IVOmMjVQQR DE VROUW m HAAF STEM VAAK BESLISSEND vrouw wil en kan vechten5 als ze maar weet waarvoor Vrije vogel Leven in 'n dorp vraagt stadsmens om beleid Je hoort niet veel over Noach s vrouw M. DQORniNK I BAAL! Partij geharrewar interesseert de meesten niet TWEE BEPROEFDE RECEPTJES OM ZELF KLAAR TE MAKEN Impressies van een Simpele Ziel Spanning in de. tweede klas Eén mislukking.. Kiest deze maand zelf het Nederlands Elftal Nederland-België dames ZAKEN, DIE DE GENJE/^ VAN IFMHF. R 0M U KELIM FAUTEUILS ACADEMIE 59 Gulden cadeau DE BEAUTE ƒ4,95 5,95 LIEVER DE LIVER L. VOOGT] „CORRECT" 4 .Vrijdag 21 Maart 1952 MET belangstelling las ik in Uw blad het artikel over de vrouw en de politiek. Ik zou daaraan graag nog iets wil len toevoegen. ïk ben het met de schrijfster eens, wanneer zij zegt dat de vrouwen zich te weinig met politiek bemoeien, maar ik 2ou willen vragen: ligt de oorzaak van dit verschijnsel alleen in een gebrek aan belangstelling bij de vrouw of in de politiek zelf, beter gezegd in de wijze waarop de politiek wordt be oefend? Er is ongetwijfeld een vrij groot aantal vrouwen, dat wel degelijk be. langstelling heeft voor politieke vraagstukken. De kennismaking met het politieke leven is echter vaa-< van dien aard, dat deze vrouwen zich spoedig terugtrekken in hei besef in die sfeer met op haar plaats te zijn. De oorzaak daarvan ligt, geloof ik, in het element van onwaarachtigheid, dat aan het po litieke leven eigen is. Gaat U de verkiezingscampagnes maar na en tl zult zien hoe door te sterke ver eenvoudiging en te eenzijdige voor etelling van zaken, de problemen vaak opzettelijk in een verkeerd daglicht worden geplaatst. Om van lastercampagnes nog maar te zwij gen! Bezoekt politieke discussie avonden en het zal U opvallen hoe vaak men elkaar door spitsvondig heden en debat handigheid; es in een hoek tracht te duwen, terwijl de wu naar de tegenstander te luisteren en hem te begrijpen dikwijls ver te zoeken is. De wijze waarop men tracht de tegenstander, ook in de eigen partij, monddood te maken is vaak weinig verheffend en de ma- Slier waarop het algemeen belang poms worat op£j offerc aan het par tybelang of zelfs maar aan as wil bij bepaalde idezersvoepeu een goed figuur te slaan, is bepaald bedroevend. Deze sfeer van onwaarachtigheid ligt de vrouw over het algemeen nog slechter dan de man. Hierin jnoeten wij voor een deel de oor- taak zoeken van het tekort aan po- Xitiek-beoefenende vrouwen- Toch jnoeten wij trachten de dingen in bun juiste verhoudingen te zien ïot op zekere hoogte zyn de hier- boven aangeduide verschijnselen onvermijdelijk. De grote massa Slecht onderlegde kiezers maakt vereenvoudiging en eenzijdigheid by het behandelen van de proble men wel eens noodzakelijk. Het is piet altijd mogelijk bij een discus sie iedere debater au seneux tc ne- feien, daarvoor worden vaak te on zakelijke opmerkingen gemaakt. De OP een dag, als ik thuis kom, si ik op het platte dak van ons huis een gezicht. Het duikt mug Weg, maar ik weet van wie het ts. „D'er af," roep ik, staande op het stoepje» „D'er af of ik doe wat. .Minuten later komt zoontje, wet een vriendje bedremmeld, de kamer lnr „D'er lag een bal," zegt-ie. „O er lag nop een bal en die wou ik nou even...." „Als dat nog een keer gebeurt, dreig