Druk cricketseizoen staat Schiedam te wachten Excelsior-Hermes opent 13 Juli Oudedijk-terrein y 9fa vol zonne |n en regen V AMÏÏS K MIM G c M Mr Peek reikt prijs uit AGENDA Schoonmaak brengt huisgezin in rep en roer Men liet echter ook weer allerminst verstek gaan S.rï"5vNrSsng t - Voorverkoop voor Sparta-Hermes DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB Feestelijk begin van zomeravond-voetbal r~ 2 Dinsdag 6 Mei 1952 nu TWEE Gusto musiceert in de Plantage MONOPOLE Grensincident „De Postduif" kwam uit Maastricht Wrang Het monument I Het monjiment II Ir H. Vos spreekt over „De weg naar vrijheid" Klaverjassen om de Cup van Schiedam „Een strop om de hals" van Utile Duld Burgerlijke stand Nu het einde van het voetbalseizoen zo langzamerhand in zicht komt, dient cricket, de Schiedamsc zomersport bü uitnemendheid, zich weer aan. Met recht magen w\j hier spreken van de Schiedamse zomersport. Het is een verheugend verschijnsel, dat cricket de laatste jaren in Nederland een gestadige groei vertoont. Dit blijkt wel overduidelijk uit de toename van het aantal elftallen, dat aan de competitie van de Nederlandse Cricket Bond deelneemt. Maar Schiedam neemt nog steeds een uitzonderlijke plaats in. Niet alleen door het feit, dat twee grote verenigingen, n.l. Hermes-D.V.S. en Excelsior, met een flink aantal elftallen in de competitie van de N.C.B. en R.C.B. uitkomen, maar meer nog door de grote belangstelling, die het Schiedamse publiek voor cricket heeft. Cricketwedstrijden in Schiedam worden steeds door een groot aan tal toeschouwers gadegeslagen. De ze toeschouwers zijn op de speci fiek Schiedamse manier deskundig en enthousiast en verlenen daar door onze stad een apart cachet aan „The King of Sports". Ook dc Schiedamse jeugd is door deze sport gegrepen. Reeds nu kunnen we de jongens op open plekjes be zig zien met de beoefening van het weer zo specifiek Schiedamse straat-cricket. Schiedam en cricket horen bu elkaar, sinds tientallen jaren. Nog steeds verkeren we door het moedig volhouden van Hermes- DVS in de enerverende en slopen de eindfase van de strijd om het voetbalkampioenschap. Doch cric ket staat vlak voor de deur. Over twee weken, Zondag 18 Mei, start de eerste klasse-competitie van de NCB. In het Volkspark en aan de Damlaan wordt in de kooien reeds druk geoefend. De cricketers van beide verenigingen bereiden zich voor op een zware competitie. Her- mes-DVS is namelijk ingedeeld in de eerste klasse A met de vereni gingen ACC (vorig seizoen kam pioen), HCC 1, HCC 2, het pas gepromoveerde HBS, en Rood en Wit. Tegen deze clubs wordt uit en thuis gespeeld, totaal dus 10 •wedstrijden. Bovendien spelen de Damlaanbewoners dan nog drie wedstrijden tegen clubs uit de B- afdeling, waarin Excelsior is in gedeeld. Deze drie wedstrijden zijn: Excelsior uit, VOC thuis en Quick (N) thuis. Totaal dus 13 wedstrijden, waarvan 7 thuis en 6 uit. Excelsior is ingedeeld in de eerste klasse B met Haarlem, Kampong, PW, Quick (N), Quick (H), Sparta, VOC, VRA en VW Excelsior ontmoet deze verenigin gen eenmaal, uit of thuis, slechts tegen WV worden twee matches Advertentie (1. M.) De trouwe Capri-verbruikers weten het al uit ondervinding; voor Capri geen dure recla me of luxe verpakkingen. Neen, Capri eau de cologne koopt U zo, puur in de fles, maar ze is dan ook de beste zuivere eau de cologne voor de laagste prijs. Alléén met Moederdag ma ken de Capri-fabrieken een