f I Libye op weg naar eenheid DE KLERKS ZN Balletdansen is mijn ideaal zegt Willy Coenraad r Botsingen in Zuid en op Kralingen Bijna anderhalf millioen mensen over twee jaar op eigen benen OPRUIMING MODELKAMERS Botenhuis „De Blauwe Wimpel" brandde tot de grond toe af Extra Iiuurcorrectie wekt ontstemming in Zuid ONZE LAATSTE .Vrijdag 14 Juli 1950 3 thans ten dele nog nomaden Een KUST van ongeveer 2.000 km. lengte, onder de tegen woordige mogelijkheden een reeks van Gibraltars, die de Middellandse Zèé'over'heel deze uitgestrektheid beheerst. In dat.gebied wonen of zwerven nog geen anderhalf millioen, ten dele uiterst primitief lévende mensen. En dezen moeten in 1952 meesters zijn in hun land. Zo luidt het besluit van de Verenig de Naties. Én aan de uitvoering wordt hard gewerkt. Moeten daardoor de Britse en Amerikaanse militaire vesti gingen verdwijnen, dan ligt één van de strategisch belangrijk ste kusten ter wereld uitnodigend open voor degeen die zich tegenover Europa en de Levant een dominerende positie zou willen verzekeren. Zo vormt dcae kust eoö .probleem vol gevaar voor de wereldvrede. De Verenigde Naties kunnen dat niet door aanvullende besluiten veranderen, daar Rusland rich uiteraard tegen ieder besluit zou verzetten. Daarom verdient Libye onze volle aandacht. Die anderhalf millioen mensen zijn door grot© uitgestrektheden onher bergzame woestijn in drie zeer ongelijke delen gescheiden. Een Fransman heeft deze grenzen de meest absolute ter wereld genoemd. Dit ïs één van de overdrijvingen, die de aandacht vestigen op haar kern van juistheid. Tripolitanië Alleen Tripoli heeft een stadsbe volking van belang. Het gebied van Tripolitanië beeft welvarend stads leven en hoge cultuur gekend.onder Fhoeniciërs. Romeinen en Byzantij nen, Maar nooit zelfstandigheid. Na nog een heerschappij van Arabieren, Spanjaarden en Turken zijn de Ita lianen gekomen. Zij hebben de mis daad aan het volk begaan, het van enderwijs, dat die naam verdient, met opzet verstoken te houden. Een onvoldoende cursus van vier jaar was alles wat zij gaven. Het land was aan Italiaanse kolonisten toegedacht. Zij hebben er inderdaad bard gewerkt, maar vrijwel alleen tot eigen voordeeL Politiek hebben zij nu afgedaan en ze worden diep gewantrouwd. Maar persoonlijk is hun positie als vanouds. De straten hebben, zoals overal in het land, nog hun Itali aanse namen. Wat aan Mussolini herinnerde is opgeruimd, maar ver der staan alle Italiaanse gedenkte kenen er nog. Te Tripoli bemerkt men steeds oGaVorn JFESSAN A FRIK oqa- disjo» - doom dr. M. v. Blankenstein weer de beduchtheid, dat alle Ita lianen zouden weggaan. Dit is soms een loos Italiaans dreigement. Want de meesten gaan niet weg. Waarom zouden zij bloeiende hoe ven verlaten, die men hun niet wil afnemen? Welvarende Italianen zou den moeten terugkeren tot een ar- Ballonnen vlogen 650 km. ver Uitslag ballonwedstrijd Speeltuin Chariots Op 17 Juni, de dag, dat de Speel tuin Charlois het feit herdacht, dat vijftig jaar geleden de eerste speel tuin werd opgericht, Heten enkele honderden kinderen ballonnetjes op voor een grote ballonwedstrijd, ge organiseerd in. samenwerking met „Het Rotterdamsch Parool". Thans blijkt, dat verscheidene van deze ballonnen een respectabele af stand hebben afgelegd. Er waren er, die in de buurt van Lepizïg (Duits land) naar beneden kwamen. Deze hadden dus een afstand afgelegd van ongeveer 650 km! Het merendeel landde even over de Nederlands- Duitse grens, in de buurt van Kleef, De uitslag van de wedstrijd is als volgt: Je prijs Anneke Salie, Kla verstraat 101a; 2e prijs Margaretha Hofman, Kruizemuntstraat 39a; 3e