ers op papier moeten ers te velde worden HET ROTTERDAMSCH PARCDL Acheson vertolkt Amerika 's 01 Ex-gouwleider huwt eigen „weduwe" NA TO-CONFERENTIEBEGONNEN SCHANDA AL IN BONN Nederland in 1951 langs rand van de afgrond Grondwetswijzigingen in eerste lezing aanvaard huwelijk i Weer een Zweedse spion gearresteerd Minister Soebardjo tot aftreden gedwongen r In Lissabon J „Rooy" bejubelt diamanten echtpaar Bondsdaglid Richterblijkt beruchte nazi Roesier te zijn Straffe maatregelen hebben catastrofe voorkomen Tweede Kamer vóór uitbreiding van- aantal parlementsleden Nieuw procédé: zoet uit zout water Alle records gebroken Gloster-Meteór bij Ede geëxplodeerd Film- Opzienbarende ontdekkingen verwacht in komend proces „Sovjet-Unie pleegt militaire chantage" KNVB -bestuurder Coldewey overleden Djakarta ruziet over Amerikaanse hulp Rest kabinet blijft waarschijnlijk aan Gesneuveld in Korea Zes juristen herzien vonnissen van oorlogsmisdadigers 12e Jaargang, no, 44 Red. en Adm. Lange Haven 141, Schiedam TeL 69300 - Aborm.prljs; per week ƒ0,47, per kwartaal ƒ6,05. losse nummers 0.10» DE SCHIEDAMMER Donderdag 21 Februari 1952 Uitgave N.V. De Nieuwe Pers - Postgiro 398644 Bankier; Amsterdarasche Bank te Rotterdam .Directeur» B, de Vries (Van onze reisredacteur) LISSABON. De conferentie van de Noordatlantische Raad is gistermiddag met een openbare zitting begonnen. Twee grote problemen domineren haar. In de eerste plaats is het de ver houding tussen Frankrijk en Duitsland, die vooral na het debat in de Franse Kamer niet eenvoudiger is geworden. Guy Mollet heeft geëist, dat de twaalf punten, door de Franse Kamer aan genomen, het werkelijke beleid van de Franse regering zullen vormen. Nu kennen wij meer van zulke eisen uit de Franse Kamer; zij moeten op z'n Frans, dat wil zeggen met grote sou plesse worden geïnterpreteerd. Gisteren is. de conferentie van de Noordatlantisclie Raad te. Lissabon geopend: Onze reis redacteur bevindt zich in de Portugesc hoofdstad.waar hij de belangrijke besprekingen zal volgen. %ijn eerste,- telefonisch opgegeven,- verslag vindt de lezer op deze pagina. Een ander belangrijk punt is de kwestie van. dé organisatie. De Amerikaneu willen dat nu in ieder geval het "apparaat van de Nato in duidelijke lijnen wordt vastgesteld. Zal men er ook tóe" overgaan een permanente leider te benoemen, het zij in de functie van vice-voorzïtter, hetzij in die van secretaris-gene raal? Twee Candida ten worden telkens geciteerd. Het zijn de heren Stik ker en Spaak, .van wie de eer ste het meest populair bij de Enr gelsen, de tweede dito. bij de Ame rikanen is. Als derde candidaat wordt ook nog Lange genoemd. In de openingszitting,'waar voor EINDHOVEN Er is Woensdag in St. Oedenrode ongekend uitbun dig feest gevierd bij het 70-jarig huwelijksfeest van Bertje en been tje van Schijndel-Van' Oorschot. Het dorp was feestelijk versierd en duizenden brachten een bezoek aan „Rooy", De schitterende trom petten der Rooyseruiters openden het feest met een klinkende réveil le en reeds toen waren er meer journalisten, fotografen, radio- en filmmensen, dan er ooit in dit plaatsje zijn geweest. Tegen tien uur begaf zich een grote stoet witte bruidjes naar het kleine buisje van de St. faulusgast- huis-stichting. waar het briljanten paar afgehaald en met een prach tig versierde auto naar de kerk werd gereden. Pastoor Sehoofs droeg daar een Heilige Mis van dankbaar- heid op en hield een feestpredika tie, waarin hij een gelukstelegram van de Paus voorlas. Mgr. Mufsaerts. bisschop van Den Bosch, kwam ook oo bezoek; hij schonk de krasse oudjes een enor me Bossche koek. '..Geweldig was ,de belangstelling tijdens de receptie, waarop burge meester Leurs namens de Koningin het briljanten paar een grote bloe