Dartel Xerxes vergeet winst tegen PSV te grijpen Saai voetbaltreffen met H.B.S. brengt Hermes 3-0 zege HET ZUIDEN start weer met overwinning L.V00GT Favoriet Sparta slaat NEG SYY loopt 2-0 achterstand tegen ADO in Kond de korf Ylotte zege van Feijenoord op enthousiast DHC 1)£ SCHIEDAMMER Wekelijkse sportbijlage Landskampioenen behalen 3-1 overwinning Zeilwedstrijden van „De Maas" Landman weer op dreef Herklots (HBS) opent score voor Schiedammers jEerste winstpunt voor Schiedammers In Schiedam stierf HBS een kraaiendood m J. van 't Hoff Maandag 17 September 1951 3 (Van onze sportredacteur) ROTTERDAM, Zondag. Een dartel Xerxes, dat zich vanmiddag met ongecompli ceerde, maar toch vloeiende aanvallen vrij wel onmiddellijk ijverig in de richting van F.S.V.'s lange doelman Stijger ging bewegen, heeft bij dit spel vol schone beloften, dat het in de gehele eerste helft redelijk goed vol hield, een zeer belangrijk punt vergeten. Xerxes verzuimde namelijk de winst te grij pen, die ondanks knap verdedigen van P.S.V. kon worden binnengehaald. Met een voor sprong van slechts 1—0 liet het de geleidelijk op gang gekomen landskampioene nog afie kans. De Eindhovenaren waren er dankbaar voor. Zij voegden aan hun op techniek geba seerde combinaties een scherp wapen toe:, snelheid. Binnen tien. minuten had de slag vaardige Fransen een middenvoor met capaciteiten de balans gewijzigd in 1—2. Geschrokken wilde Xerxes zich weer omhoog vechten, maar het kon de cadans van de Zui delijken niet meer breken. Een derde doelpunt van Fransen na ruim "een,half uur verpulver de de Xerxaanse energie. P.S.V. hield de over winning vast in handen. De doelman van P.S.V. heeft menigmaal de aanvaller3 van Xerxes^ het leven zuur gemaakt. Ook hier komt hij zegevierend ie. voorschijn. Zaterdag en Zondag werden, zeilwed strijden van de Kon. Boei- en Zeilver eniging „De Maas" op de Nieuwe Wa terweg en de -Noordzee verzeild. Zater dag met een stormachtige wind, doch onder ideale weersomslsn- De uitslagen, luiden: Zaterdag: Han- dicapklasse 1—2;1. Zeevalk, C. Brtiyn- zeel;2. tevens eerste kruiser Winde- kind,. C. v, „d. Giesen Azn.; .3, Hollan- dia '6; X. 'SiHeyis. Haridlcapklassê- 3: 1. Tuïïa, s. de Wit;:-z. MargarétfcaV LV Moerman. Handicapklasse 4: 1. Jan" .Bart, J. H. van Ess«r; 2. Joannes Pocn- pejufi. B. M. de Court Onderwater; 3. Rochus, P. R. Moenking: 4. Witte wal vis. W. ter Veld, Grote ronde- en platbodemj achten1. Schollevaer, W. Bruynzeel.Kleine ronde- en plat bodem jachten:-!. Waterman, H. van Cranenburgh. Drakenklasse: 1. Noor man, H, W; v.'d, gteen; 2. Irene, J.A. Six. Regenbocgklasse: 1. Nelis. J. Huisman: 2. Annemarie, L. de Wit: 3. Home,* mej. N, H. Theunissen: 4. Be-; neventum, J. Hofland.Pampusklas- se: 1. De Noord. T. N. van Walsum; 2. Pinguïn, A, C. v. d. Bos. Zondag; HandicaplelasEe 1—2: 1. Zee- valk. C. Bruynzeel; 2- Kickerle, J*. C. Smit: 3. Holland!» 8. L. Siüevie. Handicapklasse 3: 1. Margaretha, L. Moerman; 2. Tulla. S. de Wit; 3.,Orea. J. van Asten. Handicapklasse 4: 1, Japara. J. J. Vuykr 2- Witte walvis, W. 't Veld. 3.