brylcreem ,S ch a du w-bevolkings- archief waardeloos? Nieuw land maakt zich op voor vierdaags feest Grote bezwaren tegen stemoverdracht Dreigende staking in België van de baan VAN HOUTEN'S melkchocoiadekorrees f Gearresteerde ministers in Tunis vrijgelaten Doodstraf twistpunt in nieuw oorlogsstrafrecht GELEZEN" Personeel dacht aan een Aprilgrap Grote uitgaven onverantwoord menen ingewijden Dr Montessori, overleden Minister Peters gaat naar Nieuw Guinea Hulp voor Europa met een milliard besnoeid Aanrander lost schoten op meisje Noordoostpolder neemt afscheid van boeiend en imponerend tijdperk Accijnsverlaging voor sigaren aanvaard Grondwetsherziening in Eerste Kamer Deur nog op een kier gelaten voor uitbreiding aantal Kamerleden Werkgevers- komen ruim tegemoet aan - eisen der vakverenigingen loedkoper! Fransen riog geen duimbreed dichter bij oplossing van Tunesisch probleem Prinses de Rethy terug uit Amerika Let er op! Natuurazijn heeft deze dop! 4-voudige werking entte geneeskracht! Chefarine 4 Initiatief-ontwerp van de CPN: tot bevordering van de vrede" Wetsontwerpen nog niet rijp voor behandeling Haagse bud-HC niet in hoger beroep Louis van Tulder (60) krijgt huldeblijk en gewogen 'Woensdag 7 Mei 1952 3 (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG. Overal in ons land heerst momenteel, vooral in de kringen van het personeel van de afdelingen bevolking der Nederlandse gemeenten, grote verwondering over de in een schrijven van de minister van Binnenlandse Zaken van 2? Maart j.L aangekondigde copiëring van de archiefregisters, met het doel een duplicaat-archief „ergens in het buitenland" te kunnen onderbrengen, in verband met een eventuele ver nietiging van de bevolkingsregisters als gevolg van een oorlog. Allerwegen wordt deze maatregel zo volkomen zinloos geacht, dat een rondschrijven, gedateerd 1 April, ter uitvoering van deze Maatregel, afljgimstig van het hoofd dei* Rijksinspectie van de Bevolkingsregisters, door menig een, die van het ministerieel schrijven nog géén kennis had ge nomen, als een Aprilgrap werd beschouwd. Bovendien is deze kwestie nog niet' behandeld door de Kamers, die uiteraard de benodigde kapi talen beschikbaar 2ullen moeten stellen, en die in zekere zin voor een .fait accompli worden gesteld, nu er voor het schaduw-archief reeds vergaande voorbereidingen zijn getroffen. Het standpunt van de Kamers wordt dan ook met grote belangstelling tegemoet ge zien. Het bevolkingsregister van de gemeenten bestaat uit drie delen, een persoonsregister, bestaande uit kaarten, die alle gegevens omtrent iedere Nederlander bevatten, een archïefregister, die alléén bestaat uit afschriften van persoonskaar ten van. vertrokken en overleden personen en. een woningregister. Men vraagt zich af, waarom de minister juist het arehiefregister wil doen dupliceren, omdat het nooit mogelijk is, hieruit een vol ledig persoonsregister te recon strueren, daar ongeveer twee derde van de Nederlandse Bevol king niet voorkomt in de archief registers, die slechts historische waarde hebben. Waarbij dan nog komt dat het bijhouden van een dergelijk archief onmogelijk zal zijn, wanneer Nederland inder daad door een vijand bezet mocht worden, waardoor een nog groter onvolledigheid zou ontstaan. De Vereniging voor Bevolkings boekhouding heeft een schriiven tot de minister gericht, waarin zij verzoekt intrekking van deze maat regel in ernstige overweging te nemen. Vervolg van pag. 1 staatslieden, geleerden als Marconi en Edison en schrijvers als Selma Lagerlof en Rabindranath Tagore gaven blijk van hun waardering. Haar opleidingscursussen oefenden, grote invloed uit op de gehele op voedkunde. Haar methode omvatte al spoedig het lager" onderwijs en het Middelbaar Onderwijs. Dr. Montessori «werd- op vele wijzen geëerd, o.a. met een ere-doctoraat van de .Universiteit van Amster dam in 1950, met ere-lidmaat- schappen van