ik, ,Als ik dat nog een keer tlDié Woensdagmiddag komt da moeder van Bram. Vu het lente toordt ia ze iu volle glorie tierre ten. Ze heeft een broek van groen ribfluweel en gaat daarin blymoe gig fietsen, met kinderen uit de buurt. Zoontje, die nooit voor zo iets te vangen is, ook mee, Brams moeder is er een die al naar collega's met stukken slaat Ze kan rolschaatsen, op stelten lopen, en als te gaat rennen, houdt nxemandhaar •bij. Wanneer op mooie dagen alle buurvrouwen met matrassen sjou leen en.je overal de dwaaste din- pen buiten ziet bungelen, pakt ze boterhammen in een tas en fietst er Vandoor. Ik Word er kribbig t>an tnaar zoontje kan geen kwaad van i'er horen. Die middag is het weer tover. „IVfam, we gaan," brult hij in de yang, „wc gaan en u?e hebben ape nootjes eu zuurtjes." Ik sta net te knoeien met benzine u>ant dtfclce lusje is op het gever/de hek van IrierrtaasÊ geklommen en dat was Ba t. „Je doet maar," grom ik en kijk toch even naar buiten. Daar staat He vrije vogel met d'er trui en d'er broek, in de zon, „Als je maar op tijd terug bent," t>raat ik ats de ordeltjke mamma's lit de boekjes. Tegen zessen komt hij aan, vuil tn dampend. ,J>'er waren vijf grote jomen," roept hij tegen dikke zus- te, „vijf ontzettend grote bomen, en laar ging ifc in. Eert hing d'r hal/ er 't water, je kon zo je zelf zien titten Het kleine wijfje luistert wet, naar sitapt niets van deze prestatie. Dus begint hu tegen mü: «D'er u'fl- ten vijf grote bomen en daar ging tfc in. Den hing half over't water..." „Leuke boel" zeg ik. „En iaat leb ïk vanmiddag gezegd... en wat vou je nou als je valt? Ik begrijp tiet dat Bram's moeder dat goed tindt..." Maar zoontje stapt op z'n Juife gympjes tevreden de keuken fond. ,Maofc je met ongerust, Mam" Vraat hij, „ik heb hoogtevrees" BIBEB noodzaak voor eer, partij een vaste koers aan te houden, brengt wei eens mee dat aan tegenstanders m eigen kring niet a! te veel speling kan worden gelaten. Men moet voorkomen dat de leden, tengevolge van een te grote invloed van tegen strijdige elementen, de partij aan het zwalken brengen. En ten slotte, vrouwen zijn evenmin volmaakt als mannen; ook zij zouden, als zij het voor het zeggen hadden, in menig opzicht te kort schieten. Maar c is toch een belangrijk verschil. De man is meer dan de vrouw geneigci de stryd te aanvaarden om der wille van de strijd zelf. Om het spel-element zou ik haast willen zeggen. Dit spelen om der wille van het spel zelf levert in de poli tiek het gevaar op, dat zij wordt losgemaakt van haar enig doel dat haar bestaan rechtvaardigt: het be reiken van. een zo groot mogelijk geluk voor zoveel mogelijk mensen Daar, waar de politieke stryd om haar zelfs-wil gestreden wordt, ont staat het gevaar van baantjes-jage- rij, van het, door intrigues, uitran geren van. de persoonlijke tegen stander omdat deze een bedreiging vormt van de eenmaal verworven positie. Daar ontstaat het gevaar, □at de discussie slechts wordt ge voerd om de bevrediging van eigen eerzucht. De vrouw heeft minder de neiging tot abstractie dan de man. Dit is niet altijd een voordeel; zij verliest daardoor de grote iijn wel eens uit het oog, maar zij loopt daartegenover ook minder het ge vaar zich m het spel te verhezen en het uiteindelijke doel voorbij te zien. De vrouw