/J Ramen van Richters werden Zaterdag overgedragen A Hermes gaf ACC uitstekend partij in Amstelveen C D W. v. d. BURG Veler offervaardigheid verrijkt cultuurbezit -a<;enï)a ScMecïamse CJMV Meld jaarvergadering Plan om Aclbreclitssluis te dempen DAMESMODES DE A VONTUREN VAN KAPITEIN ROB Schooljeugd aan hel tippelen Telefoon voor slecht horenden Niet veel medewerking bij plannen voor een eigen vergadercentrum si irTSsl Schiedamsewe'g zal worden dborgetrókVen' nabij de Havenstraat Nederlaag was resultaat SCHIEDAM Koeriersters Maandag 26 Mei 1952 Een foto en vooral een krantenfoto is eigenljjk nauwelijks in staat iets weer te geven van de schoonheid, zoals deze te beleven valt in het aan schouwen van de drie door Marius Richters voltooide grote gebrandschil derde ramen in de Grote Kerk. Vandaar dat de vele genodigden, die Zater dagmiddag de overdracht van deze ramen in het kerkgebouw bijwoonden, verrast konden staan en vol bewondering mochten zijn voor wat de bejaar de Rotterdamse kunstenaar met deze serie ramen tot stand heeft gebracht. Zoals de voorzitter van het College van Kerkmeesters, notaris P. Schaberg, terecht opmerkte, betekenden deze drie ramen een zeer belangrijke aan winst van hei (overigens bescheiden; cultuurbezit van Schiedam. Behalve vele vooraanstaande fi guren uit de kring van de Ned. Herv Gemeente in Schiedam en de Ned. Prot. Bond waren er o.a. de wethouders H. van der Kraan en mr P. van Bochove, gemeente-se cretaris ar N. J. post en vertegen woordigers van de Ned. Herv. Ge meente te Rotterdam. Namens het College van Kerk meesters sprak notaris P. Schaberg, die eraan herinnerde hoe men in September van het vorig jaar ook pp een Zaterdagmiddag bijeen kwam voor de overdracht van het eerste raam als schenking van het voormalig Interkerkelijke Bureau. Financieel gezien was het maken yan de overige twee grote ramen in het koor van de kerk toen nog een probleem en het zou het waar schijnlijk nog geruime tijd geble ven zijn, was niet diezelfde middag de toezegging gedaan van de schen king van éen raam. Het was wederom de familie Van Bergen Walraven clie door deze grootse gift het ten uitvoer leggen van een belangrijk onderdeel van de kerkrestauratie, waaraan wijlen de beer G. W. van Bergen Walra ven sr. destijds de grote stoot gaf en waarvan hg tie motor zou blij ven, mogelijk maakt». En het bleef niet bij deze gift. Talrijke grote en kleinere bedragen werden neg toe gezegd, zodat nog dezelfde dag aan Marius Richters de opdracht voor beide ramen kon worden verstrekt! Na de wens te hebben uitgespro ken dat deze ramen van Richters de jaren door een cultuurmonument in Schiedam zouden blijven „mo gen de steden de mensen overle- Advertentie (UW.) Meer dan driemaal hebben wij dit seizoen onze voorraad afgepaste glasgordijnen moe ten vernieuwen, maar ook nog nooit was onze sortering zo rijk aan gordijnen van prachiige marquisette met mooie kant of entre-deux en voor prijzen die aanmerkelijk Jager waren dan in 't alge meen voor deze bijzondere kwaliteiten berekendwerden. Maar voor Pinksteren willen wij helemaal schoon zijn, ook de laatste gordijnen moeten verkocht worden. Kunnen wij meer doen dan U de laatste gordijnen aan bieden voor een prijs waar aan wij eigenlijkniels hebben toe te voegen! MARIUS RICHTERS vier en zeventig ven en niet de mensen de steden" richtte de beer Schaberg zich tot de kunstenaar Richters, ale on danks zijn leeftijd van. 74 jaar nog blijk gaf van een ongeschokt kun stenaarschap. Hy roemde de