c Gouden CJ.M.V.-driehoek yoor de lieer J. F. Veenman T.B.C.-Nazorg verricht een zegenrijk werk Korfballers van Succes 2 zijn nu reeds kampioen geworden Tienjarig meisje gaat niet meer naar school 2 AGENDA Grote huldiging van een voortrekker Vlaardingen NV nodig voor nieuw hotel DE A VONTUREN VAN KAPITEIN ROB Fortuna-DFC 2-2 Dertigjarig bestaan van vereniging werd in Irene gevierd Teveel toneel in zwart en wit Schiedam behaalt goed resultaat in strijd tegen Olympiaan 2 Twee jongens ernstig gewondbij aanrijding Nederlandse gedood bij poging tot roof Nehroe krijgt 74% van de zetels in nieuwe parlement Amerikaan ontving pakje uit lading van *7?ving Enterprise" Zaak Bertha Hertogh laat Islamieten niet los Veilingdirecteur gearresteerd Verontwaardigde vader richt zich tot gemeenteraad SCHIEDAM Koeriersters Maandag 3 Maart 1952 Advertentie (LMJ Het was de voorzitter van de Schiedamse CJM.V., de heer H. Meyers, die Zaterdagavond in de H.K. Volksbond de vertrek kende heer Veenman de gouden C.J.M.V.-driehoek opspeldde. Wat men moet weten; Apothekers-nachtdienst: C. I. Jansen, Swammerdamsingel 41. Bellen bij ongeval: G.G. en GJ3. Tuinlaan 89. Telefoon 69290. Toneel: 1 Maart, Musis Sacrum, 6 uun Tot Steun ïn de Strijd met (rEen schip vaart uit". T i I m s Monopole. Da. 2, 7, 9 uur: De laatste der piraten <14 jr.). Btjeenk omsten; 5 Maart, Pastorie Oud Kath. Tijdens de Zaterdagavond in de R.K. Volksbond gehouden tweede uitvoering van het C.J.M.V. Tam boers- en Pijpercorps „Harmonie", viel de heer J. F. Veenman ee«i grootse hulde ten deel voor het vele werk, dat hij in de afgelopen 23 jaar voor „Harmonie" en de Schiedamse C.J.M.V. heeft gedaan. Na het op keurige 'Wijze gespeelde karakterstukje „De Hertenjacht", sprak de heer H. Meyers, voor zitter van de Federatie van Schie damse C.J.M.V.'s, de heer Veen man toe. Hij schetste de beteke nis van zijn werk voor „Harmo nie" in de Schiedamse C.J.M.V. Als erkentelijkheid voor dit werk spelde hij hem de gouden C.J.M. V.-driehoek op. Na hem spraken nog de heer Kerk, Dam, 8 uur: Oecumenisch a. v. d. Lijde, namens het Fijper- Jeugdcornité, Pastoor C. Tol en ds N. v. d. Veen over „Maria verering". ESPERANTO-AGENDA Merkredon: Klem okangos la nova e-traro? Volksgebquw Tuinlaan 50. Montru vianftrion en la novaj estra- ranoj kaj venu srandskale La adreso de la sekretarto estas C. van Gink, Ploegalraat 19, Reeds eerder berichtten wij, dat de minister zonder portefeuille be sloten heeft voor de bouw van een hotel te Vlaardingen steun te ver lenen uit het tegenwaardefonds tot een bedrag van 475.000.—. Met het oog op het feit, dat de financie ring hoofdzakelijk zal moeten ge schieden door indirect belangheb benden zal het oplichten van een NV noodzakelijk zijn om tot een juiste ondernemingsvorm van het hotel te geraken. B. en W. ven Vlaardingen zijn dan ook voorne mens de gemeenteraad een voorstel te doen tot financiële medewerking bij de totstandkoming van de inrich ting. Een moeilijkheid is nog, dat de gemeenten aan deze inrichting geen tapvergunning kan verstrek ken, aangezien het gestelde maxi mum is bereikt, B. en W. stellen de raad thans voor gebruik te ma ken van de mogelijkheid om aan de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid te verzoeken aan het college machtiging te verstrek ken om een tapvergunning te ver lenen