Van Duyl stelt candidatuur als beste all-round biljarter VERBAASD Kapiteins Bergsma doen intrede bij het Leger Morgen wordt Wassenaars oudste inwoonster 103 FLINKE VERKOOPSTER Het één-band-spel is enig op de hele wereld Vlaardingen DE A VONTUREN VAN KAPITEIN ROB IflgM „Baronie" definitief uit Schiedam Wenteltrap geeft haar huisarrest „De man in duplo" in Passage ,,De Dilettant" liet man terugkomen Oorzaak brand bij „De Baronie" Prijzencommissie breidt zich uit AGENDA Corverstraat-feest in Schiedam Chauffeur in de modder gestikt Vechtpartij in de Luxor-foyer SCHIEDAM Verkoop bij executie 2 Maandag 4 Februari 1952 De Vierspelenkamp van het district Schiedam van dc Koninklijke Neder landse Biljartbond zou men het all-ronnd kampioenschap van dit welva rende district kunnen noemen. Officieel kent het district deze ikel niet, doch voor het winnen van dit aan de gang zijnde tournocü, waarvan de voorwcdstryden na Zondagavond tot op bijna de helft zijn gevorderd, is zulk een grote biljart-alzijdigheid vereist, dat de winnaar zonder over drijving de beste all-round biljarter van deze contreien kan worden ge noemd. De Vierspelcnkamp, de naam zegt het reeds, kent vier verschil lende spclsoorten: cadre 35/2, llbrc, één-bandstoten en driebandstoten. Met het écnbandspel bezit ons deel van het biljart-gewest een unicum: nergens ter wereld wordt dit namelijk als officieel iournooispel be oefend. Waarom het dan in Schiedam wordt gehandhaafd? Omdat het zo moeilijk is. Bij bandstoten, waarin de K-N.B.B. zelfs nationale kampioen schappen kent, mag meer dan één band worden geraakt, alvorens de speel hal caramboleert. Bij éénbandsioten ts alleen mogelijk; bal, band, bal, of los van één band. Dit vereist een speciale techniek en een veel grotere technische vaardigheid dan het bandspel, waarbij men driebandstot en als verzamelstoten kan gebruiken. De bekende biljarter J. H. van Duyl, één van de drie boofdklassespelers. die het district-Schiedam heeft, won reeds tweemaal achtereen deze veelzijdigheidsproef. Zaterdag stelde hij opnieuw zeer ernstig zijn candidatuur door In het libre-spel een „century" te scoren, «en prachtig opgebouwde serie, die op 106 ontijdig afbrak. Hier kwam Van Duyl in moeilijkheden, die hij trachtte op te lossen vla een zeer zware massê. Een volledig geconcentreerde Van Duyl, zich bewust van zijn kun nen, masseerde „raak" volgens enkelen, die er met bun neus boven op stonden, Blaarde arbiter had het niet gezien en liet horen; honderd en zes noteren, honderd en zes voor Van Duyl. Weg illusie om een party ia één beurt uit te maken, waartoe wij Van Duyl in de vorm van Zaterdag avond en gegeven de positie, waarin de ballen na de nlet-getelde massé bleven liggen, zeker In staat achtten. Het was sneu voor de meester, die kleur gaf aan het tournooï. noteerde partjj-gemiddelde. Doch, zonde blijven wij' het vinden van de niet getelde 107e In dit in drie poules verdeelde tournooï iedere groep bestaat uit 6 spelers, die niet van dezelfde vereniging lid zijn spelen alle deelnemers hetzelfde aantal pun ten, nl. cadre 35/2 100 caramboles, libre 150 caramboles, eenbandpar- tijen 30 caramboles en 20 stuks in de driebandpartijen. Een uitzonde ring wordt gemaakt voor de drie hoofdklassespelers Van Duyl, Bar- voets en Huggenberg, die er in de cadre- en librepartijen 50 meer moeten maken. Dus bij cadre- en libre-partijen respectievelijk 150 en 200. Zoals hierboven reeds dui delijk werd gemaakt, is dit voor Van Duyl geen bezwaar geweest. Op de eerste dagen faalde Ruggen- berg echter volkomen en Zondag deed Barvoets het hem na. Tegen Quirijns was hij er zo hopeloos uit. dat het heel goed mogelijk is, dat twee van de drie hoofdklassespelers de eindstrijd niet zullen halen. Die finale wordt nl. samengesteld uit de nummers één van de drie poules plus de beste nummer twee. Er zijn nog allerlei mogelijkheden, j gezien het flinke