menmand en een persoonlijke brief overhandigde. Groots wto ook de optocht,- waar aan alle Röoyse verenigingen met twintig praalwagens meededen. Des avonds was in de grote feestzaal geen hoekie onbezet, 'toen de KRO- xeporter Wim Jansen met zijn Zon dagavondspel 2 x'l - l begon, dat hij voor deze keer herdoopte in 2x1 70. liet eerst de nieuwe leden Turkije en Griekenland aanwezig waren, aam tegen aller verwachting in minister Acheson onmiddellijk na dé welkomstrede van zijn Por tugese collega Paolo Cunha het v/oard. Zijn betoog verried in alle duidelijkheid wat van Amerikaanse zijde tot nog toe al in meer be dekte vormen te kennen was ge geven: namelijk, dat men aan dc overzijde van de oceaan het wach ten zo langzamerhand moe is. Het wordt eindelijk tijd. zo verklaarde Acheson. dat wij de vroeger geno men besluiten in daden gaan om zetten, Dit betekent natuurlijk, dal de Amerikanen wensen, dat de le gers op papier nu moeten worden omgezet in legers te velde, Dc ernst van Acheson's stem stak wel sterk nf bij zijn omgeving: het prachtige oude parlementsgebouw van Lissabon, voor deze gelegen heid bewaakt door de Portugese Republikeins? Garde, bij .wier van goud blinkende uniformen zelfs het generaalstenue van een Bradley ar moedig aandeed; Men is' hier im mers in het'Zuiden, mei. zijp zelfs in Februari gulle zon en zijn voor liefde voar schitterende" kleuren. De sfeer in haar geheel is daar door heel wat luchtige.'.* en naar men misschien mag z'.ggen ook watoptimistischer dan bij. confe renties in de meer nuchtere hoofd steden van West-Europa het geval pleegt tezijn; Mag men daaruit concluderen, dat op dete* bijéén komst alle 'meningsverschillen,"- die, nog* altijd vèrhiöder'ert,, dat het Atlantisch verdrag," met. iii het ka der daarvan de .Europese Defensie Gemeenschap, werkelijk wordt tot dc sterke en eensgezinde organisa tie. welke het Westen voor zijn vei ligheid en welvaart nodig 'heeft, uit de weg zullen worden geruimd? Dat ware zeker voorbarig. Reeds in de openingsrede van de Portugese vertegenwoordiger, klonk een wanklank, toen hij voor opne ming van Spanje in de N.A.T.O. pleitte. Van Portugees standpunt uit gezien, natuurlijk begrijpelijk. Maar kom met zo'n voorstel- eens bij de Fransen aan! Overigens beginnen de werkelij ke moeilijkheden eerst in de geheime vergaderingen der ver schillende commissies, waar men de in Lorden gemaakte afspraken tussen de vertegenwoordigers der Grote Drie -en ör Adenauer - zal moeten gieten in een vorm, die zo wel voor de parlementen van.Parijs als Bonn aannemelijk is,, waar de financiële zaken op grond van het rapport der „Drie Wijzen" moeten worden geregeld, en. nog zoveel meer, Met deze comniissie-bijeen- komsten is men vandaag begonnen, maar *nu in kleiner verband dan bij vroegere conferenties het geval was: Op voorstel van minister Eden hebben de ministers er ditmaal van afgezien een enorme sleep van deskundigen met zich mee te voe ren. In Rome gebeurde het, dat een bijeenkomst eer twaalf ministers van Buitenlandse Zaken werd bij gewoond door meer dan driehon derd deskundigen! Dat wordt nu eenvoudiger, want geen minister mag zich nu door meer dan twee experts laten vergezellen. BONN- De leider van de neo-nazistische Relchsparieï in het West- Duitse parlement dr. Franz Richter is Woensdag gearresteerd onder be schuldiging een voormalig beruchte naziieider in Neder-Saksen te zjfn en onder valse naam in het parlement gekozen te zijn. Zijn wer kelijke naam is Fritz Roesier. Nadat zijn parlementaire onschendbaarheid was opgeheven, werd „Richter" in de wandelgang van de Bondsdag ge arresteerd en door een kelderraam van het parlementsgebouw naar buiten gewerkt, waar hij aan de wachtende politie werd overgegeven. Een poütie-onderzoek wees uit, Hij was dan ook tegenstander van DR FRANZ RICHTER alias GauhaiipUteReTLleiter Fritz Koesier. 