m pleven vraagt alweer motie van vertrouwen Twee moordenaars uit dodencel ontsnapt Prof, clr Ph. Kohnstamm plotseling overleden Schipbreukelingen met Oudejaar aan de wal Danslesje Reis van ds Niemöller: nieuwe zet van Moskon? Beloning voor moord op Britse bevelhebber GELEZEN—, mm Frankrijk diep ongerust over eindeloze oorlog in Indo-Ciiina Reis van Churchill begint met vele moeilijkheden Duitse zeelieden door kolendamp gestikt Drie zeelieden bij scheepsbrand gedood Franse uitbrekers geven zich uit voor bewakers In 1951 werden aan onze kust 76 mensen gered Nieuwjaar in VS: 436 doden .«b m. :WSÊÈm*: Zeventiende-eeuws huis in Groningen uitgebrand Friese beweging wil tussenkomst van Prov. Staten Auto in volle vaart tegen vrachtauto Kunt U niet slapen Duitse predikant heeft geringe politieke invloed in Bondsrepubliek EGYPTISCH BLAD BELOOFT: Bomaanslagen en vuurgevechten in Suezkanaalzone Franse piloten gaan weer vliegen en gewogen .Woensdag 2 Januari 1952 3 (Van onze relsredacteur) PAKIJS. Het Franse parlement. Kamer en Senaat hebben das en nacht doorgewerkt, ten einde de begroting in hoofdzaak af te handelen, vóór het nieuwe begrotingsjaar begon. Zjj z|jn daarin bijna geslaagd, maar inmiddels hebben zicb gedurende de laatste dagen znlke ernstige conflicten voorgedaan tussen regeripg en Kamer, dat Tl even de stemming over de begroting ten slotte maar heeft uitgesteld tot overmorgen en de kwestie van vertrouwen heeft gesteld. De meningsverschillen lopen in de eerste plaats over de uitgaven. De Franse Kamer heeft vanuit alle hoeken op vermindering van de begrotingsposten aangedrongen, doch aan het slot van deze reeks be schouwingen zelve de uitgaven verhoogd. Toen de regering daar op de Kamer verzocht, temmste de belastingen met zoveel te verhogen als de Kamermeerderheid zelf de uitgaven verhoogd had. werd dit echter geweigerd. Daarop bleef de regering niets anders over dan weer met haar eigen voorstellen terug te komen en daarop de kwestie van vertrouwen te stellen. Ér is bij de Kamermeerderheid weinig vertrouwen, in het beleid van de regering. De prijsverhogin gen van de laatste maanden en niet in het minst die van de laat ste week, geven iedereen de in druk dat men op weg is naar een inflatie. Het gehele beleid kwam daardoor in discussie. Daar komt bij» dat inmiddels de gegevens over de oorlog in Indo-China 2ijn bin nengekomen, die bij menigeen het vertrouwen in een goede afloop van die oorlog hebben geschokt. Er heerst in brede kringen van het Franse parlement thans een stemming als in Nederland na de tweede militaire actie in Indonesië. Ten slotte is er ook nog een ern stig meningsverschil tussen de re gering en de socialisten over de wetten, die een reorganisatie van de so.iale verzekering en van de spoorwegen mogelijk moeten ma ken. Do sodalisten verzetten zich tegen iedere aantasting van de so ciale veroveringen op die gebie den en ook dit verzet wordt ster ker naar mate de prijsstijgingen toenemen. Dit alles plaatst de re gering voor een reeks ernstige moeilijkheden en men mag wel aannemen, dat de kwestie van. ver trouwen nog vele malen gesteld zal moeten worden. Duidelijk blijkt, dat ten slotte Pleven niet op een hechte en waar schijnlijk zelfs niet op een echte meerderheid kan rekenen. Wat dat betreft is deze Kamer veel en veel zwakker dan de vorige. Advertentie (I. M.) SOUTHAMPTON. Premier i Winston Churchill en zijn advi seurs zün Maandag aan boord van de „Queen Mary" naar de V.S. Vertrokken. Het vertrek werd eerst vertraagd door de zwaarste Atlantische