aantal nog te spelen partijen, maar zowel Hug genberg als Barvoets hebben ge voelige klappen gehad, klappen, die wel eens te hard kunnen gebleken zijn. Het is ons uiteraard ondoenlijk alle spelers hier aan. een beschou wing te onderwerpen. Wij willen evenwel niet nalaten nog even Hekman te noemen, die Zaterdag middag een ruime overwinning boekte en Zondag zelfs 100 tegen Kooy Ziet aantekenen. Het zal de eigenaar van de zaak, waarin ge speeld wordt en waar de Vïaar- dingse biljartvereniging „Het Oos ten"' over uitstekend materiaal be schikt 2 mooie 2.30" x 3.15 m. tafels met nieuwe ivoren ballen natuurlijk tot grote voldoening stemmen, dat hij zich zo uitstekend weert! Vermelden wij ook nog, dat de door ons geconstateerde belang stelling zeer bevredigend, moet wor den genoemd en de organisatie uit stekend was verzorgd. Dat geeft goede hoop voor de toekomst, want binnenkort zal in dezelfde gelegen heid een gewestelijk kampioenschap worden verspeeld. Daartoe is enige tournooi-ervaring vereist en de or ganisatoren van het Schiedamse Biljartdistrict doen deze o.a. in deze interessante Vierspelenkamp in grote mate op. In vervolg op de door ons reeds gepubliceerde uitslagen van de eer ste tourn ooimiddagen en -avonden, volgen thans de uitslagen van de Zaterdag en Zondag gespeelde is 2 per gewonnen partij (bij remi se 1—1); echter, de speler, die drie partijen wint, krijgt 2 punten extra. By gelijk eindigen, dus iedere spe ler wint 2 partijen, ontvangt iedere combattant er één extra. In dat geval wordt de uitslag derhalve 5—5. HekmanSeheffers 5—2. Van Duyl was evenwel niet de enige, die mooie prestaties leverde. Tegelijk met de partij KooyVan Duyl vond op her andere biljart nl. het treffen tussen Kóneman en Quirijns plaats, waarin de jongste van het tweetal, die velen een goe de biljarttoekomst menen te mogen voorspellen, opviel, mede en voor al, doordat hij zowel in de cadre- partij als in de onmiddellijk daar op volgende libre-partij een in den beginne opgelopen achterstand, die^ vooral bij het libre-spel beden kelijk groot was, kundig wist weg te werken. Köneman bewees over een goede wedstrijd mentaliteit te beschikken, doordat hij zich door de In beide gevallen voor hem on gunstig staande score-stand niet liet deprimeren. Prachtig wist hij via enkele grote stoten de ballen in positie te krijgen en met enkele behoorlijke series, hoewei niet bij zonder groot, niet. alleen gelijk te komen met Quirijns. doch deze zelfs te passeren. Billijkheidshalve moeten wij evenwel hieraan toe voegen, dat in de hbre-partij het geluk de winnaar niet in de steek heeft gelaten, want toen Quirijns op het punt stond* met een slot- scrie de partij in zijn voordeel te gaan beslissen, ketste hij bij een simpele x-appeistoot, waarna de positie eten en drinken voor Köne man werd en hij de partij ineens kon uitmaken. Deze jeugdige snel naar voren gekomen, thans in de eerste klasse uitkomende speler, moet natuurlijk nog veel leren, doch hij bezit ongetwijfeld talent. Hopelijk komt dit op de juiste wiize tot ontplooiing. Van Day I's serie boven de hon derd, de eerste en tot op heden de enige in. het tournooi. memo reerden wij hierboven reeds. Voor dien wns hij in de cadre-partij warm gelopen. Het mocht hem niet prg gelukken in het begin, doch al „spoedig liep hij weg van zijn zwak spelende tegenstander, om tenslotte met groot verschil de partij te winnen. Onmiddellijk daarop kwam de libre-partij. waarin Kooy" van acquit miste, de ballen in prachtige positie liet liggen en Van Duyl aan een serie begon, die helaas zo ontijdig afbrak. Hoe is het moge lijk, dat een arbiter niet heeft ge zien, dat die bal raak was? zal men onwillekeurig opmerken. Dit is betrekkelijk gemakkelijk te ver klaren. Voor deze stoot stond hu geheel verkeerd opgesteld. Daar door kon hij niet zien, dat de draaiende stootbal „haardun" de rode bal raakte, zo dun 2elfs, dat