-Noorman. V. de Goode: 4. Zonnekind, W. a. Fop Smit Grote ronde- en platbodemjackten: 1. Wind roos, Raymond Neefs. Kleine ronde en platbodemjacliten: 1. Jean Bart. J. S- Mesdag. Devrijmoedigheid, waarmee Xerxeshet duel opende, verraste de verdediging van een wat-stroef gestart PSV. Opmerkelijk vlot drongen de Rotterdammers door tot de zestien meter-lijn en scho ven elkaar dan speels de bal toe. Te speels vonden Bakers, Schol- tens en stopper d'Hooge, die de korte combinaties nog; tijdig kon den breken. Xerxes begreep pas nade? striemende schuiver van PSV's rechtsbuiten Dillen, die en kele centimeters vande vinger toppen. van- Mühring- en de buiten kant van de paal tegen de afraste ring sloeg, dat het met dartelheid alleen niet ver zou komen. De ltanthalves Koers en Cammeraat brachten meer lijn in de aanval len. Zij richtten hun passes naar ae vleugels en meteen verloor de goed ingrijpende Bakers iets van zijn zekerheid. Tegen een gladde combinatie van de gebroeders Rijs houwer was hij machteloos, een center naar middenvoor Beun en een vinnig .schot, dat afstuitte op een beèn van dHooge. "Via links buiten Hans Rijshouwer kwam de bal nu bij rechtsbinnen. Caenraads, een snelle draai en ongrijpbaar voor Steiger eindigde het strakke, hoge schot tegen het net (1—0). Er was toen een kwartier gespeeld. Xerxes putte uit dit succes de kracht voor een bliksem-offensïef, resulterende in een. hoekschop en een fel schot van C.- Rijshouwer, dat Stijger. resoluut brak Dit was na een kwartier, spelen. (Van onze sportcorrespondent) NIJMEGEN, Zondagmiddag. Ongeveer tienduizend toeschou wers waren aanwezig toen de ploegen van NEC en Sparta hun Rónde van Overschie jan Verhoeven baas in „eigen dorp" Van een onzer verslaggevers) Jan Verhoeven heeft geen risico willen nemen en met een ronde (1 km) voorsprong wist hij de ronde in zijn „eigen dorp" te wïn- Hen. -■ Buimtachtig renners kwamen voor deze 70 km. wedstrijd aan de start, maar slechts zestien, wisten deze overigens voor nieuwelingen' vrij zware opgave, tot een goed- einde tebrengen. Schlee -heeft wel «en groot aandeei gehad in deze strijd want na 7 ronden ging hy alleen op avontuur uit en het duurde 22 ronden eer men deze- opstandelingtot; de orde had ge- roepen. 'Verhoeven cn Meyer speelden hierbij- de boventoon, slechts samenwerking tussen déze twee deed echter de voorsprong op het peloton weer kleiner-wor den. Eerst genoemde ging het toen alleen proberen. Passeerde Schlee daarna vlot en ging regelrecht op de overwinning af. Groepje na groepje en renner na rennerC die alleen reden) werden door hem in gelopen en weer gelest en na 45 km moet het_ peloton op Nikken en Gersen nal het hoofd buigen. Nikken kwam nog te vallen, maar ook Gersen moest er. aangelovcn en bij het ingaan van de laatste fase zat Verhoeven op fluweel.. De uit- slag'.:luiddet-v'? 1. Verhoeven (Overschie) 70 km. in 1.53.14 uur: 2. A. v. 