Prijs Ap Koppelaar. Ie Carnisse- straat 17a; 4e prijs Robbie Waarden burg, le Camissestraat 24b; 5e prijs Marina Speksnijder, Mr Arendstraat 32a, De prijzen kunnen worden af gehaald aan het secretariaat van de Speeltuin Charlois, Carnisselaan 87a, Euterpe speelt op Karei de Stouteplein Op het Karei de Stouteplein zal de Harmonievereniging Euterpe Zaterdag onder leiding van kapel meester Ph. Jordaans een concert geven. Aanvang 's avonds om acht uur. De volgende muziekstukken zullen worden uitgevoerd: King Cot ton (Suosa), Anaanre in G (bew. Gosling Mol), Folkloristische para phrase (G. Boudijn), Wals van Strauss, Verjaardagsserenade (P. Lincke), Suite Orientate (Bicknese), Radetzky mart (Strauss), Suite uit de opera „Marion" (Vlessing) en On the quarter deck (Alford). Vuil water in IJsselmonde In de gisteravond onder presidium van de heer J. H. Hoogland gehou den vergadering van.de wijkraad IJsselmonde kwam onder meer de slechte afvoer van het water in de Benedenstraat ter sprake. Bij regen val blijft er veel water in de straten staan en de bewoners van de huizen in deze straat hebben zelfs last van kleine overstromingen, waarbij vuil water hun woningen binnendringt, De wijkraad besloot de zaak onder aandacht van B, en W. te brengen en aan te dringen op verbetering. In het bestuur van het op te rich ten Korps Stadswachten werden be noemd de heren A. H. van Dam, D. Stroober, M- J. Heintz, W. v. Duyn, L. van Rijnsbergen, H. v, d. Berg en A. Boele. Ter sprake kwam nog de slechte verbinding van de Veerdienst van IJsselmonde met bus E aan de over kant op het Kralingsche Veer. Wan neer de veerboot aan de overkant aankomt zien de passagiers van de boot de bus veelal net wegrijden. Besloten werd aan B. en W. te ver zoeken maatregelen te treffen, dat de veerdienst zich wat de tijdstip- Pen van afvaart betreft regelt naar fie van de RET. moede in het moederland, die zij zich nog te goed herinneren. Cyrenaïka De tweede groep is het gebied van de Cyrenaïca. Dat is Arabisch van bevolking, in tegenstelling tot de Berbers van Tripolitanië. Het leven der Griekse steden is nooit zo ontwikkeld geweest als in Romeins Libye en is nu van geringe beteke nis. De bevolking, die een derde is van die van Tripolitanië, bestaat men zegt voor tachtig procent uit nomaden. Zelfs onder de stadsbewoners van Benghazi bleek kort geleden, bij de verkiezingen, de invloed van sterke banden met het slamstelsel. Maar die bevolking heeft karakter. On der leiding van de Senoessi (in het volgende artikel kom ik hier op terug) heeft zij zich lang tegen de Italianen verzet, tot Italiaanse hard heid haar verpletterde. Daarop werd het gepacificeerde en ontvolkte land met Italiaanse kolonisten bezet Toen de Italiaanse legers in de laatste oorlog terugtrokken, gingen alle Italianen wijselijk mee. Hun kostelijke huizen, waarmede het vruchtbare gebied van Barce bezaaid is, leden veel van de door trekkende legers. Hier in de Cyrenaïca worden de Italianen niet geduld. Hun grond en huizen zijn in bezit genomen door de bevolking en door een paar grote, inheemse organisaties. Maar de taal van het gebied is nog steeds het Ita liaans en ondanks het ijverige en bekwaam geleide opvoedings werk der Britten heeft hun taal weinig kans het Italiaans te ver dringen. In de vruchtbare hoogvlakte van Barce poogt een landbouwkundige dienst onder directie van een gebo ren Nederlander, dr. Keyser, mo derner landbouwmethoden en selec tie van vee en aanplant te onder wijzen. In de kust-oasen van Tripo litanië is deze voorlichting indertijd in vruchtbaarder bodem gevallen. De nomade echter is hardleers. De toekomst laat hem