Ipsa Twintig jaar vliegt „De Postduif' uit TIMCO „Blauwe N.V." was in Schiedam hijeen Bomen rooien voor dok Leden herdenken het jubileum met een geslaagde feestavond in Volksbond AGENDA DE A VONTUREN VAN KAPITEIN ROB OVERHEMDEN vanaf f 4.98 In April wordt vijftigjarig bestaan van' plaatselijke afdeling gevierd Tergast herdenkt Chabot in een fors gedicht Woorden, die dezelfde liefde kennen als het werk van de Eenzame aan de Rotte Vakbondsleden naar Toonkunst-concert Verhoging; peil onzer producten Vlaardingen ™e.Le.nk.«a 1 d^dhet soka: Receptie A. Goetzee LSYD-Zwaluwen' 3-3 SCHIEDAM Koeriersters Maandag 10 Maart 1952 De heer Van Os, twintig Jaren lang volijverige en stuwende voorzitter van de Schiedamse concoursvereniging „De Postduif" was Zaterdagavond zichtbaar ontroerd, toen hg vanachter de microfoon van de K.K. Volksbond alle sprekers en de schenkers van vele cadeaus, namens het bestuur harte lijk dankte. Even zoveel jaren als van Os nu al de voorzittershamer han teert, bestaat „De Postduif". Vandaar het jubileum, dat Zaterdagavond met groot enthousiasme door de leden en hun verwanten werd gevierd. Droeg het eerste deel van de avond een meer stemmig karakter iu verhand met de diverse toespraken door afgevaardigden van de verschillende zustervereni gingen en de vertegenwoordiger van de Rotterdamse Postduiven Bond, de heer V. d. Bieze, lat re op de avond kwam de ware feestvreugde eerst goed los tjjdens het gevarieerde programma en het bal. Leidt uit dit twintigjarig jubileum Rotterdamse Bond. Er was een bont niet af, dat er voor 1Q32 in Schie dam nog met aan duivensport werd gedaan. In 1930 ging de voorloper van de SCV over de kop. In 1932 •waagden v. Os en zijn mannen zicb aan een nieuwe vereniging, die ook SCV zou heten. Het ging deze ver eniging vooreerst echter nog niet voor de wind. In 1934 waren er nog slechts dertien leden! Moest men alle schone plannen laten va ren en deze vereniging ook maar weer ontbinden? Zaterdagavond bleek, dat het indertijd gegeven antwoord „nee" juist was geweest- In 1840 kwam er een fusie tot stand met een andere vereniging en van- af dat jaar draagt de vereniging de naam van SCV „De Postduif". Van daag de dag telt zij meer dan hon derd leden en is er een innige sa menwerking met de Schiedamse verenigingen „Snelvliegers" en „Blauwe Doffer", met „Keer Weer" - uit Vlaardingen en „Blauwe Doffer" uit Overschie, welke alle aangeslo- ten zijn bij de TLP.O., de landelijke postduiven-sportorganisatie. De ju bilerende vereniging kreeg Zater- dagavond vele vriendelijke woor den, geschenken en bloemstukken van de andere verenigingen en de Provinciale CJMV in Schiedam bijeen Zaterdagmiddag waren in het gebouw voor Chr. Soc. Belangen de afgevaar digden uit steden en dorpen van de provincie Zuid-Bolland büeen om de voorjaarsvergadering te. honden voor de C.J.M.V., welke was georganiseerd door de Prov.-Commlssfe. Ka de opening door de P.V.