C J> Feestterrein Volkspark wordt verplaatst Yeértigjarig SZC nog jong en krachtig Schiedams korfbal had een goede Zondag Woningbouw maakt dit noodzakelijk Museum-concert AGENDA Dronken man wilde met bijl slaan DE A VONTUREN VAN KAPITEIN ROB Schiedams lager voetbal DHS nog kampioenseandidaat en Demos definitief tweede SFC speelde zich vrij van degradatie-zorgen DHS-Hurricanes Demos-Tediro SFC-NHS Gr. Wit I-GTB I rOFFICIEEL NfËUWS Candidaatstelling Twééde Kamer Lagere Schooi voor Christ, onderwijs Een nederlaag was er nu niet bij SCHIEDAM Dankbetuiging Koeriersters B. 51 EYES 2 Maandag 21 April 1952 Het college van B. en W. heeft zich beraden over de bestemming welke aan het sportveld in het Volkspark, bekend staande als het v.iïi. Feestterrein zou zijn te ge ven na de op handen zijnde ont ruiming van dit terrein door de tegen woordige gebruikster, die naar het nieuwe sportpark aan de Oudedjjk verhuist. Bij de bebouwingsvoorschriften voor de bebouwde kom is de strook ten Zuiden van de bebou wing aan de Stadhoudersiaan. Z.Z. tussen de Willem de ZwijgerJaan en de Westerkade aangewezen voor bebouwing met eengezins woningen. Krachtens de aan deze grond gegeven bestemming, waaraan dient te worden vastgehouden, zal een gedeelte van het terrein moe ten worden bebouwd met huizen van het type, dat aan de Stadhou derslaan aan de tegenovergestelde zijde reeds aanwezig is en Waar voor in Schiedam grote vraag be staat. Nu de gelegenheid zich daartoe voordoet, zijn B. en W. met de directeur van Gemeente werken van mening, dat in de bestaande behoefte aan bouw grond voor bedoeld soort vrije huizen behoort te worden voldaan. Blijkens de voor de Raad ter in zage gelegde tekening is langs de hierbedoelde bouwstrook, in het verlengde van de Prins Bernhard- laan, de toekomstige straat .gepro jecteerd, en ten zuiden daarvan een grasstrook en beplanting. Met een en ander zal een strook ter diepte van 55 M., gemeten vanaf de Noordelijke grens van het ter rein gemoeid zijn. Aan het over blijvend - gedeelte van het terrein zal, voorzover het voor de sport beoefening niet nodig is, zijn oor spronkelijke bestemming van ge meentelijk feestterrein dienen te worden, hergeven. Het overblijvende gedeelte van het terrein is echter op zichzelf genomen voor het beoogde doel niet ruim genoeg. Dit gebrek zou kunnen worden verholpen door aan het terrein een gedeelte van PRAAG'— Een rechtbank te Praag beeft vier personen» ter dood veroordeeld en zeven tot gevange- niBtraffen, variërend van negen jaar tot levenslang, wegens het verval sen'van distributiekaarten en sluik handel; AdverteV fl. Mj Als negen van da Hen klan ten vragen, of er ook zuivere cocos te koop is dan is bet toch wel een bewijs dat men weet, dat er meer met pa pier gemengde cocos te krijgen is dan honderd pro cent zuivere. Zeker, wij zijn niet de enige die honderd procent -cocos verkopen maar wel de enige die deze cocos aanbieden, niet voor drie gulden per meter, maar voor een prijs, die minstens 30% lager is dan U ze in heel Rotterdam kunt kopen. Dinsdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van deze ijzersterke cocosloper, 45 cm. breed in frisse dessins en nu betaalt U geen drie gulden per meter maar Uit onze afdeling bete re vitrage. Marquisette, ecru, 90 cm breed in een bijzonder ragfijn weefsel, per meter 70C* WINKELCENTRUM BINNENWEG het vroegere manègetenein toe te voegen. Laatstgenoemd terrein verkeert nu in verwilderde toe stand en dient zodanig te worden veranderd, dat dit bij hét v.m. feestterrein kon worden getrok ken, De kosten