m D.H.S. eindigt als tweede en D.J.S. werd kampioen C J Beslagen op erfpacht moeten doorgehaald .Tot Steun in de Strijd5 Door ratten gebeten Schiedammers verloren korf balwedstri j den Ook Ursus laat het tegen CKC onbeslist Gemeente voert (formeel) proces omdat liquidateur inmiddels overleed „Het Zuiden" weer op de planken Ere-penning voor agent G. Gros Vierde predikant bij Geref. Kerk AGENDA DE A VONTUREN VAN KAPITEIN ROB In Musis kon Zaterdagavond worden gelachen om spel van de liefde Drie Finnen namen een boompje mee Keet in de keet fg> - -* Bridgen voor Olympiade Eenmaal gelijk spel verdiend SCHIEDAMS LAGER VOETBAL DHS-DJS Dl Ursus-CKC 1-1 HBSS-ZWSH 3-1 Zwaluwen V4- GTB 2 1-4 SCHIEDAM Koeriersters C altex-B engali s" Zaterdag te water Woningrui! Amsterdam-Schiedam B. HEYES 2 Maandag 28 April 1952 Ter uitvoering van het raadsbesluit van 23 November 1951 werd op 29 December een acte gepasseerd, waarbij een perceel grond aan de Wïlhel- minahaven in erfpacht werd uitgegeven aan de commanditaire vennoot schap „Th. J. L. van den Berg" te Rutteidam. Een gedeelte van deze grond was in 1928 in erfpacht uitgegeven aan de N.V. Handel en Transport Mij. „Gebroeders Koest Co", welk erfpachtsrecht in 1938 wegens faillisse ment beëindigd werd. In verband met financiële moeilijkheden waren reeds in 1933 een drietal beslagen op dit recht gelegd, welke In de regis ters van het hypotheekkantoor te Rotterdam zijn aangetekend. De gemeen te is nu tegenover de huidige erfpachtster gehouden er voor zorg te dragen, dat deze beslagen worden doorgehaald. Ten aanzien van twee dezer be klagen levert dit geen bezwaren op; 'de betrokken beslagleggers hebben ïi.L hun medewerking toegezegd om tot doorhaling van het beslag te komen. Met betrekking tot het beslag, gelegd ten verzoeke van de N.V Machinefabriek Katendrecht, doet zich echter een moeilijkheid voor. Deze N.V. is n.l. geliquideerd en ontbonden, en de liquidateur is over leden, Er is dus niemand, die toe stemming kan geven tot doorhanng van het beslag. Dit kart aleehts be reikt worden door een vonnis van de rechter, houdende een 'ast tot doorhaling van de aantekening in de openbare registers. Aangezien er geen belanghebbenden zijn, die zich hiertegen kunnen verzetten, is het te voeren proces te beschouwen ats een noodzakelijke formaliteit bereiking van het gestelde doeL Op voorstel van B. en W. besloot de Raad een rechtsgeding te voeren tegen de bewaarder de rhypotheken te Rotterdam ter verkrijging van een rechterlijk vonnis tot doorha ling van de bovengenoemde aante kening. Zaterdagavond gaf de CJMV- Toneelgroep „Het Zuiden" een to neelavond in gebouw „Irene". De heer A. Been opende deze avond met gebed, waarna allen een har telijk welkom werd toegeroepen. Het CJMV-Muziekensemble „Cen- try" zorgde voor de muzikale om lijsting. De afgevaardigden van het Federatiebestuur der Schiedamse CJMV, alsook die van de NATU, werden hartelijk welkom geheten. Het toneelstuk, „Mijn vrouw ver langt salaris" is een vrolijk spel in drie bedrijven, door \7im Dumont, Het stuk werd goed gespeeld. Vooral „De Neus" zette 2ijn beste beentje voor. De nog zo jonge to neelgroep begint er al aardig in te komen. Een bekend gezegde „Al- doende leert men" zou ook hier van toepassing kunnen zijn. Het spél was soms wel eens wat te „stil". Overigens alle lof. Mede spelenden waren de dames J. de Bie, J, Meulstee, G. van Santen, A. Kerdel, B. Planqué en de heren J. Korpel, P. van Heest, C, Paar- denkooper, H. van Santen, B. van Oossanen en G. van de Giessen. Bij Koninklijk Besluit van 14 Februari 1952 is aan de agent