wetenschappelijke academieën enz. Een vijftiental jaren geleden stichtte zij In ons land een cen trum voor baar arbeid, waar zij zich o.m. bezig hield met haar studies over de opvoeding en be handeling van de zuigeling en. de godsdienstige opvoeding. Zij over leed Dinsdagmiddag om ongeveer twee uur tengevolge van een her- senverbloeding. Donderdag a.s. zal in de paro chiekerk „Maria ad Mare" te Noordwijk aan Zee te elf uur de uitvaartdienst worden gehouden. Het stoffelijk overschot wordt be graven op het R.K,-kerkhof te Noordwijk. DEN HAAG De minister van Uniezaken en Overzeese Rijksdelen, ir L. A. H. Peters, heeft het voor nemen om indien althans gc-en dringende werkzaamheden de reis verhinderen zich in. de tweede helft van deze maand, vergezeld door enige adviseurs, per vliegtuig naar Nieuw Guinea te begeven, KLM vangt moeilijkheden door oliestaking op DEN HAAG De KLM deelt mede, dat zij tracht door het nemen van enkele maatregelen (vooral het maken van meer tus senlandingen op enige diensten) de moeilijkheden, veroorzaakt door de staking in de Amerikaanse olie- industrie, voorlopig op te vangen. ANNE MAY heeft een, half jacr met ee» vriendin door Europa gezworven en ze heeft in die tijd niet stil gezeten. Een hele collec tie tekeningen en aquarellen bracht ze mee terug. Op de jaar lijkse „openluchtacademte" in de Victoria Embankment Gardens in Londen, verkocht de 19-jarige schilderes haar werk. WASHINGTON. De commissie voor buitenlandse zaken van het Huis van Afgevaardigden heeft Dinsdag besloten Trumans plan voor hulp aan het buitenland, ten. be drage vaa 7,9 milliard dollar, met l.Ql0,900.000 dollar te verminderen. Alle bezuinigingen, zo heef t de voor zitter van de commissie meege deeld, betreffen gelden die ten be hoeve van Europa zijn aange vraagd. De 4145 mïllioen voor militaire hulp aan Europa werd verminderd fot 3316 niiJlioen en de 1.819.200,000 dollar voor verschaffing van grond stoffen ter verhoging van de ooriogs- productfe in Europa tot 1.637,300.000 dollar. Handelsovereenkomst O. en W.-DuitBland BERLIJN. West-Berlijnse ambtenaren hebben Dinsdag be kendgemaakt, flat Oost- en West- Duitsland een nieuwe overeenkomst betreffende* hét' handelsverkeer tas sen de zones hebben ondertekend, waar by de totale waarde van dit verkeer gesteld wordt op 120 mil- lioen dm. De handel tussen de zones is ne gen maanden lang onderbroken ge weest. Zij voegden er aan toe, dat geen definitieve datum is vastge steld, waarop met de levering der goederen begonnen zal worden. NUMEGEN In de staatsbossen onder Groesbeek zjjn twee wande lende meisjes door een onverlaat aangerand. Toen de meisjes de vlucht namen, fietste de aanrander haar achterna en schoot roet een revolver op de studente B. M., een meisje van twintig jaar, dat In de linkerarm en in de linkerzijde ge troffen werd. Het vriendinnetje, dat haar wilde helpen en om hulp schreeuwde, kreeg met de revolver twee slagen op het achterhoofd. Daarna vluchtte de bandiet. Een op het hulpgeroep afgekomen meis je uit Heumen trof op de weg een jonge man, die verklaarde thans geen tijd te hebben en snel weg reed. Later kwam hulp opdagen met de politie. Het -gewonde meis je, dat daags voor het examen stond, werd in het ziekenhuis ge opereerd. Haar toestand was rede lijk ofschoon levensgevaar nog niet geweken was. De politie kamde het gedeelte van het bos uit, waar de aanval gepleegd was, maar vond "geen spoor van de dader. (Advertentie LM.) Plak niet Uw haar... Uw haarl In Uw werkkring, bij zakenbezoek, in restaurant of schouwburg - overal wordt U naai Uw uiterlijk beoor deeld. Beu onberispelijk voorkomen begint met het haar. Daarom: Brylcreem Uw haarl Brylcreem brengt het haar ■do de plooi" zonder te plakktn. Het bevat niets dat het haar geweld aandoet, maar het maakt op uvtuurlt/kt wijze TJw haar soepel en gezond, glanzend doch niet vet. BryUnm Product] Ltd, Stanmore, England - Imp. Jacq. Mei ]r, Amsterdam (Van onze landbouwredacteur) De laatste schep water werd 9 September 1942 nil de Noordoostpolder gepompt. Hij was droog. Helemaal. Na bijna tien jaar geleden. Vier dagen, op 2, 3, 4 en 5 Juli, zal het feest zUn, waarmee van een boeiend en impo nerend tijdperk afscheid wordt genomen en eeo nieuwe periode wordt ingeluid. De centrale gebeurtenissen, waar omheen de festiviteiten zich zullen ontwikkelen, zulfen zijn de herden kingsbijeenkomst in de voormiddag van 2 Juli, het openluchtspel „De Achtste Dag" en de tentoonstelling. „De Achtste Dag" is geschreven door Maurits Dekker. Het ontstaan van de polder wordt er universeel in gesteld. Het spel gaat terug tot het stenentijdperk, alle perioden van de pelgrimstocht der mens heid zal het tot uitdrukking bren gen en zijn apotheose vinden in het ontstaan van de Noord-Oostpolder. Ongeveer 250 personen zullen aan de opvoering deelnemen. Op de tentoonstelling zal o.m- cLe gehele ontwikkeling van de Noord-Oostpolder in maquette-vorm te zien zijn. Verder zal die vier da gen vrijwel alles gebeuren,wat een. groots opgezet plattelandsfëest ken- „De fokveedag-en het-bon- merkt, A cours hippique zal evenmin ontbre ken als de sportwedstrijden en het lunapark. Zaterdag 5 Juli krijgen de vijf aanbouw zijnde dorpen hun dorpsfeest. Diezelfde dag vindt ook de 4 aankomst plaats van de orién.- teringsrit voor auto's en motoren. Verder worden er rondritten' per autobus door de polder gehouden en boottochten langs de in aanbouw zijnde dyken van de toekomstige Oosterpolder. Zelfs wordt aan de mogelijkheid gedacht van rond vluchten boven de polder. Zo zal de bevolking van het jong ste stuk Nederland vier dagen feest vieren. Van harte en uit dankbaar heid voor een;tijdperk, dat achter haar ligt endat m vrijwel mets vergelijkbaar zal zijn met wat ko men gaat, (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG Heel kort beraad slaagde de Eerste Kamer over het wetsontwerp tot tijdelyke verlaging van de sigarenaccijns. De heer v. d, K 1 e f t (PvdA), zelf een verstokt sigarenroker, verwachtte dat deze maatregel de sigarenindustrie niet uit het moeras zou helpen. „De si gaar wordt langzamerhandde sigaar". Hy meende nL dat de „de generatie" m het rookgenot van sigaar tot sigaret aldus niet te stuiten zou zijn. Minister Lief- tmek liet zich neutraler uit. Van een degeneratie wilde hij niet spre ken. Wel erkende by, dat een „evo lutie" in het rookgenot had plaats gegrepen. Desniettemin meende hij, dat de prijs van de sigaar toch. wel degelijk, invloed had op de omzet. Het wetsontwerp werd z.h.s. aange nomen. (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG. De zes voorstellen tot het in overweging nemen ener grondwetsherziening hebben de Eerste Kamer Dinsdag tot heel wat staats rechtelijke beschouwingen en vrij wat gemopper aanleiding gegeven. De ontstemming betrof uiteraard vooral bet voorstel tot uitbreiding van het ledental der Staten-Generaal, zoals dit is komen te lulden, na het door de Tweede Kamer aanvaarde amendement-Andriessen, dat de mogelijkheid wit scheppen, dat in het buitenland vertoevende Kamerleden bun stem aan collega's op het Binnenhof overdragen, (Van onze correspondent) BRUSSEL. De langdurige en moeizame onderhandelingen tussen de Belgische vakbonden en de vertegenwoordigers der werkgevers hebben Dinsdagavond, ljjdens een weer onder voorzitterschap van premier Van Houtte gehouden bijeenkomst, eindelijk een accoord opgeleverd, dat een ruime tegemoetkoming inhoudt aan de eisen der in een front verenigde socialistische en katholieke vakbonden. Het accoord moet nader door de vakbondsbes turen worden goedgekeurd, maar het is vxywel zeker, dat de voor alle vitale bedrijven aangekondigde stakingen niet zullen doorgaan. Boterham die nooit verveelt! ("Advertentie LM.) 90 per 250 gram m (Van onze reisredacte.ur) PARIJS. De resident-generaal van Tunis heeft