uitzondering, dan brengen zij een reclame aanbieding die niet duidelijker kan spreken. De bekende kelkflacon die U het hele jaar door voor vijf en negentig cent koopt, zal mat deze Moederdag het- gewbank worden voor dui zenden RotterdamseMoeders, omdat da Capf'-fabrlek er bijna de helft aan mee betaalt. Woensdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van deze flacons zuivere Capri eau de cologne en nu betaalt Vader, Jan, Piet of Anneke er geen 95 cent per stuk voor, neen, zij kopen' er voor Rode damesbeursjes met koperen beugel els speciale Moederdag. q. aanbieding 70 -Cl WINKELCENTRUM BINNENWEG gespeeld. Bovendien speelt het dan nog 2 wedstrijden tegen A-klas- sers, nl. Hermes-DVS en HCC 1. Totaal dus 12 wedstrijden. Voor Hermes-DVS begint de competitie op 18 Mei met de zware uitwedstrijd tegen Rood en Wit in Haarlem, dan 22 Mei HBS thuis en 25 Mei ACC uit. Een bijzonder heid in het komende cricketseizoen zal het treffen tussen de beide gro te Schiedamse cricketclubs zijn. Excelsior, dat het Volkspark gaat verlaten en haar cricketwedstrij den zal spelen op het grote mooie nieuwe veld aan de Oudedijk, opent haar fraaie terreïnencomplex met de derby tegen haar stadgeno te Hermes-DVS. Op 13 Juli zal deze match plaats vinden en we kunnen nu reeds vaststellen, dat dit dé grote gebeurtenis van het seizoen zal zijn. Engelse cricketers op bezoek Ook in ander opzicht zal het a.s. seizoen belangwekkend zijn. In het kader van de EngelsNederlandse sportuitwisseling zal het cricket elftal van Wandsworth van 6 tot 16 Augustus een bezoek aan onze stad brengen. De Schiedamse cric keters, die vorig jaar zulke pret tige ervaringen op hun Engelse tour hebben opgedaan, verheugen zich nu reeds over dit tegenbezoek. Naar wij vernemen zal de voor verkoop van plaatsbewijzen voor de beslissingswedstrijd tussen Sparta en Hermes-D.V.S, op a.s. Zondag in het Feyenoord-stadion, Donderdag morgen aanvangen bjj de bekende adressen. Aan Schiedam zijn in to taal 20.000 plaatsbewijzen toegewe zen. Het hoogtepunt van dit Engelse bezoek zal ongetwijfeld het treffen tussen de cricket-teams van Schie dam en Wandsworth zijn. Al met al kunnen de Schiedamse cricketliefhebbers dus vooruitzien op een interessant en gevarieerd cricket-seizoen. Woensdagavond geeft Güsto's Muziek vereniging een concert in de Plantage. Uitgevoerd wordt het volgende pro gramma: 1. Mars Baudouin X (Alb. Schmidt): 2. Renovation Ouverture (Louis Bajus): 3. Au Printemps, Fant. Pastorale (H. Fcr- nand); 4. Dorpszwaluwen, wals (Joh. Straus, arr. J. Maas): 5. Triumphmars uit Aïda (G. Verdi, arr. A. Rossouw); 6. American Patrol (F. W. Meacham. arr, Delhaye); 7. Fant. Homantlque <L. Mon- tagne); 8. De Garde Mars (C. J. N. Cori). Gebrseerd op tamelijk recente ge beurtenissen geeft de film „Grens incident" aan de Hoogstraat een be klemmend beeld van ondenkbare toestanden, zoals die zich ook nu nog kunnen voordoen in „God's own country", waar in het hoogseizoen Californische boeren gebruik maken van Mexicaanse werkkrachten. Deze komen de grens over met tijdelijke passen, die terugkeer binnen1 een zekere termijn noodzakelijk maken. Er waren er blijkbaar ook, die het liever zonder passen deden, of be ter gezegd met valse passen reisden. Zij waren bet, die vaak tot slacht offer werden van gewetenloze schur ken, die de clandestien op Ameri kaans grondgebied verkerende Me xicanen volkomen in hun macht hadden. De