sinds Zaterdag wordt vermist mevr, A. Kerkhof-Lorrier, geboren te Rotterdam op 22 Januari 1920, woonachtig in de Alb. Thjjmstraat 50. Een ongeluk wordt gevreesd daar zij zenuwpatiënte is. Het signa lement luidt: lang 1.63 meter, tenger postuur, roodbruin golvend haat- Zjj was gekleed in een helgroene top per, helgele jurk en grijze zomer schoenen. Zij was blootshoofds. De commissaris van politie verzoekt met haar verblijfplaats bekend te worden gemaakt. Wat men muet weten: Apothekers-nachtdienst; Centrum, Hoogstraat 118 Bellen by ongeval: G.G. en G.D Tuinlaan 80, Telefoon 69290, Clubhuis Ongeorgan. Jeugd; Doe Ie-Ge bouw.. Da ibeh. Do lö17.30 uur; 8—13 jarigen, 19.30—21.30 u: iDi, 19.15—20.45 14—3! langen Passage. Da. 2, 7. 9.15, Zo. 2, 4.15, 7, 9.15 u.: Cagllostro de Magiër (18 jaar). Monopole. Da. 3, 7, 9, Za. 2, 5, 7, fl. Zo. 3, 5, 7, 9 u: Hollywood op z'n kop (14 jr.). Sport: 14 Juni, Café Boulevard, R'dam- sedijk, 7 uur: Eerst start Avond vierdaagse. LONDEN. In het begin van dit iaar zijn vertegenwoordigers van het Edinburgh Festival in Nederland bijeengekomen met leiders van het Holland Festival en van de Salz- burger Festspiele. ten einde de mo gelijkheid van een coördinatie te be spreken. Een tweede bijeenkomst zal plaats vinden in Edinburgh tij dens het festival aldaar, dat van 20 Augustus tot 9 September duurt, in tussen zullen Ian Hunter, de artistie ke leider van het Edinburgh Festival en zijn vrouw per vliegtuig naar ons land komen om daar als gasten van het bestuur van het Holland Festi val uitvoeringen bij te wonen m Den Haag. Scheveningen en Amsterdam. De portier van net Gem. Handelsterrein aan de Rosestraat belde van nacht om vier uur het politiebureau aan de Nassaukade op en vrtelde, dat achter een Ligusterhaag in de Rosestraat een beschonken .man lag. Boven dien lag deze met beide benen op de tramrails. De beschonkene, die de 35-jarige havenarbeider P. M. bleek te zijn, mag deze portier wel erg dankbaar zijn, want ore kwart over vier (een kwartier dus nadat hij gevonden werd) vertrekt de eerste tram van de RTM. Vorig jaar werden twee dronken mannen in dezelfde hou ding doodgereden. En dit zou P, M. ongetwijfeld ook overkomen zijn, want vanmorgen om 10 uur was hij nog niet uitgeslapen en nuchter van de enorme hoeveelheid, alcohol, die hij verzwolgen, moet hebben. Boven dien had hij nog vijf flesjes bij zich met als opschrift „eau de cologne", die bij onderzoek gekleurd water bleken te bevatten. Deze flesjes had de man blijkbaar voor de „na-dorst' uit een etalage van een dameskap- LONDEN Men verwacht, *dat komend najaar het Duitse bezet tingsstatuut zal worden herzien. De speciale plaatsvervangers van de „Grote Drie", de Franse en Ameri kaanse ambassadeurs te Londen en Sir Donald Gainer, hoofd van de afdeling Duitse zaken van het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken, zullen waarschijnlijk 26 Juni begin nen met de voorbereidingen? persbedrijf aan de St. Hoogcodijk- straat gehaald, nadat hij eerst de etalage-ruit had ingeslagen. Eet staartje van de brand bij Hoorn AMSTERDAM: Dé burgemeester van Mydrecht schrijft, dat het feit, dat de Uithoornse brandweer geen hulp heeft verleend bij de brand deze morgen, niet het gevolg is van een eenzijdig verbod zijnerzijds, doch voortvloeit uit een reeds in 1931 tussen de Mljdrechtse en Uit hoornse burgemeesters tot stand ge komen overeenkomst met betrekking tot de hulpverlening, zoals er tussen verscheidene gemeenten, waarvan de situatie met die in deze plaatsen kan worden vergeleken, bestaat. De burgemeester verklaart voorts, dat de melding van de brand de Mlj drechtse "brandweer eerst bereikte, toen het vuur reeds fel om zich heen greep. Tussen dit tijdstip en het geven van het water zjjn niet meer dan tien minuten verlopen. De afstand tussen de brandweerkazer ne en de brandende loods bedroeg circa vijf kilometer. 