de rade in het geheel niet bewoog. Slechts degenen, die als bet ware er bovenop keken, zoals de speler zelf, hebben kunnen constateren, dat de massë had behoren te wor den geteld. Van Duyl leerden we daarbij tevens kennen als een zeer sportief speler: zonder te kikken legde hij zich bij de arbitrale be slissing neer. Maar het is begrij pelijk. dat de reactie niet uitbleef. Enkele poedels volgden, het gevoel was verdwenen en het duurde enige beurten, voordat hij wederom het ivoor in zijn macht kreegToen dat weer het geval was. maakte hij Li enkele beurten de 200 caram boles vol. Aldus nog het prachtige 'moyenne van 20.00 bereikende. Ook het hoogste tot op heden ge- Sursum Corda gaat feest vieren :oed De jubileumcommissie van „Sur sum Corda" heelt niet stil gezeten. Dat blijkt overduidelijk uit het uit stekende feestprogramma, dat men heeft samengesteld ter gelegen heid van het gouden jubileum van dit in Vlaardingen zo populaire har monieorkest Er komt in Juli een feestweek, .waarop Vlaardingen tal van zeer aardige dingen te zien zal krijgen. Er komt een bloemencorso, men gaat spuifcbcl beoefenen de brandweer doet ook mee het oude Sursum van 50 jaar geleden zal in oude uniformen door de stad marcheren, kortom, het pro gramma ziet cr zeer goed uit. De laatste dag is de belangrijkste, in ieder geval voor de vereniging zelf. Men organiseert dan een muziek festival, waarbij verschillende be kende orkesten uit Nederland zullen optreden. Als juryleden zullen hier fungeren Rocus van Yperen. Gijs- bert Nieuwland en A. C. van Leeu wen, de ere-directeur van Sursum. Het slotconcert wordt gegeven door De Marinierskapel. Op de jubileum dag is er een gala-avond in de Stadsgehoorzaal, Winkels in Babberspoider De Rijnlandse Betonbouw Mij,, die de woningen bouwt in de Babbers polder voor de ^vereniging Patrimo niums Woningen heeft een aanbie ding gedaan voor de bouw van 5 winkels, waarvan het bedrag on geveer f 54.000 zal bedragen. B. en W. stellen aan de Raad voor een crediet hiervoor te verstrekken. Cadre S5/3 Hekman 100 17 22 5 SS Seheffers 71 17 21 4.17 Libre Hekman 150 22 32 6.81 Seheffers JOO 22 10 4 54 Eenband Hekman 20 38 6 0.789 Seheffers 26 38 4 0 684 Drieband Seheffers 20 52 2 0 334 Hekman 29 52 4 0.355 Van der Lee —Van der Water 5—3. Cadre v. d Water 100 16 23 6.25 v. d, Lee 62 XG 15 3.87 Llbre v. d. Lee 150 24 21 6.25 v. d. Water 123 24 24 S.32 Eenband v. d. Lee 30 17 5 1.764 v. d. Water 23 17 4 1.352 Drieband v. d. Water 20 38 4 0.555 v. d. Lee 14 38 2 0J338 Van Duyl— -Kooy 10—0. Cadre; Van Duyl 150 IS 25 104)0 KOoy 53 15 11 3.53 Libre Van Duyl 200 10 108 20.CO Kooy 31 10 13 3.10 Benband Van Duyl 30 10 S 3.00 Kooy S 10 2 0.600 Drieband Van Duyl 20 17 4 1.176 Kooy 2 17 1 0.117 Köneman— Quirijns 8—2. Cadre; Köneman 100 19 14 S.25 Quirijns 59 19 31 3.10 Libre Köneman 150 21 39 7.14 Quirijns 139 21 31 6.61 Ëenband Köneman 30 24 4 1-250 Quirijns 28 24 9 1.166 Drieband Quirijns 20 30 5 0.S66 Kóneman 19 30 3 0.633 HekmanKooy 10—0: Cadre: Hekmsn 100 13 29 7.68 Kooy 56 13 22 4.30 Libre Hekman 150 25 23 0.00 Kooy 114 25 29 4.36 Eenband Hekman 30 13 6 1.578 Kooy 13 19 4 0.681 Drieband Hekman 20 37 4 0.540 Kooy 12 37 2 0.324 Eikenbroek- -Van Huet 2—3 Cadre: Van Huet lbo 13 33 7.69 Eikenbroek 64 13 15 4 92 Libre Van Huet 150 10 33 15-00 Elkenbrcek 52 10 12 S.20 Eenband Eikenbroek 30 17 19 1.764 Van Huet 29 17 5 1.705 Drieband Van Huet 20 55 4 0.363 Eikenbroek 13 55 2 0.233 Macbay—De Jonge 5—5. Cadre: Wackay 100 20 15 3.00 De Jonge 7S 20 14 3.73 Libre Dc Jonge 150 25 39 6.00 Maekay S7 25 14 3 33 Eenband De Jonge 30 25 5 1.20 Maekay 27 25 6 1.08 Drieband Mackay 20 35 3 0.555 De Jonge 16 38 4 0.444 Barvoets—Quirtins 2—3: Cadre: Quirijns 100 15 22 6.36 Barvoets 147 15 37 JJ.8D Libre Quirijns 150 12 72 12.50 Barvoets 36 12 7 3.00 Eenband Barvoefs 30 38 7 1.066 Quirijns 22 38 7 1-222 Drieband Quirijns 20 43 3 0.465 Barvoets 