film laat zien hoe aan beide zijden van de grens een politieman wordt ingezet om uit te vinden wie en waar de daders van deze men sensmokkel zich bevinden. Zij wor den gevonden, maar als het zqver is, weten de boeven ook al het een en ander over de. staat van dienst van de vermomde politiemannen, waarvan er één als slachtoffer van zijn beroep valt. Gelukkig behoeft de toeschouwer de zaal niet te ver laten voordat hij heel die bende super.schurken heeft zien inreke- Advertentie I. IW.J Wat een huisvrouw in Charlois met de Voorjaarsschoonmaak is overkomen mag als waarschuwing gelden voor alle vrouwen van Rot terdam. Een ware ramp is nl. in de klerenkast aan het licht gebracht. In Vaders kast stonden 4 paar schoe nen. waarvan naderhand bleek, dat slechts 2 paar intensief werden ge bruikt. De andere 2 zagen er nog keurig uit, maar zoals manlief haar verzekerde, bleken ze niet te pas sen. Bij de oudste dochter was het nog veel erger. Liefst 5 paar schoe nen bleken zo goed als ongebruikt in de kast te staan. Na lang aarze len kwam het hoge woord er uit. ze waren te klein en toch waren het zulke lieve schoentjes, maar la ter bleek. dat ze"toch niet helemaal pasten. Helaas in één gezin 7 paar schoenen voor niets gekocht. Dit kan worden voorkomen. Vrolijk (U weet wel: „Vobr goeie schoenen") heeft in zijn filialen aan de Cool- singel en Beijerlandselaan een PediX-apparaat staan. Met het PediX-apparaat kunt U zelf in een oogopslag ZIEN of Uw schoenen pas sen Verstandige mensen kopen daarom hun schoenen bij Vrolijk. 1885. De aardolie is een product van dierlij ke en plantaardige mi cro-organismen, opgeslo ten onder de aardlagen. Door sonderingen en proefboringen moet wot den aangetoond waar zich die bronnen bevin den en of het de moeite it tot exploitatie over te gaan. Het mtoorschip „Gaiilei", onder com mando van kapitein Mc- Lloyd, uitgerust met de nieuwste apparaten, koerst in de „wateren rondom Kaap Hoorn. Er zijn verscheidene des kundigen aan boord, die over verscheidene aan wijzingen beschikken, dat zich hier uitgestrekte olievelden zouden bevinden. De eilanden in deze buurt zijn onbewoond, maar op zekere dag me- nen een paar officieren, die'de omgeving steeds met kijkers verkennen, op het strand van een klein eiland, een menselijke gedaante waar te nemen. Wat kan dat betekenen? De Jonge Harmonie neemt de spelers van het clubhuis aan het Doeieplein mee naar de terreinen achter dc Parallelweg en wethou der mr P. van - Bochoveverricht de aftrap bö het begin van de zo meravond-voetbalcompetitie, die Woensdagavond om zeven uur aan vangt. - De deelnemende verenigingen een aantal van 20 zullen van 8 Mei tot eind Juli wedstrijden- spe len aan de Parallelweg. De vóetbalcommissie, mag tevre den zijn dat zij gedurende enkele maanden een goede vrijetijdsbeste ding heeft georganiseerd voor meer dan 300 Schiedamse jongens. Voet- vaiverenigingen van verschillende richtingen zijn vertegenwoordigd. Elke avond worden er achter de Parallelweg drie of vier wedstrij den gespeeld. SPREEKUUR INSPECTEUR ONDERWIJS De inspecteur van het Lager On derwijs zal deze week i.p.v. Woens dag 7 Mei zijn spreekuur houden op Vrijdag 9 Mei, 's middags van 3—5 uur. Was de Koninginnedag dit'jaar één stralende lentesymphonie, met de Bevrijdingsdag moesten we onze eisen aanmerkelijk minder stellen. In de morgenuren was er hoogstens een wolkje aan de lucht, maar in de middaguren werd dat spoedig