't Hof (Sassenheim); 3- H- Gersen (Dtü- vendrecht): 4 J Hofland (Bever- -vijk); 5. J. Nikken (E'dam); H. W. Bregonje (R'dam); 7. A. Braven- hoer (R'dam): 8. J. v. Sas ('slïage) 9. F. Vuijk (R'dj>m). opwachting maakten in het Gof- fert-stadion, Sparta, met klasse spelers als Landman ten Teriouw in haar gelederen, was kennelijk favoriet en het moet de Rotter dammers dan ook rauw op 't l«f gevallen ziJn^ dat reeds m twee minuten een aanval van de Nij meegse voorhoede doel. trof. Rechtsbinnen Hendriks plaatste de bal In de vrije ruimte, waar Terlouw juist aan snelheid tekort kwam om de góed reagerende Bos de weg af te snijden en de Nij meegse linksbinnen gaf Landman geen scbün van kans. Hierna volgde een fel. offensief van de gastheren doch,,, dank zij Landman, die in uitmuntende vorm - bleek te zijn, bleef de ach terstand echter tot één doelpunt beperkt en geleidelijk aan wist Sparta hét evenwicht te verkrij gen dat tot de uiteindelijke over winning zou voeren. Na ongeveer een half uur spelen kreeg Sparta een vrije schop te nemen, waar mee rechtshalf Verbeek zich be lastte. Met een tactische kopbal stelde midvoor Brandse van Male in de gelegenheid een schot te lossen, dat onbereikbaar voor doelman Jansen in het doel ver dween, 1—1; In de tweede .helft moest NEC meer en meer toezien dat Sparta het middenveld in be-, zit nam en de verdediging met Reynen als uitblinkers kreeg vol op werk om de Rotterdamse aan val van repliek te dienen. Na on geveer een kwartier spelen kreeg rechtsbuiten van Ede 'n hoekschop te nemen; die het beslissende doel punt in zich hield. De fraaivoor het doel gebrachte bal werd door rechtshalf Verbeek onhoudbaar langs doelman Jansen gekopt. Van dat moment: af was-er geen sprake rmeer van een - Sparta-oyerwicht. Integendeel, de Sparta-verdediging moest tot het einde alle zeilen bij zetten om het offensief dat NEC Inzette het hoofd te bieden. PSV, worstelde zich even los, maar stuitte, op heftig verzet van stopper Everse en doelman Müh ring. Een voortreffelijke Middel dorp—Coenraads combinatie, gebo ren. uit een vlekkeloze pass van Cammeraat, wierp de Eindhovena ren weer. achteruit. Een trekbal van zy n rechtsbuiten schonk Beun een gedroomde kans. Schot. Naast. Een tweede aanval eindigde ook met een schot in de staantribune. Opnieuw deed PSV moeite om Xerxes' aanvalslust te beteugelen. Dat lukte-.- pas, toen Bakers een hard schot "an Middeldorp uit het verlaten doel had gekopt cn de Rotterdammers ontmoedigd het tempo iets lieten, zakken. De mid- denLinie kon nu aandacht gaan be steden aan de stuwende taak. De knap opgezette aanvallen strand den echter op de stevige Everse en een solide Mühring, die voorzetten van linksbuiten Van Elderen lenig tot zich trok en schoten van Fran sen degelijk aan de borst klemde. PSV had echter zijn rhytme ge vonden en stootte na de rust on middellijk door met scherpe aan vallen, waarin nu vaart was ge legd. Rechtsbinnen Quik bewees dit met een felle sprint op een pass van Dillen. Het schot, dat hij losliet,-kon Mühring vallende weg stoten, doch de snel reagerende Fransen was er eerder bij dan een Xerxaan en drukte de bal rustig over de lijn (11). PSV trok zich aan dit doelpunt op en zes minu ten later werd Fransen op de schouders genomen, toen zijn ko gel van zeker dertig meter Müh ring verrassend sloeg (12). De Rotterdammers voelden het gevaar en balden al hun energie samen in een offensief, dat de landskam pioenen tien minuten lang op eigen helft terugdrukte. Een kop bal van Hans Rijshouwer tegen de lat was de povere oogst. PSV werd daarna duidelijk sterker en een derde treffer van de voortdurend gevaarlijke Fransen dia snel door liep op een bakballetje van links buiten Van