De schuldeloze bloem GNGELOOFUJK GOEDKOOP Smoorenburg biedt U Extra Kwaliteit tegen opmerkelijk Lage "Prijs Kiwpmetovehjfe^ hoeft dezé leveren r Met Jan Strijbos naar Zuid-Spanje I detective-verhaal i i Charlotte Armstrong 1 Radioprogramma IETSAPARTS Vlinderbrocfie Borsiplaaijes Plastic auto slaapkamer, Kous met schuimpjes 25 Vlooienspel 85 de zaak die' kwaliteit cadeau geeft AHStt'fiDAM, NIEUWENDIJK 11 4-118-SCHIEDAM, HDD EST RAAT 41-4 3 Vrijdag 9 November 1951 ker naar hoven naar waar Je stond en antwoordde?" „Natuurlijk." „Was Dinny toen nog boven?" „Ja." „Nu geloof ik, dat in dat ene mo ment, ioen de aandacht van juf frouw Brown was gericht op iets boven aan de trap dat er op dat bepaalde ogenblik door dokter Christenson nicotine-sulphaat in het glas van Brownie is gedaan." Eve had haar hoofd weer opgehe ven om beter te kunnen luisteren. Maar niemand sprak of bewoog zich tot de. dokter zei, alsof het. geheel hem amuseerde; ..O juist. Maar hoe denkt U dan. da't ik zo iets zo maar bij hand had?" „Ik denk dat U nicotine-sulphaat in Uw zak had. omdat zij met nico tine-sulphaat vergiftigd is." zei Duff zonder meer. De dokter trok zijn wenkbrauwen op alsof hij daarmee wilde zeggen, dat een dergelijke redenering niet opging. Duff zei: „En natuurlijk kan ik mij wel voorstellen, hoe het kwam dat U het in Uw zak had. Wat ik werkelijk geloof is. dat XJ wat nico tine-sulphaat had gekocht voor Con stance Avery, die dat goed gebruikt voor haar kippen. Zo had er ni* meer van dat week-end. ze was van plan het te kopen en heeft'dat waar schijnlijk gezegd, En U. dokter, doet dikwijls van die boodschappen voor haar nietwaar? U hebt ook haar- speldjes voor haar gekocht, zie ik. Waar? Bij de drogist?" De dokter knikte van ja. ondanks zichzelf. „Dus gis ik verder, en dat geloof ik ook. dat XJ toen de nicotine hebt gekocht, omdat U het toevallig op de toonbank zag staan waar U langs kwam. En dit goed wordt niet door doktoren gebruikt; het zou geen aanwijzing in Uw richting kunnen vormen. Het wordt gebruikt voor tuinen, en U wist dat Mary het wel in huis zou hebben. Daarom ver koos U het boven een ander middel De bekende natuurliefhebber en vogelkenner Jan P. Strijbos, voerde een talrijk publiek leden van de Katholieke Kring Donderdag avond in Musis Sacrum aan de hand van een levendige causerie en prachtig opgenomen kleurenfilms naar Zuid-Spanje, waar hij zelf en kele maanden reisde en kampeerde. De heer Strijbos behandelde spe ciaal Andalusië, dat a.h.w, het over gangsgebied Is van Noord-Afrika naar Europa. De nauwe Straat van Gibraltar is er oorzaak van, dat de natuurlijke gesteldheid van Anda lusië gelijk is aan die van Noord- Afrika. Zo vindt men hier, als enig gebied in Europa, apen, aesculaap- slangen, koereigers, reptielen, am- phibieën en insecten, maar ook een bodemgesteldheid en plantengroei van dadelpalmen, aloë's, agaven en eucalyptussen, die ih Afrika alge meen voorkomen. De delta van de Kuadalquivii stond in de speciale belangstelling van de heer Strijbo3 en zijn reis genoten, daar dit de belangrijkste plaats is, waar de trekvogels over steken naar en van het vasteland van Afrika. XJren achtereen heeft hij geklommen en op de gevaar lijkste plaatsen z'n filmcabine op gezet om hier de vogels van de ooievaar, die daar het zo'n doorde weekse gast is als bij ons de zwa luw en van wie op ieder vlak stuk je van een toren een groot nest te vinden is, tot de vale gier, die bijna onvindbaar op de hoge toppen van de kale rotsen nestelt op enkele meters afstand gade te slaan en hun bewegingen op'1 de filmstrook vastte leggen. Ook konden de talrijke aanwezi gen iets zien van de prachtige plan tengroei, nu eens als kleurige mo zaïeken van verschillende bloemen- op de grauwere ondergrond der rotsen, dan weer als duidelijke op- doof J Posities KLM-vliegtuigen AMSTERDAM. Jndoncsiërou- te. Thuisreis: PH-TDC (Curasao) op Schiphol; PH-TDB.