Vóór het jaar 2000 naar de maan! Buitenaards station zou uniek laboratorium zijn Vorst laat de Nederlanders te Hamar in de steek Jeugd bedwingt technische kwaliteiten van oude garde 4 Heelalbasis „Zacht'Veer in Noorwegen Dr Max Euwe leidt in Gothenburg Koeien kwamen baas wekken BOKSWEDSTRIJDEN Olympisch jaar geopend HFC-Olid internationals 3-2 Pas in laatste minuten buigen de ouden het hoofd Leo Halle in grootse vorm Portsmouth herovert de leiding TOVKNOOl HASTINGS: Eerste winst voor Fenny Heemskerk Milazzo verslaat in twee ronden Aubignat Radioprogramma Woensdag 2 Januari 1952 (Van een medewerker) HDE krijgt men een raket buiten de aantrekkingskracht van de aarde? Hoe ziet de buiten-aardse basis er uit, die nog voor 1970 zou worden ingericht en vanwaar de reis naar de maan zou moeten beginnen? Kan het menselijk lichaam er tegen, wanneer het niet de aantrekkingskracht van de aarde voelt, m.a.w. wanneer het totaal zonder gewicht is? Talloze vragen zijn gerezen en beantwoord op het onlangs te Londen gehouden congres voor interplanetair verkeer, waar aan organisaties uit twaalf landen deelnamen. Maar de grootste en moeilijkste vraag is die met betrekking tot het menselijk gedragen, buiten de aardse atmosfeer. Voor de rest is de vesti ging van zo'n buiten-aardse basis voor een groot deel een technische kwestie en voer nog een groot deel een financieel pro bleem, al betoogt dr Werner von Braun (ontwerper van het Duitse V-wapen, die zelf niet naar het mede door zijn toedoen zo gehavende Londen was gekomen) dat de bewapening van vandaag bijvoorbeeld veel meer kost Een kwestie van brandstof. De opgave is: een raketmotor te ontwerpen die het pro jectiel loodrecht door de dikste lagen van de dampkring omhoog duwt tot ongeveer 100 km, het daarna van richting doet ver anderen en het dan nog ongeveer 1600 km verder stuwt. Eén raket kan. dat niet De snelste levert op het ogenblik een snelheid van ongeveer 16C0 meter per seconde op en dat Is bjj lange na niet genoeg. Het antwoord hierop is: haak drie raketten aan elkaar vast. De eerste wordt automatisch afgeworpen zo-* dra de brandstof op is, dan begint de tweede te Werken en heeft ook die zij'n taak volbracht dan wordt hij vervangen door de derde die inderdaad de gewenste snelheid heeft om rondom de aarde te "kunnen „Freewheelen" als een kleine, door mensen gemaakte maan. Brandstof is daarvoor niet meer nodig: de natuurkrachten (snelheid plus aantrek kingskracht van de aarde, die elkaar in evenwicht houden) zorgen dat de raket ten eeuwigen dage om de aarde blijft draaien. JLTei buitenaardse station ziet J- er uit als een groot fietswiel dat op zijn kant ligt. Bij de naaf bevinden ziek een stoomketel en een elect rise he generator. Dichtbij staat een enorme holle spiegel, be doeld om zonnestralen te bunde len en ze op de ketel te richten In de holle velg ven het fietswiel zijn de kwartieren van de beman ning. Om eert surrogaat van zwaartekracht op te wekken wordt de ronde schijf in draaiende beweging gehoudenzo ontslaat middelpuntvliedende kracht dezelfde die water vasthoudt in een rondgeslingerde emmer Men voelt zich hier volkomen gewichtloosde aantrekkingskracht die de aarde ook op deze afstand nog uitoefent wordt opgeheven door de snelheid. Om een enigszins normaal leven mogelijk te maken zou men een plastic-reservoir kunnen meenemen dat wordt volgepompt met lucht uit de luchttanks die eveneens per raket zijn aangevoerd HAMAR Op Oudejaarsdag m op Nieuwjaarsdag hebben de Neder landse rijders, die dezer dagen onder leiding van Klaas Schenk naar Ha- mar waren vertrokken, voor de eerste maal op het ijs gestaan. Witn van der Voort en Anton Huiskes, die reeds enige dagen eerder waren aangekomen, hebben de overige le den van de K N.S.B.