Elderen, doofde het vuur bij Xerxes, dat zich verward naar het einde bewoog. Als de rechtsachter van H.B.S. Van Vliet, geweten had dat een duel met Lex Janse zo'n dwaze foto had opgeleverd, had hij vast niet geposeerd. Finland klopt Frankrijk in athletiekwedstrijd HELSINKI. De tweedaagse landen- athletïekwed strijd Finland—Frankrijk, die Zaterdag en Zondag te Helsinki werd gehouden, is door Finland met 115 punten tegen Frankrijk 99 gewonnen. De belangrijkste uitslagen waren: 110 meter horden: 1. Hein rich (Fr.) 14.6 sec;; 2 Marie (Fr.) 14.5 sec. 200 meter: 1. Bally .(Fr.) 21.8 sec.; 2. Vaimy (Fr.) 22.1 sec. 3000 meter steeple: 1. B!omster"(FinL) 9 min- 07.6 sec.; 2. Springare CFïnL) 9 min. 22.8 sec. B00 meter: 1. Mabrouk (Fr.)1 min. 53.4; 2. Simone (Fr.) 1 min. 54.8. 4 X' 400 meter est: l, Finland 3 min. 15: 2. Frankrijk 3 min. 15.4. Discus: 1. Nyqvist (Finl.) 50.37 m.; 2. Huutaniemi (Finl.)49,01 m. Kogel: I. Tomminen (Finl.) 52.34 m.; 2, Halme Toja (Finl.) 52.42 m. mMmammwmmmtvmummnm Haagse rugby-ploeg wint van Rotterdam De in Rotterdam gespeelde rugby wedstrijd tussen Rotterdam en Den Haag is in een overwinning voor de Hagenaars geëindigd. Bij de rust stonden onze stadgenoten met 3—0 voor. De eindstand was 19—8. (Van onze sportredacteur) Gehavend is ADO gistermiddag het veld opgestapt in de eerste thuis wedstrijd van het seizoen, tegen SW en het heeft niet weinig gescheeld of de Hagenaars waren ook gehavend wat de uitslag betreft weer naar de kleedtent gegaan. Het is nog by 22 gebleven. Immers, het groot scheeps slotoffensief van de Schiedammers kon nauwelijks worden af geslagen en aa-n te weten dat de ADO-ers in de eerste helft vrij vlot en definitief de achterhoede van de tegenstanders tot twee keer toe aan de kant had gezet. De opstelling van de Hagenaars was sterk gewijzigd. Even in 't begin profiteerde links buiten Schrumpf van het feit dat Van 't Zandt er even niet aan dacht dat hij nu acblerspeler was. De AJD.O.-er treuzelde met wegwerken, Schrumpf ontnam hem de bah schoof door naar Köneman, die 't evenwel secuurder vond de bal stil te leggen, alvorens in te schieten. Voor doelman Kok was dit evenwel voldoende om zich op de bal te werpen. SVV sloeg er nauwe lijks acht op, keerde met rappe, over legde bewegingen terug. Zelfbewust. ploeg wat overwicht, ging het uithoudingsvermogen een woordje meespreken en langzaam werd de voorsprong vergroot. Mulders, Wedemeyer, De Waal, In 't Veld: 2—7. Direct daarop scoorde mej. Taffijn tegen, maar in de laatste minuut werd het door Mulders 3—8. Vicus Orientis, dat Hetis elk jaar het zelf- 't Hart c.s. zochten het straf worp naast gescho- de aanval en deze zag de, liedje en al.vindt er te veel dicht bij de korf, ten te hebben, gelukte kans tweemaal' zijn te- in de samenstelling van waardoor de Haagse ver-r - het Rutgers gelijk te ma- genstander te passeren: de eerste klas dan ook dediging het al heel ge- ken. Mej. v. d. Wijk 22. Door Mulders wijziging plaats, de lei- makkelijk had. Alleen 't maakte nummer twee, kwam de rust met 23. ders van de vorige com- Hart kon scoren, waarna doch Broers zorgde voor Daarna kreeg de gast- petitie geveii steeds weer Coster van ver gelijk 2—2. Toen kreeg Span de toon. aan. In