17 43 3 0-335 1808. Evert van Noort houdt het hoofd koeL Longenpest? Als het on der de bemanning be kend wordt, aan welke ziekte de beide schio breukeiingen lijden breekt er een paniek uit. „Mond dicht, stuur man", zegt bij. „Mis schien heb je je ver gist Maar wanneei hij de medische aanwu zingen raadpleegt, weet hij, dat hij zichzelf niets behoeft wijs te maken De symptomen zijn té duidelijk... Wanneer hij de volgende morgen Je hut betreedt, waar het meisje is ondergebracht, vindt hij haar dood op de sofa liggen. Ook haar vader is overleden en nog diezelfde dag worden beiden plechtig overboord gezet. De bemanning staat aan dek aangetreden. De man-i het hele schip dan al niet besmet en zullen nen hebben al iets horen fluisteren en zij ver- zij ook niet spoedig aan deze ziekte sterven? moeden het ergste. Longenpest ...Ai Maar is1 wedstrijden. De puntenwaardering Oostveen. Dooi deze en voorgaande uitslagen zien de standen in. de drie poules er thans als volgt uit: Groep A: J. H, van Duyl 30 punten (uit 3 partijen), E. Hekman 26 (3), P. Seheffers 7 (2). L- v. d. Water 7 (3), L. v. d. Lee 5 (2) en M. Kooy 5 (3). Groep H: C. Koneman 18 (21, A. QUi- rijnB ia (3). W. Barvoets 10 (2), J. Mac- kay 7 (2). H. de Jonge 5 (2). en A. v. d. Maarel 2 (1). Groep C; M. van Huet 16 (2). C. Hug genberg 15 (3j, P. Eikenbroek 12 <2), B. Wasman 10 (2). K. Seger 5 (1) en JA. Oostveen 2 (li- Deze wedstrijden worden Dins dag- en Woensdagavond in „De Griffioen" te Vlaardingen voortge zet. Dinsdagavond staan de partijen EikenbroekWasman en v. Huet Seger op het programma; "Woens dagavond zijn het de ontmoetingen Ruggenberg—Seger en Wasman— In de samenkomst, die Zondagavond in de zaal van het Leger des Hells werd gehouden, hebben de sr. kapiteins Bergsma hun intrede gedaan als bevelvoerend officieren van het Schiedamse Leger des Heils. Het eerste gedeelte van de samenkomst stond onder leiding van korps-sergeant-majoor W. van Iperen. Deze richtte na de gebruikelijke opening van de samen komst het woord tot majoor S. Potgieter en penningmeester esse M. Mon ster. Hfj sprak de dank uit van dc Schiedamse heilssoldaten voor de wijze waarop zfj beiden als waarnemend leidsters het korps hadden geleid na het tragisch overlijden van sr kapitein J. C. Vos. Verschillende afdelingen van het korps werden aan de nieuwe lei ders voorgesteld. Afdelingsleiders spraken eveneens een welkomst woord tot de kapiteins Bergsma, Als eerste zong de gezinsbond een lied en sprak de gezinsbond-secre taresse de officieren toe, daarna speelde het muziekkorps een Suite „Liederen van het Leger" en zong het zangkoor een speciaal wel komstlied. Kapelmeester A. vanGu- lik heette de kapiteins welkom na mens de muzikale combinaties. Ook kregen de waarnemend offi cieren gelegenheid om hun dank uit te spreken voor de wijze waar op de heilssoldaten hadden gehol pen in de zware taak die zij beide na het heengaan van Sr. Kapitein Vos hadden moeten vervullen en „Het Baarsje" vist in de mist Zondag hield „Het Baasje*' een onder ling concours in da Westerhaven. De ne vel was oorzaak dat men wel heel scherp moest kijken om beet te constateren. De heer J. Zuidgeest bleek na de wed strijd het scherpst te hebben getuurd. Na ruim 2 jaar voor het eerst weer als me dedinger, behaalde hij de eerste prijs. Aan de kop van de lijst voor het kam pioenschap bleef de stand onveranderd, aangezien de beide candidaten niets aan de liaak sloegen. De stand Is na tien wedstrijden; J. S. v. d. Hoek 94 stuks. «175 gram; 2. D. Voets 73 stuks, 5067 gram. De uitslag van de wedstrijd was; 1. J, Zuidgeest, 6 st. 437 gr. 2. F. Wolt huis 5 st. 352 gr. 3. G. Gfjbels Sr. 4 st. 222 gr. 4. M. H. Wolthuis Sr. 3 st. 214 gr. 5. G. v. d. Steen. 