C Halvering schoolgelden voor middelgrote inkomens een accuraat JONG MEISJE STADSNIEUWS J BANKETBAKKERIJ „HET WESTEN" Komt de heer v, d. Ent nieuwe melkwinkel toe of niet? Geen kerk achter de Oostsingel ftj RÉÉtasïH Ouden.van Dagen zonder soos AGENDA DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB Wandeltochten voor 675-jarig bestaan Examens weer in volle gang Kosten privé-gebruik auto's op een derde geschat Spoedig regelingen voor unificatie omzetbelasting Schiedamse Tennis kampioenschappen heöen M 6000ste schip iii de haven SCHIEDAM •msÊMONOPOLEts» BLAKKE GODIN ONZE WEEKRECLAME Koeriersters ••S t .-d J-- Donderdag 29 Juni 1950 Veel spectakel om een huisvestingszaak De raadscommissie belast met bet onderzoek naar de verdeling van de winkelhuizen aan de Lorentzlaan, waarover door de heer J. v. d. Ent een request was ingediend, heeft een uitvoerig rapport opgesteld. Resume rende stelt de commissie ojh. vast, dat het bjj de uitgifte der onderha vige panden ontbroken heeft aan goede contróle op de branche-verde ling en dat aan de heer v. d. Ent, die met xiJn melkwmkelbedryf aan het Groenewegje in een miserabele posi tie verkeert, in het kader van het uit- breidings- en saneringsplan, billijker wijs het pand Lorentzlaan hoek Mor sestraat had behoren te worden toe gewezen. De commissie wijt "t tot ongewone proporties aannemen van een zaak als deze aan het niet direct antwoor den op de door verschillende raads leden naar voren gebrachte bezwa ren. Tenslotte heeft de commissie ernstig overwogen de raad voor te stellen haar mandaat uit te breiden door opdracht van breder onderzoek naar de algemene gang van zaken bij „Volkshuisvesting". Zij zal zich ech ter van zodanig voorstel onthouden, maar wil de raad wel voorstellen, Zich uit te spreken de z.g. Kleine Huisvestingscommissie, die volkomen ambtelijk is -samengesteld, te reorga niseren in deze zin, dat zij op breder grondslag komt te rusten. Naar aanleiding van de conclusies van de commissie tekenen B. en W. aan, dat de winkelwaning no. 64 ge schikt is voor een bakkerszaak, doch dat het geenszins vaststond, dat hier in ook een melkzaak kon worden ge vestigd. Hoewel het college aan -de heer v. d. Ent de winkelwonïng Lo rentzlaan 8 beeft aangeboden, acht zfj het meer in zijn belang te wach ten tot de voor hem naar de eisen van het Melkbesluit in te richten melkwinkel in het complex aan de Kogenbanweg zal zijn gereedgeko men, daar hij met een dergelijke melkwinkel blijvend en afdoende ge baat zal zijn. Het college van B. en W. vraagt zich tevens af, of de raadsleden die deze zaak tot in finesses hebben be handeld, in redelijkheid wel voet stoots een direct antwoord mochten verwachten. In de vergadering merkte een der leden reeds in eerste instantie op, dat de Raad tn. een der gelijke zaak niet zonder meer tot een De Stichting tot Instandhonding ener Kerkgemeenschap te Schiedam ter verbreiding van de Gereformeer de leer volgens de Synode van 1618- 1619, komt bij de Gemeenteraad in beroep tegen een besluit van B. en W. tot weigering van een bouwver gunning voor een kerkgebouw. De godsdienstoefeningen, uitgaan de vpn de Stichting, werden tot dus verre gehouden op de zolderverdie ping van de N.V. Distilleerderij Wed. A. van den Eelaart aan de Boter- straat 8. Voortzetting van het ge bruik van deze ruimte is momenteel echter niet meer mogelijk, waarop de gedachte is gerezen over te gaan tot de stichting van een eigen kerk gebouw op de achtererven van enige panden aan de Oostsingel. De ge vraagde bouwvergunning werd evtmwel door B. en W. geweigerd bij besluit van 18 April 1950. ener zijds wegens het in. strijd zijn met de voorschriften van de bouwveror dening 1944, die een ligging van een gebouw aan de weg voorschrij ven, anderzijds Wegens strijd met de •welstand. Tegen dit weigeringsbe- sluit is de Stichting bij de Raad in beroep gekomen, waarbij zij ver zoekt alsnog een bouwvergunning te verlenen. De Commissie der Bouwverorde ning heeft hierop een onderzoek in gesteld en komt resumerende tot de conclusie, dat „het verlenen van de gevraagde bouwvergunning in strijd moet worden geacht met de bedoe ling van de B ebouwlngsvoorschrif ten en dus in strijd met de belangen, door deze verordening beschermd, aangezien zulks de omgeving en haar ontwikkeling op zodanige wij ze zou beïnvloeden, dat een zeer on gewenste toestand is te verwachten". De Stichting zal dus naar andere mogelijkheden moeten uitzien. 1 Jaarvergadering van de Oranjevereniging Uit het jaarverslag van de secre taris van de Oranjevereniging, die haar jaarvergadering hield in de Am5telbron, bleek dat het leden tal was gedaald cn thans circa 800 bedraagt. Met succes heeft men dit jaar de jeugd ingeschakeld, doch nog altijd laat de fbrmciëïe steun van de burgerij te worsen over. terwijl de waardige viering van de fees ten toch immer wordt gewaardeerd, gezien de massale -belangstelling op dergelijke dagenNiettemin was het faatie saldo gestegen van 1872 tot 3029, Wat voor een groot deel echter te danken is aan de bedrij ven. Het zestallige bestuur werd aangevuld met vier nieuwe leden, t.w, de heren de Gorter, Nieuwstra- ten, v. d. slot en Van Vliet, .VIS BERK BEKICHT SCHEVE NTNGEN SCHEVENtj<jgEN Binnen van de ha ringvisserij de logger: Sch 333 met 255 K. van 6 schepen, Vangsiberichien van hedenmorgen uil zee: Sch 78 12 k. Sch 87 5 k. Sch 200 5 k. Sch 195 2 k. Sch 245 145 mui afge legd, Sch 246 3 k. Sch 341 3 k. Sch 342 0 k. Sch 402 3 k. Sch 412 2 k. Sch 56 5 k. Sch 159 15 k. Sch 229 19 k. Sch 263 3 k. Sch 339 5 k, Sch 365 3 k. Sch 3 25 k, Sch 53 nog 140 mtjl.Sch 104 28 k. Sch 332 14 k Sch 201 29 fc. Sch 204 6 k, Sch 4 180 mijl afgelegd. Sch 75 0 k. Sch 77 1 k. Sch-57 0 k. 5ch 181 22 k. Sch 32 0 k. sch 40 17 k. Sch 48 25 k. Sch 43 140 mSl afgelegd. Sch 51 1 k. Sch 93 1 k. sch 133 2 Jc. Sch 233 7 k Sch 247 6 k. Sch 262 9 k. Sch 285 2 k, Sch 15 12 k. Sch 25 150 mijl afgelegd. Sch 33 4 k. Sch 37 4 fc, Sch 63 9 k, Sch 84 __l 312 12 k. Sch 399 21 k, Sch Z23 2 k. Sch 225 3 k. Sch 79 5 k. Sch 141 2 It. Sch 186 11 k. Sch 361 1 K. Sch 443 10 k. Seh 43 1 k. Sch 50 1 k. Sch 63 7 k. Sch 66 O k. Sch 73 43 k. Sch 81 170 mi» afgelegd. Sch 89 3 k. Sch 95 2 k. Sch 103 15 k. Sch 140 20 k. Sch 275 0 k, Sch 3 12 k. sch 0 1 k. Sch 14 10 k. Sch 24 15 k. Sch 47 6 k. Sch 110 2 k, Sch 118 8 k. Sch 325 10 k. bevredigende conclusie zou kunnen komen, waarom dit lid eveneens reeds ia eerste instantie voorstelde een commissie uit de Raad t& be noemen. Vrijdag zal het rapport m de gemeenteraadsvergadering m be handeling komen. Reorganisatie in het bedrijf heb ben de directie van de N.V. Glasin dustrie Pieterman, genoodzaakt een lokaal in hun gebouwen, dat gedu rende anderhalf jaar m gebruik was b'j de Ouden van Dagen, niet lan ger als zodanig beschikbaar te stel len. Van 1 Juli af zal deze cantine als tekenkamer dienst gaan doen. Dit alles brengt met zich mee, dat de oudjes van Schiedam dus binnen zeer korte tijd w-eer zonder lokali teit komen te zitten, juist nu zo'n prachtige regelmaat verkregen was. Het kopje koffie bijna voor niets), het partijtje domino, dam, schaak, biljart of kaart in de gezellige so ciëteit zal tot het verleden gaan be horen. mitshun een nieuwe ge legenheid wordt geboden. Diverse pogingen zijn al in het werk ge steld, tot op heden echter zonder re sultaat. Hopelijk komt er nog bij tijds een oplossing, zodat zij niet aangewezen zullen zjjn op de Straat hoeken en wachthuisjes en# voor de koude of regenachtige dagen weer hun toevlucht zullen gaan zoe ken in het Postkantoor. Wat men moet