ons over- maakte. De derde opstel- "gen vat óp de tegenstan- zicht hebben we er al op ling wist de volle winst ders en kon 't door Son- getüezcTi, dat Deetos, Het binnen te halen, één doel- neveld, Nederlof, Rutgers Zuiden, Spangen en Ons Eibernest wel weer tot de bovenste' helft vande ranglijst zullen gaan be horen en als we de uit slagen bezien, blijkt, dat we er niet ver naast zul len zijn* De Rotterdammers van punt voor de rust door en mevr. Hey tot 2—L de overkant speelden mevr. Merk en één er na uitlopen, Mculijn bracht meestal op. eigen veld de thuis tegen Gymnasiasten door H. Schuiten. Engels tenslotte de stand op punten vergaart, waar- en wonnen van deze bracht Het Zuiden weer 3—8. door het buiten gevaar Haagse ploeg met 7—3. in het nauw, maar toen Deetosgmg zonder krin dttmaal tP0Pn Uit dit resultaat blijkt trof Den Eartogh doel en Serts by Fluks op bezoek. üLyit, Kon „ditmaal tegen niet hoeveel moeite het konden ?t Hart en mej. Het; is met een nieuwe- Ons Eibernest geen suc- gekost heeft: deze zeven Kaptein de zege veilig ling altyd een moeilijk, ces boeken. Van meet af, goals té scoren, Tiental- stellen: 73. geval, want., afgewacht was de Haagse ploeg be- len malen wist 'men de Spangen moest Achilles moet worden hoe deze ter en vooralvoor. de bal wel op de korf te in eigen veste bekampen zich zal weren. Nu, dat korf kwam' het verschil brengen, maar de beslis- en dat is steeds een lastig is voor de roodwitte in spelkradat tot uitdruk- sénde schoten lieten heel karwei. Voor de rust kon Dordtenaren wel meege- king. Mej. Snijders, Buur- lang op zich wachten, de aanval van Rutgers vallen, al'hebben ze voor man en Schoonhoven na- Vooral de- eerste'aanval c.s; de Haagse verdedi- de rust eerst heel wat men voor de rust elk 'n van Het Zuiden viel zeer ging; niet passeren, hoer tegenstand moeten over- doelpunt voor hun reke^ tegen en kwam maar zei- wel zelfs een strafworp winnen. Wedemeyer was njng.Na; de. thee? trof den tot een vlotte com- genomen mocht worden, niet te houden en spoedig Schoonhoven na enkele binatle, Eerst toen .Van Mulder schoot voor Achil- had Deetos dan ook een minuten, doel' en vlak Wickevoort Crommelin les in. Na de thee vlotte voorsprong van twee voor, het eind schoot Be- had gescoord wist Win- het bij de blauwwitten punten. Maar toen kwam rens fraai'voor. de vijfde keihulzen doel te treffen, wat beter en na eerst een Van Nierop voor Fluks in maal in. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, Zondag. Nee, dat HBS schopt het dit seizoen niet ver. Ook vandaag maakten de kraaien weer een zwakke indruk, waardoor Herines- DVS het niet moeilijk had om als de sluwe vos, gelijk In La Fontaine's fabel» met de volle buit weg te rennen. De Schiedammers staken zeker niét in top vorm, maar speelden toch zo enthousiast, dat HBS volkomen werd wegge vaagd en zij als aandenken drie eieren, zo groot als voetballen, in het Haagse kraaiennest achterlieten. Dat het .er slechts bij drie bleef, kwam omdat v. d. Land, de bewaker van het nest, zo oordeelkundig de nederzetting beschermde; Zijn collega kraaien lieten hera bier bij dikwijls al leen tobben, want zij waren niet by machte zich de rappe Scbled"nmers van het lijf te houden. Gedurende