van samenvoeging en recontructie van beide voren- omschreven delen worden door de Dienst van Gemeentewerken be groot op 14-000. Genoemd plan heeft de volle dige instemming van B. en W., omdat daardoor in de eerste plaats kan worden voldaan aan de inder daad grote behoefte aan grond voor vrije woonhuizen en vervol gens de behoefte aan een terrein met de hierboven aangegeven be stemming bevredigd wordt. Er waren Zondagmiddag niet veel vrienden van het Museum naar de Aula van het Stedelijk Museum voor bet Promenadeconcert geko men. En dit was dan ook wel oor zaak, dat de min of meer gemoede lijke sfeer, die voor zo'n concert een zeer belangrijke factor is, ge heel afwezig was. Overigens zuilen die weinige toe hoorders een gang naar deze kunst tempel met zijn klein doch. fraai klinkend orgel zeker niet hebben betreurd. Wat hun geboden werd, stond gezien het feit dat de execu tanten de muziek als dilettant be oefenen, op een zeer aannemelijk peiL Het waren de heren P. H. Cupe rus, orgel, H. G. Leen hardt, hobo en W. J. G. Mees, fluit, die een programma, samengesteld o.a. utf sonates van Handel, Bach en Loeil- let, ten gehore brachten. Juist om dat dit musiceren vele verdienste lijkheden bezat, zou men ook enige opmerking willen maken en wel, dat de uitvoerenden meer aandacht moeten gaan schenken aan het rhythme en voor alles ook aan de dynamiek, want de klank bleef zon der enige nuance, bijna uitsluitend in één sterktegraad (forte) hangen. Ongeval met bromfiets Nabij de Westpolderstraat in Kethel moest Zondagavond M. met zijn bromfiets plotseling inhouden voor een parkerende motor. Hij kwam te slippen in los zand en schoot hierdoor over zijn stuur. Met een lichte hersenschudding en een hoofdwondje moest hij jn het ge meenteziekenhuis worden opgeno men. Zijn vrouw, die achterop mee reed, kwam er met de schrik af. Van fiets gevallen In de Gerrit Verboomstraat duikel de Zaterdagmorgen mej. L. van de bagagedrager van een fiets, toen zij te veel achterover leunde. Vermoe delijk liep zy 'n lichte hersenschud ding op. Wat men moet weten: Apothekers-nachtdienst: Van Westendorp. Singel 81. Bellen bii ongeval: G.G. en G.D. Tuinlaan 89. Telefoon 69390. Toneel: 24 April, Passage-theater. B uur: Kath. Kring. Gezelschap De Gong met „De mooiste ogen van de wereld". Films; Passage, Za. en Z2, 7 en 9 uur Dedee de havenmeid. Monopole, 2, 7, 9 uur: Drie van de infanterie. Bijeenkomsten: 23 April, Clubhuis St. Joris - Doele, 7.30 u: Opening tentoon stelling bazar „Clutenba" door ds. J. G, Jansen. Gelukkig moest het bij ticee vorken blijven Zaterdagmiddag omstreeks half zes kreeg in een café aan het Broersveld de bezoeker P. onenigheid met zijn vrouw. Toen hij een ruit van het café kapot sloeg, meende de caféhouder F. voldoende reden te hebben om er zich ook mee te bemoeien. P. was echter een andere mening toegedaan en gaf de man een stomp in het gelaat. De zoon van de caféhouder, die ter assistentie aanrukte, werd uil zijn overhemd gehaaid. Wegens mis handeling deed F. in de toop van de avond aangifte bij de politie. Voor deze was het gemakkelijk nog dezelfde avond de herriemaker in te sluiten. Vóór het middernachtelijk uur was bereikt, kreeè de politie be richt, dat P. in de Lange Kerkstraat was aangetroffen, waar hij De R., woonachtig aan het Oude Kerkhof, een gapende hoofdwonde Jiad be zorgd. De man was zodanig toege takeld, dat hij In bewusteloze toe stand door de GGGD moest worden opgenomen. Blijkens het verhaal van p., die in verregaande staat van dronkenschap verkeerde, was deze eerst nog naar zijn woning, eveneens aan het Oude Kerkhof, gegaan, om een bijl te halen. Dit instrument kon hy met vinden, waarop hij maar twee vorken had meegenomen, om De R, daarmee te lijf te flassn. p. is door de pohtie ingesloten. De al spoedig weer tot het bewustzijn teruggekeerde De R, werd naar de dr. Noletstichting overgebracht. 