-ploeg hartelijk ontvangen. Op hef ijs van de be kende baan in het Noorse stadje viel het overigens niet mee. De jon gens, die allen in prima lichame lijke conditie zijn. wilden enthou siast een baantje gaan trekken, maar dit was onmogelijk, omdat dc vorst tot nu toe Hamar een beetje in de steek heeft gelaten en het ijs op de 400 meter baan daardoor wat ge spaard moet worden Sneeuw is er in Hamar en omgeving helemaal niet gevallen, althans tot nu toe niet, En dat is voor dezo tijd van het jaar iets heel bijzonders. Over dag stijgt do temperatuur tot om streeks het vriespunt en *s nachts daalt het kwik een paar graden, maar niet voldoende om de baan op behoorlijke wijze te kunnen ge bruiken Het is 2ulk „zacht" weer in dit gedeelte van Noorwegen, dat de Amerikaan Johnny Werket op Nieuwjaarsdag plotseling in Hamar kwam oudagen, omdat in zijn trai ningskamp elders in Noorwegen geen üs was. Oudejaarsavond hebben de jon gens op prettige wijze gevierd. Er heerste een feestelijke stemming en naar mate het klokje twaalf uur naderde werd het wat stiller, want menigeen was met zijn gedachten in Men zou eventueel terugkeer naar de aarde mogelijk kunnen maken door de raket extra brand stof oa. alcohol en vloeibare zuurstof mee te geven. Door op een bepaald moment de motor weer te laten werken in tegengestelde richting, zou men de snelheid iets verminderen; het evenwicht tussen snelheid en aan trekkingskracht wordt dan verbro ken en de raket keert terug naar de aarde. Eenmaal binnen de dampkring ontvouwen zich vleu gels en het ding landt ta glijvlucht. Raketmotoren functionneren ook in ledige ruimte: zij hebben geen 'dampkring nodig om zich af te zetten; zij duwen de raket weg zoals een ontploffende patroon een geweer naar achteren duwt. Kunstmatige satelliet Maar om effectief te zijn zou bet tuilen-aardse station de vorm moeten hebben van een grote schijf. Dit platform zou kunnen dienen als weerstation, als relay- zender voor televisie, als sterren kundig observatorium, als tank station voor raketten en het zou voor militaire doeleinden kunnen worden gebruikt. (Vandaar de interesse van het Amerikaanse departement van de fensie, dat in 1948 geld vroeg en kreeg voor proefnemingen in de richting van zo'n kunstmatige satelliet van de aarde). - Men stelt zich bet platform voor als een groot rond plateau dat on vermoeibaar met een snelheid van 11 kilometer per seconde zijn baan ,om de aarde beschrijft. Voor men- 'sen, die er, vervoerd perraket, zouden landen gekleed in een uitrusting die hen van zuurstof - voorziet, de luchtdruk gelijk doet .zijn met die op aarde en beschermd tegen mogelijke radio-actieve stra ling zou deze snelheid echter 'onmerkbaar zijn. Er 1? geen wind, •want er is geen buitenlucht. Iemand die van hier naar de aarde zou kijken zegt Von Braun in zijn schriftelijk exposé :aan het