( Walcheren) uit Bagdad naar Cairo. Uitreis: PH-TDG (Gouda) in Djakarta; PH-TDO (Maastricht) van Bangkok vertrokken; PH-TDK (Amsterdam) in Bangkok; PH- TDE (Eindhoven) uit Amsterdam. Sydneycharter: PH-TEP (Pori- tianak) in Sydney, „Inderdaad, kindleren", zei Duff, ..Ja. Davey is nog maar klein; maar kinderen, om jouw uitdruk king te gebruiken, zien de dingen even duidelijk als wij oude sufferds, en ze horen ook precies even goed. Hun ogen en hun oren zijn even scherp, zo niet scherper. En ook hebben ze niet al die vastgeroeste ideeën van ons. Ik voor mij ben be reid, mij te verlaten op de eerlijke getuigenis van kinderen als deze. Laten we daarom doorgaan en die getuigenissen bekijken in het licht van de omstandigheden, waaronder zij zijn afgelegd, en zien wat we daaruit leren." „Dus, toen heeft de dokter nog eens met Brownie gepraat, beneden in de gang. Eerst had hij gepro beerd zijn verlooide op te bellen, en toen kwam Brownie bij. hem in de hal. Ze bood hem wijn aan uit het glas. dat ze mee had gebracht; en hij heeft er een slok uitgeno men. dat heeft Dinnv gezien. Dinny zag hoe hij van de. wijn dronk, toen ze langs hen kwam op weg naar bovenmet het blad voor haar moeder. Wij zullen dus aannemen dat hij toen van de wijn geproefd heeft, en dat er op dat moment al- leon maar pure wiin in het glas zat. „En het volgende ogenblik riep Mary Moriarity van boven naar Brownie, is 't niet? Om haar iets te vragen over spek?" Dinny knikte. „Ja", zei Mary rus tig, „dat is zo." „Juffrouw Brown keek toen ze- ZATERDAG 10 NOVEMBER HILVERSUM I 402 M.: KRO: 7.00 Nieuws; 7.15 Gewijde muziek- 7.45 Mor gengebed en liturgische kalender; 8.00 Nieuws en weerberichten; 8-13 Gramo- foonmuziek; 9.00 Voor de hulsvrouw: 920 Waterstanden; 9.35 Gramofoonmu zlek; 1Q.00 Voor de kleuters; 10.15 Gra- mofoonmuziek; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Gramofoonmuzlek; 11.50 „Als de ziele luistert", causerie- 12,00 Angelus; 12.03 Gramofoonmuzlek; 12.30 Land- en tuinbouwmededellngen; 12.33 Gramo foonmuzlek; 1225 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws; 13.20 Amu sementsmuziek; 14.00 Voor de Jeugd: 14.20 Engelse les; 14.40 Musicerende di lettanten; 15.05 Kroniek van Letteren en Kunsten; 15.53 Piano en orgel; 16.10 „De Vliegende Hollander', causerie: 16.20 „De Schoonheid van hei Grego riaans"; 1020 Voor de jeugd: 1?20 Voet balreportage; 18.00 Nieuws: 18.15 Jour nalistiek weekoverzicht: 18.25 Sympha- nette-orkest: 18.45 Buitenlandse corres- pendenties; 19.00 Filmprogramma- ig.20 Parlementair overzicht: 13.30 Lichte mu ziek; 1922 Actualiteiten: 20.00 Nieuws en weerberichten- 20.08 De gewone man zegt er 't zijne van; 20.15 Lichtbaken: 20.40 „Steek eens op. Heren I"; 21.00 Ge varieerd programma; 21.53 Lichte mu- JOJA moet het zijn. JOJA geeft U een goede lijn JOJA zit zo fyn Daarom draagt een JOJA Alléén b(( 1 O 95 ons voor een prima, boxcalf HOOGSTKAAT 136 Deze chique SWAGGER met en zonder ceintuur te dragen, In prima flaus mohair, alle mode kleuren, maten 38-46. Wij hebben alle bekendt merken bustehouders in de kleuren zwart, bruin en oxblood. slechts De Hoofdcommissaris van Politie te R'dam maakt bekend, dat in verband met werk zaamheden aan de spoorlijn 's GravenhageR'dnm de spoorwegovergang in de Oversein escwcg Gemeen te Schiedam in dc nacht van Zondag 11 Nov. '51 op Maan dag 12 Nov. '51 van 22 uur t.m. 6 uur voor alle rijver- keer zal worden afgesloten. Enorme sortering zijde en stof DEUX PIECE en. JAPONNEN Kijkers zijn kopers. vanaf jdeXlcn nieuw Dubbel Egypt, REGENMAN TELS eisten Babycommode 29.kin- derlecükantje 19.50. Ton en andere modellen. Alles nieuw. Tussenbroek, Edi- sonstraat 3IA. Schiedam. Meubelbeurs-Nieuws. Tijde lijke aanbieding wegens plaatsgebrek: Huiskamer be staande uit fraai elubstel, met terra geschoren velours compleet met O-F. tafel en dressoir voor j 598.