Feyenoord loopt snel van Juliana weg en wint met 4-0 Het Zuiden verspeelt een punt tegen Deto Amsterdam volgend jaar in de hoofdklasse MW-SV"V, teder Met hoofdklasse-moyenne wercl H. de Ruyter kampioen Hermes-NEG: harde strijd met slecht spel W«>k<»iykse sportbijlage DE StAUI EDAM MER JVooral in eerste helft ivas verschil in spelkivaliteit groot Acrobaat! Mooi MRHC staat plannen van BeFair II in de weg Brabantia drukt Sparta naar 3-1 nederlaag één treffer Jan van Schijndel meester op het middenveld Chevremont houdt Xerxes op 1-0 NRSV wint van Het Centrum Schiedammers bereiken met 21 score volle winst Maandag 10 Maart 1952 3 9 Mijnsbergen, de pittige linksbinnen van Feyenoord is een dankbaar ob ject voor de fotografen. In iedere grijpen hun aanval te stuwen, ter- lemaal een goede dag voor de Leoniden, want HDM III verloor van Zuidwijk en is daardoor vast op de onderste plaats met al de consequenties daarvan (degrada tie). wedstrijd maakt hij wel een aardige sprong. Ook tegen Juliana stelde fey de fotografen niet teleur. Trouwens, Feyenoord in ryn geheel t?ol- deed best en won deze wedstrijd met 40. (Van onze hockeymedewerker) Die goede oude club Amsterdam heeft het hetn toch maar knap geleverd. Aan het begin van dit seizoen uitgesproken de 2waksfe, maar niet zodra is de split sing een feit geworden of de heren uit de hoofdstad roken hun kans en sloegen juist op t(jd hun slag; Gooi, de koploper uit de zwakke afdeling werd gisteren met 20 geslagen. Hierdoor behaalde Amsterdam net -1 punt meer en is er zeker van het volgend seizoen ïn de z.g. sterke le klasse (w(J zouden liever zeggen de Westelijke hoofdklasse, want daf is het!) uit te mogen komen. In de promotieklasse A doen 2ich door de uitslagen van giste ren enkele bijkomende complica ties voor. B.N.C. verloor van de Delftse Studenten, waardoor de zen op 19 punten sluiten. Ook Hilversum doet ditzelfde door een zege van 41 op Leiden. Voorts liet gegadigde no. 3 voor de bo venste plaats. Be Pair II, een wel héél kostbare punt aan MHHC (11). Ondanks de agressiviteit der Hilversummers, waartegen over MRHC hetzelfde wapen stel de, ondanks de uitstekende op bouw van hun aanvallen, een doelpunt kon daaruit niet voort komen. V, d. Linden gaf MRHC de leiding, die later teniet ging door een doelpunt uit een sfcraf- bulty, dat bovendien nog zeer du bieus was. Be Fair II mag dus zeer tevreden zijn met di» resji- taat! Dat Asvion niet zo =terk hockey speelt als Groen Geel was ons al bekend, doch dat hot 61 werd verbaast wel. Zwakke lei ding was er de oorzaak van dat een 6 in plaats van een 4 of 3 ge- noTeerd werd voor Groen Geel Aeolus blijft in goede vorm. Gis teren vlotte weer alles, het klopte zo goed, dat TOGO II met zelfs 40 werd geklopt. Dat is een zeer snelle start van de onderste plaats Aeoleanen, Victoria speelde een vrij matte partij tegen BMHC III en kon pas in de laatste minuten tot het winnende doelpunt komen (van de stick van Ten Cate). In de 2e klasse komt ook Vic toria II óp dreef en sloeg met liefst 70 de jonge, minder ge routineerde ploeg van VCL. Nog even zo en de zaak is rond, Vic toria II! De nederlaag van RBC (21) tegen Cl. te Werve valt ons tegen. Aeolus II gaat rustig zijn gang, zonder grootse daden, maar winnend. Gisteren ging TOGO III er met 1—0 aan. Nog st,-ds een mooie kans! Ring Pass was tegen Tempo '34 II iets snel ler in reactie en daarvan had de Rotterdamse verdediging de mees te last. Het werd 42 voor