Gemeenschap antwoordt het Christ. Sociaal Convent Slechte wil Open brief slechte basis voor ernstige discussie Honkbalsport vraagt weer de aandacht m In de Gorzen waardeert men haar ten zeerste Goede bokswedstrijden in Musis Sacrum HOLLAND ZWEDEN Huisvrouwen gaan jubileren Op Boshoek en aan de Bosrand vangen de competitie-wedstrijden reeds aan DE A VONTUREN VAN KAPITEIN ROB Mej. v. d. MEULEN JUBILEERT Ondubbelzinnige huldigingsavond in lering van oudercommissie en collega's "N Tweede raam van Richters jongetje uit water geuaald Het Leger wordt morgen 65 jaar Publiek toonde weinig belangstelling Jeugdrecreatie in de zomer AGENDA Staalconflict in Huis van Afgevaardigden SCHIEDAM j op het televisiescherm^ TE KOOP Koeriersters 2 ■Woensdag 7 Mei 1952 Naöal hefc Christelijk Sociaal Convent had! gemeend tol het dagelijks bestuur van de Schiedamse Gemeenschap een open brief te moeten, richten, waarin een serfe bezwaren waren neergelegd, welke volgens de schryvers leefden in het Prot Christelijke deel van de bevolking:, heeft de S.G. hierop thans een antwoord gepubliceerd. Kernpunt hiervan Is wel de mededeling dat men twijfelt aan de goede bedoelingen van de opportunisten, die sedert de oprichting van de Gemeenschap geen enkele gelegenheid ongebruikt lieten om het werk van de Gemeenschap afbreuk te doen, maar die tege- ltykcrt^jd Iedere poging tot redelijk overleg over hangende kwesties ver meden. Men voelt In de gegeven omstandigheden dan ook geen enkele reden aanwezig om verder op bedoelde brief in te gkau. „De Schiedamse Gemeenschap heeft met verwondering en spijt kennis genomen van de Open Brief van het Christ. Sociaal Convent. Met verwondering, om de toon, waarin deze brief vervat is; die bij niet-geïnformeerden de indruk moet wekken, als zou De Schie damse Gemeenschap volkomen naast het normale en door vele gewenste Schiedamse leven staan. Met spijt, omdat in het verleden door de Schiedamse Gemeenschap, vanaf de voorbesprekingen tot de stichting en ook nadien nog, her haaldelijk pogingen in het werk zijn gesteld om met het in de Open bnef bedoelde volksdeel contact te krijgen; welke pogingen geen ander antwoord vonden dan deze negatieve reactie. Dit is des te meer te betreuren, omdat in de Schiedamse Gemeen schap in Dag. Bestuur en m de Bestuursraad vertegenwoordi gers van het Prot. Christelijke volksdeel zitting en hun gewaar deerde stem henben. "Waaruit dus geconcludeerd kan wonden, dat niet het gehele Prot. Christ, volks deel over de Schiedamse Gemeen schap en haar activiteiten denkt, als de ondertekenaars van de Open Brief doen. Het zijn er zeer velen, die door hun loyale medewerking en de door hen ondervonden even loyale samenwerking en begrip, de Open Brief met ons betreuren. De Open Brief-schrijvers hebben zichzelf gekenmerkt door voorop te stellen, dat zij van den beginne af niet hebben willen, meewerken, omdat naar bun mening waarbor gen tot goede vertegenwoordiging ontbraken. Dat de kwestie „kennis" of „at tractiecentrum" in 1948, toen de Gemeenschap is opgericht, nog ,in het geheel niet speelde, omdat men er zelfs niet aan dacht, laten de briefschrijvers buiten beschouwing. Zij zullen, daar wel hun zeer spe ciale redenen voor hebben. Waarschijnlijk dezelfde redenen, die-hett oppositie heeft doen nemen tegen elk werk van de Schiedamse