■■HK w m D Christ. Sociaal Convent richt zich tot Schied. Gemeenschap efe Jfe HOUTMAN „Teresa- het verhaal van Philip Gebrek aan gemeenschapszin Doelmatig besteden van het inkomen De klokken zijn terug Viering Bevrijdingsdag Mej. C. BARON d$b VERKOOPSTER Critiek op beleid geldt vooral de kermis DE A VONTUREN VAN KAPITEIN ROB SSS ORGELS Eén uur loon voor '40- '45 Red Skelton in Monopole AGENDA Spaarbank Anno 1820 organiseert een kadercursus voor sociale werksters K. Norel zal spreken over de emigranten J SCHIED A M Vacant ie j Glas in lood van AaVe stemt tevrse Sigarenzaak WALTMAN KOERIERSTERS 2 Zaterdag 3 Mei 1952 Zoals Wü reeds eerder konden berichten, heeft het Christelijk Sociaal Convent in Schiedam, waarin zijn vertegenwoordigd het Prot. Christelijk Werkgeversverbond, de Christ, Middenstandsbond en de Christelijke Be sturenbond, een open brief opgesteld, die gericht is aan het adres van de Schiedamse Gemeenschap. Hierin worden de bezwaren opgesomd, welke ervan deze zijde bestaan tegen de Gemeenschap, die h-t reeds van meet af te weinig waarborg gaf dat de Prot. Christelijke groepering In derdaad naar behoren Ln deze Gemeenschap zou zijn vertegenwoordigd. De Christ. Middenstandsbond, die zich wel aansloot, zag zich volgens 3e open brief genoodzaakt zich ook te distanciëren. Nadat men er zijn spijt over «'"ft uitgedrukt dat de Schie damse Gemeenschap zich in een zodanige richting ontwikkelt dat het Prot. Chr, deel van de be volking zich niet bij haar thuis voelt, vervolgt de brief: „Wij moeten constateren, dat de Schiedamse Gemeenschap niet is wat zij wil en behoort te zijn: een vertegenwoordiging, een knoop punt van alle Schiedamse ver enigingen, stichtingen e.d, die in algemene zin in sociale of cultu rele richting werken. Nog minder is zij een instelling, die geacht kan worden namens de gehele Schie damse burgerij op te treden. Als klein voorbeeld zouden wij al direct het orgaan willen noe men, waardoor de Schiedamse Ge meenschap zich tot haar leden, namelijk de Schiedamse burgerij, richt. Dit orgaan zou een krach tige band moeten scheppen met de burgerij en haar moeten doordrin gen van hetgeen de Schiedamse Gemeenschap voor en door de Schiedamse bevolking tot stand wil brengen. Wij vertellen niets nieuws, wanneer wij zeggen, dat het blad het overgrote deel van de burgerij niets zegt en dat er zeker geen inspirerende werking op de bevolking van uitgaat. Maar ohze allergrootste bezwa ren gelden de wijze waarop uw bestuur meent de jaarlijkse va cantieweek te moeten organiseren. Eén von de mooiste opgaven die een instelling als de Schiedamse Gemeenschap zich kan stellen en waarop terecht de werkzaamhe den van uw bestuur zich meer en meer concentreren, is het organi seren van een vacantieweek voor dat.deel van de burgerij, dat tot de financieel weinig draagkrachti- gen behoort. De minder gesitueerden in onze gemeente hebben niet het geld om met vrouw en kinderen de stad uit te gaan. Deze mensen een heerlijke vacantieweek te bezor gen, waaraan ze nog lange tijd met genoegen terug kunnen den ken, ziedaar de mooiste taak, die de .Schiedamse Gemeenschap zich kan indenken. Maar...... het is ook een moeilijke taak! Aan. zo vele heterogene - elementen een ontspanning te - biaden, waar zij van genieten en deze--ontspanning zo te organiseren, dat zij ethisch verantwoord en in culturele zin opvoedend is, dat is geen gemak kelijke opgaaf. Wij