HET KOTTEKDAMSCH PAROOL1 Mac Arthur klaagt China Veiligheidsraad aan ,Vier mogelijkheden op speciale zitting van morgen Sjieke(?) dieven stelen de Sutherland-juwelen Rotterdammer C. v. Hekke jongste ingenieur Eerste bezoek aan Londen van regerend Nederlands vorst Kamer billijkt optreden tegen prijsafspraken Fin sterwolde wordt tot de orde geroepen Rood offensief plotseling gestaakt Vierdaags programma is thans bekend Werkloosheid neemt toe maar niet onrustbarend üQe Jaargang, no. 262 Red. en Adm. Lange Hpyen 141. Schiedam TeL 69300 AbonnprilSiper week 0.35 per kwartaal f 450 lócie nimmer» f 0.09 Opgericht'door de. Stichting „Het-Parool" "Dinsdag'"7 November ^^SO. (Van onze New Yorkse correspondent) LAKE SUCCESS. Generaal MacArthur heeft de Veiligheidsraad per speciaal rapport ingelicht, dat eenheden van de Chinese communisten in N'oord-Korea deelnemen aan de strijd tegen de troepen der Verenigde Naties. Met deze bevestiging van reeds geruime tijd lopende geruchten is de Koreaanse kwestie in een nieuw, kritiek stadium-getreden. Austin, de Ameri kaanse vertegenwoordiger, las dit rapport Maandag in de raad voor, echter, naar hij uitdruk kelijk verklaarde, niet mct.de bedoeling er een discussie over te openen. Hij verzocht evenwel het beleggen van een speciale raadszitting voor dit onderwerp óp Woensdag, een uitstel, dat ongetwijfeld verhand houdt met de weniv de Amerikaanse verkiezingen van. heden niet onnodig te laten vèrtroèbelen door het Koreaanse onderwerp, dat de Amerikaanse gemoederen reeds zozeer bezig houdt. Lijkje van vermiste jongen gevonden illflffl Lhassa in de klem van vier colonnes Geen overlevenden op de Mont Blane Leider van reddingsploeg door lawine gedood Moskou geeft eigen idee van „agressie" Canadese wapens nog dit jaar kier Pontecorvo is in Sowjet-Unie Fransen in Tonkin steeds meer terug Een milliard poststukken in 1948 en 4 millioen telegrammen Wereldmarkt reageert op Chinese interventie j Nee toch.Heus! - Verloren 25 mille weer terecht Tegen een 5e colonne: Nationale Reserve 1 Mei op sterkte samen K Onbewaakte overweg eist slachtoffer Wet ingediend tot uitschakeling van het gemeentebestuur VARA zendt klankbeeld van Shaws leven uit i'uaturam: n :us;«! iwireiiwifmiaum i!'tTOTWsisiDm'MBSï Koude nacht DE SCHIEDAMMER Uitgave N.V. De Nieuwe Pers Postgiro 398644 Bankier: Amsterdamsche Bank te Rotterdam Directeur; B. de Vries Hoofdredacteur: W. B. F.f Schaper -i LONDEN. HU is hertog van Sutherland, 62 jaar oud en in bet ver antwoordelijk „bezit" van een echtgenote die 22 jaar jonger is en van het' grootste landgoed in Engeland. Hij en zii_ speelden Maandag avond met twee kennissen canasta ht hun landhuis, Sutton Place, dat omgeven wordt door een park van 520 h.a. Om511 uur staakte de her togin met canasta en de heren begonnen een ander spelletje; zi) trok zich terug in haar eigen vertrek, om even later hijgend terug te keren met de spelbrekende mededeling- dat 30 juwelen, ter waarde van 636000 gulden van haar kaptafel waren verdwenen. De Amerikaanse delegatie is intus sen begonnen met informele consul tatie der verschillende raadsleden, terwijl de interim-commissie der Koreaanse - commissie het "rapport hedenmorgen in een besloten zitting onmiddellijk in studie nam. De con sultaties lopen -natuurlijk' over de stappen,'welke de raad in deze zal kunnen nemen. Men verdiepte zich