A Ipsa MEISJES Halve eeuw dranldbestrijding bi mien „vesting Schiedam Over enkele weken is „Clutenba" er weer Succes" kwam Zondag in veilige haven aan Teleurstellend verloop van titeltournooi Martinit eri Pretoria spelen gelijk (1-1) Blauive N. V kijkt tevreden in het verleden terug Grote actie van medewerkers werd inmiddels reeds ingezet EBOH-Fortuna 2-1 DE A VÖNTUREN VAN KAPITEIN ROB Schiedam en H.S. V. 2 delen de punten BILJARTTOURNOOI BIJ HEKMAN Eikenaar wint; Van der Lee uit vorm SBO voor het eerst in nieuw clublokaal H.D.V.S.-Quick 4-1 GEMEENTE jgjlSsCKIEOAM röFriCIEEiTNÏËDWsl AGENDA Roodbaadjes staan er wat beter voor D.B.O.-toneel op z'n best in Musis SCHIEDAM SPAARBANK ANNO 1820 SCHIEDAM Koeriersters ADVERTEER REGELMATIG 2 Maandag 7 April 1952 De vijftigjarige Schiedamse afdeling van de Nederlandse Vereniging tot Afschaffing van Alcoholische Dranken, beter bekend als de „Blauwe N.V.", had zich Zaterdag een roos in het knoopsgat gestoken, In de mid daguren werd gerecipieerd in de grote zaal van het Volksgebouw, waar een halve eeuw van idealistische strytl werd herdacht in het bUrito van talrijke geestverwanten. Zaterdagavond was er op dezelfde plaats een Viering van het gouden jubileum sober maar daarom niet minder luister rijk, voorzover men van dit laatste by een vereniging als die van de drankbestrijders kan spreken. Het was Zaterdagmiddag allereerst de voorzitter van de N.V. m Schie dam, de heer A. Bakker, die van achter de bestuurstafel, waaraan ook de heer G. J. Smit, mej, F. Creteer en de heer C. Snel waren gezeten, een overzicht gaf van. de afgelopen vijftig jaren met hun vele ups en downs voor de drankbestrijdersbe weging. Het was hier de Zuid-Hol landse Fropaganda-Commissie ge weest, die de stoot gaf tot de op richting van een plaatselijke afde ling van de toen al zestigjarige lan delijke organisatie. Hierin had zich toen juist een belangrijke koerswij ziging voorgedaan, men wasa r»L niet alleen het gebruik van sterke drank, maar ook dat van de andere alco holische dranken, zoals wijn en bier, gaan bestrijden. Bij meester Koorengevel aan de Kaam werd het eerste zaad gestrooid in Schiedam, waar men maar al te gemakkelijk de sterke drank kon verkrijgen en waar het verbruik ver moedelijk dan ook groter was dan waar ook anders m Nederland. Moed was er nodig voor die eerste prin cipiële drankbestrijders om juist hier hun strijd te strijden. Nadat de eerste afdeling, waarvan „o.a. de heer v. d. Bos en het echt paar Robber egt oprichters waren, op 'dood spoor was geraakt, waren het vooral drie onderwijzers, die zich ,voor de heropleving inspanden. Zij zorgden voor een bloeiende bewe ging, die meermalen „blauwe" beto- gingen binnen Schiedam bracht. De heer Bakker herinnerde aan de „Blauwe Tent" en de herdenking van het zilveren jubileum, toen ds .Banning kwam spreken in de N.P.B. en er een gedenkboek werd uitge geven. De samenwerking met de an dere organisaties op het terrein van de drankbestrijding was steeds goed. Een Drankweer-Comité o.l.v, de heer F. van den Tempel, deed uitstekend werk. Groot is de invloed van de 'Blauwe N.V. zeker geweest op de drinkgewoonten van het publiek, ook al kwam men niet daar terecht, waar de oprichters van droomden. Voor de toekomst kon de heer Bakker niet Aduerfentie (l.M.) Wij verkochten onze hel© voorraad Jabo tapijt 100 cm braad (en dat was niet wei nig) tot de laatste meter voor 5.87. En zij die van deze speciale aanbieding gebruik maakten zijn er goed mee, want ner gens in heel Rotterdam kunt U nog één meter Jabo krij gen goedkoper dan 7.9Ö. Maar voor ons is bet niet Interessant om iets te verko pen wat U overal kunt krij gen en daarom is hier een nieuwe aanbieding vast tapijt (al heet het dan geen Jabo, .