1872. Nu komen in Cu* lemborg de gesebiedams boekjes op tafel. Over de zeeslagen van Tromp. Evertsen, De Ruyter en de andere beroemde vlootvoogden uit de ze ventiende eeuw hebben de kinderen Van Rie- beeck wel het een en ander geleerd, maar zj? wisten niet, dat ook oe? Hollandse kolonie aan de Kaap in de Engelse oor logen werd betrokken „Juist omdat er in die dagen zo'n gebrekkige berichtgeving was. moest Van Riebeeck wel op zijn hoede zijn," vertelt hun vader. Maar op 14 Maart 1654 praait Robert Janszoon de „Vlie> land" en hoort, dat de oorlog ten einde is. Hy spoedt zich terug naar de Kaap, waar het nieuws met gejuich wordt begroet. Want de jonge ne- derzetting kan zich alleen gunstig ontwikkelen in een periode van vrede; zolang de schepen en manschappen, waarover Van Riebeeck de be schikking heeft, gebruikt moeten worden om te patrouilleren, kan er van een verdere uitbouw eigenlijk geen sprake zijn. Als onderdeel van de feestelijke herdenking van het veertigjarig bestaan organiseerde SZC Zaterdagavond in het Sporfcfondsenbad onderlinge zwem wedstrijden. De ruim honderd deelnemers(sters) demonstreerden daar dat de Schiedamse Zwem club ondanks haar middelbare leeftijd nog jong en krachtig is, want onder de jongelui, die in de startbanen verschenen, steken enkele veelbelovende krachten, die ongetwijfeld over enige tyd de naam SZC weer klank in de zwemwereld zullen geven. HBSS-KESULTATEN De HBSS-elftallen behaalden Za terdag de volgende resultaten: HBSS 5HCSZ 3 9—1, HBSS al—Excel sior M al 1—1. HBSS a2RKWIK a2 4—0. HBSS bl—VFC bl 1—3. Zwal. V. b2HBSSb2 5—0, HBSS c—Hol- landiaan c 2—0. De wedstrijden van gisteren betekenden voor niet minder dan vijf clubs het einde van het voetbalseizoen 1951—1953. Voor het merendeel der ver enigingen hadden de ontmoetingen zo niet alles, dan toch zeker veel aan betekenis ingeboet, hetgeen dan ook In de bereikte resultaten heel duidelijk tot uiting komt. Zo verloor Ursos, dat met een groot aantal Invallers de uitwedstrijd tegen HION speelde, met 6-3 en ging Martinit tegen DZB met 40 ten onder. Het resultaat van de wedstrijd WassenaarExcelsior *2(1 kan voor onze stadgenoten alleszins eervol worden genoemd. Weliswaar verloren de zwart-witten van de kampioenen met 2—1, na met 10 te heb ben voor gestaan, maar een verdeling der punten zou hier zeer zeker de krachtsverhouding beter hebben weergegeven. In de »fd. Botterdam zijn de uitslagen als volgt; DHS—Hurricanes 2—0; DRZ—Singelkwartier Z0; Demo» Tidiro 2—3 en SFC--NHS 6—1. Door 'n 2—0 overwinning op Hur ricanes bleef DHS kampioenseandi daat. Concurrent DJS won met 6—1 van LMO, zodat in de laatste wed strijd DHS—DJS a.s. Zondag zal die nen te worden uitgemaakt of het nog tot een. daarna te spelen beslissings wedstrijd zal kernen. Voor de rust werd in de wedstrijd tegen Hurricanes niet gedoelpunt, hetgeen wbï in hoofdzaak viel toe te schrijven aan het goede doelmans- werk van de Hurrieanes-keeper, die op heel fraaie wijze gevaarlijke schoten van Kersemeyer. De Kruyf en Ouwelingen uit zijn doel wist te houden. Een handicap voor DHS was we" het na een half tiür spelen ge blesseerd raken van mid voor Kerse meyer, die zich als gevolg daarvan door Sonneveld moest laten ver vangen. De iweede helft