boven het gestelde maxi mum Geslaagde jeugd concerten Vrijdag zijn in het Handelsge bouw te Vlaardingen de jeugdcon- certén gehouden, die ook thans weer uitstekend geslaagd zijn. Ds heer Piet van Mever introduceerde de verschillende nummers bij de jeugd, die veel aandacht had voor bet goede pupulaire programma. Er ■was goede zang van Gré v. Schayck, Truug Cohen speelde cello en de "Vïaarctinger Hein. de Ligt toonde lich een veelbelovend pianist. comité in Nederland en de heer A. Gerritsen namens de Hervormde Jeugdraad. De heer J. Sonneveld bood namens de veie vrienden van „Harmonie" een oorkonde aan. terwijl de heer H. A. Landman namen „Harmonie" mevrouw Veenman een bloemenmand aan bood. Op de a.s. ledenvergadering zullen de leden afscheid nemen van hun voorzi^er. Na deze toespraken werd in snel tempo het verdere program' ma afgewerkt. Uit het applaus na ieder muziekstuk, dat niet het minst de dirigent, de heer S. Eike lenboom voor 2ijn correct dirige ren betrof, bleek wel, dat de mu ziek van „Harmonie" bij het pu bliek in de smaak vieL Ook „Jong Harmonie" speelde op aar dige wijze. Na de pauze herleefde „Oud Schiedam" weer op het toneeL Meer dan een jaar is het geleden dot wij onze laatste stukken Pelican huishoudzeep verkochten. Door de schaarste aan grond- stofferv en het teit dat de fabrikant Tn ieder geval de hoge kwaliteit wilde hand haven Is Pelican huishoud zeep al die tijd uit de markt geweest. Maar nu Is ze er weer, en hoe! De echte Peiicart-huis- houdzeep die met haar vetle schuim staat in de tobbe. Deze eerste zending wordt nu als Jubileumaanbieding verkocht voor een prijs die meer dan de helft lager is d_.i die van de andere be kende merken. Burgerlijke stand Geboren: Hllletje, A. van A. v. d. Mare] en S. van Bameveld: Ludovtcus J„ z. van L. L. van Mil en M. Q. Heb- dra: Aafke J.. dL van J. 3. v. d. Hoeven en J. A. P. Hulshof: Elsa, d. van G. H. Mast en P. Hennevanger. Gebuwd: W. Martens, 27 1. en N. van "Wensveen. 27 jr. Overleden: J". Visser, B7 jr., weduwe van C. Jongste. Christelijke Besturenbond De sociale studieclub van de Chris telijke Besturenbond is deze winter ■weer met haar werk begonnen on der leiding van de heer M. H- L. Weststrate. Op de eerstvolgende bij eenkomst, a.s. Dinsdag in het ge bouw van de Christelijke Bestu renbond aan de P. K. Drossaart- ztraat. wordt behandeld het onder werp „Strijd en Samenwerking". De vergadering begint om 8 uur. Jubileum Adjunct-commissie J. A. Ver schuren hoopt Dinsdag 4 Maart zijn 40-jaxïg ambtsjubileum bij de N.V. Nederlandse Spoorwegen te herden ken. Collecte t.b.e.-bestrijding Men Is in Vlaardingen weer druk bezig met de voorbereidingen voor de collecte voor de tbc-bestrijding. Evenals vorig jaar wordt deze col lecte ook nu weer gehouden door Zonnestraal en het NW-tbc-fonds gezamenlijk. Zaterdag 8 Maart üs als collectedag toegewezen. Het comité wekt gaarne iedereen Op om zich bij het plaatselijk co mité, waarvan het secretariaat is: Valeriusstraat 25, te melden. Dege nen, die lid zijn van bet NVV kun nen zich aok aanmelden bij de bode van hun organisatie of bij de Vrou wenbond NW. Men dient dan te vermelden naam, adres, geboorteda tum en uren waarop men wil col lecteren. Welfarewerk ■De opbrengst van de busjes voor liet Wellarewerk van het Rode Kruis, die dezer dagen geleegd wer den, bedraagt