ijver van de glazenier, die vol toewij ding zich van si in taak kweet. Voor mevr. Richters, alsmede voor mej. Van Geldermalsen, in wier atelier de glazen werden gebrand, waran er bloemen. Nog twee kleine ramen Een storend element in het koor vormen thans nog de twee kleine ramen, die ter weerszijden van de serie van drie het licht laten bin nenvallen door ongekleurd glas. Ook hiervoor heeft Richters al lang het ontwerp gereed, maar ja, het geld, het geld, het geld. De heer Schaberg kon niet an ders doen dan nogmaals, nu uiter aard voor het laatst, te rekenen op de offervaardigheid van velen. Het hiervoor vereiste bedrag is aanmer kelijk minder dan dat voor de twee grote ramen en als gunstige factor zal er straks zjjn de wettelijke be paling die In de komende weken het Staatsblad kan bereiken, waar bij wordt bepaald dat.giften voor cultureledoelen mogen worden af getrokken van het belastbaar in komen! Wat ramen laten zien De kunstenaar zelf trad na de heer Schaberg voor de microfoon om allereerst mej. Van Geldermal sen en d« heer Van Kesteren te bedanken voor hun toewijding en vakkundige medewerking en daar na iets te vertellen over het ont staan van de ramen en hetgeen zij verbeelden. Wat dat allereerste be gin betreft, dat is te zien in het Stedelijk Museum aan, de Hoog straat, waar het schetsje in de klei ne voorzaal werd opgehangen. Als afgevaardigde van het College van Kerkmeesters ging mr P. Sanders destijds met dit ontwerp accoord en kon met de uitwerking van het plan worden begonnen. Laat het middelste raam het zwaartepunt volledig vallen op Jo hannes de Doper, profeet en boet prediker oorspronkelijk was de Grote Kerk aan hem gewijd de ramen ter weerszijden geven in het bovendeel een voorstelling van de vier evangelisten Mattheus, Marcus, Lucas en Johannes, met aan hun voeten de symbolen engel, leeuw, stier, adelaar. Onder deze symbo len gaf Richters weer de demonen zoals zij volgens Openbaringen 97—11, worden beschreven. Daar onder m het raam links Ruth en Kachab. beiden stammoeders uit het Oude Testament, in het rechtse raam Maria Magdalena en Martha, twee vrouwenfiguren uit het Nieu we Testament De onderste panelen van de ramen 2jjn ter linkerzijde gewijd aan twee belangrijke figu ren uit het Oude Testament, n.l. Gideon en Josua. en rechts aan twee gelijkenissen uit het Nieuwe Testament, die van de verloren zoon en de arme Lazarus. 1901, In de radiohut aan boord van de „Ga.- lilei" luistert iedereen gespannen Wat kan dat allemaal toch betekenen? Weer kilnkt de stem van de piloot, maar nu zwakker. „Die lange mangelast mij de radio uit te schakelen,, komt drngend op mij toe hij wilDan klinkt een droge snik -n nog éénmaal komt de stem van de piloot terug, maar nu erg onduide lijk: worden bescho ten vreemd wapen Dan Is alles at 11. Aan boord van de „Gaiilei" is het even doodstil. Dap breekt de be! los. wil ons er laten inlo pen", roept iemand; „wét een flauwe grap." Een andere stem zegt: ..Wij moeten onmiddellijk van koers veranderen en hem te hulp snellen. Die twee bevinden zich in levensgevaar." Maar dan zegt kapitein Rob: „Eén ogenblikje, heren. Ik geloof dat ik de oplossing van dit raadsel weet. Die man In die witte jasdat is iemand minder dan professor Lupardi! En die kleine ia zijn assistent, de Japanner Yoto!" Wat men moet weten: Apothekers-nachtdienst: Gouka, Hoogstraat 28. Bellen bij ongeval: G.G en G.D Tuinlaan 89 Telefoon 69290. Tentoonstellingen: 24 Mei—7 Juni, Stedelijk Mu seum, Hopgstraat, da. 