„maar wat interesseert U een naam") en niet voor 7,90 per meter 1 Dinsdagmorgen om 9 uur gaan wij. door met de ver koop van vast tapijt tegen abnormale prijzen en U koopt bet nu 100 cm breed per meter voor Handweef tafelkleden in dé grote maat 140x170 nu voor J&Q anders wensen dan een toevloed van nieuwe, vooral jonge leden. Wie er waren Velen hebben tijdens de receptie nog het woord gevoerd, er waren af gevaardigden uit Rotterdam, Den Haag, Vlaardingen (mevr, Jellema), Overschie (dhr. van Meeuen), Gouda (Stout), Delft (J. G. Meerholz) en niet te vergeten uit de eigen stad. Namens liet gemeentebestuur kwa men wnd. burgemeester Sabel, die de naar de van Riebeeck-herdonking in Culemborg vertrokken mr Peek vertegenwoordigde, en gemeente secretaris mr N. J. Post. Eerstge noemde herinnerde nog eens aan de moed, die destijds nodig zal zijn ge weest om juist in Schiedam de drankbestrijding ter hand te nemen Zowel uit het oogpunt van sociale zorg. maar ook voor de volksgezond heid verrichte de N.V. zegenrijk werk, dat vooral daarom zo aansloeg omdat het was gebaseerd op diep inzicht en een groot verantwoorde lijkheidsgevoel t.a.v. de gemeenschap bij de oprichters. Vrijwel alle afgevaardigden van zusterorganisaties kwamen met een enveloppe aandragen als jubileum geschenk. De heer van Kerssen. twee de voorzitter van de Bestuurders- bond, had er zelfs een voorraad, welke hij namens aangesloten bon den overhandigde. Nadat de heer Verwey uit Oude Tonge aan het woord was geweest, kwam een ry Schiedammers de loftrompet steken en de historie verder aanvullen. Het waren A. Landsbergen (Crescendo). G. Smit (Vara), A. van der Wel (Pv.dA.) en A. van Veen („Mercu- rius"), W. F. Focke (K.NA., Excel sior en Volksgebouw). De voorzitter van de D.E S., de heer C. Schriel, wydde een enkel woord aan de ach tergrond van dit werk, die in de idealistische sfeer moest blijven _en daardoor wellicht in onze tijd min der aanpakt. Feest en huldiging Het feestelijk gedeelte van het avondprogramma bestond uit muziek door Elly v. Rnth-Staal, viool en Dolly v. Lmdenheuvell, piano, die werkjes van Brahms, Krelsler en Fauré brachten. Na de pauze kwa men deze musici nog met een prach tige Elegie van Fauré, en een in 1951- gecomponeerd Grave van Henri W. v. Mem es, die zelf de uitvoering bij woonde. Declamatrice P. Schoonen- berg-In 't Veld had een ontroerend en veelzeggend verhaal van Marian- no Philips „De Drenkeling" gekozen. Na de pauze was de keus anders. Toen hoorden wij twee luchtige voordrachten uit de bundel: „Wat mannen over vrouwen denken". De algemeen secretaris van de N.V. de heer G. v. d. Akker, betoogde, dat ondanks de vele cn goede resul taten van do afgelopen jaren, de strijd tegen het alcoholgebruik nog steeds onvermoeibaar moet wor den gevoerd. Er was één lid in de zaal die al die vijftig jaren had mee gestreden. Dit was mevrouw Boer- smaSchaafsma, die hiervoor werd gehuldigd. De heer v. d. Akker stel de haar tot t'oorbeeld van alle aan wezigen en reikte haar namens het hoofd dos tuur het gouden ere-insigne uit. WHKEICENTRUM BiHHENWES In en bulten het Clubhuis voor de Ongeorganiseerde Jeugd, aan het Doeicplein is de laatste weken een grote activiteit te bespeuren. Het winterwerk loopt ten einde en dit betekent de