BERVOETS Dubbele Belgische zege in schroeiende hitte Kaagweek begonnen KRiS-KRASSER Voor de Alpen geen groot offensief verwacht Ik dacht: „Nu is alles uit KRABBELS VAN Vrijdag-20 Juli 1951 r ||- ADEMPAUZE IN DE TOUR Tweede overwinning van Rosseel 1Om de Daviscup Zweden wint met 5-0 van Philippijnen VAN EST WEER THUIS Brabander enthousiast Euwe en Prins leiden in Gij on begroet WAT VOOR WEER? Morgen opklaring v. d. TOMBEN HEEFT MORGEN WEER ZIJN SCHOENPRIJZEN VERLAAGD!! Tennis-tournooi op Plaswijck R> NA GEDANE ARBEID.... ORANJEBOOM BIER! Fanny komt op zes nummers uit Rotterdams Toneel ,Een ster wordt geboren" door Ladwig Bemdmans Radioprogramma KERKNIEUWS Onze speciale verslaggever telefoneerde ons Donderdagavond uit Carcassonne: De hete droge lucht van het subtropisch klimaat stond bijna tastbaar te trillen boven de landstreken Ariège en Aude Roerloos staken de statige cypressen hun ranke ge- .stalte uit de groene valleien omhoog en smachtend van dorst lag de uitgedroogde, kon-elige grond de strakke blauwe hemel af te speuren naar de zegeningen van een ver kwikkende regenbui. In dit dicor moest de karavaan van de Tour de France na de slag in de Pyreneeën de strijd voorzetten. Strijd? Sdaar was het niet vanzelfsprekend, dat deze blakerende hitte alle strijdlust en overmoed wegsehroeide uit het peleton, dat twee dagen lang de degen had gekruist met vier Pyreneeëntop- pen van groot kaliber? Zó verlammend werkte de onbarmhar tige gouden schijf aan het azuren blauw, dat zelfs op de tien kilometer lange bestijging van de Col de Fortet, een berg van de derde categorie, het peleton nauwelijks in beweging kwam. Pas toen de top in zicht was begon Bartaii verwoed voor de groep uit te sprinten om er 20 se conden. bonificatie in de wacht te slepen. Het was het enige teken van leven tot ongeveer dertig kilo meter voor het eind. Maar zelfs de ontsnappingspoging die toen op klei ne schaal werd ondernomen, miste alle gloed en inspiratie. Pas toen Rosseel kort voor de wielerbaan in Carcassonne wegliep om zijn tweede etappezege te behalen en zijn land genoot De cock de tweede plaats voor zich opeiste door de sprint van het peloton te winnen kon de vol gerskaravaan met recht en rede zeg gen dat er iets te doen was ge weest Maar de 213 kilometer ineen temperatuur als deze, waren daar niet voor nodigl Set 2al ons verhazen, wanneer de geestdrift in de eerstkomende da gen weer terugkeert In de etappes na Montpellier en Marseille zal het waarschijnlijk precies gaan als van daag tussen Luchon en Carcassonne: een. wandeling tot voor de finish of anders een ontsnapping door onbe langrijke mannen, waarbij de gro ten zich dus niet verplicht gevoelen in ie grijpen. 35e uitslag van de 15e etappe luidt: 3. Rosseel (België) 6J22.01; 2. De Cock (België) 6.22-13; 3. Diot (PanjS): 4. Caput (Parfjs): 5, Ex Aequo: twaalf renners waaronder o.a. Brambilla (Oost Zuid Oost), Blagtont (Italië) en vaa Exjde'CBeigië}. allen', in dezelfde tijd als Dfc Ceck; 17. Muller (Frankr.) 