-voorzlt- ter. G. J, Kroef, werd nog eens gewe zen op de belangrijkheid van het werk der C.J.M.V. Vervolgens brachten de secretaris en de penningmeester van de Prov. Commissie hun jaarverslagen uit, waarop e«n bespreking van verschillen de punten volgde. De actie „Op haar de 60.000" loopt al vrij goed. Momenteel telt het CJ.M.V. in Nederland 46.200 leden. In Zuid-Hol land alleen zijn 4900 leden. Opgemerkt werd nog dat de Schiedamse CJXV. al haar best doet om ook een steentje -aan deze actie btf te dragen. In de af gelopen drie maanden ging zij vooruit met 93 leden. De he«r G. J. Kroef behandelde hier na hel zomerwerk. dat zo belangrijk JS in de C.J.M.V. Velen hunkeren daar naar ontspanning. Ook dit deel moet foed worden voorbereid en daarom wer en de mogelijkheden nu reeds bespro ken. Werd door de heer Kroef het prin cipiële karakter van het zomerwerk bespoken, de secretaris van de CJM.V. tn Nederland, O. Bult, heeft de «Tacti sche zijde belicht. programma dat klonk als een klok. Dit garandeerden artisten als Wim en Bram Scholte, De Waikiki-ha- waiian5, de Rivano's en andere. De feestcommissie, die dit alles ver zorgd had, werd vertegenwoordigd door de heer H. F. de Raaij, die de sprekers inleidde en zelf het be stuur ook nog toesprak. Voorzitter Van Os kreeg een lamp, penning meester N. in 't Hol een schilderij ten geschenke. De dames ontvingen bloemen. Advertentie fl. M.) Zoete most van appelen Voor iedereen in elk seizoen Coed, goedkoop, gezond Wat men moet wetens Apothekers-nachtdienst: Gouka en Co., Groenelaan 127. Bellen bij ongeval: G.G. en G.D. Tuinlaan 89. Telefoon 69290, Concert: 12 Maart. Grote kerk, 8.15 uur: Toonkunst. Utrechts Stedelijk Orkest o.l.'v, Hendr, B. van SijU. Solist Jacq. P. Bekkers. Films: Passage. Da. 2 en 3 uur: Morgen is te laat. (13 jr.). Monopol e. Da. 2, 7, 9 uur: Om een vrouw te behagen (14 jr.). Bijeenkomsten: 11 Maart. Geref. Jeugdhuis. L. Haven, 8 uur: Oost en West Dhr, Ankes spr. over „Dwars door Afnka". ESS-resultaten aan liet schaakbord De huishoudelijke wintercompetitie van E.S-S. leverde de laatste weken de volgende resultaten: Groep 1: Malkus—Domselaar 0—1: MeyerEermg 10: v. EdenBcpgers 1—0: Domselaar—Penning 10. Groep 2: Geurtsenv. Hemingen 1—0; Donkhorst—Spruit 0—1; HuberDonk- horst 0—1; Spruit—Kleyheeg '2 Groep 3: Mulderv. Wingerden 01; Dijk—Semeyn V1—V2; Mulder—Ver burg 0—1. Groep 4: Schweinsbergv. Leerdam 1—0; Parmet—Ahrens 0—1; Mager—Bet ten VtVa: Slavenburg—A hrens 0—1; Schtvelnsberg—Smits 'Ali. Groep 5: PoldermanRozen beek 10; Verhulsdonk—v. Dalen 0i; Hollebrand Schifperoort l0; v. d. ZeeSchliper- oort 1—0; v. DalenVoogt 1—0; v Ba tenburg—'Voogt li—'A; Verhulsdonk— Polderman fr—l; VoogtHollebrand 1 0; v. Batenburgv. Dalen 01. In de competitie van de Rott. Schaak bond hepft E.S.S. I dezer dagen een thuiswedstrijd tegen het Rotterdamse Excelsior 1 met grote cijfers gewonnen f8—2). De gasten waren echter maar met 7 man verschenen. Het 2e tiental speelde een derby tegen S B O. l. De strijd is nog met beëindigd, maar de afgebroken stand is 53 in het veordeel van E.S S. en een kleine over winning voor de Amstelbronschakers lijkt zeer waarschijnlijk. 3838. Na al deze om zwervingen wordt IJuii 1640, wanneer Jan van Riebeeck eindelijk in Ba. tavia aankomt. Hij kijkt zyn ogen uit in dit vreemde land Als je al leen,, ru-ar de gevels van de hulzen kijkt, die de Hollanders hier hebben gebouwd, zou je je in Hoorn of Zierikzee kun nen wanen. Hoe graag zou Van Riebeeck een on derhoud willen hebben met dc gouverneur-ge- raal, Van Diemen. Maar blijkbaar is de land voogd niet in een bes'e bui: hij weigert tenmin ste de schipbreukelingen van „Het Hof van Holland" te ontvangen. Van Riebeeck Iaat iijn vrije tijd echter niet onbenut, hij probeert Maleis te leren en zo veel mogelijk op te steken van de zeden en