de gehele eerste speelhelft zwierven de blauw-hemden voor hét zwarte doel» doch weigerden daar hardnekkig vaa de geboden scoringskansen te profite ren. De Schiedamse voorhoede had door het niet meespelen van Stolk een gevoelige aderlating ondergaan, te meer daar P. v. d. Tuyn (een broer van Cock) zich helemaal niet als een pre tendent voor het voetbal-walhalla aandiende. Goed gesteund door de middenlinie, waarin Ruiterman min- der, maar Gudde voortreffelijk werk verrichtte, kwamen zowel Lex Janse als Joop Heyster tot zeer kort voor het Haagse doel. maar met v. d?Land viel alsnog niet te spotten. Herklots was het ten slotte, die de Hermes-score opende, toen hij tien minuten voor de rust uit een listige voorzet van Joop Heyster de bal in eigen doel kopte. Dit was tevens het beginsïgnaal voor een hevig Schiedams offensief, dat kort voor de pauze resulteerde in een fraai doelpunt van de actieve Lex Janse, die; vallenduit een voorzet van joop Heyster voor; de tweede maal de bal achter v. d_ Land kopte (2—0),- De injectie, die HBS in de rust periode had gekregen, scheen aanvan- te-heb-; s Küne- Misschien een tikje te zelfbewust, omdat ADO nog geen enkele tegen actie had kunnen ondernemen. Maar die kwam dan nu weL De eerste en die meteen, raak was. De oss-Switchte naar binnen, Mangel- mans schonk hem de bal In. vrfje po sitie en v. d. Foei was een geslagen SW was afgebluft en schoof zijn stellingen thans met enige terughou dendheid naar voren, zodat de Hage naars aandacht konden gaan wijden aan opbouwend spel. SW dwars boomde deze plannen fors en afdoen de, maar vond Mangelmans overdre ven actief. Diens aanvalsleider. De Groot had evenwel kennelijk ontzag voor spil Steenbergen, zodat hij zich nogal teruggetrokken hield, hetgeen aan bet werk van Mangelmans niet ten goede kwam, maar wel aan dé Haagse score.De Groot kreeg na een half cur de bal op flinke afstand van het doel vrij en probeerde een schot. Een hard en hoog schot, dat tot ontzetting van alles wa'. SW was in doel verdween (20). Argeloze kopbal Hierna begon Van Schijndel te werken. Hij gaf geen tijd tot wee klagen, want steeds porde hy ballen in de ruggen van zijn aanvallers. Kóneman en Schrumpf reageerden erop met schoten, die echter volle scherpte misten. Toen kwam links half Buitendek te hulp. Hij zond een argeloze hoge kopbal naar het Haag se doel, die juist over en buiten het bereik van Kok In 't doel viel (2—1). Na rust is SW ijverig gaan pro beren de rest van de achterstand weg te nemen. Dat gelukt na 20 minuten. Toen moest spil Jans een hoek schop weggeven, hetgeen de gelijk maker voor SW zou gaan betekenen. Schrumpf profiteerde er nL van dat doelman Kok bij het voor brengen van de bal zelfverzekerd „Laat gaan" tot zijn mannen riep. Dat gebeurde, maar niet door de Schiedammer, die de bal met zijn hoofd in het net sloeg. kelijk een goede, uitwerking te?heb-, ben. Met lange trappen werden F man eh, v,. dijVegt irühet spel betrok ken. Maar als"Vab óüos"stonddéblon- de Co en Poulus de Hagenaars .knap? in de weg en verder waren er dan al tijd nog de kittige Osterbolt. de rus tige Van Buytenen of invaller-doel man Tap (die v. Diest bijDa deed ver geten) om aDe gevaar te keren. De Hagenaars werden er