was ongeveer 10 minuten oud, toer> linksbinnen v. d. Windt enkele tegenstanders omspeel de om vervolgens op uiterst beheerste, wijze het eerste DHS-doelpunt te scoren, 10. Vijf minuten later was het dezelfde speler, die de stand op 2—0 bracht. Wel kwamen de bezoekers daarna iets meer in de aanval, maar verder dan de DHS-backs wisten zij het toch niet te brengen. Demos zou alleen nog een kam pioenskans hebben gehad, indien GLZ van Germinal zou hebben verloren. De GLZ-ers wonnen evenwel met 10, zodat deze Rotterdammers de kampioensvlag konden hijsen. Door dat de wedstrijd GLZ-Germinal om 12 uur werd gespeeld, stond dus voor dat de ontmoeting DemoTedïro om half drie een aanvang nam vast, dat Demos definitief de tweede plaats zou bezetten. Ongetwijfeld heeft deze wetenschap zijn stempel gedrukt op de wedstrijd tegen Tediro, want onze stadgenoten moesten met een 3—2 nederlaag genoegen nemen. Toch wist Demos na een kwartier spelen door midvoor Zwaan de leiding te nemen, doch niet lang daarna scoor de een der Rotterdammers de gelijk, maker, 1—1, met welke stand de rust inging. Na 20 minuten in de tweede helft namen onze stadgenoten opnieuw de leiding door v. 't Geloof, 21. Daarna was blijkbaar alle Schiedamse kruit verschoten, want nadat de Tediro- Iinksbinnen eerst de partijen op ge lijke voet had gebracht, was het ten slotte dezelfde speler die kort voor het einde zijn club de overwinning bezorgde, 2—3. De periode, dat Dolf van de Kuil als Schiedamse representant in de Nederlandse zwembaden successen behaalde, ligt al weer een aantal jaren achter ons. Smds die tyd kwam er in de S.Z.C. geen zwem mer naar voren, die hem naar de kroon zou steken, totdat Rinck Zijlstra zo'n snelheid in het water wist te ontwikkelen, dat hy tijden ging zwemmen als v. d. Kuil in zij i beste dagen. Daarom was het zo bijzonder interessant deze beide zwemmers in het nummer 50 meter vrije slag aan het werk te zien, waarbij Zijlstra met 0,1 seconde Dolf v. d. Kuil de baas bleef. Jam mer voor S.Z.C., dat Zijlstra zeer binnenkort naar Canada emigreert. Desondanks gaat de club toch een goede toekomst tegemoet, want met 250 leden (een prachtig resultaat van een vorig jaar ingezette leden werf-actie) is S.Z.C. kerngezond. Met wellicht zeven poloteams (waarvan twee dames zeventallen) neemt men deze zomer in competi tieverband deel en het is haast on denkbaar, dat bij zo'n grote activi teit en zo'n groot enthousiasme goede resultaten zullen uitblijven. Goede resultaten, die zich tijdens het onderlnige treffen al afspiegel- GEMEENTE SCHIEDAM Op wel heel duidelijke wijze heeft SFC getoond er niets voor te voelen om weer naar een lagere klas af te dalen. Met 61 werd NHS versk-gen, waardoor alle degradatie-zorgen zijn geweken. Weliswaar werd deze grote over winning min of meer docr de be zoekers in de hand gewerkt, want met slechts 10 min betraden de Rot terdammers het Boshoek-terrein. Het was dan ook niet verwonder lijk, dat SFC overwegend sterker was, hetgeen voor "de rust resulteerde in een viertal doelpunten gescoord door G. Meyster, J. Noordïjk en A. Kouwenhoven (tweemaal). Na de rust scoorde NHS het enige tegenpunt uit een strafschop, waarna Noordijk en Gijsen voor SFC het halve dozijn volmaakten. De blauw zwarten blijven dus in de eerste klasse van de afdeling. Mogelijk dat de toekomst geen degradaü'5-gevaar meer zal kennen, want b<t vierde SFC-elftal behaalde op wel heel fraaie wijze het kampioenschap met een doelgemiddelde van 112 doelpun ten vóór en slechts 17 tegen. In haar laatste uitwedstrijd heeft GTB met eeiï