gewoonten van de Javanen. Ademloos hebben de kinderen het ver haal van kapitein Rob tot zover gevolgd. „U bent een knap verteller, kapitein," zegt de heer Van Riebeeck: „maar weet u, dat ik nog ver scheidene souvenirs van deze voorvader van. onze familie heb? Kijkt u maar eens." Advertentie (l. M.) HERENMODEMAGAZIJN Tijdens verbouwing BROERSVESX 39 ESPERANTO-AGENDA Merkredon Parol sta gazelo. Klub- vespeto. Volksgebouw, Tumlaan 50, Se civjfarasion. la gazeto suftce ampleksa. Helpu, por ke ma sekcio fariqu kres- Rant klubo. (Advertentie 1. M.) Wij .beloofden U in onze Jubileum-serie toch aanbie dingen waarvan de kwaliteit boven alle twijfel verheven zou zijn! Hier een aanbieding ,,^abo" tapijt van de Vereenigde Touwfabrieken,100cm breed. Beier en duidelijker kunt U het toch niet verwachten. En nu kunt U elke zaak fn Rotterdam opbellen en als U dit echte ^abo tapijt een dubbeltje lager wordt aan geboden dan 7.90 per me ter, dan is dat een erg goed koop adres. Dinsdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van dit ,,^abo" tapijt, waarvan de kwaliteit zó bekend is van ra eg er, dat wij er niets aan toe behoeven te voegen. Nu koopt 0 het 100 cm breed G per meter voor Restant partij velours In groen, bruin en beige nu per meter 09 WINKELCENTRUM BINNENWEG De Ned. Ver. tot afschaffing van alcoholhoudende dranken heeft voor elke provincie een afzonderlijke commissie tot het voeren Van propaganda naast de afdelingen en tot het onderhonden van het verband in deze. De Propa ganda -Commissie in ZJL, die vorig jaar onder grote belangstelling haar 50-jarig bestaan vierde, hield gisteren haar jaarvergadering in „Musis Sacrum" te Schiedam. Een 100-tal afgevaardigden en belangstellenden nit de 29 afdelingen in Z.H, woonden de bijeenkomst, onder leiding van de heer M. J. Maas, hij. Blijkens het jaarverslag telt de vereniging in Z.H. ruim 2400 leden- Veel en velerlei acties zijn gevoerd. O.a, werden veel kranten en geschriftjes verspreid of Vercolporteerd en propaganda gevoerd b.v. door een spreuk als bloemcn-mozaïek nabij Keukenhof te Lisse. Te OverschJe kon een nieuwe afdeling worden opgericht. Financieel verslag en begroting werden goedgekeurd, de aftredende leden der Commissie, mej. C. de Vries en J. C. Schoorel, herbenoemd. Besloten is o.a., de gebruikelijke zomerbijeenkomsten te houden (week-ends, stertocht. excursies, con-ferenties. colportage-tachten). Het Hoofdbestuurslid, Sake Bou- ma uit Groingen, hield een inleiding over Opvoeding, de grondtoon van het werk, en beantwoordde verschil lende vragen, die naar aanleiding daarvan werden gesteld. Op de bijeenkomst, die op Zater dagavond aan de eigenlijke jaarver gadering was voorafgegaan, hield Ds. J. He Ld inga uit Haarlem een rede, waarin hij er op wees, dat de mens, zijn weg zeakend tussen, de delen der verbrokkelde wereld, nog niet behoeft te wanhopen. Geleiu door eigen verantwoordelijkheids, besef en het gevoel elkaar nodig te hebben, zal de goede weg gevonden worden, versterkt door een zuivere levenshouding en soberheid, zoals de geheelonthouding die voorstaat. Een groepje leden van het Instituut voor Arbeiders-Ontwikkeling uit Vlaardingen zorgde voor prettige muziek en zang, waarna de heer P Schaap, lid der N.V. te Botterdam, enkele verdienstelijke reisfilmpjes vertoonde. Op de vervolg-bijeenkomst van Zondagmorgen was declamatie door een N.V.