lVeiling openbaart verborgen leven der Heyberg s Seretse Khama mag niet meer terug naar Afrika Verrassende uitslagen op derde speelavond Westerkwartier zal winnen van Het Zuiden KRABBELS VAN KRIS-KRASSER Het stond in de sterren .Vrijdag 28 Maart 1952 Propvolle zalen van Kunstkring puilen uit.... Herdenking Maria de la Queillerie 9000 Verkilde Parijzenaars juichen Van Beinum en zijn orkest toe ADVOCAAT Bram Boelee Cocktailparty in de Schouwburg Weduwe Besuard breekt enkel Kraakgas door de tunnel Classificeerder valt in ruim Tournooi om Golden Gloves Muiterij aan boord Bakislaans schip f 3.- f 2.- f 2.- Belangrijke Zondag voor Asvion BILJARTTOURNOOI OM DE DlSTRlCTSTITEt Nasleep van Milaan- San Remo job Roos ziek, Bos vervanger Voorjaarsrit KNMY Opstelling van Jeugdploeg 5 Van Zaterdag 12 uur af tot en met Dinsdagmiddag 4 nor zal men door de zalen van öe Kunstkring kunnen dwalen op zoek naar schoons en naar merkwaardigs, dat door de Vendu Notarishuis zal worden geveild van wat de kunstschilder Heyberg en z|jn vrouw hebben nagelaten en wat er door andere nalatenschappen geboden wordt, Heyberg was bü aijn leven reeds een legende geworden: een degelijk Haagse Schoolman, woest tegen stander van alle (volgens hem: „rauwe") modernismen, vernietiger van schilderden, heremiet en kindervriend en rusteloos verzamelaar van wat hij mooi vond. Zijn vrouw, gevoelig schilderes, ontroostbaar getroffen door het verlies van een enig kind, schilderde, mensenschuw geworden, nog wel door, en schilderde soms zeer goed. In een propvol huis, achter lorrige gordijnen van landhuisstof, woonden deze twee mensen, tot het noodlot hen greep. Waar zijn nu de ontelbaar-veïe perzen, die Heyberg vroeger bo ven op het plat van 2ijn huis hoek JericholaanKralingse Plaslaan stond te kloppen? Vele liggen op de veiling er zijn mooie bij. Heyberg's stoel, zijn „rechte ko ningszetel" is er ook; hun Perzi sche lamp hangt er, en men ver baast zich erover, dat een derge lijke lamp tot voor kort in een Rotterdams huis in Kralmgen nog dienst heeft gedaan, want zij lijkt wel uit de dagen van Aladdin. Vo gels als trekpot (deksel in de rug; snavel als tuit), Perzische tafeltjes wijzen er op, dat Heyberg alleen maar waardering had voor Oos terse uitingen. Zijn vrouw tracht te, in de stilte van hun kluizena- rij, contact te houden met de we reld-buiten; menige portretstudie gewaagt er van. Op haar ezel stond nog een zelfportret: een oude vrouw die niemand iets ver wijten wil, doch wie de verzoe ning met het Lot zeer zwaar is gevallen. 1422 nummers telt deze veiling; bet gaat dus niet aan ieder de tail te vermelden. Alleen de hoofdindruk zoekt naar verwoor ding, en die is: hier komt onder het koele licht van de Kunstkring voor het laatst het aanschouwe lijke van een paar Victoriaans- xomantische levens nog eenmaal duidelijk naar voren. Hier liggen de boeken waarvan zij hielden (veel klassieke kunst), hier staat oud-Delfts zoals met geen men senmogelijkheid meer te maken is; hier verbaast men zich over zoe telijke bronzen, die een Rodin tot razernij zouden hebben gebracht Ook in de schilderyen over heerst de XIX-de eeuwse roman tiek zowel donker' als licht: een enkele Dijsselhof, een enkele Soo- nius en een paar Sluytersen heb ben zich diarvan los-gemaakt, maar dan ook volledig. En dan in eens stuit men op een paar hoge, Friese staande klokken, die stuk voor stuk vragen: „Waar is de man en waar is het kapitaal, die samen een waardig huis om ons heen bouwen?" Niet alleen de nalatenschap van het schxldersechtpaar Heyberg- Ledeboer wordt geveild, doch ook de gedeeltelijke nalatenschap van mevrouw M. W. A. H.