stor men van dc laatste jaren en ver volgens door een onwillig anker. Daarna dreigde de mist spelbre ker te worden. Tot op het laatste ogenblik wa ren er nog moeilijkheden. Een koerier, die Churchill belangrijke papieren had gebracht, werd aan boord onwel. Hij werd naar een ziekenhuis overgebracht, waar hij is overleden. Een uur voor het vertrek de monstreerden 70 leden van de be manning namens de 1000 opvaren den tegen de arbeidsvoorwaarden, Een woordvoerder van de bond van zeelieden wist hen over te halen hun werk te hervatten, Tien minuten voor het vertrek verlieten 20 zeelieden het schip, doch ook zij lieten zich overreden aan boord terug te gaan. GRONINGEN Drie Duitse zeelieden, opvarenden van het schip „Helmuth", dat in het Van Star- kenborghkanaal te Groningen ligt, zijn op Nieuwjaarsmorgen door hun kapitein bewusteloos aange troffen. Zij hadden aan boord Oudejaarsavond gevierd in een kleine ruimte, waar een kachel brandde en volstrekt geen ventila tie was. Kolendamp heeft hen be dwelmd. In het Academisch zieken huis te Groningen heeft men ter stond kunstmatige ademhaling toe gepast. Voor de I7-jarïge Licht matroos Marquardsen uit Cux- haven en de 17-jarige "Wulf uit Hamburg mocht dit niet meer baten. De toestand van de 20-jarige scheepsjongen Kruze uit Hamburg is nog steeds levensgevaarlijk. STOCKHOLM. De 57-jarige Nederlandse stoker Cornells Harms en twee Zweedse zeelieden zijn op Nieuwjaarsmorgen om het leien gekomen bij een brand, die heeft gewoed aan boord van het Zweed se schip „Ingeborg". De drie man nen zijn waarschijnlijk tijdens hun slaap door de vlammen verrast. De kapitein en het grootste deel van de bemanning waren aan wal om Oud en Nieuw te vieren. Reuter meldt, dat de heer Harms afkomstig was uit Delfzijl, maar de laatste jaren in Gothenburg woon de. A.N.P, bericht echter, dat zijn naam in Delfzijl niet is thuis te brengen. MATf0NW.il. ftOUVEREUJ 1TE1T NEDE&tAND AMIENS. Twee ter dood veroordeelde moordenaars, die Maandag uit de dodencellen van de gevangenis van Amiens waren ontsnapt, zijn Dins dag door de politie achterhaald. Zij werden gearresteerd in een verlaten spoorstation, ongeveer 32 km. van Amiens. De politie had een tip gekregen van. een boer, die de twee onderdak had verleend in zjjn koeienstal. De arrestatie van de 32-jarige Belg Leon Meurant en de 22-jarige Fransman Michel Courtin ging gepaard met een vuurgevecht, waarbij echter niemand werd gewond. Meurant werd vorig jaar ter dood veroordeeld wegens moord op de Franse gravin Sauty de Chaion, Courtin kreeg de doodstraf omdat hy in 1950 zijn werkgeefster en haar 12-jarige dochter had vermoord. Meurant en Courtin gaven zich u:t voor cipiers, die op jacht waren naar de beide ontsnapten en klopten met dit verhaal bij- oen boer aan om onderdak. Deze het hen in zyn stal sliepen, doch waarschuwde de vol gende ochtend de politie. Tegen de tijd, dat de politie bij de boerderij arriveerde, waren de twee vluchte lingen reeds verdwenen. In het nabijgelegen dorp Raim- cheval kocht Meurant een krant, waarin een verslag van de uitbraak stond. Toen da twee de gendarmes m grote getale zagen naderen ver borgen zij zich in een bos bij het dorp. Later begaven zij zich naar het verlaten spoorstation. Daar wer- 1 den zij eindelijk door de politie ge vonden. Zij kregen bevel te voor schijn te komen. Meurant beant woordde de sommatie met zes scho ten uit de revolver, die hij van een cipier had gestolen. De politie schoot AMSTERDAM In het afgelopen jaar zyn de boten van de Konink lijke Noord- en