Weten; Apothekers-nachtdienst: Van Westendorp, Singel 81. Bellen bU ongeval: G.G, en G.D Tuinlaan S0. Telefoon 692BQ. Clubhuis Ongeorgan. Jeugd; Doele-Gebouw. Da. <beb. Do 1617.30 uur; 8—13 jarigen, 38.30—21.30 u: (Di. 18.15—20.45»: 1421 jarigen. Films: Passage, Da. 2.7, 8.15 u: „Vreemd in eigen huis" (18 jaar). Bïonopole. Da. 3, 7, 9 u: Opium, (14 jaar). Concert: Donderdag, Plantage. StecL. Mu ziekcorps. Collecte: Vrijdag, Lijstencollecte tofc en met Zaterdag 8 Juli door Ver eniging Sonnevanck. Ouderavond; Vrijdag, Verenigingslbkaal Jan Llgthartschool. Feest- en Clubavonden: Zaterdag, Tivoli, Jaarfeest Demos, Zondag, clubavond Amigo. Godsdienstige bijeenkomst; Zondag. S.V.V,-terre£n, Heilig Jaarviering Comité Katholiek Schiedam. Onlangs hebt U in ons blad kunnen lezen, dat tijdens de vacanüeweek ter gelegenheid van het 675-jang bestaan van de stad wandeltochten zullen wor den gehouden. Thans zijn de bespre kingen zover gevorderd, dat wij" hier over enkele nadere mededelingen kun nen doen. De tochten worden georgani seerd door de 5BL.O Hiervoor heeft zij de medewerking vereocht van de gezamenlijke Schie- danische Wandclsportverenigmgen. Tijdens de eerste bespreking is een commissie van voorbereiding samenge steld uit vertegenwoordigers van de S3X.O., WJÜt. De Schiedamsche Wandelaar, De Trekvogels en Excelsior. Besloïen werd o.a. dé tochten te hou den op Zaterdag 2 September en wel over afstanden van 15 err 25 K.M. Startplaats wordt nog nader bekend gemaakt. Het inschrijfgeld bedraagt voor jeug dige personen tot 16 jaar 80 cent en voor senioren I. Ieder die de tocht met goed gevolg volbrengt ontvangt een spenale belo ning. Tevens zullen er extra prijzen beschikbaar worden gesteld. Het secretariaat voor deze tocht wordt waargenomen door de heer H. J, v. Drunen, Rotterdamschedijk 213 b. te Schiedam. Scholierenzangmiddag in het museum Zaterdagmiddag om half vier zul len de leerlingen van de Openbare Lagere School aan het Frans Hals plein, de Jan Llgthartschool A, een zangmiddag geven, in de Aula van het Stedelijk Museum. Medewer king verlenen mevrouw A. de Vries, viool en de heer Schade van Westrum, orgel. Jeugdetalages van de SMC Alle jongens en meisjes van twaalf tot achttien jaar, die mee willen doen aan de jeugdetalage- actie van de Schiedamse Midden stands Centrale worden verzocht zich voor 8 Juli op te geven bij de heer P. W. van Oosten, Westvest 64. Formulieren voor deelneming zijn hier van negen tot vijf uur ver krijgbaar. Dit geldt dus ook voor ni et-scholieren. Technische Hogeschool Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagden voor het ingenieurs examen v. scheikundig enieur C. Hi Buschmann. Schiedam en H. Went te Vlaardingerambacht; voor het eandïdaatsexamen voor schei kundig ingenieur F. L, Koorengevel te Schiedam. Uitbreidingsplannen „Het Hoofd" gedeeltelijk ingetrokken Op 2 October 1945 stelden B. en W. een uitbreidingsplan-ra-hoofd zaak „Het Hoofd" vast voor het ge deelte 'dat begrensd wordt door de Havendgk. het Oude Spuikanaal, de Nieuwe Maas en de Hoofdstraat. Na de vastsstelliag van de plannen ïs echter gebleken', dat op de teke ningen nog geen rekening was ge houden met de verandering, die hri buitenwaterkering ter plaatse zal worden aangebracht, als gevolg van de door de Rijkswaterstaat gestelde eis, dat deze waterkering in de naaste toekomst een hoogte van 5.10 meter boven N.AJ?. zal moeten ver krijgen. Naar aanleiding hiervan zal het gedeelte van de uitbreidingsplan nen, dat hiermee verhand houdt, uit de plannen moeten worden gelicht. Dit gedeelte omvat enige perce len, dié reeds eigendom van de ge meente zyn, alsmede het eigendom van de Gebr. Hasekamp. Bezwaar schriften zijn niet ingekomen, zodat thans de definitieve vaststelling van het ontwerp-plan tot intrek king van een gedeelte van uitbrei dingsplannen „Het Hoofd" niets meer in de weg staat B. en W. stellen de Raad voor tot deze vaststelling over te gaan. Zij geven hierbij echter in overweging, dat een plan van uitbreiding wordt voorbereid voor het uit de uitbrei dingsplannen te lichten gedeelte. 