1 (Van een onzer redacteuren) DEN HAAG. Door de straffe maatregelen der Regering na de kabinets crisis van het vorige jaar, is een catastrofe voorkomen, verklaarde minister president Drccs Woensdag in de Eerste Kamer. Nederland ging toen langs de rand van de afgrond door de vermindering van de deviezen- en goud reserves in enkele maanden van 1500 tot E90 millioen gulden. Er zyn nu tekenen, zei hij, dat wij »n de zeven jaren, die achter ons liggen tot werkelijk herstel zijn gekomen. De nieuwe regering, die cr na de verkie zingen zal komen, zal vaste grond onder de voeten hebben- Nederland wordt op dit ogenblik in de wereld weer beschouwd als een land met groter economische en politieke stabiliteit dan de meeste andere landen... bezuinigingen zijn aangebracht in het ambtelijke apparaat en de amb- De betalingsbalans is nu wel slui tend te maken, maar dat wil niet zeggen, dat, het dollar-tekort reeds is overwonnen. Een grote export- inspanning zal nodig zijn. En dan zijn daar nog de grote problemen als woningbouw, huurprijzen, rente voet en belastingen. Men vraagt om •Lagere belastingen, doch tegeüjker- t^dojTi "hoger ëxiipaveT?>Onze héla 3- tihgpóiifïek as echier de enige 'mo gelijkheid geweest om ontwaarding demtount te. voorkomen. Zij, die: op een Hogere rentevoet aandringen, dienen te beseffen, dat een verhoging van de rentevoet met een half procent e,en huurverhoging van een gulden per week betekent- Een huurverhoging zal voor grote groepen der bevolking een compen satie moeten medebrengen. Die compensatie is 'in voorbereiding, doch het is onwaarschijnlijk, dat de wettelijke maatregelen die er mee gemoeid zijn. in de .huidige parle mentaire zittingsperiode nog hun faeslag kunnen krijgen. Dat in de afgelopen jaren grote telijke diensten blijkt uit de volgen de cijfers. In 1946 kwamen ten laste van het Rijk 122.000 ambtenaren, 6933 auto's. 853 jeeps en 9000 moto ren. In 1951 waren deze cijfers 76.000, 1419. 1.73; ^775. dat Richter zich ten onrechte uil- gaf voor doctor in de wijsbegeer te. De commissie voor de parle mentaire onschendbaarheid, rap porteerde, dat Richter om zijn naamsverandering te dekken, in 1946 met zijn eigen vrouw her trouwde (die hij in .1936 reeds ge huwd had). Bij zijn tweede hu welijk was hij getuige van zijn eigen dood, om te bewijzen dat zijn vrouw weduwe was. Hij werd door het tweede huwelijk de stief vader van zijn eigen kinderen. De openbare aanklager over handigde de commissie documen ten en foto's orn te bewijzen dat Richter en Roesier dezelfde per soon was en dat de gearresteerde „Cauhauptstellenleiter" van de N.S.D.A.P in Saksen was geweest. Na de oorlog werkte Richter als onderwijzer. Hij werd echter om slagen omdat hij de kinderen voorhield, dat „het zegevierende Duitse leger slechts door verraad overwonnen werd". „Richter" was gewoon in rij laarzen en rijbroek te lopen en werd dikwijls «eh navolger van de Engelse fascisten leider Sir Os wald Mosley genoemd. Hij voerde niet dikwijls het woord in de Bondsdag. Wanneer hy echter een rede hield, wa ren er gewoonlijk enig.e inciden ten. Hij werd vaak tot de orde geroepen en eens voor drie dagen geschorst. Hij liet zich waarde rend uit over generaal Franco en president Peron, omdat zij, naar zijn mening, fascistische stelsels vertegenwoordigden. Eens veroor zaakte hij een storm van veront waardiging in het parlement door een scnerpe aanval, op Israel en de Joden, die hij beschuldigde van het beroven van de Arabieren. Westduitse herstelbetalingen aan Israel In zjjn jongste rede bij de debatten over de oprichting van een Europees leger stelde hij voor, dat de Bondsdag zich als eerste bataljon voor dit