Zuidhollandse Red- dmgmaatschappy 91 keer uitgeva ren. In totaal werden 78 mensen fered. Het aantal geredde schïp- reukelingen sedert de oprichting van de maatschappij 1824 —steeg hierdoor tot 7501, Het reddingmate- rieel bestaat thans uit: 25 motor- reddingboten, een roeïreddingboofc, twee roelreddingvletten. zestien lijn- werp- en wipperfcoesiellen en negen waterdichte tractoren. „Merci, wij blijven bij onze bakfietsen' NEW YORK. Tot dusver zijn tijdens het lange, uit vier dagen bestaande Nieuwjaarsweekend in de Ver. Staten 435 personen om het leven gekomen, 282 vonden de dood tengevolge van een verkeers ongeluk, 44 tengevolge van brand en 110 door andere oorzaken. De Nationale Raad voor de Vej- ligheid verwachtte, dat er 350 mensen bij" verkeersongelukken 't leven zouden verliezen. Vervolg van jtag. 1 heel wat meegemaakt en mogen van geluk spreken, dat we er zijn afgekomen. Ik lag Donderdag nog ip man kooi, ziek en misselijk van het vreselijke schommelen, Iemand var. de bemanning kwam plotseling binnen rennen en zei, dat we onze hutten uit moesten omdat er gevaar dreigde. Ut kreeg geen tijd om mijn koffers te pak ken of om me behoorlijk aan te kleden. Ellendig en koud stonden we in de buurt van de waterdichte schotten bij elkaar. Daar bleven we rondhangen, de hele dag en de nacht, die cr op volgde. Vrijdag morgen om tien uur bracht men ons aan dek. Het was verschrik kelijk koud en er walen maar weinigen, die nog een greintje spirit over hadden. Toen hoorden we, dat de boten niet gevierd konden worden door de slagzij van het schip, maar er voeren reddingboten van andere schepen om de ..Flying Enterprise" heen. en het enige wat we konden doen was springen. Niemand durf de. Het water om het_ zinkende schip was zwart van olie, die de „Southland" had gestort om dc golven te doen bedaren en dat ihaakte alles nog meer luguber dan het al was, De bemanning bleef aandringen. Iedere passagier zou samen met een van de crew over boord springen was de af spraak en opeens kwam mevrouw Müller-Milda uit Kiel naar voren er. zei, dat zij het eerst de sprong zou wagen. Ze is 51 jaar. Samen met een matroos verdween ze in de zwarte golven en werd even daarna door een sloep opgepikt» Toen durfden de anderen ook. Sommigen bleven een half uur drijven op hun zwemvest voor ze aan boord van een van de schepen waren, anderen werden direct uit het water gehaald." In doodsangst. De 19-jarige passagiorc heet Liane Muller. Zij droeg een pan talon die met een touwtje bijeen gebonden was en vertelde, dat ze dit kledingstuk van een stoker te leen had. Haar vader was dooreen IN hun waning te New Jersey wachten de vrouw en dochtertjes van kapitein Carlscn angstig op berichten omtrent hun mart en un der. V.Ln.r.: de 7-jarige Karen, mevrouw Carls en cn de tl-jarige Sonja. ander schip aan boord genomen, en haar broertje van elf jaar, Lo- thar, leunde slaperig en witjes te gen de grote kok Robert Leroy Lumpkias. Ramen met de kleur ling was de jongen in het water gesprongen, in doodsangst zich aan de man vastklemmend. Nu streek zijn redder hem door het haar, lachte eens vriendelijk en maakte grapjes over de hemel waar Lothar zo dicht by was geweest.... Kort nadat de „Southland" ge meerd was, waren er al vertegen- i woordigers van de firma Vinke, namens de Isbrandtsen-MoUcrLyn aan boord, zo ook heren van Gans Transport Mij. voor de South At lantic Steamship Company waar toe de „Southland" behoort. Schoenmakers en kleermakers bemoeiden zich met de schipbreu kelingen om hen m de bullen te helpen. In de loop van Nieuw jaarsdag verdwene de geredden weer van het schip, waar zij zulk een gastvrij onthaal hadden ge vonden. Enkelen gingen naar het Finse zeemanshuis, anderen zoch ten elders een voorlopig onderdak. 