te Lake Success allerwege daarom trent in'gissingen. De meest ver strekkende maatregel zou een raads besluit zijn om een nieuwe gezamen lijke actie te ondernemen tegen Mao Tse, met alle gevaarlijke consequen ties. daaraan verbonden, vooral in het licht van het Russisch-Chinese verdrag voor1 wederkerige bijstand. Dit zou'in werking kunnen treden, wanneer ook deze actie door Rus land als een Amerikaanse agressie zou worden uitgelegd. In geval Rus land zijn veto tegen/de nieuwe, ge zamenlijke actie zou uitspreken, zou de kwestie na het Juist dezer .dagen dooE„de^AsSembjée aanvaarde.'-.plan- „verenigd voor vrede" onmiddellijk, voor de Assemblee kunnen worden' gebracht. Een tweede mogelijkheid, die men- onder ogen ziet, is. dat de Veilig heidsraad zijn vroegere beroep op alle leden om zich te onthouden van elke hulp aan de' Noord-Koreanen herhaalt, zonder de huidige Chinese regering daarbij speciaal te noemen. In dit geval.zal de.reactie op zulk een herhaald beroep moeten worden afgewacht. Een derde mogelijkheid is een be sluit voor een onderzoek ter plaatse, hetgeen voor de Russen zonder twij fel aanleiding zou zijn. terug te komen op hun bij herhaling verwor pen voorstel om eerst de mening van een vertegenwoordiger van communistisch China te horen. Tenslotte wordt de mogelijkheid ge zien. datRusland, éen. .voorstel zal indienen, -dat beide partijen het vuren moeten staken,hetgeen een nieuwe.moeilijke situatie zou doen ontstaan. De Noord-Koreanen toch zijn nog in het bezit van een smalle strook en dus zou niet voldaan kun nen worden aan het besluit tot uni ficatie van het gehele Koreaanse ge bied. - Inmiddels wordt uit Tokio gemeld, dat dc 'communistische strijdkrach ten onverwacht het contact met de verbonden troepen .verbroken heb ben en" naar-het Noorden terugge trokken zijn. De'terogtocht van deze plotselinge terugtocht is nog - niet hekend, evenmin als de reden. Personeel, nachtwakers en - de zeven waakhonden van Sutton Place wisten geen van allen van iets, hoewel de inbrekers 1500 me ter hadden moeten afleggen door het park, een ladder hadden moe ten lenen uit de garage van Sutton Place en een raam op de eerste verdieping hadden moeten op schuiven. Scotland Yard staat voor een raadsel, net als met de jongste juwelendiefstallen in Sumiingdale' Park (318.000 gulden), 'Hunger- ford. Park (212.000), en Londen •,(555.000 en 254.000); vooralsnog denkt Scotland Yard met een: ;V,sjicke*v berfths' Vdri döën'te héb ben die van aïle levens-bijzonder heden van grooft-juwelenbezitsters op .de hoogte is. Want, als zelfs waakhonden niet meer aanslaan! Tot de thans gestolen juwelen behoort een halssnoer van Marie" Antoinette, de ongelukkige konin gin wier halssnoeraffaire nog steeds romans vult. AMERSFOORT. Gedurende drie dagen is in Amersfoort ge zocht naar de vijfjarige Rudi van Nieuwenhuizen. die Vrijdagmiddag, op weg naar school, verdween. Men heeft tot Maandagavondgedregd in de Amersfoortse grachten. Met speurhonden is ook de omgeving van de kleuterschool afgezocht. Toen dit Maandagmorgen nog geen resultaat had opgeleverd, heeft de commissaris van politie te Amers foort de hulp ingeroepen van de burgerij en van het garnizoen. Vijf tienhonderd militairen hebben de bossen en de heide bij Amersfoort afgezocht. Maandagmiddag om vijf uur kwam, er een einde aan de on zekerheid. De politie vond in de gracht bij de. Koppelpoort het lijkje van het jongetje. De afdeling der electrotcchniek verklaart, dat Cornells Jacob van Hckke geboren te Rotterdam, de 26ste Juli 1929, het examen als Elec- trotechnisch Ingenieur, volgens art-12 van het Koninklijk besluit van dc 4e Juli 1905 (Staatsblad no. 227) met gunstig gevolg heeft afgelegd en dat-hem diens" volgens dit diploma, krachtens art. 118 der wet tot regeling van het hoger onderwijs, is uitgereikt. Delft, 27 October 1950. 