-lid uit CharIoi3, mw J Doruyter—Nieuwenburg. De heer P, de Bruin, oud-wethouder van Schie dam, was uitgenodigd, iets over de geschiedenis der stad te vertellen, hetgeen deze met behulp van veel gegevens op de van hem bekende verzorgde manier heeft gedaan. On der geleide van enkele bestuursle den der afd. Schiedam zijn wande lingen georganiseerd, om oud en nieuw Schiedam te bezichtigen. Meegedeeld werd nog, dat de pla astelij ke N.V.-af deling de volgen de maand haar 50-jarig bestaan zal vieren. STADSKRONIEK Zondagmorgen even na 12 uur yiel op de Nieuwe Haven de 38- jarige Rotterdammer De J, uit de cabme van een vrachtauto, toen hij op de kruk van de deur leun de. Hij is door de GGGD met een hersenschudding eerst naar het ziekenhuis gebracht en later naar zijn woning vervoerd. 's Middags om 3.15 uur kwamen op de Lange Haven twee kinde ren onverwachts uit de Taan- steeg, toen Van H. op de fiets pas seerde. De 3-jarige M. Overgoor van de Lange Achterweg werd aangereden. Met een bloedende hoofdwond en een gebroken been 'I het kind via de Dr Noletstich- „ing door de GGGD naar het ouderlijk huis gebracht. Op de Rotterdamse Dijk ont stond enige materiele schade aan de auto's van M. en P., toen bij het draaien van eerstgenoemde wagen deze werd aangereden door de uit de richting Rotterdam, ko mende M, Vanmorgen om half tien raakte de oplegger, die aan de truck van F. v. d, H. was gekoppeld, op de Koemarkt los en reed tegen een aldaar staande tramwagen van 4. Er was lichte schade. Van G. deed aangifte van dief stal van 60 kilo lood uit een schuur aan de Overschieseweg. In de winkel van A, H. is een zakkenroller aan het werk ge weest., Mevrouw M, M". deed ten minste aangifte van diefstal van haar portemonnaie, die zij in de winkel is kwijtgeraakt. Wegens diefstal van een fiets heeft de politie aangehouden de 35-jarige machine-bankwerker H. D© man js opgesloten. SOMS moet het weefsel, waarmee het verleden zichzelf toedekt, worden weggenomen, vooral wanneer iemand zich. geroepen gevoelt tegen over dat verleden iets te belijden dat hera uit het hart welt moge deze uitspraak de verzen dekken, waarmede Nes Tergast de bundel Deliria opent in memoriara van de schilder-beeldhouwer Hendrik Chabot. Chabot heeft als een eexizame geleefd en geworsteld; hij had geheel Rotterdam, zijn havens en zijn polders, zijn mensen en zijn dieren in zijn hart besloten, maar het zal nog wel lang duren, voor-en-aleer Rotterdam Chabot in z'n hart besloten heeft. ONDER ons zijn er zeer velen, die de kunstschilder Hendrik Chabot persoonlijk hebben gekend: laten wij hopen, dat zij hem allen ook hebben bewonderd, gesteund en begrepen, vooral to^n hij, na dc catastrofe van. Mei 1940 in zijn huis je aan de Rotte, in het Bergsen- hoc-kje. met al de geestkracht die 'n hem. was, lichamelijk en geeste lijk de grootste tegenslag die een rasschilder kan treffen, trachtte te overwinnen, en, inderdaad ook overwon, geheel op eigen kracht. Het is alles nog zo kort geleden: twaalf, tien, acht jaren; ook Cha- bot's dood, 4, 3 jaar te kort in ieder geval en te vers nog, dan dat zijn leven, streven, en sneven, nu reeds legende zouden hebben kun nen worden. Het Is ons meermalen, of Chabot nog leeft daarom treft het des te sterker, dat de (jonge) dichter Nes Tergast in een bundel verzen, die (helaas) Deliria heet, opent met een groot vers In Me- moriam Chabot, waarin