anders. Hoewel ze de vreugde van de vrije uren niet geheelkonden vergallen, zorgden de regenbuien er toch wel voor dat bet op straat minder druk was. Ook 's avonds bleven we voor regenwater niet.gespaard. Men heeft er zicb toén echter maar weinig meer van aangetrokken op de overvolle Broersvest, waar „Vrij en Big" de toon aangaf. Het besté van alles trof het gis- Thijssenschool B; 4 St. Agnesschool In totaal 325 duiven van de vereniging „De Postduif" namen deel aan een wed vlucht vanuit Maastricht, aist. 148 km. De eerste duif arriveerde 9.06.30, de laat ste duif 9.15.51 uur. De uitslag was: J. v. d. Windt 1. 4 6. 23. 38. 43, 47. 61, 71: J. Fruij 2, 12; J. Coster 3: Tromp 5. 34. 53. 60: J. W Blom 7. 17. 52: C. de Tuinder 8, 31. 44: J. Kersemetjer 9: H. Heeren 10. 42, 56. 68; Hazenbrood 11: Faas 13. 24: Ram 14. 19. 39, 62, 67: Muil wijk 15. 26; Westerholt 16; H. Crama 18, 52: W. -J. Jansen 20; P. Verheugen en Co 21, 66: Gebr. v. d. Kant 22, 74: v. Dongen 25; Stieber 27: Koogje 28; Gebr v. Tricht 29; P. van Os en Co 30; Tintel 33: H. Blom 35: W. Vermeer 36; Smirre 37, 55, 58. 76: J. Verbeek en Co 40; v. Mourik 41. 55, 64; K. de Wit 45; B. de Recht 46, 70. 72: Koppenhagen 48: Gebr. Donks 49. 51: J. Blom 50: Wach tendonk 57: J. v. d. Tuin 59, 55: v. d. Moezel en Zn 63. 81; de Man 69: Willems 73; J. Zielen 75; van Rijswijk 77; De Graaf 78; Snijders 79. 82: Welie 80; In 't Hol diploma. 'ESPERANTO-AGENDA Mérkredon: iu pri io. Klubvespero Volksgebouw Tuinlaan 50. Dimangon. Kultura tago en Dordrecht. Jam ni atentigas vin pri la varia vespe- ron, klu okazos la 14an de majo, ne hontigu ia estraron kaj venu giuj. OPBRENGST EMMABLOEMCOLLECTE De totale opbrengst van de op 26 April in onze gemeente gehouden inzameling bedroeg 6.374,72. termorgen de finale van het school- voetbal e:l handbaltournooi. Niet alleen de-deelnemende jeugd was hiervoor in grote getale naar Bos- hoek getrokken, ook heel wat oude ren -hadden een aardig kijkspel aan de verrichtingen op de twee velden, waar de beste elftallen van de la gere, ulo- en nijverheidsscholen hun krachten - gingen meten voor de eindprijzen. Naast voetbal kwam destijds ook handbal op het pro gramma van hét actieve comité, dat deze wedstrijden, de laatste jaren organiseert* Maandag kon voor de eerste: maal in dit verband eén de- monstratieiwedstrijd worden aan schouwd tussen .tweeschool-korf-, bqltientallen; Het ligt iri de lijn der verwachting dat bij uitbreiding van deze sportwellicht reeds volgend jaar ook korfbalwedstrijden tussen scholieren zullen plaatsvinden." Wat de resultaten van bet tour- nooi betreft. De finales hadden, de volgendeuitslagen: -Lagere scholen; St Jozéfschopl-rJ. Ligthartschool A 0—2; V.G.L.O.-school—St. Bernar- dusschool3—2 (rrt. strafsch.). Ulo scholen: W. ;de ZwijgerSchool—Am-' baehtsschoól'H Cf Pr. Iréneschoöl Mathenesserschool II 9—1. Hand bal lagere scholen:"St. Agnesschool I 2-t-S :fna jverléngingj.. HandhaJ Ulo scholen: Mater Deïschoql ril^prin- ses Ireneschpol 43. ."