1303 Het kan helemaal geen kwaad om goede vriendjes te worden met de „cipier" meent Rob en dus geeft hij de go rilla een plukje tabak. Het dier stopt de tabak direct tussen zijn kiezen en begint opgetogen te kauwen. Het dier is nu even afgeleid en dat is maar goed ook, want even later hoort Rob iets dooi de lucht suizen, dat trillend in één der takken blijft steken. Ha, het is een pijl Kijk, en er zit een briefje aan. Snel wikkelt Rob bet papiertje af. Dèt is een verrassing! Het is een briefje van Petrus, die dus géén verrader is. I te stelen," meldt hij. Rob kijkt voorzichtig omi zich heen. Waar zit die jongen ergens? Wat schrijft hy? „Negers zijn bezig uw schip l Zaterdag jaarvergadering in Arnhem DEN HAAG De Nederland se Christelijke Boeren- en Tuïn- dersbond houdt 27 Juni zijn alge mene vergadering te Arnhem. Aan het einde van hot verslag jaar telde de organisatie 31555 leden en adspirant-ledén. Vorig jaar 26110 leden. In 1949 zijn echter voor de eerste maal ook de adspirant-Ieden in de ledentallen opgenomen. Niet tegenstaande de bestaande bezwaren tegen de wet op de publiekrechte lijke Bedrijfsorganisatie, was het al gemeen gevoelen, dat de organisatie de plicht heeft er toe mede te wer ken, dat de in de wet neergelegde mogelijkheden met beleid worden gehanteerd. Al kunnen door deze wet niet alle idealen worden ver wezenlijkt^ toch kan een voorzichti ge uitvoering dezer wet er toe lei den, dat er verschillende groepen in de maatschappij zich haar eigen taak te meer bewust worden en de in vloed van de overheid op het maat schappelijk leven wordt verkleind. Indien door de land- en tuinbouw van de2e wet wordt gebruik ge maakt, zal het gewenst zijn, dat een. landbouwschap wordt gevormd, waarin alle land- en tuinbouwsec toren vertegenwoordigd kunnen zijn. Hierdoor kan eenzijdige be voordeling van een bepaalde sector worden vermeden. In dit verband wijst het verslag erop, dat een in te stellen bedrijfs organisatie voor de land- en tuin bouw gedragen zal moeten worden Van onze weerkundige mede werker) De luchtdrukverdeling is sinds gisteren ongunstiger geworden. Er wordt vrij koude lucht uft het Pool gebied aangevoerd, die de tempera tuur in ons land tamelijk laag houdt en, de kans op enkele regenbuien doet toenemen. Vit de algemene da lingen van de luchtdruk over West- Europa resulteerde tenslotte een om vangrijk gebied met lage barometer standen over de Noordzee-eilanden en Scandinavië. De hoge luchtdruk ten zuid-westen van IJsland bleef ter plaatse liggen. Het gevolg is, dat er tussen deze hoge en laae druk koude lucht uit het Pool-gebied naar het zuiden stroomt, dtc ons thans langs een omtceg bereikt, maar de temperatuur toch laag houdt. Bo vendien. veroorzaakt de over zee aangevoerde lucht een ztoare beiool- ktnp en ts de kans op enkele regen buien vrij groot. Hoewel dit voor de vacantiegangers niet prettig is, zul len velen- naar regen verlangen, want er is nu reeds gedurende 17 dagen niets gevallen. De tempera tuur bereikte gisteren bij ons nog 23.7 graden CelsiusDat is nog iets hoger dan Maandag, maar vandaag kwam het niet zever. Advertentie (LM.) Verkoopdagen in „Vredestein" In aanwezigheid van tal van be langstellende dames opende mej mr dr J. C. Hudig, kinderrechter te Rotterdam, Dinsdagmiddag de bazar van de vereniging „Zoekt net Verlo rene" in huize Vredestein te Hille- gersberg. Zij zei o.m. zeer verheugd te zijn, dat Vredestein binnenkort meer plaats zal kunnen bieden aan meisjes, wier houding tegenover haar omgeving zulks noodzakelijk maakt een achtte het zeer gewenst, dat het publiek zich meer en meer wilde indenken, dat deze zorg de Een druk bezochte „Kruideniers winkel" op de Vredestein bazar. (Eigen foto) steun van de gehele bevolking nodig 1 eeft en niet afgeschoven kan wor den op enkelingen. Vervolgens