1316. Urenlang bespreekt kapitein Pilar met lui tenant Robert zjjn plan nen om Monghoe Joe te be tappen. De schoe ver brik is ondertussen on der zeil gegaan en beeft zicb al ver van de kust verwijderd. Maar wan neer de avond valt laat kapitein Pilar de steven weer wenden en onge zien van de kust af na dert de „Napoleon" op nieuw de nederzetting, waar Monghoe Joe de scepter zwaait Luitenant Robert kent zijn instruc ties en enkele mijlen uit de kust laat hij een sloep uitzetten, waarin hij met enkele mannen plaats neemt. Terwijl de liggen, zeilt de sloep naar de kust. Robert weet,, maar het moet geprobeerd worden „Napoleon" onder de horizon bijgedraaid blijft] dat hij een gevaarlijk avontuur tegemoet gaat, W ie wordt schaakkam pioen van Schiedam? In de voorlaatste ronde van de wedstrijden om het schaakkampi oenschap van Schiedam werd slechts een partij beslist n.l. die van HL den Uyl tegen J. J. Th. Penning, waarin eerstgenoemde aUspoedig de aanval kreeg en een pion won. In het eind spel van paard tegen loper, offerde hij een stuk om zijn vrijpion te Ia- ten promoveren en zodoende de par tij op zijn naam te brengen. De partij L. Reitsma-—J. v. Eden welke zo goed als zeker beslissend is voor het bezetten van de eerste plaats begon zeer tam er beide spe lers verbruikten veel bedenktijd, zo dat de laatste zetten ii- een vlug tempo moesten gebeuren. In nage noeg gelijke stelling werd afgebro ken. J. C. Holzken behield tegen H. Domselaar tot in het middenspel een gelijke stand. Hij beging toen ech ter de fout een vereenvoudiging te forceren hetgeen hem op pionverlies kwam te staan. In zeer goede stel ling voor zija partner werd afge broken. In het middenspel verkreeg not: Meijer tegen S. Oosthoek een iets betere stelling, doch een verrassen de combinatie van de zwartspeler kwam hem op het verlies van enke le pionnen te staan. Ook deze partij werd in zeer goede stelling voor Oosthoek afgebroken. C. Vester be gon tegen J. Eering al spoedig met aanvallend spel. maar voordeel bracht dit nog niet. Pas na afruil van nagenoeg alle stukken kwam hij een pion voor en in deze'stand •weTd de partij verdaagd. Verlopen de hangpartijen volgens De tyd van eenzaam zwoegen aan een afgescheiden examentafeltje, zonder steun van de buitenwereld of woordenboeken, 5s weer aangebro ken. Voor de einddiploma's (afdeling A), traden Maandag en Dinsdag veertien candidaten aan. Twaalf cursisten legden de examens met goed gevolg af. De gelukkigen zjjn: Chr. Efjgcndaal, Jople Frijltnk, J. F. Groenendijk, A. van der Hoeven. If. C. Kerkhoff, Noortje Kuypers, M. van der Most, Nettle Nobel, Tvon Schreuder, KI. van Vliet, Ada van Vuuren en Jenncke van Vuuren. Proficiat, dames en heren! De H.B.S.-examens worden Zater dag 8 Juli voortgezet. Het Vereni gingslokaal aan de Nieuwe Haven werd Maandag, Dinsdag en Woensdag bezocht door oen kleine honderd po pelende Mulo-jongens en meisjes uit Schiedam, Vlaardingen en Rotter dam. In totaal behoefden er slechts vijf te worden afgewezen. „Volgende keer beter", zullen we maar met een van hen zeggert. Voor de overigen was het 's avonds groot feest. Hun namen zijn: Op Maandag voor de B-diploma's: A. v, d. Ende, A. Beekenkamp, J. Hootsen, C. J. Krabbendam. J. Lips, A. B. A, Bralten, W. P. van Riems dijk. J. A. C. v. d. Graaf, H. J. Ver- steege, P. Maas. J. C. Punt, G. van Nes. M. Klootwijk. J. Korpershoek, J. D. Rodenberg, H. van Tilborg, J. B. Pranger, B. Th, J.' Bruinshout, J. H. Schoonmade, Diploma's A: J_ Rolaff, J. J. van