'Dat is helemaal volledig de tekst yan het diploma van Nederlands jongste ingenieur, die in vier. jaar Delft ,;deetl" en nu blij is dat al het gestudeer voorlopig achter de rug ligt. Kees van Hekke, die aan de Noofderhpvenkade woont, moet wel een uitzonderlijk goed stel hersens in zijn hoofd hebben, want met de 'H.B.S., waar heel wat jon ge men|en met pijn en ellende hun jaren uitzitten, had hij ook al'geen moeite.-Metzijn twaalfde jaar-ging Kees naar de Burgerschool aan de Bergsingel en toen hij zestien was had hij het einddiploma in. zijn zak. Na enig gedelibereer toog de zestienjarige naar Delft als spoor student en even serieus als altijd bestond deze jonge Rotterdammer het in vier jaar te doen waarvoor bij anderen vier en een' half jaar staat. „Maar we deden het met ons vijven", vertelt hij er bü, een beetje benauwd om als een. op- schépper in de krant te worden af geschilderd, want dat is hij heus niet. „Er was er eed bij, die maar drie maanden ouder is dan ik", voegt Kees er ten overvloede aan toe. Goed, maar dat kost die ander dan,ook:net het record..„"Werd er nog iets gezegd over je jeugdige leeftijd toen ze je het diploma uit reikten?" „Nee, niets", zegt ir. Van Hekke „ik geloof, dat de professoren liever gezien hadden, dat ik wat. meer aan het studen tenleven had deelgenomen. Maar omdat ik snel klaar wilde zijn heb ik me daar expres ver van gehou den. En wat ik straks ga doen? Ik weet het nog niet. Eerst maar eens een beetje vacantie houden." iicanKittüatfiiHiuiiiaiüaittiHt.ttmBaBHniEaaaintraHiüunnEnnKSBaitSïiiïisti! KALIMPONG De Chinezen be vinden zich nu nog 'op drie d.; ;en van Lhasa," de hoofdstad van Tibet. Munitie en levensmiddelen worden •voor hen met parachutes uitgewor pen. Te Kalimpong wordt het effec tief der oprukkende Chinezen op 70.000 man geschat. Vier kolonnes jukken naar de stad op. Naar uit Lortdên-Vëftlómeh" wordt, overweegt de Britse regering de kwestie Tibet' bij de Veiligheidsraad aanhangig te maken. CHAMONIX De reddingsploe gen, die trachtten het toestel van de Air India, dat Vrijdag nabij dc top van de Mont Blanc neerstortte, te bereiken, hebben hun pogingen op gegeven, nadat hun leider door een lawine was gedood. Het staat vast, dat er geen overlevenden van het vliegtuigongeluk zijn. De leider, de geroutineerde gids René Payot, 42 jaar oud, viel in een kloof en werd verpletterd door poe derachtige sneeuw - Payot werd gedood slechts 400 m. van-de plaats, waar zijn broer in 1939 door een lawine om het leven kwam. (Van onze New Yorkse correspondent) LAKE SUCCESS In de poli tieke commissie van de V.N.