-D. Een volgende veiling zal de rest bren gen; wat er nu te zien is, barst toch ai de muren van de Kunst kring uit. afluuninim^ Bij de overdracht V2n de pla quette ter herinnering aan Maria de la Queillerie, echtgenote van Jan van Riebeeck, op Zaterdag 29 Maart te 11.30 uur in de binnentuin van het Stadhuis, zal de herdenkings rede worden uitgesproken door mr W. C. Mees. van wiens hand zo juist een boek over Maria de la Queillerie is verschenen. Mr Mees» wordt ingeleid door mr Th. B. ten Kate, voorzitter van de Afdeling Rotterdam van de Ne derlands Zuid-Afrikaanse Vereni ging, Burgemeester Oud spreekt een. slotwoord. Bij de plechtigheid zai aanwe zig rijn de ambassadeur van de Unie van Zuid-Afrika bij ons Hof, 'de heer P. I. Hoogenhout. Naar aanleiding van deze herden king zullen op 29 Maart en 5 April op het carillon van het stadhuis Zuid-Afnkaanse liederen worden gespeeld. Onwel geworden en overleden De 84-jarige S. Marcus, die in de Berglustlaan gewoond heeft, is gistermiddag plotseling overleden. Hij stapte in een tramwagen van lijn 14 en werd op de Straatweg niet goed. De heer Marcus is met een naar het Bergweg ziekenhuis vervoerd, Bij aankomst bleek hij reeds gestorven te zijn. Advertentie lBI.) Bram Boelee had voor zijn con cert, gisteravond voor de studen ten in de sociëteit „Asker" gege ven een aantrekkelijk en veelzij dig programma samengesteld, dat hem de gelegenheid bood van zijn onbetwistbare pianistische begaafd heid te overtuigen. Laten we de vertolking van Bach's Italiaans Concert (die wel technisch voldeed, maar door de te snelle tempi en te weinig nuance in bet touche iets aan de vlakke kant bleef) buiten beschouwmg, dan zijn heel veel woorden van waardering voor dit recital zeker op hun plaats. En die gelden dan om te beginnen de weergave van Schumann's Carnaval, Boelee gaf hierin niet alleen een knap staal van. pianistiek te horen, maar wist het karakter van deze reeks stuk ken zeer raak en boeiend muzikaal te treffen. Verrassend goed klon ken ook de twee noviteiten in de vorm van een pretentieloze, spran kelende sonatine van Kabolefsky en de Concert-etude in fis kl, t. op. 65 no, 2 van de Belg Jos. Jongen, Boelee heeft» er goed'aan gedaan, dit stuk van Jongen op zijn reper toire te nemen. Dat wdit werk als noviteit moeten vermelden be wijst, dat deze componist hier te weinig wordt gespeeld. Zijn zeer persoonlijke en vindingrijke mu ziek verdient stellig een beter lot. Ook voor de impressionisten be zit het spel van de pianist de no dige eigenschappen. Ravci's XJne barque sud 1' Océan en een twee tal composities van Debussy kwa men dan ook fraai tot klinken. Er bestond voör dit concert veel be langstelling en het heeft de solist Diet aan bijval ontbroken. H. VAN BORN (Van onze correspondent) PARIJS. Het optreden van het Conceitgebouzv-orkest, onder leiding van Eduard van Beinum in het Palais des Sports", is een sue- ces geworden. In de ijskoude zaal hadden zich 9000 mensen verza meld, om met opgeslagen jaskragen het beroemde Nederlandse orkest te beluisteren. Aan het slot kende het enthousiasme geen grenzen; er moest zelfs een toegift wot den ge geven. Helemaal vol was het enorme ge bouw niet. De goedkoopste rangen waren echter alle uitverkocht; ook acoustisch werd het experiment een succes genoemd. Waar Ik zat miste men geen noot. Blijkens het enthou siasme in de rangen, die het verst van het"podium waren verwijderd, was dat daar evenmin het geval. De kou was een handicap, ook voor de orkestleden, al kwamen die langzamerhand op