afsluiting met een lentoon- stelling-bazar. Een groot aantal j'ongens en meisjes zijn bezig de prijsjes te maken. Een „Moederkring" die op Dinsdagmiddag regelmatig van 24 uur bijeenkomt, wil ook het hare er toe bUdragen dat de Clutenba slaagt. De Middenstand-centrale hepft de leiding toestemming gegeven bij de winkeliers een bijdrage te vragen. Een tiental moeders hebban hun schoonmaak er aan gegeven en pro beren een „grote buit" binnen te halen. Het is ons bekend dat er vele stadgenoten zijn die het Club huis een warm hart toedragen, Mochten zy deze warmte in een daad willen omzetten, dan zou dit prettig zijn. Zij die een prijsje wil len afstaan kunnen het Clubhuis bellen (68338) en er komt bezoek aan huis. Wil men het zelf komen brengen nog beter. Er is dan gele genheid de gevers het clubhuis te laten zien cn een en ander over het werk vei tellen. De Clutenba, waar allerlei attrac ties komen, wordt gehouden van Woensdag 23 tot en met Zaterdag avond 26 April. Burgerlijke stand GEBOREN: Johanna, d. v. J. Ver kerk en N. de Vries; Yvonne, d, v. J. Versluis en A. Hollaar; Jan C„ z. v. J. v. d. Weyclen en A. de Heer. OVERLEDEN: J. D. H, van As, 47 jL. Ouwendijk, 80 j.; A. Keijn- hout. 77 j. Te Dordrecht is gisteren voor de competitie gespeeld de ontmoeting Eboh—Fortupa. Het is een sportieve wedstrijd geworden, waarin vooral in de eerste helft de strijd nogal kalm jverd opgenomen. Na twintig minuten nam. Eboh door Scheurwa ter de leiding. Eboh was iets ster ker en zij slaagde er nog voor de rust in door haar in va lier-rechts buiten de stand op 2—0 te brengen. Na de hervatting gaf Fortuna wat beter party cn toen kregen wij een aantrekkelijke kamp te zien. Na 20 minuten wist J. v. d. Berg Sr. de eer voor de Vlaardingers te redden door een doelpunt te maken. Met Fortune -iets in de meerderheid kwam het,einde. HBSS UITGEBEKERD Na een onfortuinlijke wedstrijd, waar- In HBSS drie doelpunten scoorde, ver loor het zelf met 2—1. Het werd een harde wedstrijd, die met een slappe leiding genoegen moest nemen. Voor de rust was het een aardig on en neer gaande strijd, maar naarmate het einde naderde verruwde het spel, hetgeen het aanzien niet mooier maakte. Wegens verwonding yioesten 2 HBSS-ers uit vallen, terwijl de scheidsrechter ook zijn dag niet had. en deae bovendien nog 10 minuten voor Rid afblies Door dit resultaat is HBSS uitgescha keld voor de beker. De overiee elftallen behaalden de vol gende resultaten: HBSS 2—ZWSH 2 4—1: DVD 3—HBSS t 4—2; HBSS 5—HVO 5 12-0. 1862, Van Riebeick ontvangt de Hottentot- ten zeer vriendelijk Vóór alles ivil hij on enigheid met de inboor- hngen voorkomen en na tuurlijk is bij graag be reid een paar buffels te kopen. Onder veel plichtplegingen trekken de inboorlingen na en kele uren weer af. Maar wanneer 's avonds Van Riebeeck in zijn hut zit te werken, treedt een wachtsman plotseling ge. haast binnen. De onbe trouwbare Hottentotten zijn teruggekomen en hebben het vee, dat Van Riebeeck had gekocht. weer gestolen. En bij de schermutselingen, die daarbij ontstonden, hebben zij een bewaker ge dood. Van Riebeeck spoedt zich naar bulten en vmdt daar het lichaam van een van zijn beste medewerkers, doorboord met een assegaai. En dat is niet de enige tegenslag. Het materieel uit Holland meegenomen voor het bouwen van hui zen, is verkeerd gestuwd en ligt helemaal onder in de ruimen van de „Dromedaris". Dat betekent dagenlang extra zware arbeid. Bovendien blijft de regen uit. En het volk begint weer te morren. Onze