leger zou aan melden. NEW YORK. In Amerika is een nieuw procédé ontwikkeld, waardoor het mogelijk is op snelle wijze enorme hoeveelheden zeewater om te zetten in zoet water. Door dit procédé, waarvan de kosten zeer gering zijn, zal het mogelijk zijn schrale gronden door irrigatie productief te maken. MIDDELBURG. Zes jaar heeft de rechtbank de garagehou der K. uit Nw. en St. Joosland opgelegd, omdat de man zijn vrouw trachtte te vermoorden door auto-uitlaatgassen via een buis in haar slaapkamer te leiden. Kinderpostzegelactie 1951 Schoolkinderen verricht ten prachtig werk (Van onze correspondent) AMSTERDAM De kinderpost zegelactie 1951, waarvan de baten aan de verzamelde Nederlandse kinderbescherimngsinsielUngen ten goede komen, heeft ook deze keer weer een record vei belerd. De op brengst was driekwart ton hoger dan die van het jaar daarvoor, f 850.000 netto tegen f 175.000 in 1950. Dit is dus een prachtig resultaat van de verkoop der kinder zegels- en prentbriefkaarten, waarvan de helft, f 425.000 dus, door de school jeugd bijeen gebracht is. 259.000' Schoolkinderen (10 procent meer dan in 1950), verdeeld over 10.000 klassen, hebben einde 1951 heel wat vrije Uren opgeofferd om voor hun minder gelukkige mede-kinderen postzegels te verkopen. Zij verdie nen van deze plaats werkelijk .een pluim voor dit prachtige stukwerk. En zeker ook hun onderwijzers, die zo trouw hebben meegewerkt en toezagen dat geld en postzegels te bestemder plaatse kwamen. Piloot is omgekomen LUNTEREN. Om half vijf Woensdagmiddag is een Gloster- Meteor straaljager van de Neder landse luchtstrijdkrachten in de lucht geëxplodeerd. De wrakstuk ken lagen ver in het rond ver spreid. De 24-jarige gehuwde ser geant-vlieger I.. C. Smaal uit Dordrecht is om het leven geko men. Ooggetuigen zagen de straal jager in een duikvlucht" uit de wolken te voorschijn komen. Plot seling werd een zwarte rookpluim zichtbaar en met een zware knal sloeg de Meteor op korte afstand van de aarde uit elfeaar. STOCKHOLM. In verband met de ontmaskering van een grootscheeps communistisch spionnagecomplot, dat in Zweden voor de Russen werkte,, is een tweede arrestatie verricht. De naam van de gearresteerde is niet bekend gemaakt De 33-jarige Fritiof Enbom, die eerder werd gearresteerd, is Woensdag voorgeleid. Het proces vindt plaats in bet geheim. Enbom was bleek en zichtbaar nerveus. De datum, waarop de officiële tenlastelegging moet z«n geschied, is door het Hof vastgesteld op 5 Maart. Men verwacht, dat bij het proces opzienbarende ontdekkingen zullen worden gedaan over een der gevaarlijkste spioncagebenden, die ooit voor de Rossen in Zweden hebben geopereerd. (Van onze parlementaire redacteur). DEN HAAG, De Tweede Ka mer heeft de motie van de Parle mentaire Enquête Commissie, offi cieel geheten de motie-Donker (P. v. d. A.) tot voorkoming van ecu eventueel hernieuwd optreden van een kamerloos tüdperk, zoals we dat na de -bezettingstijd heb ben gekend, roet 59 tegen 29 stemmen aangenomen. Vóór stem den de P. v. d. A., A.R., V.V.D., S.P.G. en K.P.N. De C.P.N. stem de tegen, K.V.P. eh C.H.U. stem den-verdeeld. BZJ het uitvinden van curieuze dingen kan men de grens van het behoorlijke wel eens'ver over schrijden, Zo kwam, een winke lier uit Louisville op het verwer pelijke idee orn een kippenei te laten uitkomen in een fles en de jonge kip vervolg.eif$ gevangen to houden in die fles. Het arme beest groeide wel irt zyn nieuuic cel, maar gelukkig hoorde een lid uan de Amerikaanse dierenbe scherming van.het geval en dank zij optreden van die zijde, werd de jonge kip, die al drie maan den oud wasuit haar Isolement verlost. Minister B e e 1 had bezwaren tegen de' motie, maar toonde zich anderzijds bereid de Grondwet- commissie te verzoeken