ook door klinkt wat wij zo-even zeiden. Tergast heeft een diepe, eer- A lij ke bewondering behouden voor Chabot, een bewondering die zich tegenwoordig laaft aan dezelf de bronnen als waaruit de xevolu- tionnaire productieve Franse dich ter Jacques Frévert de energie "put om tegen alle geijkte uitingsvor men van leer te trekken, Nes Tergast zou er goed aan ge daan -hebben het eerste couplet te HBSS VERLIEST WEDEROM Ook in de wedstrijd tegen Zwart-Wit moest BBSS het onderspit delven, n.l. met 21. Met negen man verdedigde Zwart-Wit. en al was de comerverhou- dmg 242 in het voordeel van HBSS, een doelpunt viel pas m de laatste mi nuut van de stryd, toen de linkshalf een kopbal benutte. Daarvoor hadden da gastheren reeds twee doelpunten ge scoord, zodat zij uiteindelijk aan het langste eind trokken. HBSS HX bleef de bovenste plaats be zetten door een 4—2 overwinning op Zwaluwen VL VL Woensdagavond concerteert het Utrechts Stedelijk Orkest, onder leiding van H. B, van Sijll, in de Grote Kerk. Het programma ver. meldt: Les préludes, Franz liszt, Varations Sympboniques, César Frank, 3e Symphonïe, Camiile Saint-Saëns. De orgelpartij in deze symphonie zal gespeeld worden door Jacq. P. Bekkers, De solist^ is Henriëtte Bosman, piano. De leden van de bij de Raad van Overleg aangesloten vakbonden kunnen weer van. de gebruikelijke reductie profiteren, en op vertoon van hun lidmaatschapsbewijs of contributieboekje entreebewijzen verkrijgen voor een gulden per persoon en wel aan de volgende adressen: M. Talmon, Potgïeterstr. 54, Volksgebouw, Tuinlaan 59, Secr. Raad van Overleg, West- frankelandsestraat 73, Gebouw voor Chr. Soc. Belangen, Lange Haven 73, W, A. v. d. Meiden, "Westfrankelandsestr, 26c en aan jhet gebouw R.K. Volksbond, Lange Haven 71. Door onvoorziene omstandighe den is de distributie der kaarten aan bovenstaande adressen enigs zins verlaat. 2ij, die niet in de ge legenheid zijn om tijdig aan deze adressen kaarten af te halen, kun nen deze alsnog vekrljgen op Woensdagavond aan de Grote Kerk. Burgerlijke Stand GEBOREN: Gerdina, d.v. L. Bras en G. van Otterloo; Johanna, d. v, h. I». Soeters en A. van der Ven: Jacoba. d. v. M. Dijkstra en E. C. van Rhijit. OVERLEDEN: M, J. Vemie, 73 j., vr. van M, Bijkerk: J. TL M. Stikkelman, 23 U H. de Hoog, 36 j. Wie in de eerste voorjaarsdagen eens naar de Maaskant wandelde, heeft daar terzijde van de asfalt weg, die Ioüffs de oude grens van de werf Wilton-Fyenoord loopt, de eerste tekenen kunnen bemer ken van een toekomst zonder de geliefde wandeling naar het altijd xoeer boeiende puntwaar Schie dam en de rivier elkaar in alle rust en werkzaamheid treffen. Druk te men daar bezig met het rooien van de bomen, die voor de aanleg van een nieuwe weg naar 1 't einde van de Admiraal de Ruy- terstraat in de weg staanDwars door de nu verlaten volkstuintjes komt hier een nieuwe verbinding, die de plaats van de thans nog aanwezige dwarsweg gaat innemen. Ook de persleiding van het riool gemaal West-Frankelnnd, die nu nog de oude weg volgtzal hier langs worden geleid. Alles staat in verband met de plannen voor het maken van een nieuw bouw- dok van Wilton-Fyenoord, dat een inhoudsmaat van 24.000 ton krijgt. CHABOT, Zelfportret schrappen en ineens met het tweede fors in te zetten: „Het is een leger geworden aan de Rotte En waar het vol was, vol van leegte I En als er het gesprek