Londense congres zou .een uniek overzicht hebben van wolkenformaties, speciaal op de 'oceanen. Zijn waarnemingen kun nen grote waarde hebben voor me teorologische inlichtingen. De scheepvaart zou een uitnemende waarscbuwingspost bezitten die haar waarschuwt voor het gevaar van ijsbergen. Telescopen, gemon teerd op dit platform, zullen meer onthullen dan welke waarneming op aarde ook: geen dampkring met *al zijn hebbelijkheden hindert hier de sterrenkundige waarneming. Het platform is een uitgelezen la boratorium voor proeven die op aarde, wegens de zwaartekracht, onmogelijk zijn. Zwevende karac Maar de mens, kan hi> dit elles doorstaan? Gewicht bestaat niet. Begrippen fis boven en onder evenmin, voorwerpen zweven vrij. Een hamer die men loslaat, blijft op dezelfde plaats in het niets hangen Vloeistof laat zich met schenken waar neemt in deze vrije ruimte de vorm van een bol aan, 's Mensen evenwichtsorgaan (in het labyrinth van het oor) werkt niet; de mens verliest een groot deel van zijn arièntatievermogenen moet alleen vertrouwen op zijn °Sj>ïen overweegt in Amerika, vrij willigers te reernteren onder me mensen, die doofstom zijn geboren om da proef te nemen. Deze men sen, die geen labyrinth hebben, souden met duikerpakken m «ee Simmen worden neergelaten tot op dat punt waar de opwaartse druk van het water cn de aantrekkings kracht kannen worden vastgesteld in hoeverre men op zijp ogen kan Vertrouwen bjj zijn oriëntatie. Magnetische kleding Een ander probleem is het ge drag van de raket'-patsagier. Het vertrek van een raket van de aarde gaat met enoi -e versnellin gen gepaard; het bloed wil 'naar het hoofd lopen; speciale gordels zouden dit moeten verhinderen. De passagier moet verder mag netische kleding tffagen die hem een soort evenwicht verschaft en hem „oriënteert" op eveneens mag netisch gemaakte vloeren en zit tingen. Niets heeft gewicht; ook de lucht niet Zelfs op een snikhete zomer dag is de lucht in een stampvolle tram nog in beweging met in een raket. De lucht die de mens daar uitademt blijft bewegingloos voor hem hangen, wikkelt hem op de duur in een warme wolk, ver hindert het transpireren en maakt het ademen zwaar. In een onder zeeboot kent men weliswaar ook problemen met betrekking tot de verse-lucht voorziening, maar daar is het een kwestie van uren een maanreis zou al enige dagen vergen. (De vraag is bovendien nog, of gefilterde zuurstof, kooldioxyde en waterdamp, een mengsel dat sterk lijkt op de lucht die wij op aarde inademen, voor de mens op de duur dragelijk zou kunnen zijn, gewend als hij is aan de andere substanties die er nog inzitten; ozon, jodine en de nodige stofdeeltjes...) Hitte en kou Enorm is de verhitting die de raket tijdens haar reis door de at mosfeer ondergaat: de wrijving met de lucht maakt het ding gloeiend, Eenmaal buiten de dampkring wordt dit werk overgenomen door da zon, wier stralen, niet langer getemperd door de aard-atmosfeer, van het vervoermiddel een oven maken. En dat terwijl buiten dc temperatuur op het absolute nul punt staat, d.w.z. 273 graden. Dikke dubbele wanden die van het projectiel een raket met een jas aan maken zouden ae inzittenden tegen deze extreme temperaturen moeten beschermen. Radio-actieve en andere stralen vermen een ander gevaar dat de mens op zijn buiten-aardse