3 et. 210 gr. 6. P. van Vliet 1 st, 83 gr. 7, W. Esbach, 1 st. 55 gr. zij wekten de heilssoldaten op om op dezelfde spontane wijze de ka piteins Bergsma bij te staan in de strijd voor God en zielen. Daarna kregen de Sr. kapiteins Bergsma gelegenheid de heilssolda ten en vrienden van liet Leger toe te spreken. Beiden vonden zij het moeilijk om het werk, dat wijlen kapitein Vos op zo droeve wijze moest achterlaten; op zich te ne men. maar zij wisten dat God hun kracht en wijsheid zou geven voor het vervullen, van de hun opgeleg de taak. Tot slot sprak Sr. kapitein Bergs ma naar aanleiding van 2 Corinthe 4 vers 5, 6 en 7 zijn gehoor toe en le^de speciaal de nadruk op het vijfde vers: „Want wij prediken niet onszelven, maar Christus Je zus, den Heere; en onszelvcn dat wii dienaars zijn om Jezus wil". Velen uit on van buiten de Le- gerkring waren opgekomen naar deze intrede-dienst en vormden een aandachtig gehoor. Naar wij van de zijde van dc directie van „Baronie" vernemen, is het thans zeker dat deze choco ladefabriek definitief uit Schie dam verdwijnt. Na de twee bran den hebben het gemeentebestuur van Schiedam en de directie van „Baronie" verscheidene besprekin gen over herbouw gehad, doch de voorstellen waren voor de „Baxo- nïe"-directie onaanvaardbaar. (Van een onzer verslaggevers) Op de Burghtiaan te Wassenaar zit de oudste inwoonster van Wassenaar als gevolg van dc woningnood gevangen in haar kamer. Mevrouw Jannetje BrouwerVerboom, echtgenote van wijlen Willem Brouwer, bekend Schie dams schoolhoofd, naar wie een straat en een school in dc Gorzen werden genoemd, wordt Dinsdag niet minder dan 163 jaar. Ook als straks de sneeuw plaats gemaakt heeft voor een lentezonnetje zal zjj niet naar bui ten kunnen. Een voor haar hart te schadelijke wenteltrap in het villaatje, waarin de eigenaar na de bevrijding de parterre toegewezen gekregen heeft, ls de oorzaak van haar gevangenschap. Enige maanden geleden ging zjj voor 't laatst weer eens naar bui ten. Zij genoot van een ritje in een invalidenwagentje, maar toen zij de trap weer opgeklommen was, kreeg zij zo'n last van haar hart, dat de dokter herhaling ten streng ste verbood. En daarom voert mevrouw Hille. Brouwer, haar dochter waarmee zij samenwoont, een hardnekkige strijd om woonruimte op de be gane grond, waarbij zij er terecht van uit gaat, dat voor een der oudste inwoonsters van ons land wel wat extra moeite gedaan kan worden. Dan kan deze in de wei nige maanden, die haar misschien nog resten, van het aanstaande voorjaar profiteren. Op haar vorige verjaardag was mevrouw Brouwer nog vol goede hoop dat zij gezien de steun, die toen van alle kanten nog eens aangeboden werd spoedig zou verhuizen. Nu is zij vrij moedeloos onder dat kamerarrest, al weet zij, ondanks alle hindernissen van de oude dag, opgewekt en vol hu mor te blijven. Tot voor enkele jaren las zdj nog brailleschrift, hetgeen zij op 85-jarige leeftijd nog leerde, toen haar ogen slecht werden. Nu moet haar dochter voorlezen en niet te veel achter elkaar. Mevrouw Hille neemt met zeer veel verantwoordelijkheidsbesef haar taak van verzorgster waai*. Behalve het voorlezen, wordt ook het bezoek streng gerantsoeneerd. Twee visities in de week is het maximum, de familie (met twin tig achterkleinkinderen) inbegre pen. Een bordje „Verboden toegang" (Advertentie l. MJ .MIUBEtEN.- KARPETTEN .'BEDDEN u ..SlAflPBANKEN.StAAPFAUTIUILS enz. BetoWHOVI WUte/de WMhste: 17 leL'22399 Voor zijn dood zo karig bedeeld met de films, waarin de grote Franse toneelspeler Louis Jouvet zich ook deed kennen als een film ster van. ongemene kracht, worden we de laatste maanden regelmatig in de gelegenheid gesteld, de schade in te halen. Zo is nu van vandaag af in de Passage „De man in duplo" te zien. Het is de krachtmeting van Jouvet met zijn kunnen, want hu treedt hierin in niet minder dan vijf verschillende creaties naar vo ren. We moeten teruggaan naar „Le roman d'un tricheur" van Sacha Guitry om een film tc ontdekken, waarin één speler zozeer de situatie beheerst als nu weer in ,,De man