2y zullen waarschijnlijk Zaterdag per vliegtuig naar de V.S. terug keren. Bekend natuurkundige en paedagoog FKMELO Prof, dr. Ph. Kohn stamm, oud-hoogleraar in de na tuurkunde en paedagoglek, ls hier 76 jaar oud op Oudejaars morgen plotseling- overleden. De overleden geleerde studeerde aan dc Amsterdamse Universiteit wis- en natuurkunde. In 1910 be haalde hij de doctorstitel en werd zeven jaar later buitengewoon hoog leraar m de thermodynamica aan dezelfde universiteit. Daarvoor was hy gedurende een jaar privaatdo cent in de wijsbegeerte geweest. In 1919 benoemde de Maatschap pij Tot Nut van *t Algemeen hem tot bijzonder hoogleraar in de pae- dagogiek aan dezelfde universiteit. Van 1932 tot 1S39 was hy buiten gewoon hoogleraar in de paedagogie aan de Universiteit te Utrecht, waarna hij in dezelfde functie te Amsterdam werd benoemd. In 1946 kreeg hij eervol ontslag. Verscheidene werken verschenen van zyn hand, o.a. „Schepper en Schepping", „De psychologie van het ongeloof". „Het nationaal-socia- hsme als geestelijk gevaar".' De begrafenis vindt plaats op Vrij dag. Daaraan voorafgaand wordt in de oude Hervormde Kerk een rouw dienst gehouden. terug, waarop de beide mannen zich overgaven. GRONINGEN. Een op de monu mentenlijst staand herenhuis aan het Damsterdiep is op Nieuwjaarsmorgen voeg een prooi der vlammen gewor den. Het huis is gebouwd in 1612 en werd door verscheidene gezinnen be woond. In de kelder was een groen- tenwinkel gevestigd. De vlammen grepen zo snel om zich heen. dat ook een aangienzend restaurant, even eens voorkomend op de monumen- z - - tenlyst, en een graanpakhuxs ernstig mee eens ls 1171 sp gevaar liepen. De brandweer heeft rOEN mijn vrouw ten slotte had ingeziendat champignonskwe- ken in de kelder het gemis in haar leven toch niet met inhoud vullen kon, vormde zij met enige vriendin nen een klasje dat eens per week van een danseres balletles ontvangt. Het is niet de eerste pas-de-bourré, die zij op deze weg zet, want heel lang geleden heeft zij eens, alsder- de-demoontje" meegetnppeld in een dansspel, dat toenmaals de Konink lijke Schouwburg in verrukking moet hebben gebracht. Ik meld dit met enige resevre, want ik, kende haar in die dagen nog niet persoon lijk en stond zelve een jongen van acht als kabouter in een kinderopereite welke, door hevige regenval begunstigd, in de open lucht werd voorgespoeld aan hon derd doorweekte ouders, die wan geen wijken wilden weten. Was na deze smartelijke jeugd ervaring, bij mij dus weinig kans op een terugval in de oude liefde mijn vrouw snuift alleen de la vendelgeur van vroegere triomfen op, als zij de red shoes onderbindt. Zó ijverig en enthousiast heeft zij zich dan ook overgegeven aan de vijf posities, die het leesplankje der danskunst vormen, dat zy meer dan eens utt de dommel van de huiska mer wegvlucht om bij Anna. te gaan oefenen. Gisteravond ben ik met haar mee gegaan. „Marie komt óók straks", riep de gastvrouw die al in balletgewaad, gereed stond Doch haar man zat bij 't vuur met de kop van iemand LEEUWARDEN. De Friese be weging en da strijdhond „Fryslan frij" hebben er bij Prov. Staten op aangedrongen, dat deze zullen pro beren om de regering te bewegen tot medewerking aan een positieve op lossing van de Friese kwestie. De adresserende verenigingen menen dat 'n dergelijke