onverschillig. Alleen wat onmiddellijk zichtbaar voordeel oplevert kan hem belang inboezemen; hij verlangt geen ver betering van levenspeil. Van de 3.000 Joden, die er in Benghazi nog waren na de oorlog, zijn er 300 overgebleven. Daardoor zijn stad en omgeving zonder hand werkslieden. Voor dit laatste doel heeft men een groot aantal Duitse ex-krijgsgevangenen geïmporteerd. Het leven van. de Europeanen en van de Oosterlingen m dit gebied is dus nog ongeriefelijker geworden, dan het al was. En de stad is daar bij geteisterd als menige zwaar ge troffen Duitse stad. Fessan Het derde gebied wordt gevormd door de Fessan, de woestijn in het verre Zuiden, bevolkt door noma den en oase-bewoners, in streng ge- schelden stamvex'-band gegroepeerd. Hun aantal bedraagt op zijn hoogst 40.000. De Fransen zien niet in waarom zy deze natuurlijke voort zetting van hun zo bewonderens waardig gepacificeerde Sahara-ge- hied zouden moeten loslaten. Dat kan nog een kwestie worden te Lake Success. UIT dit alles zal de lezer duide lijk zijn geworden, hoe zwak internationaal gezien de lang gerekte staat worden moet, zonder sterke samenhang, en de bestaande samenhang afhankelijk van één per- soonlykheid. Zonder een klasse van ervaren beheerders, en vooral ook bijna zonder financiën. Het is dui delijk, dat dit probleem de wat af wachtend toekijkende Amerikanen, de onverdroten opbouwende Britten en op andere manier weer de Fran sen, ernstig bezighoudt. „Welke constitutie brengt gij ons?" vraagt men menigmaal Hoge Commissaris Pelt. „Die moet gij zelf maken, wij kun nen daarbij slechts adviseren," is dan het antwoord. Een con stituerend comité zal worden gekozen. De Italianen zouden willen meestemmen, maar dat gaat niet. Men wantrouwt tè zeer hun politiek overwicht. Later echter, als burger van de staat krijgen zij toch hun kies recht. UIT DE OMTREK OVERSCHIE Op Woensdag 12 Juli heelt de wijkraad vergaderd. Blijkens mededeling van de pos terijen wordt te Overschie per dag ƒ3.strafport geind, omdat velen onbekend zijn met het interloeaal posttarief te Overschie, Meege deeld werd dat ten aanzien van het posttarief voor Overschie mis schien een wijziging op komst is, Breedvoerig is besproken een verzoek om na te gaan of er geen mogelijkheid "bestaat de situatie aan de Prins Mauritssingel te ver beteren door versmalling van het water. Deze zaak zal in een com missie komen, -. Dankbaar is geconstateerd dat 40".000.is uitgetrokken voorde bouw van drie rustieke bruggen aan de Achterdyk en Piassingel. Het bedrag werd echter buitenge woon hoog gevonden. Accoord is gegaan met een con cept schrijven van de wijkraad te Hillegersberg, houdende het ver zoek aan. de gem. raad om in gelicht te worden over de sociale taak der wijkraden. Ten slotte is besloten de stadswachten commis soriaal te maken. Advertentie LM.) Vff Geweldige koopjes op ome MEUBEL-, GORDIJNEN. EN BEDDENAFDELING Losse Fauteuils, dressoirs en tafel HONDERDEN COUPONS vitrage, gordijnstolfen, tapijten, lopers en balatum tegen de helft van de waarde Zwaar wollen AXMINSTER KARPETTEN 190 x 2SS79.50 HOLTAP KARPETTEN het ijzersterke huiskamerkarpet, voor prijzen waar voor U de laatste 10 jaren niet gekocht hebt. Flinke maat, 200 x 280 42.90 Exceptionele opruimmgs-aanbieding OPKLAPBEDDEN met versterkte gezondheids-spiraalmatras 1-persoons 80 x 190, van J/S.