basis bedreigt. Met stalen omhulsels, loodplaten en luchtkussens zou hij zich moeten beschermen, onder an dere tegen de ultra-violette stralen van de zon, die hem anders in en kele seconden een zonnebrand zou den doen oplopen die hij normaal in geen tien zomers bereikt. Gevaar van meteoren En een speciale beveiliging ia no dig, voor mens èn „Ausscnsiation" het is opvallend hoeveel Duitse termen in de taal der astronauten, hun intrede hebben gedaan tegen de meteoren. Hier op aard'genieten wij een afdoende bescherming hier tegen door onze dampkring (overi gens maar een luchtschlHetje van. een honderd km. dik, terwyi de middellijn van de aarde meer dan 12.000 km, bedraagt) maar in de pikzwarte heelalruimte zelfs bij heldere zonneschijn is de hemel daar verder „aardedonker" vlie gen deze meteoren vrij rond, zon der dat zij door wrijving met lucht smelten en verdampen, - Vraagstukken genoeg dus. Toch zijn onlangs vijftig ge leerden, van-wie er velen een. reputatie te verliezen hebben, te Londen bijeengekomen om te spreken over interplanetair verkeer. Vóór het jaar 2000 naar de maan het is hun heilige ernst. GOTHENBURG De afgebroken partij uit de vierde ronde tussen dr Euwe en de Zweed Johnsson eindigde in remise. Onze landgenoot bezet thans met 4Vè put. de eerste plaats. BRANCASTER (Engeland). Vijftien jaren lang was Ted Cou- zens by het krieken van de dag opgestaan om de koeien van zijn baas te melken. -Verleden week "verwisselde de 42-jarige Ted zijn koeien voor de tapkast van café „De Redding boot", waar hij 's morgens lang op bed kan liggen. Dat dacht hy ten minste. Zondag werd Ted bij zonsopgang gewekt door een bekend geloei. Hij keek uit het venster. Daar stonden zyn koeien, elf in getal en ze zagen er bijzonder ongeduldig uit. Ze waren dwars door de omhei ning van hun weide gelopen om door hun vroegere melkknecht, die nu anderhalve kilometer verderop woonde, gesmolken te worden. Tentoonstelling van duiven en konijnen Op 5 en 6 Januari 1952 zal er een nationale tentoonstelling ge houden worden van konijnen, sier- duiven en postduiven in de zaal van de Verenigde Caféhouders op de Veemarkt 19 te Rotterdam. Deze tentoonstelling wordt ver zorgd door de vereniging Ko-Be-Ro Rotterdam, Avescuni te Den Haag en V.P.K.V. cnO. te Leerdam, in samenwerking met de Postduiven vereniging rayon Crooswijk. de Nederlandse Bond van Kleinvee- teelt en de Rotterdamse Vereniging „Het Noorden". Er staan ingeschre ven 700 nummers fconijnen. 300 nummers sxerduiven en 600 num mers postduiven in 16 klassenjnet erestand voor de kampioenen. De tentoonstelling is geopend Zater dag van 10—10 uur en Zondag van 10—5 uur. (Advertentie i. MJ Vrijdagavond a.ï. 8 uur O D E O N Interessante Amateur Promotor Theo Huizen aar. HELSINKI. op het grote sta tionsplein te Helsinki waren op Nieuwjaarsdag duizenden tezamen, gekomen, regen en storm trotserend, om getuige te zijn van een kleine plechtigheid, welke het Olympisch jaar inwijdde. De Olympische vlag werd gehesen onder fanfares. In een toespraak zeide Eilo Tulenheimo, eerste burgemeester van de stad, dat Finland zijn uiterste best zou doen om da Olympische Spelen een zo goed mogelijk verloop te doen heb ben. Tot slot van de plechtigheid speelde een militair orkest „Fmlan- dia" van Sibelius en de Olympische