gewijzigde opstelling tegen Gr, Wit hard moeten werken om de zege te behalen. Tot de rust zijn de Schiedammers steeds in de aanval geweest, maar 't duurde toch nog geruime tyd voor GTB de leiding kon nemen. Na rust kwam Gr.W. er beter in en toen GTB de stand op 0—2 had gebracht cn ccn ieder dacht dat de overwinning de geelzwarten niet meer kon ontgaan. De kleine inzinking die GTB onderging was voor Gr. Wit voldoende de schaal in evenwicht te brengen (2—2). GTB herstelde zich en toen 1 min. voor tijd de rechtsbinnen was doorgebro ken zagen de achterspelers van Gr.W. geen andere uitweg dan de bal met de hand weg te slaan, wat de leiden de scheidsrechter niet ontging. Hij kende aan GTB een strafschop toe, die door de rechtsbuiten in een doel punt werd omgezet (2— GTB 2 kwam in haar laatste thuis wedstrijd goed voor de dag. Door met 6--3 van HVO 3 te winnen ble ven de Schiedammers het seizoen 1051'52 op eigen terrein ongeslagen. Met de rust was de stand 30. GTB 3 kon het in Rotterdam tegen het te hard spelend DOS '32 2 niet bolwerken en verloor met 51, na dat de rust met 2—0 was ingegaan- De burgemeester van Schiedam brengt het volgende ter openbare kennis: Op Dinsdag 13 Mei 1952 zal plaats hebben de candidaatstelling voor de verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-GeneraaX Op die dag kunnen, van des voor middags negen uur tot des namid dags vijf uur, bij de voorzitter van het hoofdstembureau in de kieskring, of bij het door deze aangewezen lid van dat bureau, ter secretarie der gemeente Dordrecht, worden ingele verd lijsten van candidaten, als be doeld in artikel G 1 der Kieswet, Op deze lijst mogen ten hoogste twintig candidaten worden geplaatst. Iedere lijst moet worden ondertekend door ten minste vijf en twintig per sonen, die binnen de kieskring, waarvoor de lijst geldt, kiesgerech tigd zijn voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal. Ten aanzien van een onderteke naar, die met is opgenomen in het kiezersregister der gemeente, waar het hoofdstembureau is gevestigd, wordt bij 'de inlevering van de lijst een door de burgemeester afgege ven verklaring overlegd, dat die on dertekenaar is opgenomen in het kiezersregister van zijn gemeente. Dezelfde kiezer mag niet meer dan één lijst ondertekenen. De namen der candidaten moeten op de lijsten geplaatst worden in de volgorde, waarin de ondertekenaars aan hen de voorkeur geven. De naam van een candidaat mag niet voorkomen op meer dan één van de lijsten, welke bij de voorzitter van een zelfde hoofdstembureau worden ingeleverd. Bij de lijst moet worden overge legd een schriftelijke verklaring van iedere daarop voorkomende candi daat, dat hij bewilligt in zijn candi daatstelling op die lijst. Indien de candidaat zich buiten het Rijk in Europa bevindt, is de hier bedoelde verklaring niet aan enig formulier gebonden en kan zij telegrafisch worden gedaan. Mede moet worden overgelegd de verklaring, vermeld in artikel G 10 der Kieswet, betreffende storting op naam van een der ondertekenaars van de lijst o£ op naam van de aan gewezen gemachtigde of diens plaatsvervanger, bevoegd tot 't ver binden van de Iyst, van een som van 500,in de consignatiekas. De inlevering der lijst moet ge schieden persoonlijk door een kiezer, bevoegd tot deelneming aan de ver kiezing binnen de kieskring, waarin de lijst wordt ingeleverd. De candi daten kunnen daarbij tegenwoordig zijn. De voorzitter van het hoofd stembureau stelt een bewijs van ont vangst ter hand aan degene, die de lijst inlevert. Formulieren voor de lijsten en voor de