wil en kan. wel vechten, als ze maar weet waar voor en als het doel haar de moeite waard lykt. Daarom ligt in de af zijdigheid van de vrouw van het politieke leven ook eén stuk nuch tere entiek. Onze politiek vertoont teveel partijgeh&rrewar, dan dat veel vrouwen zich er druk over kunnen maken. De vrouwen, die 2ich wel met de politiek bemoeien, hebben het dus wel extra zwaar en ik ben het dan ook geheel met de schrijfster eens, als zegt, dat die vrouwen recht hebben op onze steun. Denk met. dat het niets geeft. De vrouwelijke parlementsleden, hoe klein ook ia getal, presteren al heel wat. Dat gebeurt dikwijls achter de schei*-, men en trekt daar foor minder de aandacht, Menig vrouwelijk lid van een staatscommissie (en doen juist deze commissies niet bijzonder nuttig, voorbereidend werk?) heeft haa»- plaats daarin te danken aan de acti viteit van een of meer vrouwelijke Kamerleden, die als de Minister weer eens vergat ook een vrouw "te benoemen, zijne Excellentie nog tij dig aan zijn jasje trokken en er voor zorgden dat het verzuim werd goedgemaakt. Toen de herziening van het kin- derrecht aan de orde was, zijn het speciaal de vrouwelijke parlements leden geweest, daarin gesteund door vrouwenorganisaties van uit eenlopende lichting, die hebben be reikt dat bij de uitoefening van de ouderlijke macht de positie van de vrouw werd versterkt. Het is aan bet amendement van Mej. Tendeloo te danken, dat in de wet op de Staatsinrichting van Suriname het algemeen vrouwen-1 kiesrecht is opgenomen. AI kunnen vele vrouwen zich niet opwerken tot actieve deelneming aan de politieke strijd, het is onze plicht, de vrouwen die het wel doen ie steunen, De politiek kan er wel bij varen. Een kwart liter hoestsiroop Deze sterke rheumatiek-olie voor slechts 75 cent brengt snel verlichting Dit is 'n recept voor een siroop Alles wat U nodig heeft om deze tegen hoest, verkoudheid en griep doeltreffende rheumatiek-olie ie ma- die uitstekend is en ook zeer ge- ken is 15 gram Rheumagic-olie (prijs schikt voor kinderen. Kook Vi Inter slechts 65 et.) en 85 gram brandspiri- water, voeg er 1 eetlepel suiker bij tus, beide verkrijgbaar bij Uw apo- en de inhoud van een 30 grams flesje thekcr of drogist. Samenvoegen, even Vervus (dubbel geconcentreerd), dat goed schudden en Uw rheumatiek- U bij elke apotheker of drogist voor olie is gereed. Bevochtig de pijnlijke 75 cent kunt kopen. Goed roeren en plaatsen zonder te wrijven of te mas- U heeft 'n uitstekende hoestsiroop, seren en de pijn verdwijnt onmid- Knip dit recept uit en maak het van- delïijk. Vergeet niet de twee be- daag nog klaar. Het zal U goed standdelen vandaag nog in huis te voldoen. halen. WANNEER men van de grote stad naar het platteland verhuist, dan is dat vaak heel moeilijk. Vooral voor de vrouw kan zo'n verandering bijna onoverkomelijke bezwaren opleveren. Toch liggen de grootste moei lijkheden niet in de practische zaken van huishouding en woning, maar in het verschil in klimaat in beide levens-sferen. Al groeien platteland en stad steeds meer naar elkaar toe, toch bestaat er tussen de geboren stads mens en de geboren plattelandsmens een diepgaand verschil en er is in zicht, begrip en ook een beetje levenskunst voor nodig om in de nieuwe omgeving thuis te geraken. De stadsmens, die