niet vlotten Wil, vertelt het volk langs de we gen Ijj de polders tussen. Ter- bregge en Bergsenhoek, onder uit de weet vandaan, van een der hunnen onder hen Wiens hand zo groot was dat hun leed In zijn greep omtrek kreeg en kern Van wat het ÏS oöder elkander". CT N verder: „Jij wist (en zei het mij als wij toe waren Aan een kop thee) dat absolute waarden In deze wereld brood, noch uit zicht bieden Jij wist dat schoon heid, waarheid, enzovoorts De gro te woorden zijn waarmede lieden Van esn zeker soort (en wat voor DWS verraste Zondag op- beide fronten. Dat bij sport alles mogelijk Ia heeft DWS gisteren weer eens bewezen. Zij presteerde het een gelijk spel te behalen tegen het sterke Wings. Dit Is des ta opmerkfeiijkcr als men bedenkt dat Wings gelijk speelde meh Tumlust, de zelfde club die DWS de vorige week zc'n smadelijke nederlaag bezorgde. Het begon niet best, na enkele minu ten scoorde Wmgs het eerste doelpunt. Direct daarop maakte DWS gelijk. Nu kwam Wings goed opzetten en hernam soort!) De liefdeloosheid van het hart versieren" Chabot gold voor expressionist, hoewel hij meer was dan met hei woord expressionist saam te vatten is; Neg Tergast toont zich Chabot's dichtende leerling, als hjj ineens uitroept: „De zon stond sterk als een ontstoken wrat In het heelal van een handpalm I En aan een vaart van lood stond een zwart lam (Nog leunend op de keer kring van de moederschoot) Stram al3 alleen een lam kan staan, een stram zwart lam". Het is, of Tergast een schilderij van Chabot bezingt, in vlammend- geverfde woorden. Mogen wij nog evsn de laatste regels overnemen: „Een vent blijft nimmer buiten schot. I Je noodlot is dat je geen andre vjjand had Dan de ambtenaar der belasting en het lot, Je wist niet eens dat je ze als vjjand had." De ene kunstenaar en de andere een schilder zal een vriend-be wonderaar schilderen, maar wat moet een dichter doen, die een schilder bewondert?: hem bezingen In verzen, die „gebeeldhouwd" zijn met dezelfde hand als die de be- zongetie voerde. Omdat wij hier van. iets terugvonden in Tergast's verzen, hebben wij enkele passages aan Deliria ontleend. BOTTERDAM De ROKA geopend Onder zeer grote belangstelling van vertegenwoordigers uit tal van sectoren van de kruidenierswaren, branche opende vanmorgen om streeks elf uur mr K. F. v. d. Mandele, voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Rotterdam, de ROKA 1952 in de Ahoy* Hal. In. zijn rede belichtte de heer Van de Mandele allereerst de meest voor de hand liggende rede nen. waarom expositie-beurzen als deze tegenwoordig zo veelvuldig en met dikwerf zulk een groot succes worden gehouden. Dit is ter bevordering van het contact tussen fabrikanten, grossiers, de taillisten en, in het bijzonder, tus sen deze groepen en de consumen ten. Maar behalve deze punten zijn tegenwoordig in. hoge mate ook an dere motieven belangrijk. Primo zal een tentoonstelling als deze ROKA de standhouders aan zetten tot een uiterste inspanning hun ar tikelen op de beste wijze te verzor gen, secundo stimuleren daardoor beurzen van dit grote kaliber in het algemeen de verhoging van het peil. waarop het Nederlands pro duct dient te staan wil ons land op de wereldmarkt een rol blijven spelen. Na de beschouwing van dit aspect richtte de heer Van de Mandele zich tot de ROK A-organisator en en uitte zijn stellige verwachting dat ook deze