wanhopig onder en door steeds maar hun opstelling te wijzigen hoopten zij de Schiedamse veste tc doorboren. Wei kreeg v. d. Vegt een dot van een kans en beland- do een kopbal van HerkJotsvtegen de staander, doch dit bleek het spectacu lairste deel van het HBS-optredcn te zijn. Gedachtig het gezegde, dat een wedstrijd niet eerder gewonnen is, voordat het laatste fluitsignaal heeft geklonken, gooide Hermes er nog een schepje op en zie twee minuten, voor dat arbiter Bronkhorst snerpend het einde van dit overigens saaie voetbal- treffen aankondigde, accepteerde Jacques Heyster dankbaar de Itens, die Lex Janse hem op een presenteer blaadje bood en joeg van dichtbij het derde ei in het kraaiennest. BERN. De interland voetbal- wedstrijd tussen Zwitserland b en het Saargebied "werd met 5—2 door het Saarland gewonnen. (Van een onzer verslaggevers) Het is gluteren op het knusse terrein van DHC vele Delftenaren dan wel erg duidelijk geworden, dat het lang niet meevalt om een pas veroverde.plaat# In de eerste klasse met succes te verdedigen en dat daar zeker meer voor komt kijken dan alleen maar goede wil. Die goede wal bezaten de groen-zwarten in grote hoeveelheid, dat ondervond Feijenoord. Bruisend van enthousiasme stoomde de eerste aanval op het Feijenoord doel af en zonder dat Van der Bijl be sefte was daar nu eigenlijk wel de achter stadionbewoners de Delftenaren deze vreugde niet gegund. Van de Velde werd bij een gladde combinatie ten val gebracht en het eifmeterschot van Van Kilsdonk bracht de partijen weer op gelijke voet. In het volgende kwar tier was het grote verschil in spelkwa- liteit goed merkbaar. Fel was bet DHC offensief, knap de verdediging van Feijenoord. De rood witten lieten het niet alleen bij verdedigen, maar brachten afwisaeling met razend snelle uitvallen. Deze werden nood lottig voor de pas gepromoveerde. Van der Korput en v.-d. Velde brachten twee keer de kegél omhoog vóór hun club (1—3).' DHC liet zich niet uit het veld slaan, lanceerde in de 27e minuut een rappe attaque over de rechter: vleugel, waar plotseling linksbuiten v. d. Klooster opdook om bet ronde ding resoluut langs v.'d. Bijl te jagen: 2—3. De tweede helft werd geopend met enkele aanvallen van de Delftenaren, die nu tegen de vrij sterke wind moes ten opstomen en weldra het initiatief aan; Feijenoord ten deel zagen vallen. Niet slechts het initiatief maar ook de doelpunten, want eerst was het De. Bleljker, die uit een keurige'pass van Luyten de roos trof (2r-4) en vervol gens nam Koning'; alle spanning wég door foutief opstellen van DHC- keëper v, Scbaijk af-té straffen: 2—5. Zo had Feijenoord een kwartief na rust. een royale voorsprong en konden zij verder volstaan met het demonstre ren van een leutig partijtje salon- voetbal.:•';-* Doelman Van der Bijl in duel met Klooster van DM.C. STUTTGART. Het West- Duitse hockey elftal behaalde te Stuttgart een 41 overwinning op Zwitserland, Radio's Stofzuigers Gramofoons Rijwielen Meubelen Wasmachines Eventueel betaling in overleg SCHIEKABE 122 TELEFOON 42414 VOORKOM DIT!. - Koop een merkrigwiet GAZELLE JUNCKEK SIMPLEX EÏSINK RUDGE WHIT WORTH Bergweg 65D, teL 40044

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1951 | | pagina 3