de V.S. Nw Amsterdam 'n dag na aankomst weer naar de States Pia en Jany naar Frieslands weiden nu vol eierenzoekers Vier dagen vertraging ingehaald Binnenhmsarcliitectuur in t Yenster Ministerieel antwoord op vragen over posttarief Bonn zet haast achter verdrag met Westen m- KKS steunt mandoline-orkesten Uitspraken van de rechtbank Diaconessenarbeid Delfshaven Modern en Traditioneel Cineac tijdelijk in Ons Huis Misschien een engagement" hoopt jazs-pianiste EEN VAK, EN MEER DAN DAT! Louise Wijngaarden Bisschop Dibelius wenst verkiezingen onder controle der kerken Twee Nederlanders bij „vrijwillige scbipbreu keli ngen" Rotterdams ballet ensemble opgericht Donderdag 17 April 1952 Gelijk de treinen uit een station, zo nauwkeurig op tijd plegen de passa giersschepen van de Holland—Amerikalijn van de Wilheiminakade te ver trekken. Heel ongewoon was het daarom, dat gisteravond eerst om rond 10 uur een zwaar o^er de avondstille stad rollend geluid van de scheeps hoorn het teken, was, dat de Kieuw Amsterdam zich van de kade losmaakte voor de overtocht naar de Nieuwe Wereld. Voor deze vertraging van onge veer zes uren, die overigens nog gemakkelijk kunnen worden inge haald, bestond een gegronde re den, want ruim een etmaal tevo ren pas was het schip binnenge komen, vier dagen te laat van wege een machinestoring, die in New York noodzakelijk moest wor den hersteld. Eigenlijk had het vlaggeschip van de H.A.L. zelfs Dinsdag in de middaguren moeten arriveren, doch dank zij een kleine wedstrijd tegen de klok was het commodore Verhoog gelukt zijn schip reeds om 9 uur 's morgens voor de wal te krijgen, aldus eni ge kostbare uren winnend om in recordtijd vaarklaar te kunnen zijn voor de uitreis van dc vol gende dag. Dat Is waarlijk geen kleinigheid geweest. Het schip moest worden gelost en geladen, dranis- en le ven smiddel envoorraden moesten worden aangevuld, inkomende en uitgaande bagage behandeld, hut ten en verblijven in orde. gebracht. Zelfs werd ook de uitwendige on derhoudsbeurt niet overgeslagen. Schoonmakers en schilders zweef den op hun smalle stellingen langs scheepswanden en schoorstenen om het mooie schip weer in frisse Meuren te zetten. Wanneer men weet, dat op de dag»van aan komst van de Nieuw Amsterdam het exnigrantenschip Waterman vol met passagiers naar Halifax werd gedirigeerd en bovendien, de Rijn dam gereed moet zijn voor de af vaart van morgen, zal men be grijpen dat de mensen van de Holland Amerikalijn deze week niet bepaald om werk verlegen hebben gezeten. Dit „poot-aan- spelen" gold trouwens evenzeer voor de opvarenden van de Nieuw Amsterdam, die na een verblijf van ruim drie maanden buiten gaats nauwelijks de tijd hebben gehad hun neus om de huisdeur te steken. Op de foto ziet men het vlagge schip van de Nederlandse koop vaardijvloot liggend in een zee van licht voor de Wilhelminakade, even voordat het sein tot v.trek werd gegeven. Excelsior in Spes Ten besluite van haar vierde lus trum-feestelijkheden waren gister avond ruim 300 gasten van de schaakvereniging .Excelsior" in feestgebouw „Spes" aan de Dordtse- straatweg bijeen. Met Wiet van Hol ten als conferencier en diverse ge zelschappen was de stemming er opperbest. Jubileum bij de RMI Vandaag herdenkt de heer P. van Tilburg, chauffeur bij de N.V. Rot terdamse Melkinrichting, de_ dag, waarop hij 40 jaar geleden bij deze melkinrichting in dienst trad. Van morgen werd hij op het hoofdkan toor ontvangen waar hij door de directie werd gecomplimenteerd en waarbij hem een cadeau onder cou vert'Werd overhandigd. Tevens ont- vipg. bij. bet zilveren insigne van de Vereniging voor Nijverheid ca