tentoonselling een succes zal worden, gezien de buitengewo ne inspanning, die mij zich allerwe gen heeft getroost om de uitvoering tot in finesses op uitstekende wijze te verzorgen. Na zijn toespraak hoorde men staande het Wilhelmus aan. Kort hierop volgde een rond gang over de expositie waaraan ook burgemeester Oud deelnam, die na het officiële deel van het program- Nog een protest tegen „David en Bathseba" De vertoning van de film „David en Bathseba" in Luxor (thans draait de film in het Harmonie theater) heeft het bestuur van de gemeentelijke kiesvereniging der Staatkundig Gereformeerde partij te Rotterdam geïnspireerd tot een brief aan B.en W. van Rotterdam, waaraan het volgende ontleend wordt: „Hoewel het bestuur meent, dat elke bioscoop een instelling is, die oan zeer verderfelijke invloed heeft op ons volk, protesteert het in het bjjzonder tegen de vertoning van deze film, wegens baar Gode ent erend karakter, te meer daar zij draait in een door de gemeente ge ëxploiteerd theater. Het bestuur dringt er met klem op aan om, als de exploitatie van Luxor door de gemeente niet wordt beëindigd hetgeen het bestuur om principiële en practische rede n-en het meest gewenst voorkomt in ieder geval te voorkomen, dat in de toekomst films worden vertoond met het reeds boven gelaakte ka rakter en dat zijn overwegingen bij de benoeming van leden (welke le den hier bedoeld worden, is niet duidelijk, red. HRP) mede in aan merking zullsn worden genomen". Op het voetbalterrein van heb Gelderse dorp is gistermiddag de 61-jarige W. T. B. wonende Does burgstraat met zijn invalidenwagen in een kuil gereden en omgesla gen. Met een gebroken rechter- onderbeen werd hij naar het Berg- wiegziekenhuis vervoerd. Vandaar kon hij naar zijn huis worden ge tracht. Talrijke belangstellenden bezoch ten de receptie, die de heer Albert Goetzee Zaterdagmiddag in Atlan ta hield ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van zün bedrijf, de grafklstenmakerlj aan de Boezem kade. Zoals wij reeds schreven was het eerste begin van dit bedrijf een handwagen vol eikenhout ter waar de van 3.55, waarvan de eerste kist werd vervaardigd, die 6.50 opbracht. Thans beschikt de firma over een modern geoutilleerd be drijf. waarvan zelfs Chinezen graf kisten betrekken om die volgens de gewoonte van hun land als ge schenk naar familieleden te zen den. Velen hebben de jubilaris op de receptie de hand gedrukt. In de ochtenduren was er een bijeen komst van personeel en directie, waarbij eerstgenoemde categorie de heer Goetzee een fraai wandbord aanbood. sprong. Tot ongeveer 10 minuten, tijd behield DWs een achterstand van 4 doelpunten. Maar het spel werd enthousiaster, er werd gekeken, goed gevangen, er kwamen doelpunten., kort om het Jukte, Toeq het einde kwam was de stand 1010. Bij het eerste damesetEtal ging het nog verrassender toe. Het gevreesde Animo zag een. 6—2 voorsprong verande ren in een 78 nederlaag. Het wilde maar niet vlotten die eerste helft,. Er was geen verband In de ploeg. De da mes v/aren zichtbaar nerveus. Met de rust stonden zij dan ook met 5—2 ach ter. Vlak na rust werd de achterstand nog groter (6—2). Dit werd DWS toch te erg. Schoten van C. Koorn, A. van Schalk en A/van Dijk waren treffers en in de spanriende laatste minuten werd or.der luid gejuich zowaar de overwin ning nog bereikt. Het tweede dames- elftal deed niet wat er