stap op de weg ligt van de Staten als wettige vertegenwoor digers van het Friese volk. Zij ver zoeken de Staten verder om zich achter het rapport der provinciale decentralisatiecommissïe te stellen. DU W-arbeiders willen het werk hervatten EMMEN. De DITW-arbeiders, die in.het Orvelterveld en het Man- tingerveld op 20 December het werk hebben neergelegd, zuilen een ver zoek indienen weer aan de arbeid te mogen gaan. Inwilliging van dit verzoek hangt af van de minister van Wederop bouw. Zeker is, dat de stakers al leen weer aan het werk mogen gaan op voorwaarden zoals de D.U.W. die stelt. Dit komt neer op handha ving van de nieuwe werktijden-re. geling, welke is ingevoerd en die de aanleiding tot deze staking was. Het stakingscomité heeft echter verklaard, de nieuwe werktijden regeling m geen geval te aanvaar den. zich er toen toe beperkt tot bet be houden van deze percelen. Dit ge lukte doch zij liepen heel wat brand en waterschade op. In het uitge brande huis gingen de inboedels voor het grootste deel verloren. Bestuurder ongedeerd DELFT Op Nieuwjaarsmorgen omstreeks zeven uur is een per sonenauto met een vaart van negen tig kilometer per uur op een vracht auto gereden. De bestuurder, de 57- jarige heer Spaans, directeur van de N.V. Philips te Brussel, bleef onge deerd, de auto werd vernield. De heer Spaans was op de terugweg van de begrafenis van het echtpaar De Vries, dat de vorige week by "ledel hei leven verloor, doordat de heer De Vries. lid van de raad van bestuur van Philips, in volle vaart met zijn auto tegen een stilstaan de vrachtauto opreed. Auto botst tegen boom; kindje gedood (Van ortze correspondent! ALMELO. Op Oudejaarsdag slipte de heer Voerknecht uit Vrie- zenveen met zijn personenauto op de Boldyk in Hellendoom. De auto botste tegen een boom en kwam in de droge bermsloofc terecht. In de auto bevond zich het achtjarig doch tertje van de bestuurder en zijn tweejarig kleindochtertje Ineke Dub- bink. De kleine was vrijwel onmid dellijk dood. De achtjarige Riki kreeg een sleutelbeen-fractuur. De bestuurder bekwam geen letsel. Mdnertetme t fljj door rheumatiek, spit, ischias, hoofd en zenuwpijnen, neemt dsn geregeld TogaL Togal verdrijft snel en af doende die pijnen en U slaapt weer rustig de gehele nacht door. Togal baat waar andere middelen falen. Togal zuivert de nieren en is, onscha- dèhjk voor hart en maag. Bij apoth. en drogist f 0.33, 2.03 en 7.94. o ngema kke lijk „Zeg, dat.oef enen doen jullie toch niet hter, hè? Ga maar naar de keu ken Of 20...." Het werd 't logeervertrek. Toen ik er even later eens ging kijken, omdat die man aldaar zo bedompt over het belastingwezen zat te grom men, vond ik de twee in gezelschap van Mies je, het vijfjarig dochtertje des huizes, dat door het gegichel, waarmee de oefeningen gepaard gin gen, tut haar eerste slaapje was ge rukt en nu óók wenste te worden ondericezen m de vijf posities. Kijk eerst doe je je hieltjes tegen elkaar", zei mijn crouic. „Pro beer het maar. Nee zó.... Mooi. Nu zet je je benen ov deze manier neerdat is gemakkelijk genoeg, maar dan moet je de voetjes vóór elkaar doen, met de hiel van. de voorste tegen het midden van de achterste. Nee.... Kijk, tante zal het voordoen.... Zie je wel? Non jij...." Met een kleur van feestelijke op winding op de wangen, trachtte he meisje haar beentjes in de knoop te leggen, sloeg bijna tegen de vloer en het zich ten s<.3tte peieillig hel pen. Na enig kneden en duwen stond ze eindelijk in de ware houding. Je kon duidelijk zien dat zij het bij zonder