~ NU 32.90 2-persoons 120 X 190, van'SSbTS' NU 44.90 en- loch nog25 jaar garantie Prachtige zware WEEFSTOF VOOR OVER- GORDIJNEN, 120 breed, van 3.60 nu 1,98 1 Ziet ome etalages! ROTTERDAM: WALENBURGERWEG „Winkelstad - Blijdorp" BEI.'ERLANDSELAAN Wilde eigenaar van niet-re. nderend bedrijf afkomen „Het aanbrengen van dit soort misdrijven is een zeer ondankbare zaak. Brandstichting pleegt men nu eenmaal maar liefst zonder getuigen. Maai de alibi's, die verdachte opgegeven heeft, zijn net iets te fraai. Hij had alle reden z'n bedrijf aan het vuur prijs te geven en zo een aanzienlijke som geld van de verzekeringsmaatschappij te toucheren. De scheepsbouwloods ,,De Blauwe Wimpel" bracht maar een dunne boterham op en er was gem schijn van kans, dat dit bedrijf in de toekomst uitgebreid kon worden of enige behoorlijke resultaten zou afwerpen". Tien maanden eiste Donderdag middag de Officier van Justitie, mr A. W. baron van Imhoff tegen de 40-jarige jacht- en scheepsbouwer Q. J. X». uit Overschie, die voor de Rotter damse rechtbank terecht stond wegens brandstichting in een botenhuis onder de gemeente Zevenhuizen. Tien maanden geëist Verdachte ontkende het ten last$ gelegde. De loods was waarschijnlijk door een concurrent in de as gelegd. ToevaEig bad L. kart voor de 13e October 1949, toen „De Blauwe Wim pel" 's nachts in vlammen opging met een Schiedammer over verkoop van de loods onderhandeld. Zijn vraag prijs van 15.000 vond deze echter te 3 Dg. De verbalisant, de postcommandant Nebbeling, had het al direct een ver dacht zaakje gevonden. Het bedrijf, dat aan de Rotte was gelegen, had volgens hem geen mogelijkheden; het was onoordeelkundig opgezet en de ligging was ongunstig. Hij verdacht L. er direct van door brandstichting van dit schadepostje af te willen ko men De timmerman A. J. van Eek, die voor L. werkte, had geen hoge dunk voor diens vakmanschap, noch van zijn prijscalculaties, Verd. nam objecten aan. waarvan het zonne klaar was, dat hij er geen cent op verdienen zou. „De Blauwe Wimpel" was niks, en zou ook nooit wat ge worden zijn, aldus deze getuige. Enkele omwonenden zouden op de bewuste nacht een auto hebben horen wegrijden; dit zou verdachte geweest kunnen zijn, die wel vaker met z'n wagen naar Zevenhuizen kwam. De burgemeester van deze gemeen te echter, de heer A. Boer, verklaarde als getuige a décharge, dat het boten huis van verdachte en hgt terrein waarop dit stond, begrepen waren in het gemeentelijk uitbreidingsplan van sport- en recreatiegebied, dat in de naaste toekomsLmet het oog op de nabijheid van Rotterdam verwe zenlijkt zou worden. Volgens hem had „Dp Blauwe Wimpel" wel dege lijk een toekomst. Het gemeentebe stuur beschouwde L. als een serieus iemand: Hierna nam de Officier van Justitie requisitoir. De rechtbank zal over veertien dagen uitspraak doen. Doordat de bestuurders elkaar te laat opmerkten botsten gisteren op de hoek van de Utenhagestraat en de Ebenhaëzerstra3t een bus van de R.E.T. en een personenwagen op elkaar. Door de schok viel de 78-jarige J. W. uit de Van Oosterzeestraa» uit de personenwagen. Met een lichte hersenschudding en enkele hoofdwonden werd de man naar het Zuiderziekenhuis gebracht, waar hij werd verbonden. De perso nenauto werd aan de linkerzijde ge heel ingedeukt, de bus aan de rech ter voor zijde licht gedeukt. De passa giers van de bus liepen geen Jetsel op. Op de Kortekade naby de Kralmg- se Piaslaan ontstond gistermiddag eveneens een aanrijding, ditmaal tus sen twee personenauto's en een truck met oplegger. De personenauto's, reap, bestuurd door de chauffeur J. W., v. d. Werff- straat en de handelsagent Chr. H. v. d. K. Stadhoudersweg reden naast elkaar toen van de andere kant een truck met oplegger aankwam. De truck moest voor een geparkeerde wagen uitwijken waardoor do. weg- breedte te klein werd. De auto van de handelsagent werd gemangeld en bijna geheel vernield. De bestuurder liep een diepe wond aan de linker knie op. die in het Coolsingelziekcn- huis behandeld is. De andere voer tuigen kregen eveneens schade. Kempische en Zweedse dansen op Ahoy* Zondagmiddag en -avond zal 'n grote groep van de Vlaamse Volks dans CentrEde uit Deurne demon straties komen geven op het marktplein van Oud-Rotterdam, in het kader van Rotter dam-Ah oy*. Het programma bevat zowel Kem pische boerendansen als Zweedse nationale dansen, heide soorten dans in nationaal costuum. Woensdag j.