Ring Pass. Leonidas greep zijn laatste strohalm met zoveel energie, dat Hudito een 41 nederlaag moest ondergaan, Het was trouwens he- (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, Zondag. Tachtig van de negentig te spelen minuten in de wedstrijd FeyenoordJuliana kreeg de spanning volop gelegenheid om langzaam weg te ebben. Alleen de eerste tien minuten gebruikte Feyenoord om Ju liana duidelijk te maken, dat dit niet het Feyenoord was, dat in de eerste helft van de com petitie in Spekholzerheide de eerste nederlaag leed. De enige vraag waarop de resterende tachtig minuten nog een ant woord moesten geven was: hoe groot de overwinning van Feyenoord wel zou worden. Dit was dan ook de reden, dat het eindsignaal zowel door spelers als toeschouwers met een zekere onverschilligheid werd ontvangen en zelfs de jongenstribune niet tot de ge bruikelijke uitingen van vreug de kon inspireren. - Vooral de eerste helft waarin Feyenoord zich een 2—0 voorsprong verschafte, was het verschil in spel- kwaliteit duidelijk merkbaar. Zon der tot grote hoogte te stijgen dit was tegen het zwakke Juliana waarlijk niet nodig speelde Feyenoord met gave combinaties de Limburgse ploeg stuk. De BleiJ- ker, die in Mommerts nog een der beste spelers van Juüana tegen zich had, wist deze herhaaldelijk zijn wil op te leggen. Aan de andere kant kon v. d. Velde niet op voldoende steun van Mijnsbergen, die wat te slordig speelde, rekenen. V. d. Hoek en v. d., Heide kweten zich ver dienstelijk van hun taak. Het mid denveld was volkomen voor de bei de halfspelers v. d. Korput en v. d. EngeL De verdediging van Feyen oord had vGoral voor de rust een gemakkelijke taak: Na -de rust, toen Feyenoord het wat gemakkelijker opnam, moest zij meer handelend optreden en deed dit dan ook zeer betrouwbaar, Van Kerkum en Bol wisten steeds weer door goed in- (Van onze spartcorrespondent) EINDHOVEN. Zondag De Rot terdammers hebben een paar pmkstukken bij de Eindhovense mid lenstandcr Brabantia moeten lat n. P'nus Tcriouw ett'rijn man nen kregen een nederlaag te slik ken, die ze eigenlijk niet hadden verdiend. Een gelijk spel ware vol gens de voetbaldeskundigen een Betere uitslag geweest. Het eerste doelpunt dat na vijf minuten ontstond was het gevolg van een fout van doelman Wouters. Ter Laak was er als de kippen bij om de losgelaten bal in het doel te schieten. Een paar minuten na dien kwam evenwel de Brabantia aanval in het bezit van het leer. En niemand van de Spartanen kreeg een schijn van kans om de bal die van links naar rechts werd gedirigeerd aan tc raken. Rechts buiten Mollen die de beste Braban- tiaan was met de nuttige Nelissen maakte zich van "Wcnneker los om een zuiver schot op doel te lossen. Na rust was het weer Sparta dat het spel beheerste. Langzamerhand verloor Brabantia zijn weerstand en zo gebeurde het dat er zich vlak voor het einde fantastische taferelen voor doelman Wouters afspeelden. Bij een fout in de Sparta verdediging werd de bal verkeerd op een smetteloze Land man teruggespeeld. Nelissen sprong als een duveltje door de verdedi ging en trok onverwacht het leer in het Sparta-doel. 2-1. Sparta dat een gelijk spel nog binnen zyn^ be reik voelde kreeg een paar minu ten later opnieuw de deksel op de neus, toen de kleine Mollen Rinus Terlouw passeerde en de Brabantia middenvoor Louwers een doelpunt voor de voeten legde 3-1. Dit waü twee minuten voor het einde. wijl Blankemeijer het zwakke Ju liana-binnentrïo