6.27.09: IS, Bafert (Oost Zuïd Oost) z.t.; 19, ScSardis (De de France) z.t: 20. Ockers (België) z.C Vervolgens op da 23e plaats een grote groep ex aequo,-waarin o.a. Koblei, (Advertentie LM.) KAAG-SOCIETEIT. Rustig, zonder officieel gedoe is de 31ste Kaag week vanochtend begonnen met de teamwedstrijden. Om vijf minuten voor half tien klonk het eerste startschot en maakten de eerste boten, de sharpies, zich ge reed voor dé start. Het was heer- lfjfe koel vacanüeweer met bedek te lucht. Er stond een vrij matige Noord-Westenwind. Veel belang stelling was er niet voor de vroege vertrekkenden. Er-gingen slechts vier boten weg: de Hurricane, en de Mustang, bemand met de be kende gebroeders Kraan van de vereniging Br aassemermeer en de janmaat Van Metzelaar, de Gems Jungschiager (beiden van de Kaag). Bi ach tig kwam daarna het veld van zestien Regenbogen als een scherm het Zweiland af voor de eenmanswedstrijd. Theunirsen met rijn home voerde bet veld aan. De gebroeders Kraan hadden natuurlijk bij de sharpies geen moeite met de weinige tegenstan ders: bij de Valken finishte Hoppe met de Tarentelie als eerste, ge volgd door Kixkenier met 't Spul en op de derde plaats Van Hel- vert met Lapsus. Tr de Olympiajallen bad „De Kaag" sterke ploegen in de Jong, die Nederland zal vertegenwoordi gen. op de Europese kampioen schappen, en Jac. Stap, die daar voor als reserve is aangewezen. Er kwam hier dus geen andere O.-jol aan te pas. De oude waterrotten, voorspel den tegen de middag een „macht wind", want de lucht werd er te gen twaalf uur niet beter op en 's morgens viel reeds nu en dan wat motregen. V'laardmgen inplaats vaa Te Werve Tijdens een uiteenzetting over de stadsuitbreiding van Vlaardingen, die hij gaf ter gelegenheid van de aldaar gehouden industnedag, deelde burgemeester hir. J. Heus- d ens r D onder dag mede, dat na het gereedkomen van het grote recre atiegebied van de BHdVL tussen "Vlaardingen en Schiedam - d.i. voorjaar 1952 als eerste grote sportevenement hier het interna tionale tenmstournooï zal worden gehouden, waaraan leden van het Shell-personeel uit 22 landen deel nemen. Volgens de burgemeester was- het zo goed als zeker, dat dit loumooi voortaan steeds in het Vlaardingse recreatiecentrum van de HPJtf. zal worden gehouden. Tot" dusyer vond het tournooi jaar- J«ksplaatsop Te Werve ^in Den Diedericb, Genuniani, Bauvin, Coppi, Bobet. Bartaii en Barbotin. Het algemeen klassement luidt. I. Koblet (Zwlts.) 85.43.23; 2. Battvin (Oost Zuid Oost) 55.43.44; 3. Geminiaoi (Franrijk) 83.43.55: 4. Coppl (It) 83,46.32: 5. Duel en Lazarides (Frankr. 5 BSJ5Q.S2; 6. Biagioni (It) 85.54.44; 7. Meunier (Weet Zuid West) 65.35,38; 8. Ex Aequo Bernardo Ruiz (Spanje) en Bartaii (It> 85.56.15; 19. Lauredx (Frankr.) 85.57.03; Het algemeen ploegenklassement ziet er uit ais volgt: 1. Frankrijk 25621.57; 2. België 256.54.05; 3. Italië 257.08.12; 4. West Zuid West 257-2623; 6- Zwitserland 257.58.51; 7. Luxemburg 238.5022; 8. Spanje 23825.57; France 258.5623; 10. Parys (Advertentie LM.) (Advertentie LM.) Kwaliteit en Bervoets - één begrip.' Alleen kwaliteit BAASTAD In de halve finales van het tournooi om de Davisbeker (Europese zone) heeft Zweden de Philippynen mei 50 verslagen. In de laatste twee enkelspelen, die te Baastad werden gespeeld, behaalde Bergelin. (Zw) op Ampon (Fh) een. S3 6—1 06 1—5 62 overwinning en bereikte Davindsson (Zw) tegen Deyro (Ph) de cijfers van 64 4—6 3—0 8—6 75. De ontmoeting tussen Zweden cn Duitsland voor de finale van de Europese zone zal van 27—29 Juli eveneens te Baastad plaats hebben. CHICAGO. Kid Gavilan, de door Amerika erkende wereldkam pioen weltergewicht, zal op 5 Sep tember in Chicago uitkomen te gen de vroegere kampioen midden gewicht Rocky Graziano. De wed strijd zal bestaan uit tien ronden. Voordat Gavilan tegen Graziano uitkomt, moet hij eerst nog zijn titel verdedigen tegen Freddie Gra ham. Deze wedstrijd is voorlopig vastgesteld op 22 Augustus en zal in New York plaats vinden. 