hadden dan ook verwacht, dat de Schiedamse Gemeenschap op dit terrein haar bestaansrecht ten volle zou be wijzen. Maar neen, men maakt het zich zelf heel gemakkelijk, kiest de weg van de minste weerstand en 'doet een behoorlijke concessie aan die. verlangens van het publiek, die op oppervlakkige jool gericht zijn. Men weet niet beter te doen, dan als zwaartepunt van het va- cantievermaak de oude kermis te kiezen, waarvan de ouderen onder ons zich nog alle ellende 2ullen herinneren. Men richt een „attrac tie-centrum" in, zulks tot profijt van do exploitanten, maar niet tot voordeel van de minderbedeelde Schiedammers. Van een vacantie-ontspanning, waaraan men later met genoegen terug denkt, waardoor de mens geestelijk verrijkt wordt en licha melijk in betere conditie komt, is geen sprake. Het enige resultaat is een zich zowel financieel als geestelijk berooid voelen. De va cantie-ontspanning zoals deze in het „attractie-centrum" geboden wordt, levert alleen eer. morele kater °P. Slechts de exploitanten der kermis-attracties juichen na afloop van de vacantieweek, want zij hebben de zuinig opgespaarde vacanfciepenningen en meer dan deze opgestreken. Het bestuur van de Schiedamse Gemeenschap moet toch eigenlijk in het diepst van zijn hart geen hoge dunk hebben van onze Schie damse bevolking, als het meent, dat op deze wijze grotendeels in haar behoefte aan ontspanning voorzien kan worden. Dat de baten van de kermis ten goede komen aan de verdere on derdelen van de vacantieweek is populair gezegd, alleen maar een doekje voor het bloeden. Ket over grote deel der baten vloeit in de zakken der kermis-exploitanten. Van een vacantie-ontspanning, waaraan een zekere geestelijke en culturele waarde ten grondslag ligt, komt practisch niets terecht". Burgerlijke Stand Geboren: Rudolf us J. p, M., z. v. J. Th. G. M- Engerlng en Th, J. M. Oosterhofj Maria E. R-, d. v. J. F. de Maat en R. C- Jansen; Jo hannes A., z. v. G. J. M. Bik en M. de Haas; Johannes, z. v. F. D, N. Kabel en A. M. Sörensen; Sander, z.v.S. C. de Jong en D. Holswilder; Astrid, d. v. A, Groenheijde en J. C. Boomsluiter; Catharina M.. d. v. N. P. C. van Til en M. H. de Ko ning; Abr.a L., d, v. W. v. Harme ien en A. H. Poelmann; Simon J.. z. v. P. G. van Kampen en E. C. Staneke, Overleden: J. de Koning, 67 j.» vr. v, J. A. Adriaanse. 1853, In het museum te Batavia bewaart men nog altijd een stuk van Van Riebeecks grafsteen, da „eerste stichter der Colonie aan Cabo do Boa Esperance en oud president van Malacca" Kapitein Rob kijkt ap zijn. horloge. Is het al zo laat geworden? Hij moet er gauw van door en trouwens, de kinderen moeten ook naar bed. „Ja maar," zeggen ze, „nu hebben wij nog he lemaal niet gehoord, hoe u er zelf in bent ge slaagd om van de Zuid- Amerïkaanse kust zon der schip tarug te ko men." „Ach ja," zegt Rob, „ik zou zowaar mijn j verhaal moet ik toch bewaren voor een eigen avonturen een beetje vergeten. Maar dat j gende keer!" EINDE (Morgen begint deel XXV van „De Avonturen van kapitein Rob"!) Adverten*' M.) De tot „Film van de maand" gekroonde rolprent „Teresa" in Passage zou ook „Philip" genoemd kunnen worden, naar de andere hoofdrolspeler. Want veel meer dan door Teresa's geschiedenis, is deze film-tot een menselijk document geworden door die van Philip, of zo men wil door de ontelbare Philip's, die hetzelfde hebben beleefd. P IJ een eerste kennisnemen van ■*-' de