temperatuur door de warmte van de lampen, die boven hun hoofden hingen. Het was een merkwaardig gezicht Van Beinum te zien staan onder het bord, dat de equipe-nummers der wielerploegen pleegt aan te ge- Advertentie ft. M.) Juweliers Nieuwe Binnenweg' 52. opende aan de Nieuwe Binnenweg 94 haar FILIAAL Verzilverde artikelen Gouden Verlovingsringen tf i i g e b r 6 iïlëï"kea« Cïcbruiks'-' ert Geschenkartikelen De Toneelgroep Nederlandse Comedie geeft op Dinsdag 1 April voor de Rotterdamse Kunstkring en op Donderdag 3 April de eerste openbare voorstelling voor Rotter dam van De Cocktailparty van T. S. Eliot, in de vertaling van de dichter M. Nijhoff. Onder regie van" Johan de Meester worden hierin de hoofd rollen vervuld door: Ank van der Moer, Ellen Vogel, Mien Duymaer van Twist. Han Bentz van den Berg, Ton Lutz, Fons Rademakers en Allard van der Scheer, LONDEN. De Britse regering heeft Donderdag hekend gemaakt, dat zij zal weigeren het Afrikaan se stamhoofd Seretse Khama, die na zijn huwelijk met een Londens meisje uit z|Jn reservaat in Beet- sjoeanaland, werd verbannen, te erkennen. De minister voor de betrekkin gen met het Gemenebest, Lord Sa lisbury, heeft in het Hogerhuis verklaard, dat de stam der Ba- mangwato's zou worden uitgeno digd een ander hcofd aan te wij zen in plaats van Seretse Khama of diens oom Tsjekedï Khama. De Engelsen hebben Seretse thans een bestuursfunctie in Jamaica aange boden. Seretse die sinds hij twee jaar geleden werd verbannen, in Londen woont, heeft die betrek king geweigerd. Het Lagerhuis heeft met 3D8 tegen 286 stemmen het besluit van de regering om Seretse Khama voor goed uit te sluiten van het de regering in deze kwestie laakt, leiderschap van de Bamangwato's werd verworpen, goedgekeurd. Een motie van de De liberalen stemden met La- Labourfractie, die het beleid van bour tegen de regering. ven, Vreemd ook tegen de talloze reclames aan te moeten kijken, die zulke zalen plegen op te luisteren. Het viel mij op dat ons land. ook wat dat betreft, niet slecht verte genwoordigd was; Delftse beschuit en Hollands bier werden op duide lijke wijze in de aandacht van de concertgangers aanbevolen. Van,.Beinum, die er bijzonder vermoeid uitzag, was verheugd over de resultaten. „Het is goed gegaan," zei hij tegen mij. „Ze zeggen alle maal dat~ het een succes is. We moesten er natuurlijk hier en daar een schepje opleggen voor zulk een zaal en het was even wennen, want het klonk vanmiddag op de repe titie heel anders dan vanavond." De Nederlandse dirigent heeft Donder dagavond heel wat complimenten te horen gekregen. Het concert, dat de grote popula riteit van het Concertgebouworkest in Parijs heeft bewezen, is door de Franse "radio opgenomen. De Ne derlandse ambassadeur gaf doorzijn "aanwezigheid blijk van zyn belang stelling. POITIERS, (Frankrijk). De 55-jaar oude Franse weduwe Ma rie Besnard, die, verdacht van het vergiftigen van elf personen, zich in Poitiers in voorarrest bevindt, heeft inyde gevangenis een enkel gebrokeqsc, Toen ^zij een zware zak met groente maar de keuken bracht, haar aandeel in de gevangenisar- beid, viel zij van een trap en brak haar enkel. Zij ia naar het plaat selijk ziekenhuis overgebracht, waar zij 'twee dagen zal verblijven Nog voor het einde van het jaar aansluiting gereed Naar wij vernemen worden er momenteel plannen uitgewerkt voor het vervoer van het kraakgas van de BPM-installaties te Pernis naar de gemeenten, die gaan sa menwerken in de Gemeentelijke Gasvoorziening Zuid-Holland, t.w. Rotterdam, 's Gravenhage, Schie dam, Delft en Leiden. Het ligt 1° de