10—5, Zo. 2—5 uur: Tentoonstelling ont worpen glasramen, tekeningen en schilderijen van Marius Rich ters. Concert: 27 Mei, Aula- Sted. Museum, 8 u: Paedag. pianoconcert Paul Nies- sing. F i l m s Passage, 2 en 8 uur: Operatie Vepus. Monapole, 2, 7, 9 uur: Het Dui velseiland. Zo'n achthonderd jongens en meis jes, afkomstig van 22 scholen de R.K. scholen hadden zich van deel neming onthouden kwamen Za terdagmiddag voor de eerste keer bijeen op de Zandvlakte om daar te starten voor de schoolwandelmar- sen, Verdeeld over zes en dertig grot*>en trokken ze er. meestal on der leiding van een wandelende leerkracht on uit^ Feel wat ouders en ook talrijke onderwijzers .waren meegekomen om morele steun te verlenen. Het ging deze ec-mte middag over afstanden van tien en twaalf kilo meter. De eerste groep liep via de Schiedamsewee en Ant. Knotten beltsingel in Vlaardingen naar Ke- the! (Laan van Blaisse) en kwam vandaar weer naar de Zandvlakte. De twaalf kilometer-tippelaars maakten dezelfde route maar Hepen in Kcth',1 nog iets verder door. De volgende marsen vinden plaats op 14 Juni (12 en 34 km), 26 Juni (15 en 16 km) en 32 Juli (18 km). Zoals bekend valt de laatste mars samen met de Koningin Wilhel- minamars van de Oranjegarde. DU is een voorbeeld van v/at U op onze vitrage af deling kunt verwachten er» Dinsdagmorgen om 9 uur 'begint de verkoop van deze afgepaste glasgordijnen 90x 160 cm. met kant en U fcaopt ze per stuk voor Nog ontvangen een kleine partij Bubbel bouclé loper 50 Cm breed voor I WINKELCENTRUM BINNENWEG In de Grote Kerk is Zondag de onlangs aangebrachte telefooninstal latie ten dienste van slechthorende kerkgangers in gebruik genomen. Voorlopig zijn 86 aansluitingen be schikbaar, zodat degenen, die van de installaties gebruik wensen te ma ken, niet steeds aan dezelfde plaats gebonden zijn. „De Poetduif" vliegt vanuit St. Quentin :omst eerste laatste duif De SCV „De PostduiF' hield Zondag een wedvlucht vanuit Frankrijk (Saint Quentin, afstand 242 km). In Concours stonden 57? duiven. Aankomst duif 10 uur 44 min. 10 sec, ll uur 28 min. 18 sec. De uitslag wa3: I. 61, 95 L. Verheugen: 2, 9, 51, «9. 133 C. de Tuinder; 3, 4, 12. 32, 35, 60, 73, 80 96, J01, 113, 121. 124, 127 M. v. Mourik; 3, 24. 39. 97, 109. 130 A. v, d. Grijp: 6, 17. 18. 23. 30, 31. 38. 44, 65. 67. 70. 100. 303. 105 J de Koster; 7. 28. 55, 57, 93, 123, 138 A. Heeren: 8. 110, Gebr. V. Tricht; 10, 29. 66, 8S, 101, 104. 129 J. v. d. Windt; 11, 78 J. W. Blom: 13, 86 P. v. Os Co.; 14, 78, 82, 132 Gebr. v. d- Kant; J5 26. 49. 59. 90. 103 Th, Weclie; 16, 27. 132 W. J. Jansen: 19. 25. 41, 74, 115, 116. 131 i». Boranie. 20. 52. 63, 98. 112 C. v. d. Grhp ft Co.: 21. 72. 122 A. Wagtendonk; 22. 48 J. Frefj; 33 diploma, P. Verheugen ft Co.; 34. 42. 85. 88 H. J. Jansen: 36, 87, 128 J. M. Snijders; 37, 64 F. Koppen hagen; 40. 43, 46, 71 K. Trlel: 45, 84, 138 W. Poort Zn; 47. 137 3. de Waard: 50. Hl. 320, 134 C. A. Verbaeren; 53 D. Ram: 54 C, Tintel; 56 Verbeek en Co.; 59 B. Tromp: 62. 75. 117 Kazenbroot; 68 J. Blom; 77 De Rooi; 79. 94, 106 H. Cra- mt»j 81 J. Koogje; 8, 114 I. Wijzenbroek; 91. 98. 