rr m mmm w UNIEKE KANS VOOR DE V.V.V. Met Ahoy5 als trekpleister komt Rotterdam in het centrum van de belangstelling KATZ' mmmmm. Vraagstuk hotelruimte minder urgent Bourguignon Bloemsierkunst J ROTTERDAM AHOY' 15 ■kJ$,)z%Ay* ~?C: --f A;^;^ ?f - A- ;-: Witte de Wifhstr. 87 Rotterdam lei. 27947 KUNSTHANDEL 99 WESTERSIWGEE 121 - ROTTERDAM 4 'A. s«'V 'Vi s''"' *f S's-S-f" J V; ';,Wv«-Vv;:^ (Van één onzer redacteuren) De tentoonstelling „Rotterdam Ahoy'biedt ons een unieke gelegenheid om de stad Rotter dam en haar omgeving vertrouwder te maken aan toeristen uit binnen- en buitenland. Aan getrokken door de grote tentoonstelling zullen zij zich er gemakkelijk toe laten verleiden om eens een tochtje te maken door de stad of om eens even een kleine trip in de omgeving te organiseren. Allereerst ligt hier natuurlijk een grote taak voor de VVV, die Rotterdam nu op gemakkelijke wijze bij tallozen kan introdu ceren en o.L ook niet zal'nalaten dit te doen. Maar ook voor particulieren bestaan er moge lijkheden om van dit zij het dan voor korte tüd oplevend toerisme te profiteren. Het behoeft geen betoog, dat talrijke bezoe kers een tocht door de havens zullen maken. Dat valt nog volkomen in de sfeer van de ten toonstelling. Bij een groot bezoek aan de ten- En wat de hotelruimte be treft: Reeds talloze keren zijn er in de Rotterdamse bladen artikelen verschenen over het gebrek aan hotelruimte in onze stad, over het weinige vermaak, dat hier geboden wordt. Er zijn lange en ingewikkelde, verve lende- en amusante discussies over geweest. Men heeft plan nen gemaakt voor een hotel schip en men heeft die plannen weer laten varen. Er zijn nu weer plannen voor een muziek centrum hopelijk worden die uitgevoerd men heeft een tentoonstelling opgezet, Rotter- dam-Ahoy, die hopelijk niet de eerste en de laatste zal blijven. Er gaan zo stil aan weer stem men op om als de Nenijto-hal EEND RACHTS WEG 1 leeg is er een Zesdaagse te hou den. Bij Atlanta werd er hard gebouwd om de hotelruimte uit te breiden en dat is blijkbaar wel gelukt. Nu dringt zich de vraag op: „Kunnen we die vreemdelingen onderdak verschaffen?" en er is ook nog een andere waag. Tal rijke Rotterdammers zijn er van overtuigd, dat buitenlan ders, die in Rotterdam zijn of hier komen om hun zaken te behartigen hun vertier gaan zoeken in Den Haag, Amster dam of elders. „Bieden wij hun dan niet voldoende om -zich de paar dagen, die zij hier zijn want langer duurt het meestal niet in onze stad te ver meien?" Wij hebben ter beantwoor ding "van deze vragen die van groot belang zijn ons licht eens opgestoken bij ter zake deskundige mensen en de ant woorden, die zij ons gaven ver sterkten onze mening, dat het met deze zaken slechter schijnt te staan dan het in werkelijk heid is. Natuurlijk zouden wij m Rotterdam nog wel een groot hotel kunnen gebruiken en in de toekomst met een zich hopelijk steeds meer uitbrei dend zakenleven zal dat ook noodzakelijk zijn maar door elkaar genomen zijn de Rotter damse hotels doorlopend voor ongeveer 65% bezet. Waar wij toonstelling en wie verwacht dat niet zal ook de belangstelling voor de rondvaarten toe nemen en bij de Spide heeft men daar reeds rekening mee gehouden door meer boten in ge reedheid te houden. Maar er is in Rotterdam nog veel meer dan de havens alleen al is onze stad in de allereerste plaats havenstad. Uit talloze plaatsen zullen mensen komen, die graag even