in een dorp komt wonen, Inrijgt het zwaar te verduren. Men leeft m een grote stad gemakkelijker, men beweegt er zich vrijer. Men richt zijn dagen in zoals men zelf wil, gaat om met diegenen, met wie men dat wenst, kleedt zich. volgens zijn eigen smaak, doet boodschappen waar men wil. gaat uit of blijft thuis naar verkiezen kortom: men is al leen verantwoording schuldig aan zichzelf. Wie in een dorp zo wil leven, die moet zelfstandig en ruim zijn. Hoe moet een vrouw uit de grote stad zich voeten, wanneer ze merkt, dat iedereen de ander kent, groet, aanspreekt, critiseert? Voor wie In een dorp geboren is, is het van zelfsprekend, dat men elkaar kent en met elkanders omstandigheden op de hoogte is. Men leeft in een kleine gemeenschap, en is op elkaar aangewezen. Men leeft in een rustig tempo en heeft tijd voor el kaar. Vele dorpelingen hebben hun hele leven in hetzelfde dorp ge- Advertentie LM.) IDEALE LUIERS PI K FLAN EL, HYDROPHIEL, ONDERLEGGERS. PMÜUCJ woond, net als hun familie. Hun belangstelling is daardoor begrens der, meer gericht op het eigene, na bije, Wie in het aorp geboren is, ziet niet alleen de kleinheid, de be krompenheid. de bemoeizucht, bij houdt van de gemoedelijkheid, van' een groet, van een gesprekje. Maar de grotestadsmens onder vindt dit alles als benauwend. Hij is er niet aan gewend, dat er voort durend op hero wordt gelet, hij zal zich stellig veel meer blootgeven dan de plattelander, die de verhou dingen kent cn behoedzamer is. vaak beledigt en verndert een stadsmens zijn dorpsgenoten zonder dit te weten, uit onkunde met de gewoontes. Er zyn van die dingen, die voor een outsider een beetje mal aandoen. Als men in het dorp met een intekenlijst loopt, b.v. voor eéu kinderfeest, dan staat er meestal achter de naam van de winkelier een flink bedrag. En dat is met alleen voor het goede, maar ook voor het eigen doel. „Hij heeft ingetekend, we moeten dus wel bij hem kopen", is dan de logische ge-, volgtrekking. En op die manier wordt men verplicht inkopen te doen in de kleine dorpswinkeltjes.' IVie dat niet doet, treedt met voe ten de ongeschreven dorpswetten, met al de onaangename gevolgen van dien. Het leven, op een dorp heeft veel bekoorlijke en goede dingen. Maar wie altijd in een grote stad heeft gewoond, die zal het moeite kosten om zich aan te passen. Die zal heel wat weerstanden moeten overwin nen om een wézenlijk deel te wor den van de dorpsgemeenschap, en dat is toch nodig, als men zich thuis wil voelen. Een vrouw van het platteland zal zich omgekeerd eerst wel wat vreemd en onwennig voelen in een grote stad, maar al blijft ze veel missen, ze zal het toch op de duur prettig gaan vinden. J. V.—B. TWEE aapjes ook? vroeg het jongetje. Hij was het verhaal van Noach en de ark aan het herkauwen. Twee aapjes ook! Twee vlooien ook? vroeg bij. Eb.,.. Ja, dat zal wel! Zeker, twee vlooien ook. Hadden die aapjes dan niet vanzelf vlooien? vroeg hy" en hij keek heel zoet en sereen, Nee, want mevrouw Noach had alle vlooien van te voren gevangen, weet je, want meer dan twee mochten er niet in de ark. Ter wijl hij daarover zat te peinzen, zag ik ineens mevrouw Noach voor me. Je hoort nooit veel over de vrouw van Noach; ze wordt altijd zo in 't duister gehouden. En dat, terwijl het toch voor haar een