in duplo" het geval was. Zoals te verwachten valt, maakt Jouvet er een bijzondere film van, waarin een wat minder (of meer?) gecompli ceerd dr. Jekyll en mi. Hyde.gege- ven ten grondslag lag aan het see- nario. Twee mannen, die onafhankelijk van elkander levend, tot elkaai worden gebracht omdat één van hen de misdaad in het groot be drijft: Ismora, de fotograaf en Du- pon, de vertegenwoordigen beide keren Louis Jouvet. De verwisse ling van beide figuren is aanvanke lijk zowel op het witte doek als in de zaal onvermijhelijk, We worden echter uit de droom geholpen als beide figuren tezamen worden gebracht. Dan eerst komt de volledige grootheid van Jouvet tot uiting als hij zijn publiek zich steeds moet laten realiseren dat daar niet twee spelers hun rol spe len, maar dat goed en slecht voor dit geval even werden uiigeleena door die enen man: Louis Jouvet, (ook) de grote filmkunstenaar. Zaterdagavond ga£ de Schiedamse to neelvereniging „De Dilettant" een op voering van een spel van Gerard van Niclcn „De man die terug kwam". Zij deed dit m het Vqjksgebauw. Een stamp volle zaal zag de in de crisis getroffen kunstschilder Westerveld na aaren te rugkeren in het huis, dat hij vroeger het zijne kon noemen. Vele moeilijkhe den die bij deze terugkomst rijzen, krij gen tenslotte toch een oplossing. De heer R. V. d. Meer voerde de regie. Van de spelerE willen, wij mevrouw M. Clausing zeker niet onvermeld laten. Ztj gaf een. geede vertolking van Clara Westerveld, die na het vertrek van haar mao costu- mière werd. Een gezellig samenzijn voor leden en donateurs was de bekroning van deze goede avond. De 58-jarige gymnastiekleraar M. de R. liep Zaterdagmorgen even na half negen, een lichte hersenschudding op toen hij in de Rubenslaan. met zijn solex in bot sing kwam met een personenauto van A. A. K. uit Vlaardingen De G.G.G.D. heeft hem via politie post en gemeenteziekenhuis naar huis vervoerd. op de deur van mevrouw Brou- wer's kamer moet de onverwachte bezoekers er aan. houden mevrouw Hille's voorschrift in acht te ne men, als zij zelf even de deur uit mocht zijn. Zo zal ook de verjaar dag heel bescheiden gevierd wor den. Het idee daarvan is eigenlijk zelf ai een opwinding voor mijn moeder, zo vertelt ons de zorgzame mevrouw Hille, die ons als com pensatie voor het gesprek met de bijna 103-jarige, dat natuurlijk ook niet door mocht gaan, het in gelijst uittreksel uit het geboorte register van „Krimpen op den IJssel" laat zien. Daarin heeft zekere schout Guldemont met sta tige letters bevestigd, dat op 5 Fe bruari 1849 aldaar een Jannetje geboren is. En dan krijgen we ook 8 keurig gebreide washandjes in nationale kleuren te zien. Die heeft mevrouw Brouwer in één maand gebreid. Dat doec ze op het gevoel, zogt haar dochter, want als het licht defect is stelt moeder zeegvierend vast: „Nu kan ik lek ker door werken en jij niet!" Het onderzoek van de politie naar de oorzaak van de brand bij „De Baronie" heeft uitgewezen, dat uitgesloten moet worden ge acht zelfontbranding of gebreken in stoomleiding en schakelkast. Het vinden van een deel van de kleding, die boven een lopende band in kastjes was opgehangen, heeft uitgewezen, dat hierin de vuurhaard moet worden gezocht. Hoewel men zich een vaststaan de conclusie hierover voorbehoudt, houdt de politie het erop, dat tij dens afwezigheid van de betref fende chef door personeelsleden is gerookt ondanks het feit, dat voor deze zeer brandbare omge ving een. rookverbod gold- Waar schijnlijk is bij terugkomst van de chef een sigaret niet goed gedoofd en zo in de jaszak gestopt. Dit laatste leidt men hieruit af, dat bij de verbrande kleding een. jas en een overall geheel ontbreken. Na een jarenlange werkzaamheid en de vele klachten, welke met succes be handeld werden, blijkt dat de Prijzen commissie zich steeds meer in de be langstelling van het publiek mag ver heugen. De vele