bedoeling hiervoor een buislei ding aan te leggen langs de zuide lijke rivieroever van Pernis tot de tunnel. Via de tunnel wordt de gasbuis dan geleid naar de Rechter Maasoever. Hier vindt een split sing plaats, waarbij een buislei- ding wordt afgetakt naar de gas fabriek aan de Keilehaven en de Schiedamse gasfabriek. Wanneer zich geen moeilijkhe den voordoen, denkt men in de zomermaanden met de aanleg te beginnen: Nog voor het einde van het jaar zullen dan zowel de Rot terdamse als de Schiedamse gas fabriek hun aansluiting met Pernis kunnen hebben. De 25.000 ton kraakgas, welke de BPM jaarlijks voor de aange sloten gemeenten beschikbaar wil stellen, bevat een evengroot aan tal warmte-eenheden als 70 mil- lioen kubieke meter eindgas. Donderdagavond ls om kwart over acht aan boord van het Griekse schip „Hellas" op de werf WHton- Fyenoord te Schiedam de 30-jarige classificeerder F. L. Mulders. Hof dijk 36, Rotterdam, In het ruim ge vallen en zo erg gewond, dat hij in zorgwekkende toestand naar de dr. Noletstichting moest worden ge bracht. Met een collega was de heer Mul ders bezig een deksel te lichten van het stuwgat op het tussendek, toen hij waarschijnlijk een stap voor waarts deed en in het gat viel. Van een hoogte, van meer dan zeven me ter kwam hij terecht dp ijzeren spanten. Door de zïekendienst van Wilton-Fyenoord is hij „opgenomen. Het bleek, dat hij een schedelbasis- fractuur en een hoofdwonde had op gelopen. In Madison Square Garden zijn de finales van het tournooi om de Golden Gloves gebokst. Winnaars werden Spurgeon (vlieggewicht), "Hairston (bantam), Ken Davis (veder), Vaughin (lichtgewicht), Ernst Anthony (welter), Blair (rmddengewicht), Patterson (half- z waargewicht) en Nor vel Lee zwa a rgewicht Deze acht boksers reizen in April naar Europa en zullen uitkomen tegen vertegenwoordigde amateurs in Ierland, Frankrijk, Italië en Duitsland. Firma Siebel viert 40-jarig bestaan Eind Maart is het veertig jaar geleden, dat het bedrijf van de firma Siebel in Rotterdam werd opgericht. gelegenheid hiervan houdt de fir a Maandag 31 Maart van 4.30 uur tot 6 uur een receptie in Cal and-West aan de Nieuwe Binnenweg. Deze merkwaardige tegenstelling oorlogsmateriaal ov Vreden- burg kan men thans op het terrein van de Jaarbeurs aan de Croeselaan te Utrecht zie». LE HAVRE. De bemanning van het Pakistaanse schip „Fata- kada", dat op 25 Maart met een lading kolen uit Odessa te Le Ha vre was aangekomen, is Donder dag aan het muiten geslagen. Zij weigerde het schip uit Le Havre naar Rouaan, waar een deel van de lading gelost moet worden, te laten vertrekken. De bemanning klaagt over slechte behandeling en bemidde ling van de havenautoriteiten van Le Havre heeft niet mogen baten. De Franse autoriteiten hebben 'n beroep gedaan op de reder van het schip, die zich op het ogenblik in Antwerpen bevindt. Rijksposlspaarbankzegels blijven geldig DEN HAAG Gebleken ie, dat-1» sommige gevallen het pubhek nog Ul *t bezit ls van igjkspöstspaarbankzegeis behorende tot de vroegere uitgiften. De aandacht wordt er op gevestigd, dat deze zegels opgeplakt op de daarvoor bestemde, bij de postkantoren verkrijg bare formulieren ook nu nog als een Inleg io de Rijkspostspaarbank kunnen worden aangeboden. Advertentie (I.M.) per week heeft U een pracht KAM6AREN COSTUUM per week heeft U een popeline REGENJAS per week SPORTCOMBIKATIE L. WITTER, SCHIEWEG T43 Telefoon 43840 (Van onze hockey mede werker). Het allengs kleiner wor dend hockey- programma geeft vanzelf sprekend steeds wedstrijden aan, die be langrijk zijn met betrekking tot