Gemeenschap, waaronder het Cul tureel Centrum. Wij vjnden het na alles wat in de Raad en m diverse organen over de kermis gesproker? en geschre ven is, onnodig hierover nog te praten. Men kan de jeugdvoorstellingen, de avondconcerten, de bouw van V W-kiosk er van het Muziek pa viljoen, de subsidie aan muziek verenigingen, de voorlichtings avonden, de tontslregielessen en wagenspelen afdoen met de op merking: „doekjes voor het bloe den". Blijkens'de kerngezonde levens vreugde, die Schiedam in de Augustus-dagen en door het jaar heen kenmerkt, bevindt de patient zich hier zeer wel bij!! Waar be twijfeld mag worden of het Christ. Sociaal Convent werkelijk de be doeling had tot een eerlijke ken schetsing te komen van wat dit convent en de Schiedamse Ge meenschap scheidt, mag het rede lijk genoemd worden, dat wat de Schiedamse Gemeenschap betreft de discussie eerst zal worden her vat, als aangenomen mag worden dat men werkelijk een oplossing van de hangende meningsverschil len in voor allen aanvaardbare zin wil." De plaatselijke afdeling, van de Ned. Ver. van Huisvrouwen hield Dinsdagmiddag een laatste bijeen komst van het winterseizoen in Maison Westhuis aan dc "Warande. Er werd een luchtig programma verzorgd door eigen krachten en het dameskoor van de Groningse vereniging ,.Gruno". De leidster hiervan, mej. Vermits, droeg ook voor. In haar openingswoord heeft de presidente, mevr. Botercnbrood- Blanken meegedeeld dat de afde ling ui November het 35-jarig be staan zal vieren. Er is inmiddels een commissie benoemd, die plan nen hiervoor waarschijnlijk komt er een jubileum-revue - zal uit werken. De Christ, sanatoria Zonnegloren te Soest en Sonnevanck te Harder wijk houden hier ter stede gedu rende de periode van 10 t/m 16 Mei een lystcollecte. Op Zaterdag 17 Mei zal worden gecollecteerd op straat. De baten van dit alles zijn bestemd voor de suppletiefondsen van de beide sanatoria, waaruit het opnemen van. mmder-draagkraeh- tige patiënten wordt bekostigd. Degene, die tijdens de zomerse dagen van April op zfjn wandeling door het Stenrcbos langs Boshoek en het S-V.V.-terrein kwam, heeft daar al vele enthousiaste honkballers met grote handschoenen aan rustig een balletje xien gooien. Zü deden dit rustig om de arm niet te bezeren, maar innerlijk zitten zü vol energie en zUn zij vol strijdlust teneinde het ko mend seizoen een zo goed mogelijke plaats op de ranglijst te veroveren, wellicht het kampioenschap. 1836. Wanneer de „Ga lilei" het eilandje na dert, zien zij inderdaad een man op de kust, in haveloze kleren gekleed en zwaaiend met een vlag. Naast hem staat een hond „Het !s de Ne derlandse vlag," stelt kapitein McLloyd vast; ,4k vermoed dat het een schip bretikeiwg Is." Maar in deze streken komt vrijwel nooit een schip.... Wanneer het schip stopt, kiest de on bekende in een klein bootje zee. Het is nie mand minder dan kapi tein Rob, die met Skip hier de winter beeft doorgebracht na zijn vreemds belevenissen met de jonge Van Noort In Straat Magelhaes. Hij heeft voor zich2elf een pelsjas gemaakfvan de vacht van een wilde geit, die hij heeft gevan-| in de buurt zalkomen. En nu is die dag dan gen. En steeds heeft hij de uitkijk gehouden, aangebroken! hopend, dat op de een of andera dag een schip Vele hartelijke woorden en vele cadeanx; dit alles tekent een