de drie Tunesische ministers, die gearresteerd waren, Tsjenik,, Ben Salah en Materi, vrijge laten. De zoon van Bourguiba, die in Parijs studeert, heef^ gisteren, aan de pers een verklaring afgegeven, waarin hij de betekenis tegen spreekt, die de Franse pers ge hecht heeft aan een brief, uit Bourguiba tijdens de oorlog aan de moefti van Jeruzalem over samen werking met de asmogendheden heeft gezonden. „Nog afgescheiden daarvan," zei Bourguiba_ jr., dat ik betwijfel of die brief juist is weer gegeven, wil ik er aan herinneren, dat er uit diezelfde tijd tal van brieven bestaan van. mijrt vader, waarin deze zijn aanhangers e«- op wijst, dat de asmogendheden de oorlog verliezen gaan. Ga met schuilen onder een instortende muur schreef hij toen zijn vrien den, Bovendien heeft hü geweigerd voor de Italiaanse radio te spreken en aan enige andere demonstratie van de as deel te nemen.*' Tot zover Bourguiba jr. Overi gens is het probleem van Turns nog niet veel verder gevorderd. Faure, ex-premier, die aangezocht was als voorzitter van de gemeng de commissie, die de hervormingen moet bestuderen, heeft dit aanbod afgewezen. Hij heeft twee voor waarden gesteld, die niet vervuld zijn. Ten eerste moest Bourguiba vrijgelaten worden, teneinde een sfeer van ontspanning te scheppen en ten tweede moest de'bevoegd heid van de commissie worden uit gebreid, zodat meer hervormingen ter sprake konden komen, dan de Franse regering op het programma had gezet. ESSCHEN De plannen tot de bouw van een nieuw Belgisch en Nederlands grenskantoor te Esschen en Roosendaal zijn thans definitief. Men hoopt reeds volgend jaar met een gezamenlijke deviezen- en pas- sencontróle te kunnen beginnen. Eisenhower in Italië: Europese eenheid kost weinig geld ROME. Generaal Eisenhower heeft een afscheidsbezoek van 24 uur aan Italië gebracht Bij een be zoek aan het te Rome gevestigde hoofdkwartier van de Europese Fe deralistische beweging zei Eisenho wer \'an mening te zijn dat voor Europa thans de volgende drie pun ten van belang zijn: 1 Een zo spoe dig mogelijk ten uitvoer leggen van het plan-Schuman voor het onder een gem eenschappelijk beheer plaat sen van de Europese steenkool- en staalindustrie. 2. Het uitschrijven van een grondwetgevende vergade ring. 3 Een spoedige ondertekening van het verdrag voor een Europese defensicgeraeenschap, „Deze drie zaken kunnen zonder eeld worden bereikt", zeide Eisen hower. „De Europeanen hebben slechts geestelijke en morele moed nodig om ze te volvoeren." VLJSSINGEN. „Dalei-dijk" is vanmorgen in Vüssmgen gearri veerd, met aan boord de gemalin van koning Leopold, prinses de Réthy, die uit Amerika terugkeerde Prinses do Réthy werd op 't schip o.m. begroet door koning Boudewijn prins Albert en prinses Josephine Charlotte. Vrouw na felle brand aan verwondingen overleden AMSTERDAM. By een koste, doch felle brand die Dinsdag op do eerste verdieping van een woning in de Wijttenbachstraat tB Amster dam-Oost heeft gewoed, liep de 65- jarige bewoonster mevr. W. G van Dijkhuizen. dlB alleen thuis was, zeer ernstige brandwonden op. La ter in de middag is zy in het Onze Lieve Vrouwe-Gasthuis overleden. Ook de regering, die dank zy* de hardnekkigheid en de bemiddelaars- kwaliteiten van premier Van Boutte met dit accoord een groot succes heeft geboekt, heeft verplichtingen op zich genomen. Zy zal doen on derzoeken in hoeverre ook aan het rijkspersoneel dezelfde voordelen op het gebied van lonen en salarissen, ais aan de arbeiders in de private sector zijn gegeven, kunnen worden toegekend. Teneinde nu een periode van ar- beidsvrede in te luiden en betere betrekkingen tussen arbeiders en werkgevers aan te kweken, zyn de beide partijen overeengekomen in alle k&lmte tezamen de problemen te gaan onderzoeken, die samenhan gen met de economische en sociale toestand van het land. Hiermee wordt tegemoet gekomen aan een grief der vakbonden, die mede