het on derwerp opnieuw in overweging te nemen. Met klem verzocht hij evenwel om niet te eisen, dat de zaak perse bij de a.s.grondwets herziening zóu worden behandeld. Als compromis werd in de. motie toen opgenomen het verzoek om de zaak zo mogelijk bij de a.s. grondwetsherziening te behandc- lén. Verder vonden de eindstemmin gen plaats over de behandelde voorstellen, tot Grondwetsherzie ning. Het ontwerp tot uitbreiding van het"' aantal Tweede Kamer leden tot 150 personen werd aan genomen met 67 tégen 2o-stem-- men. Tegen C.H.U., C.F.N. en de- meerderheid der V.VJ5-, .Tevoren, waren in dit ontwerp de amende menten Andriessen (KIV.P.) inzake het „quorum" en de stern overdracht aangebracht. Het wetsontwerp tot uitbreiding van het aantal Eerste Kamerleden werd met gelijke cijfers aanvaard. Voor de verlaging van de mini mum leeftijd voor het lidmaat schap van de Tweede Kamer en van de Provinciale Staten tot 23 jaar spraken zich 63 'eden uit. Tegen waren 24 leden: C.P.N., A.R., S.G.P., K.N.P. en de heren Vonk (V.V.D,) en De Haas (K.V.P.). De handhaving van de huidige leeftijdsgrens voor de Eerste .Ka mer werd met,74 tegen 14. stem men aangenomen.. Nederlands Nieuw Guinea werd in art, X dér Grondwetgebracht en het 14e hoofdstuk- gewijzigd met de stemmen, van P. v. d„ A, en K.V.P. (51—36). De andere fracties stemden tegen., De verwerping der Grondwets kamer de vorige weck heeft de Regering genoopt om het -wets ontwerp tot herziening van de procedure .der Grondwetsherzie ning terug te nemen. Het bewijsmateriaal, waarover de openbare aanklager Werner Ryb- ninger heet te beschikken betreft on Jer meer: 1. Het verraad aan Rusland van de meest vitale geheimen van de Zweedse defensie, verband houden de met een eventuele Russische in vasie via Finland, en o.m. betrek king hebbende op hét ondergrondse fort van Boden. 2. De uitlevering aan Rusland van plannen betreffende de Zweedse mobilisatie en blauwdrukken voor de evacuatie der burgerbevolking ten tijde van oorlog. 3. Het bestaan van een communis tisch koerier-systeem, via Narvik, Noord-Scandinavië en Finland. Langs deze weg zouden Amerikaan- Klare taal van dr Drees DEN HAAG. In de Eerste Kamer hééft minister Drees Woensdag gezegd; 'dat hij een rechtstreekse aanval van de Sow- jet-Unie niet'als het grootste ge vaar beschouwt voor West-Europa. Een van de voornaamste redenen voor een snelle opbouw dör wes telijke defensie is de voortgezette ondermijning, welke het gevolg is van de politieke chantage, die wordt bedreven door - middel van het militaire overwicht der Sów- j et-Unie. „Dit agressief gebruik van het militaire ovenvid^i.lcidi tot hetzelfde gevolg als de'klas sieke militaire aanval. Zie het lot van Tsjecho-Slowakije," zei dr Drees. Weer vrijwilligers naar Korea ROTTERDAM Dinsdag S6 Fe- bruari zal opnieuw een detache ment vrijwilligers voor Korea wor den ingescheept. Ditmaal zijn het 143 militairen, 'onder wie vijf offi cieren en twaalf onderofficieren. Verder zes marechaussees. Com mandant van het" aanvullings-deta- chement. is de le luit. H, Meyer. Tegelijk roet, het Nederlandse de tachement zal ook een Belgisch aflossingsidetachement ter sterkte van 70 man scheep gaan. se atoomgeheimen naar Rusland zijn gegaan. Enbom's verlóófde, dc 28-jarige communiste Lilian Ceder, bevindt zich eveneens in hechtenis in ver- band met de spïonnagezaak. Beschonken automobilist veroordeeld (Van onze correspondent), HAARLEM. De 44-jarige Haarlemmer H. I., directeur van een int- en exportfirma, die in de nacht van 7 op 8 Januari de Haarlemse binnenstad onveilig maakte door in beschonken toe stand zijn auto door de strater te racen en te slingeren "werd veroordeeld tot zes weken gevan genisstraf en drie jaar intrekking van het rijbewijs. De els was