hymne, speciaal getoondicht door Toive Lyys. Turpin beste Britse bokser LONDEN Randolph Turpin, die in 1951 de wereldtitel middenge wicht heeft gewonnen en verloren, Is door de British Boxing Writers Club gekozen als de beste Britse bokser van 1951. AMSTERDAM. De Nederlandse ijshockey bond heeft van de presi dent van de FIHG, dr. Kraatz, be richt ontvangen dat hij er geen be zwaar tegen heeft dat ir. Sundstroem, naast de Canadees Dinardo en de Schot Smith voor de „Msvogels uit komt In wedstrijden om de west- Europa beker. Harvey en Miller scoren 124 runs MELBOURNE. Nadat West In- dié in de eerste innings van de vier de toetswedstryd tussen Australië en West Indië 272 runs, had gemaakt, scoorde Australië als antwoord een totaal van 216. Het zag er aanvan kelijk donker uit voor de Australi sche betsman, maar de spelers van het vierde wicket, Neil Harvey en Keith Miller scoorden 124 runt en daardoor kwam Australië een beetje in de buurt van het totaal van West- Indlë. Harvey sloeg 15 vieren op een totaal van 83 runs, in twee uur ge maakt. Miller scoorde 47 runs. In de tweede innings sloeg West-Indie 20 runs by elkaar voor het verlies van 2 wickets in een periode van 25 nu- nuten. Toen was de speeltijd om van de tweede dag. Onze Klaverjasrevue van dit weekend De scores by de K.J.V. „Hudson Boys 1947" vormen, wel een bijzon der merkwaardig contrast met die van de vele afgelopen concoursen van dit seizoen. Waren in de regel nog „elf duizend zoveel" totaal scores kansgevend voor één der ccncotirsprijzen, bij „Hudson Boys" heeft het er alle schijn van dat men wel bijzonder „hoog" moet spelen om voor cén der fraaie prijzen in aanmerking te komen. Want wan neer nauwelijks tien verenigingen op een concours verschenen zijn .en er zijn reeds 7 zestallen, die meer dan. 12000 punten scoorden, is dit wel als een unicum te beschouwen. Ziehier de stand per heden. 1. Nooit Verzaken, Delft 12515 punten, 2. Jan's Vr. 12444 pt, 3. Stemis' Vr. 12398, 4. Tijdgat's Vr. 12385, 5. Oude Jongen 12267, 6. Koos' Vr. 12210 en 7. Ahoy' 12155. Voorwaar, een re spectabele score! Voorts vonden Zondagavond zo wel bij „Pretoria" als hij „Bep's Vr." ae prijsuitreikingen plaats. „Daan's Vr. won verleden jaar het onder de vrije klaverjasverenigin- gen zo populaire TBC-concours, Als houdster van de fraaie wisseiprijs heeft zij daarom dit seizoen de plicht het concours te organiseren, waarvoor als data zijn gekozen alle Vrijdagen en Zondagen vanaf 10 Fe bruari tm. 30 Maart. Behalve de fraaie wisselprijs is er een fraaie collectie nieuwe prijzen, zowel voor clubs als individueel. HAARLEM De traditionele voetbalwedstrijd op Nieuwjaarsdag tussen een elftal van oud-interna tionals en HFC is ditmaal een 3-2 nederlaag voor de oud-or an je-man nen geworden. Nadat de rust met gelijke (2-2) stand was Ingegaan, kon HFC in de laatste minuut het winnende doelpunt scoren. De weersomstandigheden ivarên verre van ideaal. Een stormachtige wind maakte goed voetbal onmoge lijk, maar de oranje-ploeg bleek zich het eerst te hebben aangepast en nam door Kick Smit vrij sppe- ~e grotere snelheid van de jeugdige HFC-ploeg scheen toen de doorslag te zullen geven. De oranje-verdediging kreeg het zwaar te verantwoorden. Doelman Halle, die weer als van ouds in grootse vorm was. en de beide backs Vente