heel ding moot geweest zijn, al die beesten in haar suite, net toen de ark éen beetje aan kant was. Dat 2a 1 heel wat voeten in de aarde gehad hebben, tenminste als ,zy het type was van „Ik mag het zo graag een beetje knap hebben". Misschien vond ze de twee katten nog wel aardig, en de kanaries; en de honden.... mmm dat ging nog; misschien heeft ze zelfs de leeuwen nog wel geslikt, omdat die zo evi dent er bij hoorden. Maar er moet een moment geweest zijn, dat ze zich stoer voor de deur opstelde en riep: En nou Is het uit! Geen bunzings in m? schone roef! Maar lieve, zei Noach geduldig pleitend, het kan toch niet anders, die bees ten bestaan, dus ze moeten,er in! Wel, daar kon ze niet veel opzeg gen, maar vrij wanhopig keek ze naar de ry, die nog voor de deur stond: reigers, vleermuizen, Brazi liaanse ringslangen, varkens, fla mingo's, Noach was bezig met zijn kaart systeem en zei: Inplaafs van dat je me nou hêlpt! 'Wat moet ik doen met die twee krabben? Gisteren waren het allebei nog mannetjes, nu zijn het allebei vrouwtjes. Krab ben hoeven niet. zei mevrouw Noach, Die horen in het water. lEn ik zou wel eens willen weten, waar ik soep van moet koken, als Jü maar een kip en een haan mee neemt, waar we niet aan mogen komen. Pas opzei Noach, daar komen de insecten, laat ze even passeren. Zijn de mieren present? De sprink hanen? Meikevers, spinnen, muggen en graanklanders? Hse! Er is maar één mot! "Waar is die andere root? Die zit al binnen in de schoor steenloper, zei mevrouw Noach ijzig. En laat ik je dit zeggen, NoacK, voor mijn part haal je die andere ook in de voorkamer, maar ik begin met kamfer! Maar schat, zei Noach verschrikt, denk toch eens..,. Lang kon hij niet discussiëren, want toen kwa men de spöelworroen, de duizend poten. de kikkers, eekhoorns, ezel tjes, tureluren en hazelwormen. Ik geloof dat we ér nu zijn. riep hn eindélijk verlicht. De kabels los! O nee, daar heb jé de muizen nog.' hë bè, die had Ik haast vergeten... Welja, zei mevrouw Noach, Zet ze maar meteen bij de kaas! Je zult echt geeft last van al die beesten hebbén, 2ei Noach overredend. Be denk bijvoorbeeld eens vrouw, dat je de hi laten. honden nooit hoeft uit te Toen ik zover was roet de ge dachten constructie van Noach's ge sprek met zijn vrouw, toen ging het jongetje weer vragen: Kregen die vlooien ook kinder tjes, tante? Nee, zei ik, kindertjes kregen ze niet- En denk eens aan die leuke giraffes! Die warén er ook ,met hun nekken door het dak.' Gelukkig het hij zich door de gi raffes afleiden; anders zou zijn fan tasie misschien een soortgelijk ver haal gesponnen hebben als 't mijne. En dat is voor kleine jongetjes he lemaal niet nodig. ANNIE M. G. SCHMIDT. De competitie loopt af In de meeste afdelingen van de Korfbal bond loopt de competitie af. Voor de eerste klas resten nog en kele partijen, waarvan er a.s. Zon dag drie op het programma zijn geplaatst. Spangen gaat bij Fluks op bezoek en is aan zijn plaats op de ranglijst verplicht te winnen. Verder speelt Vicus thuis tegen HKV en verdedigt Gymnasiasten zijn laatste kans op behoud van zijn positie tegen het sterke Ons Eibernest- In de tweede klas A wordt een felle strijd gevoerd tussen een vier tal ploegen om van de achtste plaats te blijven of te geraken. Het zijn Deetos 2 en 