een der achtergronden van het jongste conflict was, namelijk dat zo weinig is terecht gekomen van de belofte tot het instellen van vaste organen van overleg en van het tot stand brengen der zogenaamde structuur hervormingen, of, in de Nederlandse terminologie, da publiekrechtelijke bedrijfsorganisatie. Zonder deze wijziging zou de uit breiding in de Senaat vermoedelijk op heel wat minder weerstand zijn gestuit, thans wil de Kamer haar zelfstandigheid bewijzen. Vrijwel elke spreker had er wat op aan te merken en steeds het zelfde nl„ dat de stemoverdracht de waardig heid van de volksvertegenwoordi ging zou aantasten door de parle mentaire openbare beraadslagingen en de mogelijkheid elkander te overtuigen tot een blote forma liteit te stempelen. Als om te bewijzen, hoeveel waarde zij hechtten aan wezenlij ke beraadslagingen, gaven de meeste fracties te kennen dat zy eerst minister Beel nog eens wens ten te horen alvorens hun stem definitief te bepalen. Uitzonderin gen vormden de CPN en de CHU, welke laatste fractie, bij monde van air Poliema, ook tegen de uitbrei ding van de Eerste Kamer bezwaar had. Ook mr De Wilde (AR) tiet zich kennen als een tegenstander bij voorbaat. De meerderheid van zijn fractie onder aanvoering van de grijze nestor prof. A n e m a wilde haar oordeel nog opschorten De KVP- en PvdA-fFactïes toon den zich verdeeld. Logischerwijze zouden de betogen ran hun woord voerders Kropman en v. d. K i e f t tot afwijzing moeten lei den. Van de uitbreiding moesten zij op zichzelf al weinig hebben: vrees voor absenteïsme en het ont staan van dwergpartijtjes deed hun hart eerder verlangen naar een betere outillage van de kamerle den. „Als een bedrijf zo klungelig en achterlijk was toegerust als bet wetgevend apparaat, was het bin nen een paar jaar failliet," zo ci teerde de socialistische fractielei der zijn geestverwant uit de Twee de Kamer, Hofstra Maar desnoods zouden zij de uitbreiding toch nog wel genomen hebben als dit voor stel niet geamendeerd was. Minister Beel had h.i, het amen dement onaanvaardbaar moeten verklaren. Nochtans gaven zij hem een kans om de noodzaak van de aanvaarding van het voorstel te bewijzen. Mr Kropman wekte de Indruk, daarnaar zelfs te verlan gen. Hij wees de bewindsman daar- Advertentie (1. MJ h toe zelfs de weg: als deze de ge dachte zou delen van prof. Romme, dat vooral kleine fracties in het algemeen belang versterking be hoefden, dan zou hij misschien voor een dergelijk argument van politieke onbaatzuchtigheid gevoe lig kunnen zijn. Mr Poliema vond die onbaatzuchtigheid maar zo zo: de grootste fracties krijgen immers verhoudingsgewijs de meeste ver sterking Advertentie fL MJ Elk tablet Chefarine „4" beval extra geneeskracht, dank zij de samenwerking van 4 we* reldberoemde geneesmiddelen. 'nJfljedoetw mei de blauwe Kf zaciif en geurig (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. In de Tweede Kamer werd Dinsdagmiddag het wets ontwerp tot vaststelling van de Wet op het Oorlogsstrafrecht behandeld, waarbij enige wijzigingen ter sprake kwamen, die In dit verband moeten worden aangebracht in het Wetboek van Strafrecht, in bet Wetboek van Militair Strafrecht en ln de Invoeringswet Militair Straf- en Tncfatrecht, BU de aanvang van de besprekingen deed de voorzitter mededeling, dat door de communistische fractie een wetsontwerp „Tot bevordering van de vrede" was ingediend, en in zijn toelichting vroeg de communistische woordvoerder Stokvis aan de Kamer, om by de behandeling dezelfde voortvarendheid te betrachten, die zy by de „oorlogswetsontwerpen" had tentoongespreid. Als eerste spreker juichte ver volgens prof. Gerbrandy (A.R.) het wetsontwerp Oorlogsstrafrecht toe. Hij verklaarde zich tegenstan der van het amendement Donkef", dat de doodstraf alleen wil zien uitspreken als de rechters bjj een parigheid van stemmen oordelen, dat de veiligheid van de staat of de