5? (van een. onzer verslaggevers) ST. WILLEBRORD, Donderdag. Op het station Roosen daal spotten vanavond honderden met douanebepalingen en politie-afzettingen toen vier minuten voor acht de Parijse trein binnenstoomde. De magische ketting die het douanegebied ge woonlijk van de vrije wereld scheidt, werd vertrapt of omver gelopen door een horde juichende Brabanders, die in die trein slechts één man wilden zien: Wim van Est, terug uit de Tom- de France. Samen met de assistent-ploegleider Piet van Ierlant en één van de Nederlandse verzorgers liep hij nog een beetje wat kreupel langzaam langs een juichende en dansende me nigte naar het visatatielokaal. GUON Dr Mare Euwe deelt na de vierde ronde van het internatio nale schaaktourncoi in Gij on de eer ste plaats met zijn landgenoot Prins en de Argentijn Pilnik. Alle drie hebben zij thans drie punten. Euwe heeft echter nog slechts drie partijen gespeeld. De uitslagen van. de vierde ronde lui den: Euwe (zwart) slaat Rosolimo (Frankrijk')34 zetten. Prins (zwart) speelt remise tegen de Spanjaard Alvaro Diaz in 46 zetten; Wood (Gr. Brittannië) slaat Lorenzo Rodriguez (Spanje) in 56 zetten; Ffinik brak na 10 uur spelen zijn partij tegen de Spanjaard Antonio Medina af. „Wim, ik ben blij, dat je levend terug bent", zei een douanier met een voor de wielersport warm klop pend hart, „ik hoef niks te zien, behalve die gele trui." Die kwam te voorschijn, nog even vuil en besmeurd als 5e hem in het ziekenhuis van Tarbes van Van Est"s gekneusde lichaam trokken. „Jong, ik zit vol bloeduitstortingen en builen," vertelde Van Est, „en 3e most niet aan mjjn rug komen, want daarop kan ik nog niks heb ben." Toen nam hij voorzichtig zijn 21i-jarig dochtertje Lieske op de arm, en wandelde, nog altijd om ringd door een uitgelaten menigte, naar de uitgang, waar een rits au to's wachtte om hem naar St. Will- brord met de vlaggen uit te brengen. In. de auto vertelde hij bet ver haal, dat vastgeklonken rit in zijn hoofd: de val in de ravijn van de Aubïsque. .Mijn achterband sprong", zegt Van Est met een merkwaardige stelligheid, .juist toen ik de bocht wilde nemen voelde ik myn ach terwiel wegglijden. Ik dacht, „nu is alles uit", toen ik me voelde val len, en sloeg als beschenning mijn armen voor mijn gezicht Ik viel een meter of twintig loodrecht, be landde toen op een klein plateau, en ben toen verder van een steile helling gerold, aldoor met maar kopje-om. Daardoor rijn mijn voe ten ook zo stuk, omdat ze aldoor met een harde klap op de rotsgrond sloegen, de Belgische renner Decoek, die juist stond te repareren zag het gebeuren, sloeg een kruuske, en riep radeloos „van Est". Hij sloeg een kruuske en. riep radeloos „Van Est est tombe". (Van Est is gevallen), Zijn ploegleider Sylver Maes hoorde dat en hij waarschuwde Kees Pellenaars. Eerst konden ze me niet rien, en als de Decock me niet had zien vallen had ik er misschien wel uren gelegen. Nu klommen eerst persfotografen naar omlaag, en de stenen, die zij losmaakten rolden tegen mijn rug- Be vloog overeind van pijn, en toen kon Bellenaars me zien. Het was ongelofelijk, zo als iedereen me hielp." „Ga je volgend jaar weer in de Tour?" vroeg iemand. Van Est aar zelde. „Ik weet het niet, mossctuen wel. Ik had het nu wel leutig ge vonden om door te rijden.'' „Wanneer ga je weer op de fiets?" vroegen wij. „O, eens even een veertien da gen. „soigneren" hè, en dan wil ik wel weer beginnen." Naar