en Caldenhove konden, zich moeilijk staande houden op het gladde veld en de 1-0 voor sprong der oranjemannen ging verloren door doelpunten van Cor- beth en Hans Winter. Met 2-1 voor HFC zag het er inderdaad donker voor de oranje-ploeg uit. Maar de betere technische kwaliteiten als mede het voordeel van _de stevige wind, brachten de oranje-ploeg in het laatste kwartier voor de rust in de meerderheid. Tenslotte kon met gelijke stand worden gedraaid, dank zij een doelpunt van Roozen na een goed aangegeven bal van Pellikaan. In de tweede helft genoot HFC het voordeel van de wind maar ae technische en tactische vaardigheid, alsmede het fraaie positiespel van de oud-internationals hielden de strijd volkomen in evenwicht. Het HFC-doel verkeerde zovele malen in gevaar als de oranje-veste. Het uitstekende spel van Bas Pauwe en Stijger, de beide kanthalves, het geraffineerde combineren van de oranjevoorhoede, waarin Lagendaal iets uit de toon viel. maar van Gelder zowel als Drager zich naast De „oudjes" die door hun tech nisch spel de jeugdige HFC-ploeg handen vol xoerh gaven. De oud- internationals verloren slechts met 32. Van links nan* rechts staan: Leen Venté, rcserue-speïer, Bas Pa uwe, bondscoach Kaufmann, Hevlc PéUtkaan, Leo Kalle, Ko Stijger en Bertus Caldenhove. Knielend: Koos van GelderWim Lagendaal, Wim Roozen, Kick Smit en Guus DrUger. Smit en Roozen kranig weerden, was een voortdurend gevaar voor de Haarlemse achterhoede. In de laatste minuut viel de beslissing, toen doelman Halle het uitzicht werd belemmerd bij een schot van De Nijs, zodat HFC tenslotte met 3-2 won. Door een uitstekende 10 zege op het thuisspelende Manchester Cïty heeft Portsmouth de leiding in de eerste divisie der Engelse League heroverd. De uitslagen van de wedstrijden, gespeeld op Nieuw jaarsdag luiden: eerste divisie: Manchester City-Portsmouth 01; Middlesbrough—Bolton Wanderers, afgelast wegens sneeuwstorm; Pres ton North End—Burnley 12; Sun derland-Wolverhampton Wanderers 1—I. Tweede divisie: Blackburn Rovers Queens Park Rangers 4—2; Bury —Sheffield United 1—0. India-batsmen herstellen zich tegen Engelsen CALCUTTA. Op de derde dag van de derde toets wedstrijd tussen India en Engeland bereikten de bats- men van India door taai volhouden een score van 257 runs voor 6 wic kets, slechts 85 runs minder dan En geland, dat in de eerste innings 342 runs had gemaakt. Na 4 wickets voor 28 runs te hebben verloren herstelde India zich voortreffelijk en aan het einde van de derde speeldag hadden de batsmen er 257 bij elkaar, met nog 4 wickets in handen. Mankad batte 4 uur en 5 minuten en Phadkar had 3 uur en 20 minuten nodig om 50 runs te bereiken. Zij ontvingen schit terende steun van Manjrekar, die zijn eerste officiële toetsv/cdstrijd speelde en met Phadkar het zesde wicket vormde, daarhy 48 runs ma kend. Richard Bergmann komt demonstreren UTRECHT. Eind Januari zal de bekende Engelse tafeltennisspeler Richard Bergmann, wereldkampioen 1937,1939,1948 en 1950, met zijn land genoot Stephen Boras een tournee door Nederland maken voor het ge ven van demonstraties. Indisch elftal begint met nederlaag ARNHEM. Op Nieuwjaarsdag werd te Arnhem een wedstrijd gespeeld tus sen een voorlopig Indisch elftal en Vitesse, welke ontmoeting door Vitesse met 42 werd srewonnen. Deze