Handel, terwijl hem. het vererend getuigschrift van deze vereniging werd toegezegd. Namens het personeel werd hem een fraai geschenk aangeboden. Uit het ons toegezonden jaarver slag van de Vereniging voor Dia conessenarbeid Delfshaven, uit gaande van de Nederlands Her vormde Gemeente, blijkt, dat door haar een belangrijk stuk sociaal werk wordt verricht. De drie zus ters die aan de Vereniging ver banden zijn, verleenden bijvoor beeld in fl.515 gevallen daadwer kelijke hulp, terwijl bovendien nog assistentie werd verleend door het uitlenen van verplegingsaxtikelen. De Diaconessenarbeid Delfsha ven is onderdeel van het „Oranje Groene Kruis". Onder leiding van de Delfshavcnse arts O. G. E. de Boer, die als voorzitter fungeert, worden er vele werkzaamheden gedaan, doch helaas heeft men met kunnen voorkomen het jaar emt een nadelig saldo te sluiten. Men tracht de opheffing van dit saldo ,te vinden in het verkrijgen van subsidie en uitbreiding van het ledental, momenteel 1595. In 't Venster"Üan ifteiVdè' kennismaking hernieuwen'met de "werk-" groep binnenhuisarchitectuur van Arti et Industriae, die thans voor het eerst na de oorlog uitkomt met een expositiedie in al haar beschei denheid toch gevarieerd genoeg is om de aandacht van het gemêleerde publiek te trekken. Dat is prettig, want ofschoon de beperkte ruimte van de Venster-expositiezaal nu eenmaal geen omvangrijke onder nemingen toelaat, er gaat door deze ruimte, die tevens als foyer van het bioscooptheater fungeert, een voortdurende stroom van bezoekers, waaronder velen, die zich. waarschijnlijk zelden of nooit aan een archi- tectuur-tentoonstelling sec (in museurn of elders) wagen. 25 Jaar scheepstuiger zeilmaker Vandaag herdenkt de heer J. L. van Hulst het feit, dat hij 25 jaar in dienst is bij de N.V. v.h. H. Veder, als scheepstuiger-zeilmaker. Vanmorgen werden Lem. warme woorden toegesproken door directie en personeel, en verschillende ge schenken werden de jubilaris over handigd. De maatschappij voor Handel en Nijverheid heeft de heer Van Hulst haar medaille in zilver toegekend. Het jubileum wordt vandaag ver der in intieme kring gevierd. In verband met verbouwings werkzaamheden zal het Cineac theater aan de Coolsingei op Vrij dag 18 April voor twee en een hal ve maand verhuizen naar „Ons Huis" aan de Gouvemestraat. Da gelijks zullen hier de gebruikelijke joumaalvoorstellingen worden ge geven; hoofdfilms, en wel voorna melijk reprises, zullen alleen op Zondag-, Maandag- en Dinsdag avonden worden vertoond. Een nieuwigheid is het geven van spe ciale jeugdvoorstellingen op Zon dagochtenden. Indien hiervoor vol doende belangstelling bestaat zullen In een Ie klasse hut van de Niéuw-Amsterdam nam gistermiddag de jazz-planiste Pia Beek, een paar grote boeketten bloemen voor zich op tafel, afscheid van verschillende vrienden, die baar veel succes kwamen wensen Op haar tocht door dé V.S. I „Een vriendin van mij heeft de stoot tot dit bezoek gegeven" ver telde ze. „Het lag eerst niet in de bedoeling, dat ik officieel zou gaan optreden, maar toen ik kortgeleden. Max Tak in Amsterdam ontmoette, dp' voor een bezoek uit New-York even in Nederland was, zijn de plannen daarvoor gemaakt." Pia, 26 jaar, blijft twee maanden weg en stelt zich veel voor van Arthur God frey's „Talent Show", waarin zü een kans krijgt de aandacht op zich meer van deze voorstellingen wor den gegeven cn het voornemen be- staat_ om hiermede dan ook na de opening van het gerestaureerde theater door te gaan. (Van onze correspondent) LEEUWARDEN. Mocht u het nog nfet weleneieren zoeken is een vaken zelfs dat niet alleen. Want alleen wie er feelingvoor