Utrecht? Zo denken er blijkbaar meer over, want toen Van Est tenslotte via een juichende menigte zijn halsdeur betrad (Si Wlïlibrord schonk hem na. lijn overwinning Bordeaux—Parijs een huis annex garage voor zijn auto) stond daar de baandlrecteur de heer DeJcmghe uit Utrecht te wachten met het verzoek om toch asjeblieft op 31 Juli in Utrecht te komen rijden. Wim van Est dacht, dat het wel zou gaan. „Maar nu eerst vertel len", begon bij weer. „Ik reed hè, ik creveerde Hij zal het verhaal de eerstvol gende weken nog wel heel vaak vertellen. India wijst Australische bemiddeling af CANBERRA, Op een twee da gen geleden gedaan aanbod van de Australische premier, Menzies, aan India en Pakistan om te bemiddelen, in de kwestïe-Kasjmir, is beden in Canberra antwoord ontvangen. Mi nister-president Liaquat van Pakis tan verklaarde, het bemïddelings- aanbod gaarne te aanvaarden. Gijn collega in India echter deelde mede, dat er onder de huidige omstandig heden geen behoefte bestaat aan do goede diensten van Australië. (Van* ome iheefïeundtge medewerker) Vandaag staat het weer onder I«- uüoed wan de kleine storinpen dig over de Noordzee naar Denemar ken trokken. De fronten hiervan passeren ons land met zware be- tooEJrittff, maar er valt uicinip regen. Thans volgt het weer een ruo una hoge druk, die 20 riek over Schot- tand war het Noorden Uitstrekt en Oostwaarts trekt, zodat wy worpen droog weer en opklaringen kunnen verwachten. Tengevolge van de zon neschijn kunnen de temperaturen dan stijgen, zonder echter hope waarden te hereiken. Een volgende depressie doet de barometers ten Zuiden van IJsland dalen en hierdoor zijn. de vooruit zichten voor Zon dap nog onzeker. Enige stabiliteit sit er in het weer nog niet, wat bi) Westelyke winden ook niet te verwachten i$. Inmiddels Is het centrum van hoge druk langzamerhand van de om geving van de Asoren in de rech ting van Ierland getrokken en wordt de hoge druk bij de Azoren vrij sterk aangetast. Er zijn dus wel kleine veranderingen in de lucht- drukverdeling waar te nemen. Of die op den duur tot wegrsverbete- rinp rullen leiden is echter nog met te zeggen. (Advertentie LM.) Goris goed op, dreef (Van onze tennismcaewerker) Van de helaas slechts weiruge bui tenlanders, die deze week voor het ten- nlstoumoot op Plaswijck hebben inge schreven, rijh er nog maar een paar aan bod. Het Is wel Jammer voor het bestuur van Hillegersberg, dat verschei dene inschrijvingen zijn komen te ver vallen. Een nationale jeugdparlö, die span nend verliep, was die tussen mejuffrouw Van Dalsum en mej. J. van de Linde- Laatstgenoemde heeft in de eerste twee sets aardig spel laten zien. doch kon. maar niet doordrukken. Kaar moreel was daardoor blijkbaar zo geschokt dat de derde set een gemakkelyke over winning werd voor mej. Van Dalsurn. H. Goris was goed op dreef; het in ternationaal contact heeft hem veel ge leerd. Hij schakelde de Franse gast Le- veque in twee sets uit. De Engels-Ne derlandse combinatie mevr. Dehnert- Dehnert moest de eerste set afstaan aan mej. Soons en Van Possum. Mevrouw Dehnert volleerde soms veel beter dan Dehnert Jr.. die het een beetje te ge makkelijk opvatte. De uitslagen znn: Dames-enkelspel, 2e ronde: mej. Van Dalsum sl. mej. v. d. Linde 2—6, 9—7, 6—3. Heren-enkelspel, 4e ronde; Van Oort sl. Ir. Kammer 75, 6—1; H. Goris sl. Leveque (frankrijk) 63, 6—3- Heren-dubbelspel, 2e ronde: Teseh- maeher en Karsten sl. Kraal en Hartog 61, 61; Slavenburg en Gons sl. Ver meulen en Simonis 5—8, 6—1, 6—1; Windt en Lucas sl. Emans en Van Hos- Bum 60, 62. Kwart eindstrijd: T es ch in ach er en Ksxsten sl- Slavenburg en Goris 6—4, 46, 6—3. Gemengd dubbel spel. 2e ronde; mej. Fener (Frankrijk) en Karfiten sl. mej. A. Jamin en Ir. Kammer 6—2, 6—3; mej. J. Jamin en Van Oort sl, mej. Versteege en v. d. Lely 86, 8—8; mevr. Dehnert en Deh nert sl. mej- Soons en Van Hossum 4—6. 