de bezetting van de bovenste, dan wel van de onderste plaatsen in de onder scheidene klassen en afdelingen. In de promotieklasse B is dat het geval met H.G.C. 3Asvion, waarin of liever waaruit Asvion minstens één punt moet halen. Gebeurt dat niet wjj vertrou wen er op dat de Schiedamse ploeg daartoe op de valreep wél in staat is dan moet nog een beslissingswedstrijd volgen tussen de gclijk-geêindigde ploegen van Rijswijk en Asvion, om vast te stellen wie de degradatiewedstrij den zal moeten spelen. In de tweede klasse zal Vic toria 2, naar we willen aannemen, ook Delftse Studenten 3 wel van zich af weten te schudden. We noemen nog enkele interes sante ontmoetingen tussen de da- mesploegen, In de promotieklasse B, waar Leonidas lang geen slech te kans op de titel heeft, wordt door deze ploeg in Wassenaar de strijd aangebonden tegen Kieviten, en wel voor het eerst in dit sei zoen. Beide elftallen hebben be lang bij de volle winst zodat een pittig treffen zeker is. We ver moeden dat Kieviten iets sterker is, doch zijn er nog niet zeker van of dit to. doelpunten, tot urting zal komen. Kieviten moet hierna nog eenmaal tegen Leonidas en tweemaal tegen Aeolus uitkomen. In de tweede klasse is Victoria alleen gebaat met twee winstpun- ten uit de ontmoeting tegen RBC, om gelijk te eindigen (aan de kop) met H.G.C. Daarin geloven we wel. (Van onze blljartaede werker) Het hoofdklasse libre districtstournooi heeft Donderdagavond een ander gezicht gekregen. Lange tijd heeft het er zelfs naar uitgezien, dat de stand (in vergelijking tot de voorgaande) onherkenbaar verminkt zou worden, want ook titel-candidaat De Bruin stond ver achter tegen een herboren Van Gils. Doordat hij de party evenwel nog op zyn naam bracht, is de schade aan het hoofd (van de ranglijst) tot nog geneeslijke builen en bleinen beperkt gebleven. Bakker was zichzelf niet Van de koplopers was Hendriks de eerste, die faalde. Teyen de hard van stapel gelopen Van Gils (met 29, 19, 25. 17, 7 en 21 to totaal 118 caramboles na 6 beurten) bleef hij ver achter. Alleen in de 14e beurt heeft hij iets van zijn kun nen getoond. Deze 33 caramboles vermochten Van Gils niet te veront rusten, want de serie van 26 in de 11e beurt gaf hem een behoorlijke voorsprong. Met 42 beeindigde hij de partij in 21 beurten. Bakker moest tegen Van Os zijn eerste nederlaag incasseren. De re- gelmatig spelende Van Os, die met j 44 in de 13e speelbeurt rijn voor sprong tot 170—96 vergrootte, gaf de meest serieuze titelcandidaat geen schijn van kans op herstel en be hield daardoor zelf nog een behoor lijke kans. hoewel hij niet tot een hoog moyenne komt. Tegen Noordermeer nam Hen driks, vrijwel uitgeschakeld voor de titel, doch nog niet voor promo tie. revanche op zichzelf. Een sublieme serie van 93. de hoogste van het tournooi tot op heden, in de 4e speelbeurt was de basis voor zijn zege. Zijn partijgemiddelde viel aan het slof desondanks tegen Voordien was Noordermeer ook reeds ten onder gegaan tegen Ter mijn, die In de 18e beurt een kracht toer verrichtte met een serie van 80. De repliek van Noordermeer in deze daarvoor gelijk opgaande partij, 41 caramboles, was. hoe verdienstelijk op zichzelf ook, thans niet vol doende. Tegen De Bruin begon Van Gils, die zijn zwakke indruk van de eer ste tournooiavond wilde wegnemen, weer hard van stapel te lopen. Na 5 beurten leidde hij met JÜ9—26. De Bruin bleef ver achter, totdat hij eindelijk de cadans vond en met een serie van 45 in de 15e beurt, 60 in de 17e en 23 in de 19e, de par tijen op gelijke voet bracht. Daarna knoeiden beide spelers