Jubileum. Zd Is bet gisteravond in bet Volksgebouw ook gegaan, waar mej, J. v. d. Me alen werd gehuldigd, omdat xe op 1 Mei 35 jaar lang als onderwijzeres aan de Klaas de Vriesschool B verbonden was. Weliswaar heette die school bij de oprichting in 1911 anders, maar het was ook een B-schooi en die B is een belangrijke letter geworden In het leven van de Jubilaresse. Zij was zelf in haar jeugd leerlinge van zo'n school, bö haar examen voor de on- derwysacte zat zjj in groep B, zij werd verbonden aan een B-school en bü de naamsverandering bleef het de tweede letter van bet alfabet, die de school kenmerkte. 7 O ALS te verwachten was, heeft de open brief van h'et Christe lijk Sociaal Convent aan de Schie damse Gemeenschap een antwoord van die zijde uitgelokt. Het is een antwoord, dat tot basis heeft geno men. ..de mening, dat deze open. brief niet de wijze is, waarop een redelijk gesprek tussen de Gemeen schap en het Christelijk Sociaal Convent op gang zou kunnen wor den gebracht. Niet'verzuimd heeft men om irt herinnering te brengen hoe tot dusver elk pogen van de zijde van de Gemeenschap om zulk overleg in het verledep tot stand te brengen, is mislukt, omdat men zich in volkomen stilzwijgen hulde. In ons commentaar op de open brief, die men meende te moeten verzenden op de dag, dat Neder land z'n eenheid beleed in de her denking van hen, die vielen voor onze vrijheid, stipten wij reeds aan, "dat men in de kring van de op posanten er blijkbaar met een ze ker welbehagen naar streeft aan het werk van de Gemeenschap zo- weel mogelijk afbreuk te doen, op dat deze instelling, die in de korte tijd van haar bestaan reeds zoveel vruchtbare initiatieven tot ontwik- keling bracht, zo spoedig mogelijk weer van het toneel zou verdwij nen. Alle liefdcrverklaringen, vóór het schrijven van deze open brief afgelegd, kunnen wij dan ook niet anders zien dan als tactische ma noeuvres, die de argeloze toehoor der moeten misleiden. Het is goed, dat het dagelijks be stuur van de Schiedamse Gemeen schap uit de doeken doet, hoe de tegenkanting in de Protestants Christelijke groepering zich reeds uitte, voordat er van een attractie centrum sprake was. Wij herinne ren ons ook maar al te goed, hoe het dagblad Trouw zich tot pleft- bezorger maakte van de meest rechtse groeperingen, toen het er om ging het plan voor het cultu rele centrum uit te bannen en hoe men -in diezelfde kring in een ly rische ontboezeming verviel, toen getracht werd een schouwburg in Vlaardingen te bouwen Wanneer wij de namen van de ondertekena ren van de open brief nog eens in ons opnemen, dan kan 't ons tref fen, dat zovelep uit de Christelijk Historische groep zich voor dit door anderen geleide karretje heb ben laten spannen. Zij toch immers in de eerste plaats zouden moeten zijn doordrongen van de grote be tekenis van een instituut als de Schiedamse Gemeenschap, dat met terdaad bewijst, hoe wij als leden van dezelfde gemeenschap in staat kunnen zijn samen te werken met eerbiediging van elkanders levens beschouwing. Wij zijn overtuigd van de nood zaak en het voortbestaan van de Schiedamse Gemeenschap. Dit laat ste kan zijn mêt of zonder de groeperingen, die de adressanten van de open brief achter zich (me nen? hebben staan. In de Gemeen schap zelf zal men niets liever zien dan mêt, maar dat veronderstelt