-o - De. prijzen, diedoor burgemeester Peek werden uitgereikt, -vielen als volgt .toé aan de winnaars: Voetbal lagere scholen: 1 Jan Ligthartschool A; 2 St. Jozefschool; 3 lste VGLO- school 4 St. Bernardusschool. Hand bal lagere scholen: 1 St. Agnes school 1; „2 St. .Mariaschool; 3 Theo Herdenking beter dan thans het geval is, weten. Aan de herinnering gennaden uithakken. Nu onze gevallenen zal herden- van hen, die vielen, is men staan wij altijd zo, dat ieder ZATERDAGAVOND zijn ken. Na de affaire met Pie- het verplicht. voorwerp, dat daarvoor silo -moor vnnf rr7 f*r Stawvplfl's heelrï hehhnn we weer met al die duizenden mannen en vrou wen van de Schiekant naar het monument aan de Ger- rit. Verboonstraat getrok-, ken om er die simpele, maar daarom niet minder indrukwekkende groet te brengen aan hen. die het hoogste offer brachten voor ter Starreveld's beeld hebben we reeds meerdere ontwer pen'mogen begroeten, maar geen enkele was in staat de vereiste goedkenring weg te dragen. Het laatste bericht over .deze nu toch langza merhand wel wat onver- Revué weet te berichten, hebben goede geesten in het S.V.V.-kamp de toezeg ging gedaan dat de voet bal wedstrijd Nederland Zweden zal zijn te volgen op het televisiescherm, dat in de cantine op het SVV- terrein wordt opgesteld. De service gaat zelfs zover, dat bij het niet uitzenden per televisie van de twee de helft, gezorgd wordt voor een radioverslag. maar in aanmerking komt, Kras gezegd tot steun kan zijn. Het is zelfs zo, dat wij met ons Hoewel we met de indruk hoofd tegen het dek staan. hebben dat de waarschu- En nu komt het! Wij maken wing voor u geldt, willen altijd een ontzettende herrie, emmer water om. Voordat we u het volgende stukje maar heus, heren, dit werk men het water weer had dat we aantroffen in moet ook eebeuren. Velen opgedweild .was 'een deel Vorige week Dinsdag viel op de bovenverdieping van hotel „De Kroon" een ■- proza, dat we aantroffen in moet ook gebeuren. Velen opgeaweua .was een aeei kwikkelijk wordende ge- het Wilton-Fijenoord-Nieuws 'menen dit lawaai te kunnen - re?, na?r-beneden schiedcnis was het, geven dat afkomstig is van een opheffen door met een voor- ?.e d en had zich heel -ls- van een opdracht voor een zg- hakker van deze werf, hamer of ander voorwerp tig verborgen onder de de vrijheid. Een gevoel van omwerp Xr een obelisk nfet onthouden: ll'rinmr\orl Lrfien nv nn - tèr plaatse op het dek te Pleisterlaag van het plafond weemoed kan er op komen aan een utrechtse beeldhou- „Door de tegenwoordige slaan. Het gevolg is, dat wij by het aanschouwen van de wer, ook dat is ondertussen scheepsbouw, waarbij tussen ongeveer gelijk platvoeten T^snn» alweer lang geleden. twee haakjes veel gelast hebben of een hersenschud- t Het wordt tijd dat we tot wordt, moeten de hakkers ding. Wilt -u in het vervolg „i- dê een definitieve regeling ko- en ook vele anderen onder daar acht op slaan a.u.b. Ik j^ch^kwameh^^bniikén, had zich een grote vlek. te il. Voetbal Ulo-scholen: 1 Willem de Zwijgerschool 2 Ambachtsschool II; 3 Prinses Ireneschool; 4 Mathe nesserschool II. Handbal Ulo: 1 Ma ter Deïschool. Na de prijsuitreiking traden de (gele) H.B.S.-ers nog in het krijt tegen de (rode) Ulo-leerlingen. Het werd een uitermate spannende voet balwedstrijd, die tenslotte onbeslist zou zijn geëindigd wanneer deH. B. S. niet wat meer geluk had gevon den bij het nemen van de straf schoppen. Zo werd het tenslotte nog een 2—1 nederlaag voor de Ulo Ploeg. Viel het middagconcert van „Crescendo" op het podium op de Broersvest voor het grootste deel in het water, evenzo verging het de voetbalontmoeting tussen vier jeugdelf tallen uit Schiedam en Wandsworth in het Volkspark. Beide keren werd de uitslag 1—1 Vooral de' laatste wedstrijd was het aanzien zeker waard. In dikke rfjen gingen duizenden gisteravond over de Broersvest, waar