i 108,83. Deze busjes ■waren geplaatst in de wachtkamers van diverse dokters en tandartsen in. -.Vlaardingen en bij enkele apo thekers. De afdeling gebruikt dit veld om een deel van de onkosten van het "W>" me-werk in Vlaardin gen te beb-^-cn. Voor de rust waren de Dordtena- ren, gesteund door de wind, steeds iets sterker. Het schieten van. de bezoekers was echter zwak en daar de aanval van Fortuna er in de eerste speelhelft maar weinig aan te pas kwam, was bü de rust de stand nog blank. In de tweede helft was Fortuna de aanvallende par tij, maar desondanks nam D.F.C. na 10 minuten spelen de leiding. Het was middenvoor Van Es, die met een kopbal uit een voorzet van linksbuiten In 't Veld de Vlaardingse doelman geen kans gaf (01), Kort daarop was de stand echter weer gelijk door een doelpunt van de zich vrij lopende Vlaardingse middenvoor v. d. Waals (11). Ondanks de tegenwind slaagde D.F.C. erin, andermaal de leiding te nemen, nu door In 't Veld, die zijn kans kreeg na uit stekend samenspel van de Dordtse linkervleugel (1-—2). Fortuna ging daarna sterk aanvallend spel' maar de Dordtse verdediging hield stand totdat Poldervaart, in de al lerlaatste minuut de gelijkmaker scoorde (22). Dinsdagmorgen om 9 uur begint da verkoop van deze prima huishoudzeep en in- plaats dat U nu per dubbel stuk 37 cent betaald koopt U nu 2 dubbele stukken voor rer cllenf nlei meer den 12 dubbele shiklten. WINKELCENTRUM BINNENWEG 1832. Bonkend en sto tend schuift het schip nog enkele tientallen meters voort over de bo dem. De ruimen staan al vol water, de masten breken af en het tuig gaat overboord, Enkei*- uren later wordt de wind minder en de ihau- nen kunnen nu vrij ge makkelijk van boord klimmen en door her lage water naar de kust waden. Het schip is on herroepelijk verloren, maar waar bevinden de cngelukkigen zich? En hoe komen zij ooit weer thuis! Jan van Riebeeck zorgt er voor, dat ook de zieken en gewonden aan wal worden ge-1 Verhongeren behoeven ze voorlopig niet, maar l j bracht. De bemanning slaagt er eveneens in een komt op deze onherbergzame kust ooit een schip neu brengen? groot deel van de kostbare lading te bergen. „De vereniging tot behartiging der belangen van TBC-patiënten In Nederland" bestaat dertig jaar. In verband /met dit jnbilétun was er Zater dagavond in gebouw „Irene" een prnpaganda-avnnd, waaraan Rotterdamse artisten geheel belangeloos bun medewerking gaven. De afdeling Schiedam zorgde voor een propvolle zaal. die een paar uren intens genoten heeft. De ernstige noot ontbrak op deze avond niet: de hr C. A. Bergh, secretaris- penningmeester van het Hoofdbestuur te Amsterdam pleitte voor de be langen van de tbc-patiënt, maar vooral voor die van de ex-patiënt. De heer Wezenaar opende de avond. HU deelde mee, dat de vereniging thans 13.000 leden telt. Op 29 Maart wordt in de EJvièra-hal de.grote landelijke bijeen komst belegd. PASSAGE 'Artikel 251bis, Wetb. v Strafrecht Over geboorte en geboorterege ling is in de loop van de tijd al heel wat geschreven. Hoe men over deze onderwerpen en de daarmee samen hangende problemen ook mag den ken, over het algemeen wordt toch de abortus provocates verworpen als zijnde in strijd met de moraal, afgezien van het grote gevaar welk een dergelijk Ingrijpen voor de ge zondheid van het Individu, zowel li chamelijk als