korfbal-stadgenoten mogen niet ontevreden zijn over de giste- icn bereikte resultaten. Vooral Suc ces heeft het er in Den Haag aar dig afgebracht. De blauwwitten za gen de ontmoeting tegen Ons Eibernest 3 met enige spanning te gemoet, want het was voor hen van het grootste belang, dat ten minste oen nunt mee naar huis werd gebracht. Welnu, dat js ge lukt en hierdoor ziin zij definitief ïn veiligheid. De Eibers verkozen voor de rust tegen de straffe wind in te spelen en dit is hen bijna noodlottig ge worden. Want in de eerste helft kwamen onze stadgenoten met 4— 0 voor te staan door twee doelpun ten van A Bons en de beide an dere van F. A. Baas en F. Ruse- ler. Na de rust scheen de over winning zeker toen A, Ruseier de stand op 5-0 bracht, maar de Ha genaars grenen hun kans van het windvnordeei en haalden op tot 5—3. Door F- A. Baas werd het •chter nog 6—3. Dit was Ons Eibernest 3 blijkbaar genoeg; de resterende speeltijd gaven zij geen lcnmp en door verbeten volhouden slaagden zij erin de eindstand op 66 te brengen. Door de hevige wind kon Succes de korf niet meer vinden. Beide teams sneelden met 5 dames; een Succes-dame werd onwel en Ons Eibernest 3 was zo sportief ook een van haar dames te laten uitvallen. De wedstrijd Schiedam—HSV 2 was »- een van twee ploegen die vrijwel togen elkaar opwogen. Bei de ploegen vertoonden zwakke plekken, maar bezaten ook speel sters on spelers, die 'n goede par tij korfbal speelden. Daarbij kwam nog, dat zowel voor als _na de rust hetzelfde voor- en nadeel werd ondervonden van de wind. omdat deze dwars over het veld stond. Jn totaal werden er niet vee! doel punten gemaakt en deze zijn broe derlijk gedeeld; zowel voor als na de rust scoorden beide partiien eenmaal. In de eerste helft was het D, Vermeulen, die Schiedam de Hdvertev' (l M Zoete most van appelen Voor iedereen in elk seixoen Coed, goedkoop, gexond In intieme Jcrtnp recipieerde Zater dagmiddag in de zetterij van N.V, Drukkerij „De Eendrackt", de heer A. van Pelt, ter gelegenkeid van zijn gouden jubileum bij deze on derneming, waarvan hij nu 20 jaar directeur is. Ondanks ket intieme karakter waren er toch nog ruim 150 belangstellenden, die de heer Van Pelt met dit unieke jubileum kwamen complimenteren, in de eerste plaats was dit de Heer TH. Briedé, die namens de commissaris sen een cadeau onder couvert aan bood (zie foto) en als vertegen woordiger van „Vooruitgang'' een radiotoestel had meegebracht. De heer Briedé roemde de werkkracht en de energie, waarmede de heer Van Pelt het bedrijf leidt. Als ver tegenwoordiger van het gemeente bestuur voerde wethouder H. Sabel Hef woord, terwijl mr G. HouingH na mens de Maatschappij voor Han del en Nijverheid de jubilaris de gouden medaille overhandigde. De heer JohSchiUer maakte 2ich de tolk van het personeel met het aan bieden van een gemakkelijke fau teuil. Mevrouw Van Pelt deelde in de huldiging, zij kreeg een fraaie unas met bloemen. Voorts spraken nop tal van zakenrelaties. Nadat de heer Van Pelt allen voor hun vriendelijke woorden had dank gezegd, moest h(j enkele honderden nanden drukken van hen, die door hun aanwezigheid deze receptie voor de jubilaris tot een onvergete lijke maakten. Tot dezen behoorden o.a, mr N. J. Postgemeentesecre taris, de heer J. Oostlander, direc teur vdn 'de Gem. Dienst van Soc. Zaken, de heer J. H. van Veen commissaris van -politie en de heer H. Kloeseman, hoofdinspecteur van politie. De ongunstige speling van het lot had uitgewezen, dat in de cerate