inhoud van de open brief welke -het Christelijk Sociaal Con vent aan het dagelijks bestuur van de Schiedamse Gemeenschap richt te, valt de negatieve toon op» wel ke dit adres beheerst. Zonder zich ook maar een enkele maal te verdiepen in de ongetwijfeld ook in Protestants Christelijke ogen meer positieve waarden van het gemeenschapswerk en de vooruit gang, welke daardoor reeds op ve lerlei gebied tot uiting kwam be perkt men zich tot het zich vast bijten in enkele principiële hin dernissen, die wonderlijk genoeg in staat blijken om iedere toena dering uit te sluiten. Q.j. wordt ook door dit adres in zoverre nog weer eens doorgedrongen tot de kern van een kwestie, die zo oud is als de gemeenschap zelve, na melijk de afzijdigheid van de Prot. Chr. Organisaties, dat men zich op het standpunt stelt dat hier als voorwaarde voor het deelnemen aan dit werk de Protestants Chris telijke groeperingen- mag worden gestEld een volkomen prijsgeven van het standpunt van degenen, die mede in deze gemeenschap zijn vertegenwoordigd. Het wer ken van en in de Schiedamse Ge meenschap heeft sedert de oprich ting duidelijk bewezen, dat zoveel mogelijk rekening kan worden ge houden met de instelling van de onderscheidene bevolkingsgroepen. Ook t.a.v, het verraaakcentrum heeft dit gegolden en geldt dit nog, evenals trouwens voor heel het vacantiefeest, dat met zoveel andere manifestaties alleen maar mogelijk werd mede dank zij de „kermis". Wanneer de Schiedam se Gemeenschap zich van dit laat ste los zpu willen maken, zou dit alleen, kunnen betekenen, dat men zich voor hulp zou dienen te wen den tot de overheid, zo men de activiteiten» niet tot een minimum zou willen beperken. Naar dit laatste streeft men in de groep van de adressanten blijkbaar tnet een zeker welbehagen. Wij kun nen het uit het tot dusver gede monstreerde gebrek aan gemeen schapszin niet anders zien. Dat men het ondertussen in eigen kring niet geheel met de in de brief geformuleerde zienswijze eens. is, bewees en bewijst nog steeds de enthousiaste medewer king van velen uit do Protestants Christelijke bevolkingsgroep - aan het werk van de Schiedamse Ge meenschap. Philip Cass (John Ericson) wordt met twee andere bloedjonge kna pen in het Amerikaanse leger naar Italië gestuurd. Een uitgesproken moederskind is deze Philip. Zon der een grein mannelijkheid ver schijnt hij aan het front, waar een geweldige eenzaamheid zich van hem meester maakt. Sergeant Dobbs probeert hem tot een man te maken door in deze deernis wekkende melkmuil woede en haat op te wekken. Dobbs kan zijn op voedend werk echter niet volein digen. Op patrouille wordt hij ge dood. Angstig en eenzaam blijft Philip achter, ten, prooi aan een oneindig verlangen' naar zijn moe der. Dan trouwt hy Teresa (Pier Angeli). Een vreugde die maar kort duurt. De oorlog is plotseling voorbij. Hij moet terug naar Ame rika. Zijn. Italiaanse vrouw mag hem later volgen als oorlogsbruid. Als ze in New York komt blijkt Philip steuntrekker te zijn, die bij zijn moeder inwoont. Het jonge paar rest niets anders dan er te blijven wonen. Onder de druk van haar schoonmoeder, haat en de slappe houding van haar man, die haar zelfs in de steek laat als Teresa hi verwachting is, loopt het meisje weg. Philip gaat in zijn radeloosheid te biecht bij een "Wanneer over enkele dagen de vlaggen weer uitwaaien over ons land, dan zijn zij een tolk van onze blijdschap