iieöerïan^i Genoeg arbeiders voor bouw van 65.000 woningen „Daar komt Weiter! „Insecten in plastic is van M. v. Loggem „Le Monde" fantaseert, zegt Fechteler Leeuwarder justitie en Friese beweging 3£ans om nieuwe oorlog te vermijden nu groter Heistelling op Binnenweg neergestort GELEZEN-, „DEBOUWER" CONTRA MIN. 'T Werkmogelijkheid door de minister onderschat? Goudse winkeliers zwaar gegriefd r SKETCH Dodelijk verongelukt op zijn verjaardag De attractie van de week Amerika gelooft niet aan een Russische militaire wandelingdoor Europa Optreden van O.M. geen aanleiding tot ingrijpenzegt minister Mulderije DRAPER IN NEDERLAND: Economisch en militair herstel van Nederland benijdenswaardig Grote spoorbrug bij Oosterbeek dubbelsporig Bouwpremies worden voorlopig niet toegekend Moedernacht BEKROOND VOOR „BOEKENWEEK Novelle geschreven, beïnvloed door nieuwsberichten Terug uit Korea Rook veroorzaakt veel consternatie Overleden na val van 10 meter Met emmer kokend water gestruikeld WEK DE GAL IN UW LEVER OP Met donderend geteeld Kop van stelling kwam op stoelen in tuin van ziekenhuis terecht Willem Elsschol onderscheiden Drie auteurs kregen aanmoedigings prijzen f en gewogen Dinsdag 13 Mei 1952 3 (Advertentie l.M.) band met de gehele economische toestand van het land. dan moet men in het oog houden, dat de bouwnijverheid één van de sterk ste stabiliserende factoren in het economische leven is. „De Bouwer" concludeert, dat de werkmogelijkheden in het bouwbe drijf, met inachtneming van de hui dige arbeidersbezetting, gunstiger liggen dan door de minister -werd gesuggereerd. „Vooropgesteld ny" aldus „De Bouwer" „dat ecu kunstmatige ver groting van het aantal min of meer geschoolde bouwvakarbeiders uit den boze is. Het aantal hnuwvakar&eiderg lg al hoog en bij 'n normale bouwbe- dryvigheid ruimschoots voldoende. Wij zouden het dan ook onjuist achten de bouwproductie groter te doen lijn dan by een volledige werkgelegen- faeidspolitieb in het bouwbedrijf met de huidige bezetting mogelijk Js. Een en ander wil .echter niet zeg gen, dat wij moeten afremmen op 55.000 woningen per jaar. Wanneer dat financieel mogelijk zou zijn, me nen wij, dat met de huidige bezetting 65.000 woningen per jaar gebouwd zouden kunnen worden, wat een aan zienlijke versnelling van het inhaal programma zou betekenen. Op het tijdstip, dat elk Nederlands gezin een woning zou hebben behoeft geen werkloosheid in te treden. De kans bestaat dan om eens in ernst de krotoprulming en de sanering van de grote steden aan te pakken. En laten wij de krotter woningen op het platteland niet vergeten!" „De Bouwer" concludeert, dat het door minister In 't Veld genoemde aantal van 20.000 krotwoningen per jaar, die opgeruimd zouden kunnen worden, te gering is. Tenslotte wijst bet blad er nog öp, dat arbeiders die nu in de woning bouw werkzaam zijn ook werk zou den kunnen vinden bij de bouw van scholen, kerken, energiebedrijven en ontspanningsoorden. Er is in Nederland veel werk, waardoor de volledige werkgelegen heid in het bouwbedrijf gedurende een veel langere dan de door de mi nister genoemde periode kan worden gehandhaafd. Beziet men het vraagstuk in. ver- Officiële order naar een Rotterdamse firma (Van onze correspondent) GOUDA, Dinsdag. „U hebt de Goudse middenstand gegriefd en door uw handelwijze een bre vet van onvermogen gegeven," zei het raadslid J. van Ooyen (PvdA), toen hij gisteravond in de gemeen teraadsvergadering van B. en, W. een nadere toelichting vroeg op zijn schriftelijke vragen, die hi] had gesteld over het beleid van B. en "W. bjj het zoeken van een leverancier voor de stoffering van het gerestaureerde Goudse stadhuis. B. en W. hebben zich nl. voor de aankoop van gordijnen en meubelbekïeding tot een Rotter damse zaak gewend, omdat zij daar een grotere keuze hadden, aldus