-Assem- blée heeft Rusland een uitgebreid voorstel ingediend over de definitie „agressie". De resolutie wil een land tot agresscr1 brandmerken v/anneer het: 1.oorlog: verklaart; 2. met of zonder oorlogsverklaring een gewapende inyal< doet; 3. een land bombardeert,'vanuit de lucht, dc zee of het land;, 4i zijn troepen landt of een antjere ;staat binnen leidt, zonder toestemming der be treffende regering;, 5. een zecblokka- de uitoefent.' De tekst van hes; Russische voor stel geeft ook een aantal voorwaar den, die niet als rechtvaardigingen' voor agressie kunnen worden be schouwd, zoals burgeroorlog,-rcvolu- tionnaire of tegen-revolutionnaire bewegingen, onlusten, en stakingen. Het merkwaardige van deze mo tie, die" zonder twijfel langdurige debatten zal ontketenen, is. dat zij zowel gronden geeft voor de ver oordeling van de V.N.-actie in Korea als voor de bemoeiing van Mao Tse-toeng. MONTREAL. De Canadese minister van; Defensie, Claxton. heeft Maandag-verklaard, dat de uitrusting, die Canada voor een Ne derlandse divisie beschikbaar stelt, tegen het einde van dit jaar in Ne derland zal zijn. De eerste ver scheping zal Montreal op 15 No vember verlate» de laatste een -maaüd' latër;"'-'**^- - - LONDEN „Ik ben er zeker van. dat de vermiste atoomgeleerde dr Bruno Pontecorvo zich ergens in Rusland bevindt". Aldus werd giste ren verklaard door de Britse minis ter van Bevoorrading. Strauss, in het Lagerhuis. Strauss gaf toe. dat gebleken is, dat Pontecorvo een ge naturaliseerde Brit, in Italië commu nistische familie had. Voor zijn vlucht had.men dat niet geweten. In het Britse atoomcentrum Har well werken nog verschillende ge leerden van buitenlandse afkomst, onder wie Oostenrijkers en Duitsers, vertelde de minister nog. TAIGON. De Franse troepen, die Zondag Haobingh hebben ont ruimd, trekken zich 25 km. terug langs de koloniale weg nummer zes om een nieuwe linie in de rijstvel den 35 km; ten Zuid-Westen van Hanoi te vestigen. Volgens onbeves tigde berichten zouden burgers thans uit eigen beweging Sontay, ongeveer 50 km. ten Noord-Westen van Hanoi en 50 kml ten Noorden van Haobingh, verlaten. DEN HAAG. In 1948 is door de post ruim 1 millioen stukken vervoerd. Per telefoon .werden ca. 130 millioen gesprekken afgewik keld en per, telegraaf 4 millioen telegrammen in binnenlands ver keer geseind. Het aantal rekening houders bij de postchèque- en gi rodienst steeg met 5000 en over schreed het half millioen. Het aan tal boekingen op de postrekenin gen bedroeg 125 millioen. De op brengst van het postverkeer steeg met 9.3 millioen tot 102,4 mil lioen. De winst van het P.T.T.-be- drijf bedroeg t 36.850.007. Aan het eind van 1948 had de P.T.T. 43.000 personen in dienst. LONDEN. —- "De Chinese inter ventie in Korea heeft een nerveuze stemming op de wereldmarkten doen ontstaan. De koersen op de effectenbeurzen daalderten de prij zen van grondstoffen en vrij goud stegen. DEN'HAAG. In de afdelingen van de Tweede Kamer is het wets ontwerp schorsing bedrijfsregelingen vrij algemeen met instemming ontvangen. Ook de uitgangspunten: het uitoefenen van een directe prtfsbeheersende activiteit zonder op een uitspraak van de commissie bedrijfsregelingen te wachten, en het bevorderen der gezonde concur rentie, worden algemeen aanvaard. Toch staan er twee opvattingen tegenover elkaar: vrees, dat de rechtszekerheid in het gedrang komt en daaraan gekoppeld de op merking,-- dat een schorsing van een jaar te lang is, en aan de an dere kant het verwijt, dat de re gering met deze maatregel veel te lang gewacht heelt, omdat op het gebied der prijzen afspraken wor den gemaakt, die de toets der cri- tiek niet kunnen