Zwïeten. C. L. H. Winkelman, T. H. Swart, P. C. Slieker, Th. J. Leeuwen- burgh. Afgewezen Maandag 3 candidaat. Dinsdag, B-diploma's; J. H. Ver- kiel, J, W. Holïerhoek. J. Groenewe- gen, D. v. d. Hoff, W. de Blois, J. van Keulen. A. P. Valstar, A. J. Wild schut, J. Ph. Roetman, A. Vijfvinkel, J. C. van Waardenburg. Diploma's A: B. van Driel. C. Hak, T. W. van Leeuwen, L. M. Hutjes, D. van Dorp, J. H. Burgerhout, W. C. de Zomer. G, M. Wielaard, A. M. Vink, A. Vertinde. L. van Weerkom, G. G. Van Waas, A. Verduyn, L. Schnetler, C. H. Molendijk, A, Driel. G. L. Kroon, N. A. Douw, W. van Dijk. Afgewezen Dinsdag 3 candidaten. Woensdag, B-diploma's: H. S. Pa- nis, J, Mostert, W. de Lange, P. van Vliet. Diploma's A: W. de Waard, J. J. Mcedcr, A. L. v. dv Mark, J. G. Kcij- zer, A. J. van Hensbergen, C. Sper man, J. G. Saeters, B. O. Westerveld, M. E. J. Vogelezang, H. Staade, L. Kampioensfeest van DWS op 8 Juli Zaterdagavond 8 Juli is in de grote zaal van het Volksgebouw de grote kampioensfeestavond van de Schiedamse handbalvereniging D.W.S, Het gezelschap Theunee en een dansorkest verlenen hun mede werking. Verregende handbaldag Ruim veertig D.W.S.'ers trokken per fiets naar Wassenaar om deel te nemen aan het Dumdigt-tournooi. De weergoden wilden echter niet meewerken. Onderweg werden de handballers en -sters tof drie maal toe door een plensbui overvallen. Nog voor Delft nam de hoeveelheid hemelwater zo'n grote omvang aan, dat besloten moest worden om terug te keren. Hierdoor kwam een vroeg tijdig einde aan de fietstocht en het veelbelovende tournooi, taxatie, dan is de stand aan de kop voor het ingaan van de laatste ronde voor J. vari Eden 9*4 (12), L. Reits- ma 9 (11) not; J. F. W. Meijer 71& (11), H, Domselaar 7 <11), H, den Uyl 7 (11). DEN HAAG, Het ügt in het voornemen der regering het verlaagde tarief van de inkomsten- en loonbelasting per 1 Januari 1951 te doen in gaan. Het inkomen, beneden hetwelk voor werknemers met de hefflnt van loonbelasting zal worden volstaan, zal worden verhoogd van f 4300.— tot 5.000.—. In verband met klachten over de grote sprongen in het istrlef van de loonbelasting, worden de tariefklassen tot bü een inkomen van 5.010.— gehalveerd, ïn het wetsontwerp, dat thans bU de Tweede Kamer aanhangig is. wordt een nieuw artikel Ingelast, dat betrekking neeft op het privégebrulk van personenauto's. .Indien dergelijke voertuigen voor particuliere doeleinden worden aangewend hetgeen zo nodig door de Inspecteur dient te worden aangetoond wordt gerekend, dat dr prlvé- uitgaven tenminste een derde van de totale autokosten bedragen. In de Memorie van Antwoord, waaraan wü dit ontlenen, deelt de regering mede, dat zij om bndgeiaire redenen niet tot een verdere verlaging van de In komsten- en loonbelasting kan overgaan. Om sociale en economische re denen kan zij evenmin een verdere verschuiving van directe naar ver bruiksbelastingen verantwoorden. het maximum schoolgeld verschul digd zyn. Voor de matige en middel grote inkomens zullen de schoolgel den tot op de hjstft van de tegen woordige bedragen worden vermin derd. Het ontwerp van wet tot heffing van opcenten op de personele belas ting op grondslag van de huurwaar de wordt door de regering ingetrok ken. Aan de aandrang van de Twee de Kamer om "het stelsel van hef fing der omzetbelasting thans reeds te wijzigen door de kleinhandel vrij te stellen, is de regering niet tege moet gekomen op grond van techni sche bezwaren. Om deze vrijstelling voor de kleinhandel echter niet naar een al te verre toekomst te ver schuiven zal de minister van Finan- De regering heeft nagegaan of een verlichting van lasten kan worden bereikt, walke tevens doeltreffend Is voor wat Betreft de opvoeding en intellectuele vorming v<tn de kin deren. Haar conclusie is, dat een belangrijke verlaging van de school gelden voor ''He geledingen van bet onderwijs gewenst is. In de toekomst zullen slechts de meest draagkrach- tigen belastingplichtigen met een Inkomen van f 30.000.