gerr. ikkelijk de baas bleef. De enige fout die doel man v. d. Bijl maakte hij dook onder een voorzet van linksbuiten Cramers door werd door Bol, die het schot van een der binnenspelers vanaf de doellijn het veld inwerkte, goedgemaakt. Voor de rest deed ook v. d. Bijl zijn werk naar behoren. Van de Limburgers was alleen rechtsbuiten Hermans voldoende in de voorhoede. De verdediging schoot ten enenmale tekort, zowel verdedigend als stuwend. Het eerste doelpunt was-een zoe vend dertig meter schot van v. d. Korput, ,waar doelman Crombach geen schijn van kans werd gege ven. Dit was na tien minuten. Het tweede doelpunt, na vijf en twintig minuten, werd door v. d. Velde ge maakt nadat eerst Mijnsbergen bad gemist. In de tweede helft zorgde Mijns bergen, na keurig opbrengen van Bol voor het derde doelpunt, ter wijl vlak voor het -einde De Bleïj- ker, nadat doelman Crombach eerst een onverwacht schot van Mijns bergen op (achter) de doellijn had gekeerd, nummer vier deed note ren. Dg heer Van Eewijk, hoofdbe stuurslid van de KNBB deelt- na afZoop van de nationale biljart- kampioenschappen le klasse drie- bandon de prijzen uitVan rechts naar links zittend He winnaar van het fournooi Hcnny de Ru yter, voorts Bornkamp. De Leys ter, Popeijus en Van Dillen Jr., die in deze volgorde na De Ruyter eindigden(Eigen foto) MAASTRICHT, Zondagmiddag MW en SVV zyn vanmiddag in Maastricht niet verder gekomen dan één treffer. De Schiedammers schoten die in de eerste helft al op het scorebord. MW kwam eerst in de tweede helft zover. Over hei algemeen speelden de Limburgers het minst slecht. Er werden diver se aardige aanvallen opgebouwd, die echter vrijwel nooit behoorlijk werden afgewerkt. De Maastrichtse aanvallers scho ten zeer slecht, zulks ondanks het feit dat de verdediging der Schie dammers herhaaldelijk werd gepas seerd. Van der Poel verdedigde zijn doel goed, al kreeg hij minder moeilijk werk op te knappen dan Essers. die kogels van Maltha en Van Pelt te verwerken kreeg. Van Schijndel, meester op het midden veld, stelde zijn aanvallers in staat om dicht bij een treffer te komen. Ze begrepen dat echter niet. Bij een scrimmage voor het MVV-doel wist Essers twee keer te redden, maar Goossens sloeg hem. toen hij van Könemann de bal goed kreeg aangegeven. In de tweede helft werd het al gauw 1-1 door Verdonschot, die in de eerste helft hoog over had ge schoten. toen de bal door Boofrère tegen de Jat gejaagd, voor zijn voeten terecht kwam. Ook nu wer den. Van der Pool en Essers door lat en paal geholpen, Könemann, Schrumpf en UmmeJs zagen hun kogels aldus afgeweerd. Dresens trapte de bal nog van de doellijn, toen Essers al door Könemann was geslagen. In de touwen kwam de Bal niet meer, KERKRADE, Zondag Chevre mont is er iu geslaagd Xerxes aan de lage kant van de score te hon den. Eén doelpunt was voor de Limburgers voldoende, het tech nisch betere spel der Rotterdam mers ten spijt. u In de eerste heHt hoefde de man b(J het scorebord niet in actie te komen. De Rotter damse achterhoede scheen zich tot taak te hebben gesteld, de Lim burgse voorwaartsen, die meer en thousiast dan kundig opereerden, in de buitenspel val te laten lopen. De Xerxes-aanvallers deden maar al te vaak niet wat men nu een maal van aanvallers verwacht. Zij zochten het doel nog al eens op de verkeerde plaats. Overigens stond doelman v„ d. Heyden hen weinig toe. Stopperspil Paauwels deed het zelfde. Muhrrng in het Xerxes-doel