geestelijk kan hebben. Tegen al deze gevaren hef t de film „Le vrai coupable", die bij ons de titel .Artikel 25Ibis, wetboek van straf recht" draagt, een waarschuwende vinger op. Het is een Franse film, die tem. Donderdagmiddag in het Pas sage-theater te zien is en waar;** men de politie jacht ziet maken op degene, die verantwoordelijk kan worden .gesteld voor de dood v*m ee.i jong meisje. Het is geen „kei harde" film, zoals de Amerikanen wellicht van zo'n gegeven zouden hebben gemaakt. Het -zijn vriende lijke mensen met een gezonde kijk op mens en samenleving, die door deze lilm wandelen. De enige, die cr een uitzondering op maakt is eer ge\vetenloos jongmens, de oorzaak van veel kwaads, die echter iets te veel geforceerd is om echt te gelij ken. Voor de rest heeft men met bewonderenswaardige tact dit on derwerp weten te omspelen met uitstekende creaties, waarbij die van de twee politiemannen wel het meest tot de zaal zal spreken. In 1882 ontdekte Robert Koch de tuberkel-bacil, waarmee men de ziekteverwekker te pakken had. Maar het geneesmiddel voor de tu berculose trust, lucht en goede voe ding daargelaten) laat nog steeds op zich wachten. Vroeger, was de t.b.c.-liidsr een paria, een uitgesto tene van de maatschappij. Weet men echter dat deze toestanden in onze huidige maatschappij nog heer sen? Het was te vernemen uit hes hoorspel, „Mensen die men schuwt", waarin een jonge vrouw na haai kuur in een sanatorium als genezen wordt ontslagen. Thuisgekomen wordt zij echter De Schiedamse Arbeiders Toneel vereniging „Tot Steun in de Strijd" beschikt over enige goede krachten. Van de heer D. Goedhart kunnen we bij elke uitvoering op een goede creatie rekenen* en ook Atie Roden berg en L. de Vogel stellen nooit teleur. Jammer is het echter dat er* steeds hetzelfde type toneelstuk op het programma wordt genomen. Da toeschouwer stelt nu andere eisen dan het simpele tonen van zwart en wit waarbij het wit nu eenmaal altijd gaat domineren. De voorstel ling van Zaterdagavond in Musis was weer op dezelfde leest ge schoeid: geen onverdienstelijk, soms zelfs goed spel. maar een onecht spel. „Een schip vaart uit?, van Chris van de Heuvel, toont ons een nobele zeekapitein Jozef Stael, en een edele dominee Willem Hart man. Zij worden belaagd door de slechte zwager van de laatste, Za- charias Braet die de ondergang van de dominee bijna voltooit. Met be hulp van een ingenieur wordt dit echter verijdeld en Zacharïas wordt ontmaskerd en vernederd. Als al len reeds denken dat de dominee door het snode plan van de zwager de dood in de golven heeft gevon den, meldt de telefoon dat bij leeft. Nu is alles weer in kannen en krui ken. De ingenieur Melchert trouwt (natuurlijk) met de dochter van de dominee, de kapitein bezorgt het echtpaar een schip, de zwager heeft zijn verdiende loon. Zoals we reeds zeiden was het spel goed, op som mige momenten zelfs uitstekend <D. Goedhart). Het gezellig samenzijn voor leden en donateurs dat de avond besloot, was gezellig en duur de tot zeer laat door iedereen geschuwd; man, moe der, vrienden, en collega's mijden haar. „En dit it niet zo maar een verbaaltje", aldus de heer Bergh, „dagelijks verneem 'ik'gevallen ;mt de practyk, die sterk doen denken aan bovenstaande geschiedenis." Spreker noemde een paar geval len van jonge mensen die /nooit meer of moeilijk aan het werk kwa men na de vreselijke ziekte. Daarna schetste hij de ontwikkeling van de t.b.c.