62. 6—4; 3e ronde; mej. Ten Bosch en Windt sl. roevc. De Visser en Simonis. 7—5, 62. Damesdubbelspel: halve eind strijd: mevr Kooiker en. mej. v. Kuyksl. mevr. E. Dehnert en mevr. Dehnert 3s. 6—0. 6—4. Jeugdelftal cricket tegen Flamingo's AMSTELVEEN. Zaterdag a s. vindt op bet terrein van V.RA. te Amstelveen de jaarlijkse cricket wedstrfid plaats van het Neder lands Jeugd Elftal tegen de Fla mingo's. Voor het Jeugdeltal zullen de volgende spelers worden uitgeno digd: J. v. Arkel (HCC) aanvoer der; v. Liemt (R&'W), wicketkee- per; J. Rïenstra, W. v. Monen, P. v. Arkel, J". Spekking (allen HCC); J. P. de Ruig, H. Wijkhuizen (E& W); B. Wittmaekers (HBS) en Dukker (WV). De elfde man zal nog worden aangewezen. Ook van het Flamingo-team is de elfde man nog niet bekend, aangezien H. Klink verhinderd is. De overige dien zijn: Voor H. v. Manen (HCC) ^aan voeder; R. Colthoff (HCC), wicketkeeper; J. H. Koele man. (HCC); L. Mulder, W. Summer, J. Smit en W. v, d. Vlugt (allen VRA) J. Visser (F.W,); T>. Bfjleveld (R& W); B. Kleefstra (Haarlem). Een fietsende zeeman m Ronde van Katendrecht DE vierde Ronde van Katen drecht voor nieuwelingen en amateurs vraagt Zondag de aan dacht. De nieuwelingen beginnen om half een aan bun 25 ronden, een afstand van 40 km.; de ama teurs starten ongeveer kwart over twee voor 63 ronden, tezamen H>0 km. over het traject Delipleln KatendrechtselaanBrede Hllle- dijkYeerlaanDeliplein. Het programma vermeldt klinkende namen, o.a, Alblas, Brinkman, Suykerbuyk, Braspenninx, v. d. Voort. Het rondecomité van Katen drecht met voorzitter Reitsma aan het hoofd heeft de organisatie van. dit evenement maandenlang voor bereid en er is enorm veel werk verzet om alles tot in de pun ties te regelen. Bij een van zijn inspec tietochten op het parcours maakte de heer Reitsma gisteren een aar dig voorval mee. Een stuk of wat Grieken kwamen op hem toe en vertelden, dat ze een maat aan boord hadden, die behalve een goed matroos ook een beste 'wiel renner is. Of de heer Reitsma deze fietsende zeeman maar wilde note ren voor de wielerronde. De voorzitter van het comité zat er even mee in. Hjj voelde er alles voor, maar er bestaat nog zo iets als een reglement, dat zekere voor waarden bevat, waaraan een deel nemer moet kunnen voldoen. Heeft die maat van jullie een licentie", vroeg hij. „Natuurlijk", luidde het antwoord en prompt daar stapte de her Reitsma met de Grieken naar een van de bekende werven, waar de Griekse schuit voor reparatie ligt. Georges Cockolis was gauw ge vonden en de heer Reitsma aan het onderzoeken. Allerlei papieren kon de fietsende Cockolis tonen, o.a. een brief, dat hij als lid van een Londense club stond inge schreven en foto's om. te bewijzen, dat hij enkele weken geleden tweede was geëindigd in een wed strijd te Tunis en een derde prijs had gewonnen in de Engelse hoofdstad. Stukken om de capa citeiten van de zeeman-renner Cockolis aan te tonen, waren vol doende voorhanden, maar één do cument ontbrak; het officiële ren nerscertificaat. De Grieken 'zijn "nu bezlg-om' door bemiddeling van de consul