- of meer ciën trachten op korte termijn met zijn Belgische en Luxemburgse col lega s tot overeenstemming te komen over de regelen, die bij unificatie der omzetbelasting zouden moeten worden gevolgd. In Nederland zou den die regelen dan vast kunnen worden ingevoerd, ook al kan Bel gië daar door diverse omstandig heden niet terstond toe overgaan. De levensmiddelenbedrijven. die door vrijstelling voor een groot aantal noodzakelijke levensbe hoeften in administratieve moei lijkheden komen zullen zo eenvou dig mogelijk worden behandeld. Vlees en vis zullen uit het voor gestelde tussen tarief verdwijnen Voorts is de regering van plan bij verhoging van dc gedist 1! leer due- cijns in Bencïuxverband gedistil leerde dranken weer naar het ge wone tarief over te brengen. De voorgestelde verhoging van het regïsstratiegerecht van éen tot drie procent wegens openbare ver koop van roerende goederen wordt ingetrokken Het registratierecht wegens plaatsing en volstorting uid"lpn m vennootschappen, welker kapitaal in aandelen is verdeeld, zal respectievelijk wor den verminderd van 1,4 tot op 1 procent en van 2té tot op V? pro cent Bewijzen van ontvangst van vervoerde goederen zullen van zegelrecht zijn vrijgesteld. Het nieuwe wetsontwerp op de, personele belasting bevat geen be langrijke wijzigingen van de huidige toestand. De overige hierboven op gesomde wijzigingen zullen, naar raming, een verlies van zestig mü- lioen gulden veroorzaken. van Dijk, H. van Brandwijk, L. Boot, A. P. Nijberg, H. T. Streunding, P. J. van Rijsinge, A. Lensveid. F. v. d. Burg, H- de Bruyn, G. Lens, G. J. N. v. d, Berg, J. C. A. v. d. Oord, P, van Selm, H. A. Petit dit de la Roche. G. Meeldijk. Afgewezen Woensdag 1 candidaat. De examens worden Maandag 17 Juli voortgezet. Ook voor 'deze dames en heren een hartelijk proficiat! Dames Enkel: Mevr. Krug slaat mevr. Melhcers 61, 2B. 7—5. mej. M. Vos slaat mevr. v,- d. Schee 6-2» 6—2. mevr. Beukers slaat mevr. Ber nard met 6—3, 63. Mej. E. Beukers slaat mej. Vos met 6—4, 64. Heren Enkel: A, Kunze slaat C. Buschmann met 75. 7—5. J. Reïnen slaat B. v. Kampen met 6—0. 6—1; J. Hogendoorn slaat J. v. d. Made met 6—4, 7—5; K. v. Raamsdonk slaat Wijlacker met 6—4, 6—3; H. Hogen doorn slaat J. den Hoed met 5-7, 64, 6—2. Dames Dubbel: Mej. D. Bijlo en mej. B. de Ronde slaan mevr. Blaisse en mevr. C. Éverard met 6—2, 60; mevr. Beukers en. mej. E, Beukers slaan mevr, Kreumer cn mevr. v. Toor met 6—0, 62. Heren Dubbel: G, Bernard en A. Hofman slaan J. Guiteneau en E. Buschmann met 61, 63; A. Kunze en H- Sprengers slaan D. Forhard en A. Ritman met 46, 60, 6—3; E. Postema en G, v. d. Vlist slaan L. Geerdes en J. Wltkampf met 6—1, 6i; J. Boterenbrood en D. Smit slaan J. Staal en A. Zandee met 6—3, 62; A. Kunze en H. Sprengers slaan E, Postema en G. v. d. Vlist met 6—1, 6—1. Gemengd Dubbel: Mevr. Bernard en G. Bernard slaan mevr v. Toor en. J. v. Toor met 6—2, 62; mej. Maag denburg en H. Ruters .slaan mej. Si no en W, Lohuizen met 6—2. 61; mej. E. Buschmann en C. Buschmann slaan mej. Brouwer en D. Maartense met 6—1. 