heeftkan een goed eierzoeker worden. moet aangeboren zijn", zeggen de rotten in het vak. Men kan hun bewering op baar juistheid toetsen in het wijde Friese weidelandschap, een. eldorado voor de eierzoekers. Men ziet hen bijna overal: met de polsstok in de hand geklemd speuren zij stap voor stap de nog drassige weilanden af naar die groene, bruingespikkelde eitjes, waarvan elk exemplaar op het ogenblik ongeveer twee kwartjes opbrengst. Als in Frieslandde eendenkor- ven in de bomen, hangen of op vorkvomvige stokken langs sloten en vaarten staan, dan is de tijd voor de eierzoekers gekomen. Soms staan ze 's morgens vroeg al ergens bij een hek of een paar struiken, speurend naar de gedragingen van de kieviten. Kalm blijven is gebo den, want bespeurt de mannetjes kievit maar even onraad, dan gaan de vogels meteen op de wiek. Stij gend en duikend laten ze hun schorre roep horen: de wijfjes trip pelen van he tnest en vliegen een eind verder op. 9 Kievitseieren zoeken kan men het best doen op stukken land, waar zich geen andere eierzoekers be vinden. Als de belangstelling te groot wordt, is het spel verloren. De kieviten worden onrustig, wie ken onophoudelijk heen en weer en in dat geval houdt men van het eierzoeken niet meer over dan de herinnering aan onafzienbare gras vlakten, .wijde luchten, de wente lende wieken van een molen, hst rollende geluid van de grutto's en het wee-geroep van de kieviten. Ook hartstocht En dat alles is voor de eierzoeker niet voldoende, want eierzoeken is niet alleen een vak, maar ook een hartstocht Wanneer de eierzoeker dan ook concurrentie ziet dreigen, plant hij resoluut zijn polsstok in de sloot om aan de overkant zijn Gevarieerd is deze demonstratie van ae werkgroep en niet alleen naar dé gebieden, die zij bestrijkt: ontwerpen voor een reisbureau, winkel fn luxe artikelen, verbou wing van een theater, inrichting van een deel van het Groothandels gebouw, textiel, enkele meubelen, interieurs van bars. restaurant, winkels en woningen. Er is binnen deze groep ook een. tamelijk groot verschil in stijlopvatting te be speuren. Het is daarom ook niet mogelijk een bepaald programma of bindende gedachte te herkennen of het moest zijn een algemeen streven, waarbij traditionalisme en moderne principcn hand in hand gaan. Van die laatste is H. Hof stede een vertegenwoordiger: zijn ontwerp voor een reisbureau heeft precies die eigenschappen van. pittige show cn comfort die in z'n milieu passen; de gebogen balie, waarvan het effect nog ver sterkt wordt door de gebolde gla zen achterwand, die de afscheiding vormt niet de administratie, is een sierlijke vondst De symmetrie in dit hele ,.Kosmos"-plan lijkt ons minder De Amsterdamse violiste Louise Wyngaarden vond gisteravond in Boymans slechts een handjevol toe hoorders. En dit viel te betreuren, ™ant met de onvolprezen pianist George van Renessc bracht ze een voorbeeldig samengesteld program ma ten gehore op een wijze, die de hoogste lof verdient Direct al in Handei's sonate in A gr. t.. wist Louise van Wijngaarden te boeien met haar gezond muzi kaal cp technisch geacheveerd spel. De vertolking van de hierna ge speelde sonate van Franck stond mede door do uiterst suggestieve realisatie van de piano-partij even eens op zeer hoog niveau. Opval lend hierbij was tevens een juist begrip voor de kamermuziekstijl, die beide spelers aan de dag leg den. Na dc pauze kwamen drie „mo derne" werken tot uitvoering, die de moeite van het horen ten zeer ste waard waren. Hel Concertstuk van Kenriette Bosnians bleek een compositie te zijn, die van begin tot eind geïnspireerd cn uitstekend voor het instrument