dan de voorop gezette wil tot sa menwerking. In de open brief -werd deze wel heel slecht getoond Misschien kan de bijeenkomst van de C.H.U. met ds G- van Veldhui zen uit Rotterdam op Woensdag H' Mei in Irene ons opheldering brengen. SW zal het dit jaar waarschijn lijk weer in de derde klasse gaan proberen. Officieel- is de indeling van de rood-groene negentallen nog niet bekend, maar als zoals vorig jaar. alle sterke derde klassers uit Rotterdam in één afdeling worden ondergebracht zullen de Havendij- kers een 2eer zwaar seizoen voor de boeg hebben. De vereniging die in onze stad de honkbalsport heeft geïntroduceerd, nl. „Schiedam", neemt dit jaar voor de vijfde maal deel aan de com petitie. Het eerste negental zal ra de tweede klasse C, waarin het Is ingedeeld, een zwaar seizoen mee maken en niet alleen omdat het bij sterke tegenstanders is onderge bracht, maar ook door het feit dat het behalen van het kampioenschap een automatische promotie naar de overgangsklasse waarborgt, zodat alle negentallen met inzet van al hun krachten dit jaar voor de bo venste plaats zullen strijden. Deze automatische promotie is een ge volg van het feit, dat de eerste klasse in het seizoen 1953 zal be staan uit 10 negentallen. De hier voor benodigde aanvulling wordt verkregen door de kampioen van de overgangsklasse eveneens auto matisch te laten promoveren en de nummers 1 in promotie-degradatie wedstrijden een kans op een plaats in de eerste klasse te geven. De zwart-witten vinden hun mees te tegenstanders weer m Haarlem en wel vijf in. getal, n.l. S.C, Haar lem II, HHC III, HFC Haarlem II, RCH II en Schoten IH. Dit vijftal Dinsdagavond kwart voor acht raakte ter hoogte van het pand Lange Haven 9 een jongetje te wa ter. De 22-jarige Eugène van Dijck, wonende Broersvest 7, sprong hem na en wist de kleine drenkeling spoedig op ds wal te brengen. Tijd voor bedanken en om zich bekend te maken was er blijkbaar niet. wordt aangevuld met de twee Rot terdamse tweede klassers Nepturma en RFC, oude bekenden van het vorig seizoen, evenals RCH II. Zondag ving voor Schiedam de eerste wedstrijd reeds aan. Op eigen terrein werd gespeeld tegen Schoten III. De Haarlemmers staken bij het veldwerk boven de zwart-wxtten uit en legden hiermee de grondslag voor hun 11—6'overwinning. Alle hulp om het te leren Wanneer de weersomstandigheden deze zomer béter zijn dan vorig jaar het geval was. kan er volop worden genoten van de nieuwe zo mersport. De toeloop van nieuwe leden zowel bij „Schiedam" als SW bewyst, dat het honkbal steeds vas tere grond onder de voet krijgt. Ook de belangstelling van het pu bliek is groeiende. Het gemis aan kennis van de spelregels kan wor den opgeheven, wanneer men zich wendt tot de propaganda-commissie van „Schiedam", Van Ostadeiaan 30 b, die graag de helpende hand biedt met een beknopt speïover- zicht. Op 8 Mei 1887 werd in Amster dam een aanvang gemaakt met het Leger des Heilswerk in Nederland. Ter gelegenheid biervan vindt Don derdag een landelijke herdenking plaats. Voor het Schiedamse corps betekent dit een mars door de stad, die om zeven uur aanvangt. Na terugkomst hiervan wordt in de Leger-zaal aan de Laijge Haven een herdenkingssamenkomst ge houden, waarin o.a. zullen worden uitgereikt eretekens voor langdu rige trouwe Leger-dienst. Ook worden