vreselijk. De gelukkigste won. Dat was De Bruin, Recapitulerend waren de resultaten: Termfjn verbeteren In de hem nog resterende partijen. Zie hier de stand: Bakker Van Os De Bruin Termijn Hendriks Noordermeer Van Gils De Geer 103 92 II20 2 1200 137 52 8 75 6 993 79 60 12 56 4 636 74 80 8 59 4 1064 101 93 10.53 2 791 89 45 f> 83 2 745 89 42 837 Noordermeer Van Gils Hendriks Van Os Bakker Hendriks Noordermeer De Bruin Van Gds 180 23 250 21 155 21 41 11.90 143 26 23 5.50 250 22 6D 11.36 243 22 40 11.04 De strijd om de titel is nu nog geheel open. Zowel Bakker, als De Brum en Van Os en Termt?" verloren nog slechts in partij. Bakker en Van Os noteerden winstpartij en. De Bryin 3 en Termijn 2. De moyennes zijn belangrijk gedaald. Alleen Bakker en De Bruin staan nu nog boven de 11.00-grens. Hendriks is nog met kansloos voor promotie, doch zal zijn gemiddelde nog wat moeten Er is to de korfbalbond al heel Wat te doen. geweest over de kam pioenswedstrijden voor de eerste klas. Voor dc oorlog werd meestal in twee_ poules gestreden en de twee winnaars ontmoetten elkaar ten slotte tw» maal, waardoor de landskampioen bekend werd. De „provincie" ver zette zich tegen deze regeling en drong aan op een volledige kam. pioenscompetltic van acht wedstrijden per ploeg. Door deze uitgebreide competitie blijft er voor bijzondere wedstrij den. niet veel tijd over en dat is dan ook de reden, dat men in Maart reeds met de wedstrijden om het kampioenschap van Nederland moest starten. DIJ de wedstrijd van ons Bonds- elftaj tegen Engeland-B heb ik de schroom overwonnen die mij er tot nog toe van had weerhou den om te reppen over de voor spellingen die een van mijn le zers bij zuïke wedstrijden pleegt te maken. Aanvankelijk stond ik er huiverig tegenover. Iets zeker der werd ik toen hy mij weken van tevoren de juiste uitslag op gaf van de wedstrijd die het voor lopig Nederlands elftal in Stadion Feyenoard speelde tegen Bolton Wanderers, U herinnert zich waarschijnlijk die uitslag nog wel. Het werd toen 22. Vorige week mocht ik zijn voorspelling ont vangen over de Woensdag ge speelde wedstrijd in Amsterdam. Het zou 10 voor Engeland B worden. Het doelpunt zou erg ge lukkig worden verkregen en Wim Landman zou daaraan geen schuld hebben. Ook die voorspelling was dus weer juist. De sympathie van deze briefschrijver gaat in het bij zonder uit naar Wim Landman. Hij heeft veel vertrouwen in hem en voq/spelt hem een grote toe komst. Dat deed ook de Engelse journalist naast wie ik op de perstribune mocht plaats nemen. Als antwoord op mijn vraag hoe het toch mogelijk was dat die knappe Engelse voetballend 'geen kans zagen om een behoorlijk schot te lossen en doelpunten te maken gaf hij mij een uitgebreide verklaring. Het komt volgens hem in kort hierop neer. De Engelsen kunnen waarschijnlijk net zo best schieten als passeren of afgeven. Hun systeem is er echter te veel op gebaseerd om de tegenpartij uit balans te spelen. Zy zullen niet eerder schieten of zij moeten er van overtuigd zyn dat de doel man kansloos 3S. Volgens de En gelse journalist is Landman een knaap^ die erg lastig uitpositie is te krygen en bovendien door zijn verre uitlopen de tegenstanders vele schietkansen ontneemt. Ik neem aan dat mijn zegsman niet alwetend is. Toch schuilt er in zijn redenering veel waarheid en hij werpt het juiste licht over het werk dat Wim heeft verzet. Nog even terug naar de sterren. Ik zou mijn briefschrijver willen verzoeken om meer bijzonderhe den wanneer er weer zo'n wed strijd in Amsterdam plaats vindt. Misschien kan hij me vertellen hoeveel