3, Olympiaan en Velox, die in gevaar verkeren. Daardoor is het treffen tussen Dee tos 2 en Velox van betekenis voor beiden en mogen we een vinnige kamp verwachten. ()SCR kan zijn stadgenoot in die strijd heipen door Olympiaan er onder te houden. Deetos 3 bindt de strijd san tegsn zijn stadgenoot Zwervers, die de twee punten hard nodig heeft om boven Quick „te blijven en daar door de titel te behalen. Dus spanning volop. In B is het nu wel uitgemaakt, dat Spangen 2 fin Vicus Drientis 2 zulten degraderen. Maar hier gaat het tussen HSV en De Algemene om de tweede plaats, die de kans op promotie biedt. Vandaar, dat Span gen 2De Algemene en Gymna siasten 2—HSV in het middelpunt van de belangstelling staan. En verder gaat het in de resp. derde-klas-afdelingen nog warm toe in de strijd om eerste en laat ste plaatsen. Ook hierbij zijn spoe dig beslissingen" te wachten. (Advertentie I.M.) Advertentie (l. M.) maar toen werd ze wijzer Moeder en moeders moeder gebruikten al Maieena DÜRYEA, dus bestelde t jonge vrouwtje 'took. Maar. gij verzuimde te doenwat die ervaren moeders deden en nóg doen: toezien dat ze ook Maïzena DURYEA krijgen. De naam op't pak, daarop moet U lettenom zeker te zijn dat ge inder daad Maïzena DURYEA koopt, die vermaarde Maïzena voor 't binden van groenten, soepen en sausen. Doet mee asn de prijsvraag „het Nederlands Elftal" met als prijzen £Cö voetballen of 200 paar voet balschoenen naar keuze voor de 200 beste Inzenders. De volgende 20Ö Inzenders krijgen het nieuwe voetbalalbum GoaI-2 met een schat van bijzonderheden over alle clubs uit de ie en 2e klasse K.N.V.B. en geschreven door de bekende radio-reporter Leo Pa- gano. Het Goal-prijsvraagformu- Jier zftet alle bijzonderheden is gratis verkrijgbaar bij Uw win kelier of drogist of bi] de N.V. zeepfabrieken v/h de Haas Sc van Brero, afd, Goal, Apeldoorn. U spaart toch de foto's var» dat album! De bons er voor zijn ver pakt bij Condor huishoudzeep- 1. 2. 3. zelfwerkend wasmiddel- Carlton Old Lavender toftetxeeri en Reinal schuurpoeder, de be kende, goede producten, die moeder dagelijks nodig heeft Ook bij Glorine bleekwater en „Snel" alkalivrtj wasmiddel, d» beroemde EMKA producten, zyn de bons verpakt, De Xe inzending sluit l April: daarna kunt tr meedoen aan de 2e prijsvraag die op 31 Mei a.s- wordt afge sloten. Moeilijke strijd voor Asvion (Van onze hockeymedewerker) 't Hockeypro- gramma voor a.s- Zondag is maap zeer klein, o.a, tengevolge van de dames- interlandwed strijd Neder land—België te Amstelveen, waarin moeilijk een voorspelling valt te doen. In promotieklasse A vindt de be langwekkende strijd plaats tussen Deiïtse Studenten en Be Fair II om de bezetting van de bovenste plaatsen. De Studenten spelen oi. sterker. In B wil Aeolus natuurlijk, een maal op het goéde pad, ook de laatste wedstrijd winnen, van HGC III. Asvion gaat can moeilijke taak tegemoet om Rijswijk op diens vreemd, kleine, hellende veld te verslaan. Of het de Schiedammers gelukken zal uit deze wedstrijd het ene nodige puntje te bemachtigen, staat voor Ons nog niet vast. In de 2e klas geloven we in. een groot verschil in kracht bij Victo ria II—"VCL, ten gunste van eerst genoemde. Van de bekerwedstrijden noemen we o.a. Laren—BNC, dat, zij het met moeite, doör de eerste-klassers