burgemeester James, en vijf Goud se woninginrichters gelegenheid tot inschrijving hadden gegeven met de verwijzing, dat bij de Rotter damse zaak de nodige stoffen te gen een bepaalde prijs moesten worden aangeschaft. De midden stand was daarover zeer in zijn wiek geschoten. NI GE tijd geleden publiceer- den wij een interview met de minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting, mr J. In 't Veld, waarin deze als zijn mening te kennen 'gaf, dat on danks de nypende woningnood het toch niet gewenst zou zijn meer dan 52.000 woningen per jaar te bouwen, daar anders een te groot aantal boutowakarbei- ders zou worden ingeschakeld, een aantal, dat zeer plotseling zou moeten worden verminderd, zodra de woningnood verdwe nen zou zijn. Dit zou dan tot aanzienlijke permanente werk loosheid onder de bouuiuakar- bciders leiden. „De Bouwer", het orgaan van de Algemene Nederlandse Bouwvakarbeidersbond (aange sloten bij het NVV), heeft hierop gereageerd in een ar- tikel, dat wij hierbij afdrukken. ptnm#\ ClöAP' KAMPEN Een kip van de grossier G. Otten uit Usselmuiden heeft haar baas verblijd met een ei van 7 gram. In de eerst*" PJjnackerstraat sloeg gisteren het paard van de melkhnnde- Jaar B. C. v. d, s. uit Capelle a. d. LTssel op hol. Veertig meter verder werd het dier door een voorbijganger tot staan gebracht. Het paard viel waar. door het lemoen. van de wagen brak. In het Sophia-kinderziekenhuis is de vierjarige Bep T. Blijlevsn, gewoond hebbende m de water geusstraat, overleden. Zoals wij reeds meidden is het ventje op I Mei, juist op zijn verjaardag, be wusteloos In de omgeving van de ouderlijke woning op straat gevon den. Het vermoeden bestaat, dat het kereltje is aangereden of Is over reden. Den oproep naar getuigen had geen succes, zodat het onge luk niet opgehelderd is kunnen worden. f Advertentie l.M.) In de ingang bij Nederland Kattenburg Sterke, wasechte korte broekjes met elastiek, achterzak en omgeslagen zoom in 6 fleurige tinten, 5 jaar f 3.25 met zetr kleine stijging per maat Spinhuisstraat tjo De Beurs, WASHINGTON. Admiraal Fechteler, Amerikaans chef voor de marine-operaties, heeft Maandag op een persconferentie te Washington in Rotwoord op het artikel In „Le Monde" volgens hetwelk hy gezegd had, dat oorlog onvermijdelijk Is voor I960 verklaard: „Ik heb nooit, hetzij mondeljjk, hetzy schriftelijk een standpunt weergegeven, dat zelfs In de verte gelijkt op hetgeen men mü in „Le Monde" heeft toegeschreven." De gehele gedachte, dat de strijd krachten van bet Noordatlantisch pact ingeval van een conflict vol ledig uit west-Europa zouden, wor- den verlangd was zo fantastisch, dat hij tot nog toe nauwelijks aan dacht aan de verklaring had be steed, zo verklaarde admiraal Fech teler. De bijzondere correspondent van „Le Monde' te Washington, Mau rice Ferro, schrijft dat men in .ze kere bevoegde kringen" van me- nine is, dat de inhoud van het ge publiceerde document niet over eenkomt met de politieke en stra tegische opvattingen te Washing ton, noch met de „Atlantische rea liteit". De in de „infrastructuur" ge ïnvesteerde -milliarden, de aanwe zigheid op het continent van be langrijke Amerikaanse land- en luchtstrijdkrachten vormen het be wijs. aldus Ferro, dat de Verenigde Staten niet geloven aan de moge lijkheid van een Scwjetrussisehe „militaire wandeling" in drie da gen door West-Europa. Waarom zou men verder moeten veronder stellen, aldus de correspondent, dat vijftig zeer mobiele divisies met grote vuurkracht practisch bulten gevecht zouden riln gesteld, zodra Groot-Brittannié, vernietigd door atoombommen, niet meer van nut zou zijn, terwijl Griekenland en Turkije, op wonderbaarlijke wijze gespaard, een belangrijk bolwerk van de Atlantische verdediging zouden vormen? DEN HAAG. Het streven der regering om de tg. Friese