van Politie G. Gros toegekend de ere penning voor menslievend hulp betoon, in brons met bijbehorend loffelijk getuigschrift, wegens het met gevaar voor eigen leven red den van een drenkeling uit de Korte Haven in de nacht van 12 op 13 Mei 1951. Bij de Geref. Kerk in Schiedam heeft men kortgeleden een finan ciële actie op touw gezet in ver band met het streven naar een. vierde predikantsplaats. Naar ds W. A. Krijger in het Schiedams Kerkblad mededeelt, is deze actie volledig geslaagd. Het vereiste be drag van 10.000 werd door de leden bijeengebracht. Het ligt in de bedoeling van de Kerkeraad spoedig een hoorcom- mïssie te benoemen en zo mogelijk voor de zomervacantie nog een be roep uit te brengen. ESPERANTO-AGENDO Merkredon: Legado: La mondo ne havas atendejon. Volksgebouw Tuinlaari 50. Se vi deziras bonan lokon, venu tiam sufice frve» Wat men moet weten: Apothekers -nac htflienst C. I. Jansen, Swammerdamsingel 41. Bellen bij ongeval: G.G. en G.D. Tuin!aan 89. Telefoon 63290. Toneel: 1 Mei, Passage-theater, 8 uur; Kunstkring. Rott. Toneel met „Bonaventura". Films: Passage, 3 en 8 uur: Djenghis Khan tl4 jr.). Mnnopole, 2, 7, 9 uur River Lady. Bijeenkomsten: 30 Afcril, V.V.V.-gebouw, Gerrit Verboonstraat, 13.15 uur: Offi ciële ingebruikstelling door burg. Peek. Burgerlijke stand GEBOREN: Adrianus z-v. C. Stout en W. van Sehaijk; Johan nes P. M. z. v. J. A B. Heggel- man en H. A. A. van Duimen; Ru- di, z. v. H. C. v. d. Linden en A. van Veen; Miriam H, M. d. v. Th. P. M. Everard en C. E. Beukers; Frans M. z. v. G. M. Wuister en L, Reijerse. 1878. Niet alleen het binnenland laat Van Rio* beeck au grondig ver kennen, ook de kustlijn, de baaien, de eilanden, worden met behulp va:» driehoekmeting en kom. paspeiling in kaart ge bracht. Verscheidene ei landjes voor "e kurt neemt Van Rie beeck na. mens de Oost-Indische -mie in bezit <%n hij Iaat op een stuk glad de rots het monogram van de Compagnie in. beitelen. Geheel van ge vaar ontbloot zijn deze ondernemingen niet en Van Riebeeck begrijpt maar al te goed, waar- cm de Portugezen, die Indertijd de Kaap hebben i spoken! Op een van deze tochten vergaat een ontdekt, er de naam „Stormkaap" aan hebben 1 klem scheepje, het Robbenjacht je. Het schip gegeven. Want het kan in deze streken raar OFFICIËLE PUBLICATIE GEMEENTEDIENSTEN OP KONINGINNEDAG De gemeentelijke bureaux en diensten zullen Woensdag, 30 April voor het publiek gesloten zijn. Op plaatsen, waar het huisvuil normaal op Woensdag wordt opge haald zal dit nu op de voorafgaan de Dinsdag plaats hebben. Zaterdagavond gaf de arbeiders toneelvereniging „Tot Steun in de Strijd" een uitvoering In de grote zaal van Musis, „Moeder gevraagd", heette het blijspel van Maarten van Vucht, dat een luchtige afsluiting van het seizoen vormde. Een volle zaal heeft een paar uur genoten van dit aardige niemendalletje, dat met rijn vele verwikkelingen en zijn humor niemand te kort doet. Het thema van het stuk is de liefde; wat wilt ge maer in de len te? Een moederloos gezin van. drie mensen tussen de twintig en der tig. vraagt in sen advertentie een huishoudster. Een meisje van zes en twintig, dat vijf minuten voor haar huwelijk met een door haar vader uitgekozen man, het stadhuis ontvlucht is, komt solliciteren. Zij is in de veronderstelling dat het gezin Drie Finnen haalden de grap uit om uit het tuintje van de fa milie v. d- L. op de hoek van de Van Ostadelaan en de B.K, Laan een boompje mee te nemen. De politie ontdekte de euveldaad en heeft de heren a raison van f 20.