-bestnjding gedurende het laatst van de vorige eeuw tot nu en merkte op dat de overheid nog steeds tekort schiet in haar taak ten aanzien van de t.b,c.-voorzorg, -be strijding en nazorg. Het particuliere initiatief möet nog steeds ongeveer een derde van alle kosten opbren gen. „Laat U steeds doorlichten wanneer dit mogelijk is en wordt lid van onze vereniging, want het ene voorkomt veel verdriet en het andere betekent waarborg in geVal van ziekte", zo besloot de heer Bergh. „The Smiling Troupe" heeft een goed stuk variété gebracht. EHy Robery, tapdan.ee, Johnny Koele- wjjn, moderne songs, The Manahiki hawoüans en vooral hét mannen koor ,J)e Maaszangers" vonden zo veel waardering dat ze veelal niet aan' een toegift, konden ontkomen. Gemeente-publicatie INENTING TEGEN DIPHTHERIC Op Vrijdag 1 Maart 's middags v 2 tot 3 uur. bestaat gelegenheid tot kosteloze inenting tegen diphtheric voor met schoolgaande kinderen van l jaar en ouder in het gebouw van de G.G. en G.D.. Tuirüaan 80. De korfballers kunnen weer terugzien op een geslaagde wedstrijddag, waarop alle vastgestelde wedstrijden doorgang hebben gevonden. Zij z\jn hierdoor een stuk dichter bij bet einde van de competitie gekomen en het gaat dns meer en meer spannen in de bovenste cn onderste regionen. Voor het tweede twaalftal van Succes Is deze spanning gebroken, want door een overtuigende overwinning op Sperwers 4 behaalde deze ploeg bet ongesla gen kampioenschap van de 3e klasse C van de R.K.B. Schiedam zette op nieuw een belangrijke schrede op de weg, die naar veiliger oorden leidt. Op eigen terrein speelden de roodzwarten gelijk tegen Olympiaan 2. De prestaties van Succes 1 en Schiedam 3 waren daarentegen teleurstellend. Aan de Westfrankelandsedjjk viel er van een aardige strijd te .geme ten tussen. Schiedam en het Haag>e Olympiaan "2. De ploegen waren aan elkaar gewaagd, maar de Hagenaar- schoten in het algemeen wat beter Na een kwartier kwamen .zij me 0—1 voor, welke voorsprong D Vermeulen na op en neer golvend spel ongedaan maakte <11>. Nog juist voor de pauze maakten de gas ten er echter l2 van. Na de her vatting liep Olympiaan 2 al spoedig verder uit. want na vijf minuten spélen was de score raeds 1—3. In derde opstelling was Schiedam een ter het sterkst H- Verschoor no teerde na enige tijd 23 en korte tijd voor het einde deponeerde J. Post de gelijkmaker in de korf. De resterende speeltijd slaagde geen der partijen er in de korf te vin den. Schiedam is nu in een heel wat gunstiger positie komen te verke ren, want Die Haghe 2 verloor haai partij. Schiedam heeft nu 6 punten uit 12 wedstryden en Die Haghe 2 5 uit 14. Succes speelde tegen Deetos 4 tn Dordrecht een uitstekende wed strijd, waarin de blauwwitten vooral m de tiveeae helft de sterkeren wa ren. Aan de oud** kwaal te zwak aanvalsspel zijn zij niettemin ten onder gegaan. Voor de rust ging de strijd vrijwel gelijk op. Na een half uur bezorgde A, Bons zijn ploeg de leiding (0—1), maar Deetos 4 had het antwoord spoedig klaar <11). De tweede Succes-verdediging bracht er helaas niet veel van te- recht en zo liepen de Dordtenaren gemakkelijk uit tot 31. Na de thee demonstreerden de blauwwitten een hevig overwicht, maar voor do korf faalden zij