Jkweatle tot een voor alle betrokkenen bevredigende oplossing te brengen, sloll geens zins uit, dat het openbaar ministerie vrüblijft xyn wettelijke bevoegdheden uit te oefenen In gevallen, waarin vermoeden bestaat, dat een strafbaar feit is gepleegd. Het komt de minister dan ook voor, dat het optreden van de officier van justitie te Leeuwarden niet kan worden beschouwd als een doorkruising van het regeringsbeleid. Dit is de conclusie in het antwoord van de minister van Justitie op vra gen van het Tweede Kamerlid Scheps (PvdA), naar aanleiding van de arrestatie van de Friese dichter (Van een "onzer redacteuren) DEN HAAG. Naar aanleiding van de publicatie door „le Monde" van een z.g. geheime nota van admiraal Fechteler, verklaarde Maandag de persoonlijke vertegenwoordiger van Truiusn in Europa en vertegenwoor diger der VS In de Nato, de heer Draper. dat hy alle reden bad om de juistheid van deze publicatie geheel te ontkennen. H(j voegde er aan toe, dat er op grond van zijn inronnaües niet de minste reden is, om te ver onderstellen, dat een oorlog onvermijdelijk is. Al onze inspanningen zijn er op geriebt, om oorlog te vermijden en Ik geloof dat w(j belangrijke vorderingen hebben gemaakt in de benadering van dat doel. Ik geloof, dat er een goede kans is, dat wy er in zullen slagen een nieuwe oorlog te voorkomen. Dat zal dan te danken z(jn aan de geweldige inspanningen welke wij ons hebben getroost. cunnifniu inrum JiEnrniRJiaianri muntiitiiiiiumu nii'i'B iru laiiiin i ^ruii! cm. (Van onze correspondent). ARNHEM, Voor het eerst se dert twaalf jaren kan de grote spoorbrug over de Rijn bfj Ooster beek, die de verbinding onder houdt tussen Arnhem en Nijme gen, weer dubbelsporig worden bereden. Maandagmorgen is de nieuwe overbrugging, nadat zjj was proef- belast met zes locomotieven, dub belsporig in gebruik genomen. In. de ochtend van 10 Mei 1940 vloog de brug in de lucht. Op 17 November 1940 werd zij weer in gebruik genomen," zij het enkel- sporig» Dat was mogelijk door ge bruik te maken van een Dude en- kelsporige uiterwaardbrug van de spoorbrug over de Waal bij Zalt- bommeL Tijdens de slag om Arn hem werd deze brug vermeid. Zij werd toen vervangen door Engelse militaire hulpbruggen en een oude, te Zaltbommei opgeslagen brug. Woningwetbouw weèr aan contingent gebonden DEN HAAG. Met ingang van 12 Mei 1952 worden voorlopig geen aanvragen voor woning bouw premies op basis van de re geling 1950 in behandeling geno men. De aanvragen,,die vóór die datum reeds door de directie van de Wederopbouw en Volkshuis vesting in de provincies waren ontvangen, zullen nog worden af gehandeld. Na verloop van enkele maanden zal men' weer voortgaan met het toekennen van deze pre mies. Voor de woningwetbouw was be paald, dat een aantal gemeenten, indien zij daartoe financieel in staat waren, in 1951 en 1952 méér woningen mocht bouwen aan het normale contingent. Deze toestem ming is met ingang van 12 Mei Ingetrokken. Draper verklaarde, dat Nederland sinds Hij het in 1950 had bezocht, zowel in economisch als in militair opzicht een benijdenswaardige ont wikkeling heeft doorgemaakt. Hot herstel van het evenwicht in de Ne derlandse betalingsbalans en de gun stige ontwikkeling van de positie van dij land in de Europese Beta- lings Unie is een hoogst opmerke lijke zaak, die alle goeds belooft voor de ontwikkeling van de levens standaard in Nederland. Draper zei. dat Nederland de beschikking zou krijgen over 10 000 voertuigen en nog 72 Thunderjets voor de Luchtmacht (De door Dra per genoemde cijfers binken met geheel juist te zijn.' Bij nadere in formatie bleek ons, dat Nederland ongeveer 1200 voertuigen zal krij gen en nog ongeveer 45 Thunder jets. Onder het thans lopende hulp programma krijgt ons land voor dit jaar in totaal 75 Thunderjets. Er zijn intussen 41 