bleek ook niet bereid de Limburg se aanvallers reden tot juichen te geven. Frissen, Hanneman en Pott- gens zagen hun schoten door hem gekeerd. Teen er tien minuten in de tweede helft gespeeld was bracht Van Dongen 10 op het scorebord. Xerxes antwoordde meteen fel en. de Limburgse verdedigers kregen veel moeilijk werk op te knappen. Zij wisten, soms ietwat fortuinlijk, stand te houden. Jlfet een hard klimmend schot heeft Osterholt rechtsbuiten van Hermes DVS het tweede doel punt gemaakt. Dit zou tevens de overwinning op NEC betekenen De eindstand werd 21. De beide ln de eerste klasse van de landelijke competitie van de Kon. Ned. Schaakbond uitkomende Rotterdamse teams ontmoetten elkaar in de laatste ronde. Met het kleinst mogelijke ver schil won NRSV. Tegenover haar twee winstpartijen (Van Damcn en Meyer) kon 't Centrum-er maar een stellen, van Van Dalen. De overige 7 partyen eindigden in een puntenverdeling, waardoor de eindstand 5Va4Vz werd. Driebanden biljart-kampioenschap le klasse (Van onze bïljartmedewerker) DEN HAAG, „Dn Corbeau, Zondagavond. -— Met een slotserie van vjjf caramboles maakte de jongste biljarttelg van de Waalwykse caféhouder De Ruyter de 50 caramboles in zijn partij tegen Van Dillen vol en werd daardoor nationaal kampioen 1952 driebanden eerste klasse. Want ook aï zou De Leyster, die evenals De Ruyter vóór het begin van de laatste ronde 10 matchpunten had vergaard, zfjn laatste party winnen, dan was het alge- men moyenne van de enige zuidelijke representant in dit tonmooï door de Hagenaar niet meer te overtreffen. Met de kampïoecsmedatlle in zijn zak en de promotie naar de hoofdklasse werd dit toumooï derhalve door de jongste deelnemer gewonnen. Twee andere deelnemers, die uiteraard niet de voor de winnaar gereserveerde medaille konden krijgen, gingen toch niet teleurgesteld huiswaarts. Het waren Fopefjus uit Barendrecht en de Utrechter Van Dillen, die eveneens boven de 0.550 uitkwamen en het volgend jaar daardoor ook in de hoofdklasse hun geluk mogen beproeven. Vanmiddag hadden wij gelegen heid de beide candidaten voor de titel met elkaar te kunnen verge lijken. Helaas speelden zij niet tegen elkaar. Henny de Ruyter had de Utrechter Van Dillen als tegen stander en de Hagenaar De Leys ter moest de strijd opnemen tegen de geroutineerde Bornkamp uit Rotterdam, Aanvankelijk geleek het er op, dat De Leyster een grote zege zou boeken (na 11 beurten leidde hy met 14—3 en het was 15—3 na 13 beurten), terwijl Van Dillen heel dicht in de buurt van het scoreaantal van De Ruyter bleef. Kwalitatief zouden we op dat moment De Leyster zeker niet minder hebben willen waarderen, doch in het verdere verloop van. de partij bleek duidelijk, dat De Ruy ter veel meer in zijn mars had dan zijn concurrent voor de bovenste plaats. Van de andere deelnemers was, speltcchnisch gezien. Fop ei jus de beste. De Barendrechtse speler is een geboren driebandenspeler, die al enige tijd voor promotie vecht en nu, ondanks zijn drie verlies- partijen, zijn pogingen met succes bekroond zag. Hij heeft de kunst van Sengers en Baay goed afgeke ken en zal zijn weg wel vinden in de hoofdklasse. De uitslagen, van Zondag waren: De Leyster Het Zuiden is de compe- daarop bracht Klaassen stelling der gasten. Eerst gaat het wel raar toe. Dee- titie om bet kampioenschap Deto weer gelijk met Het moest rnej. Broer inschie- tos 3, dat kort geleden van Nederland weer niet Zuiden.: 22. De derde ten, eer 