doorstaan; De leden, die op dit standpunt staan vragen zich ook af, wat er gebeu ren zal als na dc schorsing van een bedrijfsregeling deze op vrij willige basis onverkort wordt ge handhaafd. Zij vragen: Indien er'in 'n der gelijk geval b.v. sprake is van een onjuiste prijs, heeft dc Regering dan de bevoegdheid de prijzen terstond te verlagen en zal zij van deze bevoegdheid gebruik maken? Indien dit niet het geval mocht zjjn, is de thans gevraagde be voegdheid een lege dop en zullen ook bij aanneming van dit wets voorstel voor de maatschappij na delige toestanden blijven voortbe staan. LONDEN Bij men senheugenis sal het 21 November voor de eerste keer zijn. dat een. regerende vorst of vorstin van Nederland een bezoek brengt aan Croot-Brittannie. Ko ningin Juliana en Prins Bemhard maken de heenreis overzee met de „Jacob van Heems kerk" en zullen op 24 November door de lucht naar Nederland terugkeren. Dit zal dan ook de eerste keer zijn, dot een regerende vorst of i'orstin na een bezoek'aan Groot-Brit- tanniè per vliegtuig de terugreis maakt. Een statierit door het centrum van de Britse hoofdstad, een ont vangst door het Lon- dense gemeentebestuur in de historische Guildhall, een officiële ontvangst op het paleis van St. James, een banket op Bucking ham Palace en een of ficiële receptie, die de Britse regering in Middle Temple Hall zal houden, vormen met een bezoek aan het vernieuwde Lager huis, enkele hoogte punten van het pro gramma. Maandag 20 November zal de her tog va?) Gloucester te Dover -ir hoge gasten aan boord van de ..Jacob van Heemskerk" verwelko men. Na een toespraak van Dovers burgemeester reist het koninklijk: paar in ccn speciale trein naar het Victoria Station, waar zij om drie uur zullen aankomen en door de Engelse koninklijke familie zullen worden begroet. De eerste officiële' daad van ko- ningin Juliana in Engeland zal be I staan in het leggen van een krans I op het graf van de onbekende sol- Idaat.in Westminster Abbey. Op de I eerste dag zal voorts een bezoek worden gebracht aan de koningin moeder Mary en zal een receptie worden gehouden op de Nederland se ambassade. Op 22 November ontvangen ko ningin en prins op Buckingham Palace het corps diplomatique en de Hoge Commissaris der domi nions. Nf lipt ïioëhmaal bréngt 'hét koninklijk'paar een bezoek aan de Ned. Hew. kerk in Austin Friars. Voor 23 November staat een re ceptie door de Nederlandse kolonie op het programma. Voorts zullen koningin en prins in de morgen uren de gasten zijn van minister Bevin. 's Middags bezoekt de konin gin de voorstad Bermondsey. ter wijl de prins een kijkje gaat ne men op de Londense luchthaven en in een fabriek voor hefschroef- vliegtuigen. Hondjes zijn net als mensen. Zij hebben ook teel eris last van bran derigheidrheuma, bronchitis. Dan stopt men re (lief derijk) in een in- ra-rood en ultra violet hokjewaar in ook een sproeier zit voor het gelij kelijk verspreiden van nat medicijn over hun huid. Dit kleine meisje wei gerde echter haar lievelingen los tc laten, toen die een behandelingctje moesten ondergaan. Ja zo rijn kleine meisjes. Hij was 74 jaar, toen hij dezer dagen in de buurt stervende werd aangetroffen. Zijn niet-rijke familie had hem stilzwij gend onderhouden. Hij heette Costello In dc filmencyclo- pacdie staat, dat hij 30 jaar geleden filmheld was. en. milliaencn verdien de. Bii de