ronde van het gewestelijk toumooï, waarbij de hoofdklasse libre titel de inzet was en tevens vou? de titelhouder een plaats in de landelijke finale, dat in de eerste ronde de Goudse en Rotterdamse vertegenwoordiger,. Eikenaar resp. Bakker, tegen elkaar moesten uitkomen. Achteraf bleek deze partij de beslissende voor de titel. Met hoofd en schouders staken ztf boven de andere deelnemers uit, zodat het merkwaardige geval zich practisch voor deed, dat de eerste partflde finale was. Natuurlijk heeft dit, al naar mate het tournooi vorderde en duidelij ker werd, dat zowel Bakker als Eikenaar kwalitatief veel beter wa- ten dan alle anderen, niet nagela ten in ongunstige zin de spanning te beïnvloeden. Alleen Zondag avond kwam nog even de spanning terug in de partij, die moest be slissen over de bezetting van de tweede plaats. De Schiedamse ver tegenwoordiger h. v. d. Lee heeft zeer teleurgesteld. Hij verloor al zijn partijen en bezette de laatste plaats. Slechts één lichtpuntje gold voor hem: de voorlaatst geëindigde spelers hadden nog een lager moyenne, Het was een schrale troost. Kwalitatief heeft het tournooi niet aan dg verwachtingen beant woord. Moyennes beneden 7.00 mo gen. in deze klasse slechts by uit zondering 'voorkomen. Zeker to toumooien als deze, waarin de best geplaatsten uit de districten, die niet 20 pet boven de moyehnegrens 11.00 hebben gespeeld, uitkomen, uiteindelijk bleven drie vertegen woordigers hier ver beneden, met als gevolg, dat rij- uit een titeltour nooi degraderen, In schrille tegenstelling tot deze teleurstellende verrichtingen stond het spel van Eiken&ar en Bakker Zaterdag voltooide Eikenaar tot tweemaal toe de 250 caramboles tel lende partij in 14 beurten, aldüs met het moyenne 17.85 spelende. Bak ker bracht het toen. tot 15.62, 16 beurten. 75 Was de hoogste serie van Eikenaar geweest, Bakker had het tot 60 gebracht. Zondag was Bakker de man met de hoge cij fers: tegen Ronse^n beëindigde hij de partij in 10 beurten, aldus een moyenne van 25.00 noterende. Tévens liet hij de hoogste serie voor zich aantekenen: 84 in zijn partij tegen Bocxe. In de slotpartij tegen Stole kwam hij met 78 weer tot een zeer goede verrichtmg. Van der Lee verioor al zijn parr tijen. Zaterdag speelde hij tegen Sfcolz met een gemiddelde van 6,92, tegen Eikenaar noteerde hij nog 7,85, doch zijn 3.31 tegen Bakker is ver beneden de maat. Slechts 53 caramboles in 10 beurten, waar onder nog een serie van 22, is wel erg miniem. Zondag ging het wei nig beter met onze wel geheel uit met 6.78. De uitslagen van de belangrijkste partijen waren: Sikenaar Bakker Eikenaar Stolz Stolz Bakker Met een toepasselijk woord heeft de heer Euwijk, de voorzitter van het gewest „West" van de KNBB. aan het slot de prijzen voor dit tournooi, waarvan de eindstand, el ders in deze editie is opgenomen, uitgereikt. 250 21 44 11,90 239 21 44 11.38 250 14 75 17.85 98 14 17 7.00 250 21 49 11.90 244 21 78 U-61 leiding bezorgde en in de tweede helft G. van Hoewijk (2—1), Bei de malen brachten de Hagenaars de balans evenwel in. evenwicht. Het was een aardige wedstrijd, waarin ieder gekregen heeft, wat hem toekwam. Schiedam 2 heeft het tegen Unicum 3 in Rotterdam niet kun nen bolwerken. Maar het is in elk geval een eervolle nederlaag ge worden. Met 21 gingen de reser ves ten onder. Ook de adspiranten van Succes kunnen tevreden zijn. Zij speelden met 22 gelijk tegen Trekvogels a in Rotterdam. Voor de competitie van de RSB speelde SBO I haar laatste wed strijd