't Hart 57 kon stevig op de laatste plaats zo best begonnen, want te aanval van de gasten was maken, Knollema wist stond, hgeft zich omhoog Eindhoven werd in de eer- weer weinig actief en zo tweemaal zijn verdediger gewerkt, dat het met Ve ste wedstrijd van de reeks kreeg Deto de tijd zijn te ontlopen: 7—7 en Klaas- ïox en Olympiaan op de reeds een punt verspeeld, kans te zoeken. Door Alb, sen schoot zowaar nummer gevaarlijke achtste plaats Nu mag wel worden vast- de Vries werd het 32, acht in: 8-7. Dit was Den is komon te staan. Deetos gesteld, dat door dit gehj- doch toen beseften de gas- Hartigh te veel en kort 2 is nummer vijf gewor- ke spel de gastheren meer den door een 4—1-over hebben gekregen, dan waar winning op Ons Eibernest ze qua spel recht op zou- Deetos 3 won met 53 den kunnen doen gelden. ||||pj ppf^||||| van Regenboog, dat zal de- Maar ja. bij sport tellen nu §g|| f J Ij 55$||§f _k\J Juli ül graderen. Zwervers verloor eenmaal de doelpunten en met 7—5 van OSCR zowel Deto als Het Zuiden, Vslox werd door Quick maakten er acht. Er was met 4—5 geslagen. In B heel wat publiek naar de ten het gevaar en door voor tijd zorgde deze dat had Het Zuiden 2 geen wedstrijd komen kijken en Teigeler werd het weer het 8—3 werd. Met deze moeite met Gymnasiasten men heeft een goede par- gelijk: 3—3. Mej. De Ruy- stand kwam het eind aan 2: 7—0. Actief wist zowaar tij te genieten gekregen, ter en mevr. Merk brach- de spannende strijd. met 5—0 van Ready te waarin het van meet af ten de stand op 44 en In de Zuidhollandse eer- winnen, spande en waar de punten tenslotte kwam door een ste klas verloor Achilles zeer goedkoop waren. Het doelpunt van aanvoerder zijn laatste partij met niet In de derde klas A bleef -i pen Hartigh Het Zuiden minder dan II2 van het Sperwers favoriet door met 45 voor. Na de her- sterke Vicus Oriéntis. Quick 2 met 71 te slaan, vatting werd fel om de lei- Fluks, de andere Leidse In B is Blauw Wit '51 ding gekampt. Het Zuiden eerste klasser verloor fn met De Overkanters gelijk zette stevir door en kon Dordrecht met 94 van gekomen door deze Rot- zowaar tw^e punten voor- Deetos, zodat het nu wel terdamse ploeg met 62 te maken- Wel wist De ~Geus sprong verwerven. Mevr. uitgemaakt is. dat deze kloppen. Foortugaal en daarna zijn ploeg weer de Kortland—Kaptein: 46. ploeg zal degraderen. HKV 2 wonnen, zodat de leiding te geven, maar kort Weer faalde de derde op- In de tweede klas A strijd ook hier fel blijft. Zuiden startte goed mevr. Merk-Schuiten had reeds na vijf minuten suc ces. Door slecht schieten bleef verder succes uit en kon Auke de Vries gelijk (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, Zondag. Hermes-DVS heeft aan NEC 'n heel zware dobber gehad en met de 2—1 zege mogen Foulus en z^n mannen beide handen wel heel erg stijf dicht knijpen. Want die blauw-witte voorhoede, die door het niet meespelen van Joop Heyster een gevoelige aderlating had ondergaan, bracht elke Schiedammer tot wanhoop. De twee doelpunten, die toch nog achter doelman Jansen werden gedeponeerd, vormden slechts een beperkt percentage van de legio kansen, die door onbesuisdheid om zeep werden gebracht. Als verzachtende omstandigheid kan worden aangevoerd, dat de Schiedamse voorwaartsen bij de NEC-verdedigers niet bepaald met thee en koekjes werden ontvangen. Het lange-trappen-hard-loppen-sy steem. dat de Nijmegen aren propa geerden. waarbij ze bovendien alles omver liepen wat