—. „De Meubelbeurs", Lange Ha ven 85, filiaal Groenelaan 109. Te koop aangeb. z.g.a.n. kin derwagen. Te bevr. J. C, Lips, Lange Achterweg 69, Tarief: 115 woorden 0.65 Elke 5 woorden meer 0.20 Een wekker of een klokje cadeau bij aankoop van een dames- of heren polshorloge v.a. 30.— en hoger. H. A Dieterich, P.K. Onneslaan 93. Mooie kachels, vanaf 53.—, geheel cmaille, met rijk nik kel 59.Keus uit 25 ver schillende modellen, waar onder fraaie salonkachels. Fa. A, van Wocrkom, Broers- veld 137—139, tel. 67736. Fort heren-, jongens- en meisjesschocnen met een half jaarschriftelijke ga rantie. in zvyart en bruin. Alleen bij Schoenmagazijn Excelsior, Dam 2736. Tel. 66874. Figuurzaag-triplex, Figuur zaag-tekeningen voor het maken van speelgoed. Fi- guurzaagbogen 95 et Figuur zaagjes enz, Frans v, Thie- nen. Grote keuze speelgoed-wiel tjes in hout en ijzer. Houten ballen in div. maten. Frans v. Thienen. Broersveld 123. Droogrekjes, 3-deüg 3.—, 3.40 en f 4—, Tornado droogrekken 4.40. Plastic, drooglijn 8 cent p, M. Frans v. Thienen, Broersveld 123. Tegen oude prijs leveren wij alle merken wringers: kwik- wringers 35.00; Clarson- wringers 44.50; Monarch wringers 40.50; Miele-wrin- gers 53,00; Acmd-wringcrs 61.00. Frans v. Thienen. Een flets is een onontbeer lijk iets!! I.D.W.. Buitenha- venweg 178. t.o. Politiepost, levert U reeds een splinter nieuwe fiets vanaf 3.50 p. week. Dus op zeer gemak kelijke betalingsvoorwaar den. Komt U eens praten? Verloren bruin lederen por tefeuille, gaande van Boter - straat naar Herenstr., inhoud plm. 100.— en belangrijke waarde papieren, de vinder wordt verzocht deze tegen bel, terug te bez., daar on dergetekende zeer gedupeerd is. L. J. v. d. Berg, Galilei- straat 77a. Te koop een kachel en een wintermantelpakje, maat 42 t.e.a.b. Huijzer, Pr. Fr. Hen drikstraat 25. Wij moffelen Uw rijwiel met bijlevering van nieuwe spatborden, nieuwe spaken, kettingkast en jasbeseher- mer. gedemonteerd en ge monteerd, totaal 37.50 als nieuw terug. Alleen Rottcr- damsedijk 249a, aan de kant van de Hcma. Wij hebben geen filialen, Frans Walt- man. Rotterdamsedijk 240a. telefoon 6894R. (Bel ons op en wij halen Uw rijwiel). RIocmcn Bloemstukjès - Bloemenmanden van „De Orchidee" gaan langer mee! Lid Bloemen-express Broersvest 129. Tol. 68455. Gevraagd: Meisje.voor hulp in de huishouding van 8—3 uur. Aanmelden *s avonds 7—s uur L. Nieuwstraat 27B. Schiedam. Pension aangeboden voor heer. vrije kamer, str. wa ter, st,plaats, telefoon, in centrum. Br. onder No. S 185 bureau van dit blad. Wie zijn berd heeft leeggegeten en steeds gehoorzaam is geweest, dié mag zijn schoen .neerzetten. Hier zijn tien leuke Hema-verrassingen, die in iedere schoen passen: per 200 gram in diverse kleuren bad-, eetkamer- of keu kenameuble- ment van plastic Geen koude voeten meer, met onze vacht gevoerde laarzen voor dames en he ren. Heerlijk wann voor bromfiets en motor. Schoen- magazUn Excelsior. Dam 27—35. tel. 66874. Het Radtohuis, Hoogstr. 92 Tel. 68044. Philips Radio toestellen 160, 175, 210. 245, 295. 385 enz. Amroh, Pin Up onderdelen.. luidsprekers» radiobuizen. Pin Up radio- kasten. Pasfoto's naar K. v. Vmiren, Hoogstr. 106. Schiedam, 1 dag klaar. Tevens grote sor tering lijsten, en albums. Tel. 66720.: Het Radiohuis. Hoogstr. 92 Tel, 68044. Strijkijzers 10.25, 11.—, 14.65. 16.45, Stofzuigers v.a. 130.Philips Scheer- apparaten 47.50, Snoer, fit tingen, stekkers, stopcon tacten. alles tegen, de laag ste prijzen. Voor speciale interieurs heb- ben wij goede modellen haarden en kachels. Vakkun dig advies ook voor capaci teit. Fa. A van Woerkom, Broersveld 137-139, telefoon 67736. 'SBSffiifiiifc

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1951 | | pagina 9