over de vrijheid, welke wederom tot ons kwam, na lange en sombere dagen van druk. Tevoren evenwel hingen deze vlaggen halfstok, want wij gedachten hoe deze vrijheid is gekocht door het bloed van ve len.. Wordt echter wel voldoende beseft, dat ook thans nog de prijs niet ten volle is betaald, maar dat zij nog steeds wordt opge bracht in het leed en de nood van vrouwen en kinderen, die achterblijven? Het verlies is onherstelbaar en de smart kunnen wij niet over nemen, maar wel kunnen wij de materiële nood lenigen, welke zij te dragen hebben. Steunt daarom de Stichting 1940—1945 met het loon van één uur van Uw arbeid, opdat zij als voorheen in staat blijve onze gevallenen te eren in de 2org voor hun nabestaanden. Laat ons dan allen hieraan medewerken en hierin tonen.dat het feest der bevrijding aller eerst een feest van dankbaarheid is. De Burgemeester van Schiedam, J. W. PEEK. Sergeant Dobbs leert Philip, dat je in de oorlog moet durven haten en durven, vechten. Vit de film Teresein. Passage, psycholoog en dan komt alles toch nog in orde. In dikwijls beklemmende en soms ontroerende beelden toont deze film een stuk leven, dat we helaas van alledag zouden kunnen noemen. Want hoeveel Teresa's en hoeveel Philip's trachten zich staande te houden in de moderne maatschappij? Er zijn sedert de geboorte al heel wat foefjes uitgehaald met de be doeling het publiek aan het lachen te krijgen. Ging het eerst meestal ten. koste van Moeder'e porcelein- kast en de fraaie producten van de bakker, tegenwoordig zijn we nog maar nauwelijks tevreden met ori ginele, groteske nonsens als ze in „Hellzapoppin" te beleven waren. Dat het toch ook nog wel moge lijk is om de lach te laten opklin ken zonder dat men daarvoor inge wikkelde filmtrucs uithaalt, dat de monstreert niemand minder dan Red Skelton, de Amerikaanse ko miek, dit weekeinde aan de Hoog straat in de film „De verliefde ca meraman". Hij is een tamelijk ex centrieke fotograaf, die het meisje van zijn dromen ontmoet in de figuur van een rijke, maar zwaar belaagde jongedame, die hij on danks zichzelf van een wisse onder gang weet te redden, 't Verhaaltje heeft niets om het lijf, maar Red krijgt alle kans dolle dingen uit te halen waarbij alleen een verstokte iezegrim de kaken op elkaar kan houden. Beroep Oud-Ger. Gemeente De Oud-Gereformeerde Gemeente in Schiedam heeft een beroep uit gebracht op de heer Fr. Luytjes, evangelist te Klundert in Noord- Brabant, Wat men moet weten: Apothekers-nachtdienst: Gouka en Co., Groenelaan 127, Bellen bij ongeval: G.G. en G.D. Tuinlaan 89. Telefoon 68290. Films: Passage, 2 en 8 uur, Za. en Zo. 2, 4.15, 7, 9.15 uur: Teresa (14 j.). Monopole, 2, 7, 9 uur. Za. en Zo. 3. 5, 7, 8 uur: De verliefde ca meraman (alle loeit.). Bijeen komsten: 4 Mei, Volksgebouw, 10.30 uur: Hum. Verbond. Lezing dhr. Kwee Swan Liat over „Ooster se levenswijsbegeerte". De grote verschuivingen bij de lonen en de prijzen na de oorlog hebben in vele gezinnen, zowel bij lage als bij hogere inkomens, het financieel evenwicht danig verstoord. In brede kring groeide een grote behoefte aan voorlichting hoe het gezinsinkomen op de beste wijze kan worden besteed. De Spaarbank Anno 1820 heeft het als haar taak gezien in deze behoefte aan voorlichting te voorzien. Zij verkreeg hiervoor de beschik king over een deskundige, mevr. E. J. Wilzen—Bruins, die zich op het ge bied van de gezinsbegroting heeft gespecialiseerd. De Spaarbank organiseert nu formulier aanvragen op het adres kosteloos een kadercursus voor van de Spaarbank, Lange Haven maatschappelijke werksters en an- 80. Enig voorbehoud moet worden deren, die met gezinnen en hui?