zwijgende film, trcl ie verstaan. Zou zuster Marie Pineau te Parijs kampioene-donor zijn? Het laat haar onberoerd, want ■zij wacht plichtsgetrouw op de 356ste patient voor wie zij haar transfusiebloed kan ge ven. In een aardlaag van op dc kop df 130.000 jaar ouder dom (bij Graz) heeft de Oos tenrijkse oudheidkundige dr Maria Mottl een bijl gevonden. Dus, zegt zij, die bijl is ook al 130.000 jaar oud. ROTTERDAM Zaterdagmorgen verloor een kantoorlopcr van Wm. H. M. en Co. N.V. te Rotterdam 25 mille. Dit geld is thans weer terecht. Een zeventienjarig meisje heeft de tas gevonden in de Westerstraat. Nadat zij een advertentie las, die naar aanleiding van dit verlies werd geplaatst, heeft zij de daarin ge noemde expert opgebeld. Die waar schuwde op zijn beurt de politie. Rechercheurs hebben het geld afge haald. Het gezin wacht nu op dc be loofde beloning. DEN HAAG. Op 1 Mei 1951 zo heeft de inspecteur der Nationale Reserve, kolonel mr. J, Termaeten meegedeeld zal zijn wapen de be oogde sterkte van ten minste 16.500 man hebben, verdeeld over 15 batal jons, voorzien van staven en verzor gingseenheden. Elk bataljon krijgt zes compagnieën. Iedeïe provincie als één'provincie worden beschouwd krijgen tenminste één bataljon. De provincies Noord- en Zuid-Hol land zullen door het grotere aantal vrijwilligers méér dan één bataljon kunnen opstellen. De 15 bataljons worden uitgerust met Engels mate rieel, dat reeds aanwezig is. Voor cursussen en kampoefeningen krijgt de Nationale Reserve de beschikking over het kamp Golflinks bij Arn hem, dat deze maand nog in gebruik zal worden genomen. NEW YORK. Gloria Swanson en William Holden, die tezamen met haar optreedt in de film „Sunset Boulevard", zijn bij het nationale referendum, uitgeschreven door de „Film Daily" tot de beste acteur en actrice van het jaar 1950 uitgeroe pen. De Engelse bladen besteden zeer veel aandacht aan het be zoek, dat koningin Juliana en Prins Bemhard binnenkort aan Londen zulten brengen. Van morgen publiceerden de Lon dense ochtendbladen deze foto van ons koninklijk gezin, die onlangs op het paleis Socstdijk. genomen is. V.l.n.r.: H.M. de Koningin. Prinses Marijke. Prinses Beatrix, achter haar Z.K.H. Prins Bemhard, Prinses Margriet en Prinses Irene. T SOEST.—--' "Dé" BOlaiige groentenTian- dëlaar J. de Kr. uit Soest, is Maandag middag tcrwut hjj met zijn vrachtauto op de Ecmweg reed. op- de onbewaakt» spooroverweg bii de Kleine Melm, te gen de electrische trein, die om 12J5 uit Amersfoort was vertrokken, gebotst. De bestuurder werd uit dc' cabine ge slingerd en kwam beneden in de berm terecht, terwijl de vrachtauto ongeveer 30 meter werd weggeslingerd. Het slachtoffer is in zorgwekkende toestand naar het St. Elisabeth Ziekenhuis te Amersfoort vervoerd Van de vracht auto was aiets meer over dan een vol komen wrak. Dc trein ondervond 20 minuten vertraging. Volgens ooggetuigen heeft De Kr,, toen hu de overweg naderde, zeer kalm gereden, doch is vermoedelijk verrast door de trein, die op dit traject een snelheid heeft van 100 k.m. per uur. KOPENHAGEN. Vandaag ein digt de boterrantsoenering, waarover de sociaal-democratische minder heidsregering is gestruikeld. Alleen suiker cn koffie blijven op de bon. DEN HAAG. In 'een spoedeisende vergadering heeft de communis tische meerderheid van de gemeenteraad van Finsterwolde by voorbaat geprotesteerd