— per man na het betalen van de schade naar boord gebracht. Ben loonconflict te Vlaardingen is enige tijd geleden met de vuist beslecht door twee bouwvakarbei ders die ernstig gegriefd waren dat hun baas geen prestatieloon wilde uitbetalen. J. L. G. en P. H. de K. afkom* stig uit Vlaardingen en Schiedam, stonden voor de Rotterdamse poli tierechter terecht. De, vroegere baas, de Schiedamse aannemer J. C. L. had hen, toen het karwei ge reed was, ontslagen. Een dag later hoorde deze toen hij bij z'n bouw keet kwam, aanzienlijk gedruis. Met z'n compagnon hadden de ar beiders een debat over het presta tieloon (dat deze in tegenstelling tot L. bereid was om uit te beta len). L. stak een hamer in zijn zak en ging de keet binnen. Daar ont ketende de keet zich tot een felle ruzie en volgens de aannemer en. zijn compagnon zouden de K. en G. hem toen beetgepakt en op het hoofd geslagen hebben. Beide man nen ontkenden dit. De officier van justitie meende echter, dat het feit bewezen was en eiste tegen ieder 15 boete. De uitspraak was con form. Emmabloem-collecte deze week In Ketliel Deze week zal door de beide Kruisverenigingen te Kethel weer de jaarlijkse .Emmabloem-collec te" worden gehouden. De op brengst van deze collecte komt ge heel ten goede aan de Tuberculose bestrijding aan de ingezetenen van Kethel met inbegrip van het Tuin dorp. In 1951 werd hiervoor on geveer 70.meer uitgegeven dan ontvangen. De beide Kruisvereniging^, doen daarom een beroep op alle inge zetenen om dit tekort weg te wer ken en haar door ruime gaven te helpen het zegenrijke werk van de T.B.C.-bestrijding voort te zetten. CAB-pupillen naar de bloembollen De 128ste tocht van het Comité Auto- en Boottochtjes voor Licha- melïjk Gebrekkigen gaat Dinsdag voor de bollenvelden naar Noord- wijk. In' de Seinpost jn Noordwijk aan Zee zal koffie worden gedron ken. Er is een lunch en er wordt ook thee geserveerd. Aan deze CAB-tocht, die om half tien vanaf Plein Eendragt start, nemen zes pupillen deel. Dertig auto's werden voor hen beschikbaar gesteld, Ts Avonds omstreeks zes uur denkt men weer terug te zijn. Zelf zal hij er nog weinig weet van hebben, maar voor zijn ouders was het toch maar een beang stigend avontuur, dat de kleine Wirn van Bameveld de -vorige week beleefde. Zoals wij Zaterdag bericht ten, werd deze acht maanden oude Schie dammer in de nacht van Woensdag op Donderdag in de huiskamer -van de ouderlijke woning aan de Tuinstraat t.oLaan van Offer- man aan de Dam- laan) door ratten in kin, tong en handje gebeten. Behalve de kleine Wim en zijn zus Jan- nie laat de foto ook het gat in de lambri sering zien, waardoor de dieren de kamer binnenkwamen. Nadat het geval Vrijdag bij de Ge meente-rei niging WttS aangegeven, is deze dienst Zater dag begonnen met een speciale verdelgingsactie. Naar men ons mededeelde moet de grote last, die men in de Tuinstraat en omgeving thans rond en in de woningen van de ratten heeft, voornamelijk wor den toegeschreven aan de vele werkzaamheden op dat punt, die verband houden met de bouw van het nieuwe rioolgemaal, het leg gen van riolering en de aanleg van nieuwe bestrating. uit kleine kinderen be»* At. misleid door de aanhef van annonce: Moeder gevraagd! De -andleider Toine is echter op slag verbefd en probeert haar door een leugentje te doen blyven. Als hij haar vertelt, dat het eigenlijk de kinderen van zijn broer Alphons betreft, stemt zij toe. Alphons is niet getrouwd en heeft geen kinderen in een inter naat, zoals werd verteld. Dit alles leidt tot vele complicaties, maar tenslotte weet Alphons de liefde van Janny, de „moeder", te win nen. Het spel van de verschillende spelers was