een kijkje in Rotterdam nemen, ondanks de opgebroken straten, die wei eens een „omrit" bij een rondrit vergen. Voor de particuliere ondernemingen in onze stad, voor de kleine restaurants ook zij, die niet in het park op Ahoy' zijn gevestigd brengt dit on getwijfeld een stijgend bezoek mee, er komt meer werk aan de winkel. Diergaarde BI ij-dorp kan o.i. rekenen op veel bezoek van buiten mensen, die ongetwijfeld een bezoek aan de Diergaarde ook op hun programma hebben staan. -Kortom, er komt veel leven in de brou werij. echter rekening mee moeten houden zijn de z.g. piekdagen, dagen, waarop schepen aanko men of vertrekken, dagen, dat er congressen worden gehouden. Dan zijn alle kamers besproken, maar eenzelfde verschijnsel kent men ook in Amsterdam of tn Den Haag, waar b.v. con gressen bij voorkeur gehouden worden in het voor- of najaar, zodat dan de deelnemers kun nen logeren in de op dat ogen- Dük nog over veel ruimte be schikkende hotels in Scbeve- ningen. Opmerkelijk is ook, dat het aantal logies afneemt tegen het week-end. Algemeen geno men zijn de Zaterdagen en Zon dagen de minst drukke dagen. Hieruit kan men dus afleiden, dat we zelfs met de middelen, waarover we op liet ogenblik beschikken, nog wat meer gas ten kunnen herbergen zonder dat er van een constante over bezetting sprake zal zijn. En wat het amusement betreft: De laatste tijd is er een duidelijke tendens waar te nemen bij de buitenlanders om hun vermaak 's avonds in Rotterdam te zoe ken. Een verheugend teken dus voor onze stad. Het bewijst, dat wij er langzamerhand in gaan slagen de toeristen te gaan bin den aan Rotterdam. Ongetwij feld is dat geen reden omnu maar met de armen over elkaar te gaan zitten en ons te vleien met de zoete maar gevaar lijke gedachte dat weeral zijn, want dat is ook niet het ge val. We moeten steeds trachten met nieuwe verrassende dingen te komen, waardoor we kunnen blijven concurreren met andere steden en ook in dit opzicht kan het resultaat goed zijn. Wat de prijzen der verschil lende hotels' betreft, menen we te mogen aannemen, dat er een goede gelijkmatige verdeling in onze stad is tussen de verschil lende klassen van hotels, pen sions en restaurants. Voor de toeristen uit Scandinavische lauden en voor studenten ver richten de jeugdherbergen uit stekende diensten hoewel wij van mening zijn, dat vooral voor de zomermaanden, een uitbreiding van de plaatsruimte in die jeugdherbergen of een nieuwe jeugdherberg geen overbodige luxe zal zijn. De buitenlanders blijken het zeer te waarderen, dat zij met hun eigen taal in on. j stad overal terecht kunnen. Maar dat is een service, die zij niet alleen in Rotterdam, maar in geheel Ne derland krijgen. De wederop bouw van onze stad blijkt velen wel, sommigen echter in het ge- Aüvertentie ll.M heel niet te interesseren, waar bij het ongelijk aan de kant van de laatsten is. Het gaat er dus maar om hun die wederopbouw zodanig te laten zien, dat zij er nog over verwonderd zijn als ze thuis komen. Enkele Ameri kanen klaagden er over. dat hun kleding aanleiding gaf tot min of meer roerig» demonstra lies van de Rotterdamse jeugd. Hier ligt dus een taak voor de npvoeders om nog meer begrip le kweken voor 's lands wijs eu s lands eer. Aduertentie l.M.) 8? - Dwifi'jSSg 1631—1708 LTJDOLF backhuyse:: OUDE SCHILD ER IJ EN ANTIQUITEITEN TELEFOON 23785.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1950 | | pagina 23