werkzaamheden en de tijd, welke deze klachten vergen, zijn op de duur met meer door één commissie te verwerken, zodat werd besloten, over te gaan tot de samenstelling van een twee de commissie. Beide commissies venver. ken klachten-van allerlei aard, zodat het van geen belang is, tot welke commissie men zich wendt. Men wordt er op attent gemaakt dat in afwijking van de twee-wekelijkso zit ting, welke steeds plaats vond. vanaf Woensdag veranderd zal worden in een wekelijkse zitting, dus iedere Woensdag avond van tot S uur jjr het Stadhuis, Hermes wint van RBC Op een goed bespeelbaar veld beeft Her mes D.V.S. Zondag in Roosendaal met 3—1 de vriend schappelijke ontmoeting met R.B. C. gewonnen. Lex Janse speelde niet mee. Op de midvoorplaats was Cock van de Tuyn. opgesteld, ter wijl Jan Gudde ais linksbinnen fungeerde. Als rechtshalf trad op de oud-Spartaspeler Schenk, die overschrijving naar Hermes heeft aangevraagd en over twee weken ook in competitie-verband voor de nieuwe club zal uitkomen. De drie doelpunten van Her mes werden tot stand gebracht door Cock van de Tuyn, nadat R.B.C. in het begin met 1—0 had voorgestaan. Geen vijftig maar vijf In ons bericht van Zaterdag be treffende de herbouwplannen van „De Baronie" zal de aandachtige lezer een onwaarschijnlijkheid hebben opgemerkt. Natuurlijk was geen sprake van een gebouw van vijftig, maar wel van vijf verdie pingen. ESPERANTO-AGENDA Merkredon: Klubvespero. Legado prï „La virino en Indonesia", Volks gebouw Tuinlaan 50. Vendredon*. La komenckurso ne povos okazi Necesas formi kontrolkomijïo per kontroB la kaslibrojn, anoncu vin kiel eble plej baldau. Burgerlijke stand Geboren: Henricus E. M.. z. v. C. Niessen cn C. P. M. van Winkel. Her- manus J„ z v, J. C. van Giezen en M. J. Steens. Bart, z. v. A, Pegels en B. Heil enthal. Allan, z. v. H. H. F. Greene st ijn en W, F. Hcrup. Hendricus L., z. v. L. A, J, Vlasveld en M. Ham, Wat men moet weten; Apothekers-nachtdienst: M. M. H. Evers, Lange Haven 81. Bellen bij ongeval: G.G. en G.D. Tuinlaan 89. Telefoon 69290. Concert: 7 Februari. RJC. Volksbond, 8 u; R.K. mannenkoor St. Caeciha. Films: Passage. Da, 2 en 8 uur: De man in duplo (18 jr.). Monopöle. Da. 2, 7, 9 uur: Actie in de Stille Zuidzee (14 jr.). Sport: 7 Februari. Musis Sacrum, 8 uur: Bokswedstrijden. De Rotterdamse buurtvereniging „Corverstraat" "had Zaterdagavond voor de feestavond met bal haat intrek genomen in het Schiedamse „Musis* Sacrum. Deze buurtvereni ging, die een groot gedeelte van D elfshaven omvat en. aangesloten is bij de Rotterdamse Gemeenschap, bood haar leden een toneelstuk, „Wie kust de mummie?', op te voe ren door de toneelgroep „Artis Amore" met een gezellig samenzijn daarna. De voorzitter, de heer van de Hoeven, opende deze avond met een bijzonder woord van welkom aan de heer J, de Heer, vertegenwoor diger van de Rotterdamse Gemeen schap. Daarna betrad de toneelgroep '„Artis Amore" de planken om er het alleraardigste blijspel „Wie kust de- mummie", op te voeren. Een tot leven gewekte, vier duizend jaar oude, mummie brengt het gezin van Professor Wagcman5 in allerlei moeilijkheden. De mommie blijkt gestolen en moet weer in zijn oude staat terugkeren. Alleen een kus kan dit echter bewerkstelligen, die de mummie ten slotte na veel ver wikkelingen van de oude huishoud ster Antje krijgt. Artis Amore" gaf van deze klucht een opvoering, waar vaart in zat en die insloeg bij de zaal. Vooral Jan Witsxers ais Her. man, de huisknecht bleek een goeie kracht. Ook Harco Fellinger gaf een. uitmuntende creatie van de profes sor. Na de opvoering, onder de re gie van mej, M. Willemse, kregen de dames bloemen en de heren ciga- retten. Een gezellig bal vormde de afsluiting van deze avond. De mu ziek werd verzorgd door „The Rhythm Aces", Op de Henegouwerlaan is Za terdagavond de 60-jarige W. B. D. van G. uit een rijdende tram van lijn 22 gevallen. Ze