toestellen via Ko penhagen hier aangekomen. Een nieuwe zending is uit de V.S. naar Kopenhagen onderweg. Een belang rijk aandeel hiervan is voor Neder land bestemd). fjET nadeel van moederdagt l* dat hij al zo vroeg begint. Voor brand of overstroming wil tfc wel bij nacht en ontij uit mijn bed koment maar dat ik op Zondags morgen al om acht uur op het zeil moet springen, alleen omdat de Nederlandse bloemisten en banket- bakkers destijds zo'tt helder ogen blik kregen, vind ik bepaald on christelijk. Maar het leven unlde het weer niet anders. De kinderen waren met tulp en taart ie slaapkamer binnengekomen en hadden mij hardhandig onttrokken aan het laatste genot zonder bijsmaak van walging dat de mews beschoren ie en even later stond ik met geknak te snorren naast hen en keek neer op de jubilaresse die nog heerlijk ronddobberde in een wazige we reld zonder moederdag Of héérlijk Welbeschouwd zag het hoofd op het kussen er een beetje zorgelijk utt. De lippen bewogen haastig en plotseling hoorden wij hoe zij kreunde een droef geluid, vol angst en afkeer. ..Ze droomt eng," diagnosticeerde mijn zoontje pril over zijn room- taartje heen. „Lafen toe haar dan maar gauw wakker maken," zei mijn dochter humaan en zij legde haar tulpen neer om. te gaan schudden. Meestal duurt het even, eer men een ge zond mens in het leven teruggejo- nast heeft, maar nu u'as één aan raking voldoende om haar, als door een adder gebeten, overeind t te doen komen. Verwezen keek zij de kamer rond en loosde een. van heet diep komende zucht „Wat is er7" vroeg ik. ,.Oh ik heb zo verschrikkelijk gedroomdwalgde ze. ,,Een nachtmerrie," stelde mijn zoontje vast. ..Wat was het dan?" vroeg ik. Haar nog wat onwezenlijke slaap- blik kruiste de mijneToen spraJc ze: „Ik droomde dat iemand tegen me zei: zeg, weet je wel dat jy Je veel te jeugdig kleedt?" Dat was alles. Een nachtmerrie Laat ons zeggen een pony. We hebben het gruwelijke, diertje met taart en bloemen verjaagd. KRONKEL (Van onze correspondent) AMSTERDAM, De schrijver van insec ten in plasticdê novelle die het geschenk was in de Boekenweek van dit jaarbleek te zijn Manuel van Loggem. Om u alles over hem te kunnen vertellen, wat u zoudi willen wetenben ik hem gaan opzoeken. Van Loggem vond het een vreemde gewaarwording geïnterviewd te worden, omdat hij zelf, ah medewerker aan de VARA en tal van bladen, gewoon is anderen te interviewen. Marten Sikkema en van hèt doen van huiszoekingen In Leeuwarden 5n verband met het verspreiden van pamfletten over de Friese kwestie. Belgen en Nederlanders debar keer den vanmorgen Nadat het muziekkorps van de huzaren van Boreel de Brabahconne en het Wilhelmus ten gehore had gebracht, begon vanmorgen aan de Lloydkadé te Rotterdam de ontsche ping vön 125 Nederlandse en 54 Bel gische Korea-vrijwilligers, die met het Amerikaanse troepentransport- schip „General J H. McRae" in ons land waren aangekomen. Dit tweede aanvullingsdetache- ment, vertrok op 26 Mei 1951 naar Korea met 158 man. Van dit aantal sneuvelden er vijf, een man werd vermist, terwijl anderen om ver schillende andere redenen werden afgevoerd. De laatste actie van dit detachement, dat voortdurend in de voorste linies la geweest, was in October 1651, Alle militairen ontvingen het kruis voor Recht en Vryheid. Vanmorgen alarmeerde een on bekende de brandweer met de me dedeling dat er brand zou zijn bij de garage van V. en D. aan do Bloemkweker stro at. De brand weer gaf prompt middelalarm en in korte tijd stond de straat vol met brandweer- en politiewagens, die echter geen spoor van brand konden ontdekken. Het bleek dat de binnenplaats van de garage plotseling vol had gestaan mei rook, waardoor de kleren van en kele personen besmeurd werden. Men vermoedde dat de rook af komstig was van een bakkerij om de hoek van de straat. De