in haar nieuwe clublokaal in de benedenzaal van. de „Amstel- bron", Broersvest. De wedstrijd was voor beide ver enigingen van groot belang voor het behoud van een plaats in de 2de klasse van de RSB, A. Broeien—F. Lader werd afge broken m een gelyke stelling, J. Noordergraaf moest na hervatting met een. nederlaag genoegen nemen tegen J. Bolzker, J. V. d. Berg wist op het juiste moment zijn slag te slaan tegen F. Lam en boekte het eerste winstpuntje voor SBO. J. Mulder moest in S. Oosthoek zijn meerdere erkennen, J. de Jong te gen B. Lader werd afgebroken, A. van Zijl kon zyn party niet- be ëindigen, maar zyn stelling is gun stiger. W. Steenhouwer zorgde voor een overwinning tegen J. Moeren, A, Leereniveld zag geen kans zich staande t& houden tegen L. Groene- veld en verloor. H. Kloos kwam slecht uit de opening tegen J. Bij- lo en toen een nederlaag zo goed als zeker was, beet hij flink van zich af, - verbeterde zijn stelling en wist een overwinning te behalen. M. Buckers gaf na afbreken zijn. partij tegen F, Westerveld op. Donderdag worden de afgebroken partijen verder uitgespeeld. SBO 2 trok naar Gouda om de strijd aan te binden tegen Donk. J. van Hees won zijn partij tegen P. v, d, Sanden, J. Brokling brak zijn party af tegen Th. Bosch, maar staat zeer slecht. De partij H. Paap N. Roost werd eveneens afgebro ken. A. Erftemeijer staat beter te gen A. Koemans en zal wel voor een overwinning kunnen, zorgen, A. van Tienen, won zijn partij tegen H. Oosterbeek. H. Kemper deelde de punten met A. van Buiten. A. Slobbe won snel zijn party tegen J Verbij- H. Sonnemans verloor een stuk tegen H. van Haarem en ver loor. G. van Kasteren zorgde voor oen. snelle overwinning op L, van Reeden. W. van Riet sneuvelde te gen A. Jaarsveld. Dinsdag 8 April zullen de afge broken partijen worden uitgespeeld. Hermes-DVS maakte van het vrye weekeinde een dankbaar ge bruik een vriendschappeliike ont moeting tegen 't Haagse Quick te arrangeeren, waardoor de spelers de gelegenheid kregen zich wat los te trappen en men tevens 'n beeld kon krijgen hoe de reservespelers die de eerste-elftallers, die voor vertegenwoordigde elftallen waren gekozen, hun taak in het hoogste elftal zouden opvatten. Zodoende verscheen Her mes met vijf inval lers aan de start en desondanks wist deze combinatie de Kaagse tweede klasser met 41 te slaan. De jeugdige invallers konden zich bij het tempo wel aanpassen, doch hun techniek is nog voor veel ver betering vatbaar. De doelpunten werden gescoord door Lex Janse, Joop Heyster, Stolk en v. d. Hoe ven. De ruststand was 21. Schaakkampioenschap van Schiedam Voor het persoonlijk schaakkam pioenschap van. Schiedam werden vorige week de eerste Wedstrijden gespeeld, H. Dompelaar speelde een geweigerd damegambiet tegen J. v. Eden. Na e^n gelijk opgaande strijd Werd deze partij na 40 zetten al- gebroken ,en Vrijdags verder ge speeld, waarbij men niet verder kwam dan remise. J. PenningN. van Heiningen was een Reti-ope- ning. In dezepartij wist J. Pen ning de kwaliteit te'winnen.'waar na hij zijn tegenstander niet meer los liet en zijn eerste overwinning behaalde. L, Reitsma—A. Spruijt was een Grunfeld Indische verde diging. Door een goede behandeling van de opening wist A. Spruijt goe de tegenstand te bieden -tegen de titelhouder, op het laatst wist L. Reitsma twee pionnen voor te ko men waarmede hij zijn partij in. winst om wist te zetten. S. Oost hoek—H. den Uijl was een Franse verdediging met e-sn pion voordeel kon S. Oosthoek niet