sprak mevrouw van den Akker namens de dameskrans en bood een fraaie klok aan ter plaatsing in de nieuwe vleugel van het huls. Vervolgens dromde men de zaal tjes In om te genieten en te kopen van de talloze artikelen, die waren uitgestald. De uren waarop de ver koopdagen worden gehouden zijn: Woensdag 19-12, 2-5 en 7-10 en Don derdag zelfde tijden. In de jongste raadsvergadering werden vele uitingen van misnoegen gegeven. De r^ad achtte Oostvoorne stiefmoederlijk bedeeld In het streekplan Brielse Maas. Voor Oost voorne komt geen enkele accomoda te aan de kust voor en de fietspa den, welke er mogelijk komen, blij ven alle verre van het Oostvoornse centrum. Men besloot nadere inlich tingen te vragen en een beter gede tailleerd plan af tcg vrachten. Ook de manier waarop Brielle in dit ver band propaganda maakt zlnde vele leden helemaal niet. Het voorstel betreffende de scbool- tandverzorging, afkomstig van een werkcomité, voorziet slechts in de behandeling van de kinderen der eerste klas. Voorgesteld werd in de raad om op eigen kosten ook de an dere kinderen te laten verzorgen en hiervoor een tandarts voor het be troffen district aan te stellen. Het aantal drankwetvergunningen werd met zes verhoogd. Meegedeeld werd, dat de aisawe motorbrandspuit waarschijnlijk eind Augustus wordt geleverd. Bij de rondvraag bleken de leden van de Oostvoornse Stich ting Recreatiecentrum Kruininger Gors zeer ontevreden. Geklaagd werd over de toestanden op de ver gaderingen in Rotterdam en men vond de aanwezigheid van een ge^, salarieerd ambtenaar bij deze be sprekingen, met name de directeur, niet goed. „De manier waarop de Oostvoornse raadsleden bij de laat ste vergadering zijn behandeld zul len wij niet meer nemen. Als het niet anders kan. dan zullen wij in hevige mate oppositie gaan voeren!" aldus een der sprekers. Herinnerd werd aan het voetbalveld, dat by besluit van het bestuur werd aange kocht, beneden de waterspiegel lag en steeds drassig was. De Rotter damse raadsleden reden er per auto langs en vonden het wel goed; zo bracht een der raadsleden naar vo ren. Besloten werd, dat de Oost- voomte fractie in het vervolg één vóórvergadering zal houden. door de centrale landbouw- en land- arbeidersorganisaties. Ook na de tot standkoming ener Publiekrechtelij ke Bedrijfsorganisatie zal, naar het oordeel der C.B.Y.B., een federatief verband tussen de vrije organisaties in de land- en tuinbouw nodig blij ven. Bij de totstandkoming van de wet op de instelling van bedrijfspen sioenfondsen kwam nogmaals de verplichte deelneming in een pen sioenfonds door zelfst ndigen ter sprake. Het hoofdbestuur meende echter, dat, gezien het feit, dat bij een groot deel der leden of daar voor nog niet voldoende belangstel ling bestaat, of daartegen ernstige bezwaren rijzen, vooralsnog van verplichte aansluiting van zelfstan digen bij het bedrijfspensioenfonds 11. de landbouw moet worden afge zien. Toch is onder de kleine zelf standigen enige verschuiving der meningen, ten aanzien van de ver plichte verzekering voor oudendags- pensioen, merkbaar. Het hoofdbe stuur achtte echter de tijd nog niet rijp Om ïn bedrijfsorganisatorisch verband tot een verplichte verzeke ring over te gaan. Ten aanzien van de vraag of een kinderbijslagverzekering voor kleine zelfstandigen gewenst moest worden geacht, is het hoofdbestuur van de C.B.TJB. van mening, dat tegen een vrijwillige regeling op dit gebied geen enkel bezwaar bestaat. Een door de staat te betalen kindertoe slag moet echter met beslistheid wor den afgewezen, evenals elke ver plichting op dit gebied. Herhaaldlijk kwam ook dé loon- en prijspolitiek der regering ter sprake. De huidige landbouwpolitiek bracht een grotere vrijheid, waar mede de C.B.T.B. zich over het al gemeen mee kan verenigen. De inter nationale verhoudingen spelen hier ook een rol. Toch