geschreven is. Prokofieffs vijf melodieën en „Au Jardin de Lindaraja*' van Nin hel len wel iets meer naar het instru mentaal-virtuoze, maar anderzijds bevatten zij genoeg muzikale inven ties om de aandacht gespannen te houden. Zij vormden dan ook, mede doordat de violiste ze een prachtige vertolking gaf, een aangenaam slot van dit wel zeer aantrekkelijke recital. HERMAN VAN BOEN De Rotterdamse architect Harm v. d. Heide is er met verscheidene voorbeelden van theater-verbou wing, waarvan de koepelzaal in de Zwolse Buitensociëteit in tekening en maquette wel het meest de aandacht trekt. Van het architec ten-bureau W. R. Beyleveldt—-L. Smit is er een voorontwerp en in deling ten behoeve van een „han- delsondememing" in het Groot handelsgebouw, weliswaar niet hy per-modern, maar aantrekkelijk door zijn openheid en frisse kleur stelling. Deze architecten zijn ook met enkele goede meubels verte genwoordigd, evenals Jan van Bommel, die tevens een zeer char mante luxe-winkel in zwart-gele toon ontwierp en een moderne ton toch geriefelijke) fauteuil. Van A. Fredcriks noteerden we een zeer geslaagde tentoonstellings- stand, van Ad. Vermeulen (Den Haag) een degelijk ingerichte win kel en een stemmige vergaderzaal. Het werk van de meeste overige deelnemers: C. C. de Lathouöer, Agnes Brackel, Han. v. d. Stal, Hïemstra, Rijk en Han v, d. Pol, blijft, althans voor zover het hier getoond wordt, wel in hoofdzaak op de reeds gebaande paden der binnenhuiskunst. 1 te vestigen. Lukt het haar het pu bliek te vero eren en een prijs in de wacht te slepen, hetgeen afhangt van de sterkte van het applaus, dan is zij practisch zeker van aantrek kelijke aanbiedingen. "U moet niet denken, dat ik nu ergens zeker van ben." zei ze er vlug achteraan, „ik hoop alleen, maar dat ik er iets van. terecht breng. Op zich zelf is het ai een mooi ding, dat ik aan bod kom in deze show". Op Koningin nedag speelt zij in New York voor de Hollandse Club en 14 Juni gaat Pia Beek weer scheep aan. boord van de Nieuw Amsterdam. „Mis schien lukt het roe engagementen voor mijn trio af te sluiten" over woog zij. EEN TJIT HONDERDEN De 21-jarige Jany Joossen, eerste coiyphée van het Brussels ballet, heeft een hut niet zo ver van die van Pia. Uit 200 Belgische meisjes werd zy door een jury van het filmblad Ciné-Revue gekozer als het meisje met de meeste penoon- lykheid en won daarmee een reis van zes weken door de States. Hoe wel uiterlijk schoon in deze wed strijd niet de hoofdrol speelde werd dit aspect toch niet geheel verge ten bij de beoordeling. Jany ver heugt zich vooral op het bezoek van twee weken, aan Hollywood, dat, evenals de wedstrijd, mede plaats vindfc onder auspiciën van de M.P.E.A. Zij had eveneens niet te klagen over enige gebrek aan af- scheiüs-bloemenhuldes en lachte 'n beetje verlegen tegen de camera lenzen. „Vanaf mijn vijftiende jaar werk ik aan het ballet" vertelde ze ernstig. „En dan heb je niet veel tijd over buitenlandse reizen te maken. Daarom vind ik het heer lijk, dat ik uitgekozen ben en Ame rika kan zien". PIA BECK JANY JOOSSEN .persoonlijkheid. DE SPEURDERS zoeken ijverig en in groten getale het land af naar de groen-bruin gespikkelde eieren. (Van onze correspondent) BONN. De laatste Russische nota inzake de hereniging van Duitsland, heeft In verschillende kringen hier tot zeer verschillende reacties aan leiding gegeven. De regering betracht nog meer haast dan zij tot dusver aan de dag legde met het tot stand brengen van de nieuwe overeenkomst met de Westelijke geallieerden. Bisschop Dibelius heeft als ztfn mening gegeven, dat misschien, «en compromis te vinden Is inzake