Wessel; Dekker met .zijn vele dames en weinige heren op het podium prettig in het'gehoor lig gende muziek aan de snaren ont lokte. Voor de pauze was hét als „Mando"'nata", -nadien trad men op on'dër"(dé (bekende klank i van „Vrij en' - De voor toehoorders gereser veerde ruimte voor de afzetting had nog wel wat meer publiek kunnen verwerken. De - meesten bleven ook nu op een afstand. In de-pauze luisterden ook zij via de luidsprekers naar de muziek van Gusto's Muziekcorps. Het was al laat voordat de rust van een on danks alles toch nog feestelijke dag weer enigermate in het Schie damse centrum terugkeerde. eindeloos lange stoet, waar in eenmaal per jaar de te genstellingen, die ons se dert 1945 weer beheersen, terzijde zijn gesteld om nog eens te demonstreren de verbondenheid die er was in de gruwelijke tijd van onderdrukking toen over alle scheidsmuren heen mensen van góeden wille elkaar de hand reikten om gezamenlijk te strijden voor dat ene grote doel, dat ons allen als ideaal voor ogen zweefde, het herwinnen van de vrijheid. Zo was het ook Zaterdag voor die enkele uren weer. We zagen er de bankwerker naast de di recteur, de middenstander met de man van de weten schap en en al die anderen, die in het dagelijks werk op zo verschillende poszen staan, in vrije willekeur dooreen, op weg naar de plaats wuor Schiedam zijn gevallenen ieder jaar wear op zo overtuigende wijze r bewijst. We zouden Net ook op de andere dagen van het jaar zo wensen. Nog steeds herdenkt onze stad zijn doden met een tij delijk monument, dat dank zij de toewijding van de Plantsoenendienst dit jaar werd omzoomd met vele rij en gele tulpen. Met de vele kransen, ruikers en losse bloemen, die tijdens de her denking werden neergelegd, vormden deze tulpen een kleurrijk geheel, dat in de avonduren, toen de schijn werpers waren ingeschakeld, velen een stille tocht langs het monument deed maken. Reeds lang, al te lang, wacht Schiedam op een defi nitief oorlogsmonument, dat men. Schiedam heeft er het dek werken. Dè hakkers recht op spoedig Iets meer te moeten bijvoorbeeld veel te- Mlüi dank u bij voorbaat." Jaarboekje der Hervormden. zigheid van het water. Wat voor de ingewijden Van alles en nog wat, het onafwendbaar eenmaal moest leven binnen de Ned. Herv. gebeuren, geschiedde juist Gemeente in Schiedam be- toen burgemeester Reek treffende, is te .vinden in zijn gelukwensen aan- de het dezer dagen verschenen Gemeenschap! aanbood. Met jaarboekje .19521953, waar-, korte tussenpozen kwam van de verzorging was op- de doorweekte: pleisterlaag gedragen aan de heren W. naar beneden, -gelukkig Chr. de Bree, Mi A. van der- !zonder scbadè aan personc-n Kooy en J. de Pater. Ze of interieur aan te richten, hebben weer eer van hun Mr. Peek vatte het nogal werk, de zoekende lezer zal gemoedelijk op. ,.'t" Is al- het beamen. Niet alleen leen wrang dat je tijdens maakten zij er een voortref- het spreken over ,de, op- felijk naslagwerkje van, bouw moet "constateren dat maar werd gezorgd voor en- de boel "in elkaar valt", kele korte artikeltjes van de was -zijn commentaar. Wat hand van vooraanstaande fi- het laatstebetreft; zover is guren uit het kerkelijke ie- het gelukkig niet gekomen, ven. Dr L. J. Cazemier i,„„, schreef het een en ander Wat er KOOTt over de Nieuwe Kerkorde, Woensdagavond vangen ds J._ G. Jansen over de ca- jn de Grote Kerk alweer ïzf r>saTw« vooT? i!rr van de Woensdagavondcöncer- irs wfriJ p KSÏXeS; ten aan, waarbij Jacq. P. ters, notaris P. Schaberg, Sib.ua».