maatschappij de toepassing er van nodig maakt. „Laten we dit wetsvoorstel met verdonkerenzo besloot hy. Mr Donker (P.v.d.A.) lichtte zijn amendement toe door te wij zen op het gratie-beleid, dat in de bijzondere rechtspleging de enige beperking op de toepassing van de doodstraf was, een naar zijn me ning ongewenste toestand. Ook mr 1 Bescherming bevolking {Van een onzer redacteuren) DEN HAAG. Van een spoe dige openbare behandeling van de wetsontwerpen over de bescher ming van de burgerbevolking, zal wel geen sprake zijn, getuige de toon en de Inhoud van het laatste schriftelijke stuk daaromtrent vaa de Tweede Kamer. De commissie van rapporteurs uit de Kamer is ook na mondeling overleg met de regering tot de overtuiging gekomen, dat zij een verre van voldoende beeld beeft gekregen van de bescherming der bevolking in ruime zin. De aanhan gige ontwerpen vormen daarvan slechts een deel. Inzicht ln verband met de nationale verdediging ont breekt de commissie byna geheel. DEN HAAG. De Haagse oud hoofdcommissaris G. "W. Valken gaat niet in hoger beroep tegen ce uitspraak van het ambtenaren gerecht, waarbij zijn bezwaren tegen het hem verleende ontslag onge grond zijn verklaard. Hy verwacht, dat de Raad van Beroep het for mele standpunt van het ambtena rengerecht zal delen, dat ontslag van een hoofdcommissaris op 55-ja rige leefty'd wettelijk is toegestaan. ROTTERDAM Voor het aan bieden van een huldeblijk aan de zanger Louis van Tulder, die 22 Mei 60 jaar wordt, is een comité ge vormd, waarin o.a. zitting hebben minister Rutten, staatssecretaris Cals en dr. N. R. A. Vroom. Overeen komstig de wens van de jubilaris vindt géén officiële huldiging plaats. Bijdragen voor het geschenk kunnen worden gestort op rekening „Comité Van Tulder" bij de Twenf- sche Bank te Rotterdam (postreke ning 266B). Bovenverdieping van pand brandt in zes uur tot as BREDA. In een zaak van sani taire artikelen woedde Dinsdagmid dag een venijnige brand, die zes uur de bovenverdieping van het huis tot een puinhoop van verkool de balken maakte. De brandweer, die em'ge minuten na de melding verscheen moest zich eerst toeleg gen op het beperken van de brand tot dit ene gebouw. Wordt bespreking over Duitse schulden hervat? LONDEN De driemogendheden- commissic voor de regeling van de Duitse schulden zal naar verwach ting op 12 Mei Ie Londen by een- komen om voorbereidingen te tref fen voor de hervatting van de be sprekingen der 28 betrokken landen op 19 Mei as. De Westduitse dele gatie zal voorstellen doen. die een basis bevatten voor de regeling van Duits lands vooroorlogse en na-oor- logse schulden. ^VWS«VWWWWV' In zijn boek „De duivel tmfler aas" beeft de schrijver G. Toornvliet, «en gedurfde fantasie neergeschreven over de macht van bet kwade, dat in deze wereld alles schijnt te overwinnen. Vorst Satanas, gesecondeerd door Lucifer, voert de legioenen duivels win. die al wat goed Is, kapot maken en die ver- de Haas (K.V.P.) was het in grote lijnen eens met het wetsontwerp, maar achtte het niet juist, dat oor logsmisdadigers door bijzondere colleges zouden worden berecht. Hij meende, dat deze taak in han den van de burgerlijke en militaire rechter moest blijven. Mr Stokvis CC.P.N.) ver- blaarde zich namens zijn fractie tegenstander van het wetsontwerp, omdat „het slechts de Pax-Ameri- cana diende." In zijn beantwoording verklaarde minister Mulderije het amende ment-Donker te willen overnemen voor zover het de eenparigheid van stemmen betrof bij het uitspreken boek zite? moest hy het toch ontraden. I uitgegeven. (Prüs 5.90), uit het geloof, dat hét goede zal v Een scherpe kijk op allerlei ogenscnyo- lljk onschuldige dingen uit het dage lijks leven, waarin zich deze gigantische strijd manifesteert, kan men de sctirij- niet ontzeggen. Maar zijn fantasie te spits en te vernuftig, 3 "-te gemaniëreerd, waard

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 3