de controle op verkiezingen voor geheel Duitsland, in die zin dat een dergelijke controle door de kerken zou worden uitgeoefend. De socialistische oppositie is van mening, dat Adenauer veel te hard gaat in de ontwikkeling van de nieuwe verhouding tot de geallieerden en «U meent, dat er alle reden is om ook dit nieuwe Sowjet-voorstel zeer diepgaand te onderzoeken. geluk te gaan beproeven. Kansen zijn er genoeg, vooral nu het écht voorjaar wordt. Dat moge blijken uit de aanvoer van kievitseieren le Leeuwarden, die vorige week van de ene dag op de andere steeg van nog geen 200 stuks tot ruim 4300. <>zrv De bondskanselier en de Hoge Commissarissen zijn gistermiddag bijeengekomen teneinde de Sow jet nota aan een nader onderzoek te onderwerpen. Na afloop der be sprekingen werd door de Britse Hoge Commissaris meegedeeld, dat van aanstaande Maandag af dage lijks deskundigen-besprekingen over de nieuwe overeenkomst tussen Duitsland en de geallieerden zul len worden gevoerd, zulks teneinde op zo kort mogelijke termijn tot afsluiting van deze overeenkomst te geraken. Bisschop Dibelius, de voorzitter van ae Raad van de Evangelische Kerk in Duitsland, stelde gisteren voor, dat verkiezingen in Duits land onder controle van de evan gelische en de katholieke kerk zul len worden gehouden. Reeds vroe ger had bisschop Dibelius ver klaard, dat de Verenigde Naties nimmer het apparaat op dc been zouden kunnen brengen, dat voor een effectieve controle noodzakelijk zou zijn. Thans zeide Dibeliuy te menen, dat er in Oost en West slechts één organisatie was, waar van de redelijkheid, eerlijkheid en betrouwbaarheid door een leder boven twijfel konden worden ge acht: de kerk. De socialistische oppositie richt te de pijlen van haar toorn ditmaal vooral op de nieuwe Britse garan- tieverklaring aan de Europese De- fensie Gemeenschap, De S-P.D. vindt, dat aan deze Engelse ver-1 klaring niet veel gewicht toekomt, de Franse vrees voor een Duitse herbewapening. In regeringskrin gen deelt men deze sceptische zienswijze niet. Er zijn trouwens, vóór er nog een vleugje lente kwam, al dagen ge weest, dat er meer dan tienduizend stuks werden aangevoerd, en het hoogste aantal was tot nu toe 13.000, In de komende dagen zal de aan voer ongetwijfeld stijgen. Het is nu de goede tijd voor de eierzoeker en wie nog een kansje wil wagen, beeft nog de tijd tot 19 April, want na die datum zijn de eieren van kievitten, grutto's en scholeksters taboe! De heer La Grand van de Rot terdamse Kunststichting heeft op de gisteravond gehouden contact avond van de Federatie van Man dolinegezel schappen „Rotterdam en omstreken" met klem aange drongen bij de bestuurders van mandolineverenigingen op nauwe samenwerking in R.K.S. verband. De R.K.S. wil het algemeen be lang van kunstenaars en belang stellenden behartigen Reeds ge ruime tyd is er samenwerking met harmonie, fanfare en accordeon orkesten. en verleden jaar kwam daar de zangerswereld nog bij. Nu is de kring van mandoline-lief hebbers aan de beurt. De R.K.S. eist van de verenigingen waarde ring van prestaties van anderen en belangstelling voor andere musi- ceer-vormen. Daar stelt zy ech ter tegenover de gelegenheid die zij biedt om te spelen voor een groot auditorium. De heer La Grand merkte op, persoonlijk het plan te koesteren om mochten de mandolineverenigingeu toestem- De contactavond bestond verder uit ©en gevarieerd programma, dat verzorgd werd door vijf in fede ratief verband samenwerkende mandolineverenLgingen Op vragen van het lid der Twee de Kamer de heer Beernink (C.H.) in verband met het verschil in posttarief dat bestaat tussen Over- schie en het