118 B. de Ke?t; 92 I. Schaap; 102 Bruin&sel; 119 G. Kiela: 185 Rijswijk; 126 T. Tieieman; 135 Van Dongen. HUIZENVEILING In de R.K. Volksbond bracht no taris A, S. H. A. Blaisse in veiling het pand Hoofdstraat 97. dat vorige Uitstékende start van honkballend SVV Zondag speelde het honkbal-team van SVV de eerste wedstrijd in competitieverband - tegen Sparta 2. Tegen de in goede vorm zijnde rood-groenen maakten de Rottei- dammers weinig kans. Zij verloren met IS7. In de eerste innings gaven onze: stadgenoten de Spartanen geen kans! aan hun honken te>komen. De SW- ers lieten zeer goed slagwerk zien. I Nadat in de eerste innings twee Zondagavond hield de Federatie van Schiedamsc C.J.TVI.V. haar 67ste jaarvergadering in het Wüklekaal der Nieuwe Kerk. Dit was tevens de eerste vergadering die na de reorganisatie van de C.J-M.V. werd gehouden, De federatie-voorzitter, de heer H. Meyers, kon ook hartelijk welkom heten de leidsters van de Juniorenclubs. Deze leidsters kunnen tegenwoor dig ook lid worden van het C.J.IH.Y., aangezien deze dames de verantwoor ding dragen voor de nog zo jonge tak van het C.J.M.V.-werk. De federatie-voorzitter schetste t ontstaan der huidige Federatie. In 1867 begonnen 12 jonge mannen de CJMV destijds de Nederlandse Jongelings Vereniging op te rich ten. Veel heeft de hedendaagse CJMV aan deze oprichters te dan ken. Dat de CJM.V haar tijd verstaat, blijkt wel uit het feit. dat in 3396 aan onvermogende ouders financië le steun werd verleend. Destijds be stond er een suppietiefonds, waar uit de kosten werden betaald voor bet Christelijk onderwijs dat deze kinderen zouden genieten. De federatiepenningmeester, de heef A. Been, kreeg gelegenheid tot het voorlezen van zijn financieel jaarverslag. De kascontrole-commis sie. bestaande uit de heren A. Plaï- sier en W, yan der Wenden, bracht verslag wit, dat hierop neer kwam, dat de kas in orde was be vonden. Verschillende plannen wer den besproken, zoals het week-end op de Ernst Sillem Hoeve in No vember 1S52; de_ plaatselijke vie ring van het 100-jarig bestaan van het CJMV: de actie leiderstrainings- fonds: de bazar voor een eigen ver gadercentra en de bijzondere bijeen komsten in het winterseizoen 1952- 1953. Algemeen was men ervan door drongen dat er gewerkt moest wor den voor een eigen vergadercen trum.' Diverse pogingen werden reeds ondernomen, maar al deze pogingen faalden. De medewerking van het College van B. en W. en de Regenten yan bet Weeshuis was niet 'bijzonder' groot. 'Andere steden laten op dit gebied een gunstiger geluiti horen. De federatie-secretaris, de heer P. Plaisier. kreeg hierna gelegen heid tot het lezen van het jaarver slag. Nadat nog enige punten wa ren besproken en enige opmerkin gen waren gemaakt, werd de ver gadering om ongeveer half elf ge sloten. (Advertentie l.M.} DRZ toont te zwak samenspel In een sportieve sfeer hebben DRZ en Singelbwartier elkaar' Zon dag de eer van de overwinning be twist. In het begin pakte DRZ de zaken goed aan en reeds in de eer ste minuut wist Zeeman met pp,ri keurig hard schot zijn elub de ding te geven. In het samenspel de DRZ-combinatie zat echter g< perspectief. Het beter combineréi Singelkwartier slaagde er steeds weer jn gelijk te maken; nadat Vijf winkel een misverstand in de ver dediging had benut (2—1) en na de rust na een doelpunt van v. Heiten. Vlak voor het einde bezorgde P. Breedveld in een soloren de DRZ- comhicatie alsnog de overwinning Hoewel de uitslag 8—5 hefc niet zou doen vermoeden, speelde een tweede DRZ-combinatie een weinig enerverende wedstrijd tegen HWD op het terrein van HWD. Burgerlijke Stand Geboren: Yvonne, d. van T. van 't "Hof en H. Rijken; Yvonne, d. van G, J Speler en W. de Vries; Hubertus M., z. vaJ? Beukers en J, M. van Alphen. Overleden: A. van. Leeuwen, 84 j. De uitslagen van de Zaterdag gespeel de wedstrijden van HBSS luiden: H8SS 2—Monster 