tegen eventuele regeringsmaatregelen, zy bleek van an- iiing, dat nooit de Gemeentewet was geschonden en er dus geen enkele reden tot ingrijpen is. De Regering denkt daar anders over en heeft een wetsontwerp ingediend, waardoor de bevoegdheden van de raad en van B. en W. in handen van de burgemeester worden gelegd, groot deel tc danken aan het koel* In de memorie van toelichting ■worden vele gevallen aangehaald van ontoelaatbaar optreden, van pressie op ambtenaren, ongemo tiveerde ontslagen, van de com munistische wethouders, gesteund door de communistische meerder heid in de raad. Het is niet te verwonderen, concludeert de Re gering, dat op deze wijze en in zulk een sfeer bij het getroffen deelder bevolking der gemeente bet gevoel heerst van te leven in een staat van volslagen rechteloos heid. In het stelselmatig streven om proselieten te maken ontziet men zich niet een van elke objectivi teit gespeend beleid te voeren en te trachten de burgemeester cn andere niet-communistisehe per sonen, met overheidsgezag be kleed, wanneer zij zich niet wen sen te voegen naar de eisen der communistische inwoners, tc inti mideren en te vernederen. Dat men hiermede tot dusver niet meer succes heeft gehad, is voor een DEN HAAG. Het aantal werklozen, dat aan het eind van Septem ber 49153, was eind October gestegen tot 53032. Een jaar geleden was het werkloosheidscijfer 49.246. Het werkloosheidspercentage voor het gehele land, berekend naar de mannelijke inwoners, was eind October 1.1. In Drente was bet 't hoogste, nl. 2.6, in Zeeland en Overijssel bet laagste, nl. 0.5. Bij het cijfer van 53.032 zijn 10.305 DUW-arbeiders cn 161 wachtgelders inbegrepen. De vermindering der werkgele genheid moet worden toegeschreven san de afloop van de oogstwerk- zaamheden. waardoor, niet alleen landarbeiders werkloos werden, maar ook een aantal bü de oogst in* geschakelde bouw- en veenarbei ders. In verband met het seizoen nam de werkgelegenheid eveneens af voor bet Horeea-bedrijf en da baksteenindustrie. Het aantal voorkeur genietende gedemobiliscerden. dat bij de ar beidsbureaux stond ingeschreven, daalde van 2637 tot 2216. bloedig en beleidvol optreden vart burgemeester Tuin en zijn mede werkers. De Regering brengt gaarne hulde aan de wijze, waar op genoemde burgemeester .zich van zijn taak gekweten heeft, Voor nadere bijzonderheden-.ver* wijzen wij naar pagina 3.) HILVERSUM. In verband met het overlijden van George Bernard Shaw zal de VARA a.s. Woensdag, avond van 21.50 tot 22.30 uur een klankbeeld uitzenden van Peter Lo* tar, gewijd aan leven en werken van de grote auteur. Het aangekondigd» hoorspel komt hierdoor tc vervallen. 4 Weersverwachting, geldig van yi Dinsdagavond tot Woensdag- ,g avond: aanvankelijk weinig a wind. later matige wind uit ïf zuidelijke richtingen. Vannacht jg vooral in de noordelijke kust provincies van zee binnepdrij- g vende wolkenvelden met enke le buien. In het- binnenland weinig bewolking met op vele plaatsen lichte vorst en tegen de ochtend nevel of mist. Mor gen overdag aanvankelijk nog op vele plaatsen dlchtbewolkf, later op de dag geleidelik meer bewolking maar tot aan het einde van de middag bijna overal nog droog weer. Weinig verandering in temperatuur.: 8 Nov, Zon op 7.46 onder HAt; Maan op 5.37 onder 15.59,

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1950 | | pagina 1