wel gewonnen zal worden. Om de J. D. Tresling-beker reist RBC he lemaal naar Wormerveer om te zien hoe Kraaien daar hockey speelt. Het kan wel een Rotter damse zege worden, dunkt ons. De dames van BNC gaan om de Am sterdambeker naar SCHC. Van de dames-competitiewedstrij- T af eltenniskanrpioeii- schap van Rotterdam De beslissingswedstrijd om het kampioenschap van Rotterdam tussen Roel Will ems tem (titelhou der) en Henk Mostert zal gespeeld worden op Dinsdag 25 Maart 1952 in de zaal van het gebouw ,Spes' aan de Dordtselaan. Piet Smit trainer bij Neptunus? Neptunus dat na Zondag in 4e gevaarlijke hoek van de ranglijst terecht is gekomen neemt alle maatregelen om het ergste te voorkomen. Zondag speelt het een oefenwedstrijd tegen VUC. De op stelling van Neptunus zal dan enige nieuwe gezichten tonen. Voorts kan worden meegedeeld dat de onderhandelingen met de heer P. Smit die SW trainde toen deze club het kampioenschap van de 2e klasse behaalde, ver zijn gevor derd en dat het wel vast staat dat deze oefénmeester de training van Neptunus op zich zal nemen. Advertentie (l. M.i Msuandacavcmd a,s. 8 ui»r RlWèrafial SPANNENDE BOKSFiKALES Amateurkampioenschappen A klasse Promotor Theo Hulzenaar, den memoreren we de goede kam pioenskansen van Victoria. Dit elf tal, dat ook vorig jaar, overigens zonder verdere resultaten, de titel verwierf, speelt Zondag al weer tegen Tempo '34 en zal waarschijn lijk opnieuw zegevieren. Het was i.ï. Zondag al heel duidelijk tegsa de zelfde tegenstandsters. LENTE» aanbieding rzs SPEI E.IIT, Voor gegarandeerde DOUPIO.V FACONNE 9o breed, 10 modetinten permanenf jier Meter en een „betere coupe (niet gemiümtelerd) Stofxen en Garneringen 3e Ffjnaekerstraat 5 - Noord Tel. 43528 PJeinweg 222 Wereldhaven Zuid Tel. 79024 CcirapL. woninginrichting Walenburgerweg l. tel, 42390 Westersmgel 18. Tel 251Z8 Eerst passen dan kopen WALA - SPECIAALNUIS NoordSingel 39 Schiedam: Oranje galerij l? DE KROON Schiedaniseweg25 Zwartj au straat 14 Beyerlanflselaan 59 Plein weg 1 HUISDIERENPENSION DE GRAAFF TRIMMEN EN KNIPPEN Ook aan huis KraUngcewee 242, Tel. 21863 Naast de Schietbaan SENSATIONELE AANBIEDINGEN ƒ3.95 U koopt toch liever bij: HèT ADRES VOOR WOLLEN EN ZLïDEN STOETEN HEEMRAAE3SINGEL 2B3, noodwijjjeel bij de Ltenénwee TEL, 39729 Wij hebben een beperkt aan tal SLEDESTOFZUIGERS van prima kwaliteit, waar van de prus 135.-— is, welke wij nu, zolang de voorraad strekt, jL gr voor gaan verkopen met 1 jaar garantie. BAKKER REP NIEUWE BINNENWEG 329 NOOKDMOLEN8TRAAT 42 HORLOGES Afléén Zwitsers fabrikaat JIIFlli v' oldenbarneveldtstraat 8 JJVUlUrt h. COOLSINGEL - TEL 26552 Inlichtingen over deze rubriek Telefoon 25430 DAMES Laat nv Uw auds hoed VERVORMEN alt hieuw voor ■f 2,50 ki"' e" Haar Keuze uit de nieuwste modellen „f> A V O R O" Heer Kersfantslr, 77a (N.) <tZo Gam. Zïékenbtfls Bergweg! RADIO'S STOFZUIGERS GRAMOFOONS RIJWIELEN WASMACHINES I Evenfueel betaling in overleg li SCH1EKADE 122 Telefoon 42414 N. BINNENWEG 31» EXTRA AANBIEDING, raACHT o«pe ONTBIJTKLEDEN Gr. maat 130X160 in lO detlin* 4.98 nu voor 7 JACOB CATSSTR.85 STADH0UDERSW.13 Sa toch zijn er maar weinigen die werkelijk CORRECT chemisch reinigen CORRECT! BERGPOLDERSTR. 701IOC Tel. 46158 80717

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 4