goed. We zagen ditmaal weer enige nieuwe gezichten, waar van we allereerst H. v. d. Roer noe men. Zijn rol van Firn Lafors, de vriend van Toineês zuster, was bij hem in goede handen. Ada Roden berg gaf sterk spel als Henny, de zuster van Toine, ten beste. Een zeer waarderend woord voor mej. H. Goedhart, die in haar creatie van de „moeder" Janny Geerlings weer uitstekénd op- dreef was. Zij heeft een verzorgde-Uitspraak, een. go ede. "dictie, kortom „zü kan acteren. Liep ze in het èersteA bedrijf iets te hard van stapel, later overtuigde ze ons volkomen- Ook voor de an dere spelers, niets dan laf. Een gezellig samenzijn besloot, als vanouds, deze avond. strandt op de rotsige kust en spoedig hebben de golven het geheel uit elkaar geslagen. Er was Zaterdagmiddag in de grote zaal van Musis Sacrum be langstelling genoeg voor de bridge drive, die werd georganiseerd In het kader van een inzamelings actie ten behoeve van de uitzen ding van Nederlandse sportbeoefe naars naar de Olympiade in Hel sinki. Opmerkelijk evenwel was dat zich bij de acht en tachtig pa ren, die deelnamen, slechts twee bevonden, die voortkwamen uit de (grote) kring van de Schiedamse sportwereld. Hoewel hiervoor in het bijzoader uitgenodigd, lieten de Schiedamse verenigingen' verstek gaan. Bfi de vier Hermes-bridgers bevond zich o.a. ook Manus Stolk. Er werd in een vlot- tempo ge speeld bij deze drive, waarvan de heren P. Voorwinde en M. de Wilde Zo goed als de korfbal resultaten verleden week waren, zo beschei den zijn die van dit week-einde, Alle korfbalwedstrijden zün name lijk door onze stadgenoten verlo ren. Zowel Schiedam als Succes hebben met eer het onderspit moe ten deiven en slechts met 1 doel- Twee verenigingen, DHS en Ursus, besloten gisteren de competitie. Voor DHS is het daarbij jammer, dat het in de wedstrijd tegen DJS niet verder kwam dan een verdeling der punten (I—1) waardoor DJS als kampioen het terrein aan Splerlngshoek kon verlaten. Ursus weerstond aan de Ha- vendtfk in haar laatste ontmoeting kampioen CKC en ook hier werd de eindstand 1—I. Martinit, b(j Aeolus op bezoek, kwam met een 2—1 over winning uit de bus en heeft thans nog één wedstrijd voor de boeg. Ongeveer duizend bezoekers zijn getuige geweest van een wedstrijd waarin het aan spanning niet heeft ontbroken en waarbij, ondanks bet belang' van het uiteindelijk resul taat, de sportiviteit niet uit het oog werd verloren. Voor de rust wogen de partijen goed tegen elkaar op en het was slechts aan een foutje van de overigens uitstekende DHS-doel- man Bergman te danken, dat DJS na ongeveer 20 min. spelen de lei ding kon nemen. De Rotterdamse midvoor schoot nl. van plm. 15 m. afstand op het Schiedamse doel, waarna de DHS-keeper de ba] tus sen zijn benen door in het net zag verdwijnen, 01. Wel stelden daar na De Kruyf met een. schot en v. d. Windt met een kopbal de Rotter damse doellat op de proef, maar tot succes leidde Jit toch niet, zo dat met een I—0 achterstand voor onze stadgenoten de rust in ging. Na de rust zijn de DHS-ers vrij wel steeds in de aanval geweest, maar het duurde tot ongeveer 10 min. voor het einde alvorens na een vlotte aanval over links de bal voor het DJS-doel werd geplaatst, waar na enig geharrewar Roozen de DJS-doeirnan het nakijken gaf. (1—1). Corner op corner moest daarna op de Rotterdamse veste worden genomen. DJS vocht met de rug tegen de muur en wonder boven wonder wist de verdediging der gasten bet doel van verdere door boring te vrijwaren. Het was en het bleef 11, - De wedstrijd werd bijgewoond door enkele Bondsbestuursledeh en het strekt DHS zowel als de kam pioen DJS tot eer, dat de ontmoe ting, wat de verstandhouding in het veld betreft, een propaganda voor de voetbalsport kan worden genoemd. Ursus heeft het klaar gespeeld de kampioen CKC een punt afhan dig te maken, door een 11 gelijk spel. Bij de rust hadden onze stadgenoten een 1—0 voorsprong, want na ongeveer 25 min. had linksbuiten Weeda, na een goede combinatie met G. Bergkotte, met een goed schot zijn club de leiding gegeven. Na de rust was CKC in het al gemeen iets meer in de aanval; doch eerst 10 min. voor het einde gelukte het de CKC-linksbuiten om de gelijkmaker te scoren. I1, waarbij het bleef. Deze uitslag gaf tenslotte de krachtsverhouding in het veld goed weer. Voor het eer ste Ursus-elftal een alleszins waar dig slot van het seizoen 19511852, ofschoon de prestatie van het twee de elftal der rood-witten, hetwelk gisteren het kampioenschap be haalde, ongetwijfeld met meer vreugde in Ürsus-kringen zal zijn begroet. Na de overwinningen op Rijsaord en Zuidland, heeft HBSS het sei zoen goed besloten, door ook van ZWSH te winnen in een matige wedstrijd, waarin de Schiedammers zich duidelijk de meerderen heb ben getoond. Met 3—1 werd ge wonnen. De Schiedamse midvoor zorgde voor alle doelpunten, ter wijl ZWSH uit een -vrije schop het tegen punt scoorde. Bij ZWSH ver toonde de voorhoede zwak spel, terwijl bij HBSS de buitenspelers blijkbaar hun dag niet hadden. Het overige deel van de ploeg speelde goed en had dan ook het grootste aandeel in de overwinning. Door dit resultaat eindigde HBSS het seizoen op de vierde plaats op de ranglijst, onder Zuidland, SHO en WE. De overige uitslagen luiden: HB SS 3—VDL 2 5—1; HBSS 4—DVO 3 3—1; Zwal. V. 8—HBSS 5 2—3; HB SS b 1—Zwal. V. b 1 1—2. GTB heeft met een gehandicapte ploeg in een sportief gespeelde wedstrijd kans gezien Zwaluwen V. 4 een verdiende nederlaag toe te brengen. Met de rust was de stand 0—2. De Schiedamse doelverdediger was in prima conditie. GTB 3 kon het m eigen huis tegen Hoogvliet 3 niet bolwerken en verloor met 24 nadat de rust met l—l was ingegaan. GTB 1 had een vrije dag. punt verschil. Eerstgenoemde club bad zeker een gelijk spel verdiend. De eerste helft moest Succes te gen Spangen-combinatie tegen een vrij straffe wind optornen. Het plaatsen en vangen was echter te slecht verzorgd om Spangen te verhinderen gebruik te maken van het windvoordeel. De thuisclub kon zodoende vóór de rust een 30 voorsprong nemen. Na de pauze ging het de blauwwiiten héter af, al bleven zij technisch de minde ren van Spangen. Door A. W. A. Vietje werd het na/tien minuten "3—1 en A. Ruseier "verkleinde eni* ge tijd later op fraaie wijze de achterstand tot 3—2. Spangen be greep het gevaar en met een ver schot vergrootte 20 de voorsprong tot 42. In de laatste phase bracht tenslotte H. Bons de stand op 43. Ondanks verwoede pogingen aan beide zijden bleef het hierbij. Schiedam verloor in Rotterdam van Velox met 54. De Rotter dammers waren met 20 voorge komen, maar door het benutten van een strafworp verkleinde mej. N, Mettes deze voorsprong tot 21. Velox vond in de 2e helft weer het eerst de korf. Door J. van der Tuuk en mej. S. Krug werd de stand echter op gelijke voet gebracht. Velox nam ander maal de leiding, maar ook nu weer werd haar deze ontnomen. D. Ver meulen benutte de tweede aan Schiedam toegekende strafworp (44). Tenslotte had Velox toch het laatste woord of liever bet laatste doelpunt, waarmee de Rot terdammers een 54 overwinning in de wacht sleepten. Succes 2 moest het deze keer zonder hulp van Vrouwe Fortuna stellen. Wion 4 bleef op eigen ter rein met 52 de baas. Spangen B heeft Zaterdagmiddag de Succes adspiranten getoond, hoe er gekorfbald moet worden. De Rotterdammertjes wonnen op eigen terrein met niet minder dan 8—1. Dit is dan de tweede ingrijpende verandering, die het oude Sterrëbos sedert de verkoop aan de werf WiUon-Fyenoord heeft ondergaan. Na dat de Industriehaven was volgespoten met baggerspecie en met het ook al opgespoten terrein tussen de haven en. de werf ,,De Nieuwe Waterweg" tot een grote moddervlakte werd herschapen, is men een nieuwe weg dwars door de verlaten volkstuintjes gaan aanleggen. Naast de weg liggen de buizen gereed waardoor straks het rioolwater van het gemaal West-Frankeland achter het Julianapark, naar de rivier wordt geperst. Links op de foto zijn nog juist de bomen langs de oude asfaltwegte zien. Hier langs ligt ook de tegenwoordige rioolpersfruis. In dit gebied wordt straks het nieuwe 24.000 tons boutodok uitgegraven de leiding in handen hadden. In de zes groepen gingen de eerste prijzen er waren er vele mooie en nuttige naar: A. de heren Meekes en Wesel, Fok en Stouten- berg; B. de heren van Loon en Pet en De BruinVan Pelt; C. de heren van der Graaf—van Leeuwen en het echtpaar VIhk;"'D. de heren Voorwinde sr. en jr. en Ten Ham en Van Tuuk; E. de dames Stolper en Polak en bet echtpaar Schuurs; F. de heren van der En de en Scheepmakers. Het batig saldo van deze bridge drive bedroeg ca. 400, welk be drag zal worden overgemaakt naar deoverkoepelingsócganisatie. FAMILIEBERICHT Heden nam God tot zich na een geduldig gedragen lijden onze lieve moeder, behuwd-, groot- en over grootmoeder ADKIANA LOS in de gezegende leeftijd van 83 jaar. Uit aller naam: A. LANGERMANS HARTEVELD. Semhiedam 25 April 1952. Rusthuis van de Herv. Gemeenten. Tuinlaan '58. De begrafenis za'i plaats vinden op de algemene begraafplaats te Schie dam Dinsdag 29 April om Schiedam, 25 April 1952 1 ADVERTENTIES B.z.a. net meisje, 25, j. pr. beg. v d. en n., als hulp in de huish. Brieven no.-»S 426 bur, van dit'blad. Permanent-Wave, compleet. f 5.75. Ook Epeciaal alle kleuren haarverven Kap salon „Alida". Grote Visse rijstraat 8E fhoge stoep). Tel. 33762. Rotterdam. B. Schneider betaalt de hoogste waarde voor lom pen en. metalen. Mariastraat 97, woonhuis. Komt Dok bij u iedere dag door de straat met de carrier en weegt uw lorren zelf. Te koop, 1 pers. eiken ledi kant, met veren bed. com pleet, Mariastraat. 49 b. Wegens teleurstelling ge vraagd voor direct. flink meisje v.d.e.n„ werkster aanwezig Mevr. oBrst, Nas sau DlUenburgstraat 17, Schiedam. Tel. 66599. Bij de werf Gusto Jn Schiedam is voor rekening van. "'de Caltex, in aanbouw de tanker „Caltex-Ben- gplis De te waterlating hiervan zal Zaterdag a.s. 's morgens om kwart over elf plaats vinden. Serenade in de Anth. Muysstraat. Ter gelegenheid van het 60- jarig huwelijksfeest van het echt paar Kosman-Eysberg in de Anth. Muysstraat heeft het muziekcorps van het Leger des Heils Zaterdag aldaar een serenade gebracht, Kan een woning In Amsterdam aanbieden. Wenst een woning In SCHIEDAM, 4 kam., keuken. Boven- of benedenwoning. Huur prijs 10.12.per week Brieven onder no. S 427 aan het bureau van dit blad pr KUNT U ZiCH HET GEVOEL VAN DEZE MAN INDENKEN? Nét xo zoudt U zich voelen els U 'n auto had gekocht en ean dag daarna mei een BORGWARD HANSA 1500 een proelrii maakte. Maak vandaag nog een proef- ■rit en U zuil enthoudad zijn. V BORGWARD .HANSA 1SOO" DEALER voor SCHIpDAIH, VLAARDINGEN en WESTLAND automobielbedrijf Emmastraat 124 - Vlaardingen - Telefoon 4141

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 2