*. a ri haalde een en ander op uit re de geschiedenis van het oude 9 (j1 beurten het or- orgel van de Grote Kerk en Sel bespelen. Deze week is de heer C. M. Knopper, oud- eerst de heer Bekkers aan scriba, vertelde over de de beurt. Het programma tijd ;dat in Mathenesse nog vermeldt o.a. „O Mensch, een slot stond, zo hoog, zo bewein dein' Sünde grosz", fier. „Nun komm' der Heiden „Moge deze gids u allen Heiland" en „Praeludium tot goede dienst zijn en mo- en Fuga in" C-dur" van J. ge hu tegelijkertijd tot op- g. Bach, benevens „Tocca- bouw van onze gemeente ta" van M»x Heeer Wanneer de mannen van de D.U.W., die bij het sportcomplex aan de' Oudedijk zo hard bezie z(jn aan ons nieuwe bospark, een extra teug uit de veldfles nemen omdat de zon daar zn onbarmhartig kan schijnen In het vlakke veld, dan duurt het niet lang ol er moet een nieuwe voorraad drinkwater worden aangesleept. Dat gebeurt dan door de waterhoer, die met een oude me'khus op zjjn kruiwagen enkele malen per aag neen en weer rijde naar het woonwagenkamp, het laatste puot in de omgeving, waar de drinkwaterleiding klanten bedient. terecht voor een feestavond van de afdeling Schiedam van de EHBO. Dezelfde avond zal de lach opklin- ken in het Volksgebouw, Televisie op het waar „De Dilettant" een voetbalveld opvoering geeft van het blijspel „Mijn vrouw ver de Rood-Groene langt 'salaris". ..Ten geleide". Het zal aan het jaarboekje niet liggen, wanneer dit niet -het geval zou mogen zijn. Naar Voor de Schiedamse Bestuurders- bond komt Woensdag, 14 Mei, ir. H. "Vos naar het Volksgebouw aan de Tuinlaan. De oud-minister zal daar een inleiding houden over „De weg naar vrijheid". De uitslagen van de dezer dagen ge speelde klaverjaswedstrijden om de Cup van Schiedam luiden; Jaaps Vrienden 12052 p.: zaken. Delft -10173 pnt.; laetib Hamel 11050 p.4 De Spil B:M. 11B58 P-; Jaaps Vrienden in de eindstrijd. De heren J. Pill en P M. Jansen hadden met 4253 p. de hoogste tafel; De Dam 10833 p.; Schiezicht 1094B p.: Zuidplein ll»70 en Ons Genoegen Zuid 9978 P. Het Zuldpleih kwam in de eindstrijd. Hoog ste tafel de heren Schippers—Sneep met 4178 punten Koos Vrienden 11605 P-: Pretoria 10705 p.; Nieuwe Westen 11685 p.; Mobile 10917 p.; Oud' - Delfshaven 11293p.i Tot ons Genoegen -11729 P-! Tot Ons Genoegen kwam in de eind strijd. De heren J: Klavers en J. Ver zijden behaalden met 4497 p. de hoogste tafel. Op 11 Mei vindt de eindstrijd olaats. Wat men moet weten: Apothekers-nachtdienst: Gouka en Co., Groenelaan 127. Bellen bU ongeval: G.G. en G.D. Tuinlaan 89. Telefoon 69290. Concert: C Mei, Aula Sted. Museum. 8 u: Jeugdconcert door Toonkunst orkest en -koor. 7 Mei, Grote Kerk, 8 uur: Orgel concert Jaap P. Bekkers. 9 Mei, Grote Kerk, 8 u: UtrechtB Stedel. Orkest o.l.v. Paul Hup- perts. Solist Theo Olof, viool. Films: Passage, 8 en 8 u.: Teresa (14 j.) Monopole, 2, 7, 9 uur; Grensin cident (14 j.). B ij eenkomsten: 6 Mei, Volksgebouw, 8 uur: Ouderavond Klaas de Vries- scschool B. 10 Mei, R.K. Volksbond, 8 uur: Feestavond E.H.B.O.