ï. is het nieuwe nand van de Coop. Boerenleen bank te Overschie, Rotterdamse Rijweg 48 officieel in gebruik ge nomen. Ieder mens heeft idealen. Vooral by jQtige meisjes nemen ze soms de grillig ste vormen aan en van eren tussen winkeljuf frouw en filmster Tallozen komen al heel spoedig tot de ontdekking, dat zij veel te hoog gegrepenhebben en met iets anders, den zij zich aanvankelijk voorge steld hebben, genoegen moeten nemen. Om echter werkelijk een vooropgesteld doel te be reiken, tnoet men over een enorme dosis moed, ener gie en doorzettingsvermo gen beschikken en moet men alles, maar dan ook alles voor zo'n ideaal toil- len opofferen En over deze eigenschappen be schikt ongetwijfeld Willy Coenraad, die zich tot taak gesteld heeft, balletdanse res te worden en zich door niets hieraan laat afhou den. Op dagen, dat andere meisjes van haar leeftijd fietstocktjes maken of aan sport doen, serveert Willy in e$n vgn de grote Rotter damse restaurants gebak waarmee zij het geld moet verdienen om haar lessen te kunnen bekostigen. Als dochter uit een een voudig gezin, kwam zij door een paar vriendinne tjes met de- edele dans kunst in aanraking. 1 Zij wist ineens dat zij later ballet danseres wilde mor den. Trouwens niemand minder dan Netty van der Valk bemerkte al spoedig, dat Willij bijzondere gaven had, die haar stellig ver in dc danskunst souden bren gen. Zij onderwees haar en in ruil doornoor verrichtte U'iUy huishoudelijke ba ngheden bi? haar lerares. Toen zij echter enkele ja- 'cn in de balletschoenen lond, liet de vitale Roter- 'amse de huishoudelijke bazigheden aan eeii ander u-er cn benutte haar ken- o is van het balie ld anscn in *e school van haar be- >-cherinvroiLwe om jeugdi ger leerlingen de eerste beginselen van de dans kunst bij te brengen. Dit doet zij nu nog, doch naar mate zij zelf meer lessen moet nemen, wat een ver hoging van kosten -met zich brengt, zon Willy op mid delen, hierin te kunnen voorzien. Het gevolg was, dat zij een betrekking als serveerster in een restau rant kreeg aangeboden, welke zij dapper accep teerde. In de vrije tijd, die haar nu nog overblijft, oefent zij hard en serieus. Zo kwam het dan, dat. toen zij na een sollicitatie voor het ballet bij de Neder landse Opera, proef moest dansen roor meur. Dar ja Collinzij dif deed op woe len., die door hef rele oefe nen to faal stuk gedanst waren Mevr. Collin laas desondanks zeer tevreden en zou haar voordragen bij de A'.O -directie voor een studiebeurs. ,.En hierop is al m'n hoop gevestigd" vertelt Willy ons, „want dan zou ik in staat zijn ook nog cursussen tn het bui tenland te volgen. In Parijs, daar kun-je voor balletdansen heel veel le ren, want daar zijn de gro te balletgroepen, die laten zien wat dansen is. Als die studiebeurs nu maar gauw afkomt, dan ben ik al een heel eind in de goede rich ting. In haar dromen is zij al een prima-bavlerina. En waarom niet? Aanleg heeft ze en energie en doorzet tingsvermogen heeft ze ookWaarom, een ander dan wel en Willy Coenraad niet? Woningbouwvereniging corrigeert huren onafhankelijk van a.s. huurverhoging Er is deinig onstaan bjj de bewoners van een aantal huizen, die