interessant, doch niet 20 comfortabel vond, al wilde zij het laatste voor geen goud laten blijken. Want lekker laat opMijoen is een teer genot, dat aan één handgebaar van je moeder breken kan. „Nou staat Mies je in de derde positie", zei myn vrouw plechtig. „Er. rtu de vierde. Maar de bel ging, luid en lang. O jongensteat me nou is over komen!" De stem van Marie. W"e liepen naar de gang om haar uerslag te horen van een bekeuringdie 2e op de Dam kreeg van een tegen haar charmes opgewassen agent. Omdat liet een lang verhaal wasbeeldend verteld en rijk gestoffeerd met per soonlijke oordeelvellingen over het mooie bedrijf van de heer Kaas jager, gingen we er in de huiskamer maar bij zitten. Minstens tien mi nuten waren verstreken, toen uit het logeervertrek Miesjes benepen stemmetje tot ons doordrong. ^Mammie. We snelden er heen. „Mammie, mag ik mijn beentjes nu weer gewóón doen?" Want ze stond siog altijd in de derde positie. KRONKEL. Indonesië erkent Faroek als koning van Soedan CAIRO De plaatsvervangende Egyptische minister van Buitenland' se Zaken heeft Oudejaarsavond be kend gemaakt, dat Indonesië koning Faroek erkent als koning van Egyp te en Soedan. (Advertentie LM.) Harry H. Hunter wenst de roker: „een Goed Nieuwjaar en 'n gevulde koker! Maar. men dient dit als volgt te lezen: de inhoud, dit moet Hunter wezen!" (Bijzondere .correspondentie) BONN. Dc aankondiging, dat de bekende ds Niemöller op 2 Januari naar Moskou zal vliegen, heeft op het einde van het jaar in dc honds- hoofdstad een sensatie verwekt. Want ondanks de herhaalde verzekering, dat deze omstreden kerkelyk-poUtieke figuur slechts voor zuiver kerkelijke aangelegenheden naar Sowjet-Rusland gaat, hecht vrijwel niemand, die de politieke activiteit van ds Niemöller de laatste tijd gevolgd heeft, aan deze verzekeringen enig geloot. De regering bewaart het stilzwijgen en Wijst er slechts op. dat Niemöller geen officiële opdracht meeneemt, terwijl ook de president van de Raad der Evangelische Kerk, bisschop Dibellus. zich reeds zeer duidelijk van de reis distantieert. Vele speculaties, die aan deze reis worden vastgeknoopt, gaan te ver, want ds Niemöller is ondanks zijn verbondenheid met exponenten van de SED nauwelijks in staat uolitie- ke invloed in Bonn uit tc oefenen, daar hij geenszins op de steun van zijn volgelingen in de Lutherse kerk kan rekenen. De reacties, die het bericht van zijn reis naar Moskou te voorschijn hebben geroepen, werpen echtereen scherp licht op de diepe kloof tus sen de confessionelen, waardoor de politiek der Bondsrepubliek zozeer wordt bemoeilijkt. Men tast nauwelijks nüs wanneer men aanneemt dat de uitnodiging van Moskou niet alleen op kerke lijk-politieke motieven berust. Zy is tè kennelijk gedaan op een moment, waarop een laatste bemiddelingspo ging door een gedienstig man nodig geworden is, nu het de politici der SED in de Oostelijke zone, waar schijnlijk zeer tot verrassing en zorg van Moskou niet gelukt is gemeen schappelijke besprekingen op gang te brengen en de regeringen in Pa- rys en Bonn er naar het schijnt hun parlementen toe konden bewegen het verdragswerk inzake het door Moskou gehate plan-Schuman nog in Januari 1932 te doen afsluiten. Thana is het Kremlin nog slechts één weg overgebleven: een poging te doen, de opkomende diplomatieke storm door een exponent van het neutralisme het hoofd te bieden. Wanneer de Moskouse patriarch ds Niemöller dan ook een verlokke lijk aanbod van het Kremlin doet, zal de Duitse predikant dit niet voor zich houden. Niemöller heeft