-afdeiing. Van de zijde van de Vereeniging voor Schiedamsche Gezondheidsko loniën schrijft men ons: Op Maandag 12 Mei zal de be kende Schiedamse toneelvereniging Utile Dulci het toneelstuk „Een Strop om de Hals" van John Brad ley achter het voetlicht brengen en is de Schiedamsche Gezond heidskolonie weer de gelukkige, welke het batig saldo mag opstrij ken. Vanzelfsprekend zetten de da mes van het bestuur alle zèlleh bij om de Schiedammers op te wek ken deze voorstelling te bezoeken, wat zij met vol vertrouwen kun nen doen, gezien de reputatie van D.D. Jammer, dat de datum zo laat in het speelseizoen valt. Wij hopen echter, dat dit geen beletsel zal zijn en dat weinigen onze kaart- verkoopsters teleur moeten stellen. Mocht u onverhoopt geen bezoek van een der dames krijgen, dan zijn kaarten verkrijgbaar: Stadhou derslaan 65, tel. 68993, Singel 168. Tel. 66573, Lange Kerkstraat 36, tel. 69104, Lange Nieuwstraat 53 a, tel. 68719, en aan de zaal op de avond van de uitvoering. Gezien de steeds stijgende lasten, welke op de exploitatie van ons koloniehuis te Voorthuizen druk ken, hopen wij op een druk bezoek en dus op een flink batig saldo. R.K. SCHAAKVERENIGING S.B.O. De uitslagen voor de huishoudelijke competitie van de R.K. schaakvereni ging S.B.O waren als volgt: V,r, Steenhouwer wist zijn partij tegen J. Mulder in winst om te zetten; J. de Jong moest In A. Broeren ztjn meerdere erkennen, J. v. d. Berg heeft veel last gehad met de stugge tegenstand van M. Buckers, deze partij werd afgebro ken: A. van Zijl speelde een levendige party tegen H. Kloos. vlak voor het afbreken deed H. Kloos een zwakke zet en moest opgeven. W. de Gooijer— J. Brokling werd uitgesteld; Van Kas- teren won van J. Zoetmulder: - K. de JongM. Loog werd eveneens uitge steld. A. Kamman verloor van W. van Riet; A. Leerintvelt zag kans te winnen van A. Erftemeijer na verkeerde afruil van laatstgenoemde; A. de Moot won van G. Sehuurmans Geboren: Willem R., z. v. K. W. Schouten en G. C. Oldenhof; Arie, z. v. L. Schoonrok en. L. van Ballegooijen; Jasper C., z. v. W. Speijer en J. Holmgren; Johannes A„ z. v. W. L, Meijer en J. A. van Diejie; Maria L. M., d. v. W. A. H. Verzijden en A. H. C. ter Braak; Ferdinand, z. v. J. H. Berns en J. G. Brands; Maarten A. M„ z. v. H. J. Calon en B. D. Crathern; Petrus M„ z. v. B. Krommenhoek en C. Th. Krom menhoek; Maria, d. v. J. Valken burg en M. H.-de Koning. Overleden: G. de Goederen, 77 j. Toen Maandagmiddag even na twaalf uur aan alle voetbal, hand bal en korfbal op Boshoek een einde was - gekomen, heeft burgemeester Peek ae prijzen uitgereikt van het schoolvoetbal- en handbaltournooi, 'dat ter gelegenheid van Koninginnedag en 'Be vrijdingsdag weer door de Vereniging Natio nale Feest- en 'Ge denkdagen werd ge organiseerd: Voordat hjj de eerste beker overhandigde aan Wim den Ouden, aan voerder van het elf tal van de Willem de Zwijger-Ulo (zie foto) knoopte onze bur gervader een lange speech rast aan de betekenis van deze twee hoogtijdagen in ons nationale volks leven. Naar het oor deel van mr Peek zijn wij thans genaderd aan het punt, waarop het ideaal van Willem van Oranje,, de een- held der Nederlandse gewesten, in vervulling zal gaan. De jeugd riep hij toe de fakkel der vrijheid' en vaderlandsliefde straks over te ne men om deze over te kunnen, dra gen aan het nageslacht. De voorzitter van de Vereniging Nationale Feest- en Gedenkdagen, de heer L. Kamp, wees op de steeds groeiende belangstelling voor het grote, jeugdsporttournooi, dat nu voor de vijfde maal werd georgani seerd: Dank bracht aan de ve len, die zich hebben ingespannen om alles te doen slagen. Zij had den er ten volle recht op.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 2