2 1—1, HBSS 4-Rxcelsior M. f, HBSS a 2Fort una a 2 2—2, H3SS e—RKWlK c 1 6—2. IS sW Positie KLM-vliegtuigen AMSTERDAM Thuisreis: PH— TDI (Enschede) werd vanmiddag in punten tot stand kwamen, werd de Rome verwacht. PH-TDD (Delft) is score van de vierde tot de achtste te middernacht uit Tokio vertrok- HBSS SPEELT WOENSDAG TEGEN EXCELSIOR '20 Woensdagavond speelt HBSS in het Volkspark tegen Excelsior '29 voor de nedcriaagserie van Excelsior '20. Tot nog toe werden de volgende uitslagen genoteerd: Excelsior '20—PPSC 34, Ex celsior '20—sw 2 1—1, Excelsior 'ZO— Maitinit 2—2. Aanvang van de wedstrijd 7 uur. Om dezelfde tijd spelen HBSS 3 en PPSC 3 een competitiewedstrijd tegen elkaar op het terrein van HBSS aan de HavendJÜk. innings regelmatig tot dertien opge voerd. Het gelukte Sparta eerst in de vijfde innings aan bod te komen. De zesde en zevende leverden ieder nog drie op, waarmee alles was ge zegd. ken. PH—TDL (Groningen) is Zon dagnacht uit Manilla vertrokken. Uitreis: PH—TES (Soerabaya) is vannacht utt Bangkok vertrokken. FHTFD (Arnhem) is vanmorgen te 06.45 in Rangoon geland. ESPERANTO-AGENDO Merkredon: Ni vlzicos la diojn sur Olimpus Klubvespero Vofksgebouw Tumlaan 50. Pentekosto; Renkontjgo en Putten. La estraro neniam sukcesigos Ia klub- vesperojn sen helpo de VI, do plenumu vian devon. Donderdag speelt GTB een vriend schappelijke voetbalwedstrijd legen DRZ aan terrein Laan ons Genoegen. Aan vang 7 uur. De afwikkeling van bet toenemende rij verkeer op het knooppunt van de Schiedamseweg, de Havenstraat ende Nieuwe Binnenjveg wordt ten zeer ste belemmerd door de smalle brug. de Aclbrcchtsbrug, die Is gelegen boven de schilderachtige Aelbrechtssluls. Om Verbetering in deze toestand te brengen hebben B. en W. van Rotterdam de gemeenteraad voorgesteld de Aelbrechtssluls te doen dempen. De wedstrijd, die Hermes gisteren In Amstelveen tegen A.C.C. ge speeld heeft, is inderdaad op dc voor de Schiedammers verwachte nederlaag uitgedraaid. Maar ook nu hebben onze stadgenoten, hoe wel nog steeds erg verzwakt, uit stekend partü gegeven. Het resul taat had zelfs nog eervoller kun nen zyn, als de Hermes-bowlers, nadat zü 9 wickets der Amster dammers hadden neergekregen voor 141 runs, nog even hadden door gebeten. Maar sinds de val van hefc negende wicket verslapte plotse ling de aanval, waardoor het laat ste paar, Bregman en Sanders, het A.C.C.-totaal nog konden, opvoeren tot 193, waarna Wally van Weelde, de captain van A.C.C., de Innings sloot. Hennes liet rich echter aan het bat nok niet -onbetuigd. Dsnk zy vooral een voortreffelijke innings van A. Scheepmaker, die 42 runs scoorde, brachten de Schiedammers hun totaal op 135. Zodoende is het toch nog een aardige wedstrijd ge worden met levendig cricket. Een half uur voor het - verstrijken van de speeltijd viel het laatste Hermes- wicket en bleven ome stadgenoten met 53 runs in de minderheid. Ook nu weer won de Herroes- captain de toss en verkoos weaer- om te gaan fielden. D. de Baare, de rustige batsman, en W. Feld- mann openden voor A.C.C. op het bowlen van W. v. d, Sloot en J. scheffer. In deze eerste phase van de strijd bleek Scheffer voor de batsmen moeilijk te spelen, daar zijn vrij langzame ballen in de lucht veel afweken en daardoor de batsmen dikwijls „beten". Eerst op 44 viel het eerste wicket, toen de inmiddels voor v, d. Sloot aangezet te Van Meurs De Baare voor 13 runs gevangen kreeg. W- v. d. Hurk maakte het niet lang en werd door week was ingezet op f 4600. Het