ingangen er zullen wor den geopend. Mochten het er evenveel zijn als Woensdag dan ga ik een paar dagen eerder van huis en dan geef ik thuis bij myn vertrek de boodschap af dat ik niet te vroeg thuis zal komen, omdat ik rekening moet houden met de overbelasting van de Am sterdamse trams. Die tonen het zelfde gebrek als de Amsterdamse auto's wanneer zij door de tunnel van een grote stad gaan. 2e ra ken beduusd én worden overspan nen. Gevolg: stagnatie. Zondag zullen Het Zuiden en Westerkwartier elkaar- voor de eer ste maal ontmoeten. Er zal aan de Enk voor de liefhebber van een goede partij korfbal veel te genie ten zijn. Men moet dan niet als supporter van Het Zuiden langs de lijn staan, maar als korfbalbelang- stellende, want we voorzien, dat de eersten niet veel reden tot jui chen zullen krijgen. Westerkwar tier zal wel winnen. Ons Eibernest opent zijn nieuwe veld aan de Aagje Dekenlaan in Den Haag met de competitiewed strijd tegen Vicus Orientis. Te Dor drecht heeft Gymnasiasten zyn laatste kans om nog boven Fluks te komen, we voorzien echter, dat het jeugdig Deetos de Hagenaars die kans niet zal geven. In de tweede klas krygt Zwer vers, nummer een in de afdeling A, een moeilijke partij te spelen tegen Deetos 2. De leiders moeten winnen, want we verwachten, dat Quick met Deetos 3 zal afrekenen. Verder speelt Velox zijn laatste wedstrijd tegen Regenboog, Als de roodtruien winnen, hebben ze een kans, dat ze, zij het met de hielen over de sloot, de veilige zijde be reikt zullen hebben. In B zal HSV wel zorgen, de twee punten binnen te halen, om zo de tweede plaats te blijven bezetten. Algemene, dat twee verliespunten meer heeft dan. HSV. zal her tegen Ready niet ge makkelijk krijgen. In de derde klas blijft de strijd om de titel in C en D voortgaan en verder wordt er onder aan. de ranglijsten even fel gekampt. MILAAN. De sport- en tech nische commissie Van de Italiaan se Wielerbond hééft tal van ren ners gestraft die tijdens de jong ste wedstrijd MilaanSan Remo op de een of andere wijze tegen de reglementen hadden gezondigd. De -■Fransman Louis Bobet kreeg 3090 lire boete en zyn werd in de rang schikking geschrapt omdat hij -een van zyn wielen vervangen had. Roger Levèque, een andere Frans man, zag zich met hetzelfde bedrag beboet wegens „het niet verdedi gen. van de eigen kansen ten bate van een landgenoot". De Zwitser Freivogel moet 5000 lire betalen wegens onheuse bejegening van de wedstrijd commissarissen, en daar blijft het niet bij want het geval wordt bij de Zwitserse Bond aan hangig gemaakt. Verder zijn boeten, variërend van 1000 tot 4900 lire, opgelegd aan vijftien renners, bij wie Bevi- lacqua, Kubler, Sterckx, Bartali, Van Brecnen, Faanhof en dg winnaar van de wedstrijd Pe- trucci, hetzij omdat ze zich had den laten duwen, hetzij omdat re zich te laat gemeld hadden aan dc contnMe voor het vertrek, hetzij omdat ze bii aankomst de bjst niet hadden getekend. ROTTERDAM. Het program ma voor de internationale bokswed strijden, die Dinsdagavond 1 Apnl in de Ahoy-hal worden gehouden, is andermaal gewijzigd. Job Roos is n.l. wegens een abces in de keel, dat waarschijnlijk operatief ingrij pen noodzakelijk zal maken, verhin derd tegen de Luxemburgse mid- denge wicht-kam pioen Francis Eh- ringer uit te komen. De promotor van de wedstrijden heeft Harry Bos bereid gevonden hem te vervangen. Bos, die kort geleden het Neder landse welterkampioenschap won, maar moeite heeft om het gewicht te maken, zal tegen Ehringer als tniddengewicht boksen. Parijs—Cóte cTAsur Wagtmans staat 9e in klassement VERGEZE. Het