61; mej. J. Legen en G. v. d. Vlies slaan mevr. C. Everard en D. Everard met 6—4, 68, 6—3; mej. B. Oomes en J. Hoogendoorn slaan mej. F. Maagdenburg en H. Buters met 63, 62. Postduivenvlucht voor iedereen Zondag houdt de Postduivenver eniging „De Blauwe Doffer" een trainingsvlucht voor jonge duiven vanuit Barendrecht. De deelname staat open voor alle Schiedamse duivenliefhebbers. ïnkorven Zondag 2 Juli in het lokaal Schie 22, van 8 9 uur. De kosten bedragen zes cent per duif. Jubileum-tournooi SFC Voor het jubileum-tournooi van S.F.C, is voor Vrijdagavond vastge steld de wedstrijd Neptunus 2 Excelsior '20. Ontmoeting begint om kwart over zeven op Boshoek. COLLECTANTEN GEVRAAGD VOOR SPELDJESDAG EHBO De Ned. Ver. voor EHBO, afd. Schiedam, houdt Zaterdag 1 Juli een speldjesdag. Collectanten hiervoor kunnen zich vervoegen Vrijdagavond van 8—9 uur en Zaterdag de gehele dag in het gebouw voor Chr, Soc. Belangen, Lange Haven 73, ROTTERDAM Bijzonder concert in Koninginnekerk Op het bijzonder philharmonisch concert, gisteravond in de Konin ginnekerk gegeven, brachten Flipse en de zijnen een programma ten ge hore, dat Vrijdagavond op het con cert in het kader van het Holland- Festival ïn het concertgebouw te Amsterdam zal worden uitgevoerd. Het symphonisch gedicht Tod und Verklaring van Richard Strauss, de Evocations van Albert Roussel zijn werken, waarmede dirigent en or kest in de loop der jaren volkomen vertrouwd zijn geraakt. De weergave ervan vertoonde alle kentekenen van een ernstige voor bereiding, Strauss' compositie werd klankvol en met begrip geraliseerd en de prachtige, van echt-Franse essprit getuigende, Evocations kre gen, behoudens dan enige minder geslaagde momenten, in het man nenkoor van het Rotterdamsch Phil harmonisch Koor (dat overigens volkomen voor zjjn taak berekend bleek te zijn) een vertolking, die zeker boeiend kan worden genoemd, Theo Baylé vertolkte zijn moeilijke partij op een wijze, die allp lof ver dient. Tussen deze beide werken in speelde Cor de Groot Mozart's laat-v ste pianoconcert in Bes gr. t. Een prachtig diep ontroerend werk, dat acor De Groot tot leven werd ge wekt op een manier, die een uiter mate grote bewondering afdwong. Een meesterlijke prestatie. HERMAN VAN BORN Benoemingen by de RVS Met ingang van 1 Juli a.s, is da directeur der N.V. Rotterdamse Ver zekering-Sociëteiten (R.V.S.), de heer D. J. de Lange, benoemd tot president-directeur en zijn de he ren J. van Dongen, mr. W. C. Ko- rink en A. van Veen benoemd tut directeur. De algemene vergadering van aandeelhouders benoemde prof. P. A. Diepenhorst met ingang van ge noemde datum tot commissaris. SCHAAL 1 OP OCHT u er, na lezing van de berichten op de eerste pagina, eventueel aan twijfelen of het be sluit van Harry Truman wel juist was dan verzoek ik u vriendelijk eens kennis te nemen van het vol gende ware verhaal In het ogenschijnlijk zo rustige en vredige water van een singel in het Zuiden van deze, onze stad, leefde een eendenfamilie haar onbezorgde leventje. Argeloos zwom moeder eend er met haar acht poeletjes rond en het leek wel o£ het enige gevaar dat de familie te duchten had, kon komen van onnadenkende knaapjes, die nu en dan een steentje wierpen tussen de zwemmers. Groot was dit gevaar evenwel niet, want regelmatig surveilleerden daar op die singel agenten van poli tie, die de bengels wel tot de orde riepen. Maar op een kwade dag dook het gevaar van een heel andere zijde op. Al lang hadden roofzuchtige ele menten op de loer gelegen, in het geniep, ver onder het watervlak en plots, een kans schon ziende, gingen zij tot agressie over. Een grote snoek vatte ep het onverwachtst een der eendenkuikens bij de poot jes, sleurde het naar beneden en hapte het op. Nauwelijks had de eendenfamilie de afschuwelijkheid van dit incident beseft, of daar viel al een tweede familielid als slacht offer. Toen er kort daarop ook nog een derde verslonden werd, was de consternatie onder de eendjes zo groot, dat de bewoners van die sin gel geallarmeerd werden en bij de politie om interventie verzochten, want zeiden zij, dat kon zo niet lan ger men kon toch zonder ïn te grij pen maar niet de gehele eendenfa milie aan de rovers prijs geven. Wel bracht de politie de klacht over aan haar superieuren en er kwam zelfs van