overige tot Rotterdam behorende gebied, heeft de minister van Verkeer en Waterstaat het vol gende geantwoord: Het locale port in het verkeer tussen gebieden, behorende tot dc gemeente Rotterdam, gedt voor de brieven tot en met 20 g. en. brief kaarten, afkomstig van een der na- genoemde plaatsen en bestemd voor een andere van deze plaatsen, alle behorende tot de postbestelkring Rotterdam, namelijk: Rotterdam, Charlois, Hillegersberg, Tarbregge, Schiebroek en het gedeelte van Kralingscheveer, dat van Rotterdam uit besteld wordt. Voor Overschie, IJsselmonde, Hoogvliet, Pernis en Hoek van Hol land, welke plaatsen eveneens deel uitmaken van de gemeente Rotter dam, doch waar de postbestelling niet van Rotterdam uit geschiedt, maar door het zelfstandige bestel- kantoor ter plaatse, geldt uit dien hoofde noch het locale port in het onderling verkeer, noch in het ver keer met de in het voorgaande lid genoemde plaatsen. De vraag of de bestaande toe stand met name voor de inwoners van Overschie geen onbillijkheid inhoudt, wordt ontkennend beant woord, zolang te Overschie een zelf standig postbestelkantoor gehanC' haafd moet worden. In verband met de steeds toene mende bebouwing is echter reeds enige tijd geleden de mogelijkheid onder ogen gezien om, wat Over schie en IJsselmonde betreft, de daar bestaande zelfstandige best el- kantoren op te heffen en de bestel ling der correspondentie in die plaatsen van Rotterdam uit te doen geschieden. Door een zodanige wij ziging zullen Overschie en IJssel monde gaan behoren tot de postbs- stelkring Rotterdam er zal automa tisch het locale port van, toepassing worden op de zelfde voet als reeds thans geldt voor Charlois, Hille- gersberg, Terbregge, Schiebroek en het gedeelte van Kralingscheveer dat van Rotterdam uit besteld wordt. Tot deze wijziging is beslo ten. Zij zal op 1 Juni a_s. ingaan. Er is geen aanleiding het locale port van toepassing te verklaren voor het onderlinge verkeer tussen. Overschie en de tot de gemeente Rotterdam behorende plaatsen Hoogvliet, Hoek van Holland en Pernis, waar zelfstandige bestel- kringen gehandhaafd moeten blij ven. Faillissementen Uitgesproken 15 April: M. Valat, wonende te Rotterdam. Charloise Rage- dok 401. Curator: I»r M. L, Roes. •fi-Gravertdykwal 68 c. Rotterdam. Jean Franciscus Anthonius Alphotts Langerak. etaleur, wonende te Rotter dam, HUIeöijk iM. curator mr H. K- van Ravensteyn, Mauritsweg 26 a, Rot terdam. Positie KLM-vliegtuigen AMSTERDAM. Thuisreis: PH-TET (Tilburg) is om twee uur Woensdagmid dag op Schiphol geland; PH-TDK (Am sterdam) werd. vanmiddag te 13.00 uur in Genève verwacht- PH-TFE GJtrecht) is gisteravond in Biak gearriveerd: PH- TDD (Delft) is gisteren regen midder nacht uit Djakarta vertrokken. Uitreis: PH-TDG tGouda) is gister morgen in Bangkok aangekomen; FH- TDO (Maastricht) is vannacht m Bang kok geland; PH-TEP (Pontianak) werd vanmorgen om zes uur in Cairo ver wacht. NICE. Aan de expeditie van „vrijwillige schipbreukelingen", die de theoriccn van de jonge medicus Bombard, dat slachtoffers van een scheepsramp zich geruime tijd in leven kunnen houden roet wat de see hun aan voedsel biedt, willen bewijzen, nemen ook twee Neder landers deel. Bij de uitwisseling van gedach ten, welke het afgelopen weekein de in Nice plaats vond, was aan wezig de electro-technische inge nieur Van Kempen uit Den Haag. De Haarlemse kanaalzwemmer Van Hemsbergen, die als vriend en collega-kanaalzwemmer van de Een hoekje van de tentoonstelling men in het voorjaar van 1953 üaneeiicn zü slechts afgegeven zou een groot concert in Emporium te leider dêr expeditie zal meegaan, zUn onder druk van de Amerika- j organiseren en wel voor risico van I heeft aan deze voorbesprekingen nen en gedeeltelijk ingegeven doorde R.K.S. niet deel genomen.. Behalve de twee genoemde Ne derlanders nemen nog vijf Engel sen deel, t.w. 