onder beheer staan van de woningbouwvereniging „Het Zuiden" te Rotterdam. De minister van wederopbouw en volkshuisvesting heeft namelijk goedgekeurd, dat de huur van groepen huizen van deze vereniging wordt verhoogd, in som mige gevallen zelfs van 15 tot 20%. Dit ongeacht de huurver hoging van 15%, die op 1 Januari van kracht zal worden. Kort geleden ontvingen de huur ders van de woningbouwvereniging „Het Zuiden" een. circulaire, waarin werd vermeld, dat met ingang van 3 Juli de huur van het grootste ge deelte dezer woningen zou worden verhoogd. Er zijn zelfs huren, die worden opgeslagen van f 3.80 tot f 4.50. Een klein gedeelte van de leden der woningbouwvereniging mag dezelfde huur blijven betalen. In de circulaire staat vermeld, dat minister In 't Veld. na overleg te hebben gepleegd met het Directo raat-Generaal van de Prijzen, aan deze verhoging zijn goedkeuring heeft gehecht. Het voornaamste bezwaar van de bewoners der betreffende buizen is, dat zij te zyner tijd de huurverho ging- van 15%. die 1 Januari van kracht wordt, er nog eens extra overheen krijgen. De totale huurver hoging benadert hierdoor voor som mige mensen de 35%. Het betreft hier een beschikking van minister In 't Veld, die het wen selijk acht, dat dc huren van wo ningwet-woningen gelijk zullen zijn aan de laagste huren van voor de oorlog gebouwde particuliere wonin gen. Een aantal gemeentebesturen beeft in verband hiermede toestem ming gekregen een huurcorrectie cp bepaalde woningen toe te passen. In vele gevallen schijnt hier echter geen gebruik van te worden ge maakt. Dc verhoging is namelijk niet verplicht. Van de zijde der woningbouwver eniging „Het Zuiden" deelt men ons mede, dat de huren der meeste wo ningen slechts met 15 cent of een kwartje zijn verhoogd. Slechts van een bepaald aantal woningen is de huur met grotere bedragen ver hoogd. Dit uitsluitend in verband met het feit, dat deze woningen van het7.elfde type zijn als andere, duur dere woningen van de vereniging, doch goedkoper waren in verband met het feit, dat ze vroeger in een „uithoek" van de stad lagen. Nu dc stad a.h.w. om deze woningen is beengegroeid acht men het wense- Opvoeders staan terecht Twee jaar met aftrek eiste de Officier van Justitie, mr A. W. ba ron van Imhoff Donderdag voor de Rotterdamse rechtbank tegen de 44-jarige leraar F. K. tc Middelhar- ms. De man zou zich in de jaren 1946- 1950 verscheidene malen misdragen hebben met leerlingen, die aan zijn zorg en opleiding toevertrouwd wa ren. De 42-jarige steno-docent E. B. te Middelharms die zich eveneens ze delijk vergrepen had, hoorde negen maanden, waarvan zes voorwaarde- lyk, tegen zich eisen. Dr Schalij vierde zijn zeventigste verjaardag De bekende Rotterdamse maag specialist, dr F. A. Schalij heeft gis teren zyn zeventigste verjaardag gevierd. Van talrijke zyden, niet net minst van de vele verenigingen en commissies waarvan dr Schalij lid of bestuurslid is geweest, was er grote belangstelling voor de viering van deze verjaardag. Dr Schalij heeft zich f in de loop der jaren tal rijke vrienden in Rotterdam, waar hii sinds 1907 werkzaam is geweest, v/eten te verwerven, In 1939 werd dr Schalij benoemd tot voorzitter van de Ned. Maatschappij tot be vordering van de Geneeskunde. Dr Schalij werkt momenteel nog in Eudokia. lijk, dat de huur van deze woningen „gelijkgeschakeldwordt met de andere woningen. Voor de betrok ken bewoners intussen geen heuglij ke tijding. De huren van. de normale typen woningen van de bouwvereniging bedragen thans: f 4.90 voor een be nedenhuis, f 4.50 voor een eerste en f 4.25 voor een tweede étage. Zitdag handel op Venezuela De