schoor steen van deze bakkerij is echter pas veertien dagen geleden ge veegd. De politie stelt een onder zoek in. De minister zegt verder, dat de huis zoekingen géén verband hebben ge houden met het werpen van stenen door de woningen van justitiële autoriteiten, enige maanden geleden De officier van Justitie te Leeuw arden. mr F. Hollander, heeft bij de in verzekering stelling van Marten Sikkema en de huiszoekingen geen overleg met de minister gepleegd. Toen deze hiervan kennis kreeg en zich had doen voorlichten vond hij geen aanleiding om in te grijpen in diens beleid. De heer Seheps heeft eveneens vragen gesteld over de afdoening van klachten over het befaamde politfe-optreden te Leeuwarden op 16 November 1951. De minister heeft zich bereid verklaard om hierover te zijner tijd inlichtingen te verstrek ken aan de Tweede Kamer. Jos, Burcksen gaat naar opera te Mainz AMSTERDAM. De bariton Jos. Burcksen van de Nederlandse Opera gaat ons land verlaten. Van 1 September af is hij geëngageerd als eerste lyrische bariton van de stedelijke opera te Mainz. Zoals wij reeds meldden viel de vorige week aan de "Waalhaven de 29-jarige montage-werker D. Groe- neveld uit Werkendam van een in aanbouw zijnd pand van een hoog te van 10 meter, doordat een be tonplaat op het dak, waarover hij liep, brak. Het slachtoffer is thans in het Zuiderziekenhuis overleden. Vanmorgen is de 45-jarige J.D. van E. voor haar woning in de Josephstraat gestruikeld, toen zij daar met een emmer kokend wa ter liep. De vrouw liep brandwon den op aan borst, buik en benen, Zij is vervoerd maar het Coolsin- gelziekenhuis. (Advertentie l. Al.) TJ tuit morgen» „kiplekker" nit bed «prinsen. Elké ijag moet uw lever een liter gal In uw ingewanden doen itromen, ander» verteert uw voedsel niet het bederft U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPILLETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoelgang op natuurlijke wü»e te regelen. Een plantaardig zacht middel, onover troffen om de gal te doen stromen. Elet Carter's LeverpUlatjea. De heistelling, waarmee achter het gebouw van de Rotterdamsche Bink wordt geheid voor het nieuwe pand van Jungerhans, is vanmorgen om streeks kwart over tien met een daverende slag omgevallen. Het reus achtige gevaarte, bestaande uit een viertal yzeren palen, en een betonpaal, miste slechts op enkele meters de heimachine die onder stroom stond. De kop van de stelling kwam terecht In de tuin van het Coolsingelziekenhuis op een paar tuinstoelen. De stoelen waren gelukkig niet bezet, zodat de in de tuin wandelende patiënten aan groot gevaar zijn ontsnapt. Kort voor het ongeluk gebeurde waren de stoelen nog beaet geweest. Men was bezig een paal te slaan pal tegen de achterwand van het bankgebouw, bij welke manoeuvre de stelling slechts gebrekkig geschoord kan worden. De hzeren palen knakten op de rand van de bouwput. De betonpaal ligt aan stukkén in de put. Maar het ging tóch. Na een vluchtige blik In de Burgerlijke Stand geboren Amsterdam 1910, Handelsschool, drie jaar op een Bank, waar hij het niet kon har den en daarom toen literatuur, journalistiek, radio, (wonder boven wonder is hij er bii in leven ge bleven) gehuwd, drie kinderen spraken wij over zijn werk. Van Loggem heeft drie romans geschre ven, vier toneelstukken, een ge dichtenbundel, een stuk of wat es says en een aantal hoorspelen. Van zijn romans is hem „Mozes, de wording van een volk" het liefst. Het is de vrucht van diepgaande Egyptologische studiën, maar het boek is te dik (bijna 800 pagina's), geen mens wil zo'n dik boek lezen en Van Loggem vindt dan ook dat er wel wat uit kan. Hij zou graag een herziene, sterk bekorte versie ervan publiceren. Hy is nu weer met een roman bezig, welke „De Anderen" zal he ten en die de bélêvemssèn van een zenuwarts na de volgende oorlog