hun maat-nog vóór Zondag het be geerde papier te bezorgen. De heer Reitsma vindt het prachtig, want zo redeneert hij een centrum van nationaliteiten als Katendrecht moet voor zijn wielerronde toch tenminste één. buitenlander als deelnemer hebben, WITTE DOïlP Van de heer Warmenboven, (Advertentie Ï.M.) Met zekere trots laat Wim van Est de gele trui aan zijn vrouw zien, toen de douane zijn koffers in Roosendaal inspecteerde. Faan- hof (achter Van Est), kijkt be langstel lend toe. AMSTERDAM. Op de Neder landse athletiekkampioenschappen, die Zaterdag en Zondag in het Olympisch Stadion te Amsterdam plaats hebben, starten 195 heren en 80 dames, waaronder alle pro minenten. Fanny Blankers-Koen heeft voor niet minder dan zes nummers ingeschreven, iw. 100 meter, 200 m, SO meter horden, verspringen, hoogspringen en. ko gelstoten. Een van de hoofdnummers zal ongetwijfeld de 1500 meter vor men, waarbij rekening gehouden dient te worden met de revanche van Wim Slijkhuis op - Harting. Overigens ontbreekt het Slijkhuis niet aan ambitie, want hij heeft de K.ÏÏAU. verzocht de tijd tussen de 1500 meter en de 5 km voldoen de groot te maken, opdat hü bij de 5 km eveneens aan de startkan verschijnen. Op 1 Augustus zullen de in Am sterdam wonende leden van .Rotter dams Toneel in Royal aldaar de re- "petities aanvangen van Othello. Ver moedelijk zal Lily Bouwmeester Des demon a spelen. Van: 15 Augus tus af repeteert de gehele bezet ting het stuk te Rotterdam. „Want zonder dat zou ik hier niet zijn. gekomen." Cassard liet zijn tong langs rijn droge lippen glijden. „Werken voor meneer Vashvily meneer, was net of je werkte vóór een geest je kon nooit met hem praten." verkeerde manuscript En zo ge beurde het, dat Maurice Cassard ten lange leste het verhaal van Wil je met me trouwen? in één keer en met gespannen aandacht uitlas. „Hfd meest van wat er over deze plaats wordt geschreven, is niet „Wat heb je met mijn revolver waar", zei Ludlow Mumm. Hij lag gedaan?" vroeg Cassard- „De revolver?" zei Nightwïne. „Die heb ik veilig opgeborgen, me neer." „Waar heb je hem gelaten?" „Ziet u meneer, als u plotseling eens in gevaar kwam. te verkeren in de aanwezigheid van een moor denaar, meneer, dan zou natuurlijk Nightwine liep achteruit naar de het eerste zijn dat u zou doen, me- deur. Hij bleef naar Cassard kijken, neer, in de la van uw nachttafeltje Hij stak rijn hand uit naar de deur. ogenblDc, dat u dat zou doen, me- mensen zoals Moses Fable' 67 op de bank een krant uit Chicago te lezen, die hij in de cantine had gevonden. „Kijk. Hier staat een ver haal, dat er elke week driehonderd jonge meisjes naar Hollywood ver dwijnen. Ik vraag me af, wat er met hen gebeurt." „Ik weet wat er met hen gebeurt. Ze worden hierheen gelokt door do valse beloften van mannen zoals Vashvily, die de producers zijn van zei Cas- knop en deed de deur open. Hij keek naar Cassard zo lang als hij maar kon, terwijl hij langzaam de deur sloot. Hij het de glazen deur knop heel langzaam terugdraaien, zodat het even duurde voor de deur ogenblik, dat nu dat zou doen, me- sard, uit het raam kijkend- Beneden liep Moses Fable het ge bouw uit naar de tonelen, die als grote cementen warenhuizen in een ry stonden. Uit een van de tonelen kwam een leger jonge meisjes naar buiten, allemaal in witte aanneemjurken. neer, zou het met u gedaan zijn u zou doodgeschoten worden voor u ook maar één kans had de revolver te gebruiken, meneer." „Wat heb je met mijn revolver was