zes weken gevangenisstraf en twee jaar intrekken rijbewijs. (Van onze correspondent) DEVENTER, Een der onder voorzitters van de K.N.V.B. de heer S. Coldewey te Deventer Is hedenmorgen ten gevolge van een hartaanval in het St. Geertruiden- ii eken huis te Deventer overleden. Hij bereikte de leeftijd van zeven tig jaar. Met hem is een der meest be kende figuren uit de sport, met name de voetbalwereld heenge gaan. Gedurende 25 jaar heeft hij de functie van vice-voorzittex van de KNVB bekleed, maar ook ver der tal van functies in de sport vervuld. Zijn verdiensten voor de sport werden op velerlei wijze geëerd, o.m. door zijn benoeming tot erelid van de KNVB en de voetbalverenigingen Go Ahead en U.D. Ook was hij vele jaren be stuurslid van de K.NVA.U. De. heer Coldewey, die in zijn jonge jaren actief sport beoefende, was o.a, ridder in de orde van Qranje-Nassau. NIJMEGEN. De gemeente raad heeft f 150.000.— gevoteerd voor herstel van bouwvallige his torische gebouwen als de Karo lingische kapel en de Belvedère. Er is weer een huwelijk op'komst in de filmwereld; Elizabeth Taylor van Hollywood en de bekende Britse film- en toneelster Michael Wilding stappen Vrijdag te Lon den in het huwelijksbootje. Hier ziet men het- jonge paar op - het Londense vliegveld, waar de bruid deze week uit Amerika arriveerde. DJAKARTA. be. Indonesische minister van Buitenlandse Zaken dr Soebardjo. is vanmorgen afge treden, nadat het kabinet drie uur had vergaderd. Soebardjo's aftre den belekent niet, dat het hóle kabinet heengaat. Aan Soebardjo's besluit is een parlementaire rel voorafgegaan, die ontstond naar aanleiding van het feit dat de minister van Buiten landse Zaken de voortzetting der Amerikaanse hulpverlening .aan In donesië had aanvaard zonder te voren overleg te plegen met de volksvertegenwoordiging. Soebardjo werd ervan beschul- digd, dat hij het land „ih de Ame rikaanse invloedssfeer" deed be landen. soebardjo betoogde, dat het uitsluitend om niet-mifitaire hulp ging. doch zijn politieke op ponenten forceerden een kabinets crisis. welke tot Soebardjo's af. treden leidde. DEN HAAG De regering maaki bekend, dat tot haar leed wezen ttidens gevechten op Ko rea op 18 Februari de volgende militairen zijn gesneuveld: Soldaat J. van den Berg uit Brunssum (ongehuwd); korporaal H. Cleffken uit Rotterdam (onge huwd); soldaat M, P. F. van Haren uit Eindhoven (ongehuwd); soldaat j1 J. Lenaerts uit Maastricht (cmgé-j ia fcuwd), 1 PARIJS. Een commissie be staande uit drie Duitse, een Ame rikaanse, een Engelse en een Franse Jurist zal, naar aanleiding van de te Londen gehouden mi nisterconferentie, de vonnissen der Duitse oorlogsmisdadigers her zien. Wanneer de raad eenstemmig van mening is, dat een oorlogs misdadiger- in vryheid moet wor den gesteld, of diéns straf moet worden verminderd, zal deze uit spraak bindend zijn voor de be trokken geallieerde regering. In dien de raad-slechts bij meerder heid van stemmen tot een derge lijke uitspraak komt. zal de be slissing in de vorm van een aan beveling aan de betrokken rege ring worden meegedeeld. Weinig verandering 1 m Weersverwachting geldig van B 1 Donderdagavond tot Vrijdag- avond: g Zwaar bewolkt met plaatse- g lyk enkele opklaringen en g r overwegend droog weer, Mati- g ge tot vrij krachtige vrind tus- s sen West en Zuid-West. Wei- nig verandering in tempera- ft tuur. H 22 Febr. Zon op 7 u 43 m onder 0 18 u 5 m; Maan op 6 u 53 m onder i3 53 m gy HET WEER IN EUROPA 1 7 uur voormiddag g Oslo 1 Berlön bonden I Parijs 5 Wenen éi Innsbruck II Nice H Rome g Warschau Amslerdam n, ontv. betrokken betrokken i. bew, betrokken nevel l. bew. 1. bew. sneeuw zw. bew. WZW wzw WNW WNW Stil NW I ONO i ZW WZW I I

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 1