van verwacht werd doch verloor van Actief met 2—1. Deze nederlaag is In hoofdzaak te wyten aan het slechte schieten. Want hoewel Actief een pittige wedstrijd speelde, hebben de DWS-sters Toch de meeste schietkansen gehad. Het 3de heren elftal verloor eveneens, en wel met 10—8 van Wings 2. Dit elftal verloor eveneens door gebrek aan schutters. Een fraaie uitzondering hierop waren Floor Meij- dam en Hans Henneke, met enkele fraaie treffers. Verdere uitslagen: Junior-meisjes DWSDynamo 6—2 Junior-Jongen» DWS—5VA 1—13 De aloude Delftse tegenstanders ■hebben kans gezien Zwaluwen na felle strijd .een puntje te ontfutse len, dat- hen-, in- hun strijd om het behoud van het 3e klasserschap zeer ten stade kan komen. Zij speel den met veel bezieling en waren daardoor hun technisch superieure gasten vaak" de baas. Hierbij komt, dat enkele Vogels deze middag be slist beneden hun gewone vorm bleven. Vanaf het begin staat het Zwaluwen-doel onder druk, maar voorlopig weet v. Noortwijk elk gevaar te bezweren. Als hij eens is gepasseerd, slaat één der spelers het leder met de hand uit het doeL De toegestane strafschop wordt door de linksbuiten "Wink te zacht ingescho ten en Van Noorwijk kan de bal stoppen. Een poosje later maakt dezelfde speler veel goed, als hu met een ferm schot z'n club de lei ding geeft. Zoals vaker is dit net sein voor Zwaluwen om steviger aan te pakken. Kort achtereen, lan ceert Bergwerf 2 voltreffers, als twee drup'pers water aan elkaar ge lijk, hiermee de Delftse keeper geen schijnt van kans gevend. In de tweede helft hervat. Zwalu wen het offensief, waarbij v. a. Weyden na 10 minuten door de vij andelijke Verdediging glipt en de stand op 1—3 brengt. Een volgend doelpunt van zijn voet wordt we gens buitenspet (7) afgekeurd. Dit bracht de ommekeer, want toen even later Wink de achterstand tot 2—3 had gereduceerd, herleefde de hoop bij de Delevenaars. Speciaal da linkervleugel van de gastheren werd te veel vrijgelaten en uit een dezer aanvallen gelukte het Scheur water de partijen op gelijke voet te brengen. De laatste fase van da strijd verliep onder grote spanning, maar in de stand kwam geen ver andering meer. GEMEENTELIJK SFORTBUREAÜ Teneinde de verschillende aange legenheden, de sport tn het alge meen. betreffende, te coördineren, is overgegaan tot het instellen vaa een Gemeentelijk Sportbureau, Dit bureau is gevestigd in het pand Hoogstraat 220. Het is telefonisch te i bereiken, onder nummer 4386, buiten de kantooruren onder num mer 3448. Voor alle sportaangele- genheden, inbegrepen het gebruik van gemeentelijke gymnastiekloka len, bet gemeentelijk recreatieter rein aan de Broekweg en de ge meentelijke tennisbanen aan de Van Linden, van den Heuvelweg, moe ten belanghebbenden zich wanden tot het hoofd van genoemd bureau. Ta r i e f i 1—15 woorden 0.65 Elbe 5 woorden meer f 0.20 Balgebakjes 2 voor 25 cent. Banketbakkerij „Het Wes ten" St, Lidulnastraat 40, Tel. 67586. Permanente Wave, compleet, f 5.15. Ook speciaal aUe kleuren haarverven. Kap salon „Alida" Grots Visse rijstraat 8 E (hoge stoep). TeL 33762, Rotterdam. Net meisje b.z.a. voor werk ster, geh. week vrij. Br. nr. S 368 bur, v. d. blad. Gevraagd: zelfst, hulp ln de huish. voor hele dagen. Lft boven 18 jr. Zondag en. Donderdagmiddag vrij, Groo- tendorst, Broersveld 25, Schiedam,

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 2