klassement van de eerste halve étappe Anno- nayVergeze in de wegwedstrijd ParijsCote d'Azur luidt: 1. Bobet (Frankrijk) de 216 ki lometer in 5 uur, 5 min. 49 sec.; 2. Bermudez (Frankrijk) z.t; 3. De Cock (België) z.t.; 4. Remy (Frankrijk) zt.; 5. Vivier (Frank rijk) z.t.; 6. Blomme (België) z.t.; 7. ïmpanis (België) z.t; 8. Buchon- net (Frankrijk) z.t Onze landgenoot Wout Wagt mans arriveerde in een groep ren ners, die ex aequo 9/22ste werd geklasseerd to de zelfde tijd als de winnaar. Het klassement voor de halve itapce Vergeze:-Ar les is zoals gemeld opgemaakt aan de hand van de verkregen punten totalen in de dne klassementen. De volgorde van aankomst, met de tilden welke voor het algem. klassement tellen, was: 1. ïmpanis (B.) 48.5 km in 59 min. 3 2 Bermudez (Fr.): 3. Gilles (Fr.); 4. Blomme <B.); 5, Miehei (Fr.l enen z.t-1 6, Damgade (Fr.) 1.00-5; 7. Coste (Fr.); 8. Meneghettf (Fr.); S. Gomez (Fr.); 10. Dotto (Fr.) allen z. t. Vervolgens een groep van 56 renners, bij wie W a gtrnans. in 1 uw 21 sec. Het algem. klassement ziet er nu als volgt uit: 1 Louis Bobet (Fr.) 20.37.09: 3. Zam- ptai (It) z.t.; 3. Teisseire (Fr.) 20.58J3: 4. ïmpanis (B.) 21.00.21: 5. Keteleer (B.) 21.00.52; 6. Remy (Fr.) 21.01.48; 7. Zelas- co (Frankrijk) 21.0429: 8. Dotto (Frahk- r«k) 21..04.51; 9. Wagtmans <NJ 21.05.45; 10, A. Rolland (Fr.) S.OWBi Koblet (Zwlts.) is 21e met een tOtaaltSjd van 21.14.01, De Voorjaarsrit, waarmee de KNMV het molm seizoen pleegt te openen, zal op Zaterdag 5 April worden gehouden. Deze betrouw baarheidswedstrijd, die zowel \?3pr Junioren als Senioren openstaat en waaraan ook politie kan decli ne men, zal de deelnemers doerede provincies Utrecht en Gelderland voeren. Ket traject is 280 km lang en zal naar gelang van de klasse, waarin de rijder uitkomt, met 'een voorgeschreven gemiddelde snel heid worden gereden. De route wordt volgens routebeschrijving gereden, zodat het oriënteringsver mogen van de rijders wordt ge test De bepaling van de klassering geschiedt evenwel volgens het sys teem, dat in de internationale Zes daagse geldt Deelnemers die 0 strafpunten boeken krijgen een gouden medaille, van 1 t.m. 15 strafpunten een zilveren medaille en van 16 tm. 50 strafpunten een bronzen medaille. Het parcours, dat van Lage Vuursche via Amersfoort en Nij- kerk over de Veluwe voert en over Rozendaal, Ede en Barneveld naar Veenendaal, waar de finish, is, bestaat hoofdzakelijk uit bos-, gras- en binnenwegen. Een aan tal non-Stops is bovendien opgeno men, terwijl tenslotte diverse vas te en geheime tijdcontróles bet rij den nog zullen verzwaren. Het zal de deelnemers, vooral in het zand, niet meevallen en wan neer het slecht weer is, kan deze wedstrijd de ryders voor een taak plaatsen, die de meesten handen vol werk zal geven. DEN HAAG. Het Nederlands jeugdelftal voor de wedstrijd tegen, de Belgische juniores op Zondag 6 April te Antwerpen, is als volgt samengesteld: Doek Tap (Hermes-DVS) Achter; Claus (Hehnondia) en Boskamp (Ajax). Midden: v. d Hurk (Eindhoven!. Utermarh (BW) en Klaas sens (VVV), aanvoerder. Voor: Vreken (ADO>. Dc Wit (De Valk), v. d. Hoek (Foyenoord), v, d. Wet f Ajax) en Louer (Noad). Reserves: Van Putten (UVS), Ockhuyspn (Velox). Ebrer <Ajax> en Visser (DOS). Basketballui'slagen De uitslagen van dc gisteravond gehouden wedstrijden zyn als volgt: Dames: le klas: Sehilper- oordBlue Birds 22—33; Hudig— Arrows 13—10: Heren; le klas; Ve- locitasRode Duivels 4025; 2e klas; CHB (Delft)—'USV 26—20; 3e klas; SkyblazersRode Duivels 3 18—13.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 5