moet er voor ge waakt worden, dat deze politiek niet leidt tot een onbeschermde land bouw. De route die het - Koninklijk verband met de opening van de havententoonstelling Rotterdam Ahoy' maakt, is als volgt: heen: Van Rijksweg via Plaszoom - Kortekade - Oudedijk - W. Ruys- laan - Oostzeedijk - Oostplein - Groenendaal - Blaak - Schicdam- sevest - W. de Withstraat - Ma- thenesserlaan naar parkeerterrein Ahoy'. terug: Van Roei- en Zeilvereniging via Veerkade - Van Vollenhovestraat - Scheepstimmermanslaan - West- zeedijk - Vasteland - Schiedamse- dijk - Blaak - Groenendaal - Oost- plein - Oostzeedijk W. Ruyslaan - Oudedijk - Kortekade - Plaszoom naar Rijksweg. Autotocht van het CAB Vanmorgen tegen tien üur ver trokken 106 auto's, allen voorzien van groen-witte vlaggetjes, waar op de letters C.A.B. en met num mers op de ruit, van het Afrikaan- derpleïn. Enige honderden invali den gingen een prettige feestelijke dag tegemoet, georganiseerd door het bekende Comité Auto- en Boottocht". De reis had Bouvigne tot doel. Een prachtig plekje in de buurt van het Brabantse Girmiken. En daar treden de artisten op die geheel belangeloos hun diensten voor deze dag aanboden: Albert de Booy. Jan de Cler, Willy Ver voort, Betty Moreili en Tonny Boucher. De Roods Kruisverplegers en de zusters hebben een vrije dag aan dit C.A.B.-festijn opgeofferd en een heel mooie géste kwam van de zijde van drie Rotterdamse inge zetenen. Toen het bestuur tot de onplezierige ontdekking kwam dat vOor zes invaliden geen plaats meer was, hebben zij twee wagens van de Ravero gehuurd, zodat het zestal toch mee kon. 6 Gistermiddag is de „"Völendam" vertrokken om in Amerika 13Q0 studen ten te gaan halen, die een tienweekse vacantia In Europa zv len door brengen. Deze studenten zullen bij aankomst in Nederland, vermoedelijk 6 Juli, door Z.K.H. Prins Bomhard worden begroet. Aan boord van de „Völendam" bevindt zich, behalve een 800 tal emigranten, een interna tionale orlentatiestaf, die op de terugreis, door middel van lezingen en vertoningen van films, de Amerikanen een beeld zullen trachten te geven omtrent de toestanden In Europa. De Nederlandse vertegenwoordi ging van de oriëntatie staf bestaat uit: prof. L. J. Zimmerman, ir S. A. Fosthiimus, dr W, J. A. Visser en dr P. J. Koets. De'staf wordt aan gevuld met vertegenwoordigers van Frankrijk. Engeland, Dene marken en Yougo Slavië. Verder zijn er nog aan boord een aantal studenten, die in een Ame rikaans werkkamp in Putney, Ver mont vier weken zullen verblijven. Zij worden ondergebracht bij Ame rikaanse families, De algemene organisatie van het programma is in handen van het Nederlandse Bureau voor buiten landse studentenbetrekkingen, de buitenlandse afdeling van de Ne derlandse studentenraad en de „United States National Student Association". OVERHEMDEN 1 met vast boord, mooie kwaliteit effen pope! Ine, diverse tinlen vanaf 6.50 ZELFBINDERS geheel kreukvrij, prachtige dessins, vanaf HEREN HOEDEN de nieuwste modellen, vanaf 9.10 HEREN SOKKEN een grote sortering in de nieuwste Amerikaanse dessins vanaf 1.80 SPORTKOUSEN voor Heren en jongens, in moderne jacquard dessins STATENWEG 184 WINKELSTAD-BUJDORF (Van e«t onzer redacteuren) KATWIJK. Het zw&argetroffen vissersdorp Katwijk, weggedoken in de duinen langs de Noordzeekust, herstelt zicb langzaam, doch gestadig van de zv^re wonden, die de bezettlögsmaatregelen dit plaatsje toebrach ten. Lang, Je boulevard en elders verrijzen ryen woningen, die de ver dreven bevolking weer een „thuis" bieden. De voornaamste bestaans-bron van de Katwjjkers is de haringvangst en het is voor een vissersdorp wel heel ongewoon, dat het niet de beschikking heeft over een eigen haven. Het eigenaardige feit doet zich nl. voor; dat de Katwljkse schepen ln Umuiden binnenlopen, de vis daar in binnenschepen wordt overgeladen en dat ze