aanstellingen bekendge maakt. Eenmaal op het droge was de jon gen in een oogwenk J verdwenen. Ook „De Blauwe Doffer!' nam deel aan de wedvlucht vanuit Maas tricht afst, 148 km. De prijzen werden als volgt behaald: T, v. Duivenbode 1 30, A. v. Lbn- borgh 2 33, J. Doejaaren 3 10 14, D. Bakker 4 7 40 46, E. Sebrechts 5. gebr. Schrumpf -Ekris 6 21 47 54, J. Mieloo 9 56. J. van Leeuwen- Schrumpf 11 33 43 48, H, Schilfer 12 55, H. v. Gogh-Kcsten 13 66, C. de Hartog 15 32 37 60, J- Wenteler 16 17, J. Kazenbroot 18, M. Putters Zn. 19 67, A. Nieberg 20. A. H. Osterholt 22, W. Egging 23. J. Chris ten Sr 24 42, P. van Diest 25 dipl., A. Broeders 28, H, v. d. Steen 27 28 33 52, W, v. d. Sloot-Vrauwdeont 28 44, C. Paardeokooper-v. Wijk 31, K. van Loopik Zn. 34, M. Kouwen- bergh 35, A, v. Put 45 49, J. Broe ders 41, gebr. v. Put 45 49. H. Brók- ling 50, P. Wyntjes 51, A. Brdkling 53, J. Simonis 57, J. de Boer 58, J. v. d. Linden 59, A. Rlgters 61, J. Kopstem 82, C. Flipse 63. P, v. d. Heiden 64, J. Dekker 68, C, Heukels 69. Burgerlijke stand - Geboren:' Wilhelmus F,, z. v. H, F. Hamakers en W. A. v. d, Voort; Gijsbertus A., z. v. H. van Zellem en W*. a. Timmers; Gijsberta A., d. v. G. van Dorssen en G. A. Schoort- derbeek; Pieter C.. z. v, 3C, No renburg en D. L. E. Barckow; Cor nells. z. v. P„ v. d, Wel en S. van Drunen: Johannes J„ z. v. J, A. Dammers en E. Mak; Jthannes. z, v. G. Akkerman en L. M. Midden dorp, Overleden: R. J. P. M, Eogering. 1 dag; H- W, van Druten, 73 j.; R. Zijlstra, 73 j. Naar wij vernemen heeft het be stuur van de Vereniging voor Gere formeerd Schoolonderwijs zij'n af wijzende houding t.a.v. de school- tandverzorglng opgegeven, Sedert de oprichting van de Stichting Schaoltandveraorging Schiedam zijn de leerlingen van de Geref lagere scholen hierdoor verstoken ge weest van deze belangrijke voorzie ning op bet gebied van de volksge zondheid. In de Grote Kerk is ntt ook het tweede gebrandschilderde raam van de Rotterdamse glazenier Ma- rins' Richters aangebrachtMet de plaatsing van het derde raam is inmiddels een aanvang gemaakt. Zo men weet zal de overdracht van beide ramen geschieden op Za terdag 17 Mei. In dit tweede raam, dat so mogelijk een nog grotere kleurenrijkdom ten toon spreidt, dan bij het eerste raam het peual ■was, verwerkte Richters de figuren van de evangelisten Mattheus en Marcus {bouentn). Daar onder gaf hij weer Ruth en Rachab. De kampioenschappen van Ne derland voor amateurbóksers hen- ben enige weken in beslag geno men. Daardoor was het de organi satoren van de bokswedstrijden in Schiedam niet mogelijk te organi seren. Die kampioenschappen boren, wat Rotterdam betTeft, nu weer tot het verleden en dus gingen de wedstrijden in Schiedam weer be ginnen. Het Schiedamse publiek heeft deze wedstrijden-stop waar schijnlijk niet goed begrepen. Ic ieder geval waren gisteravond slechts enkele boksliefhebbers naar Musis Sacrum gekomen om de wedstrijden daar te gaan zien. Het is een goede boksavond ge worden. Vooral de partijen de Keus—v. d. Berg; Bouwhuizen-— W, Leenheer, Winkelman—Donks en v. d- Boschv. d- Holst blonken uit. De Reus kon niet op tegen van Blerk en moest na enige harde rechtsen te hebben ontvangen op geven. Datzelfde overkwam Bulls tegen Talie. Hij hield het drie ronden uit, toen werd de hand doek geworpen. De