werd met een hersenschudding in Eudokia opgeno men. Bij onderzoek, bleek dat een passagier het afrijdsignaal had be diend. Auto met heikoppen kantelde Door liet gladde wegdek is van morgen aan de Ommoordseweg een vrachtauto heiaden met heikoppen van de weg gegleden en omgeslagen. De 38-jarige chauffeur G. van Lent, gewoond hebbende in de Ruwaard- straat, kwam onder de wagen te recht en stikte jammerlijk in de modder. De wagen moest het modderige erf van een houtzagerij op. De chauffeur had het portier van de cabine opengemaakt om beter te kunnen zien. Bij het achteruitrijden kantelde de wagen door de glad heid. Het is niet na te gaan of de chauffeur geprobeerd heeft uit de cabine te springen of dat hij er uit gevallen is. Hij kwam jammerlijk om. Een takelwagen heeft de auto iets opgelicht, waardoor men bij hfct verongelukte slachtoffer kon komen. Bezoekers verdwenen zonder betalen De 22-jarige inkoper J. S. betaal de Zondagavond in de Luxor-foyer de 30-jange kellner A, "W. uit 4e Ochtendveldstraat met een bankje van 10.De kellner kon niet di rect wisselgeld teruggeven. Toen* de klant enige malen om wisselgeld had gevraagd verloor de laatste zijn. geduld en gaf de argeloze ober een klap op het oog. Zijn bril brak. De ober moest naar het Coolsingelzie- kenhuis worden vervoerd en de klapgrage klant verhuisde naar het hoofdbureau van politfê. In het tu mult van de vechtpartij begaven de meeste klanten zich naar hun plaatsen in de zaal. De meestenvan. hen „vergaten" af te rekenen. Na afloop van de voorstelling kwam slechts een klant de gemaakte ver teringen betalen.,.. Oplichting aan boord van schepen De 32-jarige radiomonteur M. A. la C. uit Schiedam is door d.e rivier politie aangehouden. Aan boord van schepen gaf hij zich voor vertegen woordiger van een grote radiofirma uit. Hij beloofde gratis radiotoestel len te leveren. Slechts de verzend kosten moesten worden vooruitbe taald. „Het was bij wijze van recla me," zei hij. Sommige schepelingen betaalden de verzendkosten. De ra dio's zouden worden nagezonden naar de eerstvolgende haven omdat ïn Rotterdam de tijd ontbrak voor levering. De radio's werden echter nooit door de man gezonden. welke zal worden gehouden op Dinsdag 5 Februari 1952 om U uur voormiddag ten laste van W, Hoogerworf. wonende te Schiedam, Mar conistraat 1 b. van enige roerende goederen, bestaan de uit: Meubilaire goederen, keu kengereedschappen, glas- en aardewerk en wat ver der te voorschyn zal wor den gebracht. De verkoop geschiedt con tant zonder opgeld. De goe deren zijn een uur voor de verkoop voor een ieder te bezichtigen. De deurwaarder, belast met de executie, M. BURGER zult U zijn over de modieuse en toch duur. zame schoenen, welke vrij ui een nieuw genre brengen. Onze schoenen van WATERTAX overteder en QDIRUB-zolen zijn modieus, duurzaam en niet duurder jn prijs dan andere schoenen. Vanaf heden geëta leerd t Levensmiddelenbedrflf KRAMER FKEHER 's Gravenzandestraat £6 Schiedam VRAAGT VOOR DIRECT een boven de 18 jaar; met het vak bekend. EfncurtOftGéaiiC' Permanent-Wave, compleet, £k0enersiers 5.75, Ook speciaal aBe Xarl ef 1—15 woorden J 0,65 Elke 5 woorden meer 050 Meubelbeurs-Nieuws. U vindt bij ons weer de Vel- veto-loper, 50 cm, breed, in de hal geëtaleerd. De repu tatie van deze loper voor duurzaamheid is wel ver diend. Het is jammer, dat dit artikel nog slechts schaars leverbaar is en daarom adviseren wij U bij tijds te bestellen. ..De Meu belbeurs". Lange Haven 95, Schiedam. kleuren haarverven. Kap salon „Alida". Grote Visse rijstraat 8 E (hoge stoep). Tel. 33762, Rotterdam- Muziekonderwijs. Les op alia instrumenten vanaf 3.50 p. mnd. Instrumenten op gem. voorw. MathenesserpL 21 A. Spreekuur: Dinsdag 7-9 uur. Een nette werkster gevr, voor enige dagen per week, B.K. laan 132, aanmelden: na 7 uur. ADVERTEER REGELMATIG

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 2