ont moeting vormde hét begin van een serie wedstrijden van het Indische Kan m verschillende plaatsén van ons land. De haten zfin voor het centraal comité voor gerepatrfeerden en de Ambonrtese kamp bewoners. het verre Holland. In de komende weken zal de trai ning op het ijs worden voortgezet, waarbij de mogelijkheid niet is uit gesloten. dat enkele leden van de bondsploeg op jg en 20 Januari_ zul len deelnemen aan de wedstrijden. Welke door Oslo Skoite Klubb In. het Bislet stadion worden gehou den. HASTINGS De ultsiazen van de vijfde ronde, hoofdtournooi van het internationale schaakcongres in Hastings, luidden: Golombek (Eng.) speelt remise tegen Schmidt (Duits land); Thomas (Eng.) slaat Dormer (Nederland); Abrahams (Eng.) slaat Hooper (Eng.). Fenny Heems kerk won haar eerste partij door een overwinning op de Engelsman Brocklesby, nadat zij in de vierde ronde in 51 zetten van de Belgische speelster mej. Bussers had verloren. In de vierde ronde speelde de Duit ser Schmidt remise met onze land genoot Donner. In de premier reserve B-groep verloor Jacobson (Ned.) van de En gelsman Barrett in eer» afgebroken party uit de derde ronde. De verders uitslagen van het in ternationaal touraooi te Hastings luiden: tweede ronde: Yanovsky— Golombek 1-0; vierde ronde: Hooper —Popel 10; Yanovsky—Abrahams 10; Gligoric—Golombek 10; SchmidtDonner ¥zVa. De afgebro ken partij uit de vierde ronde tus sen Barden en Thomas eindigde in remise. De stand luidt: 1. Gligoric (Zuid- slavië) 4Vè pt; 2-3. Schmidt (Duits land) en Yanovsky (Canada) beiden 3% pt; 4. Thomas CGr.Br.) 2Vz pt.; 5-8. Popel (Fr), Abrahams (Gr.Br.); Golombek (Gr.Br.) en Hooper (Gr. Br.) IVt pt; 10. Donner (Neder land) 1 pnt. UTRECHT. Dc synode van de Oud-Katholieke Kerk van Neder land zal te Utrecht gehouden wor den op Dinsdag 29 April 1952, PARUS. Meer dan s.ooo toeschou wers woonden in het Sportpaleis een bokswedstrijd tussen Claude Milaz- zo en Aubignat bij, de finale van de competitie der nuddengewlchten. om de Marcel Cerda-. gordel. Naar men weet ligt het in de bedoeling, dat liue van Dam op 21 Januari te Luik tegen Mi lazzo uitkomt, een ontmoeting, welke tot stand zal komen nu Mdazzo een snelle overwinning op Aubignat heeft behaald. De match was bepaald op tien ronden van 3 minuten, maar reeds in de tweede ronde gaf Aubignat op, xoen. zijn helpers de handdoek in do ring wierpen, Milazzo heeft een voortreffelijke in druk gemaakt In de tweede ronde ging hij onmiddellijk tot de aanvat over en na een korte flagwisseling ging Au- big nat voor S tellen neer, Milazzo maakte goed gebruik van zijn kans, plaatste wederom een linkse en zona Aubignat enkele seconden later we derom naar het canvas. Aubignat stond op, maar verloor, volkomen groggy, het evenwicht en belandde in de touwen. De manager van Aubignat wierp toen dc handdoek in de ring. Luc van Dam woonde de wedstrijd bij. Voorzitter KNMV krijgt Belgische onderscheiding AMSTERDAM, Wegens zijn ver diensten in Nederland gedurende 25 jaar voor de Belgische motorindua- trie is de heer G. Joh. Bruïnsma, voorzitter van de sportcomnxissie van de KNMV, door de Belgische rege ring benoemd tot ridder in de Orde van Leopold 2. DAVOS. In de finale van het ijshockey-iournooi om de Speögltr Cup won Davos met 4l van Freus- sen Krefeld, De tussenstanden luid den: 10, 2—0, 1I- DONDERDAG 3 JANUARI 1352 HILVERSUM I, 402 m AVRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgym nastiek. 