schriftelijke verklaring van bewilliging, hierboven vermeld, 2ijn ter secretarie dezer gemeente koste loos verkrijgbaar tot en met de dag der candidaatstelling. In herinnering -wordt gebracht Ar tikel X 6 der Kieswet, luidende als volgt: „Hij die een lijst, als bedoeld in artikel G I der Kieswet inlevert, wetende dat zij voorzien is van hand tekeningen van personen, die niet bevoegd zijn tot deelneming aan ae verkiezing, waarvoor de inlevering geschiedt, terwijl zonder die hand tekeningen geen voldoend aantal voor een geldige lijst zou overblij ven, wordt gestraft met gevangenis straf van ten hoogste drie maanden o£ een geldboete van ten hoogste honderd twintig gulden. Met gelijke straf wordt gestraft hij die, wetende dat hy niet bevoegd ie tot deelneming aan de verkiezing, een voor die inlevering bestemde lijst, als bedoeld in artikel G 1 der Kieswet, heeft ondertekend." SCHIEDAM, 21 APRIL 1952. den. Zo zagen we bij de 25 meter schoolslag voor meisjes een verbe ten strijd tussen Corry van Wijger* den en Liesfaeth Zyistra, by de rug- slag dames tussen Netty Nobel en Pim de Waard, by de rugslag meis jes tussen Corrie Gastelaars en Ti neke Holienga en by de jongens waren het Nac Perouin. Nico Kol» meyer, Aat Voogt, Dolf van der Kuil en Rmck Zijlstra, die elkaar op de onderscheidene nummers geen centimeter cadeau gaven. Tot slot van de zwemavond, die door ae voorzitter, de heer M. v. d. Meer, met een kort woord werd ingeleic. waarin hy o.a. de ere-praeses, de heer J. B. Wijchers, welkom heette, werd besloten met een polo-treffen tussen een S.Z.C.-combinatie een team samengesteld uit bestuurs. en commissieleden. Resultaat 33. De uitslijpen van de wedstrijden zyn: 25 mtr. schoolsl. meisjes t/m 9 jaar: 1 Henrjr v. d. Stolpe, 2 Net ty Barendregt, 3 Olga SchiLperoora; idem jongens: 1 Dick de Wit,. 2 Wim Hoekstra, 3 Max v. d. Meer; idem meisjes 1012 jaar: 1 Corry van Wijgerden, 2 Liesbeh Zijlstra, 3 Ankie v. d. Most; idem jongens: 1 Piet de Ruiter. 2 Joop v. d< Stolpe, 3 Dick Christen; 50 mtr. vrije slag meisjes 13 t/m 16 jaar: 1 Corry Gastelaars. 2 Tineke Hollen- ga, 3 Suze v. d. Zande; idem jon gens: 1 Nico Kolmeyer, 2 Ben Kra mer—Freher. 3 Martien v. d. Bosch; 5C mtr. rugslag dames: 1 Netty No bel, 2 Pim de Waard, 3 Beb Duy- mel; idem heren; 1 Aat Voogt, 2 Rmck Zijistra, 3 Dolf v d Kuil; 25 m. rugslag meisjes t/m 9 jaar: X Netty Barendregt, 2 Olga Schilperoord, 3 Tineke de Hartog; idem jongens: 1 Plet Jonker.' 25 mtr. vrije slag meisjes 10 t/m 12 jaar: 1 Janny v. d. Meer, 2 Jo- pie Luesken, S Corry van Wyger- Bij de agenda voor de raadsver gadering, die Vrijdagavond zal worden gehouden, bevindt 2ich ook een voorstel van B. en W. om medewerking te verlenen aan de Vereniging tot* Bevordering van Christelijk- Onderwijs voor de bouw van een school voor G.L.O. in Nieuwland. De Commissie van On derwijszaken kan zich met dit voorstel verenigen. De op Zaterdag 12 April hier ter stede gehouden collecte ten bate van de vereniging „Het Kooge land" heeft in totaal f 987,55 op gebracht. den; idem jongens: l Leo Smit, 2 EllenBert Zijistra, 3 Joop v. d. Stolpe 50 mtr. schoolsL meisjes 13 t/m 16 jaar: 1 Riet Verhaal, 2 Corry Gastelaars, 3 Tineke Holienga; idem jongens: 1 Nac Perquin, 2 Nico Kolmeyer, 3 Martien v. d. Bosch; 50 mtr. schoolslag dames; 1 pim de Waard, 2 Truus Keyzer, 3 Beb DuymeL; idem heren: 1 Rinck Zijl* stra, 2 Ben Verkaaik, 3 Ton v. d. Heiden; 25 mtr, vrije slag meisjes t/m 9 jaar: i Henny v. d. Stolpe; idem jongens: 1 Paul Hoekstra, 2 Piet Jonker, 3 Wim Hoekstra; 25 mtr. rugslag meisjes 