uitslagen wa ren: 'Bouwhuizen w.o.p, van C. Leenheer; Verhagen w.o.p. van Oosterum; v. d Holst w.o.p. van v. d- Bosch; Knoop w.o.p. van Da me; StiltingBosboom onbesl; Kroon w.o.p. van Ulenberg; Nieuw- kasielen w.o.p. vanBrouwer; de Keus w.o.p. van v. d. Berg; Win kelman w.o.p. vari Donks; Talie w. d. opg. van Bults in derde ronde; de Keus w. d, opg. van Blerk in eerste rondt- Vijf en dertig jaren lang onder wijzeres voor het eerste en tweede leerjaar het is een enorme pres tatie. Het oud-hoofd van de schooi, de heer Sehuurmans drukte zich hierover zo uit: „Dit werk, door jou verricht, eist meer dan tech niek en kennis van methodiek- Het vraagt in de eerste plaats en bo venal liefde voor het kind, een liefde, die jij in je draagt." En het hoofd der school, de heer Schenk, zei: „Je 25-jarig jubileum viel m de oorlog en kon daarom niet ge vierd worden. Toen de dertig jaren vol waren, kwam er door een mis verstand niets van een huldiging. Maar 'nu zullen we je toch eens ra de bloemen zetten." Dat is dan ook gebeurd. De ver schillende geschenken bestonden uit een boekwerk van.de beer Sehuur mans, zakdoeken van de heer Schenk, een fraaie handtas en bloe men van de oudercommissie, een halssnoer van de collega's en weer bloemen van de leerlingen. De heer Schop huldigde de jubilaresse na mens de oudercommissie. Mej. v. d. Meulen dankte allen voor de blijken van waardering en belangstelling. Deze dank gold ook de verrichtingen van de leerlingen def'Vijfde eb' zesde' klasse,"die te voren een programma va,n„zang, de clamatie en gymnastiek-hadden ge boden. 1 "Het gemengde koortje zong vro lijke Meiliederen en gedeelten uit de Bloem encantate van Geertruida van Vlaederacken. De piano-bege leiding wag in de vertrouwde han den van de heer Boer. De meisjes brachten rhythmisch dansen onder leiding van mej. B. v. Woerkom. De jeugdige declamato ren kwamen veelal goed voor de dag, al moet ons van het hart, dat proza als het gedeelte uit de Kleine Johannes, wel iets te hoog ligt voor een leerling van de zesde klas la gere school. Bij afwezigheid van de voorzitter van de ouder commissie werd de avond geopend door de waarnemend voorzitter, de heer Schop. Schiedamse Gemeenschap heeft er een plan voor In overleg met het bestuur van de Nederlandse Jeugdgemeenschap, afdeling Schiedam, belegt de Schiedamse Gemeenschap een bij eenkomst, waar de recreatie voor de jeugd wordt besproken. Het is de bedoeling, .dat gedurende de zomer, op verschillende pleinen in de stad, de verschillende organisa ties een programma verzorgen. Wil deze recreatie voor de jeugd slagen, dan is het gewenst, dat al le culturele-, sport- en jeugdorga nisaties en vrouwengroepen hun medewerking verlenen. De bijeenkomst wordt gehouden Donderdagavond om acht uur in het clubhuis St. Joris-Doele, Doe- leplein I (by de Spoelingbrug). Het is de bedoeling, na de bespre king een werkcomité te vormen. Vakbondsleden naar USO-concert Het Bestuur van Toonkunst heeft voor de leden van de bij de Raad van Over leg aangesloten vakcentralen wederom een aantal kaarten beschikbaar gesteld voor h<*t concert op Vrijdagavond In de Grote Kerk. Het Utrechts Stedelijk Orkest, onder leiding van Paul Hupperts, komt met een Beethovenprogramma, Ouverture Egmcnd, de 4e Symphonle en het be roemde vioolconcert. Solist is Theo 01 of. 4 De