voor hun voeten kwam, was weinig waardevol om tot een_ goed voetbaltreffen te ko men. Voeg daarbij de zeer slechte vorm, waarin vooral de Schiedam se voorhoede stak: dan zijn. dit factoren genoeg voor een rommeli ge wedstrijd. Een ontmoeting, die bovendien nog ontsierd werd door hard spel» hetgeen scheidsrechte'" De Boer noopte vele malen de wedstrijd te onderbreken. De blauw-witte achterhoede, waarin de ex-Spartaan Schenk voortreffe lijk werk deed. was ditmaal het sterkste deel van de ploeg. Moei lijk heeft men het ook weer niet gehad, omdat de NEC-aanvalsKnie ook niet overliep van productivi teit. Wel speelden zij snel en (te) enthousiast, doch verontrustend voor Foulus en zijn makkers waren zij niet. En hetzelfde kan worden gezegd van de Nijmeegse defensie. Stolk, Lex Janse, v. d- Tuyn en Jacques Heyster hadden bij het stoere trio Reynen, de Winther en Cuyten niet zo erg veel in de melk te brokkelen. Tenminste tot de 31ste minuut. Want toen was een Stolkv. d. Tuyn combinatie NEC te machtig sn heel handig werkte Cock van der Tuyn de leren knik ker langs doelman Jansen. Tien minuten daarna kwamen Foulus es, voor een soortgelijk probleem te staan. Eén van de vele verre trappen kwam bij linksbuiten Oer- lemans terecht, die heel dartel langs het lijntje snelde, naar bin nen zwenkte en doelman Tap kans loos sloeg (11). Ook in de tweede helft volhard de de Kermes-voorhoede in t mis sen van gemakkelijke kansen. Hoog over en ver naast het doel beland den de ballen, die met meer door dacht schieten zeker goals hadden kunnen zijn, Osterholt, de vroegere linksachter, die nurechtsbuiten speelde, dacht er na tien minuten anders over. Deze jongeman, die de hele wedstrijd niets goed had kunnen doen. bevestigde zijn naam onverbrekelijk aan de2e ontmoe ting, want bij was het. die met een harde treffer zijn club de leiding en naar later zou blijken de over winning bezorgde. Zaterdag Heemskerk 76 5 50 Heemskerk Popelius De Leyster Bornkamp Van Dillen Jr Dc Ruyter De eindstand luidt; 1. B. de Ruyter 2. Bornkamp 3. De Leyster 4. Popellus 5. Van Dillen Jr 6. Lubach 7. Koenders 8. Heemskerk 2 297 6 TournoQigemlddelde 0.53S, 50 12 345 379 10 325 609 10 339 648 6 332 568 6 311 561 6 321 53S 0.484 0.526 0 430 0.581 0.595 0.533 0.523 0.586 0.554 0.547 Receptie van DDC Dat de onderlinge verstandhou ding by de clubs in de lagere re gionen van de KNVB niets te wen sen overlaat, is Zaterdagmiddag ge bleken op de receptie, welke het bestuur van de Rotterdamse Voet balvereniging DDC ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der ver eniging in Café „Dumpy" aan de v. d. Takstraat heeft gehouden. Het aantal gezonden bloemstuk ken. waaronder een van de KNVB was overweldigend, terwijl de rij van sprekers zo lang was, dat de vastgestelde reeepüetijd met een uur verlengd moest worden, Onder de genen, die het bestuur kwamen ge lukwensen was de heer L. v. d. Slik namens de KNVB. Spreker bood de voorzitter een bronzen pla quette aan. Namens de afd. Rotter dam van de KNVB sprak de heer A. Wcekenstroo onder aanbieding van een fruitmand en bronzen plaquette. Zichtbaar onder de indruk heeft de heer Ver A na afloop allen be dankt voor het overweldigend be wijs van medeleven van zo'n groot ïantai verenigingen. Spreker was vooral de heer Daaf Drok, die door omstandigheden niet aanwezig kon zijn, dankbaar voor de training die hij san de spelers heeft gegeven.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 3