10 t/m 12 jaar: 1 Janny v. d. Meer, 2 Ankie v. d. Most, 3 Herma Visser idem jon gens: 1 Leo Smit, 2 Dick Christen, 3 Henk Schouten; 50 mtr. vrije slag heren veteranen: 1 Doif v. d. Kuil, 2 Max v. d. Meer, 3 Kinus Boer; 50 mtr. rugslag meisjes 13 t/m 36 jaai: 1 Tineke Holienga, 2 Corry Gaste laars, 3 Ria de Kok; idem jongens: 1 Nico Kolmeyer, 2 Jan Schouten, 3 Martien v. d. Bosch; 50 mtr. vrije slag dames: 1 Beb v. d. Burg, 2 Beb Duymel, 3 Netty Nobel; idem he ren: 1 Rinck Zijlstra, 2 Dolf v. d. Kuil, 3 Aat Voogt 5 maal 25 meter estafette vrije slag: 1 Ploeg 8 (Steef Rorije, Suze v. d. Sande, Arïe Blok, Tineke Holienga en Hans Nobelsi. De wedstrijden werden afgewis seld volgens het programma met kunstzwemmen door de dames van de O.D.Z., doch deze attractieve noot bleek zo slecht te zijn voor bereid, dat dit programma-onder deel letterlijk en figuurlijk in het water viel- Wat dit korfbalscizoen nog niet is voorgekomen, is het afgelopen week-end geschied: aile Schiedamse twaalftallen hebben hun partij ge wonnen! Voor Schiedam en Succes betekent dit een teer gelukkige start van de wedstrijden om de Zilveren Nieuws van de Dag-bal, De wedstrijd Succes—Sperwer 2 hebben de blauw-witten niet zo gemakkelijk kunnen winnen als de uitslag wel doet vermoeden. De beide verdedigingen gaven de eer ste speelhelft geen duimbreed toe. Eerst in de laatste vijf minuten vielen er twee doelpunten door verre schoten, Het eerste nam Sper wer 2 voor zijn rekening, terwijl de gelijkmaker door uitbuiting van een vrije worp op grote afstand, van de korf werd gemaakt door A. Bons. Na de thee benutte mej- A. Stolk al spoedig een kleine kans door op handige manier vlak bij de paai de bal door de korf te werpen (2—1). Enige tijd later ver grootte A. Vietje de voorsprong na een doorbraak tot 3—1. De Sper wers-verdediging, die nu, aanval ging spelen, had niet veel tijd nodig om wraak te nemen op de tegen haar gemaakte doelpunten. Binnen vijf minuten bracht zij de balans in evenwicht met twee fraaie scho ten In oorspronkelijke op stelling streden beide partijen in de laatste tien minuten fel om de overwinning. Het lot was Succes het gunstigst gezind. F. Ruseier scoorde het vierde Schiedamse doel punt en A, Bons vlak voor tijd het vijfde. Succes kreeg hiermee iets meer dan haar toekwam. Een over winning met één punt verschil zou de verhouding beter hebben weer gegeven. Schiedam heeft zich In Rotterdam tegen de combinatie van Het Zui den kranig geweerd. Na een kwar tier namen onze stadgenoten reeds de leiding door een doelpunt van D. Vermeulen, dra gevolgd door een tweede treffer van H, Ver schoon In tweede opstelling vlotte het niet zo goed bij onze stadgeno ten, waardoor Het Zuiden nog voor de rust de achterstand kon inhalen. Na de pauze kwamen de Rotter dammers er echter niet meer aan te pas, Schiedam nam het initiatief in handen en bleef de tweede speel helft de toon aangeven. De belo ning voor het harde werken bleet niet uit. J. van der Kooy bracht de stand op 32. mej. D. Rosman ver hoogde de score tot 4—2 en H. Verschoor deponeerde tenslotte het vijfde punt in de korf. In afwijking van hetgeen wy m onze voorbeschouwing meedeelden, zijn de beide reserve twaalftallen op eigen terrein binnen de lynen gekomen. Schiedam 2 speelde een competitiewedstrijd tegen Actief 4, die de Rood-zwarten met 20 heb ben. gewonnen en Succes 2 behaal de een bijzonder fortuinlijke over winning op Spangen 4. Hier bleven onze stadgenoten met 21 In de meerderheid. Tenslotte, boekten de Succes-ad - spiranten Zaterdagmiddag op eigen terrein een