volkomen. Door slecht schieten gingen alle kansen verlo ren. Terwijl in deze periode de ach terstand had moeten worden omge. zet in ten minste een gelijk spei profiteerde Deetos 4 beter van de weinige baar geboden gelegenheden om tot de aanval ovér te gaan, want zij maakte 10 minuten -.voor het einde haar vierde doelpunt 14—1) Het lukte Succes niet om hierin veranuering te brengen. Succes 2 versloeg Sperwers 4 met met minder dan 17 en het daar mee zijn lie over* 'nning noteren Het kampioenschap behaalden de reserves met het fraaie doeigemiö- delde van 73—11. Zij promoveren nu weer automatisch naar de 2e klasse van de R.K.B., waaruit zf) vorig jaar degradeerden. Het wel zeer verzwakte 2e twaalf tal van Schiedam verloor met niet mmder dan 80 van Charlois 2. welk resultaat een groot contrast met de pre«*-.aries. die dit twaalftal voor de gedwongen pauze leverde De Succes-a dspiranten hadder tenslotte Zaterdag geen slechte dag Op eigen terrein speelden zij met 1—1 gelijk tegen Rozenburg a. DWS-lianijljallers niet fortuinlijk De lange rustperiode heeft de handbalsters van net eerste DWS- elftal kennelijk geen goed gedaan. Zelfs van hun enige doelpunt kan geen goeds gezegd worden, daar de keepster van D1QS de bal uit haar handen liet glippen. De DWS-keep- ster wilde blijkbaar niet voor haar onderdoen, en liet eveneens een makkelijk houdbare bal haar heilig dom binnen. Even voor rust maakte DIOS nog een doelpunt (12). Na de rust hetzelfde spelbeeld, maar zonder doelpunten. Het tweede dameself tal speelde een goede wedstrijd tegen het ster ke Athene 4. Het spel ging aardig gelijk op, waarbij DWS wel de meeste schietkansen had. Toch was het Athene die het eerst doelpunt te. Na de rust bleken de DWS-da- mes schotvaardiger, en met twee treffers werd de achterstand om gezet in winst (21). Het eerste herenelftal speelde te gen het buitengewoon sterke „Turn- lust". Geen enkele DWS-er zal wel winst verwacht hebben, maar een grote nederlaag toch evenmin. En de oorzaak van deze debacle? On voldoende geoefendheid. Het gebrek aan techniek en tactiek, door de DWS-ers zo duidelijk getoond, is hoofdzakelijk te wijten aan onvol doende training. Heel wat aardiger was de ontmoeting van een DWS- combinatie (heren) met het pas op gerichte Actief uit Rotterdam, in deze wedstrijd ging het goed tegen elkaar op en afwisselend werd er door beide partijen gescoord. De einduitslag was een overwinning voor Actief (119). De wedstrijd heeft wel bewezen dat de Afd, Rot terdam een vereniging rijker is ge worden welke haar weg in de hand bal wereld zal vinden. DEN BOSCH Vijf uit Vlijmen afkomstige leerlingen van de Bos sche ambachtsschool fietsten Zater dagmorgen, op weg naar school ach ter elkaar de Baileybrug tussen Vlijmen en Den Bosch op. Achter hen naderde een vrachtauto, doch toen de bestuurder wilde afrem men schijnt de oliedruk-rem te zijn doorgeslagen. Het' gevolg was, dat de twee achterste jongens, de 15- jarige Van K. en de even oude Van H., werden aangereden en ernstig gewond. Zij zijn naar het ziekenhuis in Den Bosch vervoerd. MAKASSAR - Bij het verlaten van een Chinees restaurant werd mevr. Van Mourik, de echtgenote van de secretaris van het Nederlandse com missariaat, Vrijdagavond met een mes aangevallen, door een rampok- ker, die het op haar handtas ge munt had. De rampokker wist