j dezelfde bowler gebowled. Het tem- pand werd verkocht voor 6000. De po van scoren was erg traag ge- aanwerige draaibank bracht een be- weest. de telegraaf wees op dat drag van 2350 op. - f moment 50 runs aan voor het ver lies van 2 wickets en over deze 50 runs hadden de Amsterdammers bijna iVs uur gebat. Toen echter Wally van Weelde op de mat kwam trad er een ra dicale verandering in. Hij trad 'de ballen van Scheffer vrijpostig tegemoet en hoewel hij in de eerste overs, die hij op de mat verbleef, enige kansen gaf, begon hij naderhand de ballen vol te raken. Zo verdween, de bal 3 x achter elkaar voor zes ver het veld uit en ook dreef hij enige vieren ontzettend hard recht vooruit. De score vloog zodoende omhoog. Het was verkeerd van hem om zich in de laatste over vóór de lunch niet te bedwingen. Waarschijnlijk in een poging om voor de onderbreking nog de honderd op het bord te brengen, sloeg hij de laatste bal voor de lunch in de veilige handen van Tettelaar. Lunch-stand 4 voor 99. Van Weelde had in no-time 44 "runs gescoord, Na de hervatting ging het onze stadgenoten voor de wind. Door goed en zuiver bowlen vielen er snel enige wickets en zo wees de telegraaf op zeker ogenblik een stand aan van 126 runs voor het verlies van 8 wickets. De als nr. 5 ingekomen J. Bregman verbleef echter nog op de mat en begon toen pas wat vrijer te spelen. Wel viel op 141 nog het negende wicket, n.l. dat van Alandt, maar verder brach ten onze stadgenoten het niet Er trad plotseling een verslapping in. Van Meurs en Scheffer begonnen minder goed te bowlen, de change- bowlera voldeden ook niet en daar van profiteerden Bregman en San ders. Er kwam geen scheiding meer en toen beide batsmen het A.C.C.- totaal op 193 gebracht hadden, sloot Van Weelde de innings. Bregman bleef met 42 en P, Sanders met 28 runs not out. Van Meurs had voor Hermes nog het beste gebowled en nam 6 wickets voor 50 runs, Schef fer had weinig geluk en bracht het niet verder dan 2-33, v. d. Sloot tenslotte nam 1 wicket voor 27 runs. Alweer v. Weelde Om 5 voor half vier trokken Scheffer en v. d. Schoor voor Her mes naar het wicket. V. d. Schoor speelde reeds vrij spoedig een bal in handen van v. d. Hurk en op 18 ging Scheffer op H. van Weelde l.b.w. V. d. Ende en Tettelaar brachten een verandering ten goe de. Beide batsmen speelden goed cricket en het totaal werd opge voerd tot 46, toen Tettelaar door H. van Weelde gebowled werd. Tettelaar had 21 runs gescoord. Tien runs later werd ook v. d. Ende voor 18 runs door dezelfde bowler, met een lange bal ingere kend. Deze lange ballen van Henk van Weelde zouden nog meer slachtoffers eisen. V. d. Sloot ging namelijk met eenzelfde bal en toen tot overmaat van ramp a. Keuzen kamp run-out ging, zag het er bij een stand van 6 voor 86 weer niet rooskleurig uit. Vanaf dat moment hebben echter A. Scheepmaker en J. van Noort- wjjk de situatie voor Hermes ge red. Door zeer verstandig en be heerst cricket hielden zy hun wic ket intact en vergaten ook niet runs te scoren. Vooral 'Scheepmaker Het een uitstekend staaltje van batten zien. Hy scoorde verschil lende harde vieren langs de grond. Het was dan ook dubbel jammer, toen Van Noortwyk een korte hoog opkomende bxl van Henk van Weel de niet goed raakte cn door Van Kranendonk op square-leg gevan gen werd. Hij had 13 goede runs geseoord. Wel probeerden de reste rende batsmen Scheepmaker nog naar vermogen te steunen, maar het was duidelijk, dat bet nog maar een kwestie van tjfd zou zijn om Hermes op de knieën te krijgen. Scheepmaker scoorde nog enige fraaie boundaries, maar ook hij viel tenslotte als slachtoffer van de A.C.C.