'n arts, een scheeps bouwkundige, een chemicus en twee zeevaart-experts. Deze deskundige avonturiers zijn bijeengebracht door bemiddeling van onze landgenoot A. P. Schat, een industrieel, die tijdens en na Cerx carrière als zeeofficier 200 pa tenten verwierf van uitvindingen, •die hij deed ter verhoging van de veiligheid op zee. De meest opzienbarende conclu sie, welke Alain Louis Bombard uit geschiedkundige studies aan het Oceanografisch Museum van Monaco heeft getrokken, is wel, dat een drenkeling 5Q0 gram zee water per etmaal kan drinken zon der er schadelijke gevolgen van te ondervinden, een hoeveelheid vol doende om de overlevingskansen van een schipbreukeling met tien lot vijftien dagen, te verlengen. De Rotterdamse rechtbank heeft hedenmorgen de 37-jarige ver koopleider K. H- S. uit Schiedam vrijgesproken. S. heeft veertien dagen geleden terecht gestaan om dat hij ervan werd verdacht, er toe te Lebben meegewerkt dat ca. duizend liter onveraccijnsde jene ver afkomstig van de Karei Door man in de handel zijn gebracht De 25-jarige poelier T. H. uit Rotterdam is in dezelfde zaak we gens heling veroordeeld tot drie maanden voorwaardelijk en een boete van 250 subs 60 dagen. De rechtbank heeft de 73-jarige los werkman A. K. uit Rotterdam, die op Eerste Kerstdag van het vorig jaar zijn vriendin mei. p. J. P. met een mes heeft bedreigd, conform de eis veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf, door te brengen in de bijzondere strafge vangenis te Scheveningen. De 21-jarige expediüeknecht B. C. uit Rotterdam is veroordeeld tot twaalf maanden met aftrek waarvan drie maanden voorwaar delijk met een proeftijd van drie jaar. Hij heeft bekend van het Gemeentelijk Handelsterrein negen kisten met sigaretten, aanstekers te hebben ontvreemd. De zaak tegen de 28-jarige elec- tromonteur G. van W. die bij de diefstal heeft geassisteerd is aan gehouden voor het horen van ge tuigen. Twee maanden met aftrek kreeg de 43-jarige monteur J. M- L, uit Rotterdam die ook bij de diefstal van de sigaretten aanstekeis be trokken is geweest. De helers in deze zaak J- v. d. T. en H. C. S. zijn. vrijgesproken. Dezer dagen is het „Rotterdams ballet-ensemble" opgericht, waarvan de leiding berust by Netty van der Valk. zo vernemen w{j. Hiermede wil men de basis leggen voor «én troep van beroeps danseressen en -dansers. Zoals men weet treedt reeds en kele jaren de balletgroep Netty van der Valk op, bestaande uit leerlin gen van beroepsklassen van haar dansschool. Teneinde nu de verwarring, die om de positie van deze groep zou kunnen ontstaan, te elimineren, en vooral ook om de danseressen cn dansers, die zich in Rotterdam tot bekwame krachten ontwikkelen, de kans te geven een toekomst in de dans op te bouwen, is het „Rotter dams Ballet-ensemble" opgericht. □e dansschool vormt uiteraard het uitgangspunt bij de vorming van het ballet (dat dus in zekere zin een consolidatie betekent van de bestaande dansgroep), maar het ligt stellig ook in de bedoeling in de toekomst van buiten komende goede balietkrachten by het ge zelschap aan te trekken. Vanavond geeft bet ballet een. uitvoering voor de leden van het Instituut voor Arbeiders-ontwikke ling in de Rotterdamse Schouwburg. Het programma bestaat uit: Auf- fordcrung rum Tanz, Les Sylphides. Mile Mimi et Les petits nerts, en als vierde werk La Valse.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 5