vakbondsleden kunnen weer ge bruik maken van de bekende reductie en betalen dan slechts i 1,. per per soon. Niet-leden betalen 2250. Op ver toon van het bondsboekje of bewijs van lidmaatschap zijn de kaarten ver krijgbaar b>j. M. Talmon, Potgieter straat 54; Volksgebouw, Tuinl3an SO; Secvr, Raad van Overleg. Westfranke- laodsestraat 73: Gebouw voor Chr, Sec, Belangen, Lange Haven 73; W, A. v. d. Melden, Westfrankelandsestrast 26e «t aan het Gebouw R.K. Volksbond, Lange Haven 7J. Hoogstraat-winkelweek opent Donderdag Donderdagavond om zeven uur wordt aan de Hoogstraat weer een winkelweek geopend- Deze mid denstands-manifestatie van 8 t/m 17 Me) vindt zoals gewoon lijk plaats onder auspiciën van de Vereniging Hoogstraat-Belangen, Behalve aan de versiering van de straat en de muziek, dié overdag ten gehore- wordt gebracht, zal de Winkelweek ook merkbaar zijn in een verloting, waaraan iedere ko per kan deelnemen. De trekking hiervan vindt dagelijks plaats. W%t mea moet weten: Apothekers-nachtdienst; Gouka en' Co., Groeneiaan 127. Bellen bij ongeval: G.G. en G.D. Tumiaan 8$. Telefoon 69290. Concert: 7 Mei, Grote Kerk, 8 uur: Orgel concert Jaap P." Bekkers. 9 Mei, Grote Kerk, 8 u: Utrechts Stedel, Orkest o.l.v. Paul Hup- perts. Solist Theo Olof, viool. Toneel: 19 Mei, Volksgebouw, .8 uur: De Dilettant. Opv. v. h. blijspel „Mijn vrouw verlangt salaris". Films: Passage, 8 en 8 u.: Teresa (14 j.) Monopoie, 2, 7, 9 uur; Grensin cident (14 jj. Bijeenkomsten: S Mei, Clubhuis, Doeleplein, 8 uur: Bespreking wijkreereatïe jeugd. 10 Mei, R.K. Volksbond, 8 uur: Feestavond E.HR.O.-afdeling. Promotiewedstrijden van NJV-voUeybal Zaterdag zal de beslissing vallen of een van beide 2e-klassers, hetzij N-T.V. I of TJ.S.C. I, Voïleyboys uit de 1ste klasse kan verdringen. Een zware opgave, gezien, het grote verschil in spelbeeld en krachts verhouding tussen de lste en 2e klasse. Speciaal de N.J.V.-spelers, die nog pas één jaar in de com petitie spelen en dus veel minder ervaring hébben, zullen 't uiterste moeten geven en. moeten vooral htm techniek niet verwaarlozen, willen ze in dit milieu een ..kans maken. De drie teams spelen in een halve competitie otn een plaats in de lste klasse. De wedstrijden worden gehouden in de gymnas tiekzaal aan de Eendra chtstraat 79 te Rotterdam en beginnen ora half acht. Spannende strijd om schaakkampioenschap De vijfde ronde voor het pers. schaakkampioenschap heeft enige verrassende resultaten opgeleverd. J. Meijer en L. Reitsma, aïe beiden nog ongeslagen waren, brachten het er deze keer niet zonder kleer scheuren af. J. Meijer verloor van J. v. Eden toen in de 39ste zet zijn vlag viel- Zijn stelling was toen al slecht. L. Reitsma zag geen kans zijn afgebroken partij tegen J. Penning in winst om te zetten en moest genoegen nemen met re mise. H. Domselaar gaf J. Holslter geen kans zijn eerste winstpartij binnen te halen. A. Sprayt be haalde een overwinning op H, den Uyl. S. Oosthoek-N. v. Heiningen leverde een zwaar gevecht op, welke partij na 49 zetten werd af gebroken. Vrijdags is deze_ party verder gespeeld en in remise ge ëindigd. Vrijdags is ook de partij H. Domselaar tegen L. Reitsma hervat na twee maal afgebroken te zijn. H. Domselaar wist deze partij in winst om te zetten, waar mede hij de titelhouder een kost baar puntje wist