wordt verkocht aan de afslag In Katwijk. Aan onnodige uitgaven, die hierdoor moeten worden gedaan, gaat per jaar ongeveer f 40D.MD verloren! Het is duidelijk, dat voor Katwtfk een eigen haven dringende noodzaak Is. Er komt nog iets bij. En dat is dan het onmiddellijk dreigende gevaar; men vaart met de schepen steeds verder de zee op. Ergo worden de loggers groter. En zo zullen t.z.t. verschillende grotere loggers niet meer de bruggen-der-zuchten tussen Katwijk en IJmuiden kunn.en passe ren. Wil Katwijk dan blijven varen, dan zal het dat met kleinere sche pen moeten doen. Dus achterop raken. In 1946 werd een commissie be noemd, die dit vraagstuk ln studie nam en gistermiddag lieten burge meester mr W. J. Woldringh van der Hoop en de heer P. de Bruin, voorzitter van deze commissie, ons de plannen voor een vissershaven die aan de behoeften voldoet, zien. De plannen van ir Verhel] uit Amersfoort zijn geheel aangepast aan de bestaande situatie. Het Prins Hendrikkanaal vervult een belang rijke functie, zodat de aan dit ka naal gevestigde bedrijven niet be hoeven te worden verplaatst Verder zijn er een zgn. wacht- én een bui tenhaven geprojecteerd- De -"-gen- lijke haven en de wachthaw zyn gescheiden door schutsluizei.De fouten, die de Scheveningse haven zo gevaarlijk maken,.zijn hier ver- 1 meden. De havendammen reiken on geveer 415 meter ln zee en de 150 meter brede ingang Is buiten de branding gelegen, inplaats van dam men met steile wanden, zoals bijv. bij Scheveningen, worden de dam men glooiend, zodat de golven dood lopen. Tezamen de haven en de noodza kelijke verbeteringen voor 't Hoog heemraadschap is hiervoor een bedrag rond 9 millioen gulden no dig en het behoeft geen betoog, dat Katwijk hiervan slechts een klein gedeelte voor zijn rekening kan ne men» Vrijdag zal de commissie een pe titie aanbieden aan de minister-pre sident, waarin wordt verzocht de volle aandacht te schenken aan het Katwljkse probleem. Scheveningen zal, indien de Kat- wyksc plannen worden aangenomen, hiervan welaig nadelen ondervin den. Tenminste, wanneer de Sche veningse haven gemoderniseerd wordt. Gebeurt dit niet, dan is het niet denkbeeldig dat in de toekomst Scheveningse schepen ln Katwjjk zullen binnenvallen, met de hier boven, thans voor Katwijk, nadelig» gevolgen. De praktijk van wijlen G. D. MAAS "Arts zal worden voortgezet met ingang van 1 Juli a.s. door Arts Nwe Haven 147, Schiedam Langs deze weg betuig ik mijn hartelijke dank voor de vele blijken van belangstel ling bij mijn terugkeer uit Indonesië op 9 Juni 1930 on dervonden. F. W. RADEMAKER. Schiedam, Rubensplein 6a. 14 Juni 1950. GEVRAAGD Leeftijd 18 jaar, bekend met de keuken, loon naar over eenkomst. Adres: Café Rest. THALIA, Rotterdamsedijk 34, S'dam. LIBERTY STOELEN geheel compleet, met kussens vanaf f 42.50 Verlichte ROOKTAFELS met geheel compleet verchroomd dozen- gemituur vanaf f 45. Lange Haven 95 Groenelaan 109 L, Kerkstraat 25, Schiedam nu ook telefonisch te berei ken onder nr. Hoogstraat 8, Tel. 67709 Bchitdam, Nette werkster gevraagd voor drie voormiddagen per week. VLaardingerdijk 213a, na 's av. 8 uur. Te. koop gevr. een in goede st. zijnde clectr wasmachine met wringer. Br, m. omschr. en prijsopgave onder nr. S 441 bur. van dit blad. Gevr. flinke zelfst, dienst bode voor de dag. Mevr. v. Daaien, Sterrebos 8, bij de Maas. C. v. d. Bijl Zn., Fh. van Bourgondiëstr. 2D B, Schie dam, Tel. 67312. is het adres voor al uw oude metalen en fabrieksopruimingen. Wordt afgehaald tegen goede prij zen en contante betaling. Bel of schrijf ons s.v.p. D.K.W. Cabriolet 1938 met Nat. Bewys, in prima staat, te koop aangeboden, loopt 1 op 14, prijs 950.Brieven onder no. S 440 bur. v. d. bh Net dagmeisje gevraagd. Zaterdagsmiddags vrij. Oude Maasstraat 13.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1950 | | pagina 2