- gemaakt voor het geval de belang - vrouwen uit hoofde van hun fursc- stelling voor de cursus het aantal tie in aanraking komen, tot lei- beschikbare plaatsen mocht over- ding en voorlichting omtrent ge- treffen, zinsuitgaven worden geroepen en zich gaarne daartoe een bredere oriëntering willen eigen maken. De cursus wordt gegeven OP de Donderdagmiddagen 15 en 29 Mei en op 5 en 12 Juni, telkens te 2 uur, in gebouw Irene. De uitno digingen tot deelneming zijn ver zonden. Zij, die aan deze cursus zou den deelnemen doch geen uitnodi ging hebben ontvangen, kunnen een prospectus en inschrjjvings- De bekende schrijver K. Norel vertoefde nog niet zo lang geleden geruime tijd in Canada, Hij reisde er veel en sprak dagelijks de Ne derlanders die daar ver van huis een nieuwe toekomst poogden op te bouwen. „Hoe leven de Nederlandse emigranten in Canada", over dit on derwerp zal de heer Norel Dinsdag 13 Mei in gebouw Irene spreken. De lezing die wordt toegelicht met lichtbeelden, vindt plaats onder au spiciën van boekhandel Van Leeu wen. INENTING TEGEN DIPHTERIE Op "Woensdag 7 Mei, van 16 tot 17 uur, zal door dokter P. v. d. Kuy ln het Wijkgebouw Schiedam- seweg 31 te Kcthel, zitting worden gehouden, voor inenting tegen diphterie, voor kinderen van 0 tot 6 jaar, georganiseerd door de beide kruisverenigingen te KetheJ. De behandeling is voor ieder ge heel gratis. Laat uw kinderen tijdig inenten tegen deze gevaarlijke ziek te. Grote Kerk krijgt een doventelefoon In haar laatstgehouden vergade ring heeft.de Centrale Kerkeraad van de Ned. Herv, Gemeente beslo ten in de Grote Kerk een z.g. do ventelefoon. aan te laten brengen» OFFICIËLE PUBLICATIE INENTING TEGEN POKKEN Op Dinsdag, S Mei, 's middags van 2 tot 3 uur bestaat gelegenheid tot kasteloze inenting tegen pok ken in het gebouw van de G.G, en G.D., Tuint a an 80. Trouwboekjes der ouders of geboortebewijzen der kinderen medebrengen. Ontspanning in het St. Jacobsgasthuis Donderdagavond bracht het Irene- fonds zijn maandelijkse ontspan ningsavond voor de Ouden van Da gen in het St. Jacobs-gasthuis. Hieraan werkten belangeloos mee The Manahikis Hawaiïans, het Ac cordeonduo De Willanty's, de goo chelaar Boléro en het trio Rap, xylophoon axt. Het geheel vormde een vlot programma. De oudjes lieten zich niet o -betuigd. In de toren van de Grote Kerk hangen nu weer drie klok ken. In de loop van deze week zijn de twee grootste na een jarenlange afwezig heid weer op hun oude plaats teruggekeerd. Het was een moeilijk karwei, waarbij heel wat vakmanschap te pas kwam. Nadat de klokken onder in de toren waren geplaatst, zijn ze door middel van een stalen tros, die via een galmgat boven in de toren, weer naar beneden werd geleid, naar bo ven gehesen. Voor de nodige kracht hierbij zorgde een lier, die op een vrachtauto was geplaatst. De twee thans weer aangebrachte klokken dateren resp. van 1455 en 1519 en wer den gegoten door Wil lem van Kloterdiic en Steven Butendiic (1455) en Wilhelmus en. Jasper Moer (1519). Daarnaast hing reeds in de toren de uit MAANDAG 5 MEI 9—12 uur: Op Sportpark Bosboek finales schoolvoetbal- en handbal- toumooi- Tussen, de wedstrijden door vindt ca. 11.10 uur op het tweede veld een korfbaldemonstratie plaats. Om 12 uur ont- - moeten, elkaar een R.H.B.S.