af te snoepen. De strhd is hierdoor in spanning toe genomen. Woensdag zal de zesde ronde worden gespeeld. Adoerfenfie fl. M.J CENT Plichten van gastheer bij vreemdelingenbezoek De Commissaris van Politie ves tigt nogmaals de aandacht op het volgende: Art 27 van het Vreemdelingenre- glement bepaalt, dat ieder, die aan een vreemdeling nachtverblijf ver leent, verplicht is, daarvan kerjmS te geven aan de afdeling Vreemde lingendienst van de Plaatselijke Po litie. De termijn, waarbinnen, de gast heer de politie van de aanwezigheid van de vreemdeling in kennis moet stellen, is gestéld op 24 uur. In het bijzonder wordt er de aan dacht op' gevestigd^ dat, terwijl de vreemdeling sle'cKffeJn bepaalde ge vallen zich moet melden; de gast heer in alle gevallen verplicht is aangifte te doen, ook in het geval, dat de vreemdeling zichzelf moet melden. Bij niet nakoming van deze ver plichting zal. proces-verbaal worden opgemaakt. Dit geval kan gestraft worden met een geldboete van f 5000,00.. WASHINGTON. Voor de com missie van arbeid van het Huis van Afgevaardigden heeft "Wilson, de om het staalconflict afgetreden direc teur van de defensie-mobilisatie verklaard, dat de door de Raad voor Loonstabilisatie voorgestelde loonsverhoging van 26 dollarcent per uur „buiten de grenzen van een behoorlijke loon- en prijs-stabili- satie ging". Volgens Wilsén hebben, de staalarbeiders recht op eenloons verhoging van niet meer dan negen, dollarcent per uur om het loonpeil van arbeiders in andere industrie ën te bereiken. Het was niet rea listisch, zei hij, om. de industrie te .vragen de loonsverhoging te aan vaarden zonder verhoging der prij- De televisie-uitzending van de voetbalwedstrijd HOLLAND—ZWEDEN wordt voor de spelers en leden van S.V.V, geheel, belan geloos door ons verzorgd. VISSER, Gondschesingel 75, Rotterdam. Telefoon 22688. VRIJE WOONHUIZEN EN HERENHUIZEN. direct of spoeaig ledig op te leveren in oriizen van 5000,'tot 30.000.—. FIRMA P. DUPONT, Lange Haven 9, tel, 68135—68136. Tarief» 1—15 woordenJ 0.65 Elke 5 woorden meer f 0-20 Te koop een kinderled!- kantje groot model. Rijntal- der. Marconistr, I3B Schie dam, Te koop in g. st, Z. op- voirwb. kinderwagen. "Woon schip Quinto, Westerkade. Wegens plaatsgebrek goed onderhouden gasfornuis te koop. Te bezichtigen Singel 39a na 7.30 uur. Gemeuh. kamer te huur met of zonder warme maaltijd voor dame of heer. Br. ond. No. S 441 bur. van dit blad. Een net meisje gevr, van 's morgens 8 tot 's middags 2 uur. Aanm. na 7 uur Mevr. v. Noortwijk, St, Li- duinastraat 49. Te koop Z.g.a.n grijze kin derwagen met nieuw ma trasje 60.—, tevens aqua rium met tropische vissen en. planten 25.J. v. Smirren. Numansdorpse- straat 35a. Meisje gevraagd voor de winkel, tevens een werkster voor de Maandag. Aanm. IJssalon Melba v.„ 't Hof£- plein 11 Schiedam. Te koop een wringerbox» wringer en rolveger v. Meurs, Singel 128 Schie dam. Prima Gazelle heren rij wiel 42.30, Jongensrijwiel 10 tot 14 jaar f 45.—, H. Donks Grofbaan 81. Besch. dame zoekt nette vriendin leeft, 5055 j. vóór gezellige omganR. Br. nr. S 440 burvan dit bied. Hartelijk dank aan R, v. d. Mast, Hudsonblein 5b, JTeL- - 39518 of P.K. Onneslaan 158 voor die prachtige foto's gemaakt op onze trouwdag» Bruidspaar Brevet-Lems.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 2