meer dan re mise houden. De tweede ronde wordt Donder dag in de benedenzaal van „De Amstelbron" gespeeld, aanvang half acht. ESPERANTO-AGENDO Merkredon: Paxolado. Klubvespe- ro. Volksgebouw, Tuinlaan 50. Gekamaradoj,' 'farbu- (simpatian- tajn anojn. La vint'ro pasls, vi do nun povas viziti la klubvesperojn, car baldau estos ,tro varme. STADSKRONIEK In de nacht van Vrijdag op Za terdag hebben onbevoegden een drietal bezoeken afgelegd in enkele fabrieken. Bij de koelij sfabriek „De Maas" aan de Hoofdstraat werd in het kantoor een ruit ingedrukt. Binnen haalde men de zaak over hoop, doch vertrok weer zonder buit. Ook in de Apparatenfabriek „Schimmer" aan de Nieuw Mathe- ne ss er straat viel blykbaar niets te halen. Hier kwam men eveneens binnen door het indrukken van een ruit. By de Schiedamse Transport- en Expeditie Mij aan de Westerkade werd honderd gulden ontvreemd uit een geldkist. Zaterdagmiddag irok de brand weer er op uit voor het blussen van een brand, die in de nabijheid van het slachthuis veroorzaakt was door jongetjes, die het vuur in rie ten matten hadden gestoken. Er behoefde door de brandweer geen dienst te worden gedaan. Zondagavond om kwart voor ne gen kon de brandweer het in de Marconistraat oolc al zonder water af. Hier moest de rammonneur aan, te pas komen bij een schoorsteen brand ten huize van de familie Van H. Bij het verlaten van bus M aan de halte Rotterdamschedijk, werd Zaterdagavond om half 8 de 76- jarige mevrouw v. d, S. aangere den door een wielrijder. Zij is ter plaatse verbonden en later door de G-G.G.D, naar huis gebracht, GEWIJZIGDE REGELING OPHALEN HUISVUIL I.V.M. FEESTDAGEN Op plaatsen waar het huisvuil anders op Vrijdag wordt opgehaald zal dit i-v.m. de Goede Vrydag (11 April)) nu plaats hebben op Donderdag, 10 April, Het huis vuil van Maandag 14 April (Twee de Paasdag) wordt opgehaald op Donderdag, 17 April. Wat men moet wettni Apothekers-nachtdienst: A. Gouka, Hoogstraat 29. Bellen bij ongeval: G.G. en G.D. Tuinlaan 89. Telefoon 69290. Concert: 8 April, «Tulianakerk, S uur: Chr. Orat. Ver. Uitv. v, d, Johannes- Passion. Films: Passage, 2 en 8 uur: De poorten van de nacht <18 jr.). Monopole, 2, 7, 9 uur: Doorbraak. By eenkomsten: 8 April, Irene, 8 uur; Filmavond „Oost en West". 8 April, Beüersbergen. 8 uur; Jaarvergadering T.H.O.FL Lezing Voorm. Verzet en Ex. Pol. Gevangenen Voor de afdeling Schiedam van de Vereniging van Ex-Politieke Ge vangenen en Voormalig Verzet zal maj. A. H, M. van Banning Woens dag 16 April in Irene een lezing houden over het werk van de Mis sie tot Opsporing van Vermiste Per sonen in Duitsland. G.T.B. 3T.S.B. 2 9—2 In de wedstrijd GTB 2-TSB 2 waren de Schiedammers in een productieve bui, en stuurden hun gasten met een grote nederlaag naar Vlaardingen terug. De rust kwam met een 3—1 voorsprong voor GTB. Na de rust werd TSB volkomen overspeeld, waaruit GTB regelmatig de stand tot 92 wist op te voeren. Door deze overwin ning blijven de geelzwarten de lei ders op de voet volgen. GTB 3 had in Rotterdam tegen Gr. Wit 2 met veel pech te kam pen en moest uiteindelijk met een verdeling der punten genoegen nemen. De uitslag was 11. In een alleszins prettige wed strijd hebben Zaterdagavond Mar tinit en F.S.V.