-bowlers. Op een (te hoog?) opkomende bal ven Sanders ging hij l.b.w. voor een keurige 42 runs. Het Herraes-totaal werd 135 runs. Van de A.C.C.-bowlers vermoch ten Sanders en Feldmann, die vo rige week tegen H.C.C. I zo'n suc ces hadden gehad, niet te impone ren. De gevaarlijke bowler bleek gisteren Henk van Weelde, die dan ook 3 wickets nam voor 57 runs. Sanders 1* voor 40, Feldmann. 0 voor 24. Hiervoor zou een creüiet van 108T*50 nodig zijn. Door het dem pen van de sluis zal de brug kun nen vervallen, waardoor de Schie damseweg kan worden, doorgetrok ken en do verkeersstroom Schie damseweg-Havenstraat in elk geval in beweging kan worden gehouden. Men heeft ook gedacht aan het vervangen van de bestaande brug door een nieuwe, bredere brug. doen dit plan blijkt aanzienlijk: kostbaar der. Het dempen van de sluis Is moge lijk omdat slechts enkele plezier vaartuigen van deze sluis gebruik maken. B. en W. hebben de vraag onder ogen gezien of als gevolg van de opheffing van de Sluis afbreuk van betekenis aan het schilderach tige karakter van de Aelbrechts- kolk zal worden gedaan. Dit pro bleem is voorgelegd aan de Rijks dienst voor de Monumentenzorg. Men is echter van oordeel dat het schilderachtige karakter bervaard zal blijven, omdat de hoofdvorm van de sluiskolk behouden zal blij ven. VERLOOFD, 25-5-'52: JAN A MULDER en FLORENCE GREGORY Aleidastr. 111A, Schiedam 1329 Rhodestreet, Columbus - U.S.A. Wij weien raad voor de grootste maat voor ieders beurs. Pinksterblommen Japonnen Deux pieces Blouses Bokken L. K E R K S T R. 19 TEL. 66135 Buitengewone Algemene Vergadering der COÖPERATIE D.E.S. (alleen toegankelijk voor leden van de Ledenraad) op Dinsdag 3 Juni 1952, 's avonds 8 uur in het Volksgebouw, Tuinlaan 50. Agenda: 1. Notulen. 2. Verkiezing van 2 be stuursleden. Toelichting: De Algem, Ver gadering van 2 April jL, be sloot, het Bestuur met 2 leden uit te breiden. Thans moet hiervoor de verkiezing plaats hebben. Het Bestuur geeft in overweging, hiervoor te benoe men dc heren J. Oostlander en A. van der Wel, die Jarenlang als commissaris de Coöperatie hebben gediend. 3. Verkiezing van één of twee Commissarissen. (Dit punt komt alleen in be handeling. Indien door de be stuursverkiezing vacatures in het College van Commissaris sen ontstaan.) Voor deze verkiezingen kunnen candidaten gesteld worden schriftelijk bij de Voorzitter, de heer C. Schriel. Warande 2 b, tot uiteriyk 2 Juni s.s. door 5 leden of mondeling ter ver gadering door 5 Ledenraadsle den, met opgave voor welk# vacature. 4. Medodelingen. Voor het Bestuur: C, Schriel, voorzitter G, van der Zee Hz., secf. Fa. v. d". Torren, Schoen- magazijnen, vraagt voor haar filiaal Schiedam; pri ma verkoopster, liefst met het vak bekend. Persoon lijke sollicitaties 's avonds tussen 67 uur of volgens tel. afspraak aan het betref fende filiaal, Rotterdamse- dijk 266, Schiedam, Tele foon 67782. Te koop: een bruidsjapon met kant. gr. maat. Dalton- straat 37 a, Permanent-Wave, compleet, 5.75. Ook speciaal alle kleuren haarverven. Kap salon ..AiIda", Grote Visse rijstraat 8E (hoge stoep), Tel 33762. Rotterdam. Net meisje gevraagd voor halve dagen. Aanmelden: Mevr. Fiegeen, Jullanalaan 12, 's avonds na 8 uur. Nette werkster gevr. voor de huishouding. Aanmelden na 7 uur: Hoogstraat 515 c-i

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 2