7,30 zendersl. 9.00 Nieuws, B.IO Morgenwijding, 8.25 Gramofoonmuziek. 9.30 De groenteman. 3.35 Waterstanden. "9.40 Gramofoonmuziek. 10.50 Voor de kleuters. 1100 RVU: Drs. W. A. Neil: „Zorg en liefde, wijsgerig beschouwd 11.30 Pianorecital. 12.00 Zang en piano. Ig25 In 't spionnetje. 12 30 Land- cn tuinbouwmededelingen. 12-33 Gramo foonmuziek. 12.50 Financieel weekover zicht. 13-00 Nieuws. 13.15 Mededelingen, of gramofoonmuziek. 13-20 Zigeunerin u- ziek. 13.55 U kunt het geloven of niét. 14.00 Gramofoonmuziek, 14.15 „De con ferentie voor morele hebewapemng klankbeeld. 14.45 Gramofoonmuziek. 15,00 Voor de zieken. 16.00 Nederland zingt cn dansti 16.30 Zendersluiting. 18.00 NleuwB. 18.15 Sportproblemen. 18 30 RVU: Prof. dr S. W. Tromp: „En kele aspecten van de technische hulp der Verenigde Naties aan minder ont wikkelde gebieden; Algemene beginse len cn werkwijze van het technisch, hulpprogramma'. 1900 Voor de kinde ren. 19,05 Gesproken brief uit Londen. 19.10 AVRO-aUerleE. 19.15 Dansmuziek. 19,40 Rubriek van kunst en cultuur. 20.00 Nieuws. 20.05 Kamerorkest en so listen. 21.05 „Nationale vraagstukken discussie. 21.35 Orkestconcert. 21.55 „Dit is m'nUicvelmRsmeiodlc", enquête. 22 ~5 Voordracht, 22.45 Orkestconcert. 23.00 Nieuws. 23.15 Sportaeluallteiten. 23J0— 24.00 Gramoffionmuziek. HILVERSUM II, 29B m KRO: 7.00 Nieuws. 7,15 Morgengebed en liturgische kalender. 7.30 Zenderslui ting. 9.00 Nieuws, fi.10 Voor de huis vrouw. 9.40 Maastrichts Stedelijk Or kest. NCRV; 10.00 Gewijde muziek. 10.30 Morgendienst. KRO: 31.00 Voor de zie ken. 11,45 Kamerkoor. l2-Gp Angelus 12.03 Gramofoonmuziek, <12.30—32 33 Land- cn tulnbouwmededelingen). 1255 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en katholiek nieuws. 13.20 Gramofoonmuziek. 13^5 Mezzo-sopraan en piano. NCRV; 14,00 Promenadeorkest en soliste. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Gramofoonmuziek. 15.30 Viool en- piano. 16.00 Bijbellezing. 1830 Zenderslulting, 18.00 Nieuws. 18-15 Voor de jeugd. 15.40 „Op de stelling M.50 Leger des Heils muziek- 10.05 Levens vragen van allerlei aard en een pasto raal antwoord. 19.20 Vcrzoekurogram- ma. 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws en weerberichten. 20.10 Gevarieerd pro- gremma. 22.15 Bu!tenl*nds overacht. 22.;)5 Gramofoonmuziek. 22.45 Avo.id overdenking. 23h0 Nieuws en SOS-be- rieftten. 23.15—24.00 Gramofoonmuziek. ENGELAND BBC Light programme 1500 en 247 m 12.00 ..Mrs. Dale's Dagboek".12.15 Or kestconcert, 12.45 Voordracht. 13.0O Amusementsorkest. 1350 Orkestconcert. 14.15 Vdot de kinderen. 14,45 Voor ae kleuters. 15-00 Voor de vjfUW lB.OO Lichte muziek. 16.30 Voor de Bol da ten. 16.45 Lichte muziék. 17,1St?«"wsSw& dagboek", 17.30 causerie. 17.45 Variété- orkest. 18-15 Echoes from the past. 18.30 Militair orkest, 19.15 Gramofoonmuziek. 19.45 Hoorspel. 20.00 Nieuws en radio journaal. 20.25 Sport. 20.30 Hoorspel. 21,00 Voordracht. 21.30 Verzoekprogram- •ma 22.0G Vragenbeantwoordmg. 22,30 Hoorspel met muziek, 23X0 Nieuws. 23,15 Actualiteiten. 23.20 Dansmuziek. 24.00 Voot dracht. 0.15 Orgelspel. 0:55— j-00 Nieuws.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 4