gesloten en de metalen kïïk van gedaan?" vroeg Cassard. het slot niet hoorbaar was. „Ik heb hem veilig opgeborgen, Caasard trok de ia van zijn nacht- meneer. Ik heb hem in mijh_ zak, j^y/amen als het schuim van fare- tafeitje open en zocht naar zijn re- meneer." Hij kwam dichterbij en fcende golven op de sombere figuur volver. De revolver had onder het zei: „17 gelooft toch met, dat ik geen van j^oses Fable af en gingen toen manuscript van Wil je met me talent heb, meneer?" Hij wees naar ujteen# glimlachten tegen hem en trouwen? gelegen. Hij nam het ma- het manuscript. zeiden vleiend: „O hallo, meneer nuscript en wat er verder in de Ia „Ik weet zeker, dat je talent tihog gaat met u, me- lag er uit en legde alles boven op hebt", zei Cassard. neer Fable?", „Goedemiddag, me- het nachttafeltje maar de revol- „Lees dan", zei NIghtwine, en hij neer Fable." Bij knikte heel waar ver was weg. Juist toen hij naar de ging op een stoel in het donkere dig terug en glimlachte toegefelijk andere kant van zijn bed wou schui- gedeelte van de kamer ritten. en wandelde verder door de groep ven, waar de telefoon op het andere Cassard, nat van transpiratie en van een religieuze film. De moeder nachttafeltje stond, keekAhïj op en nu klaarwakker, hield zijn ogen op overste knikte tegen Moses FablG, zag als een afschuwelijke sensatie, tem gevestigd. de priester groette vol respect, de flat Mightwine. een paar meter, vaa ik zat er voor zorgen, dat nie- koster groette. hem afstond, mand u stoort voor u het uit hebt, „Kijk", zei- Cassard, „dat is die „Ik kwam terug, meneer, om u te meneer", zei de butler. „Lees." ongelukkige man, wiens idee van vertellen hoe blij ik ken, meneer. De hulpeloze schrijver stak rijn geluk het is om Moses Fable te over hef voorval In het huis van hand uit naar zijn nachttafeltje, zijn." meneer yasbvily", zei de butler, maar in de verwarring pakte hij het (Wordt vervolgd). ZATERDAG 21 JÜLl 1951 HILVERSUM I 40Z m. VAHA; 7.00 Nws 7.18 Gram. muz. 8.00 Nws en weerberichten 8-18 Orgelspel 8.45 Gram. muz. 9 00 Idem (9 30—925 Waterstanden) VPRO: 10.00 „Tjjdelrjk uitgeschakeld.", causerie 10.05 Morgen wijding VARA; 1020 Voor de arbeiders ui de continubedrijven 31.30 Pianoreci tal 12.00 Gram. muz. (1220—12.33 Land en tuinbouwmededelingen) 13.CK) Nws 13 A4 Metropol e orkest en soliste 13.50 Gram. muz. 14.09 Voor de jeugd 1420 Dameskoor 14 40 Accordeanduo 14-50 Fries programma 15.15 Amateursuitzen- drng 15.45 „Van de wieg tofc hei graf", causerie 16.00 Gram muz. 16.30 Sport- praatje 16.45 Radio Philharmonisch or kest 17.30 Voor de jeugd 18 00 Nws 18,13 Gram. muz. 18.40 Regermgsujtzending: „Zoeklicht op de Westerss Defensie" 19 00 Artist. Staalkaart. VPRO 1930 ..Pas separtout", causerie 19.40 „Het Oude Testament in deze tfld", causerie 19.55 „Deze week", causerie VAKA: 20.00 Nws 20 05 Actualiteiten 20.15 Gevar. programma 21.15 Weense muziek 21.45 Socialistisch commentaar 22.00 Dansmu ziek 2225 Voordracht 22.45 Orgelspel 23.00 Nws 23.15—24.00 Gram, muz. HILVERSUM II 298 m. KRO; 7 00 Nws 7.1S Ochtengyrrmas- tiek 730 Kerkkoor 7,45 Morgengebed en liturgische kalender 8.0D Nws en weer berichten 8.15 Gram. muz. 9.C0 Voor de huisvrouw 9.35 Pianorecital 10.00 Voor de kleuters 10.15 Gram. muz. 11.00 Voor de zieken 11.45 Gram. muz. 11.50 ..Ala de ziele luistert", causerie 12 00 Ange lus 12.03 Gram, mur. 12.30 Land- en tuinbouwmededellngea 12 33 Gram. muz. 12.03 Zonnewijzer 13.00 Nws en Katholiek nws 1320 Amusementsmuziek 14.00 Piano en orgel 14.25 Lichte muziek 14.40 PoUtiekapel 15.05 Kroniek van letteren en kunsten 15.40 Grain muz. 16 05 idem. 1630 „De schoonheid van het Gregoriaans" lï.Oo Voor de Jeugd 38 00 Pianospel 18.15 Rende van Frank rijk 18.25 Symphonette orkest en solis ten 19.00 Nws 19.15 ..Dit is leven" cau serie 19.21 Actualiteiten 19.27 Gram. muz. 19.52 Journalistiek weekoverzicht 20.06 Nws 20,05 Gram. muz. 20.15 „Licht baken" 20.40 „Steek een op. Heren!" 