-pretoria tenslotte de punten gedeeld. De roodbaad jes brachten daardoor het tot nu toe in deze competitie aan behaal de punten op 17* zodat de voor sprong op het onderaan de rang lijst staande Aeolus tot vijf pun ten werd opgevoerd. De eerste helft van deze ont moeting gaf een vrijwel gelyk op gaande strijd te zien, waarbij beide voorhoeden om beurten lat en palen ap de proef stelden, zon der dat echter een der doelverds- digers werd gepasseerd. In de tweede helft waren de be zoekers aanvankelijk wel het meest in de aanval, met als ge volg, dat na ongeveer een kwar tier spelen de F.S.V.-Pretor ia- rechtsbinnen een hard schot loste, dat via de staander in het Mai'ti- nit-net terecht kwam, 0—1. Eerst daarna waren onze stadgenoten overwegend sterker. Het maken van doelpunten bleek evenwel voor de Martinit- aanval geen eenvoudige zaak, tot dat een kwartier voor het einde rechtsachter 3, v. d. Bout vele te genstanders passeerde en met de bal doordrong tot in het straf schopgebied der bezoekers om vervolgens linksbinnen A. Gouka in staat te stellen met een hard schot in de bovenhoek, de par tijen op gelijke "voet te brengen, 1i. Ook xn de nog resterende tijd bleef Martinit heer en mees ter van het terrein,- doch verande ring in de stand kwam er toch niet meer. „Een schip vaart uit" dat is de titel van het toneelstuk, dat Zaterdagavond In de gtote zaal van Musis Sacrum in Schiedam door do toneelafdeling van de Rotterdamse amusements, en ont- wikkclingsvcreniging DBO -ward opge voerd Het riel op. dat Het spel door de regisseur van DBO was ingekort, lange dialogen had hy laten vervallen, wat de zeggingskracht van bet stuk ten goede kwam. De zwager, Zacharlas Braeh werd bij DBO een uitnemende c,eatle van de heer Fiet van Vliet. De waardigheid van de cmd-zeekapf- tein Jozef Stael (Jaap van de Grind) liet wel eens te wensen over; soms dachten we meer aan een gewezen, bootsman Overigens werd deze rol op uitstekende wijze doDr de regisseur vertolkt. Sen zeer sterke speler is ook Cor Spuy~(de dominéé) „Ken schip vaart uit-' toont ons de slechte Zacharias, die z'jn zwager, de dominee, tn het verderf wol storten. Bijna heeft hö dit volbracht, als de verloofde van de dochter Marie, Geert, en kapitein Jozef de bedrieger ontmas keren, Deze wordt met schande over dekt de deur gewezen en het jonge paar krijgt tenslotte als huwelijksge schenk een co aster van. Jozef Stael, De dominee, die tüdens een redding van een Zweedse bemanning over beora sloeg, blijkt, veilig t« Hto aangespoeld. De toneelkem vsn D0O mag trots zijn. op deze opvoering. Een gezellig sa menzijn besloot de geslaagde pvond. De kantoren van de zullen op Vrijdag 11 April Zaterdag 12 April en 2e Paasdag gesloten zijn. gevraagd voor het uitlezen van peulvruchten, hoog loon. Aanmelden:- „De Hollandae Pelmolen" N.V. Westhavenkade 116, Vlaardingen. Tarief: J—15 waarden 1 0.65 Elke 5 woorden meer f 0.20 Te koop aangeb, in zeer, g. st. slechts 4000 km. gelopen', Excelsior motorrijwiel, te bevr. Unique, B.K, Laan 6. Emallle pannen. Sensatie prijzen! In de kleuren grijs en zwart. Tijdelijke aanbie ding. Thans koopt U 3 pan nen voor de prijs waarvoor U normaal i koopt, 18 cm. 1.45, 20 cm. 1.69, 24 cm. 1.98, 28 cm. 2.49, 32 cm. 3.49, Bokhorst, Hoogstraat 34, Groenelaati 36. Per man ent-Wave. compleet, f 5.75. Ook speciaal alle kleuren haarverven Kap salon .Alida" Grote Visse rijstraat 8E (hoge stoep). Tel. 33762. Rotterdam. Te koop aangéb. z.g.a.n Ultra licht motorrijwiel, 's Avonds na 7 uur te bezichtigen. R. C. Hofstede, Polderweg 182, Ke- 'thet Net meisje gevr. ,yan 's mor gens 8.30 tot 2 uur. Werkster aanwezig. Aanm, "tussen 7—3 uur *s avonds. Mevr. v. Gar ven, Graeneiaan 117. Schie dam. ÉMBaHHMMM

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 2