heer dr H. Riemens, die be stemd is om op te treden als gezant der Nederlanden te Caracas, zal voor belanghebbenden bij de handel op Venezuela te spreken zijn op Dinsdag 18 Juli 1950, van 10-12 uur ten kantore van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zuid-Holland, Beursgebouw Cool- s in gel 58 te Rotterdam. Zij, die van deze gelegenheid ge bruik wensen te maken gelieven hiervan ten spoedigste mededeling aan genoemde Kamer te doen, onder opgaaf van het te bespreken on derwerp. Mastklimmersjolijt op „Oud-Rotterdam" „Come on sailors, come on". Deze aanmoediging gold Donderdagavond de Jantjes van het Engelse eskader, dat in Rotterdams haven ligt. De matrozen hadden zich, evenals vele andere gegadigden, opgegeven voor het mastkhmmen op het marktplein van „Oud-Rotterdam" op „Rotter- dam-Ahoy'". Het mooie weer had vele mensen naar het park gelokt en zo zat op het marktplein de stemming er wel dra in en daverde de lucht van. het gelach en gejuich der toeschouwers. Gelach, wanneer de „klimmer" hal verwegen de paal de strijd moest sta ken en gejuich wanneer er een zo gelukkig was een kaartje, dat recht op een prijs gaf, van de hoepel uit de masttop te halen. Het geheel werd opgevrolijkt door de schutterijmuziek van Johnnie Ahoy'. die zelfs enkele schuttersmu- zikanten als katten naar boven zag klimmen en een prijs bemachtigen. Op het podium werden de prijzen met een toepasselijk praatje over handigd. Herziening van salaris werkende blinden Uit het jaarverslag van de Con tact-Commissie der drie Rotterdam- se Blindenorganisaties blijkt dat de werkzaamheden van deze commissie in het afgelopen jaar wel in hoofd zaak gericht waren op een herzie ning van de salarissen van de blin den. die in de werkgelegenheden te Rotterdam hun. arbeiS verrichten Men constateert, dat er nu een re geling is getroffen, die over het al gemeen billijk en bevredigend is. Een nieuw punt van geheel andere aard was de overeenkomst met de directie van de diergaarde Blijdorp, waarin deze toezegde dat de blinden iedere Woensdag en Zaterdagmiddag vrij éntree zullen hebben, terwijl aan de geleider een belangrijke re ductie wordt toegestaan. Tenslotte is er in de samenstelling van de commissie een kleine wijzi ging gekomen. De heer Schipperus ruimde zijn plaats in voor de heer Vijfwinkel, zodat de commissie thans als volgt is samengesteld: C. Spijk (voorzitter), J. Rigetti. (secre taris), I.' de Vos (penningmeester) A. Bos. M. Schoonen en Vijfwinkel (leden). Advertentie (LM.) SEIZOEN tVinsf nog verlies zijn op hef ogenblik beslissend. Wij hebben slechis één doel voor ons een nieuwe zaak mei een nieuwe sortering, daardoor voor nu honderden u/lgezocftfe koopjes !n het voorjaar 1951 openen wij ons nieuwe pand aan de Oude Binnenweg. Een ruimte, vijf maal groter dan onze bestaande zaak, zal ean aanmerkelijk betere ge legenheid geven om prettig te winkelen dan in het benauwde gedrang, dat (evengoed tot on2es spijt) aan' een te klein pand vastzit. Dat alle technische vondsten in dit nieuwe pand worden toegepast is vanzelfsprekend en zal U vermoedelijk minder interesseren; meer belang stelling zult U hebben voor het feit dat nu reeds alle bestaande voorraden voorjaars en zomerartikefen totaal zullen worden opgeruimd. Ook restanten uit de lopende sortering, overschotten van speciale aanbiedingen en coupons uit onze metrage afdelingen zullen voor abnormaal lage prijzen worden verkocht Zaterdag 15 Juli om 9 uur begint de grootste opruiming die wij ooit hielden met voor U honderden uitgezochte koopjes. MATHENESSERLAAN DIJKZICHT)|

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1950 | | pagina 3