21.00 Amusementsmuziek 21,53 „Wat zOU TJ doen?" 22.00 Operetteprogramma 2236 „Wij luiden de Zondag in" 23 00 Nws 23.15 Nws In Esperanto 23.22—24.00 Gram. muz. Engeland, BBC Light Programme ïsoo en 247 m. 32,00 Parlementsoverzicht 12.15 Dans muziek 13.00 Sport 13.35 Balletmuziek 14.30 Sport 16.00 Militair orkest 15 30 Dansmuziek 17.15 Sport 17.30 Jazzmu ziek 18.00 Sport 18.30 Orgelspel 18 59 Sport 19 0Q Nws en radiojournaal 19 25 Sport 19.30 Verzoekprogramma 20 00 Gevar. muziek 21.00 Gevar. programma 21.40 Arbeidersorkesten 22.00 Nws 22.15 Dansmuziek 23.1524 00 Gram muz. BRDSSEL 324 m. 12.00 Gram, muz. 12,30 Weerberichten 12.32 Omroeporkest 13.00 Nws 13.15 Amusementsmuziek 14 00 Kamermuziek 14.55 Gram. muz. 15 oo Accordeonspel 15.15 Gram. muz. 15,30 Accordeonspel 15.45 Gram. muz. 16.00 Koorzang 17.00 Nws 17.10 Gram, muz, 17,30 Orgelmuz. 18.00 Klankbeeld 18 30 Voor de soldaten 10 00 Nws 19.30 Orkesteoncert 22 00 Nws 22.15 Lichte muziek 23.00 Nws 23.05 en 2313024.oo Gram. muz. NED. HERV. KERK Bedankt voor Hilversum (toez.) (8e pred. pi.) J. J. Poldervaart te NJjver- daL Beroepbaarstelling: de heer C. Petri, j. W. Brouwersstraat 36b te Am- Sterdam» stelt zich beroepbaar. secretaris van de rennersverenï- gmg De Rotterdamse Leeuw, ont ving ik de lust van. deelnemers voor de derde Ronde van Het Wit te Dorp, cUe zoals bekend mag worden verondersteld op Zater dag 28 Juli wordt verreden. Dat ziet qr uitstekend uit. Bij de ama teurs o.m. de Nederlandse kampi oen Piet Van Roon, Alblas, W. Verhoeven, Breed veld, Peters, Geluk» Koeman en Kooyman. Ook onder de ruim honderd nieuwe lingen tal van jongens, die zich al eens hebben onderscheiden. (Advertentie 2. M.) Als wij duizenden Jumbo matrassen per Jaar verkopen (voor een grote aankoop verlaat men zi'ch nu een maal het liefst op een bekend merk) Is het dan zo iets bij zonders, om met de Oprui ming eens een paar honderd matrasstolien voor Ameri kaans verlaagde-prijzen te verkopen? Voor ons is het niets bijzon ders, maar voor U wet, want nu koopt U een Jumbo-twee- persoons binnenveer matras met gestreepte tijk (uit de Holiand-serie van f 119.50) en 15 jaar garantie en daar bij nog twee met Javakapolc gevulde kussens, voor 65% van de waarde. Zaterdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van 280 stuks Jumbo driedelige twee persoons binnenveer matras sen met kapok kussen s en 15 jaar garantie en nu betaalt U geen f 119.50, maar koopt hem voor een Amerikaans verlaagde prijs, voc Een opruiming is een prettige tijd voor hen die nu voor abnormaal lage prijzen de mooiste karpetten kopen. Maar zij, die dit voorjaar voor deze zuiver wollen Wil tons, 190 x 290 cm. (3 x 4) f 159.- betaalden, is het wel een beetje pijnlijk. Laat het voor hen een troost zijn dat zij toch geen cent teveel betaalden. Vanaf Zaterdagmorgen om 9 uur' verkopen wij 88 van deze zuiver wollen Wiltons, de Kaatste uit de serie, niet voor f 159.-,' WINKELCENTRUM BINNENWEG

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1951 | | pagina 4