-elftal en een gecombineerd Ulo- elft aL- 2,39 en 3.45 uur: Terrein Excelsior in Volkspark is strijdperk voor de jeugdvoetbal-elftallen van Schiedam en Wandsworth. 3 uur: De arbeiders-muziekvereniging „Excelsior" geeft een popu lair concert op het podium op de Broersvest. Dirigent de heer D. van Seuren, 8 uur: Op-podium Broersvest optreden van „Mandolinata" en „Vrij en Blij". In de pauze voert Gusto's Muziekvereniging een marsenprogramma uit 1710 daterende werkklok, die dage" lijks bh het luiden te beluisteren valt. De „brandklok" van 1455, die 3500 pond weegt, heeft een rand-op schrift, waarin in het Latijn te le zen valt: „Ik loof den waren God, roep het volk, verzamel de gees telijkheid, ik betreur de doden, verdrijf de pest, luister de feesten op". De grootste, de Sint Jansklok, weegt 5600, de werkklok 2000 pond. Medische Zondagsdienst Van Zaterdagmiddag één uur tot Zondagavond 12 uur wordt de me dische dienst waargenomen door de volgende artsen: D. Houthuysen Jr„ Swaramerdamsingel 43, tel. 68516; A. Q. C. Klomp, Jul, van Stolbergstraat 3, tel. 69952; J. Ris, Tuinlaan 92, tel. 67856. Geopend is apotheek Gouka en Co., Groenelaan 127. De Notaris A. S. H, A. Blaiase, te Schiedam, zal op Vrijdagen IS en 23 Mei 1952, resp. bij veiling en afslag, telkens des v.m. 11 uur in het Gebouw van de Ned. HE, Volksbond, Lange Ha ven 71. te Schiedam, ln het OPENBAAR VERKOPEN: Een pand, waarin werk plaats met bovenwoning, open grond en erve, te Schiedam. HOOFDSTRAAT 97, groot 1 Are 48 'centiaren. Beneden in eigen gebruik geweest en boven verhuurd voor 5.20 per week. VOORTS op Vrijdag 23 Mei 1952, bij veiling en af slag-in één zitting: De ln voormeld pand aan wezige DRAAIBANK merk „Lodge Shipley" met pris- mabed, leidspindeL Norton- kast, midden-snarenschijf- aandrijving. Draailengte 25DO m,m. cerjterhoogte 250 m,m, met zelf centrerende- en onafhankelijke Klauw- plaat, meeneemplaat en sleutels. Aangedreven door Electromotor „E.MJ7* 220/ 330 Volt, 4 P.K. 1930 Omw. met schakelaar en aanloop weerstand en aangebouwde versnellingsbak. Aanvaarding en betaling der kooppenningen van het pand 23 Juni 1952 en van de draai bank dadelijk na de toe wijzing. Bezichtiging Woensdag 14 en Donderdag 15 Mei 1952, van 10—12 en van 24 uur. Inlichtingen en toegangsbe wijzen ten kantore van voornoemde Notaris, Nieuwe Haven 148, ia Schiedam, tel. 63116. MET S jmet bel op 68817 UNIQUE TAX AUTO'S gesloten aanhang wagen* MODE-ATELIER DAMES- EN KINDERKLEDING Graaf Floriwtraat IS -. is verplaatst naar GROTE MARKT 27 HUISHOUD- EN INDUSTRIESCHOOL VOOB SCHIEDAM EN OMSTREKEN. PEINS MADKITSSTRAAT 9 SCHIEDAM Inschrijving van Leerlingen van 1 tot 30 Mei I VOORBEREIDENDE OPLEIDING Toelatingseis: 6 klassen Lagere School H HULP IN DE, HUISHOUDING Toelatingseis, minstens 2 jaar U.L.O. of Voor bereidende Opleiding m HUISNAAISTER en COSTUTJMNAAISTZR Toelatingseis: Voorbereidende Opleiding. IV KINDERVERZORGSTER Toelatingseis: diploma Hulp in de Huishouding V. MIDDAGCURSUS IN NAAIEN voor leerlingen van 15 jaar en ouder VI DIVERSE AVONDCURSUSSEN .voor meisjes van 10 jaar en ouder. Inlichtingen en aangifte op de volgende uren: Dinsdag en Donderdag 45 uur. Woensdag 10—11 uur en Maandag 7—8 uur *s avonds. De Directrice: H. J. YBES. ZIET U BET68 EN Z1E7 U EB BETEfl UIT t DIJKSHOORN OPTICIEN ST. tlDUINASTRAAT 1 SCHIEDAM. TEL 6784? U belt 66280 en wij ver strekken U geheel vrij blijvend alle gewenste inlichtingen. ATELIER: Vlaardlngerdijk 207 Tel. na 6 uur: 76337/66347 OPENBARE VRIJWILLIGE VERKOPING Notaris P. Schaberg te Schiedam, zal op Vrijdagen 9 en 16 Mei 1952. vjtti. 