hogerhand iemand polshoogte nemen van de toestand, maar men vond nog geen termen aanwezig om in te grijpen. Reeds de vergende dag hervatte de roversbende de aanval, met het gevolg dat de overige vijf eenden kinderen eqn afscshuwelijke dood door verslinding vonden. Toen pas zette de overheid zijn troepen in. Er kwamen ferme mannen, die met behulp van een stevig net (een 2e- gen) de singel zuiverden en. zie: drie grote snoeken, aartsrovers, Tien dagen eerder dan vel leden jaar arriveerde heden morgen het 6.000ste schip in de Rotterdamse haven. Het is het Noorse motor tankschip „Stor- fenn" (10.104 brt.) van de Re derij Sigvard Bergesen te Sta- vanger. Het schip kwam, met olie geladen, van Bahrein en heeft ligplaats gekozen ip de Tweede Petroleumhaven by de Caltex. Zilveren jubileum'bij de R.M.I. Vandaag herdacht de heer J. H. Troost, de dag waarop hij voor 25 jaar in dienst trad bij de N.V. Rot- terdamsche Melkinrichting. Vanmor gen werd de jubilaris op het hoofd kantoor ontvangen, waar de direc tie hem een cadeau onder couvert aanbood. Van het f abr ieksp arson eel cn van de voetbalvereniging R.M.I. kreeg hij enkele fraaie geschenken. Bovendien werd hem het vererend getuigschrift van de Nederlandse Vereniging vöor Nijverheid en. Han del toegezegd. Lezing over scheepsbouw De laatste van de serie lezingen onder auspiciën van de Volksuniver siteit en de culturele commissie van Rotterdam-Ahoy' heeft Vrijdag 30 Juni plaats. Dan spreekt om 8 uur in het V.U.-gebouw de heer B. B- Zinkweg over Rotterdam en de scheepsbouw, met vertoning van lichtbeelden.en een film. werden krijgsgevangen gemaakt en vervoerd naar een oord. waar zü geen kwaad meer koncien stichten. Reeds de volgende dag verscheen er weer een eendenfamilie, nu zelfs twaalf man sterk. En nu is bet een lust te zien hoe vredig en_ onbe dreigd daar wordt geleefd in die singel van Zuidelijk Rotterdam. Dat wilde ik alleen maar zeggen. DESIDERIUS Vrijdag 30 Juni t/m Maandag 3 Juli WAND A McKAY en GEORGE REEVES Een sensationeel Jungle avontuur. Extra HET HOEDENDOOS MYSTERIE Een detective film vol spanning. Toegang 14 jaar. Dinsdag geheel nieuw programma. VOOR HET ALLERBESTE STEEDS NAAR 250 gram OVERHEERLIJKE BIESJES met roomboter 55 ct. 300 gram van onze bekende BITTERKOEKJES 55 ct. 15» gram FOSCO-STAAFJES 50 ct. 5 AMANDELBROODJES 50 et Bestellingen worden door de gehele stad gratis thuisbezorgd W. VAN NOORTWIJK ZN. St. LIDUINASTKAAT 49 - TELEFOON 67586 Bekroond te 's-Gravenhage Gevraagd op Handels- en Fabriekskantoor te Schiedam, voor eenvoudig kaartsysteem werk, in opleiding voor KANTOORBEDIENDE: 16 jaar Brieven met opgave van leeftijd, schoolopleiding en Gods dienst, onder letter S 450 aan het bureau van dit blad Wjj hebben thans de bekende CLECO-fabriek bereid gevonden, een prima KAPOK-BEDSTEL (3-deHg met 2 kussens) speciaal voor cos to maken, hetwelk wij. zolang de voorraad strekt, kunnen leveren voor slechts t 149.—, (1-pers. matras met kuss, l 09.—). CLECO-producten een klasss op zichzelf Wonkigruil; Aangeboden: vrij bovenhuis Westen, 5 ka mers, pracht uitzicht. Ge vraagd: ruim benedenhuis of vrij huis. Br, no. S 451 bur. van dit blad. Hoover wasmachines. De ontdekking van deze tijd. Vraag demonstralie aan huis. Fa. A. v. Woerkom. Broers- veld 137—139. Tel, 67736. Landelijk Erkend Installa teur, Een speciaal adres. Gevraagd: net meisje voor halve dagen. Brouwer. Vlaard.dijk 269B. Nu is het t\jd voor het na zien, schoonmaken eh repa reren van Uw haard of kachel. Bel even op 67736- Fa. A. v. Woerkom, Broers- veld 137—139. Flinke sterke kuikens met ons opfokvoer. Met ons krachtig schoon kippenvoer raapt U grote eieren. Blanke Bloem. Zemelen, Walvis molen, Westvest 29, 'ÜSUim

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1950 | | pagina 2