te ontsnappen. Mevr. van Mourik is aan haar verwondingen bezweken. NEW DELHI De einduitslagen van de parlementsverkiezingen in India zijn Zondag bekend gemaakt. De Congrespartij van premier Neh roe heeft 74 procent van de zeteis in het centrale parlement gekregen.. De verdeling van de 489 zetels, die de inzet zijnv geweest van de verkiezingen luidt: Congrespartij 363; Onafhankeiijken 36; Communisten 27; Socialisten 12; Arbeiders- en Boerenpartij 10; Ove rige partijen. Nederl. Vakcentrale wil opheffing loonstop DEN HAAG Jn een brief aan de ministerraad heeft de, niet inde Stichting van de Arbeid vertegen woordigde, Nederlandse Vakcentrale terugkeer voorgesteld tot de vrije loonvorming met vaststelling van een sociaal verantwoord minimum loon. Verder wenst zij vervanging van het ontslagverbod door een re pressieve controle door oganert van net bedryfslevep en eventueel een maximumgrens voor de lonen. YORK De heer Gross ..u*r heeft Zaterdag een pakje ont vangen, dat zich aan boord bevon den heeft van de „Flying Enter prise". Het bevatte boekensteunen, een geschenk van de zuster van de heer Gross in Wenen. De posterijen hebben verklaard, hiet te weten, •wie het pakje gevonden heeft en ook niet hoe het naar Amerika is verzonden na de ondergang van de „Fljdng Enterprise", Volgens de pos terijen bevond het pakje zich in de best mogelijke staat, de omstandig heden in aanmerking genomen. KARATSJI - Islamietlsche schrift geleerden uit verscheidene landen zullen hier in de loop van Maart bijeenkomen voor een bespreking van de zaak van Bertha Hertogh, wier Mohammedaans huwelijk met een Maleise man door het Hoogge rechtshof te Singapore ongeldig werd verklaard. Bovendien heeft een organisatie van Maleise studen ten alhier vier Pakistaanse geleer den verzocht, een studie van deze zaak te maken „ten. einde aan an dere Islamietlsche landen duidelijk te maken, welk een onrecht aan het echtpaar is aangedaan". Minstens f 25.000 verduisterd LEEUWARDEN' De directeur van de cobp. veiling „De Tuinbouw", de heer H. K., is enige tijd -geleden op vermoeden van verduistering ge schorst. Bij een controle door het Centraal Bureau voor de Veilingen bleek, dat in de laatste twee jaren 25.000 was, verduisterd en 8000 fruitkisten waren verdwenen. De inmiddels ontslagen directeur is thans gearresteerd. Daar de fraude over een groot aantal jaren loopt, vermoedt men, dat het verduisterde bedrag veel groter is. Rationele woningbouw met 1000 proefwoningen (Eigen bericht) DEN HAAG. De Nationale Woningraad heeft besloten over te gaan tot een grootscheepse proef neming inzake de rationalisatie van de woningbouw, In ons land zullen 1000 proefwoningen ge bouwd worden met streng genor maliseerde elementen .Alleen langs deze weg, zo concludeert men. zal een verlaging van de zo schrik barend gestegen bouwkosten be reikt kunnen worden zonder onze woonbeschaving aap te tasten. De plannen laten de architecten toch nog vrijheid de woningen een eigen cachet te geven. Waar de won in een zullen verrijzen is nog niet be kend. Zeg maanden opgelegd aan moeder die dochtertje mishandelde. AMSTERDAM. Conform de eis is de 39-jarige mevrouw G, H. H.