te dikwijls zijn mening onverbloemd gezegd, dan dat hij ditmaal zou zwij gen. Doet men hem een enigszins bevredigend aanbod, dan zal hij zonder twijfel weer met Schumacher trachten samen te gaan en trachten de anti-neutralistische politiek van Bonn op het laatste ogenblik te tor pederen. De kans, dat hy daarbij succés zal hebben, is evenwel niet bijster groot CAÏRO. - Het Egyptische weekblad .Al Gamhour al Misry" heeft een beloning van 1000 pond uitgelo'"d voor „Het Egyptische commando dat generaal Erskïne, de Britse -elhebher in Egypte, - door het blad: „De rooie Britse dief" genoc" d doodt" en 100 pond voor „ieder ander, die een Brits officier vermoordt". De Britten hebben hierover een protestnota, ingediend. De afgelopen dagen Is het zeer onrustig geweest in de Suezkanaal zone. Op Nieuwjaarsdag werd in Ismailia drie uur lang gevochten door Britten en Egypter.aren. Aan Britse zijde vielen geen slachtof fers. Een Engels onderofficier werd Maandag licht gewond toen een bom die bij de Nefishabrug bij Cairo ontplofte, de voorruit van een Brit se legerauto verbrijzelde. Een an dere Egyptische bo'm beschadigde een Baileybrug ten noorden van Ismailia, Ook Egyptische politie en studen ten raakten slaags bij betogingen in Cairo en Alexandria Er zijn geen meldingen over slachtoffers. Sir Brian Robertson, de Britse bevel hebber in het Mid den-Oosten is in de Kanaalzone aangekomen. Hij verklaarde dat* Engeland ondanks de Egyptische terreur, vastbesloten is zijn positie in de Kanaalzone te handhaven. PARIJS. Het vliegend perso neel van de Air France heeft bij stemming besloten de 11 dagen oude staking ter ondersteuning van hun looneisen te beëindigen en onmiddellijk het werk te her vatten. Ongeveer 1.500 mannen gingen op 21 Dec. om middernacht in staking met de bedoeling om 9 Ja nuari na de feestdagendrukte het werk tc hervatten. De staking werd beëindigd, na dat de toezegging was gegeven, dat onmiddellijk tussen de Air France en de vertegenwoordigers van de stakers overleg over het salaris- probleem gepleegd zou worden. Wapens „Nieuw Holland" niet in beslag genomen DJAKARTA. Het Indoncsi- sche ministerie van Defensie deelt mede, dat de wapens, die aanboord van de „Nieuw Holland" te Ma kassar werden aangehouden, niet in beslag zijn genomen. Het zón zeven kisten met jachtgeweren, die uit Australië via Makassar naar Portugees Timor waren verscheept. De wapens worden te Makassar vastgehouden in afwachting van de bijbehorende doorvoerbewijzen. FLAUW wordt iemand genoemd dxa reageert met infantiele ïchbezoge- tt r.e kanten van zichzelf, welke be neden het peü liggen. tandc volwassen habitus, die van hem verwacht wordt." Als u als ntet-psycholoog het nu weet. moei u het zeggen. Wij gaven een citaat uit het Karakterkundig Woordenboek der Nederlandse taal" dat van dr. G. Ubbütk by Bosch en Keuning tn Baarn. is verschenen en dat behalve voor vak lieden voornamelijk voor ntet-psycho- logen (ouders enz.) bestemd heet te zyn. Voor dcie groep achten w« dit boek. ondanks aardige, verhelderende passages over psychologische en karak terologische kwesties, minder geschikt. Zij waren beter gediend tr.et een een voudige algemene inleiding ln de ka rakterkunde. die 2iJ ais een aaneenge sloten betoog kunnen (en eerder zül- ler) verwerken. Voor vaklieden geeft het vele goede samenvattingen die rij grotendeels ook elders kunnen vinden. Tot de afgrenzing van een gfOOt aantal synoniemen wordt echter een waar devolle bijdrage geleverd.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 3