behandelt: hoe deze het contact met de buitenwereld na de grote vernietiging hervindt. Dit brengt ons op de psychologie, een vak dat hij na de oorlog is gaan studeren om de graphologie, waarin hij zich als liefhebberij had verdiept, een wetenschappelijke on dergrond te geven. Wat zijn bekroonde novelle be treft, vraag ik hem wat hij vindt van de kritiek, die hem beïnvloe ding door Orwell, Koestier ên. an deren heeft aangewreven. „Ik ben beïnvloed door nieuws berichten," zegt hij. „Dagelijks leest (Van on2e correspondent). BRUSSEL. Vele vrienden en belangstellenden hebben Zondag te Antwerpen dé Vlaamse schrij ver Willem Elsschot hartelijk ge huldigd ter gelegenheid van zijn zeventigste verjaardag alsmede wegens zijn bekroning met de Constant ij n Huygensprijs, die de Haagse Jan Campertsrichting nem enige tijd geleden toekende, Elsschots verdiensten zijn offi cieel erkend door een koninklijke onderscheiding in de vorm van 'n benoeming tot officier in de Leo poldsorde. Twee moordenaars (vader en zoon) in hoger beroep DEN BOSCH. De 36-jarige J. K. uit Liempde bij Boxtel, en zün 73-jarige vader zijn enige U)d ge leden door de Bossche rechtbank tot gevangenisstraffen van resp. 20 en 15 jaar veroordeeld, omdat zij samen de 37-jarige vrouw van K. Jr om het leven hebben ge bracht. Zij zijn thans van dit von nis in hoger beroep gegaan. men in de krant, dat mensen, tot bekentenissen komen. Ik" vond dat interessant als uitgangspunt voor een novelle. Men heeft Orwell toch ook niet verweten, dat de door hem beschreven situatie op die van Koestier lijkt. Myn onderwerp was de problematiek van de normen loze intellectueel, die, zonder dat er geweld wordt gebruikt, (zoals bij Orwell) overstag gaat." Tenslotte spraken wij nog over zijn toneelstukken. „Tijl" was be kroond door de Ned. Radio Unie en is het vorig jaar in de studio gespeeld. Twee stukken zijn in druk verschenen, maar het schouw burgpubliek heeft nog niet met Van Loggem als toneelschrijver kunnen kennismaken. AMSTERDAM Een prijs van f 2000.heeft de schrijver Manuel van Loggem gewonnen met zijn novelle „Insecten in plastic", die bekroond werd door de commissie voor de „Boekenweek". Drie andere auteurs kregen aan moedigingsprijzen, omdat zij „lof waardige novellen" hadden inge zonden. Het zijn: W. A. Wegener uit Rotterdam voor zijn novelle „Fluwelen wimpers", B. Rijdens uit Haarlem voor zijn novelle „Rive Gauche" en S, E. van Praag uit Brussel voor zijn novelle „Mon sieur Jean". Hedenmiddag zijn de prijzen aan de winnaars uitgereikt. Een triest boek „De wereld lacht om tranen" van de jonge Vlaming Frans C, Rid wit. Triest door hel verhaal van de jonge kantoorbediende, die van de ene maatschappelijke nederlaag naar de an dere strompelt; die na jaren van werkloosheid zich eindelijk weer een kerel voelt ais de khaki-unlformjas om zijn tengere schouders flappert; die op wonderlijke wijze vrijwel ongedeerd door de eerste oorlogsjaren glipt, maar later uit nood. en zo zün er natuur lijk meer geweest „collaboreert" en daarvan de vernederende gevolgen on dervindt. Maar die toch ook m deze wereld, die helaas maar al te vaak om de tranen van alle schlemiels lacht, twee vreemde, maar trouwe kameraden vindt en.een kleine, onooglijke vrouw, die steeds weer hereid is zich voor hem te offeren. Triest is in zekere zin, helaas ook, dit boek, omdat de schrijver er od, niet in Is geslaagd dit verhaal werkelijk waar te maken. Daarvoor is xün taal gebruik vaak te breedsprakig, zijn da hoofdlijnen soms te zeer overwoekerd door nevenfeitjes en ls de hoofdpersoon het boek ij in de ik-vorm geschreven te veel vervuld met zelfmedelijden. Toch een roman, die aandacht verdient. De Wereld-bibliotheek gaf het. zoals verwacht kan worden, uitstekend uit. Prijs 1 1.90.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 3