-H. uit Amsterdam, van origine Duitse, doch- door haar huwelijk thans Nederlandse, wegens mis handeling van haar 10-jarig doch tertje ïn Hoger Beroep door het Amsterdamse gerechtshof veroor deeld tot een gevangenisstraf van zes maanden, waarvan vier voor waardelijk. Hiermee heeft het Hof het vonnis van de Rechtbank be vestigd. ONDERWIJSMOEILIJK HEDEN IN VOORBURG (Van een onzer verslaggevers) De tienjarige Madeion Lucie v. d. Wiel uit de Essesteynstraat in Voor burg gaat al sinds 24 October 1951 niet meer naar school, ofschoon zü goed gezond is en normaal kan leren. Haar vader heeft gemeend haar van de openbare lagere Elsbergschool te Voorburg te moeten nemen, omdat hU de hoofdonderwijzer Incompetent acht cn beeft geconstateerd, dat er op deze school wantoestanden zouden heersen. Overplaatsing naar de Voorburgse o.l. Van Faukenbergeschooï, waaraan de vader de voorkeur geeft, is hem door de officicle Instantie# geweigerd. Wel Ss hem toegestaan zijn dochter tje naar de o.l. Van Deventerscbool in Voorburg te sturen, maar daar ziet de heer v. d. Wiel van af, omdat zfju kind dan geen geschikte tramverbin- ding heeft. De vader is vast besloten Ma deion thuis te houden, totdat de zaken zijns inziens bevredigend zijn geregeld. Om dat te bewerk stelligen heeft hij thans een adres aan de Voorburgse gemeenteraad gericht. Adressant beroept zich op de Leerplichtwet, die op vrije schoolkeuze is gebaseerd en maakt ernstig bezwaar tegen het beleid van B. en W. van Voorburg, die deze vrjje keuze zouden belem meren. Omdat hij de kwestie desnoods op het hoogste "niveau wil uit vechten, is de heer v. d. Wiel zelfs naar het Kantongerecht in Den Haag gestapt en heeft de bC" treffende ambtenaar verzocht hem te dagvaarden" wegens het thuis houden van de leerplichtige Ma- delon. Bij ettelijke instanties heeft de vader zijn bezwaren tegen de Damzigtschool naar voren ge bracht. De bevoegde autoriteiten hebben aldus adressant deze klachten grotendeel?-' toegegeven, maar zij zouden er niets tegen kunnen doen, "omdat het school hoofd in kwestie een ^ambtenaar in vaste dienst "is. Ji- ..Zo wordt de kleine Madeion al maanden /- lang bijgewerkt door haar moeder, die een onderwijs- acte, bezit De vader, die een prin cipieel voorstander' van openbaar onderwijs is, wacht -intussen af welke maatregelen er van over heidswege genomen zullen worden en op welkegronden men' hem eventueelhet recht tot vrije schoolkeuze kan "ontzeggen. ..Brand In de dikzoot" was gister middag de bange kreet in de Van Reijn- straat. In de bewuste dakgoot bad men een verfbus uitgebrand. Met zand werd het vuur gedoofd. VERLOOFD: II. SCHOTBOKGH en BEP DE BRUIN Curacao; 2 Maart 1952 Ta rtris 1—Ï5 woorden 0.65 Elke 5 woorden meer f 0-20 permanent-Wave, compleet, F 5,75., Ook - speciaal alle kleuren haarverven. .Kap salon „Alida", Grote Visse rijstraat 8E (hoge stoep). Tel. 33762. Botterdam. Te koop: 3-délige kanarle- broedkooï, z.g.a_n„ compleet met 2 nestkastjes. Visser- straat 13, Schiedam. Gevraagd: een werkster voor Donderdag. P. F,.v d. Hammen. Vlas rd. dijk 221a. Onfce hartelijke dank aan Foto-renortagedienst B. v.,«L, Mast, HuÖeonDlein 5 bil tej. 39518.of P.K. Onneslaan 158, voor -die prachtige foto's, gemaakt op onze trouwdag In het stadhuis en Jin de kerk. Recommandatie waard! Bruidspaar Admiraal— Peitsman Onderwijzeres vraagt ge meubileerde of ongemenbi- leerde kamers, zonder pen sion. Brieven ond. no. S 358 bur. van dit blad.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 2