voor hun doen on verwacht grote 61 zege op Spartaan A. Pinkster-concours van „De Raadsvrienden" De klaverjasverenïging „De Raads vrienden" kreeg een prachtige wis selbeker van de heer J. Jagt, Hoog straat 150. De2e schenking is aan leiding geworden tot het organise ren van een Pinksterconcours, waar voor de volgende speeldata zijn vastgesteld: 1 Mei, 8 Mei, 15 Mei, telkens om acht uur 's avonds. De eindstrijd vindt plaats op 22 Mei (Hemelvaartsdag) 's morgens om elf uur. Dan zal tevens de uitreiking van de hoofdprijs en de vier dag prijzen plaatsvinden. De wisselbe ker moet tweemaal achtereen of driemaal in tntaal gewonnen wor den om definitief bezit te kunnen worden. De wedstrijden vinden plaats iti het clublokaal van. „De Raadsvrienden", Hoogstraat 162. DAMCLUB „SCHIEDAM" De uitslagen van de bordenwed strijden-gespeeld voor de huishou delijke competitie van de damclub „Schiedam" luiden; A. v. d. Moer— M. den Routing 20; W. Verhaal I, Visser 20; D, Mast—J. de Wilde 20; W. Pranger'M. v. Noqrden- nen 1—1; T. Visser—P. Vlug o—2; J. Onink—A. v. otterloo afgebr. ESPERANTO-AGENDO Merkredon: Kdo Kalkman de- klamos kaj prei egos pri „Beleco de Esperanto" Volksgebouw. Dimancon: Kdo Faulhaber pre- legos pri „La mondo nehavasaten- dejon" Strijenschestr. 65, R'dam-Z. je 10.30 h. Ambau kunvennol estas vizitin- daj do Schïedamahoj venu ciuj. BOTTERDAM Pionier Dalton-onderwijs komt naar Rotterdam Miss Helen Jarkhurst, de grond legster van de Dalton-methode in hel onderwijs, zal van. 23 April tot 3 Mei a.s. in ons land vertoeven. Haar eerste bezoek geldt Rotter dam, waar zij a.s. Donderdag 24 April 's morgens ten stadhuize wordt ontvangen. Daarna begeeft zij zich naar de naar haar genoem de schooien JBjijdorp. Stichting Vakopleiding Bouwbedrijf Voor het examen 1952, afgenomen door de Stichting Vakopleiding Bouwbedrijf in de ambachtsschool Gordelwee 120 te Rotterdam voor leerlingen van het leer lingstelsel van bovengenoemde stichting slaagden voor het vak timmeren J. Bos; F. Blanto: N. Broekzitter; A. van Her pen; E van Huizen; l>. de Jongh. L. de Koning: W. de Klerk: W. de Man: M. Stok; A. Sparreboom; L. Stelginga; T. Versluis: A. Vroon: M. v. d. Wiel. Van het leerlingstelsel van de vereni ging „De Ambachtsschool" te Rotter dam. slaagden voor dit zelfde examen J. van Bavel, D. Boom en J, B. Swart. Ondergetekende betuigt haar hartelijke dank aan. H£. dtfktoren en. verpleegsters van het Gemeente Zieken huis voot de zorgvolle ver pleging aan haar bewezen, welke tot haar genezing heeft geleid. Mej. A. VAN" HOEK, Hoogstraat 32. Te koop aangeb. een dul- venkooi eiken geschilderd, tevens een matrasje voor wascommode, Kotterd.dijk Datnes uw haar is een kost baar bezit! Laat het daarom vakkundig behandelen bij Dameskapsalon „Modem" Jac. v, Kalker, Hoogstraat 53, tel. 69750. Specialiteit in Permanent "Wave. Permanent-Wave, compleet, f 5.75. Ook speciaal alle kleuren haarverven Kap salon „Alïda". Grote Visse rijstraat BE (hoge stoep). Tel. 33762. Rotterdam. B. Schneider betaalt de hoogste waarde voor lom pen en metalen Mariastraat 97 woonhuis. Komt ook iedere dag bij U door de straat met carrier, en weegt Uw lorren zelf. KUNT U ZICH HET GEVOEL VAN DEZE MAN INDENKEN? Nèt io zendt U zich voelen alt U "n aulo had gekocht en een dag daern» wet een BORGWARD HANSA 1500 een proefrit maakte. Maak vandaag nog een proef- rit «n U ruit enthousiast zijn. BORGWARD „HANSA 1500" DEALER voor SCHIEDAM, VLAAKDINGEN en WESTLAND EMMASTRAAT 124 - VLAARDINGEN - TEL. 4141

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 2