11 uur in het Gebouw van de Ned. R.K. Volksbond, Lange Ha ven 71 te Schiedam,* bij vei ling en afslag in het open baar verkopen: De Kapitale Bouwmanswoning „Land- Vreugd", met daarbij beho rende getimmerten aan de Laan van Boles no. 140 en diverse percelen uitmuntend bouw- en weiland, alles in de Hargpolder, Babberspol- der, Holierhoekse- en Zou- teveensepolder onder de Ge meente Schiedam, alsmede een perceel weiland onder de Gemeente Vlaardlngen, het geheel ter grootte van 33.28.22 Ha. In zes percelen, combinatiën en in. massa. Breder bij biljetten en noti- tiën, te verkrijgen Lk.v. de Notaris, Tuinlaan 102. TE KOOP AANGEBODEN in Den Haag met een omzet v. ruinv 55.000 per jaar, ponder cont. en dipl. onnod. te reflect, Woningrml te Schiedam of omg. vereist L ben. h. Br, no. S 436 bur. v. d- blad. (zonder chauffeur) AUTORIJSCHOOL Rembr.laan 58. teh 60348 WONING RUIL SCHIEDAM ROTTERD^f Aangeboden te Botterdam (Kralingen): een moderne etage op goede stand (nieuwbouw). Ruim uitzicht, zonnige woning. Eventueel een vrij huis te Tilburg beschikbaar. Gevraagd: benedenhuis op goede stand met tuin te Schiedam. Brieven ondér no. S 437 aan het bureau van dit blad WU vragen voor onze winkel.te SCHIEDAM, Hoogstraat 37. EEN FLINKE boven de 18 Jaar. Gunstige loon- en vaeantie-regeling Mondelinge sollicitaties in genoemde winkel ZIJLSTRA k... Groot-winkelbedrijf in levensmiddelen Ta r l e 11 1—15 woorden f 0.65 Elke fi woorden meer f 020 Tuindersglas in diverse ma ten, uit voorrgad leverbaar voor volkstuin, kippenhok, zomerhuisje etc. Zeer con currerend. Bel op 6873S, Van Katwijlc's Glashandel, Lange Kerkstraat 38, Schie dam. Let op juiste adres. Te koop aangeb. Engelse kinderwagen in prima staat. B.K. Laan 243, na 6 uur. korting deze maand. Huiskamerstellen 150,—, el u bat ellen met wollen mo quette 1 350,—. Sten tier, Stoffeerderij, Meubelmske- W. Frs nkelandseatraat 79. Tel. 69974. Toiletspiegels, 3-delIg, kun nen gewoon tegen de muur worden opgehangen. Glas. platen v, ronde tafels, thee meubelen. glas ln lood. spfe- gels moderniseren en op nieuw verzilveren, v, Loo- nfk*s Glasindustrie. Boter- Straat 39. Schiedam. 'Tele foon 68945. G. Tr{Jzelaar Zzn., van Ba- verenstraat 10. Telef. 68424. Schoonmaken, reparaties aan haarden en kachel*. Levering van haarden in >etere kwaliteit. Onze hartelijke dank aan B, v. d. Maat, tel. 39518 of P.K. Onneslaan 158 voor die prachtige foto's gemaakt op ons 12% jarig huwelijksfeest Echtpaar Gorzeman—West broek. Voor witwerk Gebr. Klejj- heeg, Hoofdstraat 239, Schie dam. TeL 68353. Te koop een goed onderhou den natuur-wetenschappelij- ke en romantische biblio theek van 3800 delen en een partij tabaksbladeren ven de teelt 1951. C. v. Bohemen, Zeestraat 23, Noordwjjk (B) bij Leiden. Te koop gevr. een dames mantel m, 44, liefst donker br. Br